בקשה קטנה 36129
שמתי לב שהמתנגדים לניסויים בבע"ח זוכים כאן בעיקר למנות גדושות של חשדנות וחוסר אמון קיצוני בדברים שהם כותבים, בעוד התומכים בניסויים כאלה זוכים (אפילו מהמתנגדים להם) למידה לא קטנה של אמון ולעתים רחוקות הם נתבעים להציג הוכחות וקבלות לכל מלה שהם כותבים.

בנוסף, שמתי לב גם שכל החבורה המייצגת את עמדותיהם של המתנגדים לניסויים בבע"ח משתמשת בכינויים או בשמות פרטיים בלבד, ויתכן שזה אחד הגורמים לאווירת חוסר האמון שנוצרה סביבם. מסיבה זו אני ממליץ לכם (מוגלי, TheFinalCut, מיכל, אמנון והאחרים) לשקול לכתוב כאן בעתיד תחת שמכם המלא ולהשאיר את הכינויים לאלה שמרגישים שיש להם מה להסתיר.
בקשה קטנה 36141
הערתך מעניינת מאוד וגורמת לי למחשבות חדשות

אני מוכן להחשף אפילו יותר

שמי יובל לולב אבל כולם קוראים לי מוגלי
אני בן ארבעים ושש ואב לשני בנים
הייתי מעצב גרפי מליון שנה וכעת אני משקם קופים ממעבדות
אני מאמין גדול באהבה¬ בחמלה ובכבוד לכל יצור חי באשר הוא
בקשה קטנה 36152
"לכל יצור חי באשר הוא" - אם פיספסתי את תשובתך לשאלה הזו, אז אני מתנצל, אבל אם לא: מה היחס שלך לניסויים בדרוזופילה, בשמרים ובתירס? פרט והסבר.
בקשה קטנה 36173
בי נשבעתי שעם צאת אחרון העכברים מהמעבדות אני מיידית עובר
לטפל בסוגייה המרתקת הזו

אתה מוזמן להתקשר אלי ביום ההוא
בקשה קטנה 36180
ואתה לא תסביר, בינתיים, מדוע עכבר לא אבל זבוב כן?
בקשה קטנה 36546
לגבי עכבר הוא ממשפחת בעלי חוליות והוכח שכל בעלי חוליות חווים סבל משום שיש להם מערכת עצבים מרכזית
לגבי זבוב לא הוכח שזבובים סובלים כי אין להם מערכת עצבים מרכזית.
מה עוד שאני מתנגד לניסויים בזבובים אבל קודם חשוב לדאוג לחיות שיודעים שהן סובלות
בקשה קטנה 36548
כדי לחדד את הנקודה, אנא אשר שהבנתי נכון:
אתה מתנגד מוסרית לגרימת סבל. נוכחת שניסויים בעכברים גורמים להם סבל, ולכן אתה מתנגד לניסויים בעכברים. אתה מתנגד גם לניסויים בזבובים, כי אפשר שהדבר גורם להם סבל (למרות שלא נוכחת בזה).

האם אתה מתנגד גם לניסויים בתירס או בשמרים? מדוע?
תגובה לבקשה קטנה 36265
לאור מספר מקרים של התנכלויות לפעילים למען בעלי חיים מצד מעורבים בתעשיית הניסויים בבעלי חיים, זה רק טבעי שאנשים לא מזדהים בשמותיהם המלאים.
שימוש בשם המלא אינו מהווה ערובה לאמינות הדברים. מעבר לכך, אין לך כל וודאות שאלה ה''מזדהים'' בשם מלא אכן משתמשים בשמם האמיתי.
אני מציע כי נמשיך להתייחס לתוכן הדברים ולגיבויים בהוכחות, דוגמאות ומקורות.
תגובה לבקשה קטנה 36273
לאור מספר מקרים של פריצה למתקנים בהם מוחזקות חיות-ניסוי או מתבצעים ניסויים בבע''ח וגרימת נזק, זה רק טבעי שקציני-בטחון במוסדות-מחקר בארץ הורו להסיר כל שילוט ופרט המזהה מתקנים כאלה.
התנכלויות קיימות, אם כן, בשני הצדדים. אני מקווה כי איש מהמשתתפפים בדיון הזה לא משתייך למתנכלים. אני מצטרף להצעה שבסוף דבריך.
תגובה לבקשה קטנה 36336
הייתי שמח לראות תיעוד למקרים שכאלה.

לעומת זאת, בכיוון ההפוך: רק לפני 4 ימים מישהו (מעניין מי?) גרם לפיצוץ במעבדת מחקר בניו-מקסיקו המבצעת מחקר בחיות. לא היו אנשים או חיות בבנין בעת הפיצוץ; נגרם נזק לרכוש בלבד, בשווי של קרוב למיליון דולר ארה"ב.

מקור:
(רשת חדשות אזורית).
תיעוד להתנכלות לפעילי זכויות בע'' 36454
ובלי להרחיק עד ניו מקסיקו:

חבר באגודה נגד ניסויים בבעלי חיים: "מנכ"ל אינטרנט זהב מאיים עלי"

התלונן במשטרה נגד המנכ"ל אלי הולצמן; לטענתו איים הולצמן לפגוע בחברה בה הוא עובד בעקבות קמפיין האגודה שקרא להתנתק מאינטרנט זהב בגלל שותפותו של הולצמן בחוות קופים לניסויים

יום שני, 4 ביוני 2001, 19:10

ניסויים בקופים. הולצמן העדיף שלא להגיב על הדברים

מאת: תמר נהרי, וואלה! חדשות

חבר באגודה כנגד ניסויים בבעלי חיים טוען כי מנכ"ל "אינרטנט זהב", אלי הולצמן, איים עליו בעקבות קמפיין האגודה שקרא לגולשים להחרים את "אינטרנט זהב" מכיוון שהולצמן הוא מבעלי חווה המגדלת קופים לניסויים.

דרור סלעי, בעלה של דוברת האגודה נגד ניסויים בבעלי חיים וחבר האגודה בעצמו, הגיש בשבוע שעבר תלונה למשטרה נגד מנכ"ל חברת אינטרנט זהב, אלי הולצמן, בגין איומים. סלעי טוען, כי הולצמן פנה טלפונית ובדואר אלקטרוני למנכ"ל חברת ההייטק בה עובד סלעי במשרה בכירה, ואיים עליו כי יגרום לפגיעה בחברה אם לא ייפסקו קמפיין של האגודה נגד חברת אינטרנט זהב וסדרת איומים אנונימיים מהם נפגע הולצמן, לטענתו, בעקבות הקמפיין. הולצמן בחר שלא להגיב לדברים.

תחילת הפרשה לפני כשלושה שבועות: האגודה נגד ניסויים בבעלי חיים יצאה בקמפיין, במסגרתו הופצו אלפי עלונים שכותרתם "מתנתקים מאינטרנט זהב". העילה לקמפיין: הולצמן נמנה עם בעלי "חוות מזור", העוסקת ברביית קופים לשם מכירתם לניסויים במעבדות. בחווה, הנמצאת במושב מזור ליד פתח תקווה, מצויים כיום יותר מאלף קופים המיוצאים למעבדות ניסויים בכל רחבי העולם. עם יציאת הקמפיין מסרה אינטרנט זהב בתגובה לוואלה! חדשות כי "אין כל קשר בין הפרסומים שבקמפיין ובין אינטרנט זהב", וכי "מדובר ברצף של שקרים".

סלעי טען בתלונה, כי במאי השנה, במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב שנערך במסגרת משפט שמנהלת האגודה נגד המשך הטסת קופים מחוות מזור על ידי חברת התעופה אל על - העיד סלעי ובתשובה לשאלת עורך הדין המייצג את החווה, ציין את מקום עבודתו. למחרת הדיון פנה הולצמן טלפונית ובדואר אלקטרוני למנכ"ל החברה בה עובד סלעי, וטען בפניו כי סלעי מעורב אישית באיומים טלפוניים על חייו של הולצמן ובהפצת עלוני הקמפיין נגד אינטרנט זהב. לטענת סלעי, ציין הולצמן כי אם המעשים הללו לא יפסקו, יפעל הולצמן לפגיעה בחברה בה עובד סלעי, וכי "פעולותיו של סלעי הרגיזו יותר מדי אנשים טובים, יותר מדי זמן".

סלעי טען בתלונתו, כי לא יזם את הפצת העלונים הקוראים להתנתק מאינטרנט זהב, לא ניסח אותם, ולא הפיץ אותם בכל דרך שהיא. עוד הצהיר, כי אין לו כל קשר לאיומים שתיאר הולצמן, כי אינו יודע מי אחראי להם, וכי הוא מתנגד להם בתוקף ומגנה אותם. עוד טען, כי פנייתו של הולצמן פגעה בו ובשמו הטוב, ומאיימת על פרנסתו.

לדברי עו"ד חגי אשלגי, המייצג את האגודה נגד ניסויים בבעלי חיים, הנושא מטריד לא רק על שום נסיון הפגיעה האישי בסלעי, אלא אף על רקע היותו אחד משלושה נציגים במועצה לניסויים בבעלי חיים, המונה 24 חברים ומתפקדת כגוף המשפטי היחיד המפקח על ניסויים בבעלי חיים בארץ. "אנו חוששים כי מדובר גם בנסיון סחיטה המיועד לשבש את תפקודו הציבורי של סלעי כאחד הנציגים הבודדים של הארגונים למען בעלי החיים במועצה", הוסיף אשלגי. הולצמן וחברת אינטרנט זהב העדיפו, כאמור, שלא להגיב לדברים.
תיעוד להתנכלויות 38822
שני דיווחים מהג'רוזלם פוסט אודות איומים שקיבל יו"ר המועצה לניסויים בבע"ח:

יש לציין שהאגודה הישראלית נגד ניסויים בבע"ח גינתה את האיומים, שנעשו ככל הנראה תחת שמות בדויים, וכנראה בעקבות העלאת הנושא בתכנית טלוויזיה.

אני מניח שיהיו מי שיירצו לייחס לאגודה הישראלית נגד ניסויים בבע"ח או לחבריה (או לתקשורת) "יצירת אווירה", "התרת דם" ושאר ירקות (כפי שיוחסו לפוליטיקאים ממפלגות הימין לאחר רצח רבין). אני מודיע מראש שאני שולל את הייחוס הזה מכל וכל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים