התקבל בקריאה טרומית חוק נגד מצעד הגאווה 446203
"מליאת הכנסת אישרה בצהריים (יום ד') בקריאה טרומית שתי הצעות חוק שנועדו למנוע את קיום מצעד הגאווה בירושלים ובכל מקום בארץ. את ההצעות יזמו ח"כ אליהו גבאי (האיחוד הלאומי מפד"ל) וחברי כנסת מש"ס. גם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, סבור שירושלים אינה המקום למצעדי גאווה, אך הודיע שלא יתמוך בהצעות.

...

התיקון ל'חוק יסוד: ירושלים' יאפשר למועצת העיר ירושלים לאסור קיומם של מצעדים ותהלוכות "מטעמים של פגיעה בסדר הציבורי ברגשות הציבור או מטעמי דת". בהצעת החוק של האיחוד הלאומי-מפד"ל תמכו 40 ח"כים ו-‏23 התנגדו. הצעת החוק השניה שהוגשה על ידי ש"ס, המרחיבה את האיסור לכל הארץ, אושרה ברוב של 41 נגד 21 חברי כנסת."

התקבל בקריאה טרומית חוק נגד מצעד הגאווה 446205
יופי של חוק. יהיה קצת שקט ברחובות ולא נצטרך לסבול ת'פוליטיקאים שרוצים לגזור קופון על חשבוננו עם כל הריבים האלה מי יצעד מתי ואיפה. גם לא נצטרך לסבול ליכלוך, פקקים, ורעש, שלא לדבר על שמחה מעושה ודביקה וכל מני צדקנים בשם עצמם. אז תאמר מהיום אין יותר מפגנים מטעמים שונים ומשונים של פלגי אוכלוסיה שעצם קיומם מעורר מחלוקת, והם בעצמם חיים על המחלוקת. הגיע סו''ס הקץ למפגני החרדים.
הנימוקים לתמיכה, מצד חברי הכנסת הלא-דתיים, מדהימים 446216
מתוך http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3409537,00.h...

משה שרוני: "מי שרוצה לעשות מצעדים יכול לעשות זאת בכל עיר אחרת - בני ברק, תל-אביב או חיפה, אבל בירושלים לא. מדוע נטפלו דווקא לירושלים?" רמז: כי הם גרים בירושלים, וחיים בירושלים. גם ירושלים היא חלק מישראל וגם בה מותר לנהל אורח חיים הומוסקסואלי/לסבי/טרנסג'נדרי. והוא ממשיך "מה, הם הרוב במדינה? הם מיעוט, מיעוט קטן. אז אם הם לא מבינים את זה, אז יש חוק" והמלים נגמרות...
אלכס מילר: "מדובר בנושא רגיש מאוד, ואם אין הסכמה לקיום מצעד כזה, לא צריך לעשות אותו בכוח" אז מעכשיו הפגנות יהיו רק על נושאים שיש עליהם הסכמה? זה לא מעקר את הרעיון של הפגנה מעיקרה?
הנימוקים לתמיכה, מצד חברי הכנסת הלא-דתיים, מדהימים 446231
משה שרוני גם לא בקיא בגיאוגרפיה של ישראל, ולא בפני השטח בירושלים.
גם בירושלים יש עליות.
הנימוקים לתמיכה, מצד חברי הכנסת הלא-דתיים, מדהימים 446232
וכיון שהוא חושב שראוי לחסום את ירושלים בפני הצועדים - הוא מציע כמה אופציות אפשריות ובתוכן בני-ברק - בני-ברק, בלי ספק עיר שתאמץ אל ליבה בחום את מצעד ההומואים והלסביות.
הנימוקים לתמיכה, מצד חברי הכנסת הלא-דתיים, מדהימים 446290
לא רק כי "הם גרים בירושלים וחיים בירושלים" אלא גם, וחשוב לא פחות, כי ירושלים היא *עיר הבירה* וכי בירושלים נמצאים כל מיני מוסדות שוליים וחסרי חשיבות שבטח לא יכולים להשפיע על חיי הקהילה ההומולסבית כמו למשל הכנסת ובית המשפט העליון.
באמת, למה דווקא בירושלים.

________
העלמה עפרונית, כנראה שתצעד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים