למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499559
עם נפילת ראשוני טילי הגראד על באר שבע, וכניסת מאות אלפי תושביה לחיים ליד המקלטים, אני מקווה שקוראי האייל הנכבדים יחד עם כל עם ישראל יודעים למי להודות.
למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499562
אני חושב שכדי להיות הוגנים צריך להודות בראש וראשונה לחמאס.

אבל, אם כבר מודים להתנתקות, אז תודה כפולה ומכופלת יש להודות למתנחלים שלא התיישבו בלבנון, סוריה ואיראן. שהרי אם הם היו מתיישבים בלבנון לא היו יורים עלינו משם, ואם הם היו מתיישבים בסוריה ואיראן, לא היו מגיעם לכאן טילים בכלל.

ובאווירת הודיה זו, אל לנו לשכוח להודות לחמאס גם על שלימד אותנו מה קורה לחברה שלא מקצצת את הקצוות הסהרורים שלה.
למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499571
אלופי הנסיגות עשו את מעשיהם על סמך הנחות מוטעות.

כשרבין ביצע את הנסיגה הראשונה, כל יישובנו בעוטף עזה ובתוך עזה שכנו לבטח, ואיש לא העלה על דעתו שיכול להיות אחרת. רבין לעג למתריעים שחששו שנסיגה תביא למצב של ירי רקטות מעזה והוא הבטיח לנו ששום קטיושה לא תיירה בעתיד:

הרב הצבאי הראשי לשעבר העיד שבעת ההתנתקות אמר לו שרון שההתנתקות תביא ל 40 שנות שקט.

הנסיגה של רבין איפשרה לעזתים לפתח טילים מתוצרת עצמית שבהם הרסו את השלווה בעוטף עזה, וההתנתקות עם הבריחה מציר פילדלפי איפשרה להם לייבא טילים תקניים ארוכי טווח שאת חלקם חטפה היום בירת הנגב שבה מאות אלפי תושבים, וזו רק ההתחלה.
כל ההערכות שלפיהם בוצעו מעשי האיוולת האלה מתנפצות לנגד עינינו, אך לשליחיהם של מבצעי ההרס הזה עלי אדמות יש תמיד מה לומר, במקום להסתיר את פניהם מבושה ולשתוק.
למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499574
אבל זה בדיוק מה שאני אומר. שהשפנים המתנחלים האלו, שפחדו להתיישב בלבנון, הם שהביאו עלינו בפחדנותם אלפי טילים. ובמקום להתבייש שלא התיישבו בסוריה ובפרס הם מתבכיינים שלא השאירו אותם בעזה. תאמין לי שמטהרן ודמשק אפילו שרון לא היה מפנה אותם אז אני לא מבין מה יש להם להצטופף בעזה.
הוא אשר אמרתי 499596
למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499637
דווקא היה ניסיון להתנחלות בלבנון. קראו לה ''מרכבות אש''.
למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499712
לא זכור לי. תפרטי. מי פינה אותם?
מוות לפושעי לבנון!
למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499748
זהו. שקראתי על זה ב"במחנה", וזה היה טרם גיוסי, כך שעברו מאז 12-13 שנים, ויותר מדי מזה אני לא זוכרת. ב-‏1982 היה נסיון התנחלות, להתנחלות קראו "מרכבות האש" והיא היתה סמוך לגבול, כמדומני, אבל בצידו הלבנוני. אליבא דיוסי גורביץ'
הניו יורק טיימז עלה על זה, וההתנחלות פורקה בטרם רעש. גיגול לא מניב יותר מדי תוצאות.
למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499563
מה זאת אומרת למי? למתנחלים!

[*] מתנחלי באר-שבע.
למי תודה למי ברכה ? להתנתקות. 499566
חרמפפפ

לא להאמין שיש ''מסביר'' שאמר דבר דומה, וברצינות.
השטות שעדיין לא עשינו. 499599
מיד עם סיום מעשה ההתנתקות, זכורה לי היטב אמירה של דובר פלשתיני. בדבריו לא היו שום גילויי שמחה על סיום ה"כיבוש", ובמקום זה הופיעה טענה חדשה: עושים עלינו מצור. אנחנו בבית סוהר. את המילה הזאת "בית סוהר" שמעתי ממש כשאחרון חיילי צהל עזב את רצועת עזה.
הטענה הזאת היא, בעצם, המרכיב העיקרי של ההסברה הפלשתינית של אחרי הנסיגה, והיא קנתה לה תומכים בקרב שכבות נרחבות בקרב השמאל בארץ ובעולם.
היא מבוססת על כך, שאכן, אחרי הנסיגה ניסינו לקיים איזה שהם הסדרים של פיקוח על ידנו ועל ידי המצרים, כך שאפשר יהיה באופן חלקי להקטין את כמות אמצעי הלחימה והטרור שזורמים לעזה.
חשוב להבין שלמרות המצב המחורבן שבו אנו שרויים היום, עדיין אין בידי העזתים אותה יכולת טילית שהייתה וישנה גם היום בידי החיזבאלה. הסטטיסטיקה של כמות הנפגעים אצלנו מצביעה על כך בברור. הסיבה היא שהם נאלצים לדחוף את הקטיושות שהם מיבאים דרך מנהרות, ועדיין אין הם יכולים ליבא טילי זילזאל במשאיות ובאניות באופן גלוי.
חלילה לנו להיענות לדרישות בעולם ובשמאל "להסיר את המצור" גם כשתגיע בעתיד הפסקת האש. אם נעשה כך נצרף עוד איוולת לשתי האיוולות הגדולות שעליהן דברתי בתגובה 499571
נהפוך את חיי תושבי הדרום לבלתי נסבלים עשרות מונים, ונצרף אליהם גם את תושבי תל אביב והמרכז.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים