שני לא שלישי 42592
הפועל ת"א גברה (בסיכום הכללי) על צ'לסי במסגרת הסיבוב השני של גביע אופ"א ולא במסגרת הסיבוב השלישי. אי לכך ובהתאם לזאת היא העפילה לסיבוב השלישי, ולא לסיבוב הרביעי, שם תפגוש (וגם תודח ע"י) לוקומטיב מוסקבה.
כמו כן, האם כינה כותב המאמר את צ'לסי בשם התואר "קבוצה חלשה (??) ומפוחדת"? או שהאשמה היא בי, ובקריאתי המרופרפת?
כתב, כתב 42624
עפ''י הגדרה, קבוצה שמודחת ע''י הפועל תל-אביב היא קבוצה חלשה. הפחד גרם לכמה מכוכביה לא להגיע למשחק הראשון.
הגדרה מענינת 42667
אפשר לקבוע לפיה למשל שאליצור קרית אתא/מוצקין היא אלופת הסופרוליג כי היא ניצחה בעונה שעברה את מכבי ת"א (ביד אליהו!), שניצחה את פאנאתניקוס וכו'. מרחיקי לכת יוכלו אפילו להכתיר את נבחרת ישראל כאלופת העולם בכדורגל, עפ"י אותו הגיון.
צ'לסי היא קבוצה חזקה. במושגים של כדורגל ישראלי היא קבוצת על כמעט. די להזכיר את העובדה שרק העונה השקיעה צ'לסי ברכש כ200 מיליון ש"ח (32 מיליון ליס"ט), בחישוב גס זה בערך פי עשרה מכלל תקציבה של הפועל ת"א. כל כוכביה של צלסי נטלו חלק במשחק השני (פטי וזנדן למשל נרכשו *כל אחד* בעלות של בערך פי שניים מכלל תקציבה של הפועל) ועדין היא לא הצליחה לגבור על הפועל ת"א.
נו טוב 42698
תוסיף חיוך אחרי ההערה הקודמת שלי, ולא נריב.
נו טוב 42730
תן סיבה לחייך, ובכלל יהיה אחלה.
שני לא שלישי 42641
לא התכוונת לכתוב "שם תפגוש (וגם *לדעתי* תודח ע"י) לוקומטיב מוסקבה"?
שני לא שלישי 42642
אני חושב שהוא התכוון למה שהוא כתב, כי אין ספק שהפועל ת''א תפגוש (וגם תודח ע''י) לוקומוטיב מוסקבה.
דווקא לי יש ספק 42645
אמנם סביר שהפועל ת"א תודח, אבל היה סביר שהיא תודח גם ע"י צ'לסי (אפילו אחרי ה 2:0 צ'לסי נשארו פיבוריטים). כדורגל, כזכור, הוא לא מדע מדויק.
מי אני ומה שמי? 42647
i am willing to lay 7 to 4 on that proposition. in fact, i am willing to take 6 to 5 for my dough.

and it is not too low, at that.
חשבתי שאני מבין אנגלית, 42662
אבל אני לא מבין את התגובה שלך (אני מבין את המילים, ו*אולי* יכול לתרגם למשפטים, אבל מה הקשר לתגובה שלי?).
42692
אני מתאר את הסיכויים מנקודת מבטו של מהמר סוסים.
סתם, מעניין אותי מי יזהה את הסגנון ואת מי אני מחקה למעלה.
מרקס? 42762
איך סיכויים כל כך טובים (7:4), מסתדרים עם "אין ספק".
לא... 42774
הארבע לשבע מתאר את יחס ההימורים, והוא נחשב לנמוך. אבל אני עוד ירדתי לשש לחמש, ואח''כ עוד הסגרתי את נכונותי לרדת נמוך עוד יותר.

(עכשיו, כשאני חושב על זה, יחס הימורים של ארבע לשבע הוא נמוך במירוצי סוסים, לא בכדורגל. אבל שש לחמש זה די נמוך גם בכדורגל)

הנסיון לתרגם לעברית נועד לכישלון, בקושי הצליחו לתרגם לאנגלית.

אבל נראה לי שדן אלמגור תרגם איזה קטע שלו ל''פנקס הקטן''.
אני מרים ידיים, מי? 42787
1. אני מבין קטן מאד ביחסי הימורים, מה אומר ארבע לשבע או שש לחמש (לתומי חשבתי ש4:7 אומר שעל כל 4 שקל שתשלם במידה ותכשל, תוכל לקבל 7 במידה ותצליח)?
2. בכל מקרה, מסובר על יחס כלשהוא, ואפילו רציונלי (להבדיל מיחסים שאינם באותו סדר גודל) ולכן יש סיכוי.
Damon Runyon 42791
והניב נקרא runyonese.
4:7 אומר שאתה משלם ארבעה שקלים, ומקווה לקבל שבעה.

5:6 הוא יחס סולידי מאוד מאוד על פי המספר של ראניון. יש לזכור שמדובר ביחס *הימורים*, לא ביחס סטטיסטי. סוכן ההימורים (שמשחק מולך, בעצם) מעריך את הסיכוי להצלחה שלו כנמוך מחמישית (נמוך משמעותית מחמישית, אפילו, אם נזכור שסוכני ההימורים מסוגלים לשבת ב pigeon club ולשתות old fashioned בשרשרת גם בתקובת היובש).

אז 5:6 זה בדרך כלל היחס שהיית מצפה לו עבור התערבות מסוג "לוקומוטיב מוסקבה תנצח את הפועל תל אביב".
נמשיך? 42892
כמו שאמרתי, אתה מדבר על יחס הימורים לא רע (כמה זה יוצא, 1:6 להפועל ת"א?).
נמשיך? 42912
עכשיו אני לא מבין. זה אומר שאתה מוכן להמר מולי ביחס כזה? אני אשלח לך עוד היום בדואר חמישה אגוזים.

בכל מקרה, כדי לא להכנס עמוק מדי לתוך מדע ההסתברות ואמנות ההימורים, אבהיר שהטקסט ברניונית הובא לשם המחשה בלבד.
נמשיך? 42913
כל הטענה שלי (ראה תגובה 42645) היא שיש סיכוי ממשי להפועל ת"א (ומכאן שיש ספק שהפועל תודח ע"י לוקומוטיב מוסקווה בניגוד לטענתך http://www.haayal.co.il/reply.php3?id=757&rep=42...). סיכוי של 1:6 הוא סביר בהחלט.
האגוזים בדואר 42917
היחסים שהזכרתי הם אופטימיים להחריד, ובסוף גם כתבתי שהם not too low, for that matter, משמע יש לאן לרדת. השתמשתי ב 6:5 וב 7:4 כיוון שהם חוזרים הרבה פעמים אצלו, לא בגלל שהם מהווים הערכה מושכלת שלי.

רק בשביל איפוס הדיון: יחס הימורים של שש לחמש הייתי נותן, לדוגמא, לפועל ת"א מול קריית גת. לקריית גת הייתי נותן אחד לשלוש.

סתם אני מתקשקש, אל תיקח אותי ברצינות. אתה אוהד הפועל?
לא קיבלתי, 42943
ולא השתכנעתי בחוסר הספק שבהדחתה של הפועל ת''א (לא שלי, כאוהד שלה, אין ספקות בכך שהיא תדיח את לוקומוטיב מוסקווה).
אוי, אני אידיוט. 43691
יש לי מנוי בספריה, אני מחליף ספרים, קורא אותם, וכו'. את הספר של דיימון ראניון יש לי בבית, וכל לילה אני קורא סיפור שניים. זה ספר מאוד גדול - יש שם לפחות שישים סיפורים. אתמול קראתי את הסיפור האחרון, סיפור יפה ועצוב כרגיל. קודם כל, יש לו שם יפה ועצוב: All Horse Players Die Broke.
חוץ מזה, ולעניין, עשיתי שגיאה חמורה בקשר לשערי ההימורים, בתור עונש אני חייב להעתיק פיסקה מהספר שתבהיר את הנושא:

This 1 to 6 means that if you wish to wager on Cara Mia to win, you must wager six of your own dollars to one of the bookmaker's dollars, and means that the bookies are not offering any prices whatsoever on Cara Mia running second or third.

ובעברית: חמש לשש זה קצת פחות מחצי. כל הכותבים באתר מוזמנים ליידות בי פירות רקובים, וסמיילי, לך אני חייב התנצלות מיוחדת, על כל בילבול המוח המיותר.

דרך אגב, כל זה לא משנה את מה שאמרתי על העמדה של המספר של ראניון - בעיניו פייב טו סיקס זה הימור בטוח. מה שמסביר למה All Horse Players Die Broke.
ובטח שזה לא משנה את העובדה 43693
שהפועל ת''א תודח ע''י לוקומטיב.
והאגוזים? 46234
למה עוד לא קיבלתי את האגוזים שלי?
(כיוון שמאור לא קורא את זה) 46236
אני מרשה לעצמי להסגיר כי בעקבות תוצאת המשחק המפתיעה הסתובב הבחור באי-נחת בדירה כשהוא ממלמל לעצמו 'אוי איך יזיינו אותי עכשיו באייל', 'אוי מה היה עלינו', וכו'.
מי אמר שלספורט אין תוכן חיובי?
שקר וכזב 50504
את שני המשפטים האלה לא אמרתי. שתדעו שאני מבליג על ההבלים האלה כבר חודש (הוא ציטט את דבריו בפני במדיה אחרת, ואני רוצה לראות אתכם מבליגים חודש על מלבן מסוג זה).
לשם כנות אציין שאכן הייתי שרוי במבוכה מסויימת, אבל אנחנו פה בין חברים, לא? האפיזודה לא הדירה שינה מעיני וגם לא העתירה צעדים על מרצפות דירת המעונות.
יש לציין שמצאתי את עניין כשל הימורי משעשע, מה גם ששמחתי בשמחת עלי מוהר (אם כי שמחתי עוד יותר בשל העובדה הפשוטה שכגובה ההעפלה, כאב ההתגלגלות במוקד).

לסמיילי: אתה מוזמן לידע אותי באשר לכתובת אליה אשלח את האגוזים. אנא פרט את העדפותיך (קוקוס, אגוז הוא?). לחילופין, אני יכול, במידה והמשחק הבא נופל ביום חמישי או שישי או בשבת, לארח אותך ואת כל מי שיחפוץ בכך בביתי (לא במעונות, חו"ח) - התקרובת תהא אגוזים, או גרעינים, בליווי בירה, ואני מתחייב להביא מקיואינס, או הוג(ח?)ארדן בכמויות נדיבות. ההזמנה תקפה גם לכל מי שטרח וקרא את חילופי הדברים ביני ובין סמיילי.
Double or nothing? 50532
Double or nothing? 50560
יאללה, בסדר.
Magical Mistery Tour 59009
אפשר לרבע?
59033
נראה לי שאתה לא רוצה לנצח ולגבות את החוב. אל תדאג, לא יהיה אנתרקס באגוזים.

בהנחה שאני רוצה לנצח, בטח שאני מסכים לרבע - הסיכוי שהם יעברו את מילאן הוא הסיכוי למנהור קוונטי של הכדור אל תוך השער דרך קיר (ההגנה של מילאן. מזמן לא שיחקתי בפיפ"א 2000 או משהו, אז אני לא זוכר אם כל ה קוסטקוסטה האלה עדיין משחקים שם). לא זוכר את החשבון.
59059
במסגרת פינתנו "יש לי מבחנים":

יש לי עכשיו מבחנים ללמוד אליהם, אז קראתי את הספורט ב ynet. הקוסטקוסטה הוא כמובן קוסטקורטה, אבל התכוונתי בכלל למלדיני.
הלכו האגוזים 62415
טוב, את האגוזים הפסדתי, אבל גם בדיאבד, הסיכוי היה לא רע כמו שחשבת (וחישבת), ולמעשה, הם אפילו הצטרכו עזרה (וכידוע, שמעון גרשון בחור חביב, עוזר לכול מי שמבקש יפה, ועושה את זה על הצד הטוב ביותר).
נשארה רק המנגינה 62421
קזינו אף פעם לא משך אותי, אבל אני יודע שאם פעם אקלע לבית הימורים נוטף שנדלירים, עניבות ומשקאות על חשבון הבית, אני אפתח בהימור סולידי שווה ערך לשקית אגוזי מעצבים ממותגת. אם אנצח, ועל הרולטה הסיכוי לכך הוא 18 ל 37 בערך, וזה לא רע, בהתחשב בכך שאני בחור בר מזל בצורה יוצאת דופן, אני אחזור על אותו הימור. אם אפסיד, אכפיל (או אשלש, תלוי בעומק הכיסים) את ההימור. או במילים אחרות

for i=1 to Home
{
if Money<0
.
.
.

/*האהא, תודו שנבהלתם. חשבתם שאני הולך לכתוב פה את כל התוכנית, ואז שוב היו צוחקים עליכם ב ynet. */

אבל העקרון ברור. זה בקשר שזה.

בקשר להפועל, אני שותף זוטר בצערך. היה נחמד לראות בימי חמישי כדורגל. הקטע העצוב באמת מבחינתי הוא שהטור הספורטיבי של עלי מוהר, בהעיר, התחיל לצאת בימי שישי - ואלינו בפרובינקית הרצל לא יצא בכלל, אז לא קראתי את טוריו המלבבים, שהם בעצם הסיבה שאני אוהד את הפועל תל אביב (במידה צנועה), אני חושב.

הרי לך תיקון קטן, אני מקווה שיתקבל ברוח טובה:
"בדיאבד" מתאים מאוד כאן! מבחינתי צריך לחלק את המילה BEDEE'AVAD לשתי מילים: בדיעבד, אם בדיעבד משהו הצליח (עבד), ובדיאבד, אם בדיאבד משהו לא הצליח (אבד), כמו הפועל שהפסידו - לא עבד, ולכן אבד. משהו כזה. יישר כוח!
לא שעייני צרה 62497
אבל הפועל ת"א עברו את הטורקים (את הטורקים! לא צ'לסי ולא פארמה) רק בזכות שער אחד עצמי לגמרי בסביבות הדקה ה89בבלומפילד, ועוד שער אחד חצי עצמי בטורקיה, אותו בישל להם באדיבותו הרבה השוער של גאזינטספור (או איך שלא קוראים להם).
ושוב, הפועל באמת עשו הישג נאה, אבל הרבה פעמים יש לאוהדי כדורגל נטיה (טבעית), לחשב עד אין קץ כל חצי כמעט של הקבוצה שלהם, ולקחת כמובן מאיליו את הכמעטים של היריבה. שמעון גרשון הפגין את נחמדותו בסאן סירו? יכול להיות, אבל אם לא שני טורקים נחמדים אחרים, הוא לעולם לא היה מגיע לשם.
ידוע שהטורקים אוהבים אותנו 62526
אסור לשכוח שחוסר אוביקטיביות היא חלק ממהותה של אהדת ספורט.
ידוע שהטורקים אוהבים אותנו 62591
בימי הזוהר של מייקל ג'ורדן בשיקאגו, אהדתי (בוז לי) אותם. הבחנתי אז שאהדה היא מה שמאפשר לי לא להיות *תמיד* בעד האנדרדוג, ולפיכך מעלה קצת את אחוזי השמחה שלי על התוצאה.
אפשר אותו הדבר, רק בלי הכדורגל? 50597
בטח, בשמחה. 50608
ואם אתה כבר כאן - הוחארדן, נכון? אז תסביר לי למה הברמנים תמיד צוחקים עלי?
בטח, בשמחה. 50626
נדמה לי שדווקא הפעם אתה טועה.
בניגוד לגבינת חאודה (אם תאמר להולנדי גבינת גאודה, או שתחטוף מנת צחוק אחת-אפיים, או שתקבל גבינה צהובה מזן אחר לחלוטין), פה כן מבטאים את ה-G כמו שהיא (כלומר, כ-ג', ולא כח' לא דגושה).

אם יש ברשותך בקבוק, אנא הגד אם יש סימון כלשהו מעל ה-G, וכך יהיה פשוט יותר לדעת.
בכל אופן, לאחרונה יצא לי לשבת עם מכר הולנדי על בקבוק של בירה לבנה נפלאה זו (היא בלגית, אגב), והוא ביטא את שמה הוגארדן.
אך כאמור, ישבנו על בקבוק או שניים של התמיסה המשובחת, כך שלא הייתי סומך במיוחד על שיקול דעתו הלשוני ברגע מסוים זה.
גוגל והאייל משתכרים בשמחה יחדיו 50641
אם רצית פעם לדעת איך מבטאים שם של בירה בלגית, והתביישת לשאול, לך לכאן:

פנייה ציבורית - מה עם סקר חדש? (עדיף היתולי, שתהיה לנו במה לדיונים איזוטריים ומשונים של תחילת השנה)

נ.ב. - אין לי כרגע כרטיס קול, אז מישהו יכול להגיד לי אם צדקתי בקשר להוגארדן? בתודה מראש.
בערך 50646
האמת ש"ח" של ממש לא מתאימה כאן.
זה איפשהו באמצע בין ח' לה', ודווקא אמרתי את זה בסדר לברמן.

ויש לי שאלה: אני יודע שאת האות s כותבים "ess". איך כותבים את שאר האותיות (ובפרט - m ןg?).
יאללה מכבי! 46768
בגלל שמאור לא קורא את זה, ובגלל שהוא הסתבך בכל הסיפור הזה רק בגלל נבואותיי המופרכות, אני לוקח על עצמי את האחריות למחדל, אוכל את כובעי בוש ונכלם, ומאחל להפועל ת''א שיתמקדו באירופה, ויותירו את אליפות המדינה לקבוצה שאכן ראוייה לה. הייתי מתנבא כאן שאת גביע אופ''א הם ממילא לא יקחו, אז מה זה כבר משנה, עוד שלב פחות שלב, אבל אתם יודעים איך זה עם מי שנכווה ברותחין.
בעזרת השם, 46770
השנה טריפל אדום, ובלי גביע הטוטו.
הכדור הוא אדום 46143
"אין ספק"?

(הכותרת מתייחסת לצבע הכדור במשחק, שנערך בתנאי שלג. הכותב אינו אוהד כדורגל בכלל או אוהד הפועל בפרט).
אהם....... 46252
יש מעט מקרים שבהם אפשר לראות איך הימור עובדתי ברור לגבי העתיד מופרך או מאושש. הנה אחד מהם.
תהנו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים