409344
מה שהשירים הללו אומרים שבלי אנשים מסויימים שדפקו לי את החיים חזק מצבי היה הרבה יותר טוב, ולא הייתי נמצא עמוק בבוץ כמו שאני נמצא עכשיו. ולא הייתי צריך לכתוב שירי געגועים לתל אביב מחיפה אלא פשוט הייתי לוקח אוטובוס ונוסע - הישר לתל אביב, מחיפה המופגזת בקטיושות במלחמה הארורה שעברה עלינו, ואני חושב שאני היחידי שהייתי פה במלחמה לבד, בלי משפחה ובלי אף אחד, נאלץ לעבור את ההפגזות לבד, ומה שיש לי להגיד, שילכו לעזאזל מי שגרם לי לכתוב שירי געגועים לתל אביב מחיפה.
_new_

409346
זה די מדהים שאתה שולח את זעקת הכאב הזאת דווקא כאן, במקום זר שבו לא מכירים אותך - ואולי זה מראה באמת על עוצמת הכאב ועל חוסר האונים וחוסר הברירה שבמצבך. אולי כדאי להזכיר לך שבאופן כללי, יש באייל נטיה להתייחס לאנשים קצת בקשיחות ולאו דווקא לגלות רחמים. רחמים, או אפילו סתם אהדה אנושית - נתפסים כאן, כנראה, כסנטימנטליות מיותרת - במיוחד כלפי אלה שמפרסמים כאן שירה.

ניתן להבין שהמשפחה שלך היא לא ממש משפחה אוהבת ודואגת וזה באמת מצער מאוד (אם כי להרבה מאיתנו יש משפחות שהן לא ממש זהבה ושלושת הדובים). הלואי שחייך יסתדרו, שתמצא אנשים שיהיה להם אכפת ממך ושלעולם לא תצטרך יותר להיות לבד, לא במלחמות ולא בשום מצבים אחרים.
_new_

409363
אחרי המלחמה הזאת מתחרפן השכל ומקבלים אמנזיה ושוכחים לגמרי מה היה, מי נגד מי, וחוזרים לילדות. וזה מה שקרה לי. נדפק לי המוח מהמלחמה. אבל עכשיו חזרתי לעצמי. נועם.
_new_

409432
נו כבר תגיבו, תתעלמו מכל הרגשנות שהולכת כאן, ותתחילו להתיחס לשירה ברצינות כמו שמגיע לה שיתיחסו אליה - בכבוד.
_new_

409435
באתר הזה יש רוב לאנשי המדעים המדוייקים, ומדורי השירה לא זוכים כאן לתגובות רבות. ארבעים התגובות שיש בדיון זה כרגע, לפרסום שלך - נדמה לי שזהו מספר די ממוצע למדורים אלה.

נדמה לי גם שעוד לא קרה כאן שהמשורר הפציר בקוראיו שיגיבו ליצירתו. אני מעזה לנחש שלגבי חלק מן המשתתפים - ההפצרות האלה מהוות גורם מרחיק יותר מאשר גורם מעודד. אל תכעס...
_new_

יצחק לאור התחלק על השכל? 409436
מעבר לרגשנות השירה עצמה גרועה. אין לזה מקצב כמו שאתה טוען זה כתוב פשוט מדי אין הרבה מעבר השירים לא עומדים כל אחד בפני עצמו וכמכלול זה ארכני לא ממוקד ובמילים אחרות משעמם.
_new_

409439
אם קראת את תגובתה של ברקת, אתה יכול לראות שיש כאן גם אנשים שמתייחסים ברצינות רבה.
_new_

409441
די. מספיק עם השטויות. זה כבר נראה ממש כמו השתלחות אישית אני לא עונה יותר.
_new_

409444
תגובתך זאת היא הדבר הכי מוזר שראיתי בחיים. האלמוני צודק והתגובה של ברקת, תגובה 409097 - היא באמת תגובה רצינית והתייחסות רצינית לשירה, איפה אתה רואה כאן "שטויות" ואיפה "השתלחות אישית"?
_new_

409458
יכול להיות שהתגובה של נועם עם ההשתלחות היא בטעות אחרי תגובה 409439, ואולי הוא התכוון בעצם לענות לתגובה 409436.
_new_

ואיפה כאן ההשתלחות האישית? 409498
זה שאני לא מסכים להתרגש ממצבו האישי לא יכול להקרא השתלחות אישית. לטעמי השיר משעמם בגלל ערכו האמנותי המועט, השפה בו לא מחביאה כלום אלא רק מגלה ומכיוון שגם כך שפה אינה יכולה לגלות כלום בכך שהיא כל כך גלויה היא מכסה על הכל.
_new_


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים