לנוור מיינד 403013
עקב הבקשה החוזרת ונשנית ע"י המערכת, ולאחרונה בתגובה 403001, אני עונה לך כאן.

יש משהו שמי שחדש כאן אינו יודע, וגם לי לקח זמן להבין (וגם הסבירו לי): התוכנה עובדת כך שביחד עם התגובה השנויה במחלוקת (במקרה שלך - הערסים) - זו שהמערכת מעוניינת להסיר - מוסר גם כל הפתיל שבעקבותיה. זה הולך, עד כמה שהבנתי, לפי הכותרת האחידה של כל אותן תגובות, החל מן התגובה הראשונה.

עכש"י, שגיאות כתיב לעולם אינן מהוות עילה להסרת תגובה.

לנוור מיינד 403055
ניטפוק: לא לפי הכותרת אלא לפי השרשור (כלומר יוסרו גם תגובותיו של מי ששינה כותרת ובלבד שהגיב לתגובה המוסרת).
לנוור מיינד 403084
רוב ההודעות של נוור מיינד שהוסרו בדיון על הסקר הוסרו על ידי. הסיבה דווקא לא היתה שפה גסה, אלא פטפטת ארוכה וחסרת תוכן ותכלית.
גם פטפטת זה גסות 403085
אתה לא צריך להתנצל
לא התנצלתי. 403087
לא התנצלתי. 403088
מאידך גיסא - ואינני אותו אלמוני - נראה שאתה צנזור מחמיר במיוחד...
בשדותנו זהב שיבולת, בררררם - קולרבי בחלחולת 403092
הנה, זהו אחד ההבדלים שבינך לביני: גם אני סברתי שזוהי פטפטת ארוכה וחסרת תכלית, אבל מאחר ולא בקסרקטין הננו וגם לא במוסד לחינוך קתולי לנערות אריסטוקרטיות מיסודה של השוועסטער קלמנטינה - הייתי משאירה את הפטפטת ומשאירה לקוראים לשפוט אם ברצונם לקרוא אותה או רק לרפרף עליה במהירות ולהתקדם הלאה אל הנושאים המעניינים אותם.

גם תגובה שלי הועפה היום. היא לא היתה פטפטת, לא היתה ארוכה ובהחלט לא היתה חסרת תכלית. תכליתה היתה להעביר למישהו מסר - ובפומבי - היות והיא נגעה לדברים שגם ההוא, המישהו - פירסם לפני זמן מה בפומבי, והדברים ההם שפירסם - מין פרץ עז ומהמם של הומור אדיר על חשבונו של אייל ותיק ויקר (לרבים, ולי במיוחד, זה איננו סוד) - הושארו על כנם עד עצם היום הזה.
בשדותנו זהב שיבולת, בררררם - קולרבי בחלחולת 403097
גם אני, כמו ירדן, הייתי מסיר את ההודעות הללו.
בשדותנו זהב שיבולת, בררררם - קולרבי בחלחולת 403279
יש סיכוי לפירוט? לרמז? מה פספסתי?
בשדותנו זהב שיבולת, בררררם - קולרבי בחלחולת 403466
את גיבורת העל שלי - קולורבי בחלחולת! ! אדיר! ואני מסכים אגב גם עם בחירת הירק וגם עם מיקומו.
בשדותנו זהב שיבולת, בררררם - קולרבי בחלחולת 403501
כנראה שהיא רומזת לדיון שכבר היה על הירק הזה תגובה 380107
בשדותנו זהב שיבולת, בררררם - קולרבי בחלחולת 403584
<תגובה 380140 רק בשביל להשאיר את הכותרת עוד קצת
? 403749
חשבתי/קיוויתי שזה ימצא חן בעיניו. בטח שלא חשבתי שאני צוחק על חשבונו. מה כבר היה שם שיכל להעליב? הוא מתלוצץ כל הזמן על גילו המתקדם, ואני "זרמתי איתו". אני לא יודע מה הגיל שלו, וזה ממילא לא דבר מביך בשום צורה, אז לא העלתי על דעתי שהוא יעלב, או שמישהו יחשוב שניסיתי להעליב אותו. וחוץ מההתייחסות לגילו, מה יש שם? רק התייחסות לא-בלתי-מחמיאות למאמרים שכתב, שנהנתי לקרוא.

אם זה לא היה מצחיק - חבל. אם זה היה בטעם רע - אני מתנצל (ומבקש הסבר). אבל איך אפשר לייחס לתגובה ההיא זדון?
? 403755
קשה לי לראות איך אפשר היה להבין שהיא חסרת זדון.
? 403760
זו היתה מעידה מובנת לגמרי, לי קורות כאלו כל הזמן, מצד שני, יש בי זדון.
פשוט מאוד 403788
ההודעה "לעגה" לתכונה שלא הגיוני ללעוג לה. אם הייתי לועג לגילו הצעיר, זו הייתה דרך ליחס לו ילדותיות, נאיביות או טיפשות. אבל ללעוג לגיל מתקדם? איזה עלבון כבר יכול להסתתר מאחורי זה?

ההודעה הכילה התייחסויות למאמרים שלו באייל, ולכמה הודעות שלו מאותה תקופה. להודעות רגילות, לא למעידות (מעידות לדעתי, כמו למשל ההודעה של כליל החורש נאורי, שדיברה על הפגנה לבנונית נגד חיזבאללה שלא התקיימה בשל מחסור בדלק). אפשר להסיק מזה שאני עוקב אחרי ההודעות שלו, ורק הסבר אחד מתקבל על הדעת.
פשוט מאוד 403796
אני השתכנעתי. אבל עזוב, אין לך סיכוי נגד לובי הקולרבי.
פשוט מאוד 403805
אנשים מבוגרים וזקנים מקבלים באופן קבוע, בכל מיני מקומות, בקופות החולים, במוסדות, ברחוב, באוטובוס, בבתי אבות, בכל מקום, יחס קשה ומזלזל, כאילו הם כבר חסרי בינה, לא מבינים דבר וסתם מנדנדים ומיותרים. ואני לא מדברת על מקרים שזה נכון (דמנטיה) אלא על היחס האוטומטי לזקן כאל מי שכבר לא יודע איפה הוא נמצא ומה קורה איתו וכאל מי שאין צורך לקחת אותו, את צרכיו ואת דעותיו ברצינות. וזה קורה בצורה הרבה יותר תכופה וחמורה מהיחס לצעירים כאל ''ילדותיים'' - להפך, העולם של היום הוא עולם של צעירים וכל התרבות, הצריכה, תרבות הפנאי, המותרות, הכל עוסק בהם ומכוון אליהם, וזה כולל בדרך כלל יחס של כבוד ורצינות.
פשוט מאוד 403851
טוב, אין צורך להגזים. השכ''ג רחוק מלהיות זקן.
פשוט מאוד 403868
דיברו כאן על השכ''ג אבל אני התייחסתי למשהו אחר. אני התייחסתי למחשבה (המוטעית) של דורפל, שגיל מתקדם היא תכונה ש''לא הגיוני ללעוג לה'', ושיש אלמנטים שנוח ללעוג להם דווקא בגיל צעיר, כמו ''ילדותיות''. עובדה שהיחס החברתי המזלזל מתגבר ככל שהגיל מתקדם יותר, ולא בגילאים הצעירים הזוכים למלוא הכבוד.
פשוט מאוד 403914
ובחברות מסויימות לועגים לאתאיסטים/יהודים, ולא לועגים למאמינים באסטרולוגיה. אני לא פרסומת לבורגר-ראנץ'. חשבתי שזה מובן מאליו.
פשוט מאוד 403922
הבעיה היחידה שלי עם הגיל היא שכשאתם תגיעו אליו לא אהיה בסביבה כדי לצחוק עליכם.
פשוט מאוד 403945
מה, אתה לא מצפה לחיות עד גיל 80?
? 403763
חוץ מהתייחסות לגיל ולמאמרים היתה שם גם התייחסות לביצים שלו ("ערמוניתו המידלדלת"). הרי זה לא איזה דיבורים באויר ולא איזה קטע סטנדאפ של שלום אסייג האידיוט - הרי אתה מדבר אל ועל בנאדם חי עם ניק קבוע שכולם מכירים אותו כאן. אם אתה חושב שלהגיד שהביצים שלו מידלדלות ומטאטאות את הרצפה זה פשוט ככה סתם בדיחה נחמדה ומצחיקה ולא יותר, והיה בתגובה ההיא גם משהו שזכור לי על "גופו הרפוי" (או הנרפה?) ועוד כל מיני כאלה, אם אלה בעיניך סתם בדיחות חביבות, אני לא יודע מה לחשוב עליך.
וזה דבר אחד כשהבנאדם בעצמו מתלוצץ על הגיל שלו ודבר לגמרי אחר כשמישהו אחר עושה את זה. זה יכול להיות הגיל, או השומן, משקפיים מאוד עבים למישהו עם ראייה ממש גרועה או כל מיני דברים. לאדם עצמו מותר, אבל כשאחרים עושים את זה הם עלולים לעבור איזה קו שאותו לא צריך לעבור. ואם גם את זה אתה לא מבין אני שוב לא יודע מה לחשוב.

וזה לא בעיה לדעת מה הגיל שלו, נו באמת. אף פעם לא עלה בדעתך ללחוץ על השם של מחבר המאמר, במאמרים כאן? ככה היית יודע שטלי וישנה היא רופאה, שערן בילינסקי עובד באיי בי אם, שדובי לומד מדע המדינה. היית יודע הרבה דברים, וגם את שנת הלידה של השוטה.

? 403792
באותה תקופה, נראה לי שבאותו השבוע, הוא כתב בעצמו משהו על הערמונית שלו. זו הייתה התייחסות להודעה ההיא שלו, לא סתם נגיעה אקראית בנושא.

"גופו הנרפה" - התייחסות להתבדחויות הקבועות שלו לגילו.

"זה דבר אחד כשהבנאדם בעצמו..." - אני יודע שלפעמים אפשר להצטרף אליו להתלוצצות בנושא, לפעמים מותר רק לצחוק כשהוא מספר את הבדיחה, לפעמים רק לחייך, ולפעמים התגובה המקובלת היחידה היא לנסות לשכנע אותו שזה לא המצב, או שזה לא כזה גרוע, או מה שלא יהיה. אני לא יודע לזהות בדיוק באיזה מצב אני נתקל בכל פעם.

אני לא מנסה לשכנע אותך שההודעה הייתה מצחיקה. אני רק מנסה לשכנע שכוונתה הייתה אך ורק להצחיק, ושלא חשדתי שהיא תפגע, וגם לא שהיא תחשד כניסיון לפגיעה. (אני גם לא טוען שאני אף פעם לא מנסה לפגוע. אני רק טוען שזה לא היה אחד מהמקרים האלו.)

לא ידעתי מה גילו באותה תקופה, נדמה לי. מתישהו כבר הפנו אותי לעמוד הכותב שלו, אבל נראה לי שזה קרה מאוחר יותר.

"לא יודע מה לחשוב" - אתה יכול לחשוב שאני אידיוט עם אפס כישורים חברתיים. אתה גם יכול להגיד לי את זה בפנים; אם זה בצירוף הסברים, אתה אפילו מוזמן.
? 403795
את ההסברים כבר קיבלת ויותר ממה שהסברתי אני לא מסוגל להסביר, וכאן זה החוסר כישורים שלי, שמדבר. בכל אופן לא ייחסתי לך בהכרח כוונות רעות אלא אולי רק חוסר חוכמה זמני, כשבאופן כללי אתה לא נראה לי אדם טיפש. כל מה שאני יכול להגיד לך הוא בדיוק מה שאני אומר לעצמי: במצבים שאתה לא יודע ולא ברור מה כדאי לעשות או להגיד - אל תעשה ואל תגיד כלום. ומכיון שהומור עלול להתגלות כדבר רגיש יותר מדברים אחרים (כגון גילויי אמפטיה, נסיונות ייעוץ וכאלה) - בטוח שהומור הוא לא דבר כדאי במצבים לא ברורים ובפניה אישית.

אני לא יודע אם השוטה נפגע, אבל לצורך העניין עכשיו מה שמשנה זה שתבין שמה שעשית *יכול* לפגוע עקרונית גם אם זה לא היה מכוונה רעה, ולכן כדאי לא לחזור על זה. זה הכל.
? 403864
שכ''ג הודיע כבר שהוא לא נפגע. נדמה לי שהעסק קצת חרג מהפרופורציה הראויה.
? 403794
ובכן, האמת היא שזה לא מצא חן בעיני מבחינה אמנותית, אבל כמובן אינני נעלב מכגון אלה כך שאין צורך בהתנצלות. לעומת זאת, לא קשה לי לראות איך אנשים בעלי פחות שאר רוח‏1 ממני עלולים להיעלב מתגובות דומות.
__________
1- מה שידוע בבית האבות שלי גם בתור "קהות חושים" (ובשמו הלועזי "דמנציה מתקדמת עם איבוד שליטה על הסוגריים" (לא להתבלבל: סוגריים (כן, כן, ההם שמשתרבבים לכל משפט שני שלי). הסוגרים עוד בסדר, תודה)).
? 403894
מאשרת את טענתך לגבי השפעות הדמנציה.
בשדותנו זהב שיבולת, בררררם - קולרבי בחלחולת 404025
גם זאת דוגמה להומור תגובה 262918.
סתם הערה 406865
''פטפטת ארוכה וחסרת תוכן ותכלית'' - סלח לי, אבל למיטב הבחנתי רוב התגובות כאן אפשר לסווג כפטפטת.

מה שמשך אותי באתר זה מלכתחילה, בין היתר, היו התגובות- רציניות מהולות בהומור. לו היה אתר זה מסנן תגובות שלא קשורות למאמר, הוא היה יבש ומשעמם ולבטח ''הייתי מדירה את רגלי מפה''.

אם היית כותב שעברתי את הגבול וכי כתבתי בשפה גסה או מעליבה, הייתי מבינה (כי לפעמים אני שוכחת את עצמי ו''לא דופקת חשבון''), אבל לכתוב כי דברי הם פטפטת, כאשר רוב התגובות הן כאלה, נשמע לי קטנוני ולא כהסבר משכנע.

טוב, הוצאתי קצת קיטור, אפשר ללכת לישון...
סתם הערה 406890
מיטב הבחנתך מאוד מוטעה. לא אתייחס לכל העבר של האייל אלא לעכשיו, ליומיים-שלושה האחרונים. יש כאן עכשיו, בימים אלה, דיונים ארוכים על זכויות אדם ועל החירות, על המשמעות של חירות חיובית וחירות שלילית לפי ישעיהו ברלין ובפילוסופיה בכלל, על אובייקטיביזם, על אנרכיזם ועל צורות התיישבות קהילתיות. עד לפני כמה ימים היו כאן דיונים ארוכים עם יוסי צרי על אמונה, דת ואלוהים, ובמלחמה היו מאות תגובות שעסקו במלחמה ובפוליטיקה שקשורה אליה. מדי פעם יש שטויות קטנות כמו תגובה 406854 למשל, אבל הן מסתיימות תוך שלוש-ארבע תגובות או טיפה יותר, ולא מתמשכות על פני עשרות תגובות ופתילים ענקיים כמו שהיה במקרה שלך (או שהן מתמשכות ואז באמת מעיפים אותן, בלי קשר למיהם המשתתפים). להגיד ש*רוב* התגובות הן פטפטת מהסוג שאת ניהלת, זה פשוט עיוות וסילוף של אופי האתר. אני מקוה שישנת טוב ושהבוקר את מסוגלת לראות את הדברים בקצת יותר פרופורציה.

ממני, אייל ותיק שאכפת לו.
''העבר של האייל'' 406992
תגובה 227432.

:-]
וררררם לין 407025
בקרוב קורבייב (בשרותו הניצחי את וולנד) יאלץ להציל אותך מעצמך.
וררררם לין 408061
??
וררררם לין 408067
''העבר של האייל'' 408021
חבל שהיום את כבר לא כותבת קטעים בחרוזים.
סתם הערה 407023
תיקון קטן: על המלחמה ומה שמסביב לה היו לא מאות אלא אלפי תגובות. בדיון 2661 לבדו היו למעלה מאלפיים, והוא לא היה דיון המלחמה היחיד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים