תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40001
התוכנה עודכנה שוב לפני כשבוע, ועוד עדכונים נעשו בימים האחרונים (טל כהן, שביצע אותם, יפרט אם הוא ירצה). בין העדכונים:

"דיונים מתמשכים" כולל מעתה גם סיפורים שטרם קראת

האפשרות להציג פתיל בודד ע"י לחיצה על הנקודה התכולה של תגובה "סגורה": במקום לפתוח את הסיפור המלא, הלחיצה פותחת חלון חדש ובו התגובה הנבחרת ו(תחילתו של) הפתיל שבעקבותיה. זו גם התצוגה שמתקבלת כעת כשלוחצים על "הסיפור המלא" מתחת לתוצאת-חיפוש (ולכן אולי כדאי לשנות את הכיתוב על הכפתור).
תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40005
השיפור השני נפלא, הראשון די מפריע לי (בעיקר בגלל שהמערכת, מסיבות שונות ומשונות, לא ''זוכרת'' מאמרים רבים שקראתי).

בכל מקרה, תודה לטל על העדכונים.
תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40007
בבקשה. את ההזמנות לסיפורים שלא קראת (למעשה או לכאורה) תוכל לבטל מתוך עמוד התאמת חשבון המשתמש שלך (אני מניח שיש לך חשבון משתמש).

אגב, יתכן וההפניות לסיפורים שטרם קראת יבוטלו כליל, משיקולי שאילתות-שמובילות-לעומס-יתר-על-השרת. העניין בבדיקה כעת.
תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40032
בעקבות השינוי הופיעו לי בדיונים המתמשכים מאות סיפורים שלכאורה לא קראתי אף פעם, וזאת למרות שדווקא כן קראתי אותם (שניים מהם אפילו כתבתי בעצמי). יתכן שזה גם מה שקרה למשתמשים אחרים בעקבות השינוי האחרון.

בכל אופן, לקח לי אמנם המון זמן להכנס לכל הסיפורים האלה אחד אחד כדי לנקות אותם מהרשימה, אבל עכשיו הכל נראה בסדר.
תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40037
זכור לי כי בזמנו היתה בעיה עם חשבון המשתמש שלך - בשל באג במערכת, היו שני חשבונות על אותה כתובת דואל. כנראה שחלק מהסיפורים נרשמו כאילו ביקרת אותם בחשבון ה''שגוי'', ולכן מהחשבון הנוכחי הדברים נראו כאילו לא ביקרת את הסיפור מעולם.

אני מקווה שתקלה זו לא נפוצה במיוחד...
תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40008
עדכונים רבים נוספים מתבצעים כעת באופן שוטף. רובם זניחים ולא מורגשים, כל אחד כשלעצמו, אולם אני מקווה ש"חווית השימוש" הכוללת תלך ותשתפר. (למשל, על-פי בקשת הקהל, הכותרת בעמוד הסקר אינה "Poll Results" אלא שאלת הסקר; המון באגים קטנים תוקנו; וכו').

אשמח לקבל הצעה חלופית לכיתוב "הסיפור המלא" בתוצאות החיפוש.
תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40098
אולי "לתגובה זו בלבד"?
וברצוני להוסיף בקשה כאן (למרות שהבטחתי לעשות זאת בדוא"ל, זו פשוט הזדמנות מעולה) להוסיף אופציה לפתיחת הסיפור (לא עדיף "מאמר"?) בלבד, כלומר - בלי התגובות.

נ.ב - גם ההיפך יהיה מעולה.
תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40101
לא מסובך טכנית, אבל אני חושב שיותר מדי אופציות תובלנה ל-cluttering מוחלט של הממשק. Small is beautiful. ממשק האייל כבר גדול מדי כדי לענות לתנאי זה, אולם זו לא סיבה להמשיך להעמיס...
תוכנת "האייל" עודכנה שוב. ושוב! 40102
המינימליזם האסטתי של האייל (במיוחד בגירסת הלייט) הוא נפלא, וסיבה לחגיגה כל פעם מחדש.

בכל מקרה, מה דעתך על יצירת ברירה (בתוך חשבון המשתמש) בין ממשק "מורכב" הכולל את התכונות המתוארות לעיל, וממשק "פשוט" הכולל רק את הדברים המינימליים הנחוצים?

משתמש רגיל (ללא חשבון) יראה את הממשק הפשוט, ומשתמש קבוע (שימוש אישי בלבד, כן?) יוכל לבחור מבין שתי האופציות.
(אנחת כאב) 40155
תגידו, אני נראה לכם משועמם?

לא מספיק שאני מתחזק את גרסת הלייט עבור בדיוק (אבל בדיוק!) תשעה אנשים שמשתמשים בה? ההשקעה בתחזוקה שלה אינה קטנה יותר בשל כמות המשתמשים הנמוכה, אתה יודע. עכשיו אתה מציע לי לארגן עוד תוספות, מופרעות יותר, עבור בודדים בקהל?

חבר'ה, צריך לדעת איפה למתוח את הקו.
(אנחת כאב) 40158
נו, מי זה היה שביקש תמיד לפתוח את הקוד?
(אנחת כאב) 40159
משה דורון. פתיחת הקוד לא תעזור כאן: עדכון העיצובים אינו חלק מהתוכנה, ודורש סיסמה למערכת, כך שאינו יכול להיות "פתוח".
(צהלת שמחה) 40170
התכונה החדשה של הצגת פתיל בודד מאפשרת לכל מי שחפץ בכך לכתוב offline Ayalreader - תוכנה השואבת מן האייל את כל האינפורמציה המתפרסמת בו (לא כולל תוצאות סקרים ואולי עוד כמה דברים) מבלי להעביר מידע כלשהו יותר מפעם אחת, ומאפשרת לאחר-מכן להציג אותו ע"פ העדפותיו ושיגיונותיו של המשתמש (למשל: כל פתיל ייקטע החל מהתגובה הראשונה בה מופיע "נאצי" או "היטלר"; במקום "שרון" יופיע "שרון הרוצח" ובמקום "פרס" יופיע "פרס הנוכל"), עם ממשק-משתמש ייעודי במקום הממשק של דפדפן-אינטרנט (לדעתי, הממשק של newsreader מתאים יותר).

מובן שהיתה עדיפה גישה ישירה לבסיס-הנתונים (כדי לנצל את יתר הטבלאות), אבל צריך להיות מציאותיים‏1.

1 אני מכחיש שאמרתי את זה.
(הרמת גבה) 40171
תודיע לי כשיש לך משהו כזה כתוב.
(צהלת שמחה) 40180
לא הבנתי מה הבעיה הטכנית לשאוב גם את תוצאות הסקרים או כל תוכן אחר מהאתר ולהציג אותו באמצעות תוכנה שתיכתב במיוחד למטרה זו.
(צהלת שמחה) 40193
אין בעיה, אלא שבנוגע לתוצאות הסקרים, הדבר בהחלט יצריך העברה חוזרת של מידע מיותר בגודל משתנה (למיטב ידיעתי, הדרך היחידה לקבל את התוצאות המעודכנות של סקר היא דרך story.php3, ואז מקבלים לפחות את כל התגובות הסגורות שלאחריו), בעוד שהמנגנון החדש מאפשר לקבל כל תגובה חדשה (באמצעות thread.php3) עם תקורה קבועה. כמובן, עדיין יש בעיות (למשל, לא חשבתי מה יקרה עם תגובות שהאחראים מחקו מהאתר).
(הגבה עדיין מורמת) 40305
יש לציין שאני לא מתלהב מהרעיון, אבל for the record, אפשר לקבל תוצאות סקרים (או באופן כללי סיפורים) ללא התגובות, בעזרת הקישור של "הדפסה ללא תגובות".
אולי תלך לרופא בקשר לגבה? 40308
תודה על הטיפ.

גם אני לא מתלהב מהרעיון. גישה MySQLית ישירה לבסיס-הנתונים או לפחות אפשרות לבצע שאילתות דרך HTTP הן אפשרויות יעילות בהרבה, והן פוטרות את מי שכותב client כזה מהחשש המתמיד שמישהו ישנה משהו בעיצוב האתר.
אולי תלך לרופא בקשר לגבה? 40312
לא יקום ולא יהיה.
טא''ל 157548
שלשום נתקלתי בזה: תגובה 156860 – נסיון להשתמש באוגר זמני מטיפוס ביולוגי כדי להעתיק את מספר התגובה ממקום למקום גרם לשגיאה בהעתקה. זו לא הייתה הפעם הראשונה. זה גם לא מפתיע במיוחד שמשתמש בחר להעתיק את מספר התגובה ע"י קריאתו וכתיבתו מחדש, למרות האפשרות לעשות את זה דרך הזכרון של המחשב – הרי החשיפה של מספר התגובה בפינה, והתמיכה בפורמט <תגובה_n> מעודדת את הפרוצדורה הזו, והאפשרויות האחרות אינן ממש מופת לנוחות. האשם אינו באתר הזה. HTML ודפדפני-אינטרנט מציעים מנשק-משתמש טוב לקריאת היפרטקסט. הם מציעים גם מנשק-משתמש טוב למדי למילוי טפסים. הם לא נועדו, ואין סיבה שהם יצליחו במיוחד, לספק מנשק-משתמש מוצלח לאתר כמו "האייל הקורא". יותר משנה וחצי אחרי תגובה 40170 , ו-XML ו-RSS כבר פה, וכך גם תוכנות-לקוח עבורם. האם הטכנולוגיות האלה יכולות לעזור במשהו לחזון ה-Ayalreader?
טא''ל 157555
הטכנולוגיות, ודאי שהן יכולות לעזור. בפרט, מנגנון ה-skins מאפשר לייצר פלט XML בקלות רבה יחסית (עדיין ידרשו מספר שינויים קלים לתוכנה; למשל, נכון לעכשיו, הפתיחה והסגירה של <html> ושל <body> הם hard-coded).

השאלה היא רק אם לבעלי האתר יש עניין או אינטרס לתמוך בממשק שכזה. בשל מבחר שיקולים (הסרת תגובות אינה הפחותה שבהם), התשובה, בשלב זה לפחות, שלילית; ועם קהל הקוראים הסליחה.

ובאשר לאוגרים ביולוגיים פגומים: ניתן להעתיק את הקישור לתגובה (המספר מהווה, כזכור, גם קישור) ולהדביק אותו במקום הרצוי. הוא יוצג ממש כאילו כתבתם <תגובה n>; אפילו אני לא אוכל לזהות את ההבדל מבלי להציץ במסד הנתונים.

(מה פירוש "טא"ל"?)
''טוב, אז לא'' 157557
נכון שניתן, אבל משתמשים (אפילו כאלה שיודעים שניתן) מעדיפים, יותר מפעם אחת, לא לעשות את זה. הסיבה לכך, ניסיתי לטעון, היא שמנשק-המשתמש לא מוצלח. גם אני מעדיף לא להעתיק את הקישור (כי לפעמים יש לי ב-clipboard קטע מלל מהתגובה שאני כותר), אז אני גורר אותו (אני חושב שאפשר גם ב-IE על PC), אבל זה כמובן מחייב למקם את החלונות באופן שיאפשר לבצע את הגרירה.
''טוב, אז לא'' 157583
ב-IE לא צריך לשחק עם מיקום החלונות כדי לגרור: גוררים מחלון אחד אל החלון השני כפי שהוא מיוצג ב-taskbar (כלומר, תמיד זמין, גם אם החלון עצמו לא נראה כרגע), ממתינים שניה, וחלון היעד מופיע. דרוֹפּים את הקישור בחלון היעד, ומגלים שהתוצאה אינה הדבקה של הקישור, אלא פתיחה של הכתובת המקושרת באותו חלון (גם אם כיוונת בדיוק לתוך תיבת עריכה).
''טוב, אז לא'' 160046
יותר מהיר (כלומר ללא ההמתנה) לגרור ותוך כדי לבצע Alt-Tab אל החלון הרצוי.
יהודים, הצילו! 40324
שלום טל, שלום מיץ פטל.

לאחרונה, כפי שצוין, נוסף feature שימושי: סיפורים שטרם קראתי מופיעים בדף הראשי.

אני מתחנן, הפכו feature זה לאופציונלי! אני קורא כבר עדכוני חדשות מלפני הבחירות ותאמינו לי שזה לא נעים.

מתחיל עכשיו סמסטר, אני מודיע לכם שהאחריות על ציוני תהיה עליכם!
עזרו לי לעזור לעצמי!
יהודים, הצילו! 40325
מתנגד לחלוטין.
מאור, אתה *לא* חייב ללחוץ על כל קישור שאתה רואה.
יהודים, הצילו! 40326
שששששששש! אתה הורס לנו את התוכנית להגדלת מספר העמודים! אני כבר אראה לפיש החוצפן הזה!
יהודים, הצילו! 40328
א. אני כן חייב.
ב. אמרתי אופציונלי. אני גם לא מבין מה הקשר בין שתי הקטגוריות שכונסו תחת "מבחר אקראי"
ג. ומה זה מבחר אקראי בכלל? זה מבחר אקראי זה? אם היה אקראי אז לא הייתה לי בעיה, הבעייה היא שהשניים שיושבים שם למטה לא מתחלפים, ואז, גם אם הם לא מעניינים אותי אני צריך (חייב) ללחוץ עליהם כדי להגיע למאמרים אחרים שלא קראתי. ואז אני גם צריך לקרוא את המאמרים שעליהם לחצתי שלא עניינו אותי כי אולי יש שם אוף טופיקים שקשורים למשהו שאני יכול לשפוך עליו מלל בלי סוף (כמו עכשיו), או לחילופין מכילים קישורים לפורנו (תגובה 36358).

אם אסכם את דרישותי הלא מתפשרות:
1. פיצול הקטיגוריה "מבחר אקראי" לאלתר.
1.1. מדור אחד יקרא בשם "תגובות חדשות", ובו יופיעו מאמרים שקראתי (שאני קראתי!) במתכונת "יש תגובות חדשות".
1.2. מדור שני יקרא בשם "מבחר אקראי" ובו יופיעו מאמרים שטרם קראתי (כן, אני) אבל כל פעם שאני (מאור גרינברג) אכנס לעמוד החדש הם ישתנו.
1.2.1. במדור זה יהיה תת מדור (תחת שם שייבחר לאחר התייעצות איתי) ובו יופיעו מאמרים שלהם טרח והגיב מי מהכותבים שאיננו אני, במידה וטרם קראתי את המאמרים.
2. 2,000,000 million, cash, and don't even think calling the cops!
יהודים, הצילו! 40327
מאור, טל הוסיף את האפשרות הזו לאחרונה - ב"עדכון התאמה אישית", שנה את מספר "סיפורים שטרם קראת" ל-‏0, והבעיה נפתרה!

שמתי לב שכעת ניתן לעשות אותו דבר גם ל"צועדים בראש", מה שמבטל את הצגתו של המדור הזה.
יהודים, הצילו! 40330
גלעד, תודה רבה על ההבהרה.
ועם הקוראים הסליחה.
בהצלחה בלימודים! 40336
הבהרה (כי מפנייתך עולה חשד שהייתה אי-הבנה): אני לא בעסק. אין לי ומעולם לא הייתה לי גישה לקוד של האייל, וממילא כל השבחים, המענקים הכספיים, הבקשות הסבירות והביקורת המוצדקת צריכים להיות מופנים לטל. פשוט ראיתי שטל לא מספר בעצמו על העדכונים בתוכנה, אז הוספתי את התגובה שבראש הפתיל הזה.
תודה! 40369

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים