מותה של המדינה הפלסטינאית 34733
חגיגות השמחה בשטחים עולים על המצופה, ושוברים כל שיא חדש. תמונות השמחה וההילולה בשטחים אלו הינם המסמר האחרון ברעיון המדינה הפלסטינאית. דגלי ישראל וארה"ב נשרפים ממש ברגעים אלו.

אף כתבי הטלביזיה הגרמנית מדווחים בתיעוב ובתדהמה על אירועים אלו, וזאת כאשר בו-זמנית מרחף דבר אחד וברור באווירה הקריר של אירופה, אשר ממנו משתקפת בבהירות אכזרית תמונת המצב הבאה: רעיון המדינה הפלסטינאית נפח נשמתו בתאריך 11.09.2001 לאנחות.

א. מאן
מותה של המדינה הפלסטינאית 34734
יש לך לינקים רלוונטיים באנגלית?
מותה של המדינה הפלסטינאית 34750
הערוצים האמריקאים הציגו צד בצד את תמונות החוגגים הפליסטינים ואת תמונות החורבן ההרס והחרדה ממנהטן

ומה יהיה המחיר הישראלי?
ראשית סביר שזו זריקת עידוד לענף המקומי
ובנוסף ,מות רעיון או ישום המדינה הפלסטינית
ישאיר את ישראל עם השטחים ואז דרך הפעולה היחידה שתשאר היא דרכו של שי כהן או להמשיך במינון הקיים
מותה של המדינה הפלסטינאית 34760
מותו העכשווי של רעיון המדינה הפלסטינאית הינו בחזקת עובדה מוגמרת, אשר עליה נדון בכובד ראש קריר וטיפוסי בשעות האחרונות בכלי התקשורת השונים באירופה.

גם הרעיון האירופאי של הימים האחרונים, אשר שקל כניסת כוחות נאט"ו לשטחים כבמודל מקדוניה, נקבר סופית במעמקי פח הזבל של ההיסטוריה.

מובן מאליו כי אף אלו הדוגלים בנסיגה צדדית ספגו מפלה כללית, היות ואיני רואה מצידה של מדינת ישראל ובעלת בריתה האמריקאית כל רצון ונכונות לביצוע צעד מעין זה בעתיד הנראה לעין. במילים אחרות: מותה המשוער של 'דוקטרינת מאן' טומן בחובו פיתרונות מהסוג המקובל והאמון על ה"ה רבינוביץ את אנשלוביץ, כולל ורסיות מסויימות הלקוחות מחזונו של מר שי כהן. למרבה האירוניה ייתכן בהחלט כי לא רק ממשלת ישראל תנהג בהתאם לקווים חדשים אלו, כי אם אף מימשל ארה"ב במלחמתו העתידית והבלתי נמנעת בטרור הבינלאומי בהתגלמותו המוסלמית.

שלך

אלכסנדר
וזרח השמש ובא השמש ואל 34764
מקומו שואף זורח הוא שם.

בניגוד לרבים מהמשתתפים כאן, השפעתו של האירוע של היום על העתיד כלל אינה ברורה לי.
אבל מה שכמעט ברור לי לגמרי הוא שממשותו של רעיון המדינה הפלשתינית או הסיכוי שדברים שאני רוצה בהם יקרו, לא יושפעו כלל מהאירוע הזה.
אני מציע לכולם לחכות קצת, ולא לתת לרוח הנבואה הפתאומית שצלחה עליהם לתת את אותותיה בהם.
אל תספרו לרוני וויס 34777
אבל אני שוב מצדיק ותומך בדב.
כל קביעה כי קיים קשר ישיר ומובהק, בין ארועי היום לבין סיכויי הקמתה של המדינה הפלסטינאית, היא במקרה הטוב מאוד מאוד נמהרת, ובמקרה הפחות טוב מופרכת לחלוטין.
מותה של המדינה הפלסטינאית 34799
רעיון ההפרדה החד צדדית לגרסאותיו השונות
ספג מהלומה כבדה עוד שלשום - שהשלכותיה מוסכו וטושטשו על ידי חוגי בטחוניזם של השמאל - בדמות המחבל-מתאבד הישראלי הראשון (הפיגוע בנהריה). ככלל, אפשרותה של חזית-בית
מאורגנת כזו היא חזון בלהות לרבים. ברם יש להבין שזוהי תוצאה בלתי נמנעת של המיליטנטיות ה''לאומית-פלסטינית''. כל זמן שזו מלבה מדנים בעולם כולו -שהרי עראפת ואנשיו הפכו לשליחי תעמולה מאז'וריים המעופפים ללא הפוגה בעולם ובארצות השכנות, ראה את ''בישול'' וועדת דרבן ממנה נחלצנו בשניה האחרונה (אך ''זה'' היה קרוב) - כל זמן שמגמת ה''רדיקליזם'' הטרוריסטי מלובית - הרי שערביי
ישראל הינם מבחינת אריה דרוך הנראה מנמנם.
הכתובת על הקיר היתה כבר במהומות הנרחבות ברחבי ישראל הישנה באוקטובר. הדרך לטפל בסיוט היתה באמצעות הדחקה - באסטרטגיה של יחוס ''ספורדיזציה'' ו''פרגמנטציה'' - דהיינו שכנוע עצמי בהנחה שמדובר בתופעות ספורדיות ומפוזרות פה ושם החסרות קו מקשר. אך הנחה כזו הינה שרירותית, פרי משאלה יותר מאשר תוצר בחינה מפוקחת של הממשות בשטח. נסיון נוסף לפסיפיקציה ושיכוך העניין היה הליך הקירבון המערכתי (הוותיק במציאותנו) של הקמת וועדת אור. ברם, שיכוך הינו זמני, ולא היה בכך כדי לעצור תהליכים חברתיים שהינם פרי הרדיקליזם המכונה ''פלסתיני''.
שהידים בכחול 34852
(לפחות בתעודת הזהות) ראויים, לדעתי, לדיון נפרד וממצה באייל. ההשלכות האפשריות פשוט מפחידות.
פן נוסף לטרגדייה 34835
שלום רון ובוקר טוב,

דומה כי אלו אשר רקדו בנפול טילי הסקאדים על תל אביב, ממשיכים ורוקדים אף ברגעים אלו.

לו הייתי אבא אבן, הייתי מחפש הגדרה חדשה למשפט פרי עטו, אשר טען כי "הפלסטינאים לא החמיצו אף הזדמנות לההחמיץ כל הזדמנות".

ידידי הכורדי מחמד מבית הקפה השכונתי דיקלם הבוקר משפט באוזניי בנושא, אשר מפאת גסותו איני מעוניין להביאו. הרעיון הכללי המבצבץ במכתם כורדי זה דומה במהותו לפיתגם היהודי הגורס כי "עשרה קבין של... וגו'."

להלן דעתו של כתב הארץ בנדון, מר דניאל רובינשטיין:

שלך

אלכסנדר
אני מקווה שאני טועה, אבל... 34756
לצערי אני לא מסכים.
אסור לשכוח כמה מהר אנשים מדחיקים אפילו את האסונות הגדולים ביותר.
בעוד 10 ימים יסיימו לנקות את העיר וכבר תהיה אנדרטה חדשה. ההנהגה תיקח נשימה עמוקה וכוס מים ותבין שאין לה ממש מה לעשות מול טרור שכזה ושהיא לא תוכל לעצור אותו ע"י איזו שהיא מתקפה נקודתית על אלמוני-בין-פלוני.

ושוב יצוצו אותם טיעונים תבוסתניים מאותו הסוג שבו משתמשים נגד מדיניות ישראל.
הרי עכשיו כבר מדברים על איזו מחתרת יפנית שנקמה על הירושימה. נו... אז הם בעצם צודקים, לא? ובכל אופן, מה? יתקיפו את יפן? הרי יפן עצמה נלחמת במחתרת!
כמו שעראפאת לא אחראי על הפיגועים בישראל!

טוב, האנלוגיה הזו רחוקה מלהיות מושלמת אבל אני מניח שהכוונה ברורה. אחרי שהאבק ישקע ויבינו שאין להם למי להרביץ בחזרה הם כנראה יעשו אחד משניים:
א. יבליגו. כלומר, יגיבו בקטן ובמקביל יעשו חקירה ואח"כ משפט וכו'.
ב. יפתחו בקמפיין בינ-לאומי לבידוד המדינות האנטי דמוקרטיות שתומכות בטרור בצורה זו או אחרת. אחרי הפארסה של דרבן בה המערב קיבל הרצאה מהליגה הערבית על גזענות וכו' אני לא מתפלא אם הגישה כלפי הסכסוך פה תשתנה.

בכל אופן, אני מהמר שארה"ב תבליג. היא תמצא איזה שעיר-בין-עזאזל ו"תביא אותו לצדק". היא תכריז על יום אבל שנתי ועל שינויים בסדרי האבטחה במטוסים ובזה זה יגמר.
עד הפיגוע הבא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים