פתרון - להרוג את כל הזקנים 418
להרוג את כל הזקנים הסינים!
הם הרבה הם לא מועילים והם נטל על החברה האנושית!!!
פתרון - להרוג את כל הזקנים 419
אין ספק ש"יורג" ידידנו ניסה לרמוז שהפתרון שדובי מציע פשיסטי במקצת, בכך שהוא מקביל את חופש הפרט אל מול טובת הכלל. היחיד, בפשיזם, שווה הרבה הרבה פחות מהמדינה.
נכון, יש בזה משהו. אבל לא חייבים להיות קיצוניים - קיבוצים, לדוגמא, מגבילים את חופש הפעולה של חבריהם במידה מסוימת (חבר קיבוץ לא יכול לקנות מכונית, אפילו אם יש לו מספיק כסף) - לטובת הכלל. כל מדינה, בעצם, מגבילה את חופש הפעולה של אזרחיה - ע"י חוקים. לטובת הכלל.
שלטון שאינו מגביל את חירות הפרט כלל הינו אנרכיה. למיטב ידיעתי, מעולם לא הצליח שלטון כזה לשרוד לתקופה ארוכה או עם קבוצה גדולה מספיק של אנשים. לא נראה לי שהוא יכול.

השאלה היא לא האם הגבלת חירות הפרט היא בעייתית - היא תמיד בעייתית, אבל ללא ספק נחוצה לפעמים. השאלה היא האם היא נחוצה במקרה הזה.

(לא, אין לי תשובה. המחשבה על דור שלם בעולם גדל כילדים יחידים, ודור שלם של הורים מגדל רק ילד אחד, מפחידה אותי עד מוות. אולי זה לא שווה את זה. אבל יש לנו ברירה?)
פתרון - להרוג את כל הזקנים 429
אז זה בדיוק ההבדל - שאני לא הצעתי להרוג אף אחד. אני הצעתי למנוע את לידתם של אנשים מראש.
כבר הודיתי במאמרי שמדובר כאן בפגיעה קשה בזכויות האדם, אבל הכיוון שלי אינו פאשיסטי (''החברה'' או ''המדינה'' מעל לאדם היחיד), אלא אנושיסטי - האנושות, ככלל, צריכה להיות מעל לרצונותיו של האדם היחיד. אינני מדבר כאן על שמירה על הסדר הציבורי שמצדיק פגיעה בזכויות הפרט, או שמירה על סדרי השלטון שמצדיקה פגיעה בזכויות הפרט - אני מדבר כאן על עצם שרידתו של המין האנושי ושל עולם החי שסביבנו שהפגיעה בו כתוצאה מהתפוצצות האוכלוסין שלנו היא עצומה. למטרה כזו - כן, מותר לפגוע בזכויות הפרט. כשם שמותר לפגוע בזכויות הפרט של אדם שרצח, כן מותר לפגוע בזכויות האדם כדי לשמור על קיומו של המין האנושי.
לדובי 489
אם אתה מציג את זה ככה, ראה את דברי האחרונים כדברים שלא נאמרו
ואני יוצא מן הדיון
פתרון - להרוג את כל הזקנים 506
מה חבל, אך דרכו של עולם גדולה מכולנו.
כמעט בכל אחד ואחד מאיתנו מובנה הצורך להתרבות. אין מה לעשות בנדון, זה תבוע בגנים שלנו. נכון שבימינו המוח הגדול משתלט לעיתים על המוח הקטן, אך זה תבוע עמוק מדי בתוכנו בשביל שנוכל לשנות זאת תוך שנים ספורות.
האבולוציה גורמת לכך שהמתאימים ביותר ישרדו. עם התפתחות המדע במאות השנים האחרונות, נוצר מצב בו קיום של מיליארדי בני אדם על פני כדור הארץ אפשרי בהחלט, אולם זה בא על חשבון בעלי חיים אחרים, אשר ללא ספק פחות מתאימים לחיות על פני כדור הארץ בתקופתינו.
כרגע אולי נראה כי יהיה כאן פיצוץ אוכלוסין מטורף, וכי קץ האנושות קרב, אולם ההיפך הוא הנכון. כאשר אוכלוסיית כדור הארץ תגיע למצב בו היא כבר עולה על גדותיה, ישארו רק כמה מיליארדים בודדים אשר כן יוכלו להסתדר במצב שיהיה (אם זה בגלל כסף רב, או אם זה בגלל יכולות על-אנושיות לשרוד זמן רב ללא מזון, למשל) ולכן, למעשה, אוכלוסית העולם רק תשתפר. רק החכמים ביותר, החזקים ביותר, אולם אנשים שיכולים לעמוד בכל הבעיות ששאר האנושות לא תוכל לעמוד בהן ישרדו, ולכן בעצם רק השבחה על המין האנושי תבוא בקרוב.
כרגע, כשיש בנמצא תרופה לכמעט כל מחלה שקיימית, ושכמעט שום מום באשר הוא (בין אם זה אסטמה, קוצר ראיה, פיגור או אפילו ספירות זרע נמוכות) אינו משפיע על יכולת ההתרבות שלנו והעברת הגנים הלאה, כל מה שיעצור את ההתרבות המדהימה הזו היא תמותה גדולה. כבר היום אנו רואים מגיפות אשר קשה לרפא אותן במקומות שונים בעולם, וכולנו צופים בטלוויזיה בכל הילדים שמתים ברעב באפריקה. אך מלבד מה שאנו מסוגלים לעשות, אין כל דבר נוסף שאפשר לעשות, וזו דרכו של עולם. מי שלא מצליח לשרוד, בסופו של דבר ימות. לפעמים אפשר להזיל דמעה על כך, משום שרבים מאלה שמתים, מתים שלא באשמתם, ולפעמים גם לא באשמת הוריהם או אפילו לא באשמת סביהם, אך כך הם הדברים, וככל שהאנושות תתרבה יותר ויותר, כך ימותו במגיפות ורעב יותר ויותר אנשים.
בקריאה מהירה לאחור של מה שכתבתי, אני מרגיש צורך להסביר למה אני מתכוון במונח ''שרידה''. לכאורה זה נראה כאילו אסון גדול יבוא עלינו, ורק בודדים ישארו, אולם לא זה הדבר. מה שיקרה הוא שפשוט אלו שלא מתאימים לשרוד ימותו. זה יקרה בלי אסון, ובלי מגיפות נוראיות, אלא פשוט מוות. זה יכול להיות מחוסר יכולת לנשום את האויר בערים הגדולות, יכול להיות מרגישות לשמש היוקדת יותר עם כל יום, יכול להיות שבגלל חוסר יכולת לממן מזון, ואולי בגלל חוסר ריכוז שלבסוף יביא את אותו אדם להידרס.

מה שאני אומר הוא, שהמדע של מאות השנים האחרונות שינה את שרידות האוכלוסיה שלנו מקצה לקצה, והאבולוציה רק עכשיו מתחילה להתאים את עצמה להתפתחות שלנו. ההתרבות המדהימה היא תוצאה של המדע, והתמותה התרבה היא תוצאה של ההתרבות. תוך מספר מאות או אלפי שנים, האיזון שוב ישוב, בצורה שונה מזמן עבר, אך הוא ישוב. זו דרכו של עולם.
פתרון - להרוג את כל הזקנים 585679
"אנושיסטי"="פשיסטי" העמדת כלל תושבי כדור הארץ מעל היחיד, מה בין זה לבין פשיזם?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים