לבטל יום הזיכרון 382392
את הדברים הבאים כותב מתרגל באונ' בן גוריון(הנחשבת לאנטי-ציונית ביותר שיש) למדעי המדינה:

אני חושב שבניגוד ליום השואה, יום הזיכרון מיותר לגמרי.
יום השואה בא לציין את המאורע הקיצוני ביותר בתולדות הרוע האנושי שידוע לנו עליו. יש לקח פרטי ואוניברסלי ללמוד ממנו.
יום הזיכרון בא לציין את מחיר המלחמות שתמיד היו ותמיד יהיו. אין פה לקח היסטורי ולא ערך הומני עליון, בני אדם תמיד ילחמו כשהם חושבים שיש להם מה להרוויח מכך, וכתוצאה מכך אנשים ימותו. מדובר בסה"כ באמצעי של הקולקטיב (המדינה) להאדיר את ההקרבה האולטימטיבית שיכול לעשות הפרט למענו, ולהפוך אותה לערך ראוי: "טוב למות בעד ארצנו".
אני לא בא חלילה לערער על האבל האישי של המשפחות, גם אני "זכיתי" לראות שכול די מקרוב, אבל אני לא חושב שהיום הזה בא לשרת את האבל האישי של אף אחד. האבל האישי הוא יומיומי ולרוב מתרכז סביב יום השנה למוות. אני כן מפחית בערך של ה"אבל הקולקטיבי" והדרך שבא הוא מצוין.
לבטל יום הזיכרון 382395
נו, ברור שיום הזיכרון מדבר על הקרבה אולטימטיבית. זו מלכתחילה הסיבה שיש יום זכרון לחללי מערכות ישראל ולא להרוגי תאונות דרכים. למה לבטל אותו, אם אתה לא פציפיסט?
382397
במקרה הנ''ל, לא כל כך פציפיסט, הוא תמך בשימוש בכח כולל ירי במידת הצורך על מתנחלים במקרה שינסו לסכל את ההתנתקות בקיץ.
382401
זה מה שחשבתי.
''פציפיזם'' 382453
מזכיר לי שוב את מה שכתב אורוול ב1945, על ה"פציפיסטים" של אז:
"תעמולה פציפיסטית, בסופו של דבר, היא הטענה שצד אחד גרוע כמו האחר: אבל אם תתבונן מקרוב בכתביהם של האינטלקטואלים הפציפיסטים הצעירים, תמצא שאינם, בשום פנים, מבטאים אי הסכמה נטולת פניות, ושכל ביקורתם מופנית כלפי בריטניה וארצות הברית..."
(מתוך http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=223787&... )
''פציפיזם'' 382472
יש סוגים שונים של גישות פציפיסטיות. האיש החזק בממשלת צ'מברלין היה הוראס וילסון. הוא היה מאדריכלי מדיניות הפיוס
ובין היתר היו גם מניעים אנטי מילחמתיים. לא כל פציפיסט הוא סרבן, איש שוליים, אנרכיסט וכד'. יש רמות שונות של פציפיזם אבל אוהבים לדחוף את התופעה לפינה הקיצונית.
אם היו מתנגדים בבבריטניה למדיניות שייצג האריס-מפקד פיקוד המפציצים- אז בודאי שבויכוח על שיטת ההפצצות על אוכלוסיה אזרחית, לא היה צורך באיזון הקדוש על פיו כל אמירה נגד ההפצצות היתה צריכה לאזכר שגם הגרמנים הפציצו אזרחים. גם אצלנו ביקורת הביקורת על מדיניות ישראל דורשת שכל מי שמעז לבקר את צה''ל או הממשלה, יבקר קודם את הטרור. אם לא היה לכל ההתנהלות הזאת משקל רציני, הייתי אומר שהיא ילדותית.
''פציפיזם'' 382528
רק הערה: למידת הנכונות של אוכלוסיה לפגוע באוכלוסיה אחרת ישנה חשיבות גדולה בעיני לעניין מוסריות הפגיעה באוכלוסיה הפוגעת (ראה סעיף ג בתגובה 114686). כמובן, חשובים גם מידת הצלחתה בכך, ההקשר הכולל ("מי התחיל" ומסרב לחדול), שיקולים איסטרטגיים וההשלכות החינוכיות.
382560
ואולי עצם העוורון למורכבות המציאות מצד אותם פציפסטים בגרוש,
מתאר בצורה טובה יותר אינפנטיליות.
382575
הייתי מאד שמח לקבל הסבר מיהם אותם פציפיסטים בגרוש? בלי לתת קצת עובדות כל האמירה שלך היא אמירה סתמית.
הסבר בשבילך 382789
אני אענה לך במקומו: "פציפיסט בגרוש" הוא אחד מי שטוען שאינו מוכן לאחוז בנשק כלפי האוייב, אך במקביל הוא היה שמח "לטפח תחביבים כמו צליפה במתנחלות", ע"ע גיל נעמתי.
הסבר בשבילך 382793
עיינתי בערך גיל נעמתי, לא מצאתי שם את הציטוט שהוא היה שמח "לטפח תחביבים כמו צליפה במתנחלות", ולא את זה שהוא טוען "שאינו מוכן לאחוז בנשק כלפי האוייב". מאיפה זה?
הסבר בשבילך 382801
אני מוכרח להודות ש*הצלפה* במתנחלות היא, הממממ, משהו ש, איך נאמר את זה?, כלומר ודאי שלא בכל המתנחלות, אבל בהחלט יש שם כמה, נו, - וחס חלילה, רק בהסכמה מלאה כמובן, ורק עם בגירות ופנויות ויודעות את התורה של המרקיז סאד עוד מבית אבא, אלא מה - שאולי, בנסיבות אלה ואחרות, מה שאני מנסה להגיד, שלא אני, בשום פנים ואופן לא אני, אבל ייתכן שמישהו אחר שדמיונו נושא אותו, מי יודע?

לומשנה.
לא הבנתי 382807
הסבר בשבילך 382811
למה אני מופתע? 382812
שים לב לכתבה שאתה הבאת, מי שכתב "ואפתח תחביבים חדשים כמו צליפה בנשים מתנחלות" הוא:
א. לא גיל נעמתי (אלא בחור שעונה לשם מתן).
ב. לא כתב שהוא "היה שמח" לפתח תחביב כזה.
ג. לא כתב שהוא "אינו מוכן לאחוז בנשק כלפי האוייב"

בקיצור, כהרגלך, כתבת עוד שקר גס וקיווית שאף אחד לא ישים לב.
למה אני מופתע? 382822
א. שים לב שגיל נעמתי הפיץ את כתב העת לחבריו.
ב. אתה יודע מה, אם כל כך חשוב לך, ה''פציפיסטים בגרוש'' הם אותם רביעיית הקיבוצניקים מאחורי כתב העת הנ''ל. זה לא משנה את ההגדרה שלהם.
ג. שקרים גסים זה המחלקה שלך.
למה אני מופתע? 382824
א. איפה זה כתוב? המקום היחיד בו מוזכר גיל הנעמתי בכתבה שלך הוא בפתיח "ביום ששי נורה גיל נעמתי מקיבוץ נירים כשניסה לחתוך את גדר ההפרדה.". או, במילים אחרות, לפי הכתבה שלך, הדבר המשותף של הנעמתי עם הילדים הוא שהם מאותו קיבוץ.
(וגם אם זה נכון, אז מה?)

ב. חשוב לי שלא יכתבו שטויות ושקרים. לצורך העניין, גם ארבעת הילדים המפגרים לא עונים להגדרה שלך (אף אחד מהם לא אמר שהוא "אינו מוכן לאחוז בנשק כלפי האוייב" או שהוא היה שמח לפתח תחביב כזה).

ג. עד היום באייל לא כתבתי במודע אף שקר אחד, לא זכור לי מקום אחד בו כתבתי שלא במודע טעות עובדתית (ואם היה כזה, ודאי התנצלתי ותיקנתי את עצמי) לך כבר יש יותר משישה שאני ראיתי.
ליצן קטן ושקרן 382831
שוב אתה משקר?
הנה ציטוט מלה במלה מתוך "הארץ"
"גיל נעמתי לא היה חלק מהרביעייה שעמדה מאחורי "קורמורן", אבל הוא היה חבר קרוב שלהם. הוא לא לקח חלק בכתיבה, "אבל היה קורא נלהב", כפי שמעידים שניים מהם. לדבריהם, הוא אף "לקח איתו גיליונות ומכר לחבר'ה בצבא".
מה הקטע של idan? 382839
אני לא משקר. שאלתי אותך מה מקור המידע שלך, והבאת לי את תגובה 382811. עכשיו אתה מביא מאמר אחר לגמרי (שכמובן, מפריך את השקרים שבתגובה 382789). שוב חזרנו לבית של אלוני, לאי החוקיות שבקבלת פרסים, לערבית של עיתונאי הארץ, לאי קבלת מזרחיים וימניים לקיבוצים, לחוקיותה של עמונה וכו'.

אני פשוט לא מצליח להבין איזה מגבלה מונעת ממך להגיד את האמת. זה לא שהיה קורה לך משהו עם לא היית מזכיר את נעמתי באותה תגובה, הטיעון שלך לא היה נפגע (בעיקר משום שלא היה לך טיעון, סתם נדחפת לדיון על משהו אחר לגמרי). מה גורם לאדם שפוי בדעתו לשבת ולהמציא שקר כל כך שקוף, כל כך מטופש, רק בשביל להראות חכם לרגע? וכל זה בידיעה ברורה שהשקר שלו יחשף מהר מאד? ואם כבר אתה ממציא שקר, למה אתה בוחר בדרך הקשה? מצד אחד, אתה בוחר כן לקחת חלקים מהמציאות, מה שמקל על חשיפת השקר ומקשה על יצירתו, ומצד שני אתה בוחר לקחת דווקא את החלקים שחשופים לציבור.
מה הקטע של idan? 382844
"אם כבר אתה ממציא שקר" וגו'

ועל כך כבר נאמר: הרוצה לשקר, ירחיק עדותו.
מה הקטע של idan? 382845
"בספרו "הדברים שיקרים ללבנו" מבחין הפילוסוף האמריקאי הרי פרנקפורט בין השקרן לבין מי שעוסק בזיבולי שכל (bullshit). השקרן, אומר פרנקפורט, רוצה להטעות את שומעיו, לכן עליו לרדת לחקר האמת ולומר את ההיפך ממנה. הזבלן, לעומת זאת, אינו חרד כלל לערך האמת של דבריו, אחת היא לו אם יאמר אמת או שקר, כל רצונו להיראות כמי שדבריו הם בעלי ערך. לכן הזבלן מסוכן פי כמה מן השקרן, שהרי הוא בז לניסיון לרדת לחקר האמת ומעמיד את מראית העין במרכז השיח." יולי תמיר (מתוך תגובה 382140)
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 382863
אוהו כמה אתה משקר. אבל נסיונותיך להסתיר את האמת לא יצלחו: אותם "פציפיסטים בגרוש" הוציאו עיתון בשם "קורמורן", קראו לעצמם פציפיסטים, אך פינטזו על "צליפה בנשים מתנחלות".
הציטוט הזה ("ואפתח תחביבים חדשים כמו צליפה בנשים מתנחלות, ואני אהפוך להיות מכור לרעש הגולגולת המתנפצת שלהן...אח! הצליל הזה, הספלאש...") מופיע שוב ושוב, לדראון עולם:
גיל נעמתי אינו היחיד, אבל הוא המפורסם ביותר בחבורה הרקובה הזו, בתור מי שלא הסתפק בכתב העת המבחיל הזה, אלא הוציא את הדברים לפועל בהתפרעויות נגד צה"ל באזור התפר, ופרסומו בא לו כשנפצע ברגלו באחת מהן.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 382879
מה קורה לך איידן? ארבעה חברה בכתה י"א כתבו עיתון מגעיל?
מה הקשר לזה ולשקרים שהופצו על מה שקרה ליד הגדר? שגיל נעמתי בא כרעול פנים והתחפש לפלסטינאי. ברור שזה לא קרה אלא מישהו בתחקיר צה"ל שיקר. בין בני נוער יש כל מיני שטויות שנעשות;
מעשי אונס, אלימות וכד'. מה אתה חושב, שבקרב מעריצי ומעריצות יגאל עמיר אין כל מיני דברים חולניים כאלה?
אצל מבוגרים יותר: שמעת פעם על הספר ברוך הגבר? בכל אופן, האנרכיסטים שיצאו לגדר היו מאד אכזריים ואלימים; כלפי הגדר.
עדיין לא שמעתי שמשהו יצא מגדר הפנטזיות שהופיעו בעיתון ההוא.
בני נוער נסחפים לפעמים בדברים כאלה ובדרך כלל זה נשאר בגבולות הפנטזיות. הסיפור של הגדר הוא נושא שונה לחלוטין ואל תחפש סימטריות בשמאל לנוער הגבעות.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383033
''עדיין לא שמעתי שמשהו יצא מגדר הפנטזיות שהופיעו בעיתון ההוא.''
תגיד את זה לחייל שאיבד עין, ולחייל שנהרג.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383047
אם אנחנו מדברים על אותו מקרה, המוות לא נגרם כתוצאה ישירה מההפגנות/התפרעויות, אלא כתוצאה מהתקף לב, קוצר נשימה או בעיה דומה.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383054
אף חייל לא איבד עין מאבן שזרק מישהו מהאנרכיסטים. אף חייל לא נהרג ע''י אנרכיסטים. אתה מנסה להכניס כאן דברים כאילו קרו.
למה אתה משקר שוב? 383109
למה אתה משקר שוב? 383119
בשום מקום לא נאמר שהחיילים נפגעו ממעשי המפגינים.
למה אתה משקר שוב? 383125
המפגינים ייבשו את אחד החיילים? האנרכיסטים יידו אבנים בחיילים ופגעו בעינו של אחד מהם?
למה אתה משקר שוב? 383126
המוות אכן היה מהתייבשות.

לגבי מה שקרה עם רב''ט מיכאל שוורצמן קיים חוסר תיאום מסויים בגירסאות. נראה לי כי הגירסה הכי קרובה לאמת היא כי הוא נפגע מאבן שהשליך מפגין פלסתיני ותחילה איבד את ראייתו, ומאוחר יותר נאלצו הרופאים בביה''ח להוציא את העין עצמה מחמת הסתבכות כלשהי. נדמה לי שאין ויכוח על כך שהפגיעה היתה מאבן שהושלכה ע''י מפגין.
למה אתה משקר שוב? 383128
שמעתי ממישהו שעשה סרט על הפעילות נגד הגדר. האנרכיסטים לא זרקו אבנים.
למה אתה משקר שוב? 383142
תקן אותי אם אני טועה: "אנרכיסטים נגד הגדר" - הם ישראלים יהודים, אנשי שמאל, המצויים בקשר עם ארגונים אירופאיים ואמריקאים. הם פועלים בצוותא עם פלסתינים, אך בלשון התקשורתית הפלסתינים אינם נכללים בהגדרת ה"אנרכיסטים", האם נכון?

כפי שאמרתי - לפי העדויות, כולל זו של רב"ט שוורצמן עצמו - הפגיעה היתה מאבן, מידי מפגין. לצורך העניין, לצורך ההכרה בטראגיות שבאיבוד העין, לצורך ההכרה בכך כי היה כאן מעשה קיצוני ואלים - האם לצורך אלה חשוב להקפיד על ההפרדה הזאת, בין "אנרכיסטים" יהודים כשרים, לבין "סתם" פלסתינים? --

כי זה, בערך, מה שמשתמע מתגובתך, אלא אם כן מ-מ-ש לא הבנתי.
למה אתה משקר שוב? 383170
אם יש 200 איש בהפגנה ונזרקת אבן- לא מכניסים לבית סוהר את כל ההפגנה. במו שלא מכניסים לכלא פלוגת חיילים שלמה שמישהו מתוכה ירה והרג.
למה אתה משקר שוב? 383209
נכון מאוד, אבל אינני מבינה איך תגובתך זו מהווה תשובה לשאלות ששאלתי, ואיך היא יכולה להסביר את תגובה 383054, תגובה 383125 ותגובה 383128 - מהן עלול להשתמע כי האבן פשוט קיבלה רוח חיים משל עצמה וקפצה מרצונה החפשי אל עינו של הבחור.

אין בינך לביני חילוקי דעות, ושנינו, אני מניחה, הרווחנו בזכות את כינוי הגנאי - "סססמולנים", אבל אני אינני רואה טעם בטיוח ו/או בניסוחים מתחמקים. אחר האמת יש להתחקות ולא לברוח ממנה - גם ברגעים עצובים כאלה.

למה אתה משקר שוב? 383220
יש רק להעיר, שהמפגינים היהודים הם אנרכיסטים (ובעיקר מעופפים), הפלסטינים - בד''כ - אינם כאלה. הם פשוט מתנגדים לגדר.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383387
אני חושב שהבנתי את הבעיה שלך. נבדוק רגע שני טקסטים שאתה בעצמך כתבת, בתגובה 382863 כתבת: "גיל נעמתי אינו היחיד, אבל הוא המפורסם ביותר בחבורה הרקובה הזו", ואילו בתגובה 382831 כתבת "גיל נעמתי לא היה חלק מהרביעייה ...", רגע אחד, שים לב, קרא בזהירות שוב את שתי התגובות. אתה לא‏1 רואה סתירה? כנראה שלא‏1, זה לא‏1 משום שאין סתירה, יש כזאת. היא פשוט מתחבאת מאחורי מילה קטנה ובעלת משמעות, מילה אותה אתה מתעקש שלא‏1 לקרוא, כן, כן, המילה "לא". נסתכל שוב על תגובה 382831: "גיל נעמתי *לא* היה חלק מהרביעייה ...", שים לב למילה השלישית בחלק המצוטט.

1 יש להבדיל בין המשפט שכתבתי, לבין אותו משפט ללא המילה "לא", זה אולי נראה דומה, אבל המשמעות שונה לחלוטין.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383395
בוא אני אסביר לך, ליצן קטן ושקרן:
גיל נעמתי היה חלק בלתי נפרד מהחבורה הרקובה הנ"ל, שכללה אנשים בעלי קשר חברתי ואידיאולוגי הדוק. כמו בכל חבורה, יש בה אנשים שיש להם כשרונות שונים, וכל אחד תופס תפקיד אחר. מי שיש לו כשרון כתיבה - כותב את ההגיגים המעוותים הללו. מי שאין לו - מסתפק בהפצה של החומר או מתפרע באלימות - כפי שעשה אותו גיל נעמתי.
איתרע מזלו של גיל נעמתי ובעקבות הפציעה שלו הוא התפרסם בשמו המלא, בניגוד לאותו "מאלודרור" מסתורי (שהקיבוץ מחפה עליו, שהרי לא קשה למצוא על מי מדובר בקבוצה כל כך קטנה כמו קיבוץ), ולכן הוא "האיש שבחזית".
גם בחבורה של הבולשביקים ברוסיה היו אידיאולוגים בעלי כשרון כתיבה (למשל לנין) שהסתפקו בהפצת האידיאולוגיה אך לא התעסקו ב"גועל נפש" ואנשי זרוע (למשל סטאלין) שעסקו ב"עבודה המלוכלכת" של האלימות.
לך זה *לא* מפריע, ואתה לוקח את החופש לצטט חלקי משפט - את אותו חלק שנוח לך. המשפט השלם הוא "גיל נעמתי לא היה חלק מהרביעייה שעמדה מאחורי "קורמורן", אבל הוא היה חבר קרוב שלהם. הוא לא לקח חלק בכתיבה, "אבל היה קורא נלהב", כפי שמעידים שניים מהם. לדבריהם, הוא אף "לקח איתו גיליונות ומכר לחבר'ה בצבא", וזה עוד ציטוט מתוך בטאון השמאל...
אתה מוכיח את האמרה הידועה לפיה חצי אמת גרועה משקר.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383403
איפה מצאת "חבורה שכללה אנשים בעלי קשר חברתי ואידיאולוגי הדוק." מדובר על קבוצת אנשים שגדלה באותו ישוב, (ומדובר בקיבוץ קטן), ובגלל זה סביר שיהיה ביניהם קשר חברתי, שיכירו זה את זה, שיכירו זה את דעותיו של זה, שיקראו כל אחד מה השני כתב, שישפיעו זה על זה וכו'. גם מי שגדל בבית השיטה מכיר את משה פלד, ומי שגדל בעין גב מכיר את אפי איתם, יש להם חברים קרובים, אפילו אוהבים, וזה לא אומר כלום. זה ממש לא אומר כלום.

יחסת לבן אדם שני דברים:
1. שהוא פציפיסט, מה שלא נכון (פציפיסט לא היה מתגייס, ובטח שלא ליחידה לוחמת כמו התותחנים).
2. שהוא אמר משהו שהוא לא אמר, מה שודאי לא נכון.
עכשיו, במקום להתנצל על שקריך, אתה ממשיך לכתוב שקרים חדשים, פתאום הוא סטאלין, לא פחות, והילד המפגר השני הוא לנין‏1, לא הגזמנו, יש לו "כישרון כתיבה", והם ביחד "בולשביקים"? שני ילדים מפגרים, שגדלו באותו מקום, כל אחד עשה את השטויות שלו, ואתה בלבלת ביניהם, ואחרי שהעמדתי אותך על טעותך, הפכת אותם ל"תנועה".

1 לנין הסתפק בבהפצת האידיאולוגיה אך לא התעסק ב"גועל נפש"? אתה רציני? אתה מכיר את ההיסטוריה של התנועה הבולשביקית? אולי גם בספר שקראת על תולדות המאה ה-‏20 פספספת איזה כמה מילות שלילה.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383413
1. ההתממות שלך עוברת כל גבול. הוא לא רק קרא ("קורא נלהב" לפי הציטוט - אני בטוח שרוב רובם של חברי עין גב אינם "קוראים נלהבים" של כתבי אפי איתם) אלא גם הפיץ את השיקוץ הנ"ל.
2. אתה יודע מה, לגבי ההיסטוריה של הבולשביזם, אם אתה טוען שגם לנין לא טמן ידו בצלחת, אלא עסק אף הוא (בפועל) בגועל נפש, אני לא אתווכח איתך. ניקח במקום זאת דוגמה אחרת: את היטלר האידיאולוג לעומת אייכמן המוציא לפועל.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383415
1. רוב חברי עין גב שאני מכיר, בהחלט קוראים נלהבים של כתבי אפי איתם. (10 מהם אפילו הצביעו בשביל המפלגה שלו, אבל זה קשור לשקר אחר שלך).
the prosecution rests 383460
"ניקח במקום זאת דוגמה אחרת: את היטלר האידיאולוג לעומת אייכמן המוציא לפועל."

אני שואל אותכם, לא טרול?
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383462
הייתי אומר שאתה קורא נלהב של המישפט "קורא נלהב". אתה יכול לתאר לי תיאור פלסטי מה פירוש "קורא נלהב"? שגיל היה מתנדנד כמי חסיד ברסלב כשהיה קורא את הכתבות? אף פעם לא ראית בני נוער בגיל העשרה מתלהבים משטויות? הסגנון המגדף שלך איננו טוב בהרבה.
הסבר בשבילך 382843
מאין לך שזה גיל נעמתי?
הסבר בשבילך 382798
אם כך אתה צריך לשמוח שמר נעמתי לא רואה במתנחלות אויב.
למען היושר 382462
כדי להיות הגון איתו, אם היו נהרגים חיילים מאש המתנחלים, הוא לא היה מבקש לקבוע להם יום זיכרון. למען הסר ספק (על פי הז'רגון העורכדיני) אין בדברי משום הבעת תמיכה בדעותיו.
לבטל יום הזיכרון 382448
יום הזיכרון של היום הוא לא יום הזיכרון של פעם. בלי קשר לאם אנחנו אוהבים את זה או לא (וגם בלי קשר לפציפיזם), קיים שינוי באופן בו תופסים חלקים מהחברה שלנו את יום הזיכרון. אני לא חושב שזה אקטואלי וברור שיום הזיכרון עדיין מדבר רק על הקרבה אולטימטיבית מקודשת של יפי בלורית שקפצו על רימונים.

רק דוגמא אחת מיני רבות:
אוניברסיטה אנטי ציונית ? 382440
אולי נקרא לילד בשמו, האנשיפ בפקולטה למדעי הרוח
אנחנו בשאר האוניברסיטה מסתדרים טוב מאוד, תודה רבה.
אוניברסיטה אנטי ציונית ? 382445
ואורן יפתחאל מגיאוגרפיה הוא עז?! עם אחד כזה, באמת לא צריך אויבים!
אוניברסיטה אנטי ציונית ? 382469
אינני מבין מה הבעיה הקשה שלכם לשמוע שיש אנשים שחושבים אחרת.
תפקידך לדאוג שדעת הרוב תהיה כמו שלך אבל לבטח לא לשפוט אחרים על דיבורים. אלכסיס דה טוקוויל, כשכתב על הדמוקרטיה באמריקה בשנות ה-‏30 של המאה ה-‏19, ציין שבצרפת של הרסטורציה היה יותר חרות ביטוי וכתיבה מאשר באמריקה- מה שהוא כינה-עריצות הרוב.
לבטל יום הזיכרון 382447
א. מן הראוי להביא ציטוט בשם אומרו.
ב. מה אנטי ציוני בדברים אלה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים