האיילים בונים קואליציה 375789
הקואליציה הסבירה/נוחה/הגיונית ביותר מבחינת אולמרט (על מנת לממש את המצע של קדימה), לדעתי, היא:

קדימה - 29
עבודה- 20
גמלאים - 7
ש"ס - 12
סה"כ - 68 חברים

קואליציה שמשאירה אופוזיציה מפולגת אידיאולוגית ומונעת מש"ס לעשות יותר מידי שרירים (משום שיש להם תחליף).

ולפינת הפרנויה השמאלנית הבלתי סבירה, בה קדימה היא בסה"כ תרגיל בחירות של הליכוד/ימין:

קדימה: 29
גמלאים: 7
ליכוד: 12
ישראל ביתנו: 11
ש"ס: 12
סה"כ: 71 מנדטים (הוסף איחוד לאומי מפד"ל במקרה של פרישת ח"כים יוניים מקדימה).
הפינה הבלבניסטית 375810
אין שום סיכוי ליצירת הקואליציה הראשונה שאתה מציע, עפ"י שיטת הניתוח של ע"ב.

התפלגות ראשי המפלגות הרלוונטיות היא כזו:
קדימה - אולמרט - משתלב
עבודה - פרץ - בדלן
גמלאים - איתן - משתלב
ש"ס - ישי - בדלן

כך שקיבלת קואליציה בה 36 המונהגים ע"י משתלבים מול 32 המונהגים ע"י בדלנים - לא משהו מאוד יציב - אין גוש דומיננטי לאף צד. מה גם שאפילו בשיטת הניתוח של "ההיגיון הבריא" שילוב בקואליציה של העבודה וש"ס יוצר תג מחיר כל כך גבוה מהממשלה, שאף רה"מ לעתיד מיושב בדעתו לא יהיה מוכן לשלם אותו.

הסביר יותר הוא:

מפלגות מונהגות משתלבים: קדימה + ישראל ביתנו + גמלאים (47)
בצירוף של "הרע במיעוטו" הבדלני: יהדות התורה וש"ס (18) - שיודעות שיש להן אלטרנטיבה בדמות העבודה (20), ולכן לא יוכלו לדרוש הרבה מדי.

ובסה"כ קואליציה משתלבת ברובה, יציבה וסבירה של 65 - 67 מנדטים, הנתמכת מבחוץ ע"י שתי מפלגות הימין מונהגות המשתלבים בנושאים הכלכליים.
הפינה הבלבניסטית 375819
אפשר לבקש סימוכין לקטלוג זה של ראשי המפלגות?
הפינה הבלבניסטית 375822
סימוכין זה סיפור ארוך - בד"כ מדובר בתצפיות ארוכות על דיבורים ומעשים (למעט, כמובן, המקרה של הגמלאי, אבל אני סבור שלאור התבטאויותיו המאוד נחרצות בכל ראיון והסתפחותו המיידית לקדימה אני מדייק גם כאן).
כדי לתת קריטריונים מה עוזר להחליט מי הוא מה צריך מאמר ארוך בפני עצמו, שאני לא מעוניין לפרסם כי ראיתי מה עושים דיוני בלבניזם לשפיות האייל (ורק רציתי להציג כאן נקודת בוחן לשיטה, ולא לפתח דיון ארוך מדי).
אם אתה רוצה משהו מפורט יותר - תציג אימייל כלשהו, ואני אשלח לך הסבר.

אבל כמה נקודות נוספות אפילו ללא "רקע" על שיוכם הבלבניסטי של המעורבים:

אפשר, כמובן, לראות באופן ברור שפרץ חושש מ"הפרד ומשול" שיבצע אולמרט בינו לבין ש"ס בכך שהציע לש"ס להיות חלק מה"גוש החברתי" - כלומר לא להיכנס לקואליציה בנפרד. כנראה שזה לא יעבוד לפרץ, כי אולמרט, במצב קיצוני כזה, יכול לספח את הליכוד ל"קואליציה כלכלית בלבד" (במחיר דחיית ההתנתקות בשלב הראשון), ואז מספיק שאגו"י תאוות הבצע תיכנע ל"תמריץ", ויש לו קואליציה.

לליברמן ואיתן, בניגוד לש"ס והעבודה שהתחילו עם רשימת דרישות רצינית (כיאות למי שמצפים למו"מ קשה), אין דרישות רבות מדי בשלב זה - הם צופים כניסה מהירה וחלקה יותר לקואליציה של אולמרט.

"הימור" בלבניסטי נוסף: מאחר ומרץ מובלת כעת ע"י בדלן (ביילין), אין לה שום סיכוי להיכנס לקואליציה (גם אם אולמרט יבחר בעבודה כשותף).
מרצ בחוץ 375835
ההימור לגבי מרצ איננו הימור בלבניסטי (ההסבר לו הוא בלבניסטי). ההימור הזה נשמע גם לי סביר (אבל מסיבות אחרות הכוללות מילים משוקצות בז'רגון הבלבניסטי כגון ''אידיאולוגיה'').
מרצ בחוץ 375836
Humor me. איזה הסבר "אידיאולוגי" יכול להיות כאן? חוסר רצון לשבת עם ש"ס או עם ליברמן? האם מרץ יכולה אי פעם לקוות לקואליציה שלא תכיל לפחות מפלגה חרדית או ימנית כלשהי?
מרצ בחוץ 375843
כשאמרתי ''אידיאולוגית'' לא התכוונתי לאי הרצון של מרצ להיות בקואליציה אלא לאי הרצון של אולמרט להכניס מפלגה עם אידיאולוגיה המזוהה כ''סמול'' לקואליציה. ביחוד אם הוא מתכוון לישם מהלכים שבעבר נחשבו לרעיונות של השמאל הקיצוני (פינוי ישובים).
מרצ בחוץ 375845
הסבר מוזר מאוד. למה שלא יצרף מפלגה התומכת בדעותיו הנוכחיות? כי זה יביך את "אולמרט של פעם" ?
לפנות עם ולהרגיש בלי 375852
משום שקדימה צריכים למכור לציבור ולממשלה שתורכב את מדיניותה ו"סמול" פשוט לא מוכר.

לדעתי, הקונצנזוס האידיאולוגי הישראלי נמצא במצב דיסונאנסי שהפוליטיקאים מודעים אליו (ומתנהגים על פיו מתוקף רצונם לשרוד) - יישום צורה זו או אחרת של מדיניות השמאל של מנוסה מהשטחים (בשל ההכרה הפשוטה שאין אלטרנטיבה ריאלית), כולל פינוי יישובים, תוך כדי הכחשה שמדובר באידיאולוגיה שמדבר עליה השמאל הקיצוני בישראל מזה שנים רבות. עם ישראל רוצה לנוס... אהמ סליחה... לסגת כמו גבר ולעשות "ויתורים כואבים". הוא לא מעוניין ליישם מדיניות שאיזו חבורה של יפי נפש יבבניים מציקה לו איתה מאז 67.
לפנות עם ולהרגיש בלי 375854
תסלח לי, אבל הניתוח הפסיכולוגי הפשטני הזה היה יכול לתפוס אולי בעידן הברור יותר של ימין-שמאל טרום קדימה, אבל בטח לא כעת.
לפנות עם ולהרגיש בלי 375857
התחלנו לחלק ציונים במקום לדון?

אני מניח שהדיכוטומיה בדלנן-שתלשביסט זה ההיפך הגמור מפשטני.

humor me, לאיזה עידן חדש הכניסה אותנו מפלגת "קדימה"?
לפנות עם ולהרגיש בלי 375875
העידן בו אנשי ''ימין'' ו''ניצים'' ותיקים למיניהם לא מתביישים לשבור חזק ''שמאלה'', אפילו אם זה אומר ריסוק התנועה ממנה יצאו.
לפנות עם ולהרגיש בלי 375888
טוב, אז נסכים שלא להסכים. אני לא רק חושב שהבושה עדיין קיימת, אני חושב שמהות הקיום (והצלחתה) של מפלגת קדימה נובעת מהבושה הנ"ל. קדימה השתחלה בדיוק לנישה בה הבוחר הישראלי רוצה לפנות עם (אידיאולוגית שמאל) ולהרגיש בלי (אידיאולוגית שמאל).

שינוי המדיניות קיים, אבל הפוליטיקאי ששבר שמאלה יעשה הכל כדי לא להצטייר כמחזיק באידיאולוגית שמאל. הוא יתאמץ להראות עצמו כציוני/איש ארץ ישראל/ימני פרגמטיסט שצריך לעשות "ויתורים כואבים" ושהראש אצלו גבר על הלב.
פשטני אה? 375858
.. נדמה לי שמישהו צריך להשחיז את התער שלו.
פשטני אה? 375876
אתה מתכוון למר אוקהם?
אם כן, אז אני סבור שהוא לא רלוונטי (פשטני הוא לא בהכרח הפשוט ביותר).
לפנות עם ולהרגיש בלי 375859
מה שאתה מציג הוא הגיון מאד מעניין. אני מניח שגם בבריטניה האשימו את אלו שרצו לעזוב את הודו באידאולוגיה יבבנית שמאלנית ומנוסה. בודאי שהמונח ''ויתורים כואבים'' הוא מונח שיקרי. מדינת ישראל אינה מוותרת על שום דבר כשהיא יוצאת מהשטחים זולת התרת אבן ריחיים הקשורה לה לצאוור. כל הביטויים של חבורה של יפי נפש, אינה יותר מדמגוגיה. השילטון בשטחים גורם לנו הרבה יותר נזק מתועלת וזו המציאות. אם אריק שרון לא היה תלוי פוליטית באנשי ימין לאומנים- הוא היה מפנה את הכל, וכך גם אולמרט.
לפנות עם ולהרגיש בלי 375863
לא להתבלבל בין מה שאני חושב שמצוי לבין מה שאני חושב שראוי. גם אני חושב ש''השילטון בשטחים גורם לנו הרבה יותר נזק מתועלת וזו המציאות''.

בוודאי שביטויי ה''יפי נפש'' הם דמגוגיה. אבל זה חלק (לצערי) מהדלק של הפוליטיקה המקומית.

למען הסר ספק - זה לא ההגיון שלי (אני מצביע מרצ מזה שנים, מלבד מערכת בחירות אחת). זה ההגיון של המערכת הפוליטית שלנו, כפי שאני מבין אותה. התאורים שלי משתמשים בכוונה בדימויים שאני לא שותף להם (אבל לדעתי אי אפשר להתעלם מזה שהם ''שם'' בחלל האידאות הישראלי).
לפנות עם ולהרגיש בלי 375865
הבנתי. היה קשה להבין ממה שכתבת שזו כוונתך.
לפנות עם ולהרגיש בלי 375948
מישהו יודע מנין באה המלה המשונה "שמאל"? חוץ מ"מאזניים", שבאה ב"אזניים", לא זכורה לי עוד מלה כזו שה-א' מתפקדת בה בתור ו"ו.
לפנות עם ולהרגיש בלי 375974
איבדת את ה''ראש''.
לפנות עם ולהרגיש בלי 375975
נראה שאיבדתי את הראש.:)
לפנות עם ולהרגיש בלי 375950
השמאל *האמתי* אינו רוצה לנוס משום מקום, וגם לא לעשות *ויתורים* כואבים או אחרים. השמאל ה*אמתי* רוצה להחזיר את מה שאינו שלנוולחיות בשתי מדינות שפויות או במדינה אחת גדולה שפויה.
לפנות עם ולהרגיש בלי 375954
אתה מתפרץ למשקוף חסר דלת בשדה פתוח.

תגובה 375863
מרצ בחוץ 375946
מרץ מוכנה תמיד לשבת עם ש''ס.
הפינה הבלבניסטית 375840
אני מכיר את התורה (ולא מחבב אותה במיוחד בגלל האלסטיות המוגזמת שהופכת אותה בלתי ניתנת להפרכה). עם זאת, לעיתים היא מספקת נקודת מבט מרעננת ולכן השאלה כוונה לעדויות ספציפיות, ובמיוחד לגבי פרץ וישי.

אגב, שפיות האייל זה מין מונח אמורפי שכזה, או שכבודו מדבר על עצמו בגוף שלישי?
הפינה הבלבניסטית 375841
אני סבור שהעמדת מס' ניתוחים כגון זה שהצעתי בהתחלה למבחן המציאות מייצרת קריטריון סביר לתקפות השיטה או אי תקפותה. אם השיטה אינה עדיפה על כל שיטת ניתוח אחר בייצור תחזיות פוליטיות, אז היא לא שווה הרבה. אני מוסיף להחזיק בה כי גיליתי שמידי פעם אני מסוגל לחזות מס' פעילויות שאינן טריוויאליות ב"שיטה הקונבנציונלית".

כבודו אהב את משפט הסיום בתגובתך, ולכן כבודו מתפתה להמשיך קצת (וכבודו מקווה שזה לא יתנקם בו):

ישנם מס' נקודות בוחן להבדיל בין משתלב לבדלן בהצהרות מעשיות ובמעשים של פוליטיקאים, כמו למשל היחס לגרעין, היחס להטלת סגרים ועוד כהנה וכהנה. למדתי שיש קורלציה מצויינת בין העמדות המדיניות לאלו הכלכליות בשיטת הניתוח הזו, וקל יותר לבצע חלוקה על פי האחרונות. אמנם לא כל מי שמצהיר שהוא "חברתי" (סוציאליסט-רגולריסט) הוא באמת כזה, אבל פרץ וישי הוכיחו פעם אחר פעם בהצבעות, הצהרות ומעשים שהם בהחלט כאלה.
השיטה פורחת שוב 375870
>מידי פעם אני מסוגל לחזות מס' פעילויות שאינן טריוויאליות ב"שיטה הקונבנציונלית".

זה קצת בעייתי: גם מי שמחזיק בשיטת ניתוח רנדומלית (פוליטיקאים ששמם בגימטריה הוא זוגי יעדיפו להתחבר זה עם זה, וכו') יוכל כנראה להצהיר כך. השאלה היא מה התוכן הכמותי של ה"מידי פעם" וה"מס"', בהשוואה למנתח קונבנציונלי. אבל זה באמת בכיוון הנכון שאתה נותן תחזית קונקרטית.
השיטה פורחת שוב 375879
צודק. במידי פעם התכוונתי לא מתוך סך התחזיות, אלא שמידי פעם אני מרגיש שיש לי מספיק נתונים להתעמק במהלך כלשהו, ואז באחוזים גבוהים אני מצליח לחזות מדיניות או הצהרה קרובה של פוליטיקאי כלשהו.
חשבתי שיכול להיות נכון לשים מדי פעם תחזית כזו, הנתמכת בשיטת הניתוח הזו. כאחד שמכיר את השיטה, האם יש לך השגות על הניתוח הנוכחי?
השיטה פורחת שוב 375887
לא, אין לי השגות. אבל (אם לא אמרתי זאת עד עכשיו, צריך מתישהו) אני הרבה פחות משוכנע ממה שהייתי פעם ברוב ההבטים של השיטה.
השיטה פורחת שוב 376037
נו, טוב, אז הנה המבחן.
אני מאמין שישראל ביתנו *לא* תהיה חלק מהקואליציה הבאה. הניתוח שלך טוען שכן. בוא נראה.
הפינה הבלבניסטית 375988
יש לי הרבה הערכה לאדם שמבקש מרצונו החופשי להיות אחראי על משטרת ישראל. לא כסף, לא תקציבים, לא חוץ, אלא לקחת לעצמו את שאחרים אינם חושקים בו מחמת הקושי.
הפינה הבלבניסטית 375847
א. ממתי בלבניזם מתייחס למפלגות כגופים מונוליטיים? מי יתקע לידנו שאין רוב משתלבב בעבודה שיצליחו להעיף את פרץ או לפחות לכפות עליו שותפות בקואליציה‏1 - אותו כנ"ל לגבי ביילין.

ב. ליברמן הוא משתלבב? איך בדיוק? חשבתי שכל הפואנטה של התוכנית שלו היא ליצור הפרדה מוחלטת בין ישראל לערבים. מצד שני, אף לא הבנתי את הסיווגים הללו.

1 הנה, נתתי לך תירוץ למתי שהתחזית שלך תכשל.
הפינה הבלבניסטית 375850
א. לא התייחסתי למפלגות כגוף מונוליטי. התייחסתי לראשיהן בלבד, תוך הנחה שלראש תפקיד מכריע במו"מ הקואליציוני. דרך אגב - הרוב המכריע של הח"כים בסיעת העבודה כרגע הוא בדלן כמו הראש, ולכן אין סיכוי שפרץ יעוף (באופן דומה סיעת הליכוד לא תעיף את ביבי). בקדימה המצב יותר מורכב, אבל הראשות ומס' לא מבוטל של ח"כים הם משתלבים (אולמרט את לבני, מחוזקים במשתלבים סולודקין, רמון, רייכמן, עזרא, בראון, איציק ובוים - היתר בדלנים או לא מוכרים מספיק).

ב. התוכנית המפורסמת של ליברמן לא מחוברת לקרקע (כלומר אינה אופרטיבית, ולכן בוודאי גם אינה כוונתו הפוליטית)- היא "מצע אידיאולוגי" שעזר לו לייצר מפלגה גדולה (זו אידיאולוגיה פופולרית למדי בציבור הישראלי בכלל וברוסי בפרט, ולכן קל לו להיכנס לכנסת בכוחות מחוזקים על גביה). את ליברמן בחנתי לא מעט פעמים במקרים רבים, ומשנתו הכלכלית והפוליטית היא בהחלט משתלבת.

ושוב, עפ"י ניסיוני עד כה לא סביר שהתחזית תיכשל. כלומר: העבודה וש"ס לא יהיו יחד בקואליציה; סיכוי מצויין שליברמן יהיה שם; מרץ לא תהיה שם.
הפינה הבלבניסטית 375851
וואו. זה מאוד מרשים איך שאתה לוקח על עצמך סיכון כזה תוך הזדהות בשמך האמיתי - בלבניסט - כך שנוכל לבוא ולצחוק עליך במקרה שאתה טועה.

ואם כבר אנחנו מדברים - מה פרס (בדלן, נכון?) עושה בקדימה, לעזאזל?
הפינה הבלבניסטית 375853
אני לא מרגיש צורך ביותר מכינוי, תודה.

פרס נמצא בקדימה מאותה סיבה שבכל מפלגה יש את שני סוגי הפוליטיקאים: הדרך האפקטיבית ביותר לגבור על הצד היריב היא להתברג כמה שיותר גבוה בכל מפלגה אפשרית.

פרס הוא דמות ציבורית אלקטורלית מרכזית, שמפלגת פורשי ליכוד הרוצה להתהדר בהיותה מפלגת מרכז גדולה לא יכולה לסרב לכניסתה אליה, ולאחר פרישתו הלא מתוכננת של שרון הוא טיפס גבוה מאוד בקדימה. בלעדיו, הדומיננטיות של המשתלבים היתה גבוהה מאוד. איתו - הם יאלצו להתפשר יותר בנושאים מסויימים.
שים לב גם שפרס עבר לקדימה רק כשהיה ברור שפרץ, עמיתו למחנה הבדלני, שולט בעבודה ביד רמה.
הפינה הבלבניסטית 375856
מה שבאמת נפלא בראיית העולם הבלבניסטית הוא שהיא מאפשרת לאנשים להאמין שהם חיים במעין שילוב בין סיפור קונספירציה לטלנובלה.
הפינה הבלבניסטית 375877
דעתך על שיטת הניתוח מוכרת, ואם אתה מרגיש שאתה חייב ללעוג כחלק מכל דיון, זו זכותך.

בקשתי היא כזו: אם אתה סבור שהקואליציה תהיה אחרת, תסביר מדוע, וכשהקואליציה תורכב נראה מי צריך להסביר מחדש, M-KAY?
הפינה הבלבניסטית 375878
אני סבור שכל קואליציה תכלול את מפלגת העבודה, אני סבור שרוב הסיכויים שש''ס או מרצ (או שתיהן) תהיינה בממשלה. אני מוכן להמר שלא יהיה מצב שליברמן יהיה בפנים אבל ש''ס בחוץ.

לסיבה קוראים ''רציפות קואליציונית''.
הפינה הבלבניסטית 375881
טוב, זה בהחלט שונה מהתחזית שלי, ויהיה קל לבדוק.
מאחורי השם "רציפות קואליציונית" יש הסבר מפורט יותר?
הפינה הבלבניסטית 376000
כאשר אתה תופס את המערכת הפוליטית כרצף ולא כדיכוטומיה (ועוד כרצף שהוא, פחות או יותר, על בסיס מפלגתי ולא על בסיס פרסונלי), הרי שההגיון אומר שראש מפלגה שמרכיב קואליציה יחשוק בשני דברים בעיקר: א. שהמפלגה שלו תחזיק בקול החציוני בקואליציה שלו לאורך הסקאלה - כלומר שיהיה מספר כמה שיותר זהה מכל צד של הקואליציה (או, לחלופין, שהמפלגה שלך תהיה יותר מחצי מהקואליציה); ב. שהמפלגות תהיינה רצופות מבחינה אידיאולוגית, כלומר שלא "תדלג" על מפלגות ברצף. הסיבה דומה למדי לסיבה הקודמת - בהנחה של רצף, המטרה היא לשמור על איזון. אם אתה קופץ מעל מרצ ומצרף את חד"ש, אתה בעצם שם יותר משקל (מיותר) בצד אחד של הקואליציה, למרות שיכולת להשיג אותו דבר מבחינה מספרית, בלי המשקל העודף הזה.

מכיוון שש"ס קרובה יותר למרכז המפה הפוליטית (מבחינת מקבלי ההחלטות שלה, לפחות - לאו דווקא מבחינת המצביעים), אולמרט יעדיף אותם על פני ליברמן, והוא יעדיף את הליכוד על פני ליברמן גם כן.

מה שאני לא מבין הוא למה אולמרט (ושרון) הסכימו לכל כך הרבה בדלנים במפלגה שהם עצמם הקימו וקבעו את חבריה. נניח שאני מבין את השיקול של פרס - מה היה השיקול של אולמרט?
ומדוע פרס אינו עושה כמיטב יכולתו כדי להכניס את העבודה לקואליציה, במקום לדבר בפרץ סרה? איך יודעים מתי מישהו עושה הפוך על הפוך ומתי מישהו מתכוון ברצינות? איך יודעים מתי מישהו התכוון לתוצאה ומתי פשוט לא הצליח לו מה שהוא ניסה לעשות? איך? באים לשאול את הבלבניסטים! הם יגידו לך מה כל אחד היה אמור לעשות, ומה כל אחד אמור לחשוב, ולפי זה נדע אם ההתבטאות הנוכחית היא סתם הטעיה, או שהם באמת מתכוונים לזה.
ואם אין בלבניסט זמין?
נו, אז אפשר לנחש. יעיל באותה מידה.
הפינה הבלבניסטית 376013
מדוע שרון ואולמרט הסכימו לכל כך הרבה בדלנים? התשובה היא סטנדרטית לכל מפלגה בינונית-גדולה: כי זה השתלם גם להם. אם בדלנים בעלי *כוח אלקטורלי* כמו מופז ופרס מעוניינים להצטרף, אז ההערכה שעושים שרון/אולמרט היא שכדאי לצרפם כדי להגדיל את מס' המנדטים בבחירות הקרובות, ואז למזער את הנזק ע"י פריימריז שיישלטו ע"י המנהיגים מייד לאחר הבחירות, או ע"י "שיקולים קואליציוניים": ה"ויתורים" שקדימה תעשה במו"מ קואליציוני הם כאלה שבדלנים המחזיקים תיקים בכירים יודחו לטובת החברות בקואליציה (לדוגמה: מופז לא יכהן כשר ביטחון כדי לפנות משרה זו לנציג העבודה, למשל לפרץ - כדי לבחון כמה הוא באמת יקצץ בתפקיד הביטחון).
הכל חלק מהמשחק הפוליטי הרגיל.
לגבי שאלותיך בהמשך: מתנצל, אבל גם לי קשה לנתח משמעות של הצהרות במהלך מו"מ, מאחר ולא ידועים לי כל הפרטים. אני יכול לנחש את הכוונה, מאחר ואני כבר מכיר בגדול את האינטרסים של רוב הנפשות הפועלות.
כמו בכל ניתוח של מערכת, צריך לשים לב טוב לפרטים (כלומר מהי ההתבטאות המדוייקת, מי אמר ובאילו נסיבות).
הפינה הבלבניסטית 376177
מופז הוא נכס אלקטורלי? המעבר שלו לקדימה נחשב על-ידי כולם כמהלך פחדתי של פוליטיקאי מובס שהלך לחסות בצל פטרונו הפוליטי.

לא אמרת שפרץ הוא בדלן? מה פתאום שיקבל את תיק החוץ? רגע, בעצם, לא אמרת שהעבודה בכלל לא תכנס לקואליציה? מה קרה פתאום?

לגבי ניחוש הכוונה - זו בדיוק הבעיה שלי אתכם. אי אפשר להפריך את הטענות שלכם, כי מרגע שאתם החלטתם מי שייך לאיזה צד, אזי כל מה שיכול להפריך את הטענה הזו יחשב כסתם הסחה, ואפשר לדעת את זה לפי זה שאתם כבר החלטתם שהוא שייך לצד השני, ולכן זה לא הגיוני שהוא באמת יתמוך בככה וככה.
הפינה הבלבניסטית 376189
למופז (כמו לפרס) משמעות אלקטורלית כפולה: למרות מה שלך נראה, חלקים רחבים בציבור מחלקים לו ציונים גבוהים כשר ביטחון, והיו רואים בדחייתו סוג של אליטיזם של קדימה.

לא אמרתי שהעבודה לא תהיה בקואליציה, אני סבור שאין מצב שלא תבנה קואליציה ללא בדלנים, אבל היא לא תכיל את כולם (כלומר עבודה או ש"ס+אגו"י) כדי למזער את המחיר הכלכלי של הקמת הקואליציה. תקרא שוב את הפסקה הלפני אחרונה בתגובה 375810.

במצב בו מחוייבת המציאות כניסת מפלגות בדלניות לקואליציה, הרבה יותר נוח להתפשר על תיקים בהם מכהנים כרגע בדלנים (כלומר להחליף בדלן בבדלן) או לתת לבדלנים תיקים בהם הם יכולים להזיק באופן מינימלי למדיניות המשתלבת. זה יכול להיות פרץ. אבל באותה מידה זה יכול להיות ישי.

לגבי ההפרכה: נכון שיש בעיה בלהפריך או להוכיח. אפשר רק לבדוק יעילות מול תחזיות "רגילות", כמו שאני מבצע עם עצמי מדי פעם, והפעם גם הצעתי את התחזית שלי לבדיקה באתר.

בנוסף, אם אתה מעוניין, אני יכול לפרט לך את החלוקה עפ"י הניתוחים שלי לבדלנים/משתלבים דומיננטיים כרגע, כך שתבין אולי יותר את נקודת המוצא לניתוח.

עוד נקודה להעדפה שלי לשיטה של ע"ב: מצאתי ששיטת ניתוח דיכוטומית היא היחידה שיכולה להיות סבירה (ללא קשר אם אני מאמץ את יתר הנחיות הניתוח של ע"ב), מאחר ומרחב התמרון של העשייה הפוליטית אינו גדול כפי שאולי נראה מבחוץ, ותמיכה בפיתרון מדיני מסויים גוזרת חד חד ערכית ועל את התמיכה בפיתרון כלכלי-חברתי תואם.
הפינה הבלבניסטית 376443
המשך לתגובה 376013: מעניין שפרץ מציע עצמו לשר הביטחון. ייתכן וזה קשור להערכת המצב שהוא מבצע מול הנסיבות שפירטתי בדוגמה בתגובה.
הפינה הבלבניסטית 376038
רק הערונת:
ליברמן, נכון לעכשיו, כבר לא ימינה מהליכוד.
הפינה הבלבניסטית 381192
הממשלה המסתמנת: קדימה, עבודה, גמלאים, ש"ס. ההימור שלי במדויק (למרות שהייתי מעדיף את מרצ גם בפנים, כמובן, אבל זה יותר ווישפול ת'ינקינג מאשר כל דבר אחר).

מבין כל ההימורים שלך, רק הקביעה שמרצ לא בפנים, כנראה, תתגשם. לא רק זאת, אלא שיש גם סיכוי שיהדות התורה תכנס פנימה (למרות שאולמרט לא צריך אותם בשביל להקים ממשלה), מה שיתן רוב "בדלני" בממשלה, לפי הניתוח שלך.

תתחיל להסביר.

(רק כתזכורת: "אולמרט טעה" לא נחשב הסבר בממלכת הבלבניסטים).
הפינה הבלבניסטית 381194
ותוספת כדי להגיד דברים בשם אומרם: הקואליציה המסתמנת היא בדיוק, אבל בדיוק הקואליציה שניבא אביב.
הפינה הבלבניסטית 381338
למרות הקושי עם מזוז, ליברמן יהיה כנראה בפנים. מומלץ להמתין לסיום (למרות שאני יודע שקשה לך).
לא יהיה רוב בדלני בקואליציה, ובוודאי שלא בממשלה.
זהירות: מטאפורות מעורבבות לפניך! 381340
אני שמח לראות שבמקום לחפש דרך לרדת מהעץ אתה מעדיף להתחפר עמוק יותר אל תוך הבוץ. נפגש עוד שבוע שבועיים?
הפינה הבלבניסטית 383263
ליברמן לא בפנים. נה לך ונה לך. התנצלות? הודאה בתבוסה? גניכט. כל שנקבל הוא התחמקויות והתפתלויות. כמו שהפוליטיקאים הבלבניסטים לא יודעים לטעות, כך גם הבלבניסטים עצמם לא יודעים לטעות. כמה כיף להאמין בתיאוריות קונספירציה עם הילה אקדמית.
הפינה הבלבניסטית 375955
תגובה מוחצת! מן הראוי לשלוח לע"ב - וישא"ק.
הפינה הבלבניסטית 376401
ביילין, הבטלן, העדיף להמליץ לנשיא על אולמרט, משתלהב, דווקא כאשר לפרץ, בטלן גם הוא, היה סיכוי להקים ממשלה. הסבר נמק ופרט.
הפינה הבלבניסטית 376402
לפרץ אין שום סיכוי להקים ממשלה. שום סיכוי. עפ"י אף תאוריה או שיטת ניתוח. נאדה. זילץ'. גורנישט.

במצב כזה, נשאלת השאלה איך מורידים את העבודה מהעץ עליו טיפסה, וכאן מגיעה השותפה הפוטנציאלית הטבעית משמאל ומקריבה את עצמה כ"מטרפדת האלטרנטיבה החברתית": היא "מסבירה" לפרץ בעדינות את מה שידוע לכולם, ועכשיו, כשהקואליציה של העבודה מכילה בקושי את העבודה, הגיע הזמן לחזור לשולחן המו"מ עם קדימה.
הפינה הבלבניסטית 376417
מספיק אנשים מתוך העבודה הקריבו את עצמם יפה מאוד, והנשיא יכול להבין בעצמו שלפרץ אין סיכוי. בשביל מה מרצ צריכה להביע בפומבייסט את העדפתה לאולמרט כראש ממשלה?

מה צריך לקרות, בדיוק, כדי שתכיר בהפרכת התזה שלך?
הפינה הבלבניסטית 376420
זכותך לא לקבל את ההסבר. לגבי התיזה - נקודת הבוחן נשארת בעינה. נראה איך תיראה הקואליציה הבאה.
הפינה הבלבניסטית 376445
תאור קצת תמים. לא צריך להסביר לפרץ שום דבר. הוא מבין יפה מאד שלא יקים ממשלה "חברתית" עם הימין. במחשבה ראשונה, הוא ניסה לכרות בור לאולמרט ובעצמו נפל לתוכו. במחשב שניה, עדיף לחכות עוד שבוע-שבועיים ולראות האם יש מחשבה לטווח קצת יותר רחוק בספין. למשל, אם ננסה לנתח הפוך על הפוך:
פרץ צריך לדרוש את משרד האוצר כי הוא הלך עם אג'נדה חברתית. אם הוא ינהל מו"מ מאד ענייני ושקט- הוא עוד עלול לקבל אותו-ומדוע עלול? כי הוא איננו רוצה את המשרד הזה אלא את משרד הבטחון או משרד אחר כלשהו. אינני אומר שזה מה שהיה אבל מה נראה כאן לא הגיוני?
הפינה הבלבניסטית 376456
לא הבנת. רשמתי "להסביר" במרכאות, מפני שבאמת אין צורך להסביר לפרץ. יש רק צורך להוריד אותו באופן פומבי מהעץ החברתי, ומרץ נחלצה כאן לעזרתו (שזה עדיף על החלצות מישהו מסיעתו, שגם ככה נראית מבולבלת ורב ראשית במהלך המו"מ).

לגבי מה פרץ רוצה: הוא באמת רוצה את האוצר. אבל אין לו שום סיכוי לקבל תיק בכיר זה מידי אולמרט. מבחינת אולמרט, פרץ ינוטרל דווקא יותר טוב בתיק הביטחון, וזהו בעצם התיק הבכיר אותו הוא יכול לצפות לקבל, ולכן כנראה גם ביקש אותו - כדי לאפשר לעצמו מוצא של כבוד (לדרוש משהו שיינתן לו בסבירות גבוהה). ראה גם תגובה 376013 בנושא תיק הביטחון.
הפינה הבלבניסטית 376457
אנחנו נראה בימים הקרובים. אולי הוא בכלל לא רוצה להיות בקואליציה?
הפינה הבלבניסטית 376463
גם לא סביר. הוא עושה מאמצי מו''מ אדירים בשביל אחד שלא רוצה להיות בקואליציה...

מה שכן ייתכן הוא שבשל הפער בין דרישותיו למה שאולמרט ירצה לתת, הוא יסיים כראש האפוזיציה.
הפינה הבלבניסטית 376520
נראה לך שפרץ רוצה את האוצר?
הוא לא שם לב שלשר אוצר אין שום סיכוי להיות ראש ממשלה?

אני דבקה בתאוריה שפרץ ממש לא רוצה את האוצר, הוא רוצה תיק בכיר אחר אבל חייב לדרוש את האוצר ולקוות שאולמרט לא יתקע אותו עם האוצר בכל זאת. למזלו, גם אולמרט לא רוצה אותו באוצר - צניחה רצינית בבורסה עם כניסתו לתפקיד לא נראת טוב, וזה בדיוק מה שיקרה עם פרץ באוצר.
הפינה הבלבניסטית 376501
למה "לפרץ אין שום סיכוי להקים ממשלה"? אותה ממשלה שאולמרט יכול להקים עם פרץ, פרץ יכול להקים עם אומרט.
הפינה הבלבניסטית 376521
לא ממש. לאולמרט יש אלטנרטיבות ממשיות אחרות, ולפרץ אין ממש. אם הנשיא יטיל על פרץ להרכיב את הממשלה, אולמרט יוכל פשוט לסרב, חד וחלק, להצטרף לקואליציה שלו, ואז פרץ ייכשל, והתור יעבור לאולמרט. כשאולמרט מרכיב את הממשלה, פרץ לא יוכל לנקוט באותו תרגיל, כי אולמרט, במקרה כזה, יעדיף להקים ממשלת מרכז-ימין עד שפרץ ירגע. פרץ יודע את זה, ולכן לא יגיע למצב הזה מלכתחילה, ולכן הטענה שכל התרגיל הוא תמרון צבירת נקודות (מוצלח או לא) במו''מ.
הפינה הבלבניסטית 376552
נעשה את זה פשוט, יש שלוש שחקנים (אולמרט, פרץ והימין) צריך להקים קואליציה של שניים או יותר. ברור לכולם שהקואליציה הסבירה ביותר היא בין פרץ ואולמרט, אבל אם נתעלם ממנה לרגע, ונתעלם גם מאופציית הקואליציה המשותפת, נשארנו עם שתי אופציות, פרץ + ימין ואולמרט + ימין. בגלל שברור שמדובר באופציות הפחות סבירות, ברור שבכל אחת מהן, הימין לא יכול להיות בראש הקואליציה. נשאלת השאלה מי מהן יותר סבירה.

א. מבחינה מדינית, פרץ והימין יכולים להגיע למסקנה של נסיונות הדברות עם החמאס (ומשאל עם על כל הסכם), הימין יודע שלא יצא מזה שום דבר, ופרץ יודע שהשמאל יסלח לו על הכל כל זמן שהוא ממשיך לדבר. להבדיל, אחרי ההצהרות של אולמרט על ההתכנסות ופירוק ישובים חד צדדי, ואחרי עמונה, אין לימין הרבה מה לשבת איתו.

ב. מבחינה כלכלית, המרחק האידיאולוגי בין נתניהו לפרץ הוא אמנם אדיר, אבל, המרחק הפרקטי ביניהם קטן בהרבה ממה שנראה, ולא כל העבודה היא פרץ, ולא כל הימין הוא נתניהו. למרות זאת, ברור שכאן הסבירות של קואליצית אולמרט+ימין גבוהה יותר.

ג. מבחינה אישית, אחרי קמפיין ה"שמאלמרט" וההכפשות האישיות, יש לאולמרט אינטרס מובהק לא לשבת עם הימין, מצד שני, אחרי הבגידה של אולמרט, גם הימין לא ימהר לשבת עם אולמרט.

אז למה בכל זאת לא תהיה ממשלה בראשות פרץ?
א. בגלל האינטרס האישי. לימין יש אינטרס מובהק להשתקם באופוזיציה, ולתת לשמאל ולאולמרט להכשל. לאולמרט יש אינטרס לנצל את ההזדמנות הזאת, בגלל שלא נראה סביר שתהיה לו עוד אחת (אם הוא לא ינצל אותה), ולפרץ יש אינטרס להיות שר (שצובר נסיון לאומי) ולא ראש ממשלה (שעם 20 מנדטים לא יכול לתפקד).
ב. בגלל יכולת המשא ומתן. לעבודה, בלי רמון, פשוט אין את זה.
הפינה הבלבניסטית 376778
אני לא חושב שקואליצית פרץ-ימין היא סבירה בכלל. לכל הצדדים יש אופציות יותר טובות.
הפינה הבלבניסטית 376783
באותה מידה, גם קואליציית אולמרט ימין היא לא סבירה בכלל. הקואליציה הסבירה היחידה היא אולמרט-פרץ. כולם יודעים את זה.
הפינה הבלבניסטית 376784
אם אולמרט רוצה ממשלה ימנית (חברתית ומדינית) לכל הקדנציה או אפילו רק לשנה, זו אופציה סבירה מאוד. לפרץ אין מה לחפש עם הימין בכלל.
הפינה הבלבניסטית 376786
אם אולמרט היה רוצה ממשלה ימנית, הוא לא היה עוזב את הליכוד, ולא היה מצהיר על תוכנית ההתכנסות.
הפינה הבלבניסטית 376799
1. שרון הוא זה שעזב. אולמרט הלך בנאמנות ובחוכמה אחרי פטרונו (שלא כשרים אחרים, בלי להזכיר שמות), ונתקע כראש מפלגת מרכז. בלי להצהיר על תוכנית ההתכנסות, הוא לא היה נבחר. גם אני לא חושב שהחלום של אולמרט זו מדיניות מהמרכז ימינה, אבל אני גם לא חושב שאנחנו צריכים להניח מדיניות שמאלנית כמובן מאליו.

2. אפשר להקים ממשלת ימין גם בלי להתחיל להכניס כוחות שריון לעזה וכל הטאראראם הזה. אפשר למשוך את הזמן, אפילו לבצע איזו נסיגה חד-צדדית קטנה, אפשר לצעוק איומים תוך-כדי נפנוף בקיסם. אם רוצים, אפשר גם לבצע את כל זה במשך פחות מקדנציה. גם שרון וגם רבין התחילו את שלטונם במדיניות ימנית, בטחוניסטית ושמרנית למדי, ורק אח"כ, אחרי שצברו נקודות בדעת קהל, פנו לויתורים. נכון שאולמרט לא צריך את זה (גם בגלל חימום המנועים שביצע בשבילו שרון וגם בגלל המצע הברור מאוד שעליו נבחר), אבל אם פרץ יעצבן אותו יותר מדי (נאמר, יתעקש על האוצר ולא ירצה את הביטחון) אולמרט יוכל לעשות בדיוק את זה, ולהכניס אותו לקואליציה רק אחרי שיאמר "רוצה אני".
הפינה הבלבניסטית 376802
1. שרון עזב בעקבות אולמרט.

2. כאיום על פרץ, זה אפשרי (וגם האופציה ההפוכה, באותה מידה), כממשלה אמיתית, שתושבע בכנסת וכל זה, זה לא יקרה.
הפינה הבלבניסטית 376810
1. הממם?

1. למה לא?
הפינה הבלבניסטית 376812
בגלל שזה מנוגד לאינטרס של כולם.
הפינה הבלבניסטית 376830
הראיתי בפירוט למה זה דווקא כן תואם לאינטרס של אולמרט. האינטרס של הימין ברור: להיות בממשלה ולהשפיע, ומי יודע, אולי זו תחילתה של ידידות מופלאה (ובכל מקרה, עדיף על להיות באופוזיציה).
הפינה הבלבניסטית 376845
הראת בפירוט איך זה תואם את האינטרס של אולמרט *כאיום*, לא כמציאות. האינטרס של אולמרט בפירוש נוגד הקמת ממשלת ימין, ממשלה כזו היא סוף הקריירה שלו.

ובקשר לאינטרס של הימין, נזכרתי באחד המאמרים הקלאסיים באייל, דיון 13471, וכמו אז, גם עכשיו, האינטרס של המפסידים הוא לא לזחול לממשלה ולהעלם, אלא להשתקם באופוזיציה, להפתר מהשומן, לתת למנצחים להכשל‏2, ולחזור לשלטון חזקים יותר.

1 חובה לקרוא את המאמר.
2 מה שכנראה יקרה מהר למדי.
המאמר המדובר 376853
דוגמה יפה לעקרון "למי ניתנה הנבואה"
כמה ציטוטים:
"המגמה ברורה וזו רק תחילתה של דרך חדשה, דרך שבה אין לשמאל אחיזה לא בפריפריה ולא בלב הערים הגדולות"
"כולם יודעים שאם ישתלטו על הליכוד, דרכם להנהגת המדינה תהיה סלולה"
"על פי סקרים מסוימים. אם תקום מפלגת גמלאים בבחירות הבאות, יקוצץ כוחה של העבודה עוד בחצי"
הפינה הבלבניסטית 376874
תארתי בפירוט איך זה תואם את האינטרס של אולמרט כ*מציאות* בתגובה 376799, סעיף 2.

אני לא מסכים איתך בקשר לאינטרס של הימין. אי-אפשר לקבוע חוקים בעניינים כאלה. לפעמים עדיף להיות בממשלה, ולפעמים באופוזיציה. ספציפית, יכול להיות שכדאי מאוד לנתניהו להכנס לממשלה *עכשיו*, אחרת הוא הוא מסתכן בכך שיריביו בליכוד יצליחו להלביש עליו טאיירים תוך פחות משנה (כדי למכור את שאריות המפלגה לאולמרט או לליברמן, למשל).
הפינה הבלבניסטית 376880
אהה, חשבתי שאתה מתכוון בתור איום. במציאות, הימין לא יישב בממשלה שיש לה תוכנית התכנסות בקווי היסוד (גם לתאוות השלטון יש גבול) ואולמרט, אחרי ההצהרות שלו, לא יכול להרשות לעצמו להקים ממשלה ללא תוכנית התכנסות בקווי היסוד.

דווקא קל לקבוע כללים במקרים כאלה, הנה קבעתי. תוך שנה הקואליציה של פרץ תתחיל לחרוק, מי שישאר בחוץ יוכל להנות מהפירות, נתניהו יודע את זה, אולמרט יודע את זה, פרץ יודע את זה, כולם יודעים את זה.
הפינה הבלבניסטית 376888
תוך *שנה*? לא הגזמת? חודש לא מספיק?
הפינה הבלבניסטית 376889
אני אופטימי.
הפינה הבלבניסטית 376899
תלוי איזה ימין, איזו תוכנית התכנסות, ואילו קווי יסוד.

ליברמן, למשל, בכלל בעד (איזושהי גרסה של) התוכנית ("אולמרט: החלטנו להיעזר בנסיונו של ליברמן ולשלב את תוכניתו עם תוכניתנו").

ביבי, לעומת זאת, יכול תמיד להציג מלכתחילה את ההצטרפות כנסיון לחשק את אולמרט. הכי הרבה, הוא יתפטר (שוב) מהממשלה אחרי שנה ברעש ובצלצולים כשההתכנסות באמת תצא לפועל. כך הוא יתחמק מדורשי רעתו מבית, יצא גבר ושומר בטחון ישראל בעיני הציבור לעומת שמאלמרט, ואילו אולמרט עצמו יקבל את תמיכת העבודה במחירי סוף-עונה.
הפינה הבלבניסטית 376904
את ליברמן תשאיר בצד (זה יהיה המשבר הבא).

אולמרט הצהיר לפני הבחירות שהוא יחתים כל מפלגה על הסכמה לתוכנית ההתכנסות, הוא לא יכול לצאת מזה בלי פגע. נתניהו הצהיר לפני הבחירות שזה משאל עם, הימין מול שמאלמרט, גם הוא לא יכול לצאת נקי ממהלך כזה.
הפינה הבלבניסטית 376906
מאיזה בחינה אולמרט לא יצא בלי פגע? מי הם בדיוק האידאולוגים של התנועה שינזפו בו אם לא ידרוש התחייבות להתכנסות?
הפינה הבלבניסטית 376907
אני חושב על הבוחרים הפוטנציאלים שלו.
הפינה הבלבניסטית 376914
עד הבחירות, אלוהים גדול. אם ההבטחה היחידה שאולמרט יפר היא שהוא לא החתים את כל המפלגות על ''התחייבות'' להתכנסות, הוא יחשב לראש הממשלה האמין ביותר בעולם.
הפינה הבלבניסטית 376916
רושם ראשוני, אתה יודע...
הפינה הבלבניסטית 376984
אם כל הציניות שלי לגבי פוליטיקאים, אני חושב שאולמרט קיבל החלטה אסטרטגית שצריך להקטין באופן משמעותי את השליטה שלנו בפלסטינאים.
באנו בגלל משרד ביטחון הפנים ונשארנו למרות ההתכנסות 377095
בסדר, אבל בשביל זה להחתים מפלגות על ההתכנסות? זה סתם מסנדל. קודם שיצטרפו לקואליציה לשנת ניסיון, ומי יודע, אולי בהמשך הדרך הם יראו את האור.
הפינה הבלבניסטית 376411
פרץ התגלה כחולה נפש מסוכן.
הפינה הבלבניסטית 375947
אולמרט משתלב? זה לא ההוא מ"תוכנית ההתכנסות"?
הפינה הבלבניסטית 375970
אולמרט משתלב באופן ברור.

"תוכנית ההתכנסות" שלו אינה שם קוד להיפרדות אלא דווקא המשך לתוכנית הבנטוסטנים הישנה של שרון ומשתלבים אחרים, דרך מהלך "חד צדדי" של השלמת הגדר בתוואי הגבול המקובל על המשתלבים, של ה"אצבעות" החוצות את היישות הפלסטינית.
במידה ומהלך זה יצליח, הגבולות שייווצרו מבטיחים דה-פקטו קיבוע הנוכחות הישראלית ביו"ש, ואי יכולת להפריד את חבלי הארץ האלה מישראל.

שורה תחתונה: הדרך נמצאת בפרטים ולא בשם הכולל. אם שמעון פרס היה מוביל את קדימה, "תוכנית ההתכנסות" היתה שם קוד שונה לגמרי ממה שהולך להוביל אולמרט, וכנראה שהיתה מסתיימת בשאיפה הבדלנית של חזרה מלאה לגבולות 67, ומהלכים נלווים הרצויים למדיניות הבדלנית (גבולות סגורים ותשתיות נפרדות, במקום שמירה על מעברי גבול פתוחים ומיזמים ותשתיות משותפים).

דבר נוסף: כש*פוליטיקאי* אומר על מהלך כלשהו שהוא "חד צדדי", לא צריך לפרש את ההתבטאות באופן מילולי. אין הרבה מהלכים חד צדדיים במובן של הסכמה. אילו לא היתה הסכמה בצד שכנגד לתוכנית ההתנתקות (או ליציאה מלבנון מס' שנים קודם לכן), היינו עדים לטרור גובר מהצד שכנגד. הטרור הוא הכלי הפלסטיני לבטא את חוסר שביעות הרצון מפעולה ישראלית או מהמצב שנוצר בעקבותיה. בפועל המצב שונה - לא רק שאין החמרה, אלא קיימת מגמת התמתנות לעומת המצב הקודם.

כלומר ה"חד צדדיות" כאן בעצם רק אומרת שאין *הסכם פורמלי כתוב*. אבל ישנו סוג של הסכם מאחורי הקלעים, בגיבוי תמיכה בינ"ל רחבה.
טעות בלבניסטית 382869
כבר פג התוקף של הניבוי?

הפוליטיקאים שלנו כנראה לא היו בהרצאה של בלבן ולכן לא יודעים איך להתנהג.

1. אולמרט הרכיב את הקואליציה עליה דיברתי. גם אם יהיו שינויים קלים, הקואליציה (כנראה) תהיה קרובה יותר להערכות הלא בלבניסטיות שלי מאשר להערכות הכן בלבניסטיות שלך. אני מקווה שיש בך מספיק יושר אינטלקטואלי כדי לא להגיד עכשיו "זה לא נגמר. נראה מה יקרה עוד חמישה חודשים".

2. חיזוק נוסף לניתוח שלי (המאוד מוזר לדעתך) של "לפנות עם (אידיאולוגית שמאל) ולהרגיש בלי (אידיאולוגית שמאל)".
שוב איש ימין שעושה "ויתורים כואבים" ושמוחו גבר על ליבו. אולמרט ממשיך להתבייש במדיניות ממשלתו ולהתנער מהשמאלניות היחסית של הממשלה אותה הקים (דעתי היא שמרצ בחוץ מטעמי יחצנות ולא מטעמי אי התאמה לקוי היסוד או המדיניות השתלבניסטית/בטלניסטית של הממשלה של אולמרט).

3. ליברמן כבר הפנים את השארותו באופוזיציה והבין שכבר מותר לשרוף גשרים.
טעות בלבניסטית 382871
ההתבטאות הזו של ליברמן ראויה, לדעתי, לידיעת חדשות משל עצמה. לא כל יום קורא חבר כנסת אחד להרוג חברי כנסת אחרים.
עוד שקר 383110
הוא לא קרא להרוג אותם, אלא לשפוט אותם:
"יש פקודת הטרור, לפי פקודת הטרור יש למצות את הדין עם כל משתפי הפעולה"
עוד שקר 383114
ואם ליברמן היה חבר של גרגורי לרנר וטען בלהט שמעלילים עליו והוא חף מפשע. הוא שיתף פעולה עם פושע. צריך לשפוט אותו.
כל אנשי הימין שהפכו עולמות כדי לשחרר את אנשי המחתרת היהודית שהיו טרוריסטים לכל דבר ועניין, צריך היה לשפוט אותם? מדובר בכל חברי הכנסת של המפד"ל וחלק מהליכוד.
הרבה מהפעולות ביו"ש של מתנחלים כנגד תושבים פלסטינאים הן פעולות טרור. תאסור כל מי שנמצא איתם בקשר? הם ערבים וזו סיבת דבריו של ליברמן. ליברמן דג המים עכורים כמו הפשיסטים בצרפת ובאיטליה- הוא רוכב על שנאת ערבים.
עוד שקר 383116
הוא הוסיף שמיצוי הדין במקרה זה פירושו הוצאה להורג.
עוד שקר 386989
תקציר האירועים:

ישיבת פתיחה חגיגית של הכנסת, נוכחות מכובדת במליאה.

ליברמן עולה לנאום ומציע להוציא להורג את הח"כים הערביים. ח"כ ערבי אחד ממפלגת העבודה קורא לעברו קריאות ביניים, אף אחד אחר לא מתייחס (הם תמיד צועקים...).

כתב רדיו חד אוזן קולט את ההתבטאות החריגה, ובמהרה אמצעי התקשורת נותנים סיקור נרחב לדברי ליברמן ומשמיעים אותם שוב ושוב.

הדיווחים מחלחלים חזרה אל הח"כים במליאה (בסיוע עוזריהם הפרלמנטריים), והחל מכאן כל ח"כ שעולה לדוכן הנואמים פותח את דבריו בגינוי של ההתבטאות, כולל ראש הממשלה החדש.
ליברמן מבקש לתת הבהרה שבה הוא חוזר על דבריו ממקודם.

מהדורות החדשות של הערב נפתחות בגינוי של אולמרט לדברי ליברמן.

אוי לכנסת העלובה שאלה הדברים שנשמעים בה.
אבוי למדינה העלובה שמנוהלת על ידי הרדיו והטלויזיה.
עוד שקר 386990
ליברמן רק רצה להוכיח שהוא משתלב - במרחב השמי.
עוד שקר 383118
עוד מאז שליברמן היה מנכ''ל משרד ראש הממשלה ולפעמים היה פותח את פיו, סימנתי אותו כפשיסט שבונה את עתידו הפוליטי על רגשות שינאה וגזענות וחלומות הזויים ומגלומנים להכות את כל האיזור- הצעתו להפציץ את סכר אסואן.
טעות בלבניסטית 382874
אולמרט אמר שהוא עוד מתכנן על מרץ. והוא מחזיק בתיק הרווחה.
טעות בלבניסטית 382878
אני לא נביא (למרות היותי שוטה, שכחתי לעמוד בתור ביום החלוקה). יכול להיות שזה יקרה (אני אפילו מקווה), אבל הצד הציני שבי (שדי מזלזל באדם שהוא אולמרט) מעריך שזה לא יקרה. במקרה שאתבדה אחזור לפה ואגיד בשמחה שטעיתי.
טעות בלבניסטית 382884
מה העניין, אתה לא יכול להשאיר לנו קצת אופטימיות? לא שאני ממש מאמינה שתתבדה, אבל אולי בכל זאת.
  טעות בלבניסטית • אביב י.
  משבר הדורות • שוטה הכפר הגלובלי
  משבר הדורות • האייל האלמוני
  משבר הדורות • אביב י.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט
  שפיכה מוקדמת • אביב י.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • ערן בילינסקי
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • דובי קננגיסר
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • ערן בילינסקי
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • דובי קננגיסר
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • ערן בילינסקי
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • דובי קננגיסר
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • האייל האלמוני
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • ערן בילינסקי
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • האייל האלמוני
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • דובי קננגיסר
  כותרת אחרת (בדיון אחר אני מככב כ''מה שערן אמר'') • ערן בילינסקי
  שפיכה מוקדמת • LG
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • LG
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • LG
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • איציק ש.
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • איציק ש.
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • איציק ש.
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • איציק ש.
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • ערן בילינסקי
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • איציק ש.
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • אח של אייל
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • ערן בילינסקי
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • רון בן-יעקב
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • רון בן-יעקב
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אם אפשר להפריע רגע • רוח חולפת
  אם אפשר להפריע רגע • בלבניסט/מלש''ב
  אם אפשר להפריע רגע • רוח חולפת
  אם אפשר להפריע רגע • בלבניסט/מלש''ב
  אם אפשר להפריע רגע • רוח חולפת
  אם אפשר להפריע רגע • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • האייל האלמוני
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  ''החליא על נסיגה '' • שוטה הכפר הגלובלי
  ''החליא על נסיגה '' • האייל האלמוני
  ''החליא על נסיגה '' • שוטה הכפר הגלובלי
  אין ''דרך שלישית'' • איציק ש.
  אין ''דרך שלישית'' • LG
  אין ''דרך שלישית'' • בלבניסט/מלש''ב
  אין ''דרך שלישית'' • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • צפריר כהן
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • האייל האלמוני
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • עדי סתיו
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • עדי סתיו
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • עדי סתיו
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • עדי סתיו
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • ערן בילינסקי
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • ערן בילינסקי
  שינויי תדמית • מאור גרינברג
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  ליברמן: אצטרף לממשלה בתנאי שחזירים ילמדו לעוף • האייל האלמוני
  ליברמן: אולי אצטרף לממשלה • בלבניסט/מלש''ב
  והנה הימור • האייל האלמוני
  והנה הימור • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • ליאור גימל
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • ליאור גימל
  והנה ההמשך • מאור גרינברג
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • איציק ש.
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • איציק ש.
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • איציק ש.
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • איציק ש.
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • איציק ש.
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • יהונתן אורן
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • יהונתן אורן
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • ראובן
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • דובי קננגיסר
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • האייל האלמוני
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  והנה ההמשך • מאור גרינברג
  והנה ההמשך • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • האייל האלמוני
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • איציק ש.
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • איציק ש.
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • דובי קננגיסר
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שינויי תדמית • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • LG
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • LG
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • רון בן-יעקב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • רון בן-יעקב
  שפיכה מוקדמת • אלמונית א' מדיון זה
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  המפתח: תוצאות עקביות • בלבניסט/מלש''ב
  המפתח: תוצאות עקביות • דובי קננגיסר
  המפתח: תוצאות עקביות • אביב י.
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • האייל האלמוני
  חמאסטן • איציק ש.
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • ערן בילינסקי
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  בדלן הוא בדלן • LG
  בדלן הוא בדלן • בלבניסט/מלש''ב
  בדלן הוא בדלן • LG
  בדלן הוא בדלן • בלבניסט/מלש''ב
  בדלן הוא בדלן • LG
  בדלן הוא בדלן • בלבניסט/מלש''ב
  היה משתלב בביתך ובדלן בצאתך • האייל האלמוני
  המובלעת • בלבניסט/מלש''ב
  בדלן הוא בדלן • דובי קננגיסר
  בדלן הוא בדלן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • שוטה הכפר הגלובלי
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • רון בן-יעקב
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • רון בן-יעקב
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  בז'ז'ינסקי • ירדן ניר-בוכבינדר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • רון בן-יעקב
  חמאסטן • רון בן-יעקב
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • שם
  The Glory in Defeat • שוטה הכפר הגלובלי
  The Glory in Defeat • בלבניסט/מלש''ב
  The Glory in Defeat • שוטה הכפר הגלובלי
  חמאסטן • אייל מולד(ר)
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • האייל האלמוני
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • האייל האלמוני
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • האייל האלמוני
  תוספתן • האייל האלמוני
  תוספתן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • אייל מולד(ר)
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • האייל הקטנטני
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • אורי גוראל גורביץ'
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  חמאסטן • דובי קננגיסר
  חמאסטן • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • ערן בילינסקי
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • LG
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  תוכנית אלון • רון בן-יעקב
  תוכנית אלון • בלבניסט/מלש''ב
  תוכנית אלון • רון בן-יעקב
  תוכנית אלון • בלבניסט/מלש''ב
  תוכנית אלון • רון בן-יעקב
  תוכנית אלון • איציק ש.
  תוכנית אלון • בלבניסט/מלש''ב
  תוכנית אלון • איציק ש.
  תוכנית אלון • בלבניסט/מלש''ב
  תוכנית אלון • איציק ש.
  תוכנית אלון • בלבניסט/מלש''ב
  תוכנית אלון • איציק ש.
  תוכנית אלון • האייל האלמוני
  תוכנית אלון • איציק ש.
  תוכנית אלון • האייל האלמוני
  תוכנית אלון • האייל האלמוני
  תוכנית אלון • האייל האלמוני
  תוכנית אלון • האייל האלמוני
  תוכנית אלון • בלבניסט/מלש''ב
  תוכנית אלון • האייל האלמוני
  תוכנית אלון • איציק ש.
  תוכנית אלון • האייל האלמוני
  תוכנית אלון • איציק ש.
  תוכנית אלון • האייל האלמוני
  תוכנית אלון • איציק ש.
  תוכנית אלון • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • ערן בילינסקי
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • LG
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • LG
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • הנמלה העמלה
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  הכותרות כאן - לא משהו • ערן בילינסקי
  הכותרות כאן - לא משהו • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • ערן בילינסקי
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • עדי סתיו
  שפיכה מוקדמת • ירדן ניר-בוכבינדר
  שפיכה מוקדמת • יהונתן אורן
  שפיכה מוקדמת • ירדן ניר-בוכבינדר
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • צפריר כהן
  עוד פעם מיקרוסופט • בלבניסט/מלש''ב
  עוד פעם מיקרוסופט • צפריר כהן
  עוד פעם מיקרוסופט • בלבניסט/מלש''ב
  עוד פעם מיקרוסופט • צפריר כהן
  עוד פעם מיקרוסופט • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  הבהרה • בלבניסט/מלש''ב
  הבהרה • האייל האלמוני
  הבהרה • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • חדש כאן
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • חדש כאן
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • אביב י.
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  THUS SPAKE ZARATHUSTRA • אביב י.
  THUS SPAKE ZARATHUSTRA • האייל האלמוני
  THUS SPAKE ZARATHUSTRA • אביב י.
  THUS SPAKE ZARATHUSTRA • האייל האלמוני
  THUS SPAKE ZARATHUSTRA • אביב י.
  THUS SPAKE ZARATHUSTRA • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • LG
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני
  שפיכה מוקדמת • חדש
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • ערן בילינסקי
  שפיכה מוקדמת • איציק ש.
  שפיכה מוקדמת • חדש
  שפיכה מוקדמת • הנמלה העמלה
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • חדש
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  הקואליציה האמיתית • בלבניסט/מלש''ב
  הקואליציה האמיתית • איציק ש.
  הקואליציה האמיתית • בלבניסט/מלש''ב
  (שרשור שרירותי) • מאור גרינברג
  (שרשור שרירותי) • בלבניסט/מלש''ב
  הקואליציה האמיתית • דובי קננגיסר
  הקואליציה האמיתית • בלבניסט/מלש''ב
  הקואליציה האמיתית • דובי קננגיסר
  הקואליציה האמיתית • בלבניסט/מלש''ב
  הקואליציה האמיתית • דובי קננגיסר
  הקואליציה האמיתית • בלבניסט/מלש''ב
  אאוריקה! • עומר
  אאוריקה! • עדי סתיו
  שפיכה מוקדמת • בלבניסט/מלש''ב
  ה''אגרוף'' מכה שנית • בלבניסט/מלש''ב
  ה''אגרוף'' מכה שנית • בלבניסט/מלש''ב
  ה''אגרוף'' מכה שנית • דובי קננגיסר
  ה''אגרוף'' מכה שנית • בלבניסט/מלש''ב
  ה''אגרוף'' מכה שנית • דובי קננגיסר
  ה''אגרוף'' מכה שנית • בלבניסט/מלש''ב
  ה''אגרוף'' מכה שנית • דובי קננגיסר
  ה''אגרוף'' מכה שנית • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • רון בן-יעקב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  אייך, אחי? • שוטה הכפר הגלובלי
  אייך, אחי? • דובי קננגיסר
  אייך, אחי? • ערן בילינסקי
  אייך, אחי? • דובי קננגיסר
  אייך, אחי? • ערן בילינסקי
  אייך, אחי? • האייל האלמוני
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • דובי קננגיסר
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • דובי קננגיסר
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • דובי קננגיסר
  ליצמן יודח מראשות ועדת הכספים • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • ערן בילינסקי
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • ערן בילינסקי
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • ערן בילינסקי
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • ערן בילינסקי
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • רון בן-יעקב
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • איציק ש.
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  MONEY TIME • האייל האלמוני
  MONEY TIME • דובי קננגיסר
  MONEY TIME • בלבניסט/מלש''ב
  שפיכה מוקדמת • שוטה הכפר הגלובלי
  שפיכה מוקדמת • דובי קננגיסר
  שפיכה מוקדמת • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים