למען המדע וההומניזים 38154
שימוש בנשק נויטרוני (למישהו יש איזה לינק משמעותי) לצורך בדיקת ישימות על אדם עכשיו.
גם המחקר על חורף גרעיני תקוע כבר שנים מרכז אסיה נראה לי אזור אידיאלי להתחיל לבדוק השלכות.
למען המדע וההומניזים 38157
מהו חורף גרעיני ?
למען המדע וההומניזים 38161
הנה לינק
כמובן שהכול ספקולציות אבל מודל מעשי עם מדגם סטטיסטי מספיק רחב יכול תמיד לתרום לאידיאל המדע המערבי
למען הרס הפונדמנטליזם האיסלאמי 38168
טוב, מהלינק מתברר שמדובר בתאונה גרעינית שיכולה היתה לקרות במלחמה בין רוסיה וארה''ב בעידן המלחמה הקרה.

מדובר שם בפצצות של מגהטון ויותר ובאפקט השרשרת שהן יכולות לגרום.

אבל בשביל לרסן את האיסלאם הקיצוני מספיקים גם כמה קילוטון או נשק נויטרינו מתקדם, דהיינו יש עוד טווח מספיק גדול באמצע שיספק את האינטרסים המיידיים.
למען הרס הפונדמנטליזם האיסלאמי 38176
בקזחסטאן ופקיסטן (גם מוסלמים וגם מגורענים וגם במקרה בסביבה הקרובה) יאהבו את האופטמיות שבגישה
למען הרס הפונדמנטליזם האיסלאמי 38178
שכחתי את הסינים (גם בסביבה) שעד עתה הם נעלם אחד גדול בכל הסיפור העכשוי
לא ממש נעלם 38186
קרא כאן
לא ממש נעלם 38190
על זה כבר נאמר בסינית הלואי שנזכה לחיים משעממים
אתר מרתק 38214
רק חבל שכל קשר בינו לבין המציאות מקרי בהחלט.

"הכיוון העיקרי של החקירה בפיצוץ המטוס הרוסי בו נהרגו 66 ישראלים ו- 11 רוסים: בתקרת המטוס הוטמנה פצצה עם מכשיר קשר אלחוטי. הפצצה הוטמנה בנובוסיבירסק, על ידי אנשים שהתחזו לחשמלאים. תיאורית הטיל, הולכת ונחלשת, מאחר והטילים הרוסיים או האוקראינים הם בעלי טווח קצר יותר מהנקודה בה המטוס התפוצץ."

תיק דבקה, 10.10.2001
אתה טועה בגדול 38220
תיק דבקה, אתר שעוד אקדיש לו פעם את הכבוד הראוי לו, נבחן במשך זמן רב על ידי ועל ידי מספר חברים אשר שמו להם למטרה לעקוב אחר איכות דיווחיו.

האתר הינו במפורש בעל איכות ודיוק יוצאים מהכלל.
רביןם מדיווחיו הופיעו לאחר שבועות וחודשים!!! בעיתונים הרגילים.

הרבה מעבר לכך, האתר התגלה אף כמציל חיים, יצא לי להתקשר לידידים בצפון ובמקומות נוספים שעות אחדות לפני פיגועים ולהתריע על דיווח שהופיע בתיק דבקה, במקרים אילו תוך כמה שעות אירע פיגוע.

בפיגוע בפיצרייה בקריית מוצקין, דיווח תיק דבקה בבוקר שעות לפני הפיגוע על מצוד ענק המתרחש בצפון הארץ, ותיק דבקה אף דייק וטען לחיפה והקריות. בשעה 17:00 כידוע אירע הפיגוע.

זו לא הייתה הפעם היחידה.

וקח לך דוגמא נוספת:

3 ימים בלבד לאחר חטיפת שלושת החיילים טען תיק דבקה כי המדובר בעוסמה בן לאדן ובשליחו עימאד מורניה וכי לחיזבאללה אין לכך כל נגיעה.

שים לב שהיום, כמעט לאחר שנה, הופיע דיווח ששר החוץ הגרמני ביקש מנשיא איראן שיפעל לבירור על גורלם אצל שליחיו של בן לאדן ולא של החיזבאללה.

קח דוגמא נוספת: תיק דבקה טען מזמן! שקולין פאוול אינו בעל השפעה על הנשיא והינו במעמד ירוד ביותר בוושינגטון, רק השבוע בעיתון השבת או החג (לך תדע כבר מה זה היה) הופיעה כתבה גדולה של כתבת ידיעות בוושינגטון שחזרה מילה במילה על דיווחי תיק דבקה מלפני כמעט חודש.

תיק דבקה הינו ממש כפי שהנו מגדיר את עצמו "מדריך להבנת החדשות" אני לא מרשה לעצמי לוותר עליו, לא נראה לי שכדאי גם לך.

ובאשר למטוס, אין לדעת, ייתכן ותיק דבקה נפל, כאשר מדובר במודיעין גם זה יכול לקרות וזה קורה לשירותים גדולים וחזקים מתיק דבקה, ייתכן גם שבעוד 50 שנה ייפתחו התיקים ויוברר שעל מנת לא להרוס את המתקפה נגד הטירור נשכו שפתיים ושיקרו על מנת לא להיקלע לאילוץ להתקיף בתגובה לפיגוע כה גדול.

אין זה מוריד ומעלה בהרבה מאיכות דיווחיו של תיק דבקה. עקוב אחר אתר זה לתקופת מה, ותגלה בעצמך כי רבים רבים מדיווחיו שכלל לא מופיעים בישראל מתאשרים להם אחר כך בהזדמנויות שונות.
תיק דבקה - דיווח לדוגמא 38335
גיליתי את תיק דבקה לפני כשנה, כיוון שאינני איש מודיעין ולא הכרתי את הנושאים הנדונים, תיק דבקה היה נראה לי כאתר רציני ומהימן. תדמית זו נשברה כשגיליתי את הכתבה הבאה והחלטתי להצליב מקורות:
תיק דבקה מדווח על חטיפת מטוס אתיופי שנשא על סיפונו מספר ישראלים, אוקראינים ואמריקאים.

הטענה העיקרית של תיק דבקה היא שהחטיפה בוצעה על ידי אנשי אוסמה בין לאדן במטרה להכשיל עסקת נשק סיבובית בין ישראל אוקראינה ארה"ב ואתיופיה. לטענת תיק דבקה היו על המטוס בכירים בשרותי הביון של המדינות הנזכרות. תיק דבקה מספר גם שהישראלים, והבכירים האוקראינים ואמריקאים רוכזו בנפרד משאר הנוסעים מיד לאחר החטיפה והוצאו להורג לפני ההתרסקות.

כל החוטפים, עפ"י תיק דבקה, שבו בשלום לבסיסם ועקבותיהם לא נודעו עד היום לחוקרי הפרשה.

הדיווח ב-CNN מספר סיפור שונה:

דיווח ראשוני על החטיפה
לפי דיווח זה, החוטפים דרשו להטיס את המטוס לאוסטרליה, אך למרות אזהרות הטייס על כך שהדלק לא מספיק המשיו החוטפים את הטיסה עד אשר אזל הדלק באיי קומורו - כך שקשה להניח שמתכנני הפעולה ידעו מראש את המיקום המדוייק שבו ינחתו.

דיווח יום לאחר החטיפה
שניים מהחוטפים ניצלו ונעצרו על ידי השלטונות, מספרי ההרוגים והניצולים שונים מאלו של תיק דבקה. הקברניט טוען שלא נורו יריות, ובכלל הדיווח מצייר תמונה שונה לחלוטין.
תיק דבקה - דיווח לדוגמא 38461
קח דוגמא ממש ממש קטנה, כי כאמור תיק דבקה פעמים רבות דייוח על פיגועים צפויים, לא הרבה לפני כולם, אלה ברוב המקרים באורח בלעדי,

שים לב למה שיש היום במעריב בראיון עם איש מודיעין:
שים לב לאיכות הניתוח של תיק דבקה **רגעים** אחרי שידור הקלטת של בן לאדן.

לניתוח של דבקה עמוד ראשי, רד מעט למטה.
אתר מרתק 38321
בלי כול קשר לאמינות של הדיווחים .התאוריה של התנגדות סינית לברית ההולכת ונרקמת בין רוסיה לארה''ב היא פרשנות מענינת.
אתר מרתק 38480
הסיפור המרתק על מכשיר הקשר האלחוטי שהפעיל פצצה שהוחבאה בתקרת המטוס עדיין מוצג בלי בושה בעמודו הראשי של האתר המרתק, וזאת למרות שממשלת אוקראינה בכבודה ובעצמה כבר הודתה (בעקבות פרסום דו''ח ועדת החקירה הרוסית) שצבאה הוא זה ששיגר טיל אשר גרם להפלת המטוס.
אתר מרתק 38484
נו אז מה? הסיפור הזה מדגים יפה מאד את הטכניקה, באשר קשה-עד-בלתיאפשרי להפריך או לסתור אותו. "דבקה" אומרים ככה, הממסד הרוסי-אוקראיני אומר אחרת, ושום דבר לא יפריע לכל צד לדבוק בגרסתו, לנוחותו.
אתר מרתק 38494
בחייך, זה לא שהרוסים אומרים שהאפגנים הפילו את המטוס ואז זו באמת סתם עוד גרסה כמו זו של דבקה. אני מתקשה להאמין שהאוקראינים יקחו אחריות על דבר שלא עשו, רק בשביל... בשביל מה, בעצם? בשביל להסתיר את זה שהם בעצמם הטמינו פצצה במטוס? אולי בשביל שהאשם האמיתי יצא נקי? מצטער, זה נהיה יותר מדי קונספירטיבי אפילו בשבילי, ואני הבעלים של הדומיין discordia.org.il (אל תטרח, אין אתר כזה).
אתר מרתק 38496
בשבילך - יותר מדי קונספירטיבי. בשביל ''דבקה'' וקוראיו - כלל וכלל לא. לכל היותר הם מעבים את הגרסא שלהם עם הסברים ''קונספירטיביים'' לכך שהרוסים והאוקראינים מציגים גרסא אחרת.
אתר מרתק 38501
אשמח מאד לקרוא ב''תיק דבקה'' מדוע לקחה ממשלת אוקראינה אחריות על דבר שלא עשתה.
אתר מרתק 38504
למה לחכות ל"דבקה"? בוא נמציא משהו בעצמנו! אנחנו כבר יודעים למי יש אינטרס לקדם את הגרסא הזו (ארה"ב? אני לא זוכר מה כתבו שם). אז נגיד שהאינטרסנט שיחד את האוקראינים ונוסיף שנשיא אוקראינה כבר מזמן חיפש דרך להיפטר משר-ההגנה שלו. הולך?
אתר מרתק 38509
לא. למה הם חיכו לוועדת החקירה הרוסית? אם זה היה כמו שאתה אומר, כבר באותו יום השר ההוא היה עף.
אתר מרתק 38502
כפי שציינת בכמה הערות גם תיק דבקה יכול ליפולץ גדולים ממנו נופלים.

זה איננו מוריד מהאמינות הכללית המצטברת של האתר.

נתתי כמה דוגמאות, אני יכול לתת יותר או טוב מזה להתחיל להשוות ידיעות בדבקה למציאות
המשוואה על סמך נסיוני, תצא לטובת ה''תיק''.
אתר מרתק 38503
ציינתי. ה(י) חסרה...
אתר מרתק 38510
גם אני מבקר שם מדי פעם (אתר מעניין, אין מה לומר), ומנסיוני, לפחות 90% מהדברים שנכתבים באתר אינם מוכחים בדיעבד כנכונים אך גם אינם מופרכים אלא הם נשארים בגדר ספקולציות שמי שרוצה מאמין להן ומי שלא - לא. לגבי ה-‏10% הנותרים, הם מתחלקים בין ידיעות שמתגלות בדיעבד כאמינות לבין ידיעות מופרכות לחלוטין, ואני לא שותף לדיעה ששיעור הידיעות שהוכחו בדיעבד עולה על זה של הידיעות שהופרכו בדיעבד.

סתם לשם דוגמא, היה מרתק במיוחד לקרוא איך כבר בתחילת השבוע הראשון שלאחר פיגוע 911 הודיע תיק דבקה שהכוחות האמריקניים יתקיפו "ביום ד' או אולי ביום ה', לכל המאוחר בשבת". לאחר שהשבוע ההוא עבר וההתקפה כזכור לא החלה, המשיך דבקה לזרוק לאוויר עוד ועוד תאריכי או-טו-טו למיניהם יחד עם הסברים מאד מלומדים מדוע העסק מתעכב. אני בטוח שמי שנתן מראש אמון באתר האמין שההתקפה אכן היתה אמורה להתחיל במועד שבו נקב תיק דבקה ושכל הסברי המומחים שלהם לגבי הדחיות הם אמת ויציב (כולם היו כמובן מסוג טענות "מידע פנימי" שקשה מאד הן להוכיח והן להפריך). לקורא הספקן נראו אותם דברים בדיוק כמו אוסף של תירוצים במטרה למשוך זמן עד שיגיע מה שהיה חייב להגיע מתישהוא. בסופו של דבר הגיעה ההתקפה האמריקאית למעלה משבועיים לאחר "שעת האפס" שבה נקב תיק דבקה. דברים כאלה גורמים גם לידיעות מתיק דבקה שמתבררות כנכונות להיראות כמו השעה הנכונה ששעון עומד מראה פעמיים ביום.
למען הרס הפונדמנטליזם האיסלאמי 38187
הסינים לא שותקים במקרה. הם לבטח אומרים לעצמם: Let them bleed (דהיינו הצלבנים והמוסלמים) כמו שאמרו האמריקנים עלינו ועל הפלסטינאים לפני שהתאומים התאיידו.

ובאשר למה יאמרו השכנות, בכלל לא התכוונתי שאפגינסטן צריכה להיות הכתובת לחומר מגורען. לדעתי זה יהיה פשוט בזבוז טכנולוגיה על איזור לא אפקטיבי.

אני עדיין דבק בדעה שאת המנה צריכות לקבל פקיסטן, אירן ועיראק , במינון המתאים שימנע שואה גרעינית לעמים אחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים