לי זה עשה טוב 446935
אולי זה עניין של גיל. אולי נוסטלגיה רומנטית. אבל מזמן לא הרגשתי שקרה משהו נכון - שצריך היה לקרות - בפוליטיקה הישראלית.

אני מאמין שפרס יהיה הנשיא של כווווולם, כמובן חוץ משל אלו שהוציאו את עצמם מהכלל.
לי זה עשה טוב 446936
העברה של פרס לתפקיד ייצוגי וחסר כוח פוליטי אמיתי, ששני קודמיו סיימו אותו בבושת פנים?

אני יכול להבין איך אפשר לחשוב על זה כעל "משהו נכון שצריך היה לקרות".
לי זה עשה טוב 447100
כן, ההעברה הזאת, כמובן בתקווה שהוא לא יסיים את התפקיד כשני קודמיו - זה הרי לא חלק מהגדרת התפקיד.

פרס כבר אחרי שיאו בצד הביצועי של הפוליטיקה. גם "המשנה" וגם שאר התוארים הם יותר סימליים מאשר היו ב-‏50 השנים הקודמות. ולמרות מצבו הבריאותי התקין, גם הוא יודע שבסוף כוווולם מתים. אז אם תשאיר אותו בצד הביצועי מעמדו, באופן טבעי, ילך וידעך עד שלעת פרישה הוא יהיה סגן שר בלי תיק או משהו. אני חושב שיותר "יפה" ו"ראוי" שאדם שכל כך הרבה שנים היה מעורב בבניית מדינת ישראל, יפרוש מהחיים הפוליטיים מבית הנשיא.

אני אף פעם לא הצבעתי בשבילו אבל לאור השגיו - גם הביולוגיים - אני מקווה שיהיו לו שתי קדנציות.

תאר לך נשיא מדינת ישראל בן 98 מתפקד. זה יראה לעולם כולו את נפלאותיו של הגנום היהודי.
לי זה עשה טוב 447103
כיום, הנשיא מוגבל לכהונה אחת.

לי זה עשה טוב 447109
זה מה שיעצור אותו ? יש לו סבלנות, הוא יחכה עד שידיחו את זה שכתב את החוק ואז יפעל לשנות אותו.
איך אתה מדבר? 447161
שמעון פרס לעולם- אבל לעולם!- לא יפעל לשנות כזה חוק. זו השמצה פרועה!
הוא יגיד שאם ידרשו ממנו, הוא לא ייאבק באופן אקטיבי בשינוי החוק; וניסים זווילי, או יורם מרציאנו, או דליה איציק, או מי שזה לא יהיה- יפעלו מיוזמתם לשינוי החוק- ממש כנגד רצונו של מר פרס.
לי זה עשה טוב 447171
החוק הזה מתייחס לנשיאים רגילים. פרס הוא נשיא לנצח.
לשמחה מה זו עושה 447495
דוקא העובדה שמשרת הנשיא היא כמעט לחלוטין סמלית, גורמת לי לחשוב שאין שום סיבה לשמוח על כניסתו של שמעון פרס לבית הנשיא.
אני מתנצל מראש על הקטנוניות והצייקנות, אבל איני יכול שלא לחשוב על עומס העבודה העתידית של חברת אל-על עבור הנשיא ש. פרס לעומת העומס החזוי עבור הנשיא ר. ריבלין.
זו באמת ראייה דרך חור הגרוש, אבל אולי ראוי שמדינה המצילה את כלכלתה ע"י גזילת 100 שקלים מתוך 1000 השקלים של קצבת הביטוח הלאומי תתחיל להסתכל גם מן הגזרה הזאת.
משרת הנשיא היא סמלית ונטולת משקל אמיתי ואישית אני חושב שיש הגזמה רבה במידת ההשפעה האישית שיש לשר פרס בארצות הים. אי לכך, חוששני שהנשיא פרס יהיה עוד אחד מאותם אישים הנוסעים לגייס כספים ברחבי התפוצות כדי להציל את המדינה, בזמן שנסיעתם עולה יותר מן הסכום שהם כביכול מגייסים (בהנחה שהם מצליחים לגייס בערך חצי שקל יותר ממה ששגריר או אחד מן הקונסולים יכל לגייס).
לשמחה מה זו עושה 447497
תוסיף לזה את האגו העצום של פרס שיתבטא ברצון להראות שהוא המנהיג האמיתי של ישראל.
לשמחה מה זו עושה 447610
טוב, התנצלת מראש, אבל אני חייב לומר בעצמי שאני לא מתלהב מההצצה הזאת דרך חור הגרוש.

כשאני מסתכל דרך החור הזה נדמה לי שלא צריך דגל למדינה - כי מכל דגל שהניפו ביום העצמאות היה אפשר לקנות מנה פלאפל לעניים. השאלה היא האם מדינה צריכה סמלים, הימנון, טקסים, משואות, מוזאונים, אנדרטאות, יומי זיכרון, אולימפיאדות, ארוויזיונים וכיוצא באלו. כי אולי בכסף של כל אלו היה אפשר להכפיל את קצבת הביטוח הלאומי.

לי אין תשובה מוחלטת לשאלה הנ"ל. אני חושב שדווקא מי שרוצה להגדיל את הסולידריות ובאמצעותה את הביטוח הלאומי, צריכים לטפח סמלים כאלו. אבל אני לא יודע אילו מהם חשובים יותר או פחות.

מכל מקום, המשרה הסימלית של הנשיא קיימת. ובמצב הזה נראה לי שפרס הוא הדמות החיה שהכי מזוהה עם הפרוייקט הציוני ב-‏60 השנים האחרונות ולכן הכי מתאימה לתפקיד. אני לא חושב שתפקידו לגייס כספים, ואם הוא יסע קצת (יותר) ויביא למדינה "שם טוב" במקום כסף, אני לא בטוח שזה בזבוז.
מודה ועוזב ירוחם 447625
למען האמת תגובתך יותר טובה מן הטרוניה שלי. בפרט, הטיעון שהכניע אותי הוא "שפרס הוא הדמות החיה שהכי מזוהה עם הפרוייקט הציוני ב-‏60 השנים האחרונות ולכן הכי מתאימה לתפקיד". אכן נכון.
מה שמציק לי הוא ההרגשה שנשיא המגביר את הלכידות והסולידריות צריך לעשות זאת בשדרות ולא בפריס. יתר על כן יש לי הרגשה עמומה שקולט אביטל (או דליה איציק) כנשיא המדינה היתה תורמת למעמדה הבינלאומי של ישראל בעולם, יותר משמעון פרס. מול אחמדינג'אד, נסראללה ומשעל, נשיאה שהיא אישה יכולה להיות נכס לא מבוטל.
הטיעון של דגלים ואנדרטאות אינו חד-משמעי. אני חושב שנוכל להסכים שמדובר בעניין של כמות יותר מאשר איכות. לא תולים דגלים ברחובות שהם ביתם של מזי רעב. האם נסיעותיו של ש. פרס ישארו בגבולות הסביר והמקובל? זוהי שאלה שתעמוד בפני שיקול הדעת והתבונה של פרס עצמו.
בכל אופן, אני חושב שכמעט כולם יכולים לקוות להצלחתו בתפקיד.
מודה ועוזב ירוחם 447632
"לא תולים דגלים ברחובות שהם ביתם של מזי רעב"

אתה מן הסתם יודע שטענה זו אינה נכונה עובדתית. הפרולטריון היה לא פעם זריז להזדהות ולהתגייס למטרות לאומיות. לדוגמה, היכן מופיעים יותר דגלי אירלנד החופשית: בשכונות העוני של בלפסט או מול בתי הבורגנים?
מודה ועוזב ירוחם 447639
קבלתי. רציתי לומר שלא ראוי לעשות זאת. אני מניח שאם ''מזי הרעב'' באמת מזי רעב ואם לדגלים יש ערך כלכלי כלשהו, מזי הרעב יגנבו וימכרו אותם.
מודה ועוזב ירוחם 447641
אתה מוכיח בדבריך את מה ששוקי אמר. יותר זול לתלות דגלים ולחלק מדליות מאשר לפעול נגד העוני. זה נכון שהפרולטריון זריז להזדהות ולהתגייס- לכן טוב להשאיר אותו פרולטריון. ההתגייסות וההתלהבות הלאומית מוציאה אותו נפשית מעמק הבכא. באותה מידה משמשת הדת למטרות הללו.
מודה ועוזב ירוחם 447649
השאלה שאתה מפספס היא האם אפשר לעזור ל"מזי הרעב" בלי דגלים בכלל?

אם אתה רוצה "סוציאל דמוקרטיה" - שהעשירים יחלקו את עושרם עם הרעבים - אז אתה צריך איזה בסיס לסולידאריות בין העשירים לעניים. בסיס כזה נבנה באמצעות דגלים לאומיים ו/או דתיים. בלעדיהם, למה שהעשירים יתנו?

אם אתה רוצה (כמו שנדמה לי) שהרעבים יקחו בכוח מהעשירים החזירים, אז אתה צריך לגייס את הרעבים לכוח מאוחד תחת דגל משלהם - בד"כ אדום עם פטיש ומגל (או שחור עם גולגולת). זה עובד רק עד שנגמרים העשירים וכולם מזי רעב.

בכל מקרה, כשאתה עוסק בקולקטיבים לא נראה לי שאתה יכול להימנע מדגלים, אפילו שבמחירו של כל דגל אפשר לקנות מנה פלאפל.
מודה ועוזב ירוחם 447668
היכן ראית אצלי את המילה "בכלל"? אני מדבר על דגשים.
בוא ניקח דוגמה מהתחום הכלכלי:
כל התחום שעוסק במוטיבציה והתפתחו בו הגישות שמדגישות את הגורמים הלא כספיים. אפשר לבחור את מצטיין המחלקה, להעניק תעודות הצטיינות, פגישה עם המנכ"ל, יו"ר הקבוצה, הבעלים, סוף שבוע וכו'. אפשר להשתמש בדינמיקות למיניהן ועוד. כל האמצעים הללו זולים יותר מהעלאת שכר. כל אלה שווי ערך לדגלים, סיסמאות וכו'. כולם זולים יחסית. מעניין מדוע בעלי בנק הפועלים לא העניקו אות הצטיינות לזיו אלא מיליונים.
מודה ועוזב ירוחם 447697
===>"מעניין מדוע בעלי בנק הפועלים לא העניקו אות הצטיינות לזיו אלא מיליונים."

מה זת'אומרת? א. כי זה הכסף שלהם. ב. כי הם רצו לתת לו. ג. כי מותר להם לתת לו.
שאלה אולי יותר מעניינת היא מדוע הם לא בחרו בי (או בך) לנהל את הבנק ולתת לי (או לך) מיליונים.

אבל אני מודה שאני בכלל לא רואה איך מדיון על סמלים ודגלים לאומיים הגענו למשכורת של זיו. תכף נגיע להרגלי המיטה שלו - אולי יסתבר שמסדיני המשי שלו אפשר לתפור כמה דגלים.
מודה ועוזב ירוחם 447708
כמו שאתה בודאי יודע, זה לא בדיוק ''הכסף שלהם''. בנק הפועלים הוא תאגיד שנסחר בבורסה, וחלק ממניותיו מצויות בידי הציבור.
מודה ועוזב ירוחם 447776
נו זה מה שאיציק אמר שציבור הבעלים (של מניות) של בנק הפועלים החליט - באמצעות נציגיו בדירקטוריון - לתת מיליונים למישהו.

ציבור בעלי המניות הביעו אמון בנציגיהם בדירקטוריון כשהסכימו לסכן את כספם ולרכוש את המניות בתקווה (חזירית) להרוויח כסף.

עלה על דעתי (לא שייך לעניין),
הלואי שאזרחי המדינה יבחרו את נציגיהם לכנסת באותה מידה של מחויבות ונטילת אחריות. אז לא היו שמים את פרץ לשר בטחון ולא בוחרים פנסיונרים סניליים כמו שרוני. העיוות בבחירות לכנסת הוא שאנשים יכולים לבחור בלי אחריות ואחר-כך לילל שהנבחרים לא מתפקדים. בבנק הפועלים זה לא קורה: אם הדירקטורים נבחרים בלי אחריות - אז בעלי המניות משלמים.

וחוצמזה, כאמור, אני פוטר את עצמי מדיוני תש"ח בקיץ. סתם נסחפתי לרגע.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447743
לא מאמין שפספסת את ההקשר. השאלה של איציק היתה למה טרחו לשלם לו מיליונים אם את אותה המוטיבציה היה אפשר להשיג על ידי בניית סולידריות בעזרת סמלים. נותנים לו צילום אויר של ירושלים עם חתימות הבעלים, או משהו כזה.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447775
בדיוק זה ההקשר שאני לא רואה. אני לא חושב שבנק פועלים פועל על סולידאריות אלא רק על מוטיבציה. אם הם ישכרו את איציק אני מניח שהם יתנו לו תואר גדול וכסף קטן. כנראה שעם זיו זה לא עבד, ומאחר שהם (מסיבות שאינני מבין) חושבים שזיו יכול להועיל להם, הם החליטו לתת לו תואר קטן וכסף גדול.

עכשיו השאלה היא מדוע זיו לא יתקומם כשגובים ממנו 50% מס כדי לתת את זה לעניים בישראל. כאן, התיאוריה אומרת, שיש לו משהו משותף עם העניים האלו - והדבר המשותף הזה מסומל בדגלים, ובנשיא המדינה וכיוצא באלו. אבל אם אין לו אפילו את הסמלים המשתפים הללו, אז למה שיסכים לתת 50% מהמיליונים שלו לעניי ישראל? מה רע בעניי עזה או דרפור?

טוב, אני יודע שאיציק יגיד: לא צריך טובות! הוא לא צריך להסכים ולהיות סולידארי עם העניים, הם יכולים לקחת ממנו בכוח. אז אני אומר שלאלו שלוקחים בכוח גם יש דגלים.

וחוצמזה, אני פטור מדיוני תש"ח בחודשי הקיץ החמים.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447777
נקודת המפתח פה היא ''כנראה שעם זיו זה לא עבד'', לעומת המצב עם הדגלים במקום פלאפל- שם נראה לך שזה כן עובד.
אני גם לא מבין בדיוק את ההבדל בין מוטיבציה לסולידריות בדיון הזה.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447786
===>"אני גם לא מבין בדיוק את ההבדל בין מוטיבציה לסולידריות בדיון הזה".
זה הבדל קריטי. בקיצור: מוטיבציה זה הסיבה שבגינה זונה נותנת לך. סולידריות (אני מקווה) זו הסיבה שלך ושל זוגתך.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447787
נראה לי שאתה צריך לעבוד על הזוגיות שלך אם לדעתך יחסי המין הם מתוך סולידריות.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447788
חידה: איך קוראים לאשה שמקיימת עם בעלה יחסי המין מתוך סולידריות?

___
הסנלו תרבג
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447798
פוי, לך לך!
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447832
לי נראה לי שאישתך צריכה להבחן בקמארי.
*קאמרי* 447833
*קאמרי* 447889
טויוטה קאמרי?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447845
אה, מצחיק שאתה מזכיר את זה, בדיוק השבוע היועצת הציעה לי לקנות פרחים ביום שישי כדי לתת ביטוי *סמלי* לרגשות שלדעתה עצורים בי.
אני רואה ש"סולידאריות" (להלן אחווה) לא נראת לך מסגרת נאותה ליחסי מין, אבל אני בכל זאת מקווה שהטיפול הזוגי שלנו לא יסתכם רק בשיפור המוטיבציה - שמעתי שויאגרה עושה את זה יותר בזול.

טוב, די עם הבעיות הפרטיות שלי. ההבדל שרציתי להצביע עליו הוא שמוטיבציה זה עניין רציונאלי-עסקי ואילו אחווה זה עניין ריגשי כמו אהבה (אגב, אתה יודע מה ההבדל בין אחווה לאהבה?). היחסים בין זיו לבנק הפועלים שייכים לקטגוריה הראשונה. היחסים בין זיו ועניי ישראל, או ביני ובינך, שייכים לקטגוריה השניה, אם כי בכולם יש כמובן רמות שונות של מוטיבציה ו/או אחווה.

אני חושב שהשימוש הרווח למילה סולידריות מבלבל אותך. היום מדברים על "סולידריות" בין ועדי עובדים שובתים - שזה בכלל לא רגש אחווה אלא מוטיבציה מאינטרס של שוק: הם ישבתו איתנו - אנחנו נשבות איתם. זה לא האחווה הפועלית שעליה חלם האח הגדול מרקס, אבל זה מה שנשאר לנציגיו המודרניים. ובגללם נראה לך מצחיק שבין בני זוג יש אחווה.

הלאומיות, אם היא בכלל משהו, היא רגש של אחווה. אם לא כמו בינך ובין זוגתך אז אולי כמו בינך ובין בן-דודך המרוחק. ובגלל שרגשות אחווה, בניגוד למוטיבציות, קשה להביע במילים, אנשים נוהגים להביע אותם בסמלים - כמו הפרחים שהיועצת אמרה לי להביא לאישתי.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447860
אתה טועה לגבי מוטיבציה. מוטיבציה היא עניין רגשי לחלוטין למרות שיכול להיות לה בסיס ראציונלי. לגבי ועדי עובדים למשל: קח את איגוד האחיות: בחשיבה רציונלית האיגוד הזה היה צריך לצאת למאבק עד שישיג את הרמת שכרן של כל האחיות בפאזה. אצלנו הוא לא עושה את זה . מדוע? אפשר לתת הסברים ראציונליים למצב הזה של חוסר תחושת כוח ויאוש. ריגשי אדוני.
ריגשי אדוני? 447869
ים אדוני
ים אדוני
שישו ושימחו בים אדוני
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447890
אחווה היא אהבת אחים‏1.
אני יודע מה ההבדל המילוני בין שתי המילים. שאלתי מה ההבדל ב*הקשר הזה*. אם נהיה רגע ציניים, המטרה של המדינה לעודד סולידריות ( במובן של דגלים, נשיא, פטריוטיות) זה כדי לספק מוטיבציה. מצד שני, לא שמעת אף פעם על מישהו שנקשר רגשית למקום העבודה שלו?
מבחינת המעסיק או המדינה, לא כל כך חשוב *איך* עוררת את המוטיבציה, נכון?

1לא במובן של מלון ניו המפשיר, סוטים.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447906
*בהקשר הזה* של זיו ובנק הפועלים, אמרתי מה לדעתי ההבדל בין מוטיבציה ואחווה. וגם אמרתי שלדעתי היחסים של הבנק עם זיו מבוססים על מוטיבציה ולא על אחווה, ולכן הבנק נותן לו כסף - כדי שתהיה לו מוטיבציה לעבוד אצלהם ולא בבנק לאומי, למשל.

לא הבנתי מה כוונתך ב"אם נהיה רגע ציניים". בשביל מה עוד רגע? אם אתה חושב ברצינות שסולידריות ומוטיבציה זה היינו הך (אני לא מסכים!), אז אפשר לחלק ביום העצמאות פלאפל במקום להניף דגלים ולהדליק משואות.

שמעתי על הרבה שניקשרו ריגשית למקום עבודתם וגם על כאלו שניקשרו לדובי שלהם או למוצץ. ואני מבין שאפשר לפעמים עשות מניפולציה ברגשות כדי לעורר מוטיבציה. לדעתי, מעסיק שעושה מניפולציות הוא כזה שלא כדאי לעבוד אצלו, ומדינה שעושה ככה היא מדינה שרע לחיות בה.

גם הדיבור השגור על "המדינה" שחייבת, שנותנת, שלוקחת, שעושה מניפולציות להגברת המוטיבציה וכו' הוא מלכתחילה שגוי בעיני. אני חושב שהמעסיק ואתה הם שני גופים בעלי אינטרסים נפרדים שיש להם מוטיבציה להחליף נכסים. אבל אתה והמדינה, בד"כ, באותו צד - כמו בעלי המניות של הבנק - ולכן לא נכון לדבר על המדינה בגוף שלישי.

הדיבור הזה של "המדינה חייבת לי" מזכיר לי את ההוא שאחרי נפילת מניות הבנקים טען שאת ההפסדים צריכה לכסות המדינה ולא משלם המיסים.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447912
מה קורה כאן? קודם כל אתה מדבר על "המדינה שחייבת ..." ומיד אחר כך לועג לדיבור ההוא? אם לא היית מכניס את איש הקש, לא היית צריך להלחם בו.

אולי אתה צודק, שסולידריות אינה שקולה למוטיבציה בדיון הזה. סולידריות שקולה ל*כסף* - דבר שבעזרתו או בשמו אפשר לשכנע(=לספק מוטיבציה ל) אנשים לעשות משהו.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447917
לא זכור לי שאמרתי "שהמדינה חייבת..." (אלא אם ציטטתי דובר אחר). אם עשיתי זאת - טעיתי.

את הרעיון שסולידאריות שקולה לכסף אני בכלל לא מבין. האם אתה אומר שאפשר לתת לזיו כסף כדי להגביר לו את המוטיבציה לתת כסף לעניים? ואם כן, אז בשביל מה צריך אותו באמצע?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447919
אני(= בעל הבנק) רוצה לשכנע את זיו לעשות עבורי משהו- לעבוד קשה עבור הבנק. כדי שתהיה לו מוטיבציה לעשות את זה אני משלם לו.

אני רוצה לשכנע את "ההמונים" לעשות משהו עבורי- להתגייס לצבא ולא להסתובב ברחובות ולשרוף מכוניות. כדי שתהיה להם מוטיבציה אני בונה בינם לביני סולידריות.

האם עכשיו הרעיון ברור?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447922
לא ברור. כדי שזיו יעשה לך את העבודה אתה משלם לו חצי מיליון ש"ח לחודש. אבל מה? כדי שלא יתרשל ושהמוטיבציה הנמוכה שלו תגדל, אתה משלם לו תוספת מוטיבציה -בונוס של 20 מיליון ש"ח. למה לא תבנה בינך ובינו סולידריות? הוא עוד עלול להסתובב ולשרוף את הב.מ.וו. שלו.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447924
אני חושב שאחת הבעיות בגישה של הליברטינים היא שאנשים לא מסוגלים לכבוש את האמונה הטפלה שאומרת שלא ייתכן שאדם אחר הוא מוכשר פי מאה מאדם אחר. פי חמש כן, אולי פי עשרים אבל לא פי מאה. אמונה טפלה, אבל אבן נגף רצינית בדרך לאוטופיה.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447931
זאת איננה אמונה טפלה בעניין הזה. לשלם בונוס של 30 מיליון ש"ח בנוסף למשכורת של מאות אלפי ש"ח בחודש, אינם עומדים בשום יחס להיצע של מנכ"לים בשוק. למדינה החליט דירקטוריון בנק המיזרחי לשלם בונות של מיליונים אחרי שכבר לא עבד בבנק. יש בשיטה הזאת יותר מאשר ביקוש והיצע. הבעלים רוצים לשלם ולא מוכרחים ויש להם אינטרס כלשהו. מדינת ישראל בסה"כ הולכת בעיקבות ארה"ב אבל לא לגמרי הבנתי את הרעיון מאחורי התשלומים הללו.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447938
מה שאני לא הבנתי זה למה אתה כל כך עסוק בכמה מישהו אחר מקבל. מה זה חשוב?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447942
מה שאני לא הבנתי למה אתה לא כל כך עסוק בזה? ואם יש לי מניות של בנק הפועלים? לא הרבה אבל מספיק בשביל לחוש שחוגגים על חשבוני.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447943
אז תמכור מהר!
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448326
התמיכה של הליברטריאן הממוצע בזכות לשאת נשק איננה מקרית.
1:100 448361
1:100 448468
לא די לי ברמיזא.
1:100 448742
כשלכולם יהיו רובים, כדאי שלא תהיה במיעוט.
1:100 448860
זה שלכולם יש רובים לא אומר שפותחים באש יותר בקלות משהיום נותנים אגרוף.
1:100 448928
אז?
1:100 448984
אז עוד לא חטפתי אגרוף מאף אחד (מאז היסודי), למיטב זכרוני. העונש על ירי לא מוצדק אפילו יותר חמור, אז אני לא חושש.
1:100 448985
מי קובע ואוכף את העונש על ירי לא מוצדק?
1:100 448990
האחד שקרא לפירוק מוחלט של המדינה היה כליל החורש נאורי, לא אני.
1:100 448993
אוקיי, הבנתי - אתה מתכוון שאני בסכנה של להיות שנוא כל כך אוניברסלית, שירי בי יהיה חוקי. אני מאמין שיהיו מספיק אנשים שקולים (ויפים) כמוך, שיגנו על זכויות המיעוטים המתועבים.
1:100 449002
בטח שיהיו, But we'll make an exception in your case (ותודה לגראוצ'ו).
1:100 449011
אולי הרחקנו יותר מידי מהנושא. הפתיל התחיל מתגובה 447924. אתה זה שהכנסת (ברמיזה) את הזכות לירות באחר כדרך להגן על עצמך מרוב בני האדם. מכיוון שכך, אתה‏1 לא מיעוט מתועב, אתה סתם צלף משוגע. אפילו איש שקול ויפה כמוני לא חושב שצריך להרשות לך לירות בסובבים.

1 לא אתה באופן אישי, כן?
1:100 449028
"אתה זה שהכנסת (ברמיזה) את הזכות לירות באחר כדרך להגן על עצמך מרוב בני האדם" - לא נראה לי שהבנת אותי.

1 נחיה ונראה.
1:100 449034
טוב, לזה אני רגיל. אז אני מבקש הבהרות לגבי תגובה 448326.
1:100 449042
לא חשוב.
1:100 449072
אתה לא יודע להבחין בין הסתברות גבוהה לבין הסתברות מספיק גבוהה?
1:100 449080
סליחה?
1:100 449143
זה שלא קיבלת אגרוף עד היום, זה רק בגלל שההסתברות לכך היא לא גבוהה.
1:100 449233
לא באמת התכוונתי להסיק מהחוויות האישיות שלי לבדן לגבי כל האנושות. זו סתם הייתה צורת התבטאות.
1:100 449464
אז מה בכל זאת ניסית להגיד?

הסיכוי לקבל אגרוף כשאתה הולך לך ברחוב הוא לא גבוה במיוחד (עובדה שנכונה גם עבור רחובות הארלם), אבל הסיכוי לפגוש באלימות ומגע פיזי עם זרים בארצנו המיוזעת, בתור לאוטובוס, בחוף הים, ברחוב ובמקומות הומי אדם איננו נמוך מספיק כדי שנוכל להיות רגועים לחלוטין. לא יודע מה איתך, אבל אני מעדיף להיפגש מידי פעם בחמומי מוח שמנופפים באגרופיהם על פני מפגש עם חמומי מוח שמנופפים בנשק שהם מחזיקים עפ"י חוק.
1:100 449474
אני חושב שהיות האזרח הממוצע חמוש, ועונשים נוקשים יותר על אלימות, יכולים להרתיע את חמומי המוח. עובדה היא שחייהם אינם מעבר מתגרה אחת לשניה.
1:100 449494
חמומי המוח הם חלק מאוכלוסיית האזרחים הממוצעים. כשגם להם יהיה נשק (בדיוק כמו לכולם) אין שום הגיון בטענת ההרתעה. לא חמום המוח צריך לחשוש, אלא זה שיודע לשלוף פחות מהר.

היכולת לאכוף אי החזקת נשק קלה הרבה יותר מהיכולת לאכוף שימוש ראוי בו.
1:100 449534
"חמומי המוח הם [קטן] חלק מאוכלוסיית האזרחים הממוצעים" - הנה, תיקנתי לך. עכשיו ההגיון שמאחורי ההודעה הקודמת שלי ברור לך, גם אם אתה עדיין לא מסכים איתו.

"לא חמום המוח צריך לחשוש, אלא זה שיודע לשלוף פחות מהר" - חמום המוח גם יודע לרוץ מהר? נגיד, יותר מהר מהקליעים של כיתת יורים?
1:100 449569
לא. ההגיון של התגובה שלך לא ברור לי. מה זה משנה שהחלק באוכלוסיה שישתמש בנשק בצורה לא אחראית הוא קטן? לבעיות חברתיות אין אופי דמוקרטי. מיעוט יכול לקבוע את פני החברה כולה.

חמום המוח אולי יודע לרוץ מהר ואולי לא, אבל הוא לא חושב פעמים לפני שהוא מאיים על עוברים וחרשים עם האקדח שלו. הוא חמום מוח. <understatement>לא כל בני האדם הם רציונליים כל הזמן ובוחרים את מה שהכי כדאי להם ו/או לסובבים אותם</understatement>.

בשם אי התערבות המדינה בחייהם של האזרחים, אתה רוצה לבנות משטרה שתצליח להיות גננת כל כך מוצלחת ודקדקנית כך שהיא תצליח לאכוף חוק שאומר "זה בסדר שכווולם יחזיקו בנשק ויוכלו לקנות אותו ב-office depot, אבל חובה להשתמש בו באופן ראוי ואחראי".

אידאליזם זה מצחיק.
1:100 449573
בארה"ב אפשר לקנות נשק, עד כמה שאני יודע, בלי הרבה יותר מתקופת צינון של 14 יום, והבעיה שזה יוצר שם קטנה בהרבה מהגיהנום האימפולסיבי שאתה מתאר.

"מה זה משנה שהחלק באוכלוסיה שישתמש בנשק בצורה לא אחראית הוא קטן?" - זה משנה, כי אז שאר האוכלוסיה יכולה לשלוח את החלק הקטן הזה לכלא ו/או לכסא החשמלי.

אני לא מאמין כל כך באימפולסיביות, ב"לא יכולתי לעצור את עצמי", ב"שגעון זמני". לדעתי, הרוב המכריע של האנשים האלו יכלו לעצור את עצמם יופי, אלמלא חיים שלמים שבהם הם למדו שהרווח עולה על ההפסד כשאתה מתפרע. האנשים היחידים שהכרתי שהיו משחיתים רכוש ברגעי כעס היו ילדים מפונקים שההורים שלהם היו משלמים על התיקונים, ולרוב גם משתדלים שלא להביא אותם שוב למצב הזה על ידי סירוב לדרישותיהם. האנשים היחידים שהיו מכים בחמת זעם שהכרתי תמיד תקפו כך רק את החלשים מהם, ורק כשהם היו במצב שבו היה ברור להם שהם לא יענשו (מערכת החינוך שלנו...).

אידיאליזם - עוד לא שאלו אותי כמה רחוק אני רוצה לקחת את האידיאל הזה, אז איך אתה יודע?
אתה רציני? 449523
יש לי חשד שאתה סתם מנסה להיות פרובוקטיבי,בכלמקרה,מומלץ לך לראות סרטו של מייקל מור - Bowling for Columbine

ממהכרות עם האופי הישראלי - מפחיד אותי לחשוב על תפוצת נשק כזאת בארץ,<שכבר עכשיו גבוהה למדי בהתחשב בלובשי מדים למינהם>,ועל ההשפעות ההרסניות שיהיו לכך.
אתה רציני? 449526
ראיתי את הסרט, ולמען האמת לא כל כך הבנתי מה הטענה של מור. הוא עצמו אומר שבקנדה היחס נשק/אנשים גדול יותר, אבל מספר הרציחות קטן הרבה יותר. על פניו נראה שמה שהוא מעדיף לעשות הוא לקשור את הרצח בקולומביין להפצצות ארה"ב ביוגוסלביה (?) ולצלם "ראיון" מביך עם צ'רלטון הסטון שהכניס אותו בטעות הביתה, כי זה מצטלם מה-זה טוב לנופף בתמונה של ילדה שנורתה למוות אל מול גבו המסתלק.
אתה רציני? 449556
גם בישראל היחס נשק/אנשים גדול יותר, וישראל משמשת תמיד כנימוק של תומכי התיקון השני. אני חושב שהטענה של מור היא שהאלימות והרציחות נובעות מהתרבות האמריקאית (בין השאר, התיקון השני).
אתה רציני? 449562
זה ברור, אבל לא ברור על איזה חלק מהתרבות האמריקאית הוא מתלונן. בין שלל המסרים המבלבלים שלו, הכי בולט היה זה שטען שהכל נובע מהפחד של האדם הלבן מהאדם השחור, ואפילו היה סרטון דמגוגיה סאות'פרקי להדגמה.

לא שוכנעתי.
אתה רציני? 449598
אאז''נ, החלק שהוא מתלונן עליו הוא החלק שמאדיר רוצחים, שמקדש את המיתוס של המערב הפרוע וכו'. בתיקון השני לא כתוב שמותר לשאת נשק בשם ערכים כמו זכות האדם לרכושו, מניעת התערבות המדינה או הזכות להגנה עצמית, אלא ''מאחר שמליציה ערוכה היטב נחוצה לביטחונה של מדינה חופשית''.
אתה רציני? 449603
כן. בין שלל הטיעונים שהוא זרק שם לחלל האוויר אני זוכר שהיה גם משהו כזה, רק שלא זכור לי שהוא הקדיש לזה תשומת לב רצינית במיוחד.

אני חושד שהוא מנסה להיות כמו השעון העומד שבכל זאת צודק פעמיים ביום. רק ההפך.
1:100 449849
זה נראה לי מקום טוב להזכיר את הקלישאות בנושא, כמו שבהינתן שלכולם יש זכות לנשק, אנשים יהססו יותר להפעיל אלימות בגלל איבוד היתרון היחסי.

"חברה חמושה היא חברה מנומסת" (הסליק)

"Abe (Lincoln) may have freed all men, but Sam (Colt) made them equal"
1:100 449851
"If you have to shoot- shoot, don't talk."

1:100 449898
"חברה *מזוינת* היא חברה מנומסת".
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447955
ואכן הרבה מאוד חברות שמעוניינות לעורר תחושת סולידריות ושייכות למקום העבודה בקרב עובדיהן עורכות כל מיני ''גיבושונים'', מסיבות, דינמיקות קבוצתיות ועוד.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447988
אם אותה חברה היא מיפעל שמרוויח היטב, עובדי ריצפת הייצור מקבלים בסביבות שכר המינימום- אז הגיבושון בא כתחליף זול לשכר הוגן. אינני טוען שהגיבושון אינו עוזר גם במקום בו משולם שכר טוב.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447937
את ה"אני(= בעל הבנק)" הבנתי. את ה"אני" השני לא הבנתי (אלא כשמדובר בדיקטטור וזה לא מעניין).

הסולידריות של לאום היא לא בין ההמון ובין איזה "אני" ערטחלאי אלא בתוך העם ובין עצמו. כמו שאהבה של בני זוג היא לא בינם ובין חמותם אלא בינם ובין עצמם.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 447956
חמיותיהם.
או כמו שאמרה לי כלה טאיה בתקופת האינתיפאדה - ''התרעות חמות''.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448324
תיקון קטן: אתה בונה סולידריות עם ההמונים כדי שהם ישרפו עבורך למוות בטנקים שהם בנו בכדי להגן עליך.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448316
אם בת הזוג שלי הייתה מביאה לי פרחים, הייתי עוזב אותה - מה אני הולך לעשות עם פרחים? או שאולי אני צריך להתרגש מהמחווה הנדושה הזאת? רוצה לעשות משהו נחמד בשבילי? תכיני לי סנדוויץ', שטפי לי את האוטו או הסיעי במקומי את הילדים לגן. עשי משהו שאני עושה בשביל עצמי בדרך כלל (דוגמאות יותר אינטימיות לא חסרות) - בתור התחלה, את יכולה לדעת שהפעולות האלו (או תוצאותיהן) בכלל מעניינות אותי. כשאת תקני לעצמך פרחים כל יום שישי, אני אתחיל לחשוב לחסוך לך את הטרחה ולקנות בעצמי.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448428
אתה סתם נטפל אלי. הרעיון עם הפרחים בא מהיועצת. תשאל אותה.

אגב, אישתי באמת קונה לעצמה פרחים ביום שישי. לך תבין. אולי היא עושה את זה כדי לחסוך לי את הטרחה שהיועצת הטילה עלי.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448430
אני לא מבינה - גברים לא אוהבים פרחים?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448436
בשם עצמי בלבד, אני אוהב פרחים בגינה, בעציץ, באדנית על החלון ואפילו את הפריחה של ההרדופים לאורך כבישי ישראל. אני לא אוהב פרחים בצנצנת.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448439
ודאי שבגינה, בעציץ וכיו"ב הם מקסימים יותר. אבל מה רע בפרחים בצנצנת?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448440
מן הסתם זאת שאלה של טעם. בעיני זה לא אסתטי.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448489
אייל, עם הקרניים האדירות שלו, הוא מחזה מרהיב. מה רע בראש שלו תלוי מעל האח ?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448490
אין כל רע. אני אישית מסוגלת אפילו תפוחי אדמה לשים על האש ללא כל חמלה.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448502
השאלה היא האם נראה לך לגיטימי שלאנשים מסויימים ראש של אייל לא יראה אסתטי מעל האח ? הטיעון המרומז היה, שלא ניתן ליחס באופן גורף לאובייקט תכונה מחוץ לסביבה הטבעית שלו.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448505
התשובה היא שלא נראה לי לגיטימי שהוא ייראה להם אסתטי - מעל האח או בכל מקום אחר, אם הוא נפרד מגופו.
וההבדל הוא, שאני יכולה להסביר בדיוק מדוע זה לא לגיטימי, אבל אין לי הסבר מדוע פרחים יפים אינם אסתטיים מחוץ לסביבתם הטבעית, לפחות לא כאלה שגודלו לצורך מכירה ואינם מוגנים או זקוקים להגנה..
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448631
למה לא לגיטימי שזה יהיה אסתטי בעיני מישהו (נא לא להניח שהחיה ניצודה, האייל המדובר מת בגיל מבוגר מנסיבות טבעיות, לא שזה אמור להשפיע) ?
ד"א, למעשה יש היום איילים שמגודלים לצורך ציד (שמורות ציד, על אדמה פרטית, בהן חיים עדרים).
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448655
טוב, ייתכן שזו קטנויות או היצמדות לניואנסים, אבל אני ממש רואה הבדל בין בעלי חיים המיועדים לצייד לבין פרחים המיועדים למכירה.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448442
את לא יכול*ה* להבין.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448445
טוב, לשם כך פניתי אליך - או שאתה מסביר ל*צרכן" בלבד, ולא ל*צרכנית*?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448562
אני חושב שזה עניין גנטי.
(אבל עזבי, אני נסחף להומור של קהל מאוד מסוים. אם זה מסקרן אותך תציצי בבלייזר - את אישתי זה מרגיז - היא למדה לעת זיקנה ''לימודי מגדר'').
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448571
מה לומדים בלימודי מגדר? זה לא מפריע להנות אחר כך משי של פרחים?
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448575
ממה שהצלחתי להבין, לומדים שם שכל הגברים חארות. שגם אם הם מביאים פרחים זה בגלל שהם רוצים משהו. שהנשים צריכות לכבוש את העולם ושבכלל לא צריך גברים כי את הפונקציה האחרונה שהייתה להם, הטכנולוגיה מאפשרת לנשים לעשות בעצמן.
סמלים סמלים, עד האיזולירבנד 448577
זה הרושם הכללי שלי מהטלוויזיה. אפשר פירוט מעמיק יותר ממישהו שמכיר את זה מהמציאות?
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  לא נראה לי שהצלחת להבין טוב במיוחד • העלמה עפרונית
  לא נראה לי שהצלחת להבין טוב במיוחד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • קהלת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  לאיזה מן סוג של תוצאות אתה מצפה? • העלמה עפרונית
  תשאלי את החושבות הלא-מדעיות הנכבדות • דורפל
  אני שואלת אותך • העלמה עפרונית
  למה? • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • העלמה עפרונית
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  אל''ד (אני לא דורפל), אבל... • האייל האלמוני
  אל''ד (אני לא דורפל), אבל... • ברקת
  אל''ד (אני לא דורפל), אבל... • האייל האלמוני
  נפש פיוטית בעיני עצמה, לעולם לא תחמיץ הזדמנות לשבת בחושך • ברקת
  נפש פיוטית בעיני עצמה, לעולם לא תחמיץ הזדמנות לשבת בחושך • האייל האלמוני
  בואי'נא את, תזהרי... • אגודת המגיבים האלמונים באייל
  בואי'נא את, תזהרי... • ברקת
  בואי'נא את, תזהרי... • דורפל
  בואי'נא את, תזהרי... • האייל האלמוני
  בואי'נא את, תזהרי... • דורפל
  בואי'נא את, תזהרי... • האייל האלמוני
  בואי'נא את, תזהרי... • ברקת
  ROFL • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • קהלת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  איזולירבנד? • העלמה עפרונית
  איזולירבנד? • האייל האלמוני
  איזולירבנד? • האייל האלמוני
  איזולירבנד? • האייל האלמוני
  איזולירבנד? • אביב י.
  איזולירבנד? • האייל האלמוני
  איזולירבנד? • איציק ש.
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • רון בן-יעקב
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  יודעת מה זה איזולירבנד. זה הקשר שלו שלא ברור לי • העלמה עפרונית
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • ברקת
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • איציק ש.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • איציק ש.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • גדי אלכסנדרוביץ'
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • אביב י.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • אביב י.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • אביב י.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • אביב י.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • דורון הגלילי
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • אביב י.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  לימודי נשים ומגדר, לימודי מגדר, לימודי נשים, לימודי האשה • האייל האלמוני
  לימודי נשים ומגדר, לימודי מגדר, לימודי נשים, לימודי האשה • דורון הגלילי
  לימודי נשים ומגדר, לימודי מגדר, לימודי נשים, לימודי האשה • ירדן ניר-בוכבינדר
  לימודי נשים ומגדר, לימודי מגדר, לימודי נשים, לימודי האשה • ברקת
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  (: • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • ברקת
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ועוד דוגמה על הקשר בין חוגים אקדמיים ופוליטיטקה במובן הרחב • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • דורפל
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • איציק ש.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • איציק ש.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • מ
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • איציק ש.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • איציק ש.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • אביב י.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • אביב י.
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • המסביר לצרכן
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • ירדן ניר-בוכבינדר
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • העלמה עפרונית
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • דורון הגלילי
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • האייל האלמוני
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • דורון הגלילי
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • העלמה עפרונית
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • תשע נשמות
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • העלמה עפרונית
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • דורון הגלילי
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • ערן בילינסקי
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • האייל האלמוני
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • דורון הגלילי
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • האייל האלמוני
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • האייל האלמוני
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • העלמה עפרונית
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • האייל האלמוני
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • דורון הגלילי
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • ברקת
  [לא הייתה כותרת נוחה כל כך] • העלמה עפרונית
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • איציק ש.
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • דורון הגלילי
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • האייל האלמוני
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • ערן בילינסקי
  קק''ל לנשים • האייל האלמוני
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן • דורפל
  ההקשר של דורפל • ראובן
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • easy
  [הכניסי כותרת לסריקה נוחה כאן] • דורון הגלילי
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • דורון הגלילי
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • ירדן ניר-בוכבינדר
  ההקשר של ראובן. אני רק רציתי כותרת לסריקה נוחה • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • רון בן-יעקב
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סתם ניר-דבק • רון בן-יעקב
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סתם ניר-דבק • רון בן-יעקב
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סתם ניר-דבק • רון בן-יעקב
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סתם ניר-דבק • רון בן-יעקב
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • איציק ש.
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סתם ניר-דבק • האייל האלמוני
  סתם ניר-דבק • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ירדן ניר-בוכבינדר
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • העלמה עפרונית
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורון הגלילי
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • העלמה עפרונית
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורון הגלילי
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  תובנות אייליות • האייל האלמוני
  תובנות אייליות • האייל האלמוני
  תובנות אייליות • האייל האלמוני
  תובנות אייליות • האייל האלמוני
  תובנות אייליות • דורון הגלילי
  תובנות אייליות • האייל האלמוני
  תובנות אייליות • דורפל
  תובנות אייליות • דורפל
  תובנות אייליות • האייל האלמוני
  תובנות אייליות • האייל האלמוני
  תובנות אייליות • דורפל
  תובנות אייליות • איציק ש.
  תובנות אייליות • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • העלמה עפרונית
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים בואו הביתה • העלמה עפרונית
  סמלים סמלים בואו הביתה • דורפל
  לא רוצים, לא רוצים • העלמה עפרונית
  לא רוצים, לא רוצים • דורפל
  בואו לאכול! • העלמה עפרונית
  בואו לשתות! • העלמה עפרונית
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • רון בן-יעקב
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אשר הכפתור
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  מהי התשובה לשאלה מה נשמע? • אשר הכפתור
  מהי התשובה לשאלה מה נשמע? • האייל האלמוני
  מהי התשובה לשאלה מה נשמע? • ירדן ניר-בוכבינדר
  מהי התשובה לשאלה מה נשמע? • אשר הכפתור
  מהי התשובה לשאלה מה נשמע? • ירדן ניר-בוכבינדר
  מהי התשובה לשאלה מה נשמע? • אשר הכפתור
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • האייל האלמוני
  מה היה הסיפור עם האיזורליבנד? • דורפל
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • האייל האלמוני
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • האייל האלמוני
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • האייל האלמוני
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • האייל האומלל
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • האייל האלמוני
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • דורפל
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • דורפל
  וידוי • שוטה הכפר הגלובלי
  רק שאלות, ובתנאי שאלה יהיו שאלות קלות • האייל האלמוני
  אולי ההסבר טמון במתודולוגיה? • ערן בילינסקי
  אולי ההסבר טמון במתודולוגיה? • רון בן-יעקב
  אולי ההסבר טמון במתודולוגיה? • האייל האלמוני
  אולי ההסבר טמון במתודולוגיה? • ערן בילינסקי
  אולי ההסבר טמון במתודולוגיה? • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • לא קשה לנחש
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • לא קשה לנחש
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • לא קשה לנחש
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • יהונתן אורן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • המסביר לצרכן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • סמיילי
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • סמיילי
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • סמיילי
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • סמיילי
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • easy
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • אביב י.
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • מאור גרינברג
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • מאור גרינברג
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ראובן
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • דורפל
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • מאור גרינברג
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • שוטה הכפר הגלובלי
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  כל על פני ארץ הוא בן חלוף, רק שיר הזמר חי עד אין סוף • חשמנית על מונית
  כל על פני ארץ הוא בן חלוף, רק שיר הזמר חי עד אין סוף • האייל האלמוני
  כל על פני ארץ הוא בן חלוף, רק שיר הזמר חי עד אין סוף • האייל האלמוני
  כל על פני ארץ הוא בן חלוף, רק שיר הזמר חי עד אין סוף • easy
  a lovely sentiment • דורפל
  כל על פני ארץ הוא בן חלוף, רק שיר הזמר חי עד אין סוף • maor@caliber.co.il
  כל על פני ארץ הוא בן חלוף, רק שיר הזמר חי עד אין סוף • maor@caliber.co.il
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • easy
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • ברקת
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • האייל האלמוני
  סמלים סמלים, עד האיזולירבנד • איציק ש.
  מודה ועוזב ירוחם • דורפל
  מודה ועוזב ירוחם • המסביר לצרכן
  מודה ועוזב ירוחם • האייל האלמוני
  מודה ועוזב ירוחם • דורפל
  מודה ועוזב ירוחם • האייל האלמוני
  מודה ועוזב ירוחם • איציק ש.
  מודה ועוזב ירוחם • האייל האלמוני
  מודה ועוזב יריחם? • ירדן ניר-בוכבינדר
  מודה ועוזב יריחם? • דורון הגלילי
  מודה ועוזב יריחם? • האייל האלמוני
  לשמחה מה זו עושה • כבשה
  לי זה עשה טוב • ראובן
  לי זה עשה טוב • ערן בילינסקי
  לי זה עשה טוב • ראובן
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • ראובן
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • ראובן
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • איציק ש.
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • ירדן ניר-בוכבינדר
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • שוטה הכפר הגלובלי
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • העלמה עפרונית
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • בר
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  וישנה! • דורון הגלילי
  וישנה! • בר
  וישנה! • דורפל
  וישנה! • דורון הגלילי
  וישנה! • האייל האלמוני
  וישנה! • האייל האלמוני
  וישנה! • האייל האלמוני
  וישנה! • בר
  וישנה! • בר
  וישנה! • דורפל
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  הכר את המתדיין • האייל האלמוני
  לי זה לא עשה טוב • רון בן-יעקב
  לי זה לא עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה לא עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה לא עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה לא טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו • אלמוני אחר
  מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו • בר
  מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האלמוני המשועשע
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • איציק ש.
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • האייל היפאני (בטלן)
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • האייל היפאני (בטלן)
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • האייל היפאני (בטלן)
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • האייל היפאני (בטלן)
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • האייל היפאני (בטלן)
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורון הגלילי
  לי זה עשה טוב • איציק ש.
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  החלף/גבולותיה/מסקנותיה • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • תשע נשמות
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • ראובן
  בזבוז? • האייל האלמוני
  בזבוז? • דורפל
  בזבוז? • האייל האלמוני
  בזבוז? • דורפל
  בזבוז? • האייל האלמוני
  בזבוז? • דורפל
  שוקחתן • ירדן ניר-בוכבינדר
  שוקחתן • איציק ש.
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • בר
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • אביב י.
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • אביב י.
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • אביב י.
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • אביב י.
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • ברקת
  לי זה עשה טוב • דורפל
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  רגע של עברית • האייל האלמוני
  רגע של עברית • איציק ש.
  רגע של עברית • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • שוטה הכפר הגלובלי
  לי זה עשה טוב • אביב י.
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • אביב י.
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  יוצאים מהכלל • המסביר לצרכן
  יוצאים מהכלל • האייל האלמוני
  להטביע את הקרפיון • ראובן
  להטביע את הקרפיון • המסביר לצרכן
  להטביע את הקרפיון • דורפל
  להטביע את הקרפיון • האייל האלמוני
  יוצאים רחוק מהכלל • המסביר לצרכן
  אמא יש רק אחת • האייל האלמוני
  יוצאים מהכלל • האייל האלמוני
  יוצאים מהכלל • המסביר לצרכן
  יוצאים מהכלל • דורפל
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • שוטה הכפר הגלובלי
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים • דורפל
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני
  לי זה עשה טוב • המסביר לצרכן
  לי זה עשה טוב • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים