490273
היועץ המשפטי לממשלה ... הורה ... על פתיחת חקירה פלילית כנגד תנועת ''פרופיל חדש... המגדירה עצמה כ''תנועה לאזרוח החברה בישראל'', (וה) מספקת, בין היתר, מידע לגבי הליכים המאפשרים קבלת פטור משירות צבאי.

מעניין אם זהו מקרה יחיד, או ראשיתו של גל, אשר יוביל לפתיחת חקירה פלילית גם כנגד לשכת עורכי הדין או לשכת רואי החשבון.
490274
בשביל שזה יקרה צריך שיהיה לובי פוליטי הדומה בעוצמתו לזה של הלובי הצבאי ובעל אינטרס לפעול כנגד גופים אלו.
שים לב למעורבות של הצבא בפתיחת החקירה.
תיקון 490275
מלוא כל העולם משפטפטת 490318
זה אכן נראה צעד לא חכם. פנייה ליועץ המשפטי או ליועצים משפטיים בכלל נראית לי המקבילה המשפטית של הקמת ועדה.
במקום לתקוע עוד משהו בסיבובי הסרק של המערכת המשפטית, מוטב לממשלה שתמשיך בכיוון בו החלה ונראה לי הרבה יותר אפקטיבי. יש לפגוע במשתמטים באופן כלכלי ובירוקרטי. אישית, איני יכול לראות שום סיבה מדוע צה''ל צריך לסייע באופן ישיר או עקיף לפרנסתם של אמנים שלא שרתו בצה''ל. אפשר להתנות כל מיני סובסידיות (מילגות, משכנתאות, הנחות מס) בשירות צבאי.
אם הבעיה באמת חמורה, הגיע הזמן לאחוז את השור בקרניו וליחד הטבות מיוחדות אך ורק ליוצאי צבא ללא שום יוצא מן הכלל.
דבר נוסף שצריך לעשות הוא לבחון שוב ברצינות לאור הנסיבות, את המעבר לצבא מקצועי או חצי-מקצועי.
490320
כלומר, אתה רוצה למנוע סובסידיות והנחות מס מנכים ופגועי נפש על סוגיהם השונים, מערבים ומחרדים?
שכחת 490391
שכחת נשים פטורות שירות מטעמי נישואים.
אם יש בעיה של מחזורי גיוס מצטמקים יש לנקוט צעדים מעשיים כדי לתגמל את המתגייסים. אם ההקפדה שהצעתי על ''ללא יוצאים מן הכלל'' נראית לך חסרת לב, אני מציע לך לחשוב על גלישת המדרונות החלקלקים שישראל מצטיינת בהם לאחרונה. יש מושג שנקרא קי''ץ (קצבת יוצאי צבא), שהיחידים שמכירים אותו הם בחורי ישיבה הפטורים משירות. יש גם חופשת לידה לגברים.
שכחת 490508
מה הבעיה עם חופשת לידה לגברים? היא לא באה על חשבון חופשת הלידה לנשים אלא במקומה (כלומר האב והאם מתחלקים במשך זמן חופשת הלידה).
שכחת 490546
OK, דוגמה לא מוצלחת.
הנקודה היא שמותר למדינה לתת הטבות ליוצאי צבא, תמיכות לנכים, אפלייה מתקנת לערבים ודמי קיום לתלמידי ישיבות. אין חובה לתת לכולם את הכל כל הזמן ומותר ואף רצוי שהיא תחליט ותבהיר את סדרי העדיפות שלה.
הפרץ והצווחה שקמו כאשר מישהו בצה"ל אמר שאולי לא יאפשרו לאמנים פטורי שרות להופיע לפני חיילים, מוכיח שלצעדים אמיתיים בעולם המעשה יש השפעה שאין לכל מיני רעיונות וירטואליים כמו מסעי פרסום והצהרות משפטפטת.
התביעה היא לא על המידע 490379
התביעה היא בגלל 'חשד להסתה להשתמטות משירות צבאי'. אתה יכול לראות שהאתר שלהם כולל עוד דברים פרט למידע על דרכים אפשריות להשתמט. אותו מידע הוא 'בין היתר', אבל 'היתר' עצמו הוא קריאה להימנע משירות בצבא וסיפורי זוועה על מתאבדים, אסירי מצפון, והצבא הכובש את מדינת ישראל.

ועדיין, אין סיבה לא לפתוח בחקירה פלילית נגד לשכות עורכי הדין ורואי החשבון. לכולם מגיע ורק להם לא? אני כבר כמעט מייחל ליום שבו כל מכתב קורות חיים יכלול גם רשימת חקירות ותיקים פלילים אותם צבר המועמד המנוסה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים