תרנגולות. 477582
לסבא וסבתא שלי היה לול, ואין לי מושג למה, אבל מאז שהייתי קטן נורא פחדתי מתרנגולות, כולל ניסיון להימנע מלהסתכל עליהן ואפילו חלומות רעים שהן מככבות בהם.

בסקר סימנתי ''סיטואציות חברתיות'', כי גם מזה אני פוחד וזה פחד בעל השפעה יותר גדולה על חיי, מה לעשות.
תרנגולות. 477584
מה שמעניין זה שכל האמירות המקובלות על כך שההרגל מקטין את הפחד או מסלק אותו, מתגלות כלא נכונות. הנה, אתה היית רגיל לתרנגולות והן היו חלק שגרתי מחייך, ובכל זאת פחדת מהן. גם בתגובות אחרות אפשר לראות שדברים שישנם דברים שהם חלק טבעי ורגיל מחיינו - ובכל זאת אנחנו עדיין פוחדים מהם והעובדה שאנחנו רגילים אליהם לא עוזרת.

לי אישית הסיפורים הקטנים האלה מוסיפים קצת בטחון, משום שאני סובלת מהידרופוביה (חרדה ממים. במקרה שלי, כמו רבים אחרים - רתיעה מהים והבריכה), והסיפורים כאן מראים לי שאין בכך משהו מעוות ו''לא נורמלי'', ושטעו ילדים ואחר כך, בתיכון, חברה יותר גדולים, שהתפלאו ואפילו העליבו אותי במילים חריפות ופוגעות על כך שבתור ילדה שדווקא גדלה לחוף הים (הרחובות של גבול דרום תל-אביב יפו), בכל זאת היתה בי (ועדיין ישנה בי) החרדה הזאת ממקווי מים גדולים (ים, בריכה, בטיולים - הסחנה, הכינרת).
תרנגולות. 477587
הים (והבריכה) הם אכן מקומות מסוכנים. אם חווית חוויה לא נעימה באחד מהם, או סתם אם הוריך החדירו בך את תחושת הסכנה (האמיתית, אם כי אולי המוגזמת) מפניהם, הפחד שלך ''הגיוני'' (עם או בלי מרכאות), ובוודאי שאינו מעוות ו''לא נורמלי'' (בהנחה ובתקווה שאינו כולל גם פחד ממקלחת) .
תרנגולות. 477588
הפחד במקרה שלי לא כולל פחד ממקלחת, אבל זו זכורה לי כאחת העקיצות הכי מקובלות ופוגעות, בילדות ובגיל העשרה. חבל שרק בשלב מאוחר מאוד, רק בצבא, הבנתי בפעם הראשונה שאין צורך לספר לכולם על הפחד הזה, ושבתחבולות די פשוטות אני יכולה להימנע מלהיכנס למים כשהולכים לים או לבריכה, מבלי לחשוף את הבעיה שלי. לו הייתי חושבת על זה הרבה קודם, זה היה חוסך את כל העקיצות מהסוג של "אם את מפחדת מהמים אז איך זה שאת כל כך משוגעת לנקיון? תיזהרי, במקלחת יש שטפון על הרצפה, אז אל תעיזי להיכנס לשם בכלל! חחחחחחחחח!"
תרנגולות. 477600
אני מקווה שאני לא דורך על איזה עצב חשוף, אבל מסכנים הילדים שלך, גם אמא משוגעת לנקיון, וגם לא לוקחת אותם לים ואפילו לא לבריכה.
תרנגולות. 477601
כן לוקחת אותם לים ולבריכה, ואפילו עושה למענם (הם לא יודעים שזה למענם) תרגילי אומץ ונכנסת למים, בעזרתו של הבעל המבין והתומך.
מעניין לבחון את הקשר בין אורח החיים בילדות לפחדים בבגרות 477742
אין לי ולרוב האנשים שאני מכיר פוביות במובן הקליני, אבל בדומה לאלמון שסביו היה בעל לול והוא חושש מתרנגולות, אבי היה מאלף כלבים (בעיקר גדולים) ומורה לג'ודו, ואני חושש אקטיבית מכלבים גדולי מימדים, ומתייחס לכל גבר החולף על פניי ברחוב כאיום פוטנציאלי שיש לתכנן מראש את הטכניקה הקרבית שתאפשר לי לגבור עליו, לכשיתקוף אותי במפתיע.
מעניין לבחון את הקשר בין אורח החיים בילדות לפחדים בבגרות 477750
למה הכוונה ב"חושש אקטיבית"? בכל פעם שעובר על ידך כלב גדול אתה מתחיל לקפץ באגרופים קמוצים בסגנון מייק טייסון כדי להיראות מאיים?
מעניין לבחון את הקשר בין אורח החיים בילדות לפחדים בבגרות 478389

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים