עכשיו כבר כולם יודעים 434987
"בעיתוי מושלם ליום האשה הבינלאומי, בוחר הרב שלמה אבינר לתקוף את הגברים. במאמר שפורסם בעלון פרשת השבוע מכנה אותם הרב "אטומים", וקובע: כל גבר הוא קצת אוטיסט"

"ברשימתו השבועית העוסקת בנושאי זוגיות ומשפחה ומתפרסמת בעלון "ראש יהודי" המחולק בבתי הכנסת, ציטט הרב אבינר פרופסור אנגלי שטען כי "אוטיזם היא גבריות שמועצמת", והסיק: "כל גבר הוא קצת אוטיסט". במאמר שעסק ב"שיחות המפוספסות" שבין בני זוג, מביא הרב כמה דוגמאות לקצר בתקשורת שבין איש לאשתו. כך למשל יכולה האשה להתלונן על כאב ראש, ובמקום לעודד אותה או לתמוך בה יפטיר הבעל: "יש אספירין בארון במקלחת". "היא יודעת איפה יש אספירין" מוכיח הרב אבינר, "היא רק רצתה ממך תמיכה נפשית". בהמשך קורא הרב לגברים שלא להיות ענייניים כל כך, ולנסות להבין גם את מה שמסתתר מאחורי המילה הנשית.

אחרי שהביא דוגמא נוספת פונה הרב בנימה אישית אל הגבר וכותב: "אל תהיה כזה אטום. פרופסור מפורסם באנגליה כתב מחקר על אותה מחלה אומללה המכונה 'אוטיזם', כאשר קיר רגשי חוצץ בין האוטיסט והסביבה. הוא כותב שאוטיזם הוא מין גבריות מעוצמת. אם כך, אנחנו נאמר שכל גבר הוא קצת אוטיסט"."
אפרופו ''היא יודעת'', 434989
אולי כדאי לקשר ל- דיון 2477
כאב ראש הוא רק כאב ראש 434990
דוגמה היא אמנם רק דוגמה, אבל היא קצת מביכה ומושיבה את הנשים במקום שבו רבים עדיין שמחים להושיב אותן - מקומן של ילדות קטנות שטרם בגרו. נשים, בדומה לגברים, לנערות, לנערים ולקשישים משני המינים - מחפשות תמיכה נפשית כאשר מתרחשות בחייהן חוויות קשות ומטלטלות. לעומת זאת כשיש להן כאב ראש, הן באמת מחפשות הרבה פעמים עזרה במציאת האספירין (או פטור מסקס, או גם זה וגם זה).

והרב אבינר, מתוך כלל היועצים והמומחים שרבו לאין ספור במדינתנו, היה מגלה תמיכה נפשית עמוקה במין הנשי וגם במין האנושי בכלל - לו היה סוכר את מקלדתו בענייני גברים-נשים באופן כללי וכולל, והיה מניח לאנשי מקצוע שליבם טהור לעסוק בבעיית אטימותם של אחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים