מרצ. 375006
ובניגוד גמור לכל הימור שהייתי יכול לתת לפני כמה חודשים. איני מאמין בדרכו של יוסי ביילין, אבל אני מעדיף להצביע עבור פשרה טריטוריאלית, בקונסטלציה מסויימת, מאשר לארץ ישראל השלמה, טרנספר או לחילופין התעלמות מהבעיה הפלשתינאית. אני לא מאמין בסוציאליזם של מרצ, אבל אני מעדיף אותו על הפופוליזם של העבודה (אם כבר אני מצביע לסוציאליסט, לפחות שיהיה אשכנזי ‏1). אם כי, לדאבוני, גם המצע הכלכלי של מרצ הוא הרסני, במידה ויבוא לידי יישום אחד לאחד.

אחרי שסקרתי את הבעיות שיש לי עם מרצ, ראוי שאסביר מדוע בכל זאת שילשלתי פתק הנושא את שמם אל תוך הקלפי. אני נוטה להרתע מילדי פלא שצונחים היישר אל הכנסת וזוכים לאהדה רבה כיוון שעדין לא דבק בהם רבב ועדין לא הספיקו לעורר אנטגוניזם אצל אף אחד. אני חושב שיש מעט מאוד פרלמנטרים שאחרי כ"כ הרבה שנים של עשייה, עדין נשארים נקיים לחלוטין כמו נבחרי מרצ.

אני חושב שהמרכז הליברלי בישראל ראוי למפלגה כמו שינוי, אבל לצערי אנחנו מתאכזבים בקלות רבה מדי ומענישים, לא תמיד בצדק, את נבחרינו על כך. בהעדר מפלגה כשינוי, וכשקיים חשש שהקול שלי, פשוטו כמשמעו, יזרק לפח, לא נותר לי להצביע אלא למפלגה היחידה שתקדם את הרעיונות הליברליים במדינת ישראל השמרנית.

________
1 בדיחה חסרת טעם.
הסר דאגה מלבך 375235
אם תבדוק את המעשים וההצהרות של חצי מסיעת מרצ - ביילין וגלאון - תראה שכל קשר בינם לבין סוציאליזם הוא מקרי בהחלט, ומדובר באנשי שוק חופשי (גם אם לא קיצוניים כמו פורז).
לא אלה יהיו הדרישות שלהם אם וכאשר יכנסו לקואליציה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים