מעל לכל ביקורת 378658
מכאן הוסרה תגובה שכללה העתק של מאמרו של צבי זרחיה ב"הארץ" על מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס. העתקת מאמר שלם היא הפרת זכויות היוצרים, ועל כן נמחקה. אנא אל תעתיקו מאמרים שלמים לאייל הקורא אלא ספקו תמצית וקישור למאמר המקורי.

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
378739
טוב היתה עושה המערכת לו היתה באותה הזדמנות טורחת למחוק את הקישור להבליו התורנים של זרחיה.
מדובר על נושא מקלדת , שחוטא בצורה בוטה בחוסר אמינות, דברי בלע והטעיית הקוראים, וזאת: כבר שנים רבות.
עיקר השימוש בצבי זרחיה לדורותיו, הינו לשם משימות מיוחדות בידי משפחת שוקן הכוללות "הנחייה בתלם" ו"החזרה לעדר" כל מי שמסכן באמת יותר מדי את האינטרסים של המו"ל. ובכלל זה במיוחד המבקר.

אותו מבקר שמצא בימים אלה קשר מעניין מאוד שקשור בין שוקן לשלטון , ועובד עליהם ממש כעת.

כיצד כתב העיתונאי ארי שביט (לשם שינוי, עונה להגדרה- ויוצא דופן יחסי לסביבתו), לפני 3 שבועות : אהוד אולמרט יבחר כשהוא נישא ע"י איילי העיתונות ושאר בעלי הון. אם שמרו על שרון כאתרוד , על אולמרט שומרים כמו יהלום בכספת".

מעניין, על מי ומה הוא דיבר?
מעל לכל ביקורת 378892
מבקר המדינה מר לינדרנשטראוס אינו צדיק וטוב לבדוק את התנהלותו כשופט, וכנשיא בית המשפט המחוזי.
קיימת קלטת בשוק בה נשמע לינדנשטראוס אומר לגבי משפט מתנהל דברים שכשיתברסמו יגרמו לפיטוריו כמבקר המדינה ופתיחת חקירה פלילית נגדו.
כנראה הפירסום יהיה בעוד מספר חודשים עד שנה
מעל לכל ביקורת 378957
או, עכשיו אחרי שסיפרת לנו את זה, אנחנו יכולים לשנוא את מבקר המדינה. אנחנו יודעים שזו שנאה מבוססת.
מעל לכל ביקורת 378970
לא לשנוא את המבקר לינדנשטראוס הוא פשוט חולה במחלת הפרסום המעבירה אותו על דעתו
גם התנהלותו בבית המשפט המחוזי מלמדת כי האיש חולה פרסום
מעל לכל ביקורת 379029
לפחות ניתן לומר להגנתו של לינדנשטראוס (ושל כל אחד אחר) שהוא לא אריק רייכמן וגם לא מתחזה לאריק רייכמן, כך שיש כמה מחלות חמורות שדווקא אין לו - בניגוד למישהו אחר שמסתובב כאן בזמן האחרון.
מעל לכל ביקורת 379593
אומנם הוא חולה פרסום אבל אולי הוא מועיל?
מעל לכל ביקורת 379039
אולי הוא כל מה שאתה אומר. האם מה שמצא ופירסם בבנק ישראל איננו נכון? אולי לא היה צריך לפרסם את זה? מי לפניו עשה את זה? נא להתייחס למעשיו ולא לדומויו.
אני מניח שהיום צריך מבקר שיש לו גם תאות פירסום ואיננו אמון על מסורת השו-שו.
מעל לכל ביקורת 379895
השאלה היא אם הפרסום מלווה בצעדים אפקטיביים, או שהוא רק מאותת איפה המתחרים עומדים. כשפרסמו את תנאי השכר של מנהלי חברות ציבוריות, המשכורות טיפסו במדרון החלקלק שראשו בשמיים, בבחינת גם-אני-רוצה-משכורת-שערורייתית.
השאלה היא אם בעקבות המהומה על השכר בבנק ישראל, לא יתעוררו גם ראשי המחלקה לחלוקת רשיונות לחלוקת תה, וידרשו שכר הראוי לחקירה יסודית לפחות באותה מידה.
מעל לכל ביקורת 379900
ובצדק! גם אני רוצה!
מעל לכל ביקורת 379914
נדמה לי שיש לנו דרישות מוגזמות לקצב האירועים. אני חושב שהמבקר תרם הרבה לפתיחת תהליך שיוביל להקטנת משכורות הבכירים.
בהתחלה הבנקאים לא תפסו את התהליך שפתח בו המבקר. בסוף הם יתפסו.
מעל לכל ביקורת 384975
מר לינדנשטראוס הנכבד אולי כדאי שתענה על מספר תהיות ושאלות שנחשפו:
1. לא פעם טענו נגדך שהמינויים שמינית פסולים שידיך לא נקיות ושהפעלת קשרים והכרחת אנשים בדרגים נחותים מתוך המערכת לפעול לפי הוראותיך לשם קידום מקורבים! מה תגובתך?
2. מה לגבי המינוי של בתך כרשמת בשלום בנצרת? האם עלינו להתעלם מהפרסום בעיתוני סופה"ש?
3. מדוע לקחת איתך את מנהלת הלשכה שלך מהמחוזי בחיפה, גילה יקותיאל, אל משרד מבקר המדינה? האם היא כ"כ מוכשרת? האם היא עברה מכרז? הרי היא אנאלפביתית, בורה, מחוסרת השכלה, ואינה יודעת אנגלית? היתה מאחרת ונעדרת מהעבודה? רבה עם כל מי שמסביבה?? פרחה אמיתית! אז מדוע היא שם איתך? מדוע מגיעה לה משרה כה נחשקת? עם שכר כ"כ גבוה? מה היה ביניכם? מדוע אתה חושש מדבריה וממנה? האם המינוי הזה יותר הולם ממינוי של הולנדר את העוזרת שלו?
4. מה לגבי המינוי של עוה"ד קרן גרינוולד שהיתה מתמחה שלך ונכשלה בשני מכרזים ובסוף הכרחת שני שופטים שכיהנו תחתיך, בינהם השופט כהן להעביר אותה מכרז? כך סדרת לה ג'וב משתלם ונחפץ לכל החיים! האם זה ראוי? והוגן?
5. מה עם כל המתמחים שלך שהם מקורבים אליך ו/או לבני משפחתך או מגיעים ממשפחות מכובדות ומקושרות (עיין ערך משפחת שפרלינג)? מה המתמחה שלך עושה במשרד מבקר המדינה וכיצד הגיעה מחיפה לירושלים? האם זה לא בזכות קשריה עמך?
6. מה לגבי המשרה שתפרת לניצב בורובוסקי עם משכורת נפוחה?
אם היית נקי כפיים עבודתך היתה טובה הרבה יותר!
חבל!
מעל לכל ביקורת 384979
מר דרור הנכבד, האם יש איזשהו קשר בינך לבין מר אריק רייכמן הנכבד? תגובה 377365.
מעל לכל ביקורת 384982
הפרטים שאתה משתמש בהם כדי לשאול את לינדנשטראוס שאלות נוקבות אינם ידועים לי וזה כמובן אינו אומר שהם אינם נכונים. אני חושב שאת ה''שאלון'' הזה היית צריך לפרסם בעיתון ולהתעמת עם תגובות שהיו באות אם הפרטים אינם נכונים.
מעל לכל ביקורת 384984
הרי אין לו שום כוונות "לשאול" שאלות ולקבל תשובות. מצידו, למטרות שלו, הוא עשה דבר הרבה יותר יעיל: "ליכלך" עליו ברחבי הרשת.
מעל לכל ביקורת 384986
זו בדיוק היתה כוונתי. אם היה מפרסם בעיתון היה עלול לחטוף תביעה.
מעל לכל ביקורת 384999
על חלק מהדברים שאמר הוא עלול לחטוף תביעה גם כך. מה שיותר בעייתי, שהאייל עלול לחטוף תביעה. נראה לי שכדאי להסיר את תגובתו.
מעל לכל ביקורת 385004
שמעתי עכשיו ראיון עם מבקר המדינה בפגוש את העיתונות בערוץ 2.
כל הפרטים שהוא ציין נשאלו. נדמה לי שהמבקר ענה באופן ענייני והגון והסביר את הדברים.
מעל לכל ביקורת 386339
נכון, אף אדם איננו מושלם. אבל יש הבדל תהומי, בין אדם שמעד באיזו שחיתות או פרוטקציה, לבין אדם כמו לינדנשטראוס, שזה אופיו וזאת דרך התנהלותו הקבועה.

לי, אף אחד לא יספר שלינדנשטראוס ישר וצדיק. אני מכירה אותו ויודעת כמה שזה לא נכון. ואני מציעה לך לערוך בירור מקיף בקרב עורכי הדין החיפאיים והשופטים בבימ"ש בחיפה ולשמוע מה דעתם האמיתית עליו. וגם לשמוע על עלילותיו.

אתה תווכח במו אזנייך, שטעית בגדול לגביו.

לינדנשטראוס מצטייר בעיניו ככלב השמירה הממלכתי של טוהר המידות. וככזה צריך להגן עליו מפני מלעיזים.

אבל, הכתבות על לינדנשטראוס נכונות ואינן חושפות אפילו טפח מ"פועלו" כשופט. אני מכירה את לינדנשטראוס השופט
ויכולה לספר (כמו עו"ד רבים שהופיעו אצלו) על מעלליו: לינדנשטראוס היה שופט מחוזי רדוד, צבוע, גס רוח, שנוטה להחניף לעורכי דין מתוקשרים וחשובים ולקמבן קומבינות אינסופיות, שנועדו תמיד לפעול לטובת קידום האינטרסים האישיים שלו.

ומעל הכל: לינדנשטראוס היה כבר אז רודף פרסום חולני, שדאג ששמו יופיע תדיר בתקשורת בהקשרים מחניפים כ"יו"ר עמותת ארץ ישראל יפה" וכמצנט משפטי.

כשופט, לינדנשטראוס נהג לבזבז את זמנו השיפוטי בישיבות חברתיות עם מקורבים ובעסקנות פוליטית, בעוד הצדדים ממתינים לו שעות באולם. וכשהיה נכנס לאולם, נהג ללחוץ באגרסיביות על סיום תיקים, כשאינו בוחל באיומים ואמצעי לחץ אחרים, להשגת מטרתו.

קשריו ההדוקים עם הנשיא ברק ו"פירותיהם" אף הם אינם בגדר סוד.

כשהוא עמד להתמנות, בהליך לא ראוי לתפקיד המבקר, היו עורכי דין ישרים, שהתריעו על כך, אולם דבריהם נפלו, איך לא, על אזניים ערלות.

לכן, אין מקום להפוך אותו ל"אתרוג" חדש. יש מקום למנות מבקר ישר, שנאבק בשחיתות באומץ, אולם לא בדרך שלינדנשטראוס עושה, ממניעים שאין כל קשר בינם לבין טוהר המידות.
מעל לכל ביקורת 386345
אני מניח שמה שאת אומרת הוא נכון. אם התכונות שציינת כל כך דומיננתיות אצלו, חזקה עליו שהוא יפול מוקדם או מאוחר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים