ספין סיטי 376717
אני שומע את פז פינס מסביר לרזי ברקאי מדוע הגיע הזמן שיהיה שר בטחון ללא רקע צבאי ומתחזקת אצלי ההרגשה שכל ההצהרות בנוגע לאיוש שר האוצר משני הצדדים היו הפוך על הפוך.

אם יש תיק שאולמרט היה שמח לדחוף לפרץ הרי זה תיק האוצר. אם נתעלם מחוסר הנוחיות של אולמרט מול שטרית או שאר טוענים לתפקיד ממחנה קדימה הרי שפרץ בתפקיד הוא עלה תאנה מושלם לממשלה כנגד תלונות בדבר מדיניות דורסנית והעמקת הפערים. פרץ יגלה שהתפקיד לא מאפשר לו ליישם את המדיניות עליה הוא מצהיר ובמידה וינסה להכניס מוטיבים סוציאליסטים לשוק שכבר מזמן פועל ברשת הגלובלית הוא יעמוד בפני מתקפה תקשורתית של הכוחות החזקים ביותר בסביבה.
כשר האוצר ישמש פרץ כשק החבטות של האופוזיציה בחצי הקדנציה הראשונה ובזמן שיבשילו התנאים לצעד המדיני ידאג אולמרט לסלק את פרץ לאופוזיציה בידיעה שתמיכת העבודה לנסיגה מובטחת גם כך. את הנסיגה ינהל אולמרט בתנאים אשר יהיו מקובלים על ליברמן ויבטיחו תמיכה של רוב הציבור הרוסי הלאומני שיכול להוות כאב ראש לא קטן בנסיבות אחרות.
עכשיו צריך להמתין מעט ולראות אם אולמרט יצליח לתמרן את פרץ לתפקיד.
ספין סיטי 376832
אני לא מסכים איתך. אם איכשהו יכנס חיים רמון למשרד האוצר, תראה איך עושים מהפכה במה שנראה כאילו הוא חוק טבע.
באף מדינה אירופאית אין משרד אוצר כמו אצלנו. באף מדינה אירופאית אין חוק הסדרים. באף מדינה אירופאית לא עומד שר מול עובדים באחד המיגזרים תחת אחריותו ואומר: אני מסכים איתכם אך האוצר אינו מאשר לי. אני מקוה שגם פרץ, אם בסוף יהיה שר אוצר, וגם מישהו אחר, יזכר במה שראה בסידרה "כן אדוני ראש הממשלה" ויפעל בהתאם. אם פרץ יכנס לשם, לפחות שיפרע מהחוצפנים שהעזו לומר שלא לייחוס, שכניסתו לתפקיד היא סכנה למדינת ישראל. הגיע הזמן שהכלכלנים שהשתן עלה להם לראש יהיו מה שהם- סיביל סרביס.
ספין סיטי 376930
לא הצלחתי להבין מה אמרת כאן. לי זה נשמע כאילו אמרת ''לא חשוב אם פרץ לא יפעל במשרד האוצר לרווחת עם ישראל, העיקר שיראה לפקידונים שם למי יש יותר ביצים'', ואני בטוח שלא זו הייתה כוונתך.
ספין סיטי 376986
בודאי שזו לא היתה כוונתי. ראשית, אף פעם לא תתפוס אותי קורא לעובדי מדינה-פקידונים. אינני מזלזל בכלכלני האוצר; אני חושב שהם בנו מרכז כוח אידאולוגי רב עוצמה שמנהל את הפוליטיקאים שעומדים בראשו ואת כל המדינה. היות שזו מדינה דמוקרטית, נבחרי ציבור צריכים לקבוע את האידאולוגיה והמיקצוענים צריכים להיות מיקצוענים ולא אידאולוגים.
יצא לי לעקוב אחרי תקציב 1998 , קראתי את חוק ההסדרים ואפילו ישבתי באחת הישיבות של ועדת הכספים שדנו בסעיפי הבריאות בחוק.
אתה יכול רק לתאר לעצמך מה היו הסיבות שהגעתי לשם. מה שכתבתי קודם הוא המצב. כלכלני האוצר יחד עם "בכירי המשק" קובעים כיצד תתנהל ומתנהלת המדינה. מדוע ציינתי דוקא את חיים רמון?
כי כשהיה שר הבריאות והעביר את חוק הבריאות הממלכתי, הוא
התנסה במגעים עם "השליטים האמיתיים של חלק גדול מכלכלת המדינה-כלכלני האוצר. שלא אובן לא נכון; כלכלני האוצר הם פונקציונרים מוכשרים ולדעתם הם דואגים ושומרים על האינטרסים של המדינה. הבעיה היא שהם שומרים על האינטרסים של המדינה כנגד הפוליטיקאים ש"אינם מבינים כלום ורוצים רק לחמוס".
א. אף אחד לא בחר בהם להיות שומרים כאלה (בדרום אמריקה חונטות קצינים תופסות את השלטון כדי לשמור על המדינה מפני פוליטיקאים).
ב. הם מיישמים אידאולוגיה שהיא אמורה להיות שייכת ונקבעת באופן בלעדי על ידי מערכת הדמוקרטית הנבחרת.
ה"גורמים" במשרד האוצר שהחלו להזהיר מפני מהלכים שאמור לעשות פרץ אם ייבחר לאוצר, הם הוכחה למה שאני טוען.
ספין סיטי 377094
אותם דברים בדיוק אפשר לכתוב כנגד שופטי בג''צ שבנו מרכז כח אידיאולוגי ותפסו את השלטון כדי לשמור על המדינה מפני הפוליטיקאים.
ספין סיטי 377101
כבר התכתבנו על זה לא מעט. אם מה שאתה כותב היה נכון, לא היו שופטי בג"ץ מאשרים את גירוש 400 אנשי החמס ללבנון ולא היו ממטהרים את השרץ של פיצוצי בתים. מדוע אני כותב את זה?
שלשום ראיתי בערוץ האקדמי דיון בענייםצ הבג"ץ. השתתפו שני פרופסורים למשפטים ומאיר שמגר. המנחה שאל אותם מדוע הבג"ץ לא מנע פיצוצי בתים למרות שהדבר היה מנוגד לתפיסה הבסיסית של המשפט במדינה דמוקרטית, שורואה את הבסיס באחריות אישית ולא קולקטיבית. התשובות לא כיבדו את הדמוקרטיה. שמגר טען שבית המישפט פעל על פי החוק המקומי בשטחים. יש הרבה דוגמאות כאלה
אז אל נא תיסחף לדיבורים על שילטון הבג"ץ. תיבדוק באתרים המתאימים, אם יש כאלה, את רשימת העתירות שממתינות כבר שנים
להכרעה ולא מוכרעות כדי לא להביך את השלטון- לא שלטון הבג"ץ אלא השלטון הממשי.
ספין סיטי 377117
אין דין בג''ץ בתקופת שמגר כבג''ץ בתקופת ברק וד''ל
שאלה רצינית לאנשי שמאל 376841
ניתן להניח שפרץ ירצה למנף את המנדטים שלו לאחת מהמשרות הבכירות: ראש ממשלה, תיק בכיר (חוץ, בטחון או אוצר) או למצער ראש האופוזיציה.
אם אתם לא רוצים שפרץ יהיה ראש ממשלה (כפי שהראו התגובות הנזעמות של בוחריו ל"תרגיל" שלו להקמת ממשלה בראשותו), לא שר בטחון ולא שר אוצר (כפי שהראו תגובות כאן), ובהנחה שמשרד החוץ "שמור" מסיבות שונות ללבני. לבסוף, אני מניח שאתם גם לא רוצים שהוא יהיה ראש האופוזיציה (מאותן סיבות שלא רציתם ממשלה בראשותו - כי אז הימין ישב בממשלה) אז מה הייתם רוצים שהוא כן יעשה?
376844
חרקירי.
שאלה רצינית לאנשי שמאל 376851
שר בטחון.
ומתברר שטעיתי 383933
שאלה רצינית לאנשי שמאל 376875
אני אמנם לא הצבעתי לפרץ אלא למרצ, אבל אני בהחלט "איש שמאל", ודווקא יש לי תשובה טובה מאוד למה אני רוצה שפרץ יעשה. הדבר הראשון הוא לבלוע את הכבוד ולהבין שהמפלגה שלו קיבלה 19 מנדטים לעומת 29 של קדימה. בשבל השני רצוי שייזכר בממשלת ברק, אז קיבלה ש"ס 17 מנדטים מול 26 של העבודה (יחס מאוד דומה) והתיק הבכיר ביותר שלה היה תיק הפנים.
אחרי כל זה, הייתי רוצה שפרץ ידרוש מקדימה שני תיקים בכירים: את תיק החינוך (תיק חברתי לעילא, חשוב, בעל תקציב אדיר והזדמנויות מצוינות) עבור עמיר פרץ, ואת תיק הביטחון לעמי איילון (ולהתפשר על תיק האוצר לברוורמן, או במקרה הגרוע על תיק התשתיות). פרץ חייב לוותר קצת על כבודו העצמי המנופח, לעשות את מה שטוב למדינה, ולקחת משרד שבו יוכל לעשות רק טוב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים