האמת, 482363
אני מוכרח לציין שאני לא ממש מבין כמה עבודה נדרשת על מנת לשמור על קצב פירסומים סביר. אני לא בא בתלונות כלפי אף אחד, ויתכן ואני מדבר מתוך בורות, אבל לפי איך שאני רואה את זה, אחזקת האתר לא אמורה לצרוך כ''כ הרבה אנרגיה.

אין צורך בכותבי מאמרים קבועים, אולי כדאי לעודד יותר את הקוראים לכתוב מאמרים, בסה''כ לא חסרים בקהל אנשים עם ידע בתחומים מאוד מגוונים. לפעמים אני חושב שהבעיה היא אחרת - כמעט כל העניינים והסוגיות המהותיות והפחות מהותיות כבר נידונו כאן. בסה''כ צריך לעמוד בקצב מאוד מאוד לא תובעני של, נניח, שני מאמרים בשבוע.

כמו כן, נשמת אפו של האתר הזה הוא עדכוני החדשות שמהווים מצע נח לכל מיני דיונים. למיטב ידיעתי לא מדובר בדיווחים שעיתונאים מטעם האייל השיגו מהשטח, אלא בסה''כ בתמצות ידיעות מאתרים אחרים. וגם במקרה הזה, אין צורך בעדכונים בקצב מטורף.

אני בטוח שאם הדברים הגיעו עד לפרסום מודעה נואשת כ''כ זה בהכרח אומר שאני טועה, אבל אשמח אם מישהו יסביר לי איפה.

בכל אופן, אני לא בטוח שאני מנוסה מספיק ולא בטוח שיהיה לי מספיק זמן לכשתתחיל שנת הלימודים, אבל בהחלט אשמח לתרום ואתם מוזמנים לפנות אלי בנוגע לפרטים.
האמת, 482365
שמונה מאמרים בחודש זהו קצב תובעני בהחלט. חוץ מזה, עפ''י מה שהבנתי פעם, ולא אציין כיצד ובאלו נסיבות - חלק, לפחות, מן המאמרים, ואולי חלק גדול - נשלח הנה במצב גולמי מאוד ודורש עבודת עריכה והגהה של מילה-אחרי-מילה-אחרי-מילה, בקפדנות רבה, והעורכים אינם מסתפקים בפעם אחת וחוזרים על עבודתם פעמיים ושלוש ועוד יותר לפני שחרור המאמר לפרסום - דבר הדורש אנרגיה רבה וזמן רב. מבלי לזלזל, חלילה, בנושא החשוב של כתיבה בהתנדבות - זהו, אולי, אחד ההבדלים הניכרים שבין כותבים מקצועיים לבין כותבים מתנדבים - פרסום מאמריהם של האחרונים מחייב עבודה רבה יותר.
האמת, 482378
לא יודע, בזמנו לקחתי חלק באיזה פרוייקט של כמה בני נוער בעלי חשיבות עצמית מוגזמת והקמנו אתר אינטרנט שפירסם בקלות די רבה ארבעה מאמרים בשבוע. הרמה היתה הרבה יותר נמוכה מכאן, כמובן, וכך גם העריכה וההגהה. ולעתים היה צורך מצידו של העורך הראשי לדחוק בכותבים, יחד עם זאת, כל הכותבים (שגם היו כל הקוראים, והיו מעט מאוד אנשים) כתבו בהתנדבות והעמידו ארבעה מאמרים כל שבוע.

ובכלל, חשבתי שהאוניברסיטה והצבא הן התקופות העמוסות בחיים. אל תגידו לי שאח''כ זה נהיה גרוע יותר.
האמת, 482383
זה לא קל. כלומר, זה מאוד קל אם יש לך סטנדרטים נמוכים של עריכה ושל תכנים, כמו שהיו לי בחודשים הראשונים של האייל (בחודש הראשון התפרסם מאמר חדש מדי יום, כאשר אני הייתי העורך היחיד!), אבל לאורך זמן, וכאשר הסטנדטים עולים, זה נעשה יותר ויותר קשה.

ואם היה לי עכשיו רבע מהזמן הפנוי שהיה לי בצבא או בתואר הראשון, הייתי אדם מאושר.
האמת, 482462
אז אולי תוריד רק טיפה את הסטנדרטים?
האמת, 482386
טוב, אז לא אגיד שזה נהיה גרוע יותר. אומר רק זאת: כעקרון, ברגע שמופיעים בתוך המשוואה תינוקות וילדים - החיים כבר לא יהיו יותר מה שהיו פעם. שלא לדבר על זה שבשלב מסויים הם שופכים לך את הקפה על המקלדת, קופצים לך על המדפסת ומפצפצים אותה לחלקיקים מיקרוסקופיים, והם תמיד מצליחים ללחוץ על המקשים שאתה לא ממש מתכוון אליהם באותו רגע ###%&*)(_(&(^$$#@@?????................................................
(די! די כבר, ח** קטן! לך לשחק בצעצועים שלך, תעזוב ת'צעצוע שלי! בשביל מה הוצאנו שתי משכורות חודשיות על לגו???!!!)

אז לערוך בתנאים האלה זה מסובך. למרבה המזל אנחנו אוהבים אותם בכל זאת, כי הם נורא מתוקים... (לא לדרוש ממני הסבר. החסידים השרופים טוענים שההסבר הוא אבולוציוני, כמו התירוצים שלהם בכל תחום אחר, ובכל מקרה הוא כנראה אינו מתאים לדיון הזה, דווקא, מכל הדיונים האפשריים)
I owe my brain to the company's store 482431
אחר כך זה נהיה טוב יותר מבחינה מסוימת, וגרוע יותר מבחינה אחרת. לפחות אצלי - חשבתי שאני יחודי בזה, אבל עייפות החומר של אחרים גורמת לי לחשוב שאולי לא. בהשוואה לתקופת הסטודנטיוּת שלי, יש לי הרבה יותר זמן פנוי, אבל הוא הרבה פחות איכותי. יש לי כמות זמן לא רעה לפעילות אינטלקטואלית פסיבית: קריאת עיתון, קריאת האייל. אני כמעט לא מצליח להביא את עצמי לפעילות אינטלקטואלית אקטיבית יותר: כתיבת מאמרים, עריכת מאמרים, כתיבת תגובות באייל שדורשת "להמציא" את המחשבות ולא רק לבטא מחשבות ש"המצאתי" קודם. אני לא בטוח למה. לפעמים אני חושב שהסיבה היא ששמונה-תשע שעות ביום של הפעלת האינטלקט, חמישה ימים בשבוע, רוב שבועות השנה, תובעות יותר מהאי-שגרה הסטודנטיאלית, שיש בה יותר פסגות ויותר שפלות בזמני המאמץ המוחי. ולפעמים אני משתעשע במחשבה המדכאת שפשוט המוח שלי מזדקן. זה רק אני?
I owe my brain to the company's store 482435
לא.
(זה לא רק אתה)
I owe my brain to the company's store 482447
איזו עבודה דורשת שמונה שעות של הפעלת האינטלקט ביום (בבקשה אל תענה מתכנת) ?
I owe my brain to the company's store 482506
מתכנת.
נו, טוב: חוקר מאוד לא בכיר במדעי המחשב. מתכנת++.
I owe my brain to the company's store 482458
אם הסיבה שבגללה אתה ושאר חברי המערכת כותבים כל כך מעט תגובות ומאמרים היא בגלל שאתם עורכים מאמרים של אחרים, אז, בבקשה, תוותרו על עריכת המאמרים, תפרסמו אותם בצורה גולמית, ותחזרו לכתוב תגובות ומאמרים שלכם. אני מכון לוותר על מאמרים ערוכים למופת ולו על מנת לקרוא קצת יותר תגובות מעניינות שלך (ושל טלי, ושל היפאני, ושל ברקת, ושל ערן, ושל אדם).
I owe my brain to the company's store 482507
תודה, אבל הלוואי שהייתי יכול לתלות את היעדר התגובות המעניינות שלי בעיסוקי בעריכה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים