468397
האם מנהלי אתרים, חברות איכסון ו/או ספקי אינטרנט חייבים על פי החוק לשמור רישום של כתובות IP, ולכמה זמן?
לא 468755
אין כל חובה כזו.
לא 468778
סבלנות. ישראל חסון כבר יסדר משהו.
לא 468780
לא שזה ימנע ממנו, אבל אני לא חושב שיש צורך בחוק. מספיק להחליט שאם כתובתו של הטוקבקיסט אינה נמצאת העבירה מתגלגלת לפתחו של בעל האתר. משהו דומה נעשה בעברות תנועה: אם הנהג לא מזוהה, בעל הרכב הוא האחראי.
לא 468782
נכון, אבל בשל גלגול האחריות הזה (שאכן קיים בחוק הפוטנציאלי החדש), בעלי אתרים גדולים יאלצו להתחיל לשמור את כתובות ה-IP של הטוקבקיסטים ככלי נוסף לכסת"ח משפטי.

פניה נרגשת לטוקבקיסטים: נצלו את חלון ההזדמנויות הקצר שברשותכם ופרסמו את דעתכם המלומדת על נטיותיו הפדופיליות של מר ישראל חסון, בכל אתר חדשותי רענן, וישא"ק!
לא 468845
ואם הטוקבקיסט מזוהה? האם אין *כל* אחריות על בעל האתר?
איני בקיא בחוק הישראלי די הצורך 468929
אבל החוק האמריקאי להדיוטות:

- בעל האתר צריך לספק כתובת בה ניתן לפנות אליו לשם הסרת תוכן המפר זכויות יוצרים/מוציא דיבה וכו'

- אם בעל האתר מספק כתובת כזו ופועל להסרת המידע תוך זמן סביר, הוא פטור.

- זאת אלא אם בעל האתר פעל מיוזמתו לעידוד שליחת תוכן כזה, ביחוד אם עשה זאת באופן מתמשך ולאחר שהוזהר (למשל האתר "בואו תלכלכו על דובי קיסינג'ר (או איך שקוראים לו)" יכול להיות בעייתי)

תביעה רלוונטית:

איני בקיא בחוק הישראלי די הצורך 468944
זה מה שמציע (בערך) החוק המתחרה עם החוק על חסון.
איני בקיא בחוק הישראלי די הצורך 468945
של חסון
468787
זו דעה פופולארית מאד, ולמרות זאת, ישראל חסון דיבר ברדיו וכוונותיו נשמעות טובות. הוא דיבר באופן משכנע ויפה יותר ממנהל אתר וואלה למשל.
468788
הדרך לגהנום רצופה כוונות טובות.
468848
לא יודע מי דיבר יפה יותר מאחרים ואני משוכנע שכוונותיו של מר חסון טהורות (טהורות לא פחות מהכוונות של מחוקקי "חוקי קסדה" למיניהם), אבל אני כן חושב שמהצעתו של חסון נובעת הדרישה לאסוף מידע מזהה (כתובת IP לצורך הצלבה עם מידע מזהה נוסף שברשות ה-ISP) על מגיבים אנונימיים ברשת.

הדרישה לא תהיה מפורשת בחוק. אף אחד לא ידרוש מאתר "עליך לאסוף כתובות IP של גולשים", אבל זה ינבע מהטלת האחריות על מנהלי האתרים (ומהרצון שלהם לא לסכן את עצמם).
עבר בקריאה ראשונה 469061
בתקווה, מהלך זה יגרום לזריקת הצעתו של הגאון חסון לפח האשפה הקרוב, וישא"ק.
469063
כל כך קשה להתקין תור ? כל החקיקה הזו והדיון עליה הם ביזבוז של זמן, כבר מזמן ישנם פתרונות שמאפשרים לכל אחד להשמיץ אנונימית (ולפחות את משטרת ישראל זה יחסום).
469067
הפתרונות קיימים, אבל רוב הציבור לא מודע לקיומם, לא יודע להשתמש בהם או סתם עצלן. אנשים אמיתיים עלולים להפגע מהשטויות הללו. אבל עקרונית אתה צודק - אם מספיק אנשים יפגעו מהחקיקה המיותרת הזאת, העניין יעלה למודעות הציבורית וזה רק עניין של זמן עד שהחוק שוב יפגר אחרי המציאות הטכנולוגית.

רעיון למשטר עתידי: לצד הרשות המחוקקת, תוקם הרשות המוחקקת. תפקידה להתרכז במחיקת "חוקי קסדה" מיותרים (לאחר דיונים ותהליך מחיקה ראוי) שהרשות הראשונה, בחוסר אחריותה, הכניסה לספר החוקים. במקרה של חוסר הסכמה בין הרשויות, מכריזים על טורניר הורדות ידים.
חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים 469091
אם אתה רוכב בלי קסדה אתה פוגע (או עלול לפגוע) בעיקר בעצמך.
לעומת זאת,מה שקורה בעולם הטוקבקים הוא פגיעה בזולת, שכוללת לא רק השמצות של דמויות ציבוריות (שלפעמים אפילו הרוויחו את זה ביושר) אלא גם פרטים אישיים של אנשים פרטיים, שנקלעו לצרות ושהחוק מטיל חסיון על זהותם. (למשל- סיפור הילדה הישראלית מוואראנסי, שזהות משפחתה התגלתה לכל על ידי כל מיני ''אחד שיודע'', בלי שום רחמים). ואז כמובן זה כבר לא בינך לבין עצמך אלא בינך לבין אחרים. לא שזה נימוק מכריע בהכרח, אתה יכול להמשיך להגן על אלמוניות המשמיצים ומגלי הסודות הפרטיים, אבל אל תשכח את אלה שנפגעים, ואל תשווה זאת לחוקים שבהם המדינה, כמו אומנת טרחנית, באה להגן על אדם בוגר מפני עצמו.
חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים 469111
אני מסכים, ומבקש לחזק את דבריך בדוגמאות מהתחום המסחרי. מי שנכנס למדורי צרכנות נתקל בתופעת ההשמצה של מוצרים ונותני שירותים שונים.

אני לא יודע כמה אנשים נוהגים כמוני לגגל לפני קניה, ולכן קשה לי העריך את הנזק, אבל אני לא אתקשר לבעל מקצוע ולא ארכוש מדפסת מושמצים. אני מתיחס בסקפטיות לתגובות, ומניח מראש את קיומו של "המגיב בשכר" המיתולוגי, למה להסתכן כשיש מבחר גדול?

מדוע אי אפשר לחייב בעל אתר לסנן השמצות, אבל אפשר לחייב כל עוסק מורשה לסרוק כל יום את האינטרנט כדי שיוכל להגיש תלונות? ברור שהאתר מרוויח מהאינטראקטיביות שלו, ולכן האתר צריך לשאת באחריות לתכנים המתפרסמים בו.
חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים 469133
יש גם תופעה לכייון ההפוך, של ''לקוחות מרוצים'' שמשבחים עסק כלשהו, כשבעצם זה בעל העסק שמשבח את עצמו.
חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים 469114
"הילדה הישראלית מוואראנסי"? על מה מדובר?
חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים 469135
מספיק בוץ נזרק אז על האנשים האלה, ואני לא אאוורר פה מחדש את העסק האומלל.
אם כבר מדברים כל חוק הקסדה 469120
במסגרת פינתנו "התגלה שהשמש זורחת במזרח": http://www.sciencedaily.com/releases/2008/01/0801222...
אם כבר מדברים כל חוק הקסדה 469136
מעניין כמה עלה המחקר החדשני הזה.
אם כבר מדברים כל חוק הקסדה 469154
לפני שנים אחדות סיפר לי ידיד, פרופ' לפסיכולוגיה, שהוא חקר ו-ג-י-ל-ה !!! שימו לב!!! שיש אנשים שמרנים. והוא באמת השקיע זמן רב וטרחה רבה במחקר המתוחכם הזה. מאז מחקרים כאלה אינם יכולים להפתיע אותי, אפילו לא לשעשע. כשזה קורה בארץ, למשל, המימון הוא שלנו.
אם כבר מדברים כל חוק הקסדה 469212
לא ייתכן שהוא ערך את המחקר הזה כי המחקר הזה כבר בטוח נערך. הרי יש דוקטורטים על הכל ובד"כ חוקרים דברים כמו שמרנות בנוגע לתבשילים מתוקים בקרב עדות המזרח והשתנות המגמה לפי דפוסי מזג האוויר במדינות בעלות מיעוט דוברי צרפתית. ואם הוא הראשון שעשה את המחקר הזה, אז זה מחקר חשוב ורציני מאוד. קודם כל, כי מסקנת המחקר היא לא "יש אנשים שמרנים" אלא משהו קצת יותר מפורט מזה; ושנית, אם לא היו מחקרים הכל היה מצוץ מהאצבע ומניסיון אישי - "אני מכיר אנשים שהם ככה ולכן המסקנה היא ש...".
אם כבר מדברים כל חוק הקסדה 469222
באמת מדובר במדינה בעלת מיעוא דוברי צרפתית! מדהים! אתה בטח מכיר אותו!
אם כבר מדברים כל חוק הקסדה 469232
הסרקזם לא מובן
אם כבר מדברים כל חוק הקסדה 469211
זה שאם מתרחשת תאונה הפציעה פחות חמורה אם יש קסדה זה ברור; השאלה היא עד כמה קסדות יכולות לגרום לתאונות (פגיעה בשדה הראייה, תחושת ביטחון אצל נהג האופנוע, דה-הומניזציה שלו על ידי הנהגים האחרים שלא רואים את הראש). ואז גם אם תמצא שחובשי קסדה נוטים להקלע פחות לתאונות, נשאלת גם השאלה עד כמה חובשי הקסדות נוטים להיות "זהירים", וגם אז, מאיזו סיבה הם חובשים את הקסדות, וכו' וכו' וכו'.
אם כבר מדברים כל חוק הקסדה 469250
כאן הדיון: דיון 2905
דה-הומניזציה? 469447
דה-הומניזציה? 469451
משהו עם שתי רגלים, שתי ידים, וחיוך כובש - בן אדם.
משהו עם שני גלגלים, כידון, וקסדה - רובוט שאפשר לדרוס.
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470359
אזהרה: בתגובה זו אין שום טיעון של ממש ושום בשר. זהו בעיקר מסמך כניעה. מטרתו אינה לשכנע את הלא משכנעים אלא להביע תסכול בתקווה שיש עוד מישהו שמתוסכל מהמצב הקיים (וחושב שאולי בכל זאת, יש מה לעשות).

אני מבין את הביקורת, אבל אני חושב שהיא נובעת מכך שהשתמשתי בז'רגון פרטי שלי עם עצמי. סליחה. אני אנסה להבהיר למה אני מתכוון כשאני אומר "חוקי קסדה".

זוכרת את הסילוגיזם של הפוליטיקאי מ"כן אדוני השר"?

1) אנחנו חייבים לעשות משהו.
2) זה משהו.
3) לכן עלינו לעשות את זה.

אז זהו, שמעבר לבדיחה המשעשעת, באמת קיימת "אסכולה" של מחוקקים ופעילים פוליטיים שזו הרוח ששולטת בה. בזמן האחרון האסכולה הזו הרימה את ראשה בגאווה בצורה מדאיגה (טוב, לא מדוייק, רוב הציבור בישראל רגוע והוא יקבל את מה שמגיע לו). "זה משהו" הוא הג'וקר החדש של המחוקק ולעזעזל עם הזוטות כגון: אפקטיביות החוק, יכולת האכיפה, היכולת הטכנית לממש את החוק (מבלי שיהיה ניתן לעקוף אותו בקלות), מחיר החוק למדינה ולמשק, סבירות החוק בקונטקסט הכפר הגלובלי, זכות הדיבור, חופש המידע, ידע בנושא המדובר ועוד.

ההצעה הארוכה והמעניינת של הממשלה, מנסה להתמודד עם הבעיה איתה חסון מנסה להתמודד, אבל גם *מנסה* לעשות זאת באופן שקול, להתחשב בבעיות שונות שהחקיקה עלולה לעורר ומתיחסת לכל רשימת הנושאים שרשמתי למעלה (ועוד). עם ההצעה של הממשלה, אני מסוגל להסתייג מדברים מסוימים ולתמוך באחרים. ישבתי וקראתי את ההצעה במלואה ופשוט נהנתי ממראה פעולת גלגלי השיניים במחשבת המחוקק בהצעה זאת. שיקולים, ניסיון ליצור איזונים ובלמים וניסיון להתמודד עם מציאות מורכבת. לא הסכמתי עם הכל, אבל ההרגשה שלי היתה שמדובר במשהו שנמצא בתוך "המשחק". אפשר להסכים ואפשר להסתייג או להצביע על בעיות.

הצעתו של חסון היא ממש סיפור אחר. בעיה, פיתרון צדקני שמאמין אמונה שלמה בעצמו, ניתוק מהמציאות ונזקים.

מאז הביזיון החקיקתי שהוא חוק הקסדה, "חוקי קסדה" זה שם כללי שאימצתי לעצמי, על מנת לתאר את התוצר של האסכולה הזאת של מחוקקים. נהוג לכנות זאת כ"חוקים פופוליסטיים", אבל אני חושב שזו ביקורת לא מדויקת. אני מאמין שחלק נכבד מהחקיקה הזאת נעשת בתום לב, ולא בציניות הרוכבת על גלי הפופוליזם. אני מאמין שאפילו חקיקה גרועה שכזאת, יוצאת מידיהם של אנשים אידאליסטים שבאמת מאמינים שהם מתקנים את העולם. הבעיה לא נובעת מכוונות רעות, אלא מחוסר הכישרון שלהם בתחום העיסוק בו בחרו, הרוח הנושבת כרגע בכנסת ש"הכל הולך והכל מותר" למחוקק וחוסר היכולת להבחין בין כוונות לבין תוצאות מעשים. הכוונות טובות אבל: 1) את הבעיות שהם מתימרים לפתור הם לא יפתרו כלל. 2) הנזקים לא מעטים.

החוק של חסון, חוק העישון הבלתי מידתי בעליל, חוק הקסדה, סינון אתרים ע"י ספקיות האינטרנט ועוד יד המחוקק נטויה. הגועל נפש הזה מגיע מכל קצוות הקשת הפוליטית בישראל. אני אשמח לקבל שם אלטרנטיבי לקבוצת החוקים הזאת. בינתיים אמשיך להשתמש בשם "חוקי קסדה". אני מחבב את הסמליות של אמא מדינה, טובת הלב, שמניחה אביזר מגן על ראשם של התושבים, על מנת להגן עליהם מסכנות העולם.

ואל הצעד הבא במדרון החלקלק.
הפעם הג'וקר הוא:

1) באינטרנט יש סקס. טפו. אבל מה עם הילדים? אנחנו חייבים לעשות משהו.
2) לדרוש שספקיות האינטרנט יהיו מחלקת ה-VICE ברשות המדינה זה משהו.
3) לכן עלינו לחוקק חוק שיחייב את ספקיות האינטרנט להיות מחלקת ה-VICE ברשות המדינה.

איראן וסין זה עדיין לא כאן, אבל אנחנו בהחלט בדרך הנכונה. אני יודע שהאיילים (התומכים בחוק "סינון האתרים" החדש) יקרעו אותי לגזרים בשל שהתגובות שלי בנושא חסרות טיעונים (איילים אחרים מוזמנים לנסח תגובה מוצלחת מזו שלי). אני חושב שאני יכול לכתוב שוב את הטיעונים השחוקים ואף כמה חדשים‏1 ואפילו את הטיעונים שתומכים בחוק, אבל עייפתי והתיאשתי ממציאות החקיקה הישראלית. אני לא צד בדיון. אני מרגיש שדעותי כבר לא רלבנטיות למה שמתרחש פה. התחושה שלי היא שהמיעוט שיסכים איתי בנושא כבר נוצח. זמנו עבר. הערכים שלו הם לא חלק מהשיח. הויכוח בכנסת הוא על ניואנסים של מדיניות כללית שאינה קשורה לעולם הערכים הזה.

הבעיה שלי היא, שבניגוד לדובי, אני לא רואה את הדרך שלי החוצה מפה. "קנדה" לא מחכה לי.

_________________
1 למשל, חשבו על ההשלכות של החיבור בין הצעת החוק של חסון לבין מה שנובע מחוק סינון האתרים החדש.
(עכשיו באים?) 470365
אחלה תגובה, תודה. לא שאני מסכימה או לא מסכימה- אבל בהחלט הבהרת את עצמך. (וחוץ מזה, תישאר, קר שם בחוץ, ביחוד בקנדה).
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470367
היר, היר!

ההסתייגות היחידה שלי היא מההרגשה שלך שזאת מגמה חדשה, או שהיא מתחזקת לאחרונה. אני לא חושב שאי פעם היה המצב טוב יותר מהבחינה הזאת, לפחות בארץ הקודש (אתה יודע, אותה ארץ בה המחוקק מגביל אפילו את המזונות שאתה יכול לצרוך). אם זה היה תלוי בי, שבועת האמונים של הח"כים היתה פותחת ומסיימת ב Primum non nocere (שהוא, אגב, דוקא לא חלק משבועת היפוקרטס).
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470414
היר, היר? אתה מעודד ומתעודד מכך שאני עצוב?

:-)
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470417
אני מתעודד מכך שאתה עצוב מהסיבות הנכונות, ומנסה לעודד בכך שאתה לא היחיד שמרגיש כך.
סרבנות''ז 494349
המדרון ממשיך להתחלקלק והרוב (כנראה) ממש לא מרגיש כך.
די משעשע שכתבה על חוק כזה מופיעה דווקא במדור ה"טכנולוגיה" של ynet (מה הקשר?).

אני לא יודע מה איתך, אבל אני מתחיל להרגיש שהכנסת כבר עברה את הגבול בו האזרחים הנורמטיביים (המתנגדים למגמה אותה תיארתי בתגובות הנ"ל‏1) צריכים להסתפק בביקורת סולידית ומנומסת על חקיקה בסגנון הזה. להיות עצוב זה לא מספיק.

מרי אזרחי [ויקיפדיה]

__________
1 מי שתומך בחקיקה הנ"ל איננו הכתובת של תגובה זו.
סרבנות''ז 494361
שמע, מצד אחד אני לגמרי איתך בקשר למה שכינת "חוקי קסדה" בתגובות הקודמות, מצד שני אני די בעד החוק הספציפי הזה.

לא נראה לי שהוא שייך לקבוצת החוקים שהגדרת קודם מכיוון שהוא:
א. אפקטיבי (באמת יותר קשה להשמש בת"ז גנובה / מזויפת כשצריך אצבע)
ב. לא מזיק במיוחד (זה לא שהמשטרה יכולה להשתמש במידע חלקי מאצבע אחת, אז אין חשש לfalse positieve)
סרבנות''ז 494370
אין לי עניין (וכוח) לעלות כרגע את הטיעונים כנגד החוק מעל דפי האייל (אולי בהזדמנות אחרת). הוא יהיה אפקטיבי פחות אפילו מחוק הקסדה והוא כן יהיה מזיק, לדעתי (יש לי טיעונים ארוכים, אבל אני מעדיף להשקיע כרגע את האנרגיה בנושא בלשכנע בע"פ את האנשים הסובבים אותי).

רק רציתי לשתף את תחושותי לגבי מה שקורא למדינה בה אני חי: החוק הנ"ל הוא לא הרעה היחידה מהזמן האחרון (והוא גם לא הכי נורא) אבל אם הוא יעבור, זה יהיה בהחלט הגמל ששבר את גב הקש מבחינתי. אני אזרח נורמטיבי ומאוד משעמם מבחינת הרשויות, אבל הגעתי להחלטה שלא חשוב מה יהיה העונש שהחוק יגזור על אדם שלא יענה לדרישת משרד הפנים לספק למדינה מידע ביומטרי - אני מתכוון לסרב וללכת "All the way" בנושא הזה (גם אם ההפסד לרשויות יהיה בלתי נמנע בסוף התהליך). כשאני אומר "All the way", אני מתכוון לכך: אני מוכן להשקיע זמן וכסף ליצוג משפטי, לשלם כנסות ואף לשבת בכלא אם יהיה בכך צורך.

Enough is enough.
סרבנות''ז 494378
אם תכנס לכלא יקחו ממך טביעת אצבעות ממילא.

הדבר האחרון שאיכפת לי זה שטביעת האצבעות שלי תשכון במאגרי מידע ממשלתיים (דומני שכבר לקחו ממני טביעת אצבע אי פעם, אולי בלשכת גיוס?), ממילא אני לובש כפפות כשאני שודד תחנות דלק.
סרבנות''ז 494379
לא רק בלשכת גיוס (בזמני זה היה מאוד מלכלך). גם בשגרירות האמריקאית ובכניסה לדיסניוורלד.
סרבנות''ז 494381
ובמעצר בתחנה?
סרבנות''ז 494386
בזה לא התנסתי.
סרבנות''ז 494504
אני לא זוכר משהו כזה מהכניסה לדיסניוורלד, לפני כשתים-עשרה שנים.
סרבנות''ז 494508
אני הייתי שם לפני שנתיים וחצי.
סרבנות''ז 494394
"אם תכנס לכלא יקחו ממך טביעת אצבעות ממילא."

זו סרבנות מצפונית ולא סרבנות לשם תועלת אישית. אין ספק שזה יהיה הרבה יותר פשוט להסכים להנפיק את התעודה.

בתסריט הנ"ל (שהוא לא סביר בעיני) זה יקרה בכפיה, הרבה לפני ההגעה לשלב של ה"ללכת לכלא". מלחמה עם המערכת שעלולה להוביל להפסד, לא מפחידה אותי במיוחד.

לא נכנסים למוד של "מרי אזרחי" רק במקרים בהם ידועה בודאות היכולת לנצח את המערכת. אני בהחלט חושב שאם מספיק אזרחים יחליטו את ההחלטה שלי ("אני מסרב אפילו במחיר של הסתכנות בהליכה לכלא") אז אף אחד לא ילך לכלא. אם בכל זאת אגיע למצב (הבלתי סביר) בו המדינה מאיימת עלי בכליאה, אני לא אעשה את זה בשקט ואדע להשקיע את המשאבים הנחוצים לשם "עשיית רעש".

הבעיה היא לא (רק) שטביעת האצבע שלך תשכון במאגרי מידע ממשלתיים. הבעיה (ורק אחת מהן) שהיא לבטח תשכון ב-emule. לא צריך את האצבעות שלך על מנת לזייף *בקלות* את טביעת האצבע שלך. אבל בניגוד לקוד הסודי של כרטיס האשראי שלך, אתה לעולם לא תוכל לבטל את טביעת האצבע הקודמת שלך ולבקש חדשה (סביר להניח שחובת ההוכחה לזיופים‏1, תהיה עליך).

__________
1 ולא מדובר בעיקר על עניינים של דיני ראיות. רעיון ההבל הוא לצמד את הכרטיס החכם הנ"ל ליותר ויותר שירותים יומיומיים של חייך כאזרח וצרכן.
סרבנות''ז 494399
דומני שהיום קל למדי לזייף ת"ז עם השם "אביב י.", ואני לא מבין איך אפשר לזייף את טביעת האצבע שלך, שהרי משוים אותה בזמן אמת עם האצבע שמחוברת ליד של מי שטוען שהוא אתה. או שאני לא מבין על מה מדובר.

ובנימה קצת פחות רצינית, חידה: מה השם המתאים לאותה טביעת אצבע? הפותרים יזכו באצבע משולשת.
______________
תשובה: תילטיגיד המיתח
סרבנות''ז 494402
אם אינני טועה שאלת הזיוף של טביעות אצבעות הייתה אחד הגורמים המכריעים במשפט דמיאניוק, לא?
סרבנות''ז 494404
אני לא זוכר מה היה במשפט דמיאנוק, כך שאני פשוט שואל: אם מדובר על זיהוי בזמן אמת ע"י מכשיר שקורא את טביעת האצבע של בעל התעודה ומשוה אותה לטביעת האצבע שמקודדת על התעודה, איך אפשר לזייף את זה?
סרבנות''ז 494405
פשוט מאוד - כפפות עם טביעות אצבע מזויפות, המצאה שפותחה ע''י המודיעין הבריטי כבר במלחמת העולם השנייה.
סרבנות''ז 494409
כן, זה יעבוד טוב אם הכפפות שקופות או שהבודק עיור.

אגב, כפפות כאלה יכולות לעבוד מצויין עבור פושעים‏1 כבר היום. כל מה שאבוטבול צריך זה להשיג כפפות עם טביעות האצבע של אברג'יל, לירות באלפרון כשהוא לובש אותן ולהשאיר את האקדח בזירת הרצח. על זה נאמר שתי ציפורים במכה אחת.
____________
1- לכאורה, לכאורה.
סרבנות''ז 494417
ברור שהכפפות שקופות.
סרבנות''ז 494407
השאלה היא האם באמת הוא משוה אותה לטביעת האצבע שמקודדת על התעודה, או לטביעת אצבע המקודדת במאגר מידע.
במקרה השני אני יכול לדמיין אפשרויות זיוף.
סרבנות''ז 494410
נניח, אבל גם אז כשהאזרח אביב י. ייחקר במשטרה על רציחת השוטה המעצבן, הוא יוכל להראות לשוטר את האצבע (הייתי אומר המשולשת, אבל כבר שרפתי את זה בהתחכמות קודמת) האמיתית שלו, ובמהרה יתברר שזאת אינה טביעת האצבע המקודדת במאגר המידע ו/או זאת שעל התעודה.

(טוב, אם הפושע המתוחכם משנה את הקידוד בחזרה בין הזמנים האלה יש למר י. בעיה. חושבני שמומחי אבטחת מידע יודעים לפתור אותה)
סרבנות''ז 494424
אתה מערבב בין שני סוגים מאוד שונים של בעיות. הבעיות של דיני ראיות (רציחת השוטה והראיות בזירת פשע) לבין הבעיות שנובעות מהשימוש בתעודה+מאגר ביומטרי על מנת לזהות אותך בפניה אל הבנק/משרד ממשלתי/קניה בכרטיס חכם (בעיות שנוצרות מזיוף התעודות).

לגבי חקירת הרצח הדרמטית:
1) טביעת האצבע שלך תהיה על התעודה שלך, במאגר המשטרה, ב-emule ובמחשבו של יוסי הרוצח. אני מקווה שלפחות על כך אנו מסכימים (עפ"י ההיסטוריה של משרד הפנים הישראלי - עם כל "מומחי אבטחת המידע" ויעילות האין קץ שיש בו).
2) טביעת האצבע שנשתלה בזירת הפשע היא זו שלך. יוסי השיג אותה בקלות רבה יותר (בכמה סדרי גודל), בגירסה דיגיטלית ורזולוציה גבוהה משהוא יכול היה לעשות זאת בעבר. המידע על התעודה לא רלבנטי למקרה הזה.

כאמור, התסריטים הנ"ל (דיני ראיות - טביעות אצבע) הם המקרים הפחות מעניינים. במובן זה החוק לא מסכן את האזרח כמו שהוא סתם יפורר את היכולת של המשטרה (המוגבל גם כך) להשתמש בראיה של טביעת האצבע (הזיוף יהפך לקל יותר מתמיד). מספר זיופים ע"י שימוש במאגר הזמין לכל ושופטים יתחילו להתיחס לראייה הזאת כאל חסרת ערך (ובצדק). אם הדרישה לת"ז שכזה מגיע גם מגורמים בכוחות הביטחון, אז הם פשוט יורים לעצמם ברגל בטווח הארוך.

"חושבני שמומחי אבטחת מידע יודעים לפתור אותה"

אז "יהיה בסדר", אה?

אתה אמרת מומחי אבטחת מידע, כשאתה מדבר על פקידי ממשלה ומשרד הפנים? אל תצחיק אותי. אני חושש שאתה מתבלבל בין יעילות חברת ה-hitec בה אתה עובד (נניח) לבין יעילות משרדי ממשלה בישראל. מומחי אבטחת מידע מקסימום יתנו יעוץ למשרדים הממשלתיים, אבל לא הם אלה ששולטים במבנה הארגוני של האירגונים הבירוקטיים והמסורבלים האלה. איפה נקודת המבט הקישונית על המציאות השלטונית שכה מאפיינת אותך בד"כ?

אני חושש ששוב אנשים (לדעתי בטעות) בוחנים את החוק הנ"ל בשיטת ה"כל מקרה לגופו" ומפספסים את התמונה הגדולה בה כנסת ישראל מחוקקת עוד ועוד חוקים שנותנים למשטר יותר מידי כוח ויותר מידע יכולת (תוך כדי פחות מידי/העדר גמור של מנגנונים המפקחים על המשטר). כל חוק בנפרד (אולי) נראה חסר משמעות, אבל לא צריך דמיון מפותח מידי על מנת לקשור בין החוקים ולראות את הבעיות שהם יצרו כמקשה אחת (לדוגמא, השילוב המאוד סימפטי: חוק הת"ז הביומטרי + חוק נתוני תקשורת + "חוקי קסדה" מוסרניים שמנסים "להגן על הילדים" +...).
סרבנות''ז 494427
לפני התגובה הזו, רציתי להרגיע אותך, שאם באמת יהיה קל לזייף טביעות, אז אף גוף לא ייקח אותן כראייה חזקה, ולכן אין לך ממה לחשוש‏1. עכשיו אני רואה שבעצמך אתה אומר זאת. אם אתה צודק, אז מה שיש כאן הוא איוולת של השלטון, אבל לא רשע. אז על זה ללכת למרי אזרחי?

1 אלא אם איתרע מזלך להיות אחד מהראשונים שנופלים קורבן, לפני שכולם מפנימים שיש פרצה.
סרבנות''ז 494448
"אז על זה ללכת למרי אזרחי?"

כן. מרי אזרחי מתון ומתחת לרדר במקרה הסביר (בכל זאת מדובר בסה"כ באי חידוש תעודה) ומרי אזרחי מהותי יותר בו המדינה (שזה בעצם אתם‏1) תתחרפן טוטאלית ותחליט ללחוץ חזק יותר על אזרחיה בעניין זה. לדעתי, החיים קצרים מידי על מנת לנהוג תמיד עפ"י "מה שיותר נוח", תוך כדי ויתור על דברים שלדעתי הם עקרוניים.

לפי נקודת מבטי האיוולת המצטברת (לא רק של החוק הנ"ל - אלא של אוסף החוקים שנחקקו וממתינים לסיום הליך חקיקה בזמן הקרוב) כבר הגיעה לרמות כל כך גבוהות של איוולת/בזבוז/חוצפה/טמטום (עפ"י השקפתי, לפחות), כך שיהיה לי הרבה יותר קל לא להיות מוכן לשחק את המשחק כמו כולם, אפילו אם אפגע מכך במובנים מסוימים.

זה לא שאני חושש לגורלי האישי בעקבות הבעיות שנוצרות מאוסף חוקי ההבל שהכנסת מחוקקת בזמן האחרון (אפשר לחיות חיים אישיים נוחים וסבירים גם במדינה דיקטטורית). הסבירות שאני אישית יהיה קורבן לחורים לפרצות בחוק, היא זניחה. העמדה שלי לא נובעת מפרנויה ומהחשש שהחוקים ישפיעו בסבירות גבוהה על חיי היום יום שלי (כאמור, אני אזרח נורמטיבי ומאוד משעמם מבחינת הרשויות). העמדה שלי היא מצפונית ולא תועלתנית.
_______________
1 אתם = האנשים שתומכים בחוקים בסגנון.
סרבנות''ז 494505
שופטים לא יפסיקו להתייחס לראיה הזאת כרצינית בן-לילה, ואם זו באמת תהיה תופעה כמו שאביב מתאר, אז כמה חפים מפשע בטח יגיעו למאסר.
סרבנות''ז 494510
זה מה שכתבתי ב‏1. גם המכה הזו תרוכך קצת, כי אחרי שיתברר שזו תופעה, אותם אלו שנכלאו לשווא יוכלו לדרוש משפט חוזר. נכון, זה יהיה רק פיצוי חלקי.
סרבנות''ז 494597
אופס. מצטער. 06:51...
מאז עמדו הרבה מים בקישון 494432
אל תיתלה בקישון, ואל תזלזל במומחי אבטחת המידע. הרשות (הממלכתית) לאבטחת מידע זהו אגף בשב"כ, מקצועי מאוד ועם שניים חזקות. אין לי ספק שהרשת התפעולית של חברת החשמל, לדוגמא, מאובטחת היטב.
אבל זאת בדיוק הבעיה. השב"כ לא מפורסם דווקא ברגישותו לזכויות האזרח. יש לי ספק רב‏1 אם רשת הצרכנים של חברת החשמל (זאת שבאמצעותה חלקנו משלם את חשבונות החשמל שלו) מאובטחת באותה מידה.

__
1 למען האמת, אין לי ספק.
מאז עמדו הרבה מים בקישון 494449
לא זלזלתי ביכולת המקצועית של מומחי אבטחת המידע. זלזלתי ביכולת שלהם להשפיע על בחירות מוסריות וארגוניות במשרד הפנים. אני בטוח שאנשי אבטחת המידע ידעו מה לעשות על מנת למנוע את זה:
אז ידעו.
סרבנות''ז 494605
שכנעת אותי.
סרבנות''ז 494606
ברור שהוא שכנע אותך. הוא השתמש במילת הקוד ''קישון''.
סרבנות''ז 494669
למה להשתכנע? איך בדיוק יוסי הרוצח, שיש לו את טביעת האצבע המורה שלי, רק מהחזית (מה שנקרא בCSIית "partial"), יכול לזייף את טביעות האצבעות שלי כמו שצריך על אקדח, או בחדר המלון?

מה שבאמת יקרה זה שטביעת האצבע הקדמית של האצבע המורה ביד ימין תהפוך לראיה יותר חלשה. נו שוין.
אם זה המחיר שצריך לשלם על העלת הרף בפני המוסת האיסלמי התורן מבית היוצר של מסגדי בריטיניה שקנה דרכון ישראלי שנגנב ממטייל בתאילנד ב100 פאונד ומגיע לארץ כדי להתאבד בה, אז נראה לי כדאי.

וכשהפושעים ימציאו משנה טביעת אצבע אולטרא שקוף בעובי אפס שנדבק לאצבע? אז א. אנחנו לא במצב גרוע מהיום, ב. לפחות פושעים תהיה גישה לזה, וג. אפשר להמשיך במירוץ החימוש הטכנולוגי, ולפתח קורא הדבקות אולטרא מגניבי ולקבל עוד כמה שנים של בטחון יחסי עד פיתוח הנגד של הנגד.
סרבנות''ז 494673
השתלת תביעות אצבע בזירות פשע (או על כלי רצח) לא היה הטיעון המרכזי, המהותי או בכלל המעניין להתנגדות למאגר המידע הנ''ל.
סרבנות''ז 494674
לא? מה כן היה?
סרבנות''ז 494680
הכוח של הרשויות (או של גורמים מסחריים/מפוקפקים במקרה הסביר בו דולף המאגר) לעקוב אחר האזרחים (תביעות אצבע + automatic facial recognition).
סרבנות''ז 494693
קשה לי לדמיין מקרה שבו הרשויות, או גורמים מפוקפקים, ירצו לעשות משהו כזה, וטביעות האצבעות יקלו עליהן. אם כבר יש להם גישה למקום, יותר נוח ומשתלם להציב בו מצלמה - ככה גם יודעים מתי הייתי במקום, לכמה זמן, עם מי, ומה עשיתי שם.
סרבנות''ז 494705
יותר "משתלם" להציב מצלמה (למה רק אחת?) ולהעזר במאגר הביומטרי על מנת לנהל מעקב צמוד אחר האזרחים.

המידע הביומטרי איננו רק טביעת האצבע. עם מצלמות והצלבה עם מאגרי מידע, לא צריך אפילו להחליט לנהל חקירה ומעקב אחר אדם ספציפי, על מנת להפיק נתונים. ככה יודעים לא רק מתי אני הייתי במקום, לכמה זמן, עם מי, ומה עשיתי שם - אלא מקבלים אינפורמציה בקלות על ידי דוחות וחיתוכים על *כל* מי שהיה במקום, לכמה זמן ועם מי. לאורך זמן, אפשר להפיק ככה המון אינפורמציה מעניינת.

חשוב על עיר כמו לונדון, הגדושה במצלמות וידאו כמעט בכל פינת רחוב והוסף לכך מערכות לזיהוי פנים + מאגר ביומטרי דומה למה שמציעים מר אלדד וחברים. אני לא יודע מה איתך, אבל לי זה מתחיל להראות פחות כמו ערים מודרניות ויותר כמו מוסדות כליאה. תודה על הדאגה לביטחוני האישי, אבל לא תודה.
סרבנות''ז 494707
או במילים אחרות: עוד לבנה ב-Panopticon.
סרבנות''ז 494709
לא הבנתי. אתה יכול לתאר לי בבקשה אירוע של מעקב עם טביעות אצבעות?
סרבנות''ז 494714
כאמור, המידע הביומטרי שישמר במאגר איננו רק טביעות האצבע.

תגובה 494559
סרבנות''ז 494681
כדי שהמחבל לא יוכל להשתמש בדרכון שלי מספיק לשמור את טביעת האצבע על התעודה.
סרבנות''ז 494682
די לאנונימיות.
סרבנות''ז 494716
מבחינתי גם לא רע, אבל זה נראה לי כמו רף יותר נמוך לחצות. האמת לא כזה ברור מה יותר קל, לזייף / לשנות את הצ'יפ בתעודה או לפרוץ למאגר של משרד הפנים.
ופרצת ופרצת 494717
למאגר של משרד הפנים אין צורך לפרוץ.
ופרצת ופרצת 494718
לא בשביל לראות מהו, אלא בשביל שהבודק בתחנה (שניגש למאגר המקורי) יראה פרטים שונים.
ופרצת ופרצת 494719
דןמני שהגלילי רומז למה שאביב הסביר בפרוטרוט: ההיסטוריה של משרדי הממשלה בהגנה על פרטיות היא כזאת שבקירוב ראשון אפשר להגיד שהמידע אינו מאובטח כלל.
ופרצת ופרצת 494720
סרבנות''ז 494493
סרבנות''ז 494547
אני מרגיש אותו הדבר בקשר לזה http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/793/295.html
והמחאה שלי תהיה ירידה מהארץ.
סרבנות''ז 494564
אפרופו ירוקים. יש מתמודד לרשות העיר חיפה מטעמם, בבחירות הקרובות?
ירוקַיים 494638
לא אחד, שניים. יש ירוקים-איחוד, ''רק'', שמטעמם מתמודד שלמה גלבהרט, וירוקים-מאוחד, ''די'', שמריצים את שלמה גלבוע.
ירוקַיים 494639
ועוד משהו קצת יותר מועיל, אולי: לזכותם של הירוקים-גלבוע - עד כמה שאני יודע (וזה מעט מאוד), הם "הירוקים המקוריים", ואילו השניים אולי הוקמו אד-הוק על-ידי גלבהרט. לזכותו של גלבהרט, הוא פעיל חיפאי ותיק בעל מוניטין ירוק‏1, הגם שיש שמוצאים כתמים בירוק שלו, בעוד שגלבוע הוא די אלמוני ולפי איזו כתבה הוא ממש נאלץ לקבל את דין התנועה שלחצה עליו לרוץ.

אני בעצמי אשמח לכל מידע נוסף.

1ושם צהוב
ירוקַיים 494655
תודה!
סרבנות''ז 494599
אכן מעצבנים הירוקים האלו, אבל לרדת מהארץ?
סרבנות''ז 494660
בדיוק, למצוא מקום בו היחס בין ירוקים לשטח פתוח, הוא נמוך יותר.
סרבנות''ז 494550
השאלה היא באיזה מהכנסות אתה מוכן לשלם - הנוכחית או הבאה?:)
סרבנות''ז 494562
:)

זה לא משנה. כנסות ישראל, בדיוק כמו שגיאות הכתיב שלי, זה עניין חסר תקנה.
סרבנות''ז 494566
בעניין הכנסות, זה אפילו חשוך מרפא (או חשוך בכלל...).
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470434
מה שהיה הוא לא מה שיהיה.

גם אם אני טועה (נניח) לגבי התגברות מגמה כללית‏1, אינני טועה לגבי מגמת הרמת הראש של המחוקק בענייני הרשת, המדיה הדיגיטלית והמחשוב. זה בהחלט חדש. זהו צעד נוסף ענק במדרון ולא סטטוס קוו. כדי לקבל את התמונה המלאה, לא מומלץ להתיחס אל הצעות החוקים, כל חוק בנפרד, אלא לראות את הכוח שנצבר "לאט לאט" בידי הרשויות באמצעות גל החוקים והצעות החוק מהזמן האחרון (חוק נתוני תקשורת ומאגריו, חוק הטוקבקיסטים, חוק סינון האתרים...). לכל חוק כזה בנפרד יש כמה טיעונים שעלולים לשכנע. אנשים נוטים להתעלם מהשילוב הלא סימפטי של החוקים הנ"ל.

_____________
1 אני לא טועה. ראה חוק העישון האיום. חוק זה גרוע אף יותר מחוק הכשרות, בכמה סידרי גודל ואני אומר זאת גם כלא מעשן וגם כמישהו שלא חובב עשן. היחס הסלחני אליו הוא בשל שאדריכליו הם לא מה"חשוכים" אלא חלק מהלך הרוח הצ'לאביבי-נאור-קוסמופוליטי-גם-בסקוטלנד-עשו-את-זה. החוק הגביר את תאבונו של המחוקק הישראלי והסיר חסמים חשובים ש*כן* היו שם קודם (במידת מה). גישת ה"בחינת כל חוק לגופו" היא רמיה עצמית. שיווי המשקל הופר. המאבק מת. נשאר לי רק לאחל לתומכים בחוק, בצורתו הנוכחית, שינשמו אוויר נקי ושיאשימו רק את עצמם כשהם יחנקו מכל השאר.
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470443
המחוקק התקשה להתייחס לבעיות התקשורת המודרנית לפני שהן צצו, אבל החוקים שהיו מוטלים בשעתם על העיתונות הכתובה ועל סרטי הקולנוע‏1 היו דרקוניים יותר.
____________
1- הידעת שעד גיל 16 נמנע ממני לראות את החזה של בריג'יט בארדו?
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470543
מתי זה "בשעתם"?
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470588
תמורת 260 ש"ח תמצא את כל מה שאתה צריך: http://www.ubank.co.il/essay/62243/%F6%F0%E6%E5%F8%E...

קצת יותר זול כאן: המועצה לביקורת סרטים ומחזות [ויקיפדיה] ובכלל אני בטוח שהמילה "צנזורה" תגרום לדוד לשפוך שפע של מידע.
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470654
זה היה סוג של שאלה רטורית. התכוונתי לכך ש"בשעתו" זה מספיק מזמן בשביל שזה יהיה לא רלבנטי לטענת הדאגה שלי. התודעה החברתית שלי כבוגר מתחילה אי שם בשנות ה-‏90, בגיל הטיפש עשרה. אני חלק מדור חצוף שלוקח חלק מההישגים של העבר כמובן מאליו.

הכוונה שלי היא שאתה צודק ברמת המקרו - מצבנו היום בהחלט טוב יותר מבעבר. זה לא סותר את הטענה שלי שיש מגמה מדאיגה (ברמת המיקרו) בזמן האחרון. המחוקק קצת התחרפן והציבור ביחד איתו.
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470556
אני חושב שחוק העישון שונה מהותית מכל שאר החוקים שהזכרת. עישון במקומות ציבוריים ובמקומות בילוי פוגע גם בקהל הלא מעשנים ובפרט, בעובדי המקום.
(הידעת? איסור העישון בטיסות התחיל כיוזמה עצמית של חברות תעופה אמריקאיות שנתבעו ע"י צוותי האוויר שלהם בטענה שחלו בסרטן עקב העבודה בסביבת מעשנים).
שאר החוקים מתיחסים, במקרה הטוב, לפגיעה של אנשים בעצמם ובדרך כלל ל"פגיעה" מוסרית של אנשים בעצמם.
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470380
באופן כללי אני מסכים איתך לחלוטין, אבל יש לבדוק כל חוק בנפרד, האם הוא מתאים להיכנס ל'חוקי הקסדה' או לא (1)

אני לדוגמא לא חושב שחוק העישון מתאים לכאן. לדעתי החוק פותר בעיה אמיתית של החברה, אין לו נזק משמעותי, הפגיעה במעשנים היא מידתית (שיצאו לרחוב עם כוס הבירה) והיא מתאימה לקונטקס הקוסמופוליטי (2)

(1) "אפקטיביות החוק, יכולת האכיפה, היכולת הטכנית לממש את החוק (מבלי שיהיה ניתן לעקוף אותו בקלות), מחיר החוק למדינה ולמשק, סבירות החוק בקונטקסט הכפר הגלובלי, זכות הדיבור, חופש המידע, ידע בנושא המדובר ועוד"

(2) אם במדינה כמו סקוטלנד - שבה תרבות השתייה עולה פי כמה וכמה על זאת בארץ, ומזג האויר פחות נוח, המקומיים יוצאים לעשן מחוץ למקומות סגורים - אז ניתן לעשות זאת גם בארץ. התענוג של ללכת לפאבים איכותיים בסקוטלנד בלי הסרחון והמחנק היו כל כך יוצאי דופן שמאז אני תומך נלהב בחוק. אגב, כך גם רוב חברי המעשנים
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470387
אם חוק העישון היה נחוץ, הוא לא היה נחוץ.

כבר נשפכו כאן הרבה מלים על זה, ואם תחפש בטח תמצא.
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470394
"כבר נשפכו כאן הרבה מלים על זה, ואם תחפש בטח תמצא."

- ככה? ומה קרה לאחווה האיילית המפורסמת ול"כל האיילים ערבים זה לזה?" אם דה בוטון יחפש, הרי יקרה לו מה שקרה לי עצמי בדיוק לפני רגע - הוא ייאלץ לסרוק מאות תגובות. אז בתור התחלה - דה בוטון, אתה שם? - דיון 681.

(טיהור מצפוני קטן: אני הפניתי את הזרקור הציבורי אל המרתף שלך, בתגובה 469746. זה הזמן להתנצל.. :})
חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים 470398
אין צורך בהתנצלות, כמובן. כתבי באייל הם רכוש הציבור, ודוקא האיזכור המחודש של ההודעה ההיא מחק את העלבון הצורב שתגובתו של טל הותירה בי בשעתה. מה רע?

ועניין חוק השעיון, לדעתי הסיפא של תגובה 48499 מתארת בתמצות את המצב לאשורו.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  הו! • העלמה עפרונית
  הו! • האייל האלמוני
  הו! • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית נודניקית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • easy
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורון הגלילי
  ללא כותרת • דורפל
  אה, זה. • שוטה הכפר הגלובלי
  נודניק. • דורפל
  נעים מאד, אני שכ''ג. • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ירדן ניר-בוכבינדר
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חצי מהמגיבים כאן מטומטמים • דורון הגלילי
  תיקון והתנצלות • דורון הגלילי
  תיקון והתנצלות • דורפל
  תיקון והתנצלות • ברקת
  תיקון והתנצלות • האייל האלמוני
  תיקון והתנצלות • ברקת
  תיקון והתנצלות • האייל האלמוני
  תיקון והתנצלות • האייל האלמוני
  תיקון והתנצלות • דורון הגלילי
  תיקון והתנצלות • האייל האלמוני
  תיקון והתנצלות • דורפל
  תיקון והתנצלות • דורפל
  תיקון והתנצלות • ברקת
  תיקון והתנצלות • דורפל
  תיקון והתנצלות • עמרי גולדשטיין
  חצי מהמגיבים כאן מטומטמים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  אללי, אנה יוליך אותנו הארגומנט הלז? • ברקת
  אללי, אנה יוליך אותנו הארגומנט הלז? • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • לא חרדי ולא עורך-דין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • לא חרדי ולא עורך-דין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • לא חרדי ולא עורך-דין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית נודניקית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  שוב מתפזר • א. דה בוטון
  (פססססססססט...) • העלמה עפרונית נודניקית
  (פססססססססט...) • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • שוטה הכפר הגלובלי
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • האייל האלמוני
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • שוטה הכפר הגלובלי
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • גלעד ברזילי
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • שוטה הכפר הגלובלי
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • גלעד ברזילי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • גלעד ברזילי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • א. דה בוטון
  ללא כותרת • עמרי גולדשטיין
  אסוציאציה פרועה • א. דה בוטון
  ללא כותרת • ברקת
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • ברקת
  ללא כותרת • דורון הגלילי
  חוק היובש? • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • דורון הגלילי
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • דורון הגלילי
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • יובל
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • דורון הגלילי
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • יובל
  אגרת גודש • ירדן ניר-בוכבינדר
  אגרת גודש • ברקת
  ללא כותרת • עמרי גולדשטיין
  האבן הראשונה • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • דורפל
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • שוטה הכפר הגלובלי
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • דורפל
  של מי החיים האלה, לעזאזל? • גלעד ברזילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  צא ובדוק • האייל האלמוני
  צא ובדוק • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • הפרשנית האלמונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  Brave New Scotland • אביב י.
  Brave New Scotland • א. דה בוטון
  Brave New Scotland • העלמה עפרונית
  Brave New Scotland • דורון הגלילי
  Brave New Scotland • עמרי גולדשטיין
  Brave New Scotland • שוטה הכפר הגלובלי
  צחוק, צחוק • שוטה הכפר הגלובלי
  צחוק, צחוק • מוס גולמי
  Brave New Scotland • האייל האלמוני
  Brave New Scotland • אביב י.
  Brave New Scotland • האייל האלמוני
  Brave New Scotland • האייל האלמוני
  Brave New Scotland • אביב י.
  Brave New Scotland • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  ''זבל מי שמלכלך'' • easy
  חצי חרמפפפ. • שוטה הכפר הגלובלי
  ''זבל מי שמלכלך'' • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • מוס גולמי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • יובל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • א. דה בוטון
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • א. דה בוטון
  ראיתי. • העלמה עפרונית
  ראיתי. • א. דה בוטון
  מחר בבוקר • העלמה עפרונית
  מחר בבוקר • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  לי לא. • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • סמיילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • סמיילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • easy
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • easy
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • יובל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • יובל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • ירדן ניר-בוכבינדר
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  סעיף ב' שיקף מציאות אמיתית • מוס גולמי
  סעיף ב' שיקף מציאות אמיתית • ברקת
  סעיף ב' שיקף מציאות אמיתית • מוס גולמי
  סעיף ב' שיקף מציאות אמיתית • ברקת
  סעיף ב' שיקף מציאות אמיתית • מוס גולמי
  סעיף ב' שיקף מציאות אמיתית • האייל האלמוני
  ללא כותרת • דורון הגלילי
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  שו"חיסטים עליך, ישראל! • מוס גולמי
  שו"חיסטים עליך, ישראל! • ירדן ניר-בוכבינדר
  שו"חיסטים עליך, ישראל! • מוס גולמי
  שו"חיסטים עליך, ישראל! • איציק ש.
  שו"חיסטים עליך, ישראל! • מוס גולמי
  שו"חיסטים עליך, ישראל! • ירדן ניר-בוכבינדר
  שו"חיסטים עליך, ישראל! • מוס גולמי
  שו"חיסטים עליך, ישראל! • ירדן ניר-בוכבינדר
  שכחת את ווטסון • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • ברקת
  ללא כותרת • דורפל
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • דורפל
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • ראובן
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • ראובן
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • דורפל
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • ראובן
  ללא כותרת • ראובן
  ללא כותרת • ברקת
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • ברקת
  ללא כותרת • מוס גולמי
  בקיצור, אתה לא רוצה לספר • ברקת
  בקיצור, אתה לא רוצה לספר • האייל האלמוני
  בקיצור, אתה לא רוצה לספר • ברקת
  ללא כותרת • דורפל
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • מוס גולמי
  ללא כותרת • דורפל
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • יהונתן אורן
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • ירדן ניר-בוכבינדר
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • יהונתן אורן
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • מוס גולמי
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • יהונתן אורן
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • גלעד ברזילי
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • האייל האלמוני
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • עומר
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • יהונתן אורן
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • גלעד ברזילי
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • יהונתן אורן
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • איציק ש.
  ... אמר איציק ש. • האייל האלמוני
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • גלעד ברזילי
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • איציק ש.
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • גלעד ברזילי
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • איציק ש.
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • האייל האלמוני
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • ירדן ניר-בוכבינדר
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • יהונתן אורן
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • ירדן ניר-בוכבינדר
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • יהונתן אורן
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • ירדן ניר-בוכבינדר
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • דורפל
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • ברקת
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • איציק ש.
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • דורפל
  חסרה לי פה קצת מהומה, עם קולות וריחות של השוק • צ'ופה
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • יובל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • יובל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ב/סמיילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עופר
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  לי מונדה • אביב י.
  לי מונדה • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עופר
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • easy
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • easy
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • easy
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ירדן ניר-בוכבינדר
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • easy
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • איש המרק
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • אביב י.
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • דורון הגלילי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • דורון הגלילי
  קצרים • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  האם אריאל הירשפלד קורא באייל? • העלמה עפרונית
  האם אריאל הירשפלד קורא באייל? • אא
  האם אריאל הירשפלד קורא באייל? • ברקת
  האם אריאל הירשפלד קורא באייל? • אא
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  שינה • העלמה עפרונית
  הסכמנו בינינו • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  Califonication • אביב י.
  Califonication • עמרי גולדשטיין
  Califonication • אביב י.
  Califonication • דורפל
  Califonication • אביב י.
  Califonication • ברקת
  Califonication • אביב י.
  Califonication • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • יהונתן אורן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • מוס גולמי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • מוס גולמי
  למה? אתה שותה כמו בחורה? • העלמה עפרונית
  למה? אתה שותה כמו בחורה? בערך... • מוס גולמי
  ללא כותרת • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עומר
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורון הגלילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורון הגלילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • easy
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורון הגלילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  העישון הורג‏1 • דורון הגלילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  צרור שאלות • שוטה הכפר הגלובלי
  צרור שאלות • עמרי גולדשטיין
  צרור שאלות • שוטה הכפר הגלובלי
  צרור שאלות • מעשן
  צרור שאלות • מעשן
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • אביב י.
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ללא כותרת • אביב י.
  צרור שאלות • שוטה הכפר הגלובלי
  צרור שאלות • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורון הגלילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י. (חזר מפאב נקי מעישון)
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • מלך הטריוויה
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • רון בן-יעקב
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • רון בן-יעקב
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • דורון הגלילי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  את היחידה שדיברה על קשר ישיר • דורפל
  את היחידה שדיברה על קשר ישיר • אביב י.
  את היחידה שדיברה על קשר ישיר • דורפל
  ''הגברים של מדיסון'' • העלמה עפרונית
  את היחידה שדיברה על קשר ישיר • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • א. דה בוטון
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • עמרי גולדשטיין
  בשולי החדשות • שוטה הכפר הגלובלי
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • שוטה הכפר הגלובלי
  ככה *לא* עושים פרובוקציה • האייל האלמוני
  ככה *לא* עושים פרובוקציה • שוטה הכפר הגלובלי
  ככה *לא* עושים פרובוקציה • אביב י.
  ככה *לא* עושים פרובוקציה • לא חרדי ולא עורך-דין
  חוק הקסדה דומה לחוק הטוקבקים • לא חרדי ולא עורך-דין
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • שוקי שמאל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • שוקי שמאל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • איציק ש.
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  חפשו את המטמון • ראובן
  הטוקבק • שוקי שמאל
  הטוקבק • העלמה עפרונית
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • איציק ש.
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ראובן
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • שוקי שמאל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • דורון הגלילי
  LOL • האייל האלמוני
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • ברקת
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • אא
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • דורפל
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • אביב י.
  חוק הקסדה לא דומה לחוק הטוקבקים • האייל האלמוני
  חוק הטוקבקיסטים חוזר מההקפאה • צפריר כהן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים