שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 431765
נכון אינטרנט? אז הוא מגיע במהירות שהזמנת (1.5 במקרה שלי)? אז זהו שלא!

עד היום חשבתי שזה שאני לא מוריד ביותר מ 15Kbs במקרה הטוב בתוכנות שיתוף קבצים זה בגלל הזמינות בצד השני, אבל היום הבנתי שמדובר בקונספירציה: האינטרנט מגיע חסום (או משהו) וצריך לפתוח אותו ע"י הגדרות מסויימות של הפורטים. עכשיו אני מוריד לראשונה בהיסטוריה ב 60Kbs.

מישהו שם לזה לב? האם מדובר בצעד מכוון שנועד לחסוך לספקי האינטרנט רוחב פס, מעין opt-in שדורש גם רף התמצאות מסויים?

-------
מצטער שאני בכלל מעלה את הנושא ועוד בלי הקשר הולם. העונש הראוי והצפוי לי הוא שיום יבוא ומישהו יעשה עלי googling ויראה שאפילו בתור גיק אני לא מוצלח.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 431769
חפש throttling isp
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 431788
אפשר לקבל פרטים לגבי ה"הגדרות המסוימות"?
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 431792
לא ממני.. חברה שלי שינתה אותן וגם זה עם חבר טלפוני.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 431803
אם אתה מאחורי נתב ביתי, "פתיחת" הפורטים היא מגבלה של הטכנולוגיה (טוב, יש גם נתבי pnp בעניין הזה, אבל אתעלם מהם לרגע) ולא קונספירציה של הספקים.

כנ"ל אם אתה מאחורי firewall.

למידע נוסף על ההגדרות הנחוצות עבור התוכנות והנתבים השונים:
(זה בלי קשר לעובדה שיש ספקים שמגבילים פורטים מסויימים הידועים בכך שהם משמשים לתוכנות שיתוף קבצים. במקרה כזה הגדרת פורטים אחרים בתוכנה ובנתב תעקוף לפחות חלק מהחסימה)
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432089
חפש תחת protocol obsfucation לeMule או לטורנט.
זו הצפנה שגורמת לפאקטים של הפרד להיראות כמו מידע רנדומלי ועוקפת את ההגבלה של הISP.
עוד טיפ, חשוב לא פחות: תגדיר את הUPLOAD שלך לרמה של 5kp פחות מהמקסימלי. כדי לקבל מידע אתה חייב שיהיה לך UPLOAD פנוי (אין לי כח לכתוב למה).

בהצלחה
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432021
אתה אכן לא יכול להוריד מהר יותר ממהירות ההעלאה של הצד השני. ישנם שני סוגי מהירות, מהירות העלאה ומהירות הורדה. לא משנה איזו מהירות הורדה יש לך או כמה היא גדולה אתה לא יכול להוריד מהר יותר ממהירות ההעלאה של הצד השני, מהירות ההעלאה של הצד השני היא הגבול של המהירות שתוריד בה, זאת ועוד אם הצד השני מעלה לכמה אנשים המהרות של המעבר עשויה להיות גם חצי, שליש, רבע או חמישית ממהירות המקסימום של ההעלאה. מה לעשות? לחפש שותפים עם מהירות העלאה גבוהה או לא להוריד מגולשים אחרים אלא מהאינטרנט, כלומר משהו שכבר הועלה והוא שמור באינטרנט ואז מהירות המעבר תלויה במהירות ההורדה שלך, כלומר הרבה יותר מהיר משיתוף. 5-7MB גודל ממוצע של קובץ אודיו במשך של 5 דקות בערך באיכות 128-192kbs יורד תוך 8-10 דקות במהירות 10-12kbs. אז מה רע ב-‏10-12kbs? זה הרבה יותר גבוה ממה שהיה פעם ובעתיד יהיה עוד יותר גבוה כי לספקי האינטרנט יש אינטרס להגביר כל הזמן את רוחב הפס לצורך שיתוף קבצים בזמנים בהם כמות הזכרון של מחשב ביתי מגיעה כבר מזמן לעשרות ואף מאות GB וישנם שהגיעו כבר ל-TB הרבה מקום אחסון (1TB=1,024GB=1,048,576MB=1,073,741,824KB) כי כשיש דרישה לשיתוף קבצים אז משפרים טכנית את יכולת האחסון ואת יכולת ההעברה.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432026
למה אתה מתכוון כשאתה כותב "שמור באינטרנט"?
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432040
כשאני כותב "שמור באינטרנט" אני מתכוון שמישהו כבר העלה את הקובץ לאתר מסויים לדוגמא אם מישהו שלח לך קובץ לתא דואר של וואלה או נענע או גוגל או מס"ן, וכיום אתרים כאלו מציעים כמות מקום אחסון כמעט אסטרונומית גדולה פי כמה ממחשבים שלמים מלפני כמה שנים טובות ועוד בונוסים כמו סריקות של הקבצים למציאת וירוסים אפשריים, אז הקובץ שמור באתר וכשאתה מוריד אותו אתה מוריד אותו מהאתר היכן שהוא שמור ולא ישירות ממי ששלח אותו בזמן אמת. במקרה כזה כשאתה מוריד מאתר שבו מאוחסן הקובץ אתה לא תלוי במהירות ההעלאה של מי ששולח, כך שאם מי ששלח קובץ של 5MB עשה את זה במהירות העלאה של 10kbs זה לקח לו בערך 10 דקות אבל כשאתה תוריד את זה מהאתר במהירות 100kbs זה יקח לך בערך דקה אחת בלבד, אך אם הוא ישלח לך את זה ישירות בזמן אמת דרך תוכנת שיתוף קבצים או תוכנת מסרים אז זה יקח 10 דקות.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432059
אז אתה מתכוון שלשרתים יש לפעמים יכולות שידור גבוההות ממחשב ביתי שמחובר באדסל? יכול להיות, אבל מה קובע את מהירות ההורדה מגי-מייל? אם יש אלפי אנשים שמורידים בו זמנית מגי-מייל, זה פוגע בביצועי השרתים. בפועל זה יוצא יותר מהר ( לפעמים) אבל אני לא בטוח שאפשר להסתמך על זה.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432060
אתה יודע מה מקור ה- A שב ADSL?
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432061
כן, אבל למה זה קשור? הטענה שלי היתה שאלפי לקוחות מרוצים שמקבלים נתונים מהצד הגוגלי מגבילים למעשה את קצב ההורדה, ללא קשר ליכולת ה*פיסית* של הממשק.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432064
זה, כמובן, יכול להיות. תלוי בכוחה של חוות השרתים הגוגליאנית ושל אמצעי האיכסון בהם היא משתמשת. כשאתה מוריד מעמית שמחובר ב- ADSL, אתה (ליתר דיוק, הוא) מוגבל קשות ע"י תשתית התקשורת גם אם המחשב שלו מנמנם כל העת. לא התכוונתי להגיד שום דבר מעבר לזה.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432066
<תלוי לא ב*כוחה* של חוות השרתים אלא בקווי התיקשורת שלה, ולמעשה בכל צוואר בקבוק בהמשך הרשת.>

אני מסכים שפוטנציאלית, היכולת שלי להוריד סרטון מYNET או CNN היא הרבה יותר גדולה מהיכולת שלי לשלוח סרטון דומה אליך ( ומבחינה מסויימת זאת גאוניות של יוטוב- אתה מעלה פעם אחת ושולח לינקים לחבריך - יוטוב כבר ישברו את הראש כדי לספק רוחב פס) אבל אם הסרטון מאוד פופולרי ( למשל- מגדלי התאומים קורסים בשידור חי), תקבל ביצועים חלשים.

אגב, כמו שמאור אמר, תוכנות השיתוף ה"קבוצתיות" כמו ביט-טורנט עוקפות את הבעיה הזאת רק לכאורה. נכון שאם קבוצה גדולה של אנשים יתרמו את יכולת ההעלאה הדלה שלהם, תזכה לקצב הורדה גבוה יותר, אבל מצד שני, הם מחלקים את יכולת ההעלה שלהם על פני כל ה"אצווה", ובטווח הארוך זה מתקזז. היתרון העיקרי של ביט-טוררנט על פני שיתופי עמית-עמית הוא (לדעתי‏1) הזמינות.

1 דיסקליימר- אני מומחה קטן מאוד בתוכנות שיתוף.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432579
אם יוטיוב בנויים כמו שצריך, אין סיבה שהורדת סרט פופלרי תארך יותר מסרט נידח וזניח. לא משנה לקווי התקשורת מה הם מעבירים. אם הדיסק הספציפי של הסרט הפופולרי עמוס, הבקשות להורדה יעברו לאחד מעשרות הגיבויים שלו.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432630
מסכים, התכוונתי לעומס על קווי התקשורת כאשר מספר הצופים הכללי עולה, לאו דווקא בשל סרט פופולרי במיוחד ( אולי יש מליארד צופים, כל אחד בסרט אחר). נתתי את המקרה של הסרט הפופולרי היחיד כדומה פשוטה לאיך עומס כזה נוצר.
שערוריה! (אוף טופיק מוחלט) 432057
בהרבה מקומות בעולם הספקים מציעים קצבי העלאה גדולים הרבה יותר לעומת הספקים בארץ..
חוץ מזה ברוב תוכנות השיתןף אתה מוריד מיותר ממקור אחד ‏1. כביכול, עדיין אפשר היה לטעון שמהירות ההורדה הממוצעת שווה למהירות ההעלאה הממוצעת, אבל זה לא נכון, כי הזמן הכולל של ההעלאה יותר ארוך.

בכל מקרה הכוונה המקורית שלי הייתה שקצב ההורדה שלי (לפי מה שאומרים כאן, בתוכנות שיתוף קבצים בלבד) הוגבל בכוונה ע"י הספק או מישהו אחר. אגב, האינטרס שלי הוא לא להפיץ את השמועה הזאת יותר מדי כי זה אם מספיק אנשים ידעו שזה קורה הם יסדרו את זה ויורידו במהירות גדולה יותר. זה רע כי זה אומר שכל אחד מהם יוריד דברים מהר בביטטורינט ויתרום לי את ה 10Kbs שלו למשך פחות זמן.

1 דווקא בתוכנה החביבה עלי soulseek זצ"ל זה היה אחד על אחד, ואמנם זה היה איטי אבל זה היה נורא מגוון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים