למה אין אופציה ליותר מפוביה אחת? 477662
ד''א- עם כל הפוביות שלי עד כה התמודדתי.

פחד מגבהים ללא יציבה או שנעים במהירות (רכבת הרים, מתקני לונה פארק למיניהם, הרכבל בחרמון, אומגה, נסיעה ברכב בגובה ובמהירות גבוהה מדי לדעתי). ככל שהשילוב חזק יותר כך מפחיד יותר.

פחד ממכרים. אין לי בעיה עם סיטואציות חברתיות בפעם הראשונה אבל ככל שאני יוצר קשרים חברתיים כך אני נלחץ יותר. זה מגיע למצב שבו אני פוחד לצאת מהבית כדי לא לפגוש אנשים שאני מכיר.

פחד ממראות בחושך. אין לי בעיה עם חשכה אבל בגלל סרט שראיתי כשהייתי קטן...

פחד מאחראיות ומכוח. פחד שמנע ממני להיות קצין, פגע בלימודים וסגר לי המון מקומות עבודה.לא יכול להכנס למצב שבו אני אחראי או בעמדת כח על מישהו. גם ככה יש לי בעיה עם המון אנשים שלקחו לעצמם אחראיות וכוח ומשתמשים בו בצורה גרועה או מושחתת.

פחד מבתי חולים. על בסיס פחד מבתי קברות רק שמבתי קברות אני לא פוחד. מבחינתי זה 'המקום' שבו המוות מרחף. גם סבל לא חסר שם וחוסר אונות.
477695
פחד מאנשים שאתה מכיר? איך אתה מסביר לעצמך למה אתה לא מעוניין לפגוש אותם?
אם הבנתי את השאלה נכון 477735
זה לא כל כך קשה.
אני נהיה לחוץ ועצבני רק מלהיפגש איתם, בחוסר נוחות עד חרדתי כשאני נדרש לשוחח איתם ומרגיש רע מאוד עד אובדני כשהמפגש מסתיים.
אין לי שאיפה לחזור על זה.

זה עומד בסתירה לבני משפחתי ששם, למרות שגם קורים מצבים דומים, אני מרגיש נינוח ומאושר (מה גם שבכל מקרה אני די מתבודד רוב הזמן)

ד''א- זה לא קשה להעמיד פנים, גם לעצמי, שהכל בסדר אבל ככל שהזמן עובר הלחץ הולך וגובר עד שאני מנסה לברוח בכל דרך אפשרית

אם את רוצה דוגמא, קחי יחסי שכנים- בהתחלה הם אומרים שלום ומדברים קצת אך עם הזמן הם יתחילו להוריד את הראש כשהם עוברים האחד ליד השני וימנעו מקשר עין. אם בטעות יווצר..
אם הבנתי את השאלה נכון 477850
(אני לא פסיכיאטר, אבל אני אף פעם לא מרשה להעדר נתונים למנוע ממני לגבש דיעה:) זה פחד הגיוני לגמרי - אנשים שאתה מכיר הם, בהסתברות גבוהה בהרבה מאנשים שאתה לא מכיר, אנשים שדעתם עליך משנה לך. הגיוני לגמרי שתפחד שהדיעה החיובית שלהם לגביך תשתנה, וכל תגובה שלהם אליך אפשר לפרש גם כגיבוש דיעה שלילית. אתה פחות ממושלם? פאדיחה. אתה מושלם? הנפילה בהמשך תהיה יותר קטסטרופלית. אם אתה לא יכול (ואני לא מאלו שמאמינים שתמיד אפשר ללא אמצעים חיצוניים) להפסיק ליחס לכך חשיבות רבה, תמשיך לסבול. דרך אגב, ככל שיש לך יותר אנשים בחיים, החרדה לאבד את הערכתו של כל אחד מהם יורדת, אז אם תצליח להתגבר על זה למספיק זמן - נגיד, עם תרופות - אפשרי שזה יפתר לצמיתות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים