הכל שאלה של תזמון 348064
מדוע פרש שרון דווקא עכשיו?
לכאורה, בחירת פרץ לראשות העבודה היא זו שטרפה את המפה הפוליטית, אולם למעשה, בחירת פרץ היתה אמורה לאחד את השורות בליכוד כנגד "האיון החיצוני" - ואמנם נאמני הליכוד ניסו לשדר אווירה של פיוס, אשר נדחתה ע"י מקורבי שרון. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3170044,00.h...
המסקנה היא שיש לחפש סיבה אחרת לתזמון התמוה, והסביה היא, כמו כל מהלכיו של שרון בשנתיים האחרונות, ההסתבכויות הפליליות שלו ושל בניו.
יש קשר הדוק בין הרשעתו של עמרי שרון בפלילים (רישום כוזב במסמכי תאגיד, עדות שקר בפני מבקר המדינה ועבירות על חוק המפלגות) http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3169398,00.h... לבין התזמון של מהלכי שרון.
פיזור הכנסת במועד מוקדם יותר, היה מייתר את עסקת הטיעון (פרישה של שרון הבן מהחיים הפוליטיים תמורת הקלה בעונש) http://news.msn.co.il/news/CriminalLawCourt/Law/2005...
מצד שני, פרישה מהליכוד במועד מאוחר יותר, לאחר שההתפטרות של עמרי שרון היתה נכנסת לתוקף, היתה "מורידה" ח"כ אחד מהסך של 14 ח"כים המתחייב להשגת מימון מפלגות (1/3 מהסיעה) שערקו משורות הליכוד והלכו אחרי שרון - במקום עמרי שהלך אוטומטית בעקבות אביו, היינו מקבלים ח"כ (פנינה רוזנבלום?) שאין כל ודאות שיעזוב אף הוא.
כאפקט לוואי, התהודה התקשורתית הגדולה שקיבלו מהלכיו של שרון, עוזרת להסיר מסדר היום הציבורי את הרשעתו של עמרי - אחד מגדולי ה"ספינים" בפוליטיקה הישראלית.
הכל שאלה של תזמון 348075
שרון סיפר במסיבת עתונאים שרעיון עזיבת הליכוד עלה בדעתו לראשונה לאחר שנכשל נסיונו למנות חלק מתומכיו לשרים. באותה מסיבת עתונאים הדגיש כמה פעמים שהוא הקים את הליכוד. כמו כן הבהיר שיסכים לשתף את הליכוד בקואליציה שיקים לאחר הבחירות (הוא בטוח בכך!) בתנאי שיתחיבו לנהוג בצייתנות (המונח הוא שלי). שרון תאר את קבלת ההחלטה עצמה כאילו התקבלה על ידו כמעט כלאחר יד. הוא אמר "אתמול בשעה 10 בערב החלטתי." (ציטוט מתוך הזיכרון.)

האם יתכן שהסיבה העמוקה לפרישת שרון אינה נעוצה בחישוב רציונלי, אלא היא פסיכולוגית, וטבועה באישיותו ובתפיסת המציאות שלו? האם יתכן ששרון פיתח לעצמו תפיסה מגלומנית של עצמו? אולי שרון האב "מעניש" את בניו הסוררים בליכוד? "ויקצוף שרון על בניו"... אולי שרון שהקים את הליכוד מרגיש שזכותו להרוס אותו כעונש על שאין הולכים בדרכו? השם נתן, השם לקח... אם העם אינו הולך בתורתו, שרון ישמיד אותו ויצור לעצמו עם בחירה חדש (חטא העגל)?

התקשורת אוהבת להציג את שרון כפוליטיקאי מחושב וזהיר. האמת היא שהפרישה היא הימור מטורף. המפלגה החדשה היא מוצר לא מגובש, שאין לדעת כיצד יתקבל ע"י הציבור. ההסטוריה של מפלגות כאלה אינה מבשרת טובות.

אם הסקרים נכונים היה לו סיכוי גדול לנצח את נתניהו בבחירות המוקדמות, לזכות בלגיטימציה של המתפקדים לדרכו הפוליטית ולבקש מהמרכז לבחור רשימה לכנסת שיהיה אפשר לעבוד איתה. מדוע לא בחר במסלול זה? לפי דעתי אין לכך סיבה רציונלית.

את התזמון קבע פרץ. שרון תכנן להמשיך ביחד עם פרס עד למועד הבחירות החוקי.
הכל שאלה של תזמון 348085
''סיפר בתקשורת'' זה יפה, אבל לא בהכרח האמת...
ונראה לי שאתה קצת מזלזל בשרון, הטקטיקן המזהיר, כשאתה טוען שהסיבות לפרישתו אינן רציונליות אלא פסיכולוגיות.
ואת התזמון קבע מזוז, לא פרץ.
הכל שאלה של תזמון 348098
לא הסברת למה הוא פורש בכלל. למה לא להשאר?
הכל שאלה של תזמון 348111
זו שאלה כבדת משקל.
אין לי תשובה בשלוף, ויש כמה סיבות אפשריות.
בכל מקרה, אני כתבתי על הסיבות לתזמון המהלך, לא על הסיבות למהלך עצמו.
הכל קונספירציה,תאמין לי 348286
כל הדיבורים האלה על רצון להגשים מדיניות בלי שהליכוד יטרפד אותה,ובעצם כל תוכנית ההתנתקות,הכל תוכנית שרונית אחת גדולה בגלל האי יווני.אין שום קשר לאינטרסים של מדינת ישראל.

אני מוצא את זה רק מעניין וגם משעשע לפרקים איך אנשי ימין מגבשים ראייה מאוד קונספרטיבית על העולם,ראו עידן או דב,אפשר להיות בטוח שאם יש כמה אפשרויות סבירות לנתח התפתחות,הם תמיד יבחרו בהזויה והתלושה ביותר,בתנאי שהיא תשרת איזה היגיון ימני.

אגב,מעניין איך אחרי ששמענו שרוב הציבור מתנגד להתנתקות ולא יסלח ולא ישכח וקולותיו נגנבו ואין דמוקרטיה,אותו ציבור ממש ריסק את הליכוד וביבי ומעלה את פרץ ושרון לפסגה.
הכל קונספירציה,תאמין לי 348322
א. נכון. באופן כללי, פוליטיקאים (ושרון במיוחד) דואגים לאינטרסים שלהם. אתה נאיבי אם אתה מאמין באמת ובתמים שכל דרכיהם אידיאולוגיה.
ב. שמי idan, לא עידן.
ג. מדבר סקר תרחק.
הכל קונספירציה,תאמין לי 348337
תזכורת:Idan != idan == i. dan
הכל קונספירציה,תאמין לי 348371
תגיד, אם יכתבו ידן, גם תתלונן, או שרק ה"ע" מפריעה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים