צנעת הפרט 434437
מכר קרוב אלי מתבקש לפעמים במסגרת עבודתו לוודא קורות חיים של ישראלים המבקשים לעבוד בחברות בחו''ל. בדרך כלל הוא מקבל את קורות החיים ואת מספר תעודת הזהות של האדם. משרד הפנים אמור לספק פרטים בסיסיים על האדם (כתובת, שנת לידה ואולי עוד פרט או שניים) אם מספקים שם ות''ז ( וכמובן תשלום כלשהו). מה שהפתיע אותי הוא שאוניברסיטאות נמנעות הרבה פעמים לספק אינפורמציה לגבי הבוגרים שלהם. אוניברסיטת ת''א (או לפחות פקידיה) כמעט אף פעם לא מוכנים לאשר אם אדם מסויים הוא בוגר שלהם משיקולי ''צנעת הפרט''. זאת כמובן סיבה אווילית, מכיוון שהאוניברסיטאות בדרך כלל מפרסמות את שמות הבוגרים בעיתון, ופרט לך האונברסיטאות ממקבלות מימון מכספי המיסים, אז נראה לי שיש לציבור זכות לדעת למי הן מחלקות תארים.

מצד שני, כנראה שלא מדובר במדיניות כי אוניברסיטה אחת (לא חשוב מאיזו עדה) שלחה לבוס של מכרי רשימה של כל הסטודנטים שלה (בחוג מסויים), כולל תאריכי לידה ומקום מגורים. אני חושד גם שחברות כוח אדם מקבלות רשימות כאלה.
צנעת הפרט 434439
גם הפסיכיאטר המחוזי ממומן ע''י כספי המיסים וזה לא נותן לנו זכות לדעת במי הוא מטפל ומה הבעיות שלו.
צנעת הפרט 434440
יש דמיון לדעתך?
צנעת הפרט 434447
החברה (האמריקאית) בה אני עובדת מוודאת באופן שגרתי את הפרטים הבסיסיים המופיעים בקורות חייהם של מועמדים שהתקבלו, ומיידעת את המועמד בפרטי התהליך (מה נבדק, מה העלתה הבדיקה). במקרה שלי הם התקשרו למזכירות החוג באוניברסיטה (הישראלית) בה למדתי ובדקו שאני אכן מחזיק בתואר בו אמרתי שאני מחזיק. לא נרשמו התפתלויות מצד האוניברסיטה - זה לקח רק שיחת טלפון אחת.

בלי קשר ממשי, הנה סיפור אמיתי לגמרי ששמעתי השבוע. מכר שלי, ששמו נניח יהודה ברקוביץ', קיבל טלפון לביתו, וזה הלך בערך ככה:

- אפשר לדבר עם חיים יהודה?
- זו טעות במספר.
- אתה לא חיים יהודה ברקוביץ'?
- אני סתם יהודה ברקוביץ'.
- ופנית ל"שמיים אדירים בע"מ" בעניין הצעת עבודה?
- נכון, אבל...
- נו, אז יש לי כאן מסמך וכתוב "קורות חיים יהודה ברקוביץ"'.
צנעת הפרט 434448
אתה הא. שאני חושב שאתה?
אגב, האם "לקח רק שיחת טלפון אחת" זה אנגליזם? אם כן, איך צריך להגיד?
צנעת הפרט 434450
דרש שיחת טלפון אחת בלבד.
צנעת הפרט 434458
נדרשה שיחחת טלפון אחת בלבד.
צנעת הפרט 434481
כן, כן, ואנגליזם זו השפה היחידה שאני מכיר.
צנעת הפרט 434478
עתודאים וחיילים שלומדים באוניברסיטה נדרשים (או לפחות נדרשו) לחתום על טופס המאפשר לצבא לקבל את כל הפרטים על לימודיהם, בין השאר כדי לוודא שהם לא לומדים יותר/מגוון מדי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים