הכל לטובה 394018
לא צריך להסתכל רק על חצי הכוס הריקה.
אולי מדובר במהלך המיטיב עם האחיות אשר נמצאות תחת סיכון לעבוד כל חייהם בידיעה שהפנסיה מובטחת ואז בגיל פרישה לגלות שהן היו חברות בועד העובדים הלא נכון.
אני בטוח שהן יוכלו למצוא עבודה בתור עובדות קבלן אצל אחת משמונה המשפחות החולבות את המשק, שר האוצר יוכל לומר שרמת האבטלה בירידה ובגיל שישים הן תושלכנה לרחוב ויבואו ממטה המפלגה להכין מהן תשדיר תעמולה.
העיקר שלא יחיו באשליות.
הכל לטובה 394020
ואצל הרבה משפחות אחרות הן יוכלו לטייל עם הילדים שיחטפו פוליו, בכסאות הגלגלים שלהם. איזו תמונה מתוקה ונוגעת ללב תהא זו, עבודה עברית במקום עבודה פיליפינית, האח הידד!
הכל לטובה 394043
אתה צודק ואף יותר מכך. אחיות מקצועיות אינן נדרשות לקבלנים. לאחיות לא קשה למצוא עבודה. מהכרות אישית אני יודע שאחיות אינן מקבלות דמי אבטלה כי תמיד מוצעת להן עבודה אחרת.
הבעיה היא בתי הספר והתלמידים שלא כולם נמצאים במשפחות בעלות מודעות לרפואה מונעת.
הכל לטובה 394080
בתי החולים מחפשים היום אחיות מוסמכות, ולעתים אפילו אחיות עם תואר, בעוד שיש להניח שחלק מאחיות בתי הספר הן אחיות מעשיות (ואם אני טועה בעניין זה, מצבן של האחיות המפוטרות טוב משחשבתי).

עוד דבר שלדעתי צריך לזכור הוא שגם במקרה שיש עבודה בנמצא, היא שינוי מהותי ביותר בסגנון החיים שהאחות בחרה- האחות תצטרך לשנות את קהל היעד שלה (האלטרנטיביות יהיו בעיקר בתי חולים ובתי אבות) ובעיקר את שעות העבודה, לא דבר טריביאלי כלל.

ומשהו לגבי רפואה מונעת: מדינת ישראל התהדרה עד לא מזמן כאחת המדינות עם שיעור החיסון באוכלוסיה שהוא בין הגבוהים בעולם. הדבר נבע מתפקוד טוב מאוד של התחנות לאם ולילד ("טיפות חלב") ושירותי חיסון בתוך בתי הספר (גיל החיסונים נקבע, בין היתר, על פי הגיל שבו תוכל עדיין לנקז מקסימום מילדי מערכת החינוך ועדיין לקבל יעילות חיסונית). את התחנות לאם ולילד הרסו לפני כמה שנים באיזה, ועכשיו מחסלים את החיסונים במסגרת בתי הספר.

מה שמדהים במיוחד הוא שלא לפני הרבה שנים (בסביבות 10?) היו בישראל כמה מקרים של שיתוק ילדים‏1 בשני מחוזות, ויש גם מקרים מדי פעם של מחלות בנות חיסון שפורצות באוכלוסיות המסרבות חיסון (קבוצות מסוימות של חרדים, למשל), כך שהסיכון באי-התחסנות הוא לא סיכון תיאורטי אלא סיכון מדיד וברור. ובכל זאת, אין ניסיון לשמר את ההישג הזה.

1 שנבע אז מניסוי שבוצע על האוכלוסיה (מבלי ידיעתה) בשינוי החיסון לשיתוק ילדים, שמסתבר שהיו לו השפעות לא צפויות.
הכל לטובה 394090
למה כוונתך ב"את התחנות לאם ולילד הרסו לפני כמה שנים"?
הכל לטובה 394105
הכל לטובה 394122
אבל זו יוזמה שלא יצאה אל הפועל.
אחות, מה עשית? 394100
מה זה "אחיות מעשיות"?
אני מכיר מעשיות על אחיות (סינדרלה) אבל לא להיפך.
ולה יש אח מוס 394186
המחווה ליוסי בנאי ממש מתבקשת כאן.
אחות, מה עשית? 394198
אאל''ט אחיות בלי הכשרה אקדמית. בכל מקרה מדובר באחיות עם פחות הרשאות מאשר אחיות מוסמכות.
הכל לטובה 394229
אני מניח שאחיות מעשיות הן אחיות מאד ותיקות ולא צעירות ובעניינן את צודקת.האם מאחיות בתי ספר לא נדרש להיות אחיות מוסמכות?
כשכתבתי שלאחיות קל למצוא עבודה לא התכוונתי שתנאי העסקתן בבתי בחולים הם טובים; בהרבה מיקרים התקנים אינם אנושיים ובנויים על "כח עזר" של בני משפחה.
הכל לטובה 394230
מכיוון שביקרתי בטיפת חלב לאחרונה אני יכול להעיד מכלי ראשון שהמוסד עדיין קיים.

בעניין אחיות בתי הספר, אם הבעיה היא חיסונים, לא צריך להחזיק אחות במשרה מלאה כדי לחסן את ילדי כיתות א. מספיק להחזיק אחות על כל 20 בתי ספר שתטייל בין כולם על ערכת חיסונים. המטרה העיקרית של החזקת אחות בכל בית ספר היא מתן עזרה ראשונה לתלמידים. אם יש פיתרון לבעיה הזאת, כמו למשל קורס חובשים לאחת מהמורות, או חובש בכוננות טלפונית לכמה בתי ספר, אולי אין צורך באחות.
הכל לטובה 394288
יש פער בין לצמצם לבין לפטר את כולן.

בארה''ב, אגב, תפקיד האחות היה דומיננטי בהרבה מאשר בישראל, והיא היתה אחראית על לא-מעט הדרכות בכיתות (משהו דמוי יועצת), וכן על נושאים של הגיינה אישית (כולל אחריות על אפס סבילות לכינים).
הכל לטובה 394292
יש פער, אבל אם מדובר על צמצום פי עשרים ( כמו שההערכה הגסה שלי קובעת), מבחינה טכנית זה שקול לפיטורים כללים.

אפס סובלנות לכינים? אני חושב שבארץ הגיעו למסקנה שזה בלתי אפשרי וגם מעורר סטיגמות. כילד אני זוכר את האחות מחטטת בשערותינו עם מוטות זכוכית טבולים בנוזל לבנבן. בררר...
הכל לטובה 394301
עפ"י הקישור ל ynet , כבר כיום אין אחות בכל בי"ס. הקישור מדבר על יחס של אחות אחת ל 4000 תלמידים.
הכל לטובה 394328
כשהייתי בתיכון תפקיד האחות היה לתת מיץ פטל למבריזנים שלא הצליחו להשתמט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים