זה הזיווג המושלם 35406
בין האהבה (והתשוקה) לטכנולוגיה לבין הצרכים הגופניים שלנו. הספרות הסייבר-פאנקיסטית פרחה בשנות השמונים, שנים של שיאים בכוחנות, של שיעבוד מרצון לשעון הקפיטליסטי, וגם של קפיצות דרך בטכנולוגיות מחשב וחלל. לא פלא שנעשתה כמעט-האלהה של המכונה. מצד אחד, רצון נואש של האדם להיות יותר מכני, מצד שני, רצון שהמכונה תאהב אותנו כמו שאוהבים אותה.
זה הזיווג המושלם 35419
לא פעם נתקלתי במושג הזה "סייבר-פאנק". שמישהו כבר יסביר לי מה זה?!

sea " עם הארץ". :)
סייבר-פאנק 35446
שלום sea,

תחילה, משמעות חלקי הצירוף "סייבר-פאנק":
סייבר, cyber, הוא קיצור למילה "קיברנטיקה".
המילה פאנק, punk, שימשה כינוי לזונה בסוף המאה ה-‏17 ומאוחר יותר לזונה ממין זכר וגם להומוסקסואל. בשנות ה-‏70 של המאה ה-‏20 היא שימשה לתיאור זרם במוסיקת הרוק, שהזנה את המוסיקה הזו והפך אותה למאוד פרימיטיבית. חסידי הפאנק אימצו לעצמם ערכים ניהיליסטים והיו מזוהים עם להקת הרוק "אקדחי הסקס" שחבריה היה בעלי נטיות חזקות להרס עצמי.

המילה "סייבר-פאנק" משמשת לתיאור טיפוסים שמכורים לטכנולוגיית המידע, net-heads, כאלה שדלוקים על מחשבים ועל הרשת. מאמצע שנות השמונים מתאר המונח מעריצים של סופר המדע הבדיוני ויליאם גיבסון (ששניים מספריו, "נוירומנסר" ו"אידורו" הזכרתי במאמרי). גיבסון יצר בספריו סגנון מדע בדיוני שמתוארת בו "תרבות נגד" עירונית, ניהיליסטית, בעולם סופר-הייטקי המפעיל טכנולוגיות מציאות מדומה משוכללות ביותר, וטכנולוגיות עתידניות נוספות. ישנם עוד סופרים המזוהים עם תת-תרבות הסייבר-פאנק, ובהם ברוס סטרלינג, אולם גיבסון הוא עדיין החשוב ביותר.
מוזר... 35551
הגבתי לשאלה הזו, והתגובה איננה. נמחקה? לא שוגרה כראוי?
זה הזיווג המושלם 35530
לדעתי זה נכון שהאדם רוצה להיות יותר מכני ושהמכונות יאהבו אותו. ההמצאה של הטמאגוצ'י היא הדוגמא הכי בולטת לדבר הזה.
זה הזיווג המושלם 35579
יכול להיות שפעם העולם יורכב חצי מבני אדם וחצי ממכונות שיאהבו אחד את השני, אבל לא צריך טכנולוגייה מסובכת בשביל שיטפלו בקסטות של המוח שלנו. באמת מספיק מה שקוראים בעיתוני נשים בשביל לתכנת לנו את המין. תמיד כותבים שם רק על סקס הטרוסקסואלי הכי שבלוני. זה ברור שלא כותבים על מין לסבי אבל גם לא על קטעים כמו שהראו בסרט תשע וחצי שבועות של שכרון חושים (אישית אף פעם לא ניסיתי) פשוט לא מדברים שם על דברים כאלה.
זה הזיווג המושלם 35774
אני לא בטוחה בנוגע לעיתוני נשים ישראלים, אבל מתישהו לפני טיסה הצצתי בעיתון נשים אמריקאי (לא זכור לי שמו), והעצות, התיאורים, ההצעות והתמונות הנלוות גרמו לי להסמיק ולקוות שאף אחד שאני מכירה לא יעבור באזור.

אולי נפלתי במקרה על דוגמא קיצונית, אבל איכשו ציפיתי לקרוא אילו תספורות באופנה, לא איזה מין אורלי באופנה.
זה הזיווג המושלם 35799
אני לא ממש הולך לפי צווי האופנה, אבל אולי הפעם לשם שנוי, אז איזה מין אורלי באופנה?
זה הזיווג המושלם 35841
אני באמת דיברתי על עיתוני נשים ישראלים, לא יוצא לי לקרוא עיתונים אמריקאים, האנגלית שלי ככה ככה, אבל אם יש תמונות...
אני מבינה למה הסמקת אבל עדיף שיתביישו האחרים. הבעיה היא שאפילו אם למדת משם משהו חדש על מין אורלי הסיכוי שתמצאי בחור משתף פעולה נמוך כי בעיתוני גברים ממש שוכחים מזה. מה שבראש שלהם זה הדגמים החדשים של מכוניות.
זיווג מושלם? 35848
למה באמת אין עיתוני גברים שמסבירים להם איך לענג את בנות זוגם? ולמה שמישהי תרצה לענג את מי שלא מענג אותה? שיקנה מכונית ספורט ויעזוב אותה בשקט!
זה הזיווג המושלם 35851
יש עיתוני גברים? יש עיתוני רכב, הם לא מיועדים לגברים. יש עיתוני ספורט, גם הם לא מיועדים לגברים. הם מיועדים לאוהבי ספורט. הדבר הקרוב ביותר לעיתוני גברים זה מגזיני פורנוגרפיה. נו, שויין. מתאים גם ללסביות, לא?
אה, ויש גם את הזה, נו - ווסט, בלייזר, משהו כזה. מה יש שם? מה שיש בכל עיתון נורמלי, פלוס קצת סקס, נראה לי. מישהו קנה את זה פה? עד כמה שידיעתי משיגה, גם "ידיעות" יכול לתפקד על תקן עיתון לגברים. גם לנשים. אבל זה אני.
ובאותו אופן - 35871
תסכים איתי ש''לאישה'' הוא עיתון בכלל לא רע. בכלל לא. יוצא לי לקרוא אותו פעם בחצי שנה בממוצע, ואני אפילו מוצא בו כתבות המיועדות לבעלים.
ובאותו אופן - 35884
לא יודע, הפעם האחרונה שהסתכלתי על עיתון לאישה הייתה כשהייתי בן 14, בערך, והתלהבתי מזה שיש שם מדור שדוגמנית נאת-מראה עם חזה חשוף.
מישהו יכול להסביר לי את הפואנטה של מדור כזה בעיתון נשים, אגב?
ובאותו אופן - 35886
בד"כ הפואנטה היא שאם תאכלי את היוגורט* שהיא מדגמנת גם את תראי כמוה...

*הצב פה כל מוצר שעולה בדעתך.
ובאותו אופן - 35907
לא לא לא. דוגמנית ערום, בתמונת ערום, כחומר מערכתי, ולא כפרסומת. בד"כ התלווה טקסט דוגמת "סינדי היא בת למשפחת אופים, ואביה רצה שגם היא תהיה אופה, אבל היא בחרה לנצל את הכישורים הטבעיים יותר שלה" (ובתמונה: בלונדינית גדולת חזה חובשת כובע אופים וחושפת את שדיה). שום יוגורט.
מה זאת אומרת?! 35887
על מנת שתדענה למה לשאוף.

וברמת כוונת המשורר, נראה לי שהן אמורות, להתרשם מהביגוד האופנתי שעל גופה של הדוגמנית, על מנת לספק תשובה לשאלה שמן הסתם מטרידה כל אישה, "איך תתלבשי הקיץ?"
(אה, רגע. חשופות חזה כתבת? באמת? טוב, אז אני מודה שזאת באמת דרך קצת מגושמת, לא שיש לי ממש התנגדות, אבל אולי זה כדי שהן תתרשמנה מהחוטיני, או מהעגילים, או ממה שזה לא יהיה שבכל זאת נותר על גופה של הדוגמנית).
ובאותו אופן - 35890
אני מבין את שאלתך כך: אני בתור גבר צעיר יכול להידלק מתמונה של דוגמנית עם חזה חשוף, אולם למה שזה ידליק נשים הטרוסקסואליות, קהל היעד העיקרי של העיתון?

ובכן, התמונה לא נועדה להדליק את הקוראות אלא לשמש להם מודל חיקוי, כדי שהן ילמדו איך להדליק אותך כשתפגוש בהן.

"לאישה" אינו כולל תמונות וראיונות רק עם דוגמניות צעירות אלא עם נשים מכל הגילאים. אולם עקרון "מודל החיקוי" פועל לאורך כל החזית. וכפי שציינה אורחת לרגע המודל הוא תמיד הטרוסקסואלי מהסוג השמרני ביותר.
ובאותו אופן - 35908
אולי לא הייתי נהיר מספיק: לא מדובר בראיון, וגם לא בפרסומת. לא מדובר במישהו מוכרת. מדובר, יש להעריך במשהו דומה ל"נערת עמוד 3" של הסאן. האישה בתמונות הללו לא נראתה לי מודל לחיקוי (אולי עבור ניתוחים פלסטיים, אבל גם אז...). מטרת התמונה הייתה פשוט להיות תמונת עירום. בבדיקה מהירה שערכתי (למה לעזאזל שמים עיתון "לאישה" בחדר המתנה של מוסך?) כיום המדור הזה כבר לא קיים.
ובאותו אופן - 35921
כדי להרגיע את הבעל כשהוא מגלה על איזה שטויות אשתו מוציאה כסף.
ובאותו אופן - 35925
התכוונת על מה היא _מבזבזת_ את הכסף _שלו_ כמובן
ובאותו אופן - 36000
העורך של האתר אולי מדפדף במגזינים פורנוגרפיים, אבל לעיתון ''לאישה'' אף פעם לא היתה תמונה של בחורה עם שדיים חשופות בכל שנות קיומו.
אני יודעת את זה כי אני קוראת את העיתון שנים על גבי שנים, וברור לי שהעורך הכניס כאן סתם רעיון שהוא מדמיין. אם באמת לדעתו של העורך היתה תמונה כזאת, אז אני מצפה לקבל את תאריך ומספר הגליון. לא יתכן שכל מי שרוצה לומר סתם משהו יגיד שהוא קרא וראה דבר שאף אחד לא יכול לבדוק.
האופציה האחרת זה פשוט להגיד שה''אייל'' באמת עיתון לא רציני, כי זה כבר מתחיל באי דיוקים והמצאות אצל העורך שלו, שגם ככה הסגנון שלו (ממה שראיתי) לעיתים קרובות אישי ופוגע.
ובאותו אופן - 36004
ובכן, אימי, לצערי הרב, לא שומרת גליונות מלפני 10 שנים, אבל אם את יודעת איפה יש ארכיון של "לאישה", אני אשמח ללכת לנבור בו כדי למצוא את ההוכחה שאת דורשת.
"העורך" לא נוטה להמציא דברים כאלו סתם, וישמח להתנצל אם יתברר שבגליונות "לאישה" של אמא שלו הושתלו תמונות זדוניות שלא היו חלק מהמגזין עצמו.
אם יש לך, במקרה, גליונות מאז, אני מניח שבלפחות גליון אחד מתוך כל שניים שתבדקי בטווח השנים של 89-92 (להערכתי) יהיו כאלה. יתכן שגם במאוחרים יותר, אבל אני לא בטוח.

אני לא ממש מבין מה הקשר בין מה שאני אומר כאדם פרטי בתגובה במהלך דיון, לבין "רצינות" כתב-העת. אפילו הסגנון שלי לא רלוונטי. טומי לפיד ערך, אם זכרוני אינו מטעני, את השבועון "את" למשך זמן מה - וגם לו יש סגנון לא אהוד, בד"כ. זה לא הפריע לאנשים אז. אם את רוצה לתקוף את המאמרים המתפרסמים כאן, בהקשר לרצינות האתר ועורכו - בבקשה. אבל התגובות הפרטיות שלי באמת לא קשורות.
ובאותו אופן - 36022
אתה כנראה התבלבלת בין ''לאישה'' למשהו אחר, שאולי מישהו אחר אצלכם בבית היה קורא. אני במקרה מתמצאת בעניין הזה, ואם אני אומרת ששבועון ''לאישה'' לא הביא תמונות עירום עם שדיים בחוץ, אני יודעת בדיוק מה אני אומרת.

אתה כל הזמן מספר שאתה סטודנט לתקשורת, אז קדימה. תלך לספרייה הלאומית, ותחפש את גליונות ''לאישה'' מאותם זמנים. אם תמצא משהו רלבנטי עם שדיים בחוץ אז תחזור ותספר לכולם איפה ומאיזה גליון.

ובקשר לרצינות - אתה העורך של האתר, ולכן דווקא אתה חייב להזהר מפירסומים מטעים. אם אתה רוצה להביא את טומי לפיד בתור דוגמא אז שיבושם לך, אבל לפחות בתור עורך הוא הקפיד לדייק, כי זה התפקיד בה''א הידיעה של כל עורך.
אתה, בתור עורך ראשי ובתור סטודנט לתקשורת, חייב להתעלות מעל כולם בכתיבתך ובטיעוניך, ולכן גם להביא הוכחות ברורות למה שאתה טוען. עזוב את האחרים.
אני חושבת שאתה בהחלט מסוגל לזה.
ובאותו אופן - 36242
אני עם דובי..
גם אני הייתי עד לתופעה.
ובאותו אופן - 36144
גם בגליונות של אמא שלי הושתלו תמונות כאלו.
ובאותו אופן - 36007
לפני 10-15 שנה היה מדור קבוע בעמודים האחרונים על "חדשות חו"ל" שכלל בקביעות תמונת עירום.

דובי לא היית צעיר מדי אז בשביל דברים כאלה???
ובאותו אופן - 36010
או, תודה, בדיוק על זה דיברתי.
היי! הייתי בן 13! זה בדיוק הגיל להתלהב מתמונה של בחורה עם חזה חשוף.
טוב, *אז* זה היה הגיל. היום ילד בן 13 שלא קיים כבר יחסי מין מלאים + תנוחות הוא חנון...
ובאותו אופן - 36011
"ובכל זאת השינוי אינו כה דרמטי":
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36013
הנקודה המעניינת היא שדובי זוכר חזק את התמונה הזאת. זה אומר שיש פה יוצא מן הכלל שמוכיח את הכלל. שלומית לוי בתור מי שקוראת את "לאישה" באופן קבוע הפנימה את כל מה שהעיתון הזה מוכר לה בדרך כלל והדחיקה את זה שהיו בו פעם תמונות "גסות" כאלה. עיתון לנשים ציוניות שיש בו בחורות עם ציצי בחוץ? זה מתקבל על הדעת?
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36014
דובי לא ''זוכר חזק את התמונה'', הוא זוכר את הקונספט של התמונה, בגלל שמה לעשות - באותם זמנים זה מה שעניין אותי, ולא איך לעשות עוגה עם אגוזים ונענע (או מה שלא היה אז בעיתונים ההם).
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36016
התכוונתי בדיוק לקונספט: אישה עם ציצי בחוץ! קונספט ממש מהמם, לא?
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36058
אני דווקא זוכר תמונות ספציפיות - למען השם, אני זוכר בעל-פה כיתובים לתמונות, וזה לא בגלל ערכם הספרותי, זה בגלל 13 שנותי אז.
למדור לא קראו "חדשות חוץ", נדמה לי "שיחות חוץ". הוא שכן היכנשהו בסוף, נדמה לי טיפה אחרי או טיפה לפני התשבץ.
(זה כדי להקל עליך בבואך לארכיון).
נוסטלגיה. 36149
היה לו לוגו בצורת טלפון שעליו מצויירים קוי אורך ורוחב כמו במפה.
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36024
אנחנו נחכה ונראה על איזה גליון העורך מדבר. אני מתארת לעצמי שאם השם הטוב שלו חשוב לו כאדם רציני ומהימן, הוא יילך לספריה הלאומית בגבעת רם וימצא את הגליונות עם השדיים החשופות עליהם הוא מדבר.

אני יודעת שהוא לא ימצא את זה, כי ''לאישה'' הקפיד לא להראות תמונות זימה, ובטח לא בשביל נשים צעירות שקראו וקוראות את העיתון.
חשיפת שדיים אינה מעניינת נשים במיוחד, כי לרובן ברור שאקט משפיל מסוג זה נעשה למען בצע כסף בלבד, בלי שום קשר לציונות או לא.
הצעת פשרה 36030
אולי זה פשוט היה ב"את" ולא ב"לאישה"? אני בטוח שאין פה הרבה גברים שמסוגלים להבדיל בין שני המגזינים.
הצעת פשרה 36034
לאישה, בודאות מלאה.
הצעת פשרה 36148
גם באת היו תמונות, ואפילו בצבע.
הצעת פשרה 36161
על מה אתם מדברים?
"את" היה העיתון האיכותי. ניר כרום משובח ומוספים מהודרים לקראת כל חג. זה היה העיתון לנשות הקריירה האמיתיות ותמונות עירום בו היו מרומזות וSO CALLED אומנותיות בעוד ש"לאישה" הודפס על נייר עיתון אפור וזול יחסית והיה מיועד לעקרת הבית. תמונות העירום בו היו מיועדות לבעלה.
הצעת פשרה 36165
אני זוכר בודאות תמונה של אחת ממשתתפות הסדרה שלושה בדירה אחת שרועה על שפת בריכה כששדיה חשופים שהתפרסמה בעיתון את, על נייר כרומו משובח בצבעים בוהקים (חודש או חודשיים לפני תחילת שנת הלימודים כשליתיח לכיתה חי קרי יולי או אוגוסט בשנת 86 אם הספירה שלי נכונה).
ניחוש פראי 36167
סוזן סאמרס הבלונדינית, ששיחקה את "כריסי" בהצטינות יתרה?

אגב, רק לשם הדיון, גם אני זוכר כיצד הצצתי בגניבה לאותו מדור ב"לאישה", עם חשופת השד התורנית. זוכר גם את הפינה של עו"ד צבי לידסקי. היה קטעים באייטיז.
365855
צולם ביום חו''ל. זה השם. והביאו בו את מיטב חלוצות השד כדי שיעזרו להפריח את השממה הפוריטאנית של ישראל.
והכי חשוב-הביאו אותן כי זה היה הדבר הכי קרוב לפורנוגרפיה מאז שסגרו את ''העולם הזה''. עולם הבא ממש.
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36032
בחברה הקפיטליסטית הכול נעשה למען בצע כסף, אז בואי נוריד את הטענה הזאת. את מוכנה להסביר למה חשיפת שדיים בעיתון היא אקט משפיל? (את קוראת העיתון? את הדוגמנית החשופה?)
ועוד דבר, זה לא בטוח שחשיפת שדיים אינה מעניינת נשים. אם תסתכלי בהתחלת התכתובת בעמוד הזה תראי שהוא התחיל מזה שדווקא בנות אמרו שעתוני נשים בארץ פוריטנים ולא ממש התלהבו מזה.
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36040
אני עונה לך, למרות הסיגנון התוקפני והבלתי נעים שבדבריך.
אתה מערבב כמה דברים ביחד: אני קוראת "לאישה" באופן קבוע, ואני לא זוכרת בו תמונות מהסוג שהעורך מספר לכולם שהוא ראה, ולכן חובת ההוכחה עליו ולא עליי. אני קוראת "לאישה", בין היתר, כי אין בו תמונות כאלו. יכול להיות שאם היו בו תמונות כאלו לא הייתי קוראת אותו.

אני חושבת שלחשוף שדיים זה אקט מביך ומשפיל עבור נשים, ואני חושבת שרובן המכריע של הנשים חושבות כמוני. עובדה, הן לא חושפות את שדיהן בפומבי, גם לא בשביל כסף.
יש הבדל גדול בין פוריטניות שבהחלט יכולה להיות משעממת לבין התנגדות לפורנוגרפיה וטעם רע. שבועונים וירחונים שבוחרים להראות שדיים ואברי מין של נשים מתעללים במין הנשי בכללותו, ובאופן אישי באותן נשים שמציגות כך את אבריהן.
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36042
כמעט כל שחקנית קולנוע שניתן להעלות על הדעת חשפה את שדיה (!!!) בשלב זה או אחר של הקריירה. רבות מהן, עשו זאת בסרטים מכובדים למדי, ובשלב של הקריירה שהן באמת לא היו חייבות לעשות מה שלא מתאים להן.
וזה עוד לפני שהולכים להסתכל על מה שמתרחש בקאן כל שנה, ועוד פחות מזה, לפני שמסתכלים על מה שקורה בפחות או יותר כל חוף ים במדינות אירופה ובהרבה מדינות אחרות.

עכשיו - אפשר לשאול למה חשיפת שדיים של אישה הוא אקט מביך ומשפיל, בעוד שגברים יכולים להסתובב בלי חולצה חופשי?
חשיפת שדיים אינה פורנוגרפיה. זה אפילו לא ארוטיקה, אלא אם הופכים אותה לכזו.

אה, וכשיצא לי (כנראה לא בשבוע הקרוב, אז אחרי זה) אני אקפוץ לספריה בגבעת רם ואבדוק את הנושא.

לקוראים האחרים - אם מישהו גר קצת יותר קרוב לשם (אף פעם לא הייתי בספריה הלאומית, אישית), ולא אכפת לכם - אודה לכם אם תוכלו לבדוק בבקשה. אני מאמין שגליונות משנת 89, לפחות, יכילו כמעט תמיד את אותו מדור שצויין לעיל, הכולל את התמונות ה"נלוזות".

תגידי, שלומית - אם אני מוכיח לך, האם תבטלי רטרואקטיבית את המנוי שלך?
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36049
פשוט שאלתי אותך כמה שאלות ואם תראי לי היכן הייתי תוקפני ולא נעים, אני אתנצל.
לעומת זאת, תשובות על השאלות שלי לא קיבלתי ממך. לטעון שחשיפת שדיים היא לדעתך משפילה וטעם רע אינה הסבר לשאלה *למה* זה טעם רע? למה זה משפיל?
זה שרוב הנשים אינן חושפות שדיים בעיתון, זה גם לא מוכיח כלום. את רוב הנשים לא מראיינים, את רוב הנשים לא מצלמים בכלל. רוב הנשים רק קוראות מה שהסלבריטיז אומרות.
לא חייב להיות לך הסבר, יכול להיות שאת פשוט מרגישה שעירום זה מלוכלך, וזהו. זה אפילו מקובל עלי, אבל זה לא הסבר. אם יש לך הסבר יהיה נחמד לשמוע.
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36051
אני לא יודעת מה מעליב את שלומית בקשר לעירום נשי במדיה. אני כן יודעת שיש נשים שבגלל המראה הנאה מאוד שלהן גברים מתייחסים רק אל הצורה החיצונית שלהן, בעוד שהן רוצות שיתייחסו גם אל האישיות/שכל שלהן.
כלומר, הן רוצות להיות מושכות אבל לא רוצות להיות אובייקט מיני.

אבל זה כנראה לא המקרה עם דוגמניות- הרי הצורה שלהן זה בדיוק מה שהן מוכרות. לכן הן עצמן בטח לא חושבות שיש כאן משהו משפיל.

אבל אולי יש נשים שמרגישות שדוגמניות כאלה מעודדות יחס של אוביקטיזציה כלפי כל הנשים.
ציצי בחוץ? בעיתון ציוני? 36043
לא "גליון", יקירתי - כמעט *כל* גליון. אם יש לך בבית כמה מהתקופה ההיא - תוכלי לבדוק בעצמך. אמרו לך את שם המדור, אמרו לך את התקופה, פחות או יותר - תעשי מדגם.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36100
גברת לוי הנכבדה,

אינני יודע אם עיתון "לאישה" הציג או לא הציג נשים חשופות שדיים, אך דבר אחד אני יכול להבטיח לך נאמנה: גם אם עיתון זה הציג תמונות מהסוג האמור, הרי שהמדובר בבחורות נכריות מרחבי העולם הגדול, ולא בבחורות ישראליות-יהודיות מקומיות - כך שליבך יכול להיות שקט ובטוח.

העירום החלקי והמלא היה ועדיין בחזקת טאבו חזק וקשה בישראל ובחברה היהודית, ומסיבה זו אין בישראל כל פירסומת או כרזה ציבורית אשר בה מוצגות שדיים נשיות חשופות, ובצדק: כרזה שכזו היתה נשרפת תוך שעה קלה על ידי קבוצות יהודיות-דתיות שונות.
בישראל לא קיים ולו חוף או מתקן רחצה נודיסטי אחד חוקי ומסודר, אשר במסגרתו יכולים אנשים המאמינים בתרבות-הגוף-החופשי לשחות, להשתזף ולשכשך במים בעירום מלא להנאתם. אישור הקמתו של מתקן שכזה היה
מוביל, מן הסתם, לפירוקה של כל קואליציה אפשרית.

בברכה

א. מאן
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36138
התגובה שכתבת מעניינת מאוד, ואני מסכימה איתך בנקודה אחת: הבחורות הישראליות צבריות לא מראות את השדיים שלהן בפומבי, לא בחוף הים ולא בעיתוני גברים, כנראה מהסיבה הפשוטה שהן מתביישות ושזה מאוד לא מקובל בחברה הישראלית יהודית, וזה גם אסור. בחורה אשר תצטלם בעירום בעיתון ישראלי תחשב אצל הרבה אנשים לבחורה גסה. על עירום מלא אני בכלל לא מדברת, כי אצלנו בישראל זה טאבו. יכול גם להיות שמהבחינה הזאת אפשר להבין למה אין בישראל חופי נודיסטים מאורגנים. החברה בישראל, גם החילונית, לא היתה עומדת בזה, לדוגמא לעבוד בבנק חמישה ימים בשבוע, ובסוף השבוע להשתכשך (כלשונך) עם מנהל הבנק בעירום מלא בחוף נודיסטי. זה נראה לי בלתי נתפש, ואני רחוקה מלהיות דתייה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36140
כל זה נכון - אבל אין סיבה להתגאות בכך כל-כך. העובדה שלישראלים יש יחס כזה נבוב כלפי עירום לא צריכה להזקף לזכותנו. אכן, חלק גדול מהבעיה נעוץ בגישה הדתית לעניין, אבל גם ברשות הפרט יש בעיה: אותו יחס מזלזל מצד החברה.

לפני זמן די רב הצטלמה זמרת ישראלית כלשהי (אחינועם ניני? לא זוכר) למגזין ישראלי (או שמא היה זה 7 ימים?) כשהיא ערומה, ושדיה מוסתרים ע"י זרועותיה. בשבוע הבא, כבר היה מדור המכתבים מלא בתלונות על הצילום ה"משפיל". הזמרת, בתגובה, אמרה שכך נהוג בעולם, וכי לא רואה כל בעיה בצילום כגון זה.

ולגבי הנקודה האחרונה שלך (להשתכשך בערום עם מנהל הבנק) - זה עניין של ביצה ותרנגולת. אם לא היית מחונכת מילדות שערום זה איכסה, זה לא היה מפריע לך כל-כך. וגם לא היית מרגישה שרק בגלל שגם את וגם מנהל הבנק שלך נמצאים באותו ים ביחד בערום, זה הופך את זה להשתכשכות *איתו*.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36156
אתה גורם לזה שהישמע כאילו בנכר העירום הוא הדבר הטבעי ביותר אחרי מיץ תפוזים סחוט במסחטה ידנית.

אמהם קיימת מתירנות רצינית בעניין, אבל אני לא חושב שכל אירופאי ממוצע מבלה את יום החופשה שלו בחוף נודיסטים. העניין נחשב ללא מקובל גם בחברה אירופאית. עירום בפלג גוף עליון הוא עניין אחר.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36182
אני חושבת שהגויות הרבה יותר גסות ובוטות מהבחורות הישראליות, גם אם אין עירום בחו"ל בכל מקום. לפני שנה וחצי הייתי בחופשה בצרפת ונדהמתי לראות מה הולך שם בתחום הזה. כל זה היה עוד כלום בהשוואה לגרמניה, שבה ביקרתי השנה. בגרמניה יש ממש אנשים מעורטלים לגמרי בפירסומות בציבור!! (כולם בטח גם זוכרים את התוכנית הגסה והפורנוגרפית "טוטי פרוטי" בכבלים הגרמנים אצלנו בארץ). אני עוד לא הייתי בסקנדינביה, אבל אני בטוחה שהמצב שם חמור וגס לפחות כמו בגרמניה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36201
שאלה: איך הגעת מעירום (חלקי, מלא, או ביוני‏1) של נשים (וגברים, אגב, לפחות בפרסומת אחת שראיתי בגרמניה) לרעיון כי הנשים בארצות ניכר "גסות ובוטות" יותר מהנשים בארץ? מצטער, אבל לדעתי דווקא בחו"ל אנשים (בלי קשר למינם) פחות בוטים ובוודאי פחות גסים מאשר בארץ (וראי גם את הכתבה הגדולה שהייתה שבוע שעבר במוסף הארץ בנושא).

פשוט נדהמת, מה? חשבת אולי שהבעיה היא אצלך?

1 לא, לא חסרה שם אות.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36234
אתה טועה, דובי. הגברת לוי לא דיברה על נשות ארצות הנכר, אלא על "גויות". ז"א, על נשים מוסלמיות באירן, למשל, ועל נשים הינדיות בהודו, ועל בודהיסטיות בבוסטון, וכן הלאה. הרי, בהיותן גויות, אין בהן הטוהר שיש בבחורה ישראלית (קרי: יהודיה, שהרי מוסלמית ישראלית גם היא גסה ובוטה) כשרה.
שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 36257
אגב, את ''טוטי פרוטי'' בכבלים יצא לי לראות רק בטלויזיה התורכית, בדיבוב תורכי. קטעים.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36160
רציתי להבין: אם הציצי אינו כשר, הוא מותר וראוי לעיון ציבורי, בעוד שציצי יהודי יש להצניע?

יש עירום בכל מקום. לא רק על חוף הים. הנה דוגמה. לא מזמן השתתתפתי בחתונה. לא הכרתי אף אחד, האוכל היה מזויע, כך שלא נותר אלא להעביר את הזמן בהתבוננות אנתרופולוגית במיקרוקוסמוס הישראלי, על כל שכבותיו וצבעיו. הבחנתי, שככל שהנערות היו צעירות יותר, כך היה לבושן חושפני ונועז יותר.
חצאיות מיני זערוריות, שסעים, מחשופים יותר מנדיבים, בטנים חשופות. ועל הכל פזורים בנדיבות נצנצים. שמחה גדולה.

אני רואה עירום, מלא או חלקי, כמעט בכל מקום. ואגב, אני לא עושה הבחנה בין עירום מלא, לעירום חלקי - מחשוף נדיב של דוגמנית הגוחנת בתנוחה שאינה משתמעת לשתי פנים אל מול המצלמה, כששפתי פשוקות ועיניה מעורפלות.

יש עירום בכרזות פרסומת, בעיתונים, (ראי לדוגמה את כתבת האופנה המתפרסמת היום במוסף "שלך" של "ידיעות אחרונות"), על שערי עיתונים. אני רואה סצנות מין, גם נועזות, בסרטים ובסדרות ישראליות, שמוצגות בפריים טיים.

מדיניות בת היענה שלך, שלומית, מעוררת בי פליאה.
ועוד דבר מתמיה: העירום אסור? על פי אלו חוקים? עד כמה שידיעתי משגת, על אף היותנו נטועים על קו התפר שבין מנטליות מזרח תיכונית, לזו של השטעטל המזרח אירופי, עדיין אנחנו מדינה מערבית דמוקרטית לעילא. משטר האייטולות עדיין לא ביסס את מעמדו כאן.
וטוב שכך.

שלא אובן לא נכון. אין לי דבר כנגד עירום. זה עניינה של כל אשה מה היא בוחרת לחשוף, והיכן. זכות האשה על שדיה, אם תרצו. מה שכן, יש לי בעיה עם השימוש בעירום כמקדם מכירות, אבל זה כבר נושא אחר לגמרי.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36170
בדיוק ככה. הגויות הרבה יותר "נועזות" וגסות מהבחורה הישראלית הצברית הממוצעת, ואני לא רואה כל סיבה להתבייש בזה שהבחורות שלנו יותר צנועות ונבונות. הבחורות הישראליות הצעירות הולכות כמובן עם מחשופים נועזים ושסעים, אבל הן לא מעורטלות עם השדיים בחוץ. בפירוש לא. אני רואה הבדל גדול מאוד בין רמזים מיניים עם טריקים אופנתיים לבין חשיפת שדיים עם פטמות גסה ובוטה, אשר מקובלת בחו"ל כדבר של מה בכך בין הגויות.

גם הכרזות והפירסומות בארץ מקובלים עליי, כי אין שם עירום בוטה, אלא רק רמז לעירום עם הרבה טריקים. עירום של שדיים חשופות במקום ציבורי אסור לפי החוק בישראל (למיטב ידיעתי), ואין לא רואים בפירסומות בישראל שדיים ופטמות.

המסורת היהודית אוסרת על עירום באופן חזק מאוד, ולמרות שאני בכלל לא דתייה אני מבינה את זה טוב מאוד; המדובר במינהג של גויים שהיהודים תמיד התרחקו ממנו. אם אני לא טועה אז חטא הערווה הוא אחד מהחטאים הגדולים ביותר בדת היהודית, ולכן בתרבות היהודית שלנו הרעיון הזה מקובל ביותר, ולכן אין בחורות ישראליות ערומות בציבור ובפירסומות עם שדיים ופטמות חשופות, ומהבחינה הזאת כולנו מהשטעטל, ואין מה להתבייש בזה. זה החוסן שלנו.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36175
נו באמת, הקביעה כי ערום "בוטה" הוא "גס" היא תלויית תרבות‏1 וההכרעה בה היא ערכית ולא נובעת מהמציאות. אי-שם ברחבי האייל-ספייס מסתתרת תגובתו של אלכסנדר מאן שפרטה את יחס התרבויות היהודו-קלוויניסטיות לעירום לעומת הגרמאנו-לותרניות-סקסוניות-היידניות (אם לא שכחתי כלום). בהצלחה.

לכן, אם אפשר, אנא הרחיבי ופרטי מדוע הדבקות באי-גלוי-ערווה לסוגיו היא מקור-חוסן באופן כללי ולעם היהודי בפרט.

1 טיעון דמגוגי פשוט יעלה את השאלה "האם שבטים פרימיטיביים שאינם נוהגים ללבוש בגדים הם "גסים" ?"
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36183
מסכים, אבל גם הקביעה ש''שבט'' אשר אנשיו אינם לובשים בגדים הוא ''פרימיטיבי'' היא תלוית-תרבות.
לא אמרתי "דמגוגי"? 36186
שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 36256
פרימיטיבי פירושו ''ראשוני''. כפי שאני מבין את המושג בהקשר של השבט ההיפותטי, מדובר בשבט שהתנהגותו והטכנולוגיה שלו קרובה לאלה ששררו לפני התארגנותן של תרבויות גדולות.

לכן שבט (ולא ''שבט'') שאנשיו אינם לובשים בגדים הוא פרימיטיבי (ולא ''פרימיטיבי''). ההצהרה שלך שהדבר תלוי תרבות מעידה שאתה רואה במושגים 'שבט' ו'פרימיטיבי' משהו שלילי ולא תיאור מצב. ההתנשאות התרבותית היא כולה שלך.

ולבסוף - הכותרת שלי כבר לא רלוונטית לנושא הנדון. רק מחזירה את העברית התקנית לתמונה, ומשיבה לשדיים את זכרותם (מוזר אך נכון).
פרימיטיביות 36302
האם חבורת יאפים מ...נניח, פריז המודרנית, שתחליט יום אחד להקים יישוב קהילתי אי שם בריוויירה הצרפתית ולנהל בו את חייהם בעירום מלא לפי מסורת התנועות הנודיסטיות, תיחשב בעיניך גם כן לשבט פרימיטיבי?

אם כן, אני חושב שיש פער בטרמינולוגיה בינך לבין שאר המגיבים, ואם לא, חלה עליך חובת ההסבר מדוע אי לבישת בגדים היא מאפיין של פרימיטיביות רק כאשר היא מתרחשת באפריקה.
פרימיטיביות 36361
נקודה מעניינת. לא, אני לא אחשוב על החבורה הזו כעל שבט פרימיטיבי, בין השאר משום שמנגנון ההיווצרות שלה הוא שונה. זהו סוג של פוסט מודרניזם, במרכז הגיאוגרפי של המודרניזם.

אם תקצין את המצב: חבורה כפי שתיארת, שנודדת לאי בודד כלשהו, חיה בתנאים שתיארת ודואגת לאי-הימצאות כל קשר לעולם החיצון (ללא טלפונים סלולריים, ללא מכוניות), אני מניח שניתן להתייחס אל הדור השני בה (כלומר - הדור שלא ידע את המודרניזם) כחברה פרימיטיבית לכל דבר.
פרימיטיביות 36369
אם כן תשובתך האחרונה מוכיחה את הטענה שניסית להפריך: פרימיטיביות איננה עומדת בפני עצמה אלא היא מושג תלוי-תרבות, מקום וזמן. גם בעיניך הימנעות ממנעמי העולם המודרני הנעשית מתוך בחירה חופשית ומודעות איננה נחשבת לפרימיטיביות למרות ה"ראשוניות" המובהקת שיש בסגנון חיים כזה.
פרימיטיביות 36371
פרימיטיביות היא מצב שבו תנאי החיים הם ראשוניים, ואינם מתבססים על ההישגים הטכנולוגיים והתרבות שהתפתחה בעשרת אלפי השנים האחרונות.

אם מישהו מגיע לכך, ולא כתרגיל יחצ''ני הפיך, הוא עונה על ההגדרה.

מי שחי במצפה בגליל, שואב את המים שלו מבאר, אך יש לו טלפון והוא שותה קפה בבוקר, אינו עונה על ההגדרה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36196
אני חדשה פה באתר, ואני לא מתמצאת בכמה דברים: מה זה יהודו-קלווניסטיות? מה זה גרמנו-לותרניות-השד יודע מה?
מה יש להסביר כל כך הרבה? היהודים יותר צנועים וביישנים מהגויים בענייני העירום, וטוב שזה ככה כי זה מחזק את הגניוס היהודי.
הגויים באירופה שותים לשכרה, מתהוללים עם הנשים הגסות שלהם, מקיימים מנהגי מין פרוצים ומצטלמים ומצלמים בחורים ובחורות בעירום מלא, ועושה אפילו רושם שהם נהנים מזה. כאילו כל המעיינות שלהם נתונים לסקס ולעשיית סקס, בלי כבוד ושיקול דעת כמו שזה בדת ובתרבות היהודית.

גם אם נרצה לחקות את הגויים זה לא יילך לנו, כי בתרבות שלנו הבושה מהערווה ומהעירום הרבה יותר גדולה מכל דבר אחר. זה אצלנו טאבו, כי בנפשנו הדבר, ועוד פעם, אני לא אומרת את זה בתור דתייה. אני רחוקה מלהיות דתייה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36202
נסי לחפש למשל "יהודו-קלוויניסטיות" ב"חפש באתר" (שם למטה, תודה לטל על מנגנון החיפוש). בכל מקרה, לשימושך, תגובה של אלכס מאן:
דיון 299
(אני ממליץ כמובן לטייל מעלה ומטה באותו מאמר לתגובות נוספות בנושא).
אבל לעיקר:
א. מדוע צניעות מחזקת את "הגניוס היהודי"?
ב. מדוע מנהגי מין מסויימים הם "פרוצים"?
ג. האם אסור להנות ממין?
ד. מדוע היחס היהודי למין משקף "כבוד ושיקול דעת"?

כוונתי בתגובה זו היא לערער את היסוד המוסרי שלך, ולגרום לך לבחון את המקורות והסיבות לעמדות שאת נוקטת אל מול המציאות. אני יודע שזה נשמע מתנשא ושחצני, אבל אין מצידי שום כוונה שכזו. כוונתי היא רק לגרום לאנשים להתעמת עם ערכיהם.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36216
מה שמעניין אותי, זה האם שלומית באמת מבטאת ערכים מוסריים מובנים, שקולים ומבוססים, או מדקלמת מנטרות וקלישאות שאין לה מושג קלוש לגביהן.
ההבחנה בין "יהודיות" ל"גויות" היא מטופשת ושיטחית, בעיני. שלא לדבר על ההתבטאות המוזרה והחשוכה במידה מסויימת - "הגויים באירופה שותים לשכרה, מתהוללים עם הנשים הגסות שלהם, מקיימים מנהגי מין פרוצים ומצטלמים ומצלמים בחורים ובחורות בעירום מלא, ועושה אפילו רושם שהם נהנים מזה. כאילו כל המעיינות שלהם נתונים לסקס ולעשיית סקס, בלי כבוד ושיקול דעת כמו שזה בדת ובתרבות היהודית".
קלישאות, הכללות ודמגוגיה. ותו לא.

שיקול דעת? לא נראה לי שיש פה הרבה מזה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36218
האמת? לא יודע. מצד שני לפסול את דעתה על הסף כמוה כלפסול את ההבחנה היהודית בין "יהודי" ל"גוי" בטענת שיטחיות, בעוד שהיא מגובה במשנה (no pun intended) סדורה (נדמה לי שלמשל הרב יואל בן-נון מפרש את הרב קוק בנושא, בכרך שנקרא משהו כמו "אורות", איפה משה דורון כשצריך אותו?).
כלומר, כמובן שמאחורי הטענות שמועלות נגד (ונשתמש במילה כמה שפחות טעונה) מתירנות מינית צריך להיות מבנה עם הנחות יסוד וגזירה של מסקנות שמראות מדוע התנהגות שכזו מובילה או משקפת את ה"רע".

אבל יכול להיות גם שלא.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36225
ב''ה

ברור ששלומית כהן היהודיה צודקת, אפילו שהיא לא דתייה, כי ידוע ומוכר שעמי אדום הם עמי שפיכות דמים ותאווה בלתי מרוסנת, אשר כבר במקורותינו נכתב על נשותיהן הפרוצות שמתגוללות שיכורות, ומעניקות מחסדיהן לגברים גויים שטופי זימה.
רק עם ישראל הנבחר עם תורת אלוקים התמימה והקדושה מכיר בסכנת תועבות גויים אלה ונמנע מכל מגע עם בני ובנות זרע טמא זה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36226
אמנם עם משנה סדורה (pun intended) שכזו באמת קשה להתווכח, אבל למי ציפית שיעניקו נשים גויות את חסדיהן, ליהודים?
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36228
לשלומית קוראים לוי, ולא כהן.
יש לך הוכחות לא מה"מקורות" לטענותיך? כי גוי עלול לטעון שהמקורות היהודים מוטים נגדו מראש...
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36238
מתלהם חשוך ויקר (ופיקטיבי? לך דע...),

שמה של רעותך לדעות החשוכות על נשות העולם הוא שלומית לוי, ולא כהן. לתשומת לבך, פן יתברר ששלומית כהן היא בכלל לסבית אוכלת חזיר, או, רחמנא ליצלן, טרנסווסטיט, ותמצא עצמך כותב בזכותה/ו, ואז אנה אנו (יהודים כשרים כולנו) באים?
אחותה של הפילה היודו-קלוינסטית 36488
היתה לפילה (זאת מהבעיה היהודית) היודו-קלוניסטית-פוריטנית אחות פרועה,אומנם היא היתה בלתי חוקית הרבה שנים,אבל היום היא נחשפה במלוא אדרתה וערותה וזו לילית מן הקבלה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36203
את לא נשמעת לי *כל-כך* רחוקה מלהיות דתייה.

אגב, ערוץ 2, ברוב טובו, נוהג לשדר מידי כמה שעות סרט מסדרת "אסקימו לימון", בו, בין השאר, נערות ישראל החסודות מקיימות יחסי מין מול המצלמה עם נערים חסודים לא פחות. גם גידי גוב, גלי עטרי וענת עצמון‏1 בכל מקרה - גם הם לא התביישו יותר מידי בדיזינגוף 99.
ויש גם את "מציצים" הידוע לשמצה... בקיצור - לא חסר.

1 תודה, מיץ.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36205
ב''מציצים'' יש רק עירום גברי, עד כמה שזכור לי, וגם ממנו אין יותר משתיים-שלוש שניות בכל הסרט.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36204
שדיים ציוניים במיוחד מספק האתר "עולם הסקס של ענת". קישור ישיר לשדיים הציוניים:

(אם לא עובד, אפשר להכנס לעמוד הראשי ולבחור "גולשים")
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36220
דווקא בעניין הזה שלומית צודקת. אין בתמונות של הגולשים שם אפילו תמונה אחת של בחורה ישראלית ערומה עם הפנים!!! הכל מרוטש עם לורד שחור ומי יודע מה, כדי שחס וחלילה לא נראה את הבנות באמת. לצלם סתם ככה כוס או שדיים זה לא ביג דיל, בלי לראות את הגוף והפנים. את זה האתר הנועז והציוני לא עושה ומשקשק מרוב בושה. מה הפלא? במדינה קטנה וצפופה כמו שלנו יעשו עליהום על הבחורה המסכנה שפיסקה את הרגליים והראתה גם פיטמה. גם באתרי סקס אחרים בישראל זה אותו דבר: רואים גוף בלי ראש, או תמונת ראש מרוטשת. הישראלים מתביישים ועוד איזה לתת פרצוף מאחורי הזין והכוס. כבר לא צריך בכלל צנזורה, כיזה כבר בתוך הראש של האנשים "הפתוחים", חה חה חה.

תנסו גם להכנס לאתר "עדשת עירום" ולראות שזה שם בדיוק אותה בעייה.
מהבחינה הזאת שלומית צודקת במאה אחוז, לעזאזל. אנחנו הישראלים לא מסוגלים לזה. אנחנו מתים מבושה ומפחדים לאללה.
רק שתהיו בעניין, בכל האתרים האחרים בעולם של חובבנים רואים טונות של בחורות יפות ונועזות, עם הפנים ובכל הפוזות. רק בישראל לא.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36224
מדינה קטנה, כולם מכירים את כולם... מה אתה רוצה ?

וכמו שאמרו מקודם, בישראל אנשים פחות ליברלים ופתוחים בענייני ערום, ולכן אם החברה של הבן-דוד של החבר של אבא שלך הייתה מצטלמת בעירום לאינטרנט, כל הארץ היתה מדברת על זה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36229
ובגלל זה שלומית צודקת. הישראלים לא מסוגלים לעשות את זה. אולי לדבר על זה כן, אבל להצטלם ערומים, או סתם להיות ערומים בציבור – פחד אלוהים!!!
אז אני מציע להפסיק לרדת עליה ולהבין שיכול להיות שהיא פשוט בנקודת הזאתי צודקת, וחבל שהיא צודקת. אני, שאני אוסף תמונות של בחורות ערומות מכל הפוזות, לא מכיר בחורות ישראליות חובבניות ערומות עם הפרצוף. פשוט אין. חוץ מהשדיים של ויק ועצמון, אני חושב, אין כלום.

יש כמובן את האתר של "ישראלה", שהיא חלוצה גדולה בתחום, אבל אני חושב שהיא לא צברית משלנו, אלא איזה יבוא, לפי איך שהיא נראת, יעני שטיני עם אף סולד ואיזה מטר שמונים.
שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 36455
מר מור הנכבד,

לעיונך בבקשה

מ.ש.ל.

בברכה

א. מאן
שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 36505
מר מאן,
המאמר אכן מחזק את טענתי:
'לולה אומרת שלמרות הכיף שבחשיפה ההמונית היא אינה רוצה שיזהו אותה ברחוב: "יש גבול. אני לא איזו שפנפנת פלייבוי. זה הקטע שלי ושל החבר שלי. זה נשאר בינינו".'

היא אף מציינת שמטרת טישטוש הפנים היא בכדי למנוע זיהוי ברחוב, וכמו שאמרתי במדינה כמו שלנו, דבר זה הינו הכרח.

אך לעומת זאת, היתה פה תגובה אחרת שהביאה מספר לינקים עם תמונות ערום צברי ללא טשטוש הפנים, ואף עם פרטים על הדוגמנית/חובבנית... אך אני בספק אם יש אמת בפרטים.

אם נצא מנקודת הנחה שהתמונות הללו אכן מקוריות- אאלץ להגיע למסקנה כי הפחד מגילוי ופומביות התמונות קיים בארץ, אך הוא אינו כוללני כמו שחשבתי, ובפורנו כמו בפורנו- תמיד יש יוצאים מן הכלל.

תודה רבה שהסבת את תשומת לבי לעניין, מר מור.
שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 36506
די ברור שהתמונות האלה ישראליות גם בגלל איך שהבנות נראות גם בגלל שהן לא נראות מקצועיות אלא חובבניות, אבל בעיקר בגלל הצילום החובבני: לא העמידו את הבחורות בתנוחות מחמיאות והתאורה מה זה גרועה, על הפנים של הבחורה בבריכה יש צל ענק שגורם לה להיראות שמנה עוד יותר ממה שהיא באמת
שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 36888
אם זו רמת הפירגון של הישראלי המצוי אז אני לא מתפלא שאין יותר בנות שרוצות לפרסם צילומי עירום שלהן באתרים ישראליים. בעיני הבחורה ההיא בבריכה מאד חמודה ואם היא באמת הסכימה שיפרסמו ככה את התמונה אז היא בכלל אחלה בחורה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 345865
עדיין אני חושב שדווקא באתר עדשת עירום אפשר לראות את ה''פתיחות'' הגדולה ביותר מבין כל שאר האתרים הישראלים.
עדיין יש בעיה שלא מפרסמים פנים מלאות אבל אפשר להבין אנחנו מדינה קטנה וכולם מכירים כאן את כולם.
לשלומית- ''מורה נבוכות'' מאולתר 36209
1.נושא הצניעות כנראה חשוב לך מאוד ומבחינה זאת הגעת לאייל ברגע לא טוב. רוב הזמן לא מדברים פה כל כך הרבה על סקס ועירום. תעברי לכל אחד מהדיונים האחרים ותראי בעצמך. למה לך להישאר דווקא בדיון האחד שמביך אותך?

2.לגבי קלוויניזם וכולי, את השאלה הזאת צריך להפנות לא. מאן.
מר מאן, גם אני החמצתי את ההסברים שלך בעניין ואודה לך על לינקים.

3.לגבי הדת היהודית וצניעות יש לי סיפור קטן שאולי יש בו מוסר השכל, ואולי לא.
פעם, לפני האינתיפדה ולפני שהחזירו את בית לחם, עליתי על אוטובוס ערבי שנסע משער שכם לבית לחם. כולם באוטובוס היו ערבים חוץ ממני ומבן לוויתי, שהיה בחור זר בצורה ברורה. אולי לכן הניח מי שהניח שגם אני "לא מכאן". ומי הוא זה שהניח? יהודי חרדי עם הבגדים והפיאות והכול, שישב ועלעל במגזין עם צילומי עירום.
אחרי כמה תחנות, עוד בתחומי העיר, זה שישב מאחוריי הרים רגליים והניחן בדיוק ברווח שבין המושב והמשענת, תוך בעיטה בגבי. אז הסתובבתי ואמרתי -בעברית כמובן- "סליחה"!
לאיזו פניקה נכנס הדתי כששמע עברית! הוא קם ומשך חזק כמה פעמים בחוט הפעמון וצעק:עצור, עצור!
הנהג עצר, והאיש ירד מהר מהאוטובוס.

נראה לי עצוב שהאיש הרגיש צורך להסתתר באוטובוס ערבי, ולברוח ממנו כשגם שם היתה פתאום יהודיה. ומסקנתי, שאיסורים לא הורגים יצרים, ולפעמים אולי יוצרים בעיות שלא היו נוצרות בסביבה משוחררת יותר.
(ובעצם, אם כולם יהיו ערומים לא יהיה בזה שום דבר מגרה. הספר "אי הפינגוינים" מתייחס בדיוק לזה.)
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36235
ראשית, אשוב ואזכיר שגם בין הבחורות "שלנו" (היינו הישראליות, להגדרתך) יש גויות (מוסלמיות, נוצריות, דרוזיות, ואחרות), ושקביעתך את רמת תבונתן של נשים לפי שיוכן הדתי היא שרירותית וחשוכה.

שנית, אציין לגנותך את האבחנה שלך בין מעשי הגויים (גסים ובוטים), לבין מעשים דומים של יהודים (=ישראלים, לשיטתך), אותם את מכנה "טריקים", כמעט בקריצה.

שלישית, אנוד לך על שבנשימה אחת את מסוגלת לומר "התרבות היהודית שלנו", להודות שאינך בטוחה בהיות "חטא הערווה" אחד "החטאים הגדולים ביותר בדת היהודית", ומיד להוסיף שאין מה להתבייש בזה, שכולנו מהשטעטל (גם הערביה מסכנין?), ושבזה, בבערות ובשנאת גויים, טמון החוסן "שלנו".

על דקדוקך כבר הערתי במקום אחר.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36241
אתה לא קורא טוב את מה שאני כותבת, ומתפרץ ביהירות ובגסות לתוך דבריי. אני כתבתי בתגובה הראשונה שלי "בחורות ישראליות יהודיות" וגם "צבריות". ברור שלא התכוונתי לבחורה מוסלמית או ערבית, אשר בבוודאי יסכימו עם הרבה מהקביעות שלי, כי גם המוסלמיות והנוצריות הערביות יותר צנועות ומדודות מההפקרות האירופאית.

אני מדברת על הגויות באירופה ובעולם המערבי, וראה זה פלא - כולם הבינו אותי חוץ ממך. המדובר בשיוכים תרבותיים, ולא בשיוכים דתיים. בדת היהודית ישנם הרבה מאוד איסורי ערווה, ואני חושבת שזה השפיע על כל התרבות שלנו, כולל התרבות החילונית. אני גם חושבת שהקישור של בילינסקי על מה שהקורא מאן (למה אתה לא מגיב?) אמר תומך איכשהו בדיעות האלה שלי.
הגיעו מים עד שם 36258
א. איך אפשר להתפרץ לתוך דברי אחרים בפורום כתוב?
ב. אני לא בטוחה ש"כולם" הבינו אותך. ל"כולם" נמאס להגיב על כל הגיג שכזה והתפלפלות על כל מילה אלה מעשיהם של החזקים יותר.
ג. טיפסת על עץ מאוד גבוה. זה בסדר, אם תבקשי יפה, נעזור לך לרדת.
סקס אחר 36367
אותי מעניין (ומפתיע) אפילו פי כמה: מה הקשר בין עירום, מגע פיזי וארוטיקה???

לא מזמן צפיתי בסרט "הנערה על הגשר" בו הוקרנה אחת הסצינות האירוטיות ביותר שנראו על המסך (לטעמי כמובן): ללא עירום, ללא מגע, מקיימים נערת הסכינים וזורק הסכינים יחסי אהבה מלאים!!! how come??? (למי שלא צפה/לא מאמין - מומלץ ביותר לצפות, לחוות, ורק אז לענות).

הקושי שלי להאמין 'באמת' באפשרות הקיום של סייבר-סקס בחיי (סייבר-סקס במובן של מעשה-האהבה וירטואלי לחלוטין, ללא עירוב של החושים והאיברים הקונבנציונלים) נובעת, מן הסתם, מהצורך במגע אמיתי, עירום אמיתי (שדיים, ערווה, פין, פות, חדירה), על מנת שתהיה אירוטיקה אמיתית. מסיבה זו גם סיפורי הסייבר-סקס (לפחות אלו שתוארו כאן) כוללים סייבר-פין, סייבר-חדירה, סייבר-אורגזמה ...

היש סקס אחר?
אשמח להצעות!
בלתי נתפש!!! 36168
מקורותיי מזמינים אותך לעיין בגליון מס' 4 של המגזין(?) "ביקיני", ובגליונות הבאים, עד שיפשוט את הרגל.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36169
זכור לי (אף שלא שזפתי את עיני) כי אי שם בסוף שנות השמונים הצטלמו כמה חלוצות ל''מוניטין פנטהאוז''.
אוקיי. אז התבלבלתי. 36188
ציינתי את מוניטין פנטהאוז ועוד אחרים בהודעתי מאתמול תחת הכותרת ''יבוא אישי''. לצערי, לדעתי שלומית כלל לא קראה את ההודעה, שעשויה לענות על חלק משאלותיה. אני מעדיפה לסבור כי היא לא קראה אותה משום שבהיסח הדעת כתבתי אותה כהודעה חדשה ולא כהודעת תגובה.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36189
בטח קרעו להן את הפנקסים האדומים בטקס פומבי בניצוחו של ירוחם משל. בעצם.. סוף שנות השמונים? ישראל קיסר.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36697
אני הדוגמה בשבילך, שלומית, כי אני הצטלמתי הרבה פעמים בעירום מלא וגס, כמו שאת קוראת לזה, בשביל הכיף, אבל רק בשביל אתרים של חובבים בחו''ל. בארץ אני לא הייתי עושה את זה.

אני ישראלית חילונית וצברית, קיבוצניקית לשעבר, ובחורה יפה וכוסית במושגים ישראלים. אני לא רציתי למחוק את הפרצוף בתמונות, אבל גם לא רציתי לשלוח לאתרים ישראלים ולהתגלות על ידי מישהו בטעות. שלחתי לאתרים בחו''ל, ואני אהבתי לראות את עצמי בפוזות הגסות בלי חשבון, עם השדיים והכוס בחוץ.
בישראל לא הייתי מפרסמת את זה, כי האנשים כאן ממש חשוכים בנקודה הזאת, כי זה אולי עניין של תרבויות אחרות כמו שמישהו אחר כבר כתב כאן (מעניין שגם אני בלונדה אמיתית), ודי צדק. בישראל של היום זה בלתי אפשרי. האנשים בחו''ל יותר פתוחים ויותר נועזים, ולא איכפת להם מי יודע מה.
אני גם מתארת לעצמי שהתגובה הזאת שלי תגרור תגובות של כל מיני מיוחמים, אז רק שתדעו שאין לי כוונה לענות או לשלוח פרטים מזהים.
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 36766
בסדר, אל תשלחי פרטים מזהים, אבל מה עם איזה לינק לאתרים שאת מופיעה בהם.
שאלונת, מה זאת אומרת "בחורה יפה וכוסית במושגים ישראלים", זה סטנדרטים יותר גבוהים או יותר נמוכים מבחו"ל?
שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני 37106
דוגמה לאתר שהופעתי בו כמה פעמים

שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 37117
האתר האמור מיועד למציצנים. הוא מראה נשים שצולמו, לכאורה, ללא ידיעתן. יש מקרים שבהם תמונת האשה צולמה כעירום רגיל, שבו המודעות לנוכחות המצלמה ברורה, ובהן כאלה שפני האשה נמחקו כדי למנוע זיהוי (ראה למשל: http://voy.voyeurweb.com/main/voc39/Vn41537toe/index...).

אני מניח שהתמונות הנראות כאילו צולמו לא ידיעת המצולמת הן מבויימות, רובן ככולן. אינני יודע כיצד היה הדבר במקרה שלך. קיומו של האתר הזה עומד קצת בסתירה למה שאנשים שהתבטאו כאן, בעיקר אלכס מאן, טענו: העירום הוא כה טבעי, שאנשים לא מתייחסים אליו במקומות נאורים, ולכן מציצנות אינה עניין סביר.

אחת משתיים: או שמציצנות היא עניין גלובלי, או שאתרים כאלה מיועדים לאוכלוסיות הפחות מתקדמות, קרי - לחרמנים ישראלים, לדוגמא. אולי זוהי הסיבה שבעיון מקרי בתמונות באתר לא ראיתי עירום גברי, אלא נשי בלבד.

יוצא מזה שכדי להתחמק מעיניים ישראליות, פרסמת את תמונתך באתר שבו מבקרים ישראלים רבים. אני דווקא נוטה לכיוון הראשון, כלומר: העירום אינו נתפס כחלק מהיומיום ברוב המקומות. נכון שיש סאונות מעורבות, חופי נודיסטים וכדומה, אך גם בחברות שבהן מדובר, הקשר בין עירום לבין מין הוא עניין מובן.

יש לא מעט קריקטורות ובדיחות העוסקות בחיבור שבין נודיזם לבין גרוי מיני (אם כי הרושם הסובייקטיבי שלי הוא שיש הרבה פחות מסוג זה בשנים האחרונות). לדעתי - זה מעיד על נטיה גלובלית לקשור את הדברים.
שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 37121
מה שאתה לא קולט כנראה שיש אנשים שהמציצנות מביאה להם התרגשות מיוחדת. בטח שמעת פעם על הפתגם מים גנובים ימתקו, אז זה אתר מיוחד לכאלה שזה הקיק שלהם וזה לא שייך למה שמר מאן דיבר עליו.
שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני 37133
יובל ידידי,

קיומו של אתר שכזה אינו עומד בסתירה לשוויון הנפש הכללי אשר מתקיים לו בצפונה של אירופה לתופעת העירום הנטורליסטית/נודיסטית. העובדה כי הינך מערב למקשה אחת אתר בעל נטיות פורנוגראפיות יחדיו עם תופעת עירום טבעי ורגיל על חוף הים ובסאונה אומרת דרשני.

המציצנות האנושית הינה אכן בהחלט עניין ארכיטיפי ו/או גלובלי
כלשונך - אך אין בתופעה כללית זו מלגרום כי אנשים ונשים ימנעו מלהשיל בגדיהם במקומות ובקונטקסט המתאפשר, לפחות בצורת קיומו הצפון אירופאית. אינני רואה כל 'פורנוגראפיה' באקט מסוג זה, הגם שאיני בטוח בהגדרתו הגיאוגרפית של מונח חביב זה.

יש לשים לב לכך, כי בחברה היהודית-הישראלית שני אלמנטים אלו אינם מתקיימים - קרי העירום הנטורליסטי והפורנוגראפיה לשמה, כך שאיני רואה וחש בכל סדק או זעזוע בהנחתי הראשונית, אשר כזכור גרסה כי העירום והערווה הינם איסורים קשים וחמורים בקודקס התרבות היהודית.

ייתכן כי במידה מסויימת אף טלי מדגימה בפירוש את הנחתי זו; הנ"ל אינה מוכנה להצטלם בעיתונים ו/או באתרי מין ישראלים עם פנים גלויות, היות והמדובר ב'פחד אלוהים', כלשונה, מתגובות האנשים בארץ
לכך - וזאת למרות שביצעה זאת בחו"ל לטענתה.
במילים אחרות: טלי כנראה אינה בחורה ביישנית, אך אין יכולה לבצע דבר כנגד שיתוק הבושה והביישנות בתחומי תרבותה היהודית.

שלך

אלכסנדר
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • יובל רבינוביץ
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • שלומית לוי
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • האייל האלמוני
  מחשבותיך הן עניינך בלבד - • JBar
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • אלכסנדר מאן
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • אלכסנדר מאן
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • אסף עמית
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • אסף עמית
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • יובל רבינוביץ, תל-אביבי לשעבר
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • טלי
  טוב לי בקיבוץ? • ערן בילינסקי
  טוב לי בקיבוץ? • האייל האלמוני
  לא כולם, לא רבים, אולי אתה? • ערן בילינסקי
  שדיים ציוניים בעיתון לא ציוני • אלכסנדר מאן
  Credo Ergo Sum • רון בן-יעקב
  שדיים ציוניים בעיתון לא ציוני • חן שפירא
  שדיים ציוניים בעיתון לא ציוני • טלי
  שדיים ציוניים בעיתון לא ציוני • טלי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • שלומית לוי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • שלומית לוי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • יובל רבינוביץ
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • מיץ פטל
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • חזי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • יולי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • חזי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • מיץ פטל
  ללא כותרת • מ.
  ללא כותרת • מיץ פטל
  ללא כותרת • מ.
  והרי הפירוש • יולי
  והרי הפירוש • חזי
  והרי הפירוש • יולי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • טלי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • שלומית לוי
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • יובל רבינוביץ
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • שלומית לוי
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • יובל רבינוביץ
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • דורון יערי
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • אלכסנדר מאן
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • אסף עמית
  תשובות • יולי
  תשובות • אסף עמית
  תשובות • דובי קננגיסר
  תשובות • יולי
  תשובות • יובל רבינוביץ
  שאלות • ירדן ניר
  תשובות • נפש נוסטרדמוס
  החולה המדומה • ירדן ניר
  תשובות • יולי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • רון בן-יעקב
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • אלכסנדר מאן
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • טלי
  סתם הערה • MRP
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • האייל הפרוידיאני
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • האייל הנרקיסיסטי
  רוגי?! • זמריר
  רוגי?! • אסף עמית
  רוגי?! • מיץ פטל
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • מר כליל נאורי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • חזי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • מר כליל נאורי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • חזי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • גלעד דנבום
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • חזי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • חזי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • ערן בילינסקי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • חזי
  נקודת המכוון • ערן בילינסקי
  נקודת המכוון • יולי
  נקודת המכוון • דובי קננגיסר
  נקודת המכוון • חזי
  ללא כותרת • עדי
  נקודת המכוון • האייל המצ'ואיסטי
  נקודת המכוון • יולי
  נקודת המכוון ולא רק בחופים • easy
  נקודת המכוון • חזי
  נקודת המכוון • ערן בילינסקי
  נקודת המכוון • האייל האלמוני
  נקודת המכוון • ערן בילינסקי
  נקודת המכוון • י.א.
  נקודת המכוון • ערן בילינסקי
  נקודת המכוון • י.א.
  נקודת המכוון • מר כליל נאורי
  נקודת המכוון • חזי
  סיכום ביניים • חזי
  סיכום ביניים • דובי קננגיסר
  נקודת המכוון • האייל האלמוני
  נקודת המכוון • חזי
  מנסיוני • יולי
  מנסיוני • חזי
  מנסיוני • יולי
  מנסיוני • יעקב פופק
  מנסיוני • אלכסנדר מאן
  מי היה מאמין • יעקב פופק
  מנסיוני • רון בן-יעקב
  מנסיוני • גלעד דנבום
  מנסיוני • האייל החולה
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • חזי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  קצת פרופורציה דובי • אלי
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • יעקב פופק
  שדיים לא-ציוניות בעיתון ציוני • דורון יערי
  שדיים לא-ציוני*ים* בעיתון ציוני • אסף ברטוב
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • אלכסנדר מאן
  שדיים לא-ציוניים בעיתון ציוני • דובי קננגיסר
  שדיים יהודיים בפלייבוי • ג. שמעון
  הטאבו נשבר? • האייל האלמוני
  ובאותו אופן - • שלומית לוי
  זה הזיווג המושלם • דורון יערי

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים