אנחנו מדברים על אותו מאו דזה דונג? 498174
מה, טאי צ'י זה לא הזקנים והזקנות הסינים האלה מהטלויזיה (ופעם אחת גם זקנות ישראליות בבית אבות בארץ, אבל זה בטח היה בשביל להצחיק) שעומדים ברחובות, מזיזים את הרגליים כמו סרטן שהתבלבל בכיוון ואת הידיים לאט-לאט בתנועות מחיאת-כ-פיים-שתיים-ש-לוש כמו שאני זוכר מהריתמיקה המעצבנת של הגננת זיוה? איזה מכות, מה מכות איפה מכות? תביאו סרטון מיוטיוב או שאני לא מאמין לאף מילה!

ובכלל, איזה עיתונאי שחזר מסיור במזרח הרחוק אמר שכיום הטאי צ'י מקובל באמת כתנועה למבוגרים ואת ה"רוחניות" מוסיפים במסגרת השיווק למערב. הוא פלט משהו, לצאת ידי חובה, גם על זה ש"זה התחיל כאמנות לחימה עתיקה", ומפיו זה נשמע כמו דיבורים על מבחן בתושב"ע. מכות הוא אפילו לא הזכיר.
נראה אותך אומר את זה *להם* בפנים 498176
נראה אותך אומר את זה *להם* בפנים 498193
לא הבנתי מה הלך שם, הקאה היא חלק מקובל מהריטואלים ואחריה פשוט ממשיכים כאילו כלום, או שזאת לא היתה הקאה אלא איזה פטנט מ"זמיר טריקים"? (הוציא לי את החשק לארוחת צהריים)

אגב, אין לי שום מושג בדברים האלה, אבל נראה לי ששניהם התמחו בעוד אמנויות, לא רק בטאי צ'י. וההימור הזה הוא בלי קשר לשאלה העמוקה מה זה בדיוק טאי צ'י לכל פרטיו ודקדוקיו.
נראה אותך אומר את זה *להם* בפנים 498197
יכול להיות שלא שמת לב- הסרטון הנ''ל הוא פארודי לחלוטין (ומצחיק מאוד, לבינוניות דעתי), לא מדובר בקרבות אמיתיים.
נראה אותך אומר את זה *להם* בפנים 498204
לא נעים להודות אבל אם לא היית אומר לי, לא היתה לי דרך לדעת על בטוח. וכן, זה קצת הצחיק אותי, אבל כנראה לא מהסיבות הנכונות - בעיני כל הקרבות והאמנויות האלה מצחיקים גם כשהם נעשים ברצינות.
נראה אותך אומר את זה *להם* בפנים 498207
"בעיני כל הקרבות והאמנויות האלה מצחיקים גם כשהם נעשים ברצינות"- אתה מתייחס לכל סוג של קרב (נניח, גם איגרוף תאילנדי וג'ודו)?
נראה אותך אומר את זה *להם* בפנים 498309
לא אכנס לסוגים השונים כי לא הייתי רוצה להפגין כאן את בורותי המבישה. ככלל, זאת לא שאלה של באיזה סוג מצליחים יותר לפרק את היריב (או את הלבנה) לגורמים. השילוב של היאבקות עם פוזה פילוסופית-מהורהרת ופליטת אמירות ''עמוקות''-כביכול הוא פשוט הומור טוב בעיני, יותר מכל קטע סטנד-אפ.
אנחנו מדברים על אותו מאו דזה דונג? 498179
זו היתה אמנות לחימה במובן המקובל עוד במאה הזו, אבל נסיבות הסטוריות שקשורות למשטר הקומוניסטי הביאו אותה לצורה בה היא מתורגלת היום במערב ‏1. לא יודע כמה אנשי טאי צ'י שמסוגלים להרביץ נותרו בסין. בעבר זו נחשבה אמנות לחימה מובילה ‏2 מבחינת יעילותה בפתרון סיטואציות אלימות באופן לא שוחר שלום.

1 בהכללה. יש עדיין מתרגלי טאי צ'י, אפילו בארצנו, שכוללים עוד דברים באימוניהם מלבד גירוש זבובים בהילוך איטי.
2 בסין
אנחנו מדברים על אותו מאו דזה דונג? 498194
"נסיבות הסטוריות", זה ביטוי מנומס ל"מתוך דאגה לבטחונו, דאג היו"ר לחסל את כל המאסטרים"? :)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים