הצעה אלטרנטיבית 401750
היות וגם אני מהדוגלים בגישה שח"כים עושים יותר נזק מתועלת, אולי צריך להעביר חוק שח"כ שנבחר, יקבל את משכורת + זכויות פנסיה בכל מקרה, ובכל מקרה לא יקבל מהמדינה שקל יותר (לא משנה מה המשך שירותו הציבורי, כולל הטבות דוגמת רכב וקשר עם הציבור). כמו כן הוא נקנס בסכום קטן (נגיד אלף ש"ח) על כל הצעת חוק שהוא מגיש ואינו נדרש לשום רישום נוכחות.
נדמה לי שהדבר יעודד רק את אילו שבאמת רוצים לשנות לטובה לעשות משהו, עכשיו אם רק תהיה דרך לגרום גם להם להפסיק לעשות נזק ...

נ.ב. אם הוא מתפטר/מודח, מחליפו יכול להיכנס לתפקיד, אבל בלי משכורת כלל (זה מוצדק במידה כי הוא חולק באשמה של כניסה למפלגה עם אדם לא ראוי).
אפרופו מפלגות, הנה רעיון אחר: 401758
בשביל מה צריכים 120 מחוקקים? על הנייר, כמה שיותר, יותר טוב. אבל מניסיוננו, 24 חברי כנסת היו מייצגים את התפלגות הדיעות בציבור כמעט באותה מידה (למיטב ידיעתי [המועטה], לא היו לנו 24 גושים משמעותיים באף כנסת). זה גם יאפשר להפטר מהמפלגות, ולהצביע לפוליטיקאים ישירות (אני מציע מספר קבוע, גדול מאחד, של קולות לכל בוחר, עם האפשרות לתת רק אחד לכל פולטיקאי). נשמע לי עדיף על הצבעה לחבורה של אנשים, שאת חלקם הבוחר לא רוצה לראות בכנסת, לפי איזו עמדה מעורפלת שהם כביכול הסכימו עליה. אני חושב שאם תאומץ השיטה הזאת, הרבה יותר בוחרים יטרחו גם להתעניין במצע של נבחריהם.

יותר זול, יותר שליטה לבוחר, יותר פיקוח על הנבחרים, פחות התערבות ממשלתית לא ראויה בחיי האזרחים, ופחות אידיוטים שיסתננו לכנסת דרך הדלת האחורית (כשאני אומר "אידיוטים", אני לא מתכוון לאנשים שהדיעות שלהם מנוגדות לשלי. מאוד מצאו חן בעיניי הפרסומים על הידידות בין ביילין וליברמן, לפני כמה חודשים).
אפרופו מפלגות, הנה רעיון אחר: 401772
תגובה 310885
אפרופו מפלגות, הנה רעיון אחר: 401970
רעיון מעולה.
מה שכן, היתי שמח אם השפעת הציבור היתה חודרת גם לממשלה, נגיד אפשר להפיל את הממשלה ברוב של 61 בכנסת הרגילה *או* בכנסת הוירטואלית, דרישה לרוב (בכנסת המשוקללת) עבור העברות כספים משמעותיות וכד'.

לגבי עניין המחשוב, משרדי ממשלה/אוניברסיטאות יכולים לאפשר גישה מאובטחת למי שאין/לא סומך על המחשב בבית (אחרי שעות הפעילות). קוד גישה מקבלים בבנק.
הצעה אלטרנטיבית 401900
כיוון שהממשלה גורמת לנזק רב יותר מהכנסת, אני מציעה להחיל את אותו חוק לגביה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים