האמת מאחורי הויויסקציה 35434
ניסויים בבעלי חיים היום מקיימים את עצמם, לא מדע, לא הצדקה רפואית ובטח שלא תועלת לאנושות.

מדי שנה מליארדי חיות מוצאות את מותן במגוון ניסויים בבעלי חיים, בין אם זה במחקר רפואי \ תרופתי או לצרכים אחרים כגון קוסמטיקה. לא צריך להיות גאון כדי להבין שאנשים וחיות לא מגיבים לחומרים אותו הדבר, או בכלל בצורה דומה. לא רק שחתולים לא מגיבים כמו כלבים, שלא מגיבים כמו חזירים או ארנבות, אלא אף אחד מכל מגוון בעלי החיים עליהם עורכים ניסויים ל-א מגיב כמו אנשים. אף אחד! אז למה בכל זאת במחקר רפואי עורכים ניסויים בבעלי חיים? כי זה קל, נוח (בעלי חיים לא מתחננים שיעזבו אותם במנוחה, קל לכפות עליהם כח ואין בעיות מוסריות כאשר מענים אותם לעומת עינוי אנשים), רווחי וכי החוק (שלא שונה מזה עשורים) מחייב כל תרופה חדשה לעבור סדרת ניסויים לפני שתשוחרר לשוק, לפי הפרוטוקולים האמריקאיים (שכמובן מכתיבים לשוק העולמי כיצד לנהוג - אם רוצים למכור בשוק האמריקאי הענק).

הדוגמא הקלאסית ואחת החזקות ביותר לטיפשות שבניסויים בבעלי חיים לצורכי מחקר רפואי היא חקר הסרטן. כמה אנשים יודעים שמאות ואף אלפים של תרופות נוגדות סרטן פותחו לבעלי חיים החל מעכברים וכלה בקופים? תרופות עובדות, יעילות באחוזים מדהימים, שדאגו למגר את הסרטן מגופם של אינספור בעלי חיים שהודבקו בסרטן בכוונה תחילה. כמה אנשים יודעים שאף אחת מהתרופות האלה לא פועלת על אנשים, ולא עזרה לקדם אף תרופה שכן עוזרת ללחום במחלה הרסנית זו? כמה אנשים יודעים שכל ההתקדמות בחקר הסרטן הגיעה עקב מחקר קליני (בחולי סרטן אנושיים, שמתחננים במיליוניהם שינסו עליהם תרופות, רק בשביל הסיכוי שיעבדו - אך מעדיפים לנסות לפתח תרופות יעילות לעכברים...) למה???

כי זה רווחי (לחברות שמוכרות חיות למעבדות), קל, זול ונוח (לחברות שעוסקות בפיתוח תרופות - אחד העסקים הרווחיים ביותר בעולם היום). כי זה נשמע טוב (חברות תרופה\קוסמטיקה שמצהירות שניסו תרופה על בעלי חיים בטרם שיחרורה בעלי סיכוי גדול בהרבה להתחמק מתביעה משפטית בגין נזק שנגרם עקב תופעת לוואי של התרופה, מאשר כאלו שלא- שימו לב לאבסורד).

כ-‏80% מתקציבי מחקר רפואי היום במרבית העולם המערבי הולכים על ניסויים בבעלי חיים. מילארדים ומאות מיליארדים שיכלו ללכת על מחקר קליני ובאמת לקדם מציאת תרופות למחלות. תחשבו כמה אנשים מתים מדי שנה בגלל שמעדיפים לנסות תרופות על חזירים מאשר עליהם!!

חושבים שאני ממציא? הוזה קונספירציות? ראיתי יותר מדי סרטים? מדענים בכירים בכל העולם מודים בעובדות לעיל בפה מלא. רוצים הוכחות? אתם לא חוששים לגלות באיזה עולם אתם באמת חיים? צרו קשר עם האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים -
Http://www.isav.org.il

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים