מאמר מנותק מהמציאות 409640
כותבים ''בעקבות דברי האפיפיור'' ולא מציינים מה בדיוק הוא אמר.
לא מאמר ולא מנותק 409645
זה לא מאמר אלא ידיעה חדשותית, והיא לא מנותקת מהמציאות. באופן מוצהר, הידיעות החדשותיות באייל מסתמכות על כך שקוראי האייל נוהגים ממילא להתעדכן בנעשה בארץ ובעולם. כוונת הידיעות החדשותיות כאן אינה לחדש לקוראים אלא לפתוח אפשרות לדיון בענייני דיומא.

נאמר בידיעה כי האפיפיור ציטט את דברי הקיסר הביזנטי מנואל השני בדבר הרוע שבאיסלם, והציטוט המלא מובא בהפניות.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409662
אני הייתי מצפה לפחות לציטוט קטן של הדברים הרלבנטיים:
"Show me just what Mohammed brought that was new, and there you will find things only evil and inhuman, such as his command to spread by the sword the faith he preached"
1
או, עדיף, קישור לנאומו המלא של האפיפיור.
1 מדהים איך שאנשים חכמים הבינו דברים במאה ה 14, שאצלנו יש כאלה שלא מסוגלים להבין (או מסרבים להכיר בהם) היום.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409675
1 זה עוד כלום, חכה עד שתשמע מה אותם אנשים חכמים במאה ה-‏14 חשבו על יהודים.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409682
לידיעתך (או לחוסר ידיעתך) בתקופתה של שושלת פלאולוגוס דנן, ביזנטיון היוותה מקום מקלט ליהודי אירופה וערב שברחו ממגיפות ומרדיפות, בהתאמה.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409683
לידיעתך (או לחוסר ידיעתך) דווקא בתקופה זו ומוקדם יותר היוו השטחים בשליטת המוסלמים מקום בטוח ליהודים שנרדפו ע"י האנשים החכמים שלך. לואיס נותן מספיק דוגמאות לכך ב- What went wrong.
אני מניח שאותו קיסר לא אהב מוסלמים כי ממש במקרה הוא היה שרוי איתם במלחמה. אני לא רוצה להרחיק לכת אבל מניח שבזמן שלום הוא היה מוצא את הזמן להעניש כמה יהודים בגין רציחת יהושוע הפרוע.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409693
את זה ש''השטחים בשליטת המוסלמים היו בטוחים ליהודים'' ספר ליהודי חייבר.
תיקון קטן 409708
''השטחים תחת כיבוש מוסלמי''
תיקון קטן 410215
את זה תספר גם ליהודים שישבו בספרד ונרדפו ע''י ההאלמוחדים.
תיקון קטן 410356
ותספר גם ליהודים שחיו בספרד הנוצרית ובזמן מסעי הצלב בעמק הריין, בירושלים וכך הלאה לאורך השנים.
תיקון קטן 410366
נחמד איך שדיון על המהומות הברבריות שנוקטים בהן המוסלמים כיום הופך חיש קל לדיון על הפשעים ההיסטוריים של הנוצרים.
תיקון קטן 410477
תיקון קטן 410521
אתה רומז שהדיון המעניין לא מתרחש כאן, ושאתם צריכים לגייס מחדש את גורביץ?
תיקון קטן 410523
תחשוב שזה לא קישור, אלא ראשי תבות של מה שרציתי להגיד.
תיקון קטן 410559
מעניין איך סובבת את התגובה שלי. הדיון התגלגל לכיוון שמסמן את האיסלאם כמקור הרוע האנושי . ההפניה לנוצרים ולאחרים היתה כדי להעמיד את הדברים בפרופורציה. המוסלמים לא היו יותר אכזריים מעמים אחרים. בימינו - ימי תרבות ופוליטיקת ההמונים- מאד אוהבים לסמן את המלאכים מול האשמדאי. זה פותר אותנו מהחובה לנסות ולנתח דברים מורכבים. כמה קל לומר: המוסלמים היו אנשי ג'יהאד מאז ימי מוחמד: דין מוחמד בסיף.
תיקון קטן 410560
אני לא מבין איך יכלתי לסובב את התגובה שלך. כל מה שעשיתי היה לציין כמה משעשע אותי הדיון אליו הלך הדיון.

באופן כללי התחושה שלי היא שמרוב נסיונות להכניס דברים לפרופורציה, שכחנו על מה אנחנו מדברים מלכתחילה. הלינק שדובי נתן למאמר של יוסי גורביץ מזכיר את זה, קצת. אולי, רק אולי, כשדנים על האלימות המוסלמית של עשרות השנים האחרונות (ובפרט של ימינו אלה), צריך להכיר בכך שפשעי הנצרות מהמאות הקודמות לא הכי רלוונטיים לדיון.
תיקון קטן 410577
אני חושב שהבעיה העיקרית עם האיסלם היא לא שהוא שונה באופן מהותי מהיהדות או הנצרות, אלא בעיקר בכך שחלק לא-מספיק-קטן של מאמיניו פועלים *כיום* בצורה שמזכירה את הנצרות במאה ה-‏14 או את היהדות בתקופת שחיטת נביאי הבעל (למשל).

אלו שמנסים להיות אובייקטיבים ונאורים (שתי שאיפות חיוביות מאוד, כמובן), לא טועים כשאומרים שהאיסלם הוא לא אשמדאי והשאר הם לא מלאכים. זה עדין לא שולל את האפשרות שהמוסלמים - בממוצע וימינו אנו - קרובים יותר לאשמדאי מהנוצרים או היהודים, שבאופן יחסי קרובים יותר למלאכים.
תיקון קטן 410583
תגובתי והניסיון להכניס דברים לפרופורציה, לא כוונו למה שאתה כותב. הם כוונו לדברי אחד האיילים האלמוניים שמשרטט קו אחיד מיהודי חייבר למגדלי התאומים. ברור לי מהו הנושא ושישנם היום זרמים באיסלאם שאינם סימפטיים בלשון המעטה.
תיקון קטן 410593
אכן קו ישר מוליך מחייבר ל911.
מי שלא רואה זאת הוא עיוור.
תיקון קטן 410600
אני הולך לחפש סיפריית ברייל או קלטות טובה.
תיקון קטן 410723
תוודא שיש להם קלטות של אימאמים.
האוייבים שלנו (גם ההמונים וגם המנהיגים) מקשרים טוב טוב בין חייבר לבין הטרור המודרני.
לא סתם המנהיגות שלהם בחרה לקרוא לטיל האסטרטגי שלהם "חייבר 1", ולא סתם ההמונים זועקים "חייבר חיבר יא יאהוד, ג'יש מוחמד סע יאעוד"
תיקון קטן 410815
אני מציע לך להתרחק מהסיסמאות ההיסטוריות. המונח "תנועת ההתנחלות" מקורה בספר יהושע. זוכר איזה ציווי היה צמוד לתנועת ההתנחלות אז? לפי זה האידאולוגיה שלנו היא השמדת עמי המקום?
תיקון קטן 410819
אתה מבלבל בין הדברים.
המונח "תנועת ההתנחלות" אינו בספר יהושע, אלא חוקרים מודרנים קבעו את השם "תקופת ההתנחלות" לתקופה המתוארת בספר יהושע ושופטים.
ואם כבר מדברים על זה, הנה ציטוט קטן מהתקופה הנ"ל, שמלמד היטב על ההבדל שבין האידיאולוגיות:
"וַיִּשְׁלַח יִשְׂרָאֵל מַלְאָכִים, אֶל-סִיחֹן מֶלֶךְ-הָאֱמֹרִי לֵאמֹר: אֶעְבְּרָה בְאַרְצֶךָ, לֹא נִטֶּה בְּשָׂדֶה וּבְכֶרֶם--לֹא נִשְׁתֶּה, מֵי בְאֵר בְּדֶרֶךְ הַמֶּלֶךְ נֵלֵךְ, עַד אֲשֶׁר-נַעֲבֹר גְּבֻלֶךָ.
וְלֹא-נָתַן סִיחֹן אֶת-יִשְׂרָאֵל, עֲבֹר בִּגְבֻלוֹ, וַיֶּאֱסֹף סִיחֹן אֶת-כָּל-עַמּוֹ וַיֵּצֵא לִקְרַאת יִשְׂרָאֵל הַמִּדְבָּרָה, וַיָּבֹא יָהְצָה; וַיִּלָּחֶם, בְּיִשְׂרָאֵל.
וַיַּכֵּהוּ יִשְׂרָאֵל, לְפִי-חָרֶב; וַיִּירַשׁ אֶת-אַרְצוֹ מֵאַרְנֹן, עַד-יַבֹּק"

ולא נדבר על ההבדל העקרוני שבין עם עבדים הבורח מאדוניו הקודמים, ומחפש נחלה לשבת בה, לבין עם ברברי תאב כיבושים, השואף לכבוש את העולם ולאלץ אותו להתאסלם.
תיקון קטן 410886
אני לא מבלבל בין שום דבר. בתפיסה של ימינו נקראת התקופה של יהושע תקופת ההתנחלות. מפעל ההתנחלות ביהודה ושומרון מחדש ימי ההתנחלות בימי יהושע. השימוש במילה -התנחלות- לא הומצא על ידי שמאלנים בוגדים אלא על ידי אלו שרצו להתיישב ביהודה ושומרון, ולא סתם בחרו אנשי גוש אמונים את המילה הזאת. פה ושם יכולת גם למצוא אנשים שדיברו על רצונם לרשת את הארץ. לא שמעתי מישהו שדיבר על ''להוריש''. כל ההתדיינות שלנו החלה בקשר לשימוש שלך בביטויים ותפיסות קדומות כהוכחה לאידאולוגיה ולפרקטיקה בהווה. אני כפרתי בתקפות של זה.
חיזוק קטן 411034
ומחשיב כל מקום שאי פעם כבש כרכושו, כך שהצדק מחייב שיבה לשם.
חיזוק קטן 411106
בזה האיסלאם דומה לפאשיזם האיטלקי, ששאף לחזור לכל מקום אותו כבשה האימפריה הרומאית.
תיקון קטן 411278
למה הכנסת "ברברי"?
תיקון קטן 411292
אתה צודק. הערבים פלשו לארצותיהם של הברברים ושיעבדו אותם.
תיקון קטן 411297
אני מבקש ממך שלא לנסות לנחש מה דיעותיי בנושא. יותר קל לשאול. ענה לשאלה עצמה בבקשה.
תרגום קטן? 411273
חייבר חייבר יא יהודים, צבא מוחמד...?
עוד יחזור 411275
תיקון קטן 410373
הנוצרים בספרד ובעמק הריין לא קושרים לעצמם כתרים של "שלטון סובלני למיעוטים דתיים" שהם מסווה לאזרחות סוג ח' ואפליה קשה‏1, ולא מציעים לנו היום את אותה העסקה עצמה.

מי שחיסל את תור הזהב באנדלוסיה, היו האלמואחדים. לא הספרדים עם הרקונקוויסטה.

1 אם כי אין ספק שבימי הביניים זה עדיין היה עדיף.
סוף תור הזהב 410428
אכן לפי ויקיפדיה:
"תור הזהב ליהדות ספרד הגיע לקצו בסוף המאה ה-‏11, משנכבשה ספרד בידי המורביטון הקנאים, שבעטים נמלטו יהודים רבים אל הנסיכויות הנוצריות. הרדיפות גברו עם השתלטות כת מווחידון הקנאית."
(מתוך http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%94%D7%93%D7%9...)
תודעה היסטורית 415541
...במאמץ זה נוטלים כוחות הצבא העממי של חמאס, ה"מוראביתון". חמאס מחלק את אנשיו ליחידות המתמחות בתחומים צבאיים ספציפיים, לקראת מתקפה צבאית ישראלית אפשרית. במקביל, נמשכות כל העת ההברחות. באחרונה, הוחדר לרצועה משלוח של עשרות טילי נ"ט מהדגם הרוסי "קונקורס". מדובר בטיל מדויק יחסית בעל טווח של כארבעה קילומטרים, הדומה למדי לסוג הטילים שהפעיל חיזבאללה במלחמה. בצה"ל מניחים, שחמאס ינסה להבריח מאות טילים נוספים.
...
...מבחינת הארגון הוא לצבור די רקטות שיאפשרו הפגזה ממושכת של הנגב ובד בבד, להפוך את השטח הבנוי לבלתי חדיר לצה"ל.

(מתוך http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...)
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409746
מעבר לטעות שלך בהבנת הנקרא, אני מדבר על ימי הביניים בשיא פריחתה התרבותית של האימפריה המוסלמית ואתה מדבר על המאה השביעית.
חוץ מזה, שלא יהיה לך ספק, האיסלאם לדעתי היא דת שנולדה בחטא ושפיכות דמים פוליטית ומדינית ונגזר עליה להמשיך ולחיות בצל החרב המוצגת על דגליה.
הוויתורים וההתנצלויות למיניהן רק מחזקות את הקיצונים שבמוסלמים.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409752
אתה כתבת "בתקופה זו ומוקדם יותר" המאה השביעית זה מוקדם יותר, לא?
ולגבי "תקופה זו" היהדוים אמנם הורשו לחיות בשלום יחסי, אך כ"ד'ימים" - בני חסות מושפלים ומבוזים.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409806
איך לדעתך חיו המוסלמים תחת שלטון הנוצרים? אתה מתעלם לחלוטין מכל מידתיות ומאבד את הפרופורציות בהתייחסויות ההיסטוריות שלך. להתייחס לתקופה הקדומה של תקומת האיסלאם בחצי האי ערב כמו לתקופה בה הפכה האימפריה הערבית אימפריה מוסלמית, זה לא להבין את מהלך ההיסטוריה בקשר לזמן ולמרחב.
תוכל להביא את הדוגמאות של השליטים המוסלמיים כמייצגות אכזריות מוסלמית בסיסית ועריצות, ואני יכול לגלות לך שבמרחב המסופוטמי, שם צמחה האימפריה המוסלמית, אני גם יכול להביא דוגמאות לאכזריות לא פחותה כמעט מכל איזור בעולם. באיסלאם אפשר למצוא את הג'יהאד שאיננו מושג פשוט כפי שמנסים לציירו, ובאירופה אפשר למצוא את מושג מסע הצלב נגד הכופרים.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409911
הבעיה העיקרית היא שהמוסלמים ממשיכים לאחוז בג'יהאד, במשטר הח'ליפות ובשאיפות איסלום העולם.
מוסלמים באירופה חיים בתנאים הרבה יותר טובים מאשר נוצרים (או יהודים, או בני כל דת אחרת) בארצות ערב.
לדתות אחרות היו תקופות של שלום ותקופות של מלחמה, תקופות של עריצות ותקופות של חופש. אבל האיסלאם בניגוד לשאר הדתות (והוא יותר דומה בכך לנאציזם מאשר לדת) הינו רצחני, פרימיטיבי וברברי מבסיסו, ושואף להשתלט על העולם.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 409935
זה בסדר, כל זמן שהאיילים אינם נעשים גזענים אני רגוע.
(רצחנים מילא, אבל פרמיטיבים ? מישהו לא הקשיב בשיעורי היסטוריה ?)
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410216
איך הנוצרים התייחסו ליהודים בעבר, אנחנו יודעים. זה שהמוסלמים נהנים מהילת ''יחס סובלני למיעוטים מונותיאיסטיים דתיים אנחנו גם יודעים''. הבעיה היא שבפועל ה''יחס הסובלני'' הוא אזרחות סוג ח' יחד עם יחס משפיל ומבזה, ובניגוד לאירופאים שברובם לא מעוניינים במסע צלב חוזר דרך טבח בקהילות שפייר ומיינץ, המוסלמים דווקא מאוד מעוניינים בשמירת היהודים כד'ימים, וזו גם הבעייה שלהם איתנו כאן.
לפחות דבר טוב אחד יצא מהמלחמה 410042
למדת מילה חדשה.
לפחות דבר טוב אחד יצא מהמלחמה 410233
איזה מילה?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410213
אני חושב שאתה צודק. הביזנטים היו ידועים כקנאים דתיים שרדפו גם נוצרים-לטיניים שלא לדבר על יהודים. יהודי א"י ראו בכיבוש הערבי במאה ה-‏7, שחרור מעול הביזנטים ולא להיפך. אפשר שרמת העוינות ליהודים לא היתה קבועה לאורך ההיסטוריה הביזנטית הארוכה, אבל על מידת הקנאות הדתית של המוסלמים במאה ה-‏14 תעיד העובדה שכל השליטים הנוצריים-המזרחים כולל הקיסר הביזנטי שצוטט, מנואל II פליאולוגוס, היו ואסאלים של הסולטן העותמני באיאזיד.
סימן נוסף ל"סובלנות" הביזנטית אפשר לראות במיעוט היהודים שבשלטונם. למעשה האוכלוסיה היהודית במזרח הקרוב החלה להתאושש רק לאחר גרוש ספרד, כאשר קונסטנטינופול כבר היתה איסטנבול.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410223
לפי זה, סימן נוסף ל"סובלנות" המוסלמית אפשר לראות במיעוט היהודים שבשלטונם. ערב השואה, 80% מיהדות העולם היו אשכנזים / חיו בארצות המערב.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410242
לא חייבים להתווכח ללא כל סיבה. ערב השואה זה לא המאה ה-‏14.
הרבה מים עברו בליטאני בין שתי התקופות.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410837
אני לא ממש שייך לחסידים האדוקים של "הסובלנות המוסלמית" ואני חושב שה"סימון הנוסף" שלך הוא אכן נכון. עמדתי היא שהויכוחים על סובלנות השוואתית הם לא משמעותיים. בתקופה המדוברת היו (נניח) 3 גושים: הנצרות המערבית, הנצרות המזרחית והאיסלם. שלושתם ראו זה בזה ברברים מושחתים ואכזריים ולכולם היו סיבות טובות לטענותיהם.
נ.ב. שמעתי פעם בנאום של יוסף בורג השר המנוח כי האחוז הוא 95% של דוברי יידיש ב-‏1911.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410353
איך בדיוק ה"עובדה" (הלא נכונה, אבל לזה כבר התרגלתי אצלך) ש"הקיסר הביזנטי היה וסאל של הסולטן העותמני", מעידה (לחיוב או לשלילה) על מידת הקנאות הדתית של מי מהם?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410839
א"א, אתה מעוניין במקור/הפנייה או שאתה מסתפק בעלבונות הדדיים?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410845
אני מעוניין בשני דברים:
1. (העיקר) הסבר לוגי שמסביר איך, בעיניך, העובדה ששליט א', שמאמין בנצרות, הוא וסאל של שליט ב', שמאמין באיסלאם, היא סימן לקנאות או לנאורות של אחד מהם.
2. אם כבר הנושא עלה, הפניה/קישור לכך ש"כל השליטים הנוצריים-המזרחים כולל הקיסר הביזנטי שצוטט, מנואל II פליאולוגוס, היו ואסאלים של הסולטן העותמני באיאזיד"
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410887
שוקי רצה להראות לך שלא היה מצב אליו אתה מכוון, שכל שאיפתו של ביאזיד היתה לשחוט נוצרים. בפרק זמן מסויים היה הקיסר חלק מהמערכת הפוליטית באסיה הקטנה.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410912
לפי השריעה, אין צורך לשחוט נוצרים (בניגוד לפגאנים). נוצרים כמו גם יהודים הם "אהל אל כתאב" ועליהם לחיות כ"ד'ימים" - בני חסות מושפלים. העובדה (האמנם? עדיין לא ראיתי קישור לכך) ששליט מוסלמי מקבל שליט נוצרי כוסאל לא סותרת אלא מחזקת את זה.
בהערת אגב, הח'ליף לא היה "חלק מהמערכת הפוליטית באסיה הקטנה" אלא פולש זר אליה - מוצאם של הטורקים כאמור בהרים בגבול סין מונגוליה.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 410916
חשבתי שמוצאם של המונגולים בגבול סין ומונגוליה. אפשר לחשוב
שהקיסר הביזנטי היה מתושבי אסיה הקטנה הקדומים. החשבונות העתיקים שלך (הכל התחיל ביהודי חייבר) מאד מפוקפקים.
ידיעה ספרותית ללא ההקשר ההכרחי 411107
'חירות או מוות'/ניקוס קאזאנצאקיס
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411108
1. זה שעם א' מוצאו ממקום ב', לא סותר את העובדה שעם ג' מוצאו ממקום ב' גם כן.
2. ביאזיד זה אותו סולטאן שהוציא חוק שאסר את השימוש בהמצאה הנוצרית הנוראית של מכונת הדפוס, (ובכך, בין השאר, גזר ניוון ופרימיטיביות על האיסלאם). לא בדיוק סמל הנאורות.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411159
א. לא הבנתי את סעיף מס'1 .
ב. מה שאתה טוען הוא שהעולם המוסלמי לא הגיע לרמה האירופאית
בגלל שביאזיד אסר את הדפוס? האם הבנתי נכון? ואני חשבתי לתומי שהכל נמשך ממכה , חייבר ומוחמד ומתכונות בסיסיות של האיסלאם. ודאי תאמר שאיסור הדפוס נבע מעקרונות האיסלאם. זכותך להאמין בכך ולהיות לוחם טוב בשורות התבונה המערבית כנגד האשמדאי המוסלמי.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411168
א. זה שהמונגולים מוצאם מהרי האלטאי, לא סותר את העובדה שגם הטורקים, מוצאם מהרי האלטאי.
ב. אכן איסור הדפוס נובע ישירות מעקרונות האיסלאם. הפרימיטיביות האינהרנטית של האיסלאם היא שהביאה בסופו של דבר לחורבנו.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411288
אפרופו פרימיטיביות שאינהרנטית לדת איקס - על גלילאו שמעת?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411176
האיסור על דפוס אכן נבע מעקרונות האיסלאם כפי שהוא פורש באותה עת. פרטים- בספרו של ברנארד לואיס ''מה השתבש''.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411223
כל ההיסטוריה מלאה דברים כאלה; יש הסברים מדוע ספרד ופורטוגל ירדו מגדולתן ואילו העולם האנגלוסאקסי יחד עם אירופאים אחרים והגרמנים- הפכו לדומיננטים. מדוע דרום איטליה שונה כל כך מצפון איטליה, מדוע רוסיה היתה כל כך מפגרת -ובכוונה הבאתי דוגמאות מאירופה.
לא קראתי את סיפרו של ברנרד לואיס ולכן אינני יכול להתייחס לתיאוריה שהוא מעלה. השאלה היא כמובן האם זהו מרכיב אימננטי באיסלאם או התפתחות נסיבתית. על פי מה שכתבת (כפי שהוא פורש באותה העת)-זו היתה התפתחות נסיבתית. התגובות שלי בדיון הזה היו כנגד טענות הטוענות שמה שקורה היו לאיסלאם הוא אימננטי- זורם מחייבר.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411245
מה שקרה לאיסלאם היה אימנטי, אבל לא נובע מחייבר, אלא באופן כללי מאישיותו של מוחמד, שהיה פדופיל צמא דם ואכזרי.
הטבח ביהודי חייבר הוא התוצאה של זה, לא הסיבה.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411248
מוחמד היה פדופיל? יש לזה עדויות?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411282
כן. בקוראן. מוחמד התחתן עם עיישה בהיותה בת 7, ו"מימש" את הנישואין בהיתה בת 9.
רק דרך אגב, מוחמד עצמו היה בן 56 באותה עת.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411284
וזאת הסיבה לקיומו של אל קעידה ומלחמת העולמות? בדקת את נטיות המין של כל המנהיגים המייסדים בעבר הרחוק? מישהו אמר כבר שהכל אישי.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411291
אין לי שום רצון להגן על מוחמד, אבל עכש''י זו היתה נורמה מקובלת בימיו ובאזורו, וזו עדיין נורמה מקובלת במקומות מסויימים בעולם השלישי. המונח ''פדופיליה'' במשמעות שאנו משתמשים בה הוא מונח מערבי וחדש יחסית. הצירוף המילולי היווני אינו חדש - אבל המשמעות, כסטייה, היא מאוחרת מבחינה היסטורית וקשורה במכלול התרבותי המערבי המודרני.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411301
זה היה מקובל? הראה לי דוגמה מהתנ"ך (או מהברית החדשה, או מההינאנה, או מהוודות) של איש רוח, או נביא שנשא ילדה בגיל זה בהיותו מבוגר, כולל מימוש הנישואין.
תוסיף לזה את הגישה המוסלמית, האוסרת העברת ביקורת כלשהיא על ה"נביא".
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411391
מדוע דווקא נביא? המנהג היה נפוץ ומקובל ולא ידוע לי על איסור על מנהג זה דווקא באשר לנביאים. בהתחשב בכך שהנביא הושע נצטווה ע"י ה' לשאת לו אשה זונה ואף עשה כמצווה עליו, קצת קשה לי להאמין שהבעיה היתה דווקא באשר לילדות. אנשי רוח? מה זה אנשי רוח? הנה לך איש רוח (?) שחי לא כל כך מזמן: אדגר אלן פו. הוא כתב את השיר הנפלא, הידוע, לאנאבל לי - דודניתו שהיתה לאהובתו בגיל 12 ונישאה לו כשהיתה בת 13 - וזה היה במאה ה-‏19!

להוציא את שרה אמנו, לא מוזכרים בתנ"ך גילים של נשים וגם לא בב"ח. בתורה יש איסורים על משכב זכור, על משכב בהמה ועל העריות, אך אין כל איסור על משכב עם ילדות. פעם היה פתיל באייל, שעסק בכך שהמנהג היה כה מקובל שלא היה טעם לנסות להילחם בו. המצווה היא כי אם אדם שכב עם בתולה עליו לשלם לאביה ולשאתה (דברים כב 28), ולא היתה לכך כל הגבלת גיל.

לא ידוע לי לגבי אזכור גילי נשים בהיניאנה או בוודות, אך גיגול נוסף על child marriage יביא אותך לאתרים רבים העוסקים בתחום זה. ההיסטוריה והאנתרופולוגיה מביאות עדויות רבות לכך מכל רחבי העולם, ולפלא בעיני שאדם החי במאה ה-‏21 אינו יודע או אינו מודע לנושא זה.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411392
לא יעזור לך. את מוחמד הוא יגמוז.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411393
שיגמוז. אפשר לחשוב שמוחמד הוא אהבת חיי. העניין הוא הבורות המופגנת וההיתממות שבאה בעקבותיה.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411395
נידמה לי שהוא (אולי זה אייל אלמוני אחר) מפגין בקיאות בקשר להיותו של רבין רוצח המונים ועוד פנינים מסוג זה; אורי פז, אורח לרגע, יעקב- איפה אתם.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411433
לא צריך אותי בשביל "לגמוז" את מוחמד. יש אתרים שלמים שמוקדשים לפועלו של ה"נביא".
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411439
העפתי באתר מבט שיטחי במשך דקה ומה גיליתי? למשל קטע בו המחבר קרייג? מציג את עצמו כמומחה לטרור וכמומחה לאיסלאם כלומר, צנוע הוא לא. הוא מתחיל עם קביעת המחץ שכל מוסלמי טוב הוא טרוריסט. היות שאני מכיר אי אלו מוסלמים טובים ואני יודע שהם אינם טרוריסטים, אני יודע שהאתר חשוד.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411442
הוא מתכוון ל''מוסלמי טוב'' לפי הגדרת האיסלאם, לא לפי ההגדרה שלך, וגם לא לפי ההגדרה שלי.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411444
הוא מתכוון למוסלמי טוב על פי הגדרתו שלו אלא אם הוא מגדיר אחרת את המונח טרוריסט.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411445
הוא לא אמר שכל ערבי טוב הוא ערבי מת?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411447
הוא חשב כך
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411452
כן, מיותר לציין דברים הידועים לכל.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411454
כרגיל, כשמוסלמי נחשף לעובדות לא מחמיאות על האיסלאם, הוא תוקף את השליח.
הנה דעתו של האיאטולה חומייני, הסמכות השיעית הבכירה ביותר בזמנו, על פדופיליה, בהתבסס על על מעשיו של מוחמד:
A man can have sexual pleasure from a child as young as a baby. However he should not penetrate, sodomising the child is OK. If the man penetrates and damages the child then he should be responsible for her subsistence all her life. This girl, however does not count as one of his four permanent wives. The man will not be eligible to marry the girls sister.
From Khomeini's book, "Tahrirolvasyleh", fourth volume, Darol Elm, Gom,
Iran, 1990
It is better for a girl to marry in such a time when she would begin menstruation at her husband's house rather than her father's home. Any father marrying his daughter so young will have a permanent place in heaven.

From Khomeini's book, "Tahrirolvasyleh", fourth volume, Darol Elm, Gom,
Iran, 199

ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411472
אני קצת מבולבל. אם אסורה חדירה, למה הכוונה ב-sodomising?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411509
הכוונה לתינוקת נקבה, ולחדירה וגינלית.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411510
לא נראה לי שענית לשאלה למה הכוונה ב-sodomising.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411542
מעשה סדום (חדירה מאחור). זה ''בסדר'', כי בתולי התינוקת אינם נפגעים.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411840
עזוב אותך מהשאלה איך לעזאזל אפשר לחדור לתינוק (אני לא באמת רוצה לדעת). קצת לא ברור לי השימוש המוזר שהברנש עושה במילה ''חדירה'', אם כך.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411431
להיפך. לא היה איסור על משכב עם ילדות, מכיוון שהתופעה הזו לא היתה ידועה.
במקרים שכן היו משיאים ילדים, שני בני הזוג היו צעירים מאוד, ובכל מקרה מעל גיל 12 (זה מנהג שקיים עד היום אצל הערבים, אבל גם אצל יהודים תימנים מחצר מסויימת).
לא מוזכרים גילאים של נשים? שרה היתה צעירה ב10 שנים מאברהם (מוזכר בפירוש, כשאברהם היה בין 100, שרה היתה בת 90), והוא נשא אותה בגיל 40, כך שהיא התחתנה בגיל 30.
גילה המפורש של רבקה אכן לא מוזכר, אך היא היתה מבוגרת מספיק כדי לשאוב מים מהבאר, וגם מבוגרת מספיק כדי שישאלו את פיה אם היא רוצה להינשא, והיא מוגדרת במפורש כ"עלמה".
רחל בכלל חיכתה 14 שנים מאז שפגשה את יעקב, וכבר אז היא היתה מבוגרת מספיק כדי לרעות את הצאן...
בקיצור, אין לך שום אזכור בתנ"ך או בברית החדשה לשטויות שכתבת.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411436
השאלה היא איך מגדירים ילדות.
במשנה ילדה מפסיקה להחשב "קטנה" בגיל 12, יש לה חצי שנה של נערות ובגיל 12 וחצי היא כבר גדולה.
וראוי לאדם לא להשיא את בתו קטנה, עליו לחכות שתגדל ותאמר ב"פלוני אני רוצה".
אבל עדיין, 12 וחצי זה נחשב קטינה בימינו.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411441
גיל 12 זה לא גיל 7.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411477
נכון.
יש הבדל.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411437
האלמוני כן כתב על שרה אמנו שהיא הדמות הנשית התנ"כית היחידה שגילה ידוע, וזה גם מה שאני יודעת, ולך אין אף דמות אשה תנ"כית שהגיל שלה מוזכר, כך שלפחות בנקודה הזאת מי שמדבר שטויות הוא אתה. אם ידוע שנישואי ילדות היו מקובלים ורגילים, זה די הגיוני להסיק שזה היה ככה גם בעם ישראל. יש לך איזה הוכחה שהתופעה לא היתה ידועה? אדרבה, תן איזה קישור שיוכיח את זה. וחוץ מזה, בכל הפעמים שכתוב "נערה בתולה", לדעתך מתכוונים לנשים מבוגרות? אני בספק רב.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412460
על פי המדרש היתה רבקה בת שלוש כשנישאה ליעקב.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412461
נראה שאת החלק הזה במדרש כתב פדופיל מובהק.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412471
רבקה נישאה ליעקב?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412505
באיזה מדרש בדיוק, "מדרש חסרי הידע במקרא" ‏1?
---
1 נו, אלו שלא יודעים שרבקה היתה נשואה ליצחק...
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412511
"המתין לרבקה עשר שנים, לפי שלא היתה ראויה להריון, כי בת שלש שנים היתה כשנשאה, והמתין לה עשר שנים לפי שאין אשה מתעברת פחות מי"ג שנה, ואותן עשר שנים לא עלו לה מן המנין, לפי שלא היתה ראויה ללדת, ואחר שהיה לה י"ג שנה המתין לה עשר שנים" http://maori.yerushalmi.co.il/Front/NewsNet/reports....
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412638
כל זה טוב ויפה, רק שרבקה לא היתה נשואה ליעקב, אלא ליצחק.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412649
איזה טוב ויפה? אולי מדובר על רחל, אבל ודאי לא על רבקה. בגיל שלוש היא שאבה מים לעבד אברהם ולגמליו וכיו"ב?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412654
גם זה.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412827
ואיך ידע מחבר המדרש שאין אשה מתעברת פחות מי"ג שנה?
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 412829
הוא לא *ידע*. זה לא נכון.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411250
נדמה לי שאתה יכול למצוא פדופילים לא רק בחצי האי ערב בעולם העתיק. גם אכזריים יכולת למצוא. ג'ינגיס חאן היה לא פחות צמא דם והקים אימפריה גדולה בהרבה ממוחמד. מוחמד למעשה לא הקים אימפריה. אני מציע שתיפרד מהתיאוריות של קונסיפרציה היסטורית כי הן מתמקדות במייסד המיתולוגי ומגמדות את התהליכים שאחר כך. באותה המידה היית יכול להסיק מהלוחמנות של הנצרות בימי הבינים שישו היה פדופיל צמא דם ושהההרג היה המוטיב המרכזי שלו.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411252
המונגולים, בניגוד למוסלמים, לא מאיימים להרוג את מי שמפרסם קריקטורות על ג'נגיס חאן, והם גם לא קוראים למלחמת קודש שתחזיר לידיהם את כל השטחים שהאימפריה שלהם כבשה אי פעם.
ישו, בניגוד למוחמד, לא התחתן עם ילדה בת 3, וגם לא "מימש את הנישואים" כשהיתה בת 8.
ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים 411110
הבעיה היא שהאוייבים שלנו מאוד מחשיבים את החשבונות העתיקים ''שלי''. לא סתם הם קראו לטיל החדש שלהם, שמטרתו השמדת יהודים, ''חייבר'', ולא סתם הם צועקים בהפגות שלהם ''חייבר חייבר יא יאהוד, ג'יש מוחמד סא יעוד'' (זכרו את חייבר יהודים, צבא מוחמד עוד יחזור).
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • דורפל
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • שוקי שמאל
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • האייל האלמוני
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • שוקי שמאל
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • האייל האלמוני
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • דורפל
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • האייל האלמוני
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • שוקי שמאל
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • האייל האלמוני
  ידיעה חדשותית ללא הפרטים ההכרחיים • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים