אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49044
ישראל היא מקלט לכל יהודי שזקוק למקלט אם זה מטעמים פוליטיים, דתיים, אנטישמיים או כלכליים, מאות אלפי היהודים מארגנטינה מוזמנים לבוא לכאן מתי שיחפצו הפיתרון לבעייה הכלכלית הוא הפרטת החברות הממשלתיות לאלתר

ישראל הינה גם מולדת לכל יהודי לרוצה להגשים את השיאפות הלאומיות היהודיות שלו בארץ ישראל, ואין לבטל את חוק השבות בשום אופן

אני אגב בעד שינוי סעיף הסבא

אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49046
זאת אומרת, אתה תומך בכך שרוצח נמלט יוכל למצוא מקלט מדיני בישראל רק בגלל שהוא יהודי?

הפרטת חברות זה לא הפתרון להכל. חוץ מזה, במצב הכלכלי הנוכחי - מי בכלל ירצה לקנות את הכאב ראש הזה?

הפרטה של חברת החשמל, למשל, היא מאוד לא כדאית, ובקליפורניה (או פלורידה? לא זוכר) כבר רואים מה קורה כשחברת החשמל מופרטת - הם נמצאים במשבר אנרגיה.

האם אתה אדם דתי?
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49106
אינני תומך בכך שישראל תהיה מקלט פלילי אלא מקלט לנרדפים על רקע פוליטי כלכלי ואנטישמי

הפרטת החברות היא כן הפתרון לכל(או לרוב לפחות)

אינני יודע מדוע יש משבר אנרגיה במדינה כזו או אחרת, בכל מקרה אצלנו זה לא צריך לקרות דווקא המונפול על משאבים יקרי ערך גורם לנזק רב, ראה את מקורות ומשבר המים, תאר לך שיש מספר חברות מים אחת מייבאת מים מתורכיה אחת מתפילה מים אחת שואבת ממאגר כזה או אחר, החברות ירוויחו ישלמו מס, המחיר ירד ומאגרי המים בישראל יתאוששו

לעומת זאת המחיר היום גבוהה מאוד חלק מהמיסים הולכים אל חברת המים ולא מחברת המים, ויש משבר מים ענק

אני אינני אדם דתי
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49149
אבל אנשים אינם "נרדפים" על רקע כלכלי. הם פשוט נמצאים במצב כלכלי רע. אין רדיפה. אין קשר בכלל לאנטישמיות.

יש לך תימוכין לגבי ההצהרה הזו על הפרטת חברות? הוכחות? דוגמאות מהעולם? משהו?

זה לא צריך לקרות, אבל זה יקרה. לחברה מסחרית יש אינטרסים שאין לחברה ממשלתית, ולהיפך. לחברה מסחרית, למשל, אין שום אינטרס שלכולם יהיה חשמל. לא אכפת לה שהמקרר הריק שלך גם לא יוכל לפעול.
אבל גם אם נתעלם מהבעיה הזו - יש בעיה כלכלית. חשמל הוא מוצר שאי אפשר לעשות שום בידול בקשר אליו. מה תגיד "החשמל שלנו יותר טוב"? במוצר כזה, קשה-עד-בלתי-אפשרי להתחרות בשוק פתוח. הבידול היחיד יכול להיות במחיר, ותוך זמן קצר, המחיר יורד למחיר עלות - ואין למשקיעים שום סיבה להכנס לשוק כזה.

ישראל ניסתה לאחרונה להפריט איזה בנק, ולא ממש הצליחה. למה שתצליח להפריט חברה שאין שום לה שום סיכוי להצלחה כלכלית בשוק תחרותי?

מים הם עוד מוצר לא תחרותי. הבעיות של ישראל הן קצת שונות, ולא ההפרטה תעזור להם. התפלה צריכה להיות מפעל ממשלתי.

אם אתה לא דתי, אז אולי תסביר לי מדוע אתה מעוניין שכדי שאדם שאינו יהודי יוכל להתאזרח בארץ, הוא חייב להפוך ליהודי דתי ושומר מצוות? למה כדי שגויה תוכל להתחתן עם יהודי, היא צריכה להפוך לדוסית? לא ברור לי האינטרס שלך בחוק הזה.
49371
מים לשתיה הם מוצר תחרותי. תשאל את מי עדן.
49437
כן, אבל כמה ממי הברז שלך משמשים לשתיה? כשתתחיל להתקלח במי עדן, תודיע לי - אני אוהב שיש לי חברים עשירים.
מים בששון 49469
פעם השתעשעתי בסטארט-אפ דמיוני כזה, לשווק מים לרחצה. אלו יהיו מים במחיר שבין מים מינרליים למי הרשת. אני לא בטוח איך יותר כדאי, במיכלים ביתיים גדולים או ממקור שכונתי דרך צנרת עצמאית (אפשר להתמקד, כמובן, בכפר שמריהו וברמת אביב). הרעיון הוא, כמובן, שעם קצת שיווק ותוך הסתייעות חינם בפסיכולוגיה חברתית, אפשר יהיה די מהר לשכנע את המאיון העליון שזה גועל נפש להתקלח במי ברז.
מים בששון 49490
אחד ממכרי עבד בעברו הרחוק כמוביל בקבוקי מים מינרליים.
רוב הלקוחות היו כמובן משרדים, אך היו לא מעט בתים פרטיים.

יום אחד, בביקורו השבועי אצל אחד מלקוחותיו בכפר שמריהו, הפיליפינית ביקשה ממנו לשפוך את אחד הבקבוקים על הרצפה. מסתבר שבעלת הבית רוצה שישטפו את הרצפה שלה במים מינרליים.
מים בששון 49498
חפיפת פרווה (או שיער) במים רכים אכן מניבה תוצאות טובות מחפיפה במי-הברז הקשים-בד''כ בישראל. לעניין זה - מים מזוקקים, ולאו דווקא מים מינרליים, הם הבחירה הטובה ביותר (כמו גם לעניין הארכת חיי הצנרת, דוד-החימום והקומקומים).
מים בששון 49503
יש בכלל קשר בין מים מינרליים למים רכים?

ועוד דבר, לא מאד קשור: מבחינת כמות האבנית בקומקום, מנסיוני נראה שמים מינרליים משאירים לא מעט מהמינרלים שלהם במקומות כאלה, יותר ממים רגילים והרבה יותר ממים שעברו סינון בפילטר (שלא לדבר על מים מזוקקים).
מים בששון 49506
נדמה לי שאין קשר, אבל מסופקני אם המימינרליים הנמכרים בארץ יותר קשים ממה שיוצא מברזיה‏1.

מים מזוקקים לא אמורים להשאיר אבנית, פשוט מכיוון שלא אמור להיות להם מה להשאיר. מדובר במאה אחוז חמצן דו-מימני.

1 מפיק בה"א. לא רואים?
מים בששון 49515
במילה ''ברזיה'' (אני מניח שהתכוונת לברזים שלה) אין מפיק בה''א, בניגוד למלה ''ברזה'' (הברז שלה).
(וזה לא אני קבעתי ככה...)
אוי, כמה שאתה צודק! 49591
אוי, כמה שאתה צודק! 49670
חכה תראה כמה תהיה מפודח כשתכתוב הודעות תחת השם הזה במקומות אחרים. :)
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49411
תראה אני בקושי עברתי את המבחן הבעה אז אתה תופס אותי בלשון?

ישראל היא מקלט ליהודים שנמצאים תחת עול של רדיפה גזענית פוליטית או לחץ כלכלי

אין לי הוכחות, אני לא מתעסק בזה

בקשר לחשמל, אתן לך דוגמה, טלפון קווי, רוצים שגם חברות הכבלים והלווין יכנסו בעתיד לשוק הטלפון, גם כאן אין הבדלים אמיתיים באיכות הקו(לפחות לא כאלו שהאוזן האנושית יכולה לזהות) אבל למה ללכת רחוק כל כך? הבט בתחרות על השיחות לחו"ל, איזה תחרות יש, על מה? "הקו שלנו יותר טוב"? לא, מבצעים, הנחות, מתנות וכו' והעסק עובד לא רע בכלל

אינני יודע על איזה בנק מדובר(אגב בבנקים "הכסף שלנו יותר טוב?") אבל אפשר למכור את הבנק לציבור(במניות) ואם לא רוצים את הבנק אז...

דווקא הפרטה תעזור מאוד, לא ברור מדוע מים אינם תחרותיים, ובכל מקרה, ישנם מים טובים יותר ופחות, וכך האפשרות לשחק עם המחיר/איכות גבוהה יחסית

בשביל להיות אזרח אתה צריך להיות שני דברים, או להיוולד יהודי או להפוך לכזה(או להתחתן עם ישראלי) בהנחה שהאופציה בסוגריים לא ממש סבירה(בהנחה שאלו אינם פיקטיביים) ובאופציה הראשונה אתה לא ממש שולט נשארת לך האופציה של להפוך ליהודי

בגלל שישראל הינה מדינה יהודית, ובגלל שכל כך חשוב לך להצטרף אליה תיאלץ לעבור את המסלול האורתודוכסי המפרך אבל אני מאמין שאם זה באמת חשוב לך אז תשלים עם זה למרות כל האי נחת

בקשר לבחורה, אני מתנגד לזה שבחורה שהתאהבה בבחורה יהודי ישראלי(ולא סתם הוספתי יהודי ליד הישראלי) לעבור את הגיור הדתי אורתודוכסי, אבל היא צריכה לעבור איזושהי השתלמות מסוימת ביהדות, לא יותר, היא כמובן יכולה לוותר על העניין הפעוט(שצריך לכלול לדעתי קצת חומר על החגים מנהגים אמונות וכו') אבל תיאלץ לוותר על הת"ז הכחלחלה(הת"ז הישראלית היא כחולה נכון?)

האינטרס שלי בחוק זה הוא שמירה על הרוב היהודי בארץ ישראל, פתח למקלט ליהודי העולם והחזקת ישראל כמדינה יהודית, אנחנו יהודים(אתה יהודי?), זה רע, זה טוב, את החשבון יעשה כל אחד לעצמו, אבל צריך להתמודד עם זה, ישראל חייבת להישאר מדינת עם ישראל

כפי שחיסלו הצעה באחד הקונגרסים הציוניים שמדינת ישראל(אז לא קראו לה ישראל) תהיה באוגנדה ולא בארץ ישראל כך תחוסל ההצעה להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה ולא למדינת עם ישראל

אגב אני יהיה מאלו שיתנגדו להצעה להפוך את ישראל לעוד אמריקה, רק שבמקום פסים אדומים יהיו אלו פסים כחולים ובמקום 50 כוכבים רק כוכב אחד, וגם הוא משונה

לכן אני מתנגד למנוע עלייה, ומתנגד לאפשר הענקת אזרחות למי שאינו יהודי(ואין לו קשר לישראלים)
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49412
"בשביל להיות אזרח אתה צריך להיות שני דברים, או להיוולד יהודי או להפוך לכזה(או להתחתן עם ישראלי) בהנחה שהאופציה בסוגריים לא ממש סבירה(בהנחה שאלו אינם פיקטיביים) ובאופציה הראשונה אתה לא ממש שולט נשארת לך האופציה של להפוך ליהודי" ומה עם מי שנולד (חו"ח) ערבי (לאזרחים ישראלים), ולמה האופציה הראשונה לא סבירה?
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49219
שאלה כללית: האם היישום היחידי של "מתן מקלט ליהודים נרדפים" הוא הענקת אזרחות אוטומטית לכל יהודי דורש? מדוע לא להעניק אזרחות על סמך קריטריונים "רגילים" (תרומה אפשרית לחברה וכו') בלבד, ול"יהודים נרדפים" להעניק זכויות של תושבים, אם ירצו זאת?
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49482
חברה ממשלתית אינה מנוהלת על ידי "האומה"
אלא על ידי פקידים. לעיתים, חלקם מושחתים,
חלקם אף עשויים (נניח) להעביר כספי החברה לכספות בבנקים שוויצריים ושאר תעלולים.

מה כל כך קדוש בניהול על ידי אנשים שרכשו את
תוארם המיקצועי באוניברסיטת בוקו-בוקו בזימבווה, או במהנדסים בוגרי אוניברסיטת לטוויה?

אבל מה לעשות, חברה פרטית, המעונינת באמת באנשי מקצוע וברווחים, ולכן -ביעילות, תפשפש ברמתם המיקצועית. גם אין היא מעונינת שכספי החברה יזלגו למונטה-קרלו או לבנקים בציריך.
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49487
אבל מה לעשות, חברה פרטית,... אין היא מעונינת שכספי החברה יזלגו למונטה-קרלו או לבנקים בציריך.
לא ממש נכון. כלומר, החברה אולי לא ממש מעונינת, אבל בעלי השליטה בה (ומנהליה עושי דברם), בהחלט עשויים להיות מעונינים בכך (כמובן בתנאי שיש להם גישה גם למשיכה ולא רק להפקדה), וכבר היו דברים מעולם.
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49509
אז ככה:
מיים מינרליים: הכי טעימים הם המיים של עין גדי. ואני יודעת שזה מייבש את השמורה ושהקיבוצניקים המגעילים מנצלים את הטבע. תירו בי.

אזרחות: כמי שנושאת רק תעודת זהות כחלחלה (גיליתי לתדהמתי שמספר ענק של אנשים נושאים עוד אזרחויות עקב זכות אבות, סבים וכדומה), חשוב לי:

א. שיבוטל סעיף הלאום. כן, אנחנו נדע לזהות מחבלים מתאבדים גם בלי שזה יצויין בת"ז שלהם. משפחתי הקרובה ביותר (קרבת דם, הכוונה) עלתה ארצה ממזרח אירופה והם כולם תחת ההגדרה של קתולים אך מרגישים יהודים מאוד.

ב. (אישי מאוד) שיציינו את הילדים גם כשמנפיקים ת"ז לאחר שהצאצאים עברו את גיל 18. מה יש, הפסקתי להיות אמא?

בזמנו עבדתי באנגליה בחברה לטיסות שכר, ללא רשיון עבודה. עקב אופי העבודה נאלצתי ללוות תכופות קבוצות של סטודנטים בשדה התעופה. נהגתי להגיע עם הקבוצה, סמל החברה מחובר לחולצה, הדרכון פתוח והחותמת ניתנה ללא בעיות. יום אחד עמדה לפנינו קבוצה מארץ מוסלמית כלשהי. השוטרים הבודקים התקשו עם הדרכונים ההפוכים (ימין לשמאל) ועשו לי סימנים קומיים של יאוש. שיתפתי איתם פעולה ומתוך שעשוע מסוקרן של צפייה במתרחש שכחתי להחזיק את הדרכון שלי פתוח בדף המיועד לחותמת. כאשר אני הגעתי לביקורת התגלה לראשונה שגם הדרכון שלי "הפוך". הם לא אמרו לי מילה אבל כאשר ניסיתי לחזור מצרפת לאנגליה נאסרה עלי הכניסה. לא אתאר כאן איך בסוף הצלחתי להכנס.

נודע לי שאירלנד (החופשית, לא הבריטית) נותנת אזרחות למי ששוהה שם במשך 6 חודשים. כיוון שאירלנד חברה בברית האירופית זה היה פותר לי את סוגיית העבודה הבלתי חוקית. שהיתי בדבלין חודש וחצי ונשברתי. אגב, עיר יפהפיה. ועד היום, למרות שהדרכוןמ חדש ושיניתי שם משפחה עקב נישואים, יש לי פרפרים בבטן כשאני מגיעה לאנגליה.
תמיכה ממשלתית 49516
תלוי איזו חברה. נכון, בחברות הטקסטיל גלנויט וכרמל של הגביר אברהם שפירא המנוח, אמנם היתה זליגת כספים כזאת ובגדול. אך מדובר בחברה שקבלה עשרות מליוני דולרים של
כסף ממשלתי, אותו הזרים הגביר לחשבונותיו הפרטיים בחו''ל, בעוד פועליו רעבו ללחם, במשכורות מגוחכות.

לא מדובר פה בתעשיה, יצור ויעילות, אלא בעסקות סיבוביות בהם שותף כסף ממשלתי רב.
תמיכה ממשלתית 49519
ובמונח "הפרטה" על מה מדובר? לא על עיסקאות בהן שותף כסף (ו/או שוה כסף) ממשלתי רב?
מדובר בניהול שונה 49520
ובכפוף לשיקולי יעילות, רווחיות ומקצועיות.
אגב, הזרמת כסף ממשלתי לא תמיד מפתה להעברה לבנקים בחו''ל, אלא לעיתים לצריכה עליזה.
זכור אותו מפעל בדרום, שזעק חזור וזעוק
ביחס לסגירתו ופיטורי פועליו. בתחילת תקופת ברק הוזרם כסף רב לאותו מפעל, במגמה למנוע אבטלת הפועלים. התברר שההנהלה ובעלי השליטה ניצלו כסף זה לנסיעות עליזות ומסעות הילולים
באירופה (אולי גם היפקידו שם משהו באותה הזדמנות, השובבים, אין לדעת).
אם היו קוראים לך מינה... 49521
אדרבא!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים