415820
לא הבנתי מדוע הדביקו *בכוונה תחילה* וגם לא מדוע ארה"ב אמורה לשלם פיצויים על כך.
415841
טרוריסטים לובים הפילו מטוס, לוב סבלה מסנקציות עד שניאותה לשלם סכום גדול מאוד. כעת לוב טוענת שאחיות בולגריות (בוא נודה על האמת, גם קנס של חמישה דולר לא ישולם ע"י הרשות) הדביקו מאות באיידס ודורשת מבולגריה (שאולי תבקש סיוע מגורמים אחרים, שבטח קשורים לפרשה כגורם מעסיק/מכשיר/תומך) פיצוי באותו סדר גודל, הדרישה היא לא ישירות מארה"ב. ההדבקה נתפסת כאקט של טרור (אם יש אמת בדבר אז מדובר בהפרעה או רשעות, לא טרור).

תחת ההנחה שיש אמת בהאשמות, זה מהלך הגיוני לחלוטין. כמובן שבמערב לא יאמינו ללובים, ואולי ראוי לתת לבית דין חיצוני לשפוט בנושא תחת הבטחה של המדינות המעורבות לשלם פיצוי מאותו סדר גודל.
בכלל קביעת נורמה של פיצוי בסך כמה מליוני דולרים לאדם עבור כל חף מפשע שנהרג ע"י ממשלה זרה (שלא במסגרת לחימה, לא רלוונטי לנו) יהווה גורם מרתיע שיקדם מאוד את קדושת החיים בעיני מדינות. כך למשל ארה"ב תחשוב פעמיים לפני שהיא מפילה מטוס פרטי קטן מעל דרום אמריקה בחשד שהוא נושא סמים.
אני חושב 415874
שאם ארה"ב תורשע בעניין יהיה לה בעיות הרבה יותר גדולות מהפיצוי ללוב.
פעולות טרור ביולוגיות ? אפילו סדאם חוסיין לא נתפס עושה זאת
פעולת טרור ביולוגית 416386
חפשו ותמצאו: כבר אומתו בעבר האשמות קובניות נגד ארה"ב על ביצוע פיגועי טרור ביולוגיים (הפצת מחלות).
פעולת טרור ביולוגית 416494
תחפש ותמצא, כבר עימתו בעבר אלמונים עם טענות חסרות שחר.
פעולת טרור ביולוגית 416504
אם אני לא טועה, ה-CIA ניסה להרעיל את קסטרו בעזרת סיגרים מורעלים, או לגרום לנשירת הזקן שלו, אבל זה כימי, לא ביולוגי.
פעולת טרור ביולוגית 416513
זה גם לא טרור, סה''כ התנקשות פוליטית.
פעולת טרור ביולוגית 416514
סיכול ממוקד.
פעולת טרור ביולוגית 416517
כן, התכוונתי לכתוב את זה, ושכחתי.
פעולת טרור ביולוגית 416527
התנקשות פוליטית היא טרור.
פעולת טרור ביולוגית 416531
איומים מרומזים הם טרור.
פעולת טרור ביולוגית 416533
לא. "טרור הוא טקטיקה של שימוש באלימות, המופנה בעיקר כלפי אזרחים אקראיים וחפים מפשע לשם השגת מטרות פוליטיות." (מתוך: ויקיפדיה). אלמנט האקראיות הוא מהותי, והוא זה אשר יוצר את האפקט המזרה אימה שהוא ליבו של הטרור. התנקשות פוליטית אינה אקראית.
פעולת טרור ביולוגית 416587
ה"לא" שלך מאד פסקני. בויקיפדיה ירום הודה טעו הפעם. רצח גנדי היה פעולת טרור למרות שאינו עונה על עקרון האקראיות. מחתרת לח"י היתה מחתרת טרוריסטית בהגדרה וקורבנותיה לא היו אקראיים. אני מאד מבין את הנטיה להגדיר כל דבר על פי כאן ועכשיו. האקראיות מאפיינת הרבה מארגוני הטרור היום. לאישה שרצחה את אלכסנדר השני קראו טרוריסטית. הקרבן לא היה אקראי. פעולות הטרור בעיראק אינן אקראיות לאורך כל הדרך; יש מטרה ברורה לפגוע בלובשי מדים עיראקיים המשתפים פעולה עם האמריקאים. מטרת פעולות טרור היא להטיל פחד (המילה טרור); אפשר להטיל פחד על ידי אקראיות ואפשר על ידי כיוון הפעולות לקבוצה מסויימת ואף לאישים מסויימים.
פעולת טרור ביולוגית 416593
רצח גנדי לא היה מעשה טרור. הוא היה התנקשות פוליטית, והוא לא הטיל אימה על הציבור. כך גם רצח רבין, רצח קנדי, ההתנקשות בחליל אל-וזיר, וכל התנקשות פוליטית/צבאית שלא מכילה בתוכה אלמנט של פגיעה חסרת אבחנה בסובבים. יש סיבה בגינה ה"לא" שלי הוא פסקני - אפשר לקרוא להרבה דברים טרור, אבל אז נעקר את המלה הזו מתוכן אמיתי ונמסמס אותה. אנשים קוראים לדברים "טרור" כי הם עושים שימוש מעשי בדיבור שלהם, ואני לא רואה את עצמי מחויב לשימוש שגוי שאנשים אחרים עושים במלה. ברגע שעל הכוונת שלך יש איש מסוים או קבוצה מאוד קטנה של אנשים מסוימים (נגיד, ממשלת ישראל) הרי שזה לא מטיל פחד על האיש ברחוב. ברגע שקסטרו הוא על הכוונת של ה-CIA אז חורחה רודריגז, תושב הוואנה הדמיוני שהמצאתי כרגע אינו על הכוונת ועליו לא מטילים אימה.
פעולת טרור ביולוגית 416602
תלוי מאוד איך מתבצעת ההתנקשות הזאת. ה''סיכולים'' הישראלים הם בד''כ לא די ממוקדים כדי שלא ייהרגו בהם ''אנשים ברחוב''. אשר על כן אין ספק שמדובר בטרור.
פעולת טרור ביולוגית 416604
ברוב החיסולים לא נפגעו "חפים מפשע"‏1, אתה מוזמן לעיין בסטטיסטיקות שמוציא מפעם לפעם חה"א לעיתונות.

1 השתמשתי בהגדרה המקובלת הרואה באישתו של מבוקש חפה מפשע, אבל לא בעמיתו לאירגון. כמובן שאני חולק על גישה זו וחושב שמי שישן עם כלבים, סופו שיתעורר מאש הגהנום שנכנסת מחלון חדר השינה.
פעולת טרור ביולוגית 416607
מה/מי זה חה"א?
מה זה רוב?
פעולת טרור ביולוגית 416619
חיל האוויר.
יותר מחצי (בדומה ל''בד''כ'').
פעולת טרור ביולוגית 416624
יותר מחצי זה יפה.
ובכל זאת, בסך כל החיסולים נהרגו הרבה מאוד חפים מפשע. ואזרח פלסטיני תמים בצאתו מביתו (והרי יש אנשים שחוסלו במכוניתם, דהיינו ברשות הרבים) אינו יכול לדעת בצאתו מן הבית אם לא יתחסל בטעות יחד עם המחוסל היומי.
פעולת טרור ביולוגית 416625
תמיד אפשר יהיה לומר לו: לא בכונה, תבין.
פעולת טרור ביולוגית 416626
כמובן. אם הטייסים שלנו מבינים את זה, אתה ודאי לא רוצה לומר שהפלסטינים לא מבינים.
פעולת טרור ביולוגית 416631
אני לא נכנס לויכוח שמאל/ימין. כתבו בד"כ, זה לא בד"כ. בד"כ "חפים מפשע" לא מתים, ואני בכלל לא בטוח שזה כזה הישג.
פעולת טרור ביולוגית 416658
בעניין הטרור השאלה המרכזית היא שאלת הכוונה. האם חיסולים ממוקדים נערכים במטרה להפחיד את את הפלסטיני התמים היוצא מביתו? אם כן, הרי זה טרור; אם לא, הרי זה משהו אחר (אינני מביע כאן עמדה לגבי אותו "משהו אחר" מבחינה חוקית, מוסרית או אחרת. אני מדבר רק על הסיווג).
פעולת טרור ביולוגית 416615
לא. ''טרור הוא טקטיקה של שימוש באלימות, המופנה בעיקר כלפי אזרחים אקראיים וחפים מפשע לשם השגת מטרות פוליטיות.''
פעולת טרור ביולוגית 416617
מה בהגדרה זו אינו תואם את החיסולים?
פעולת טרור ביולוגית 416642
''המופנה בעיקר כלפי אזרחים אקראיים וחפים מפשע''
פעולת טרור ביולוגית 416643
השאלה היא למה הכוונה ב''בעיקר''. למיטב הבנתי זה כמו ''בד''כ'', או ''בהרבה מקרים''. ואם כך זה לא מחייב, והחיסולים מתיישבים כאן.
פעולת טרור ביולוגית 416644
החלק הזה אינו רלוונטי. החיסולים אף-פעם לא היו מופנים לאזרחים אקראיים וחפים מפשע.
פעולת טרור ביולוגית 416651
מה לגבי הבליץ בלונדון במלחה"ע II?
פעולת טרור ביולוגית 416666
לפי ההגדרה הזו, כן. אבל באמת, מה זה חשוב? יש משפטים שהוכחת על טרור ואתה רוצה לדעת אם הם חלים במקרה הזה?
פעולת טרור ביולוגית 416670
בדיוק זה.

ההגדרה לא עובדת אינטואיטיבית. אנחנו מחפשים הגדרה פורמלית למשהו שכולם יודעים, לא?

נראה לי שחסר כאן איזה "תוך שימוש באמצעי לוחמת גרילה", או משהו כזה, כדי להפריד בין צבא יורה-על-אזרחים למחבל-בודד-סמוי יורה-על-אזרחים. ואז זה גם מוציא את דיר-יאסין מתחום ההגדרה, שלא לדבר על ההפגזות הישראליות בדרום לבנון במבצע ענבי-זעם.
פעולת טרור ביולוגית 416613
אתה יודע יפה שהשפה קובעת את התודעה. תעשה מחקר קטן על השימוש במילה טרוריסטים במהלך 200 השנים האחרונות. מי נקראו טרוריסטים. אתה מקבל רק את מה שכתבו בויקיפדיה ב-‏200 השנים האחרונות. תתפלא לראות עד כמה מגוונת משפחת פעילי הטרור. מה שמשותף לכולם הוא שהמילה אף פעם לא היתה אובייקטיבית . תמיד היתה טעונה ועצם השימוש במילה "טרור" היה כבר חלק ממהלך המילחמה נגד אלו שכונו טרוריסטים. הפרטיזנים נגד הגרמנים כונו טרוריסטים. אם אתה רוצה לשפר את ההגדרה ולצאת מהמובן הבסיסי של המילה- הטלת פחד, לשבור את הרוח, לצרוב את תודעתם- אז תראה איך תתרחב משפחת הטרוריסטים. כשעדיין הייתי משרת במילואים יצא לנו ללוות אנשי שב"כ במעצרים וב"ביקורי בית". ביקורי הבית ענו באופן מלא על המילה "טרור".
פעולת טרור ביולוגית 416616
אתה מנסה להשתמש בשפה כדי לקבוע תודעה ולשרת השקפה אידיאולוגית מסוימת, אני מנסה להשתמש בשפה כדי לקבוע תודעה מסוימת. נראה מי יצליח. כנראה שבדיאלוג אין טעם. רק ברצף של מונולוגים שבמקרה נשזרו זה בזה.
פעולת טרור ביולוגית 416618
והתודעה אצלך איננה משרתת כל השקפה אידיאולוגית?
פעולת טרור ביולוגית 416622
סליחה. נשמט בעריכה. הוסף במקום המתאים.
פעולת טרור ביולוגית 416621
מה שמאפיין בתגובה הזאת שלך היא הנימה המתנשאת. " אתה פוליטי; אני- לא". לא הצלחתי להבין את המישפט שניסחת. מה ההבדל בין "לקבוע תודעה מסויימת" לבין ""כדי לקבוע תודעה ולשרת השקפה אידאולוגית מסויימת". התוקף של דבריך שאתה אינך משרת השקפה פוליטית מסויימת נובע רק מהעובדה שאתה אמרת אותם.
אין לי צל של ספק שהניסיון שלך להשתמש בשפה כדי לקבוע תודעה מסויימת, בא לשרת השקפה אידאולוגית מסויימת. אתה אינך הרי רובוט איזוטרי.
פעולת טרור ביולוגית 416620
אתה טוען שאתה טרוריסט (במיל') ?
פעולת טרור ביולוגית 416623
לא, בכלל לא. אני פשוט לא משתמש במילה הזאת גם לגבי הפלסטינאים.
פעולת טרור ביולוגית 416632
בניגוד למחתרת הלח''י.
פעולת טרור ביולוגית 416649
מחתרת לח''י הפעילה טרור אישי כשיטה. היא לא התכחשה לזה.
פעולת טרור ביולוגית 416660
לגבי מי אתה כן משתמש במילה הזאת? או שמחקת אותה לחלוטין מהלקסיקון שלך?
פעולת טרור ביולוגית 416699
לא מחקתי אותה אבל אני מודע למיטען התעמולתי שבמונח בה לכן אני נזהר ממנה. החל בשימוש בה כמושג- טרור. אריק שרון היה התעמלן והדוחף הראשי של הפשטת המילחמה נגד הפלסטינאים. הזכר במרכז הליכוד המפורסם: שמיר רצה להעביר החלטות קונקרטיות. שרון ענה לו בתעמולה מופשטת:"מי בעד מיגור הטרור".
ראשית מעבירים את המילחמה מלחימה כנגד אנשים -מחבלים, טרוריסטים אם תרצה, או כל כינוי שתכנה אותם, לטרור. הרי אנחנו מכניסים את הטרור גם להתקפה על מוצב צה"ל או הטמנת מוקש נגד טנקים. זה הכל חלק מהטרור. והטרור כמובן איננו מקומי אלא עולמי; "ערפאת הוא בן לאדן שלנו"-(אריק שרון).
אז הסר את האשליות; כל מילחמה נושקת לפעולת טרור במידה זו או אחרת. לא סתם האזרחים נמלטים מאזורי לחימה ברחבי העולם.
גם הפעלת המחסומים היא במידה מסויימת פעולת טרור כנגד אוכלוסיה אזרחית. מבצע עינבי זעם היה פעולת טרור מדינתי מובהקת; "כל זמן שלא יהיה שקט בצד הזה של הגבול, לא יהיה שקט לאוכלוסיה בצד השני".
"הפגז שפגע באנשים בכפר קנא לא היה פעולת טרור כי לא התכוונו". זה היה סתםםםם. תבדוק תמיד את השורות התחתונות-
על פי ההגדרה שהביאו כאן- האוכלוסיה האזרחית נפגעת קשה? זו פעולת טרור. ההגדרה בוויקיפדיה היא תוצאה של רצון של אנשים
להגדיר פעולות אלימות בצורה שלא תכלול אותנו לכן הוסיפו את המילה "אקראי". אבל איננו לבד; כך האמריקאים וכך גם הבריטים ואחרים.
פעולת טרור ביולוגית 416727
יופי, אבל אם לא מחקת את המלה, מתי ובאיזה הקשר אתה משתמש בה?
(דוגמאות קונקרטיות יתקבלו בברכה).
ומעניין לעניין 416728
התביעה בארגנטינה מאשימה רשמית את איראן ואת חיזבללה בפיגוע הטרור בבניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס, בשנת 1994. בפיצוץ הבניין נהרגו 85 בני אדם, ונפגעו כ-‏300. ארגנטינה מבקשת להוציא צו מעצר בינ"ל נגד הנשיא האיראני דאז, רפסאנג'ני, ונגד עימאד מורנייה מהחיזבללה.
פעולת טרור ביולוגית 416534
אני רואה שפסטיבל גנדי-זאבי בלבל אותך קצת.
יש טענות רבות כאילו ארה''ב, במדיניות מתוכננת, 417165
חילקה שמיכות מוכות דבר (smallpox זה דבר, נכון?) לאינדיאנים.
בעוד שאין הוכחות למדיניות רשמית שכזאת, מקרים פרטניים שכאלו היו גם היו. רגעים ספורים בגוגל אחר smallpox blankets יעלו את שמו של גנרל אמהרסט, וחשדות לגבי עוד כמה אישים.
יש טענות רבות כאילו ארה''ב, במדיניות מתוכננת, 417168
Smallpox = אבעבועות שחורות

Plague = דבר
415879
א. האם נאמר באיזה מקום איך התבצעה ההדבקה ההמונית הזאת? (אני לא יכולה לקרוא את הקישורים).
ב. למה שהבולגריות ירצו להדביק את הלובים?
ג. למה שהפלסטינים ירצו בזה?
415909
למה שרופא באנגליה ירצה להרוג עשרות חולים ? למה שפדופיל בדרום אמריקה יאנוס וירצח מאות ילדים ? כי ככה, יש אנשים שזה טבעם.
לא קראתי את הקישורים, אבל תחת ההנחה שהבולגריות לא הדביקו את עצמן וקימו יחסים עם מאות ילדים, סביר להניח שההדבקה נעשתה (אם נעשתה) ע"י מתן טיפול בציוד מזוהם או הזרקה מכוונת של דם/נוזל נגוע.
415925
בקישורים כתוב שהמחלה החלה להתפשט בביה''ח לפני שהנאשמים התחילו לעבוד שם.
415928
מה הסיפור עם הרופא באנגליה?
בכל מקרה, לפדופיל (ואניה מניחה שגם לרופא) לא היו מניעים פוליטיים. כאן, כביכול, מיוחסים לבולגריות ולפלסטינים מניעים כאלה, כי אחרת מה ההיגיון בלדרוש ממדינות אחרות פיצויים על מעשיהם?
415963
התפרסם בעיתונות לפני כמה שנים (לא מצאתי קישור), רופא באנגליה רצח עשרות מטופלים, בעיקר קשישים כמדומני, בד''כ ע''י מינונים קטלניים של משככי כאבים.
בחקירת פאן-אם למיטב ידיעתי לא הודתה לוב בתמיכה בטרור אלא רק שהטרוריסטים באו משטחה. מבחינתה אין הבדל האם המדינה שלחה במזיד (מה גם שאין ללוב שום יכולת לגלות דבר שכזה, שהרי הם חוקרים רק את האחיות שמימלא יגידו הכל כדי שיפסיקו את העינויים) או שזו יוזמה פרטית של אזרחים. אזרחי לוב נהרגו (כביכול, לא היתי בונה על זה) ע''י אזרחים בולגרים, מכאן שבולגריה אשמה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים