באנגליה זה לא עובד 523051
האנגלים ידועים בתור בעלי משמעת גבוהה ביותר בין כותלי בית הספר - מאפס סובלנות ל''עבירות משמעת'' בתחום בית הספר עד לתלבושות אחידות ופנייה למורה בשם סר או מאדאם.

בתור אחד שחי באנגליה בשנים האחרונות אני חייב לציין שזה לא עובד. אני לא יודע איך הם מתנהגים בבית הספר, אבל מחוץ לשעות הלימוד הם בהחלט לא יותר טובים מהישראלים ולפעמים אף גרועים יותר. ברברים, אלימים ורועשים.

מה שכן, הם עומדים בתור בלי לעקוף. תמיד. מדהים אותי כל פעם מחדש.
באנגליה זה לא עובד 523052
אם אתה חושב שהאנגלים רועשים, כנראה שהרבה זמן לא היית בארץ (או שאתה חי רחוק מלונדון).
באנגליה זה לא עובד 523054
האמת שלפני שבוע חזרתי מהארץ אבל זה היה ביקור זריז של מספר ימים.
אני אכן חי רחוק מלונדון, אבל מבקר שם תכופות. אני עומד על דעתי שהאנגלים רועשים. אפשר להאשים את האלכוהול, אפשר להאשים את הקור, מבחינתי יש פה לא פחות פרחחים מבארץ, וחוץ מעמידה בתור הם בהחלט לא יותר טובים מאיתנו מהבחינה הזו.

מסיפורים של מכרים אנגלים הבנתי שגם בבתי הספר עצמם המצב לא מזהיר בכלל אבל אין לי שום מידע בעניין.

האם ההתרשמות שלך שונה?
באנגליה זה לא עובד 523056
ההתרשמות שלי שונה לגמרי. ז''א, לא שחסרים כאן ערסים ופרחות בלשון המעטה, ובאמת יש כאן הרבה הרבה יותר אלכוהול (על כל התוצרים שלו) מישראל. אבל אני לא ממש מסתובב בפאבים (גם בארץ) או במקומות של ריכוזי ערסים (גם בארץ).

בשורה התחתונה, האנגלים הרבה הרבה הרבה פחות רועשים מהישראלים. חזרתי לפני שבועיים מהארץ ועדיין כואבות לי האוזניים. כל ביקור בבריכה, בים, בגני שעשועים, או סתם ברחוב אתה שומע צעקות. כל תוכנית טלויזיה ישראלית בנויה על הבסיס של מי שצועק חזק יותר צודק יותר. כאן אתה כמעט לא שומע צעקות, מכוניות לא צופרות ללא סיבה (ובכלל, הנימוס של מכונית אחת לשניה הוא מדהים יחסית לישראל), כשילדים משחקים, אז הם ממש מדברים אחד עם השני ולא צועקים אחד על השני. יש כאן הרבה אלימות, אבל היא בדרך כלל בין פרחחים וכנופיות אף אחד לא ינסה להוריד אותך מהכביש אם לא תסע במהירות שהוא חושב שאתה צריך לסוע.

בבתי הספר, לפחות בזה שאליו הולכים הילדים שלי, המצב לא מזהיר, אבל לא נמצא בספרה של בתי הספר בישראל. כשאישתי רצתה לחזור שלחתי אותה לדבר עם חברות שלה מישראל ששולחות את הילדים לבתי ספר. מאז היא לא מדברת על לחזור.
באנגליה זה לא עובד 523062
אנחנו גרים כאן כבר שלוש שנים, במרכז לונדון, והאלימות הרבה יותר מפחידה מאשר בישראל, בני המיעוטים הם הפחות אלימים, והמפחידים ביותר הם האנגלים ה"רגילים". נשלפה מולי סכין כבר כמה פעמים, פעם אחת לכיווני ממש, ומריבות שיכורים הן דבר של מה בכך.
גם הטלוויזיה לא יותר טובה והמוזיקה לא פחות מחורבנת, ובנוסף לכל העיר כמעט תמיד מסריחה, עדיין לא מצאו שם פיתרון לבעיית הביוב, זו המאה ה21, אנשים,
עדיין, אני מרוויח כאן הרבה יותר משיכלתי להרוויח הישראל במקצועי ויש כאן כדורגל טוב (אני אוהד צ'לסי מילדות). אשתי טוענת שהחינוך יותר טוב מהחינוך בישראל, יכול להיות שהיא צודקת אבל הילד מקלל כמו כל ערס אנגלי ממוצע.
באנגליה זה לא עובד 523066
אני נזכר שלאחר שתאצ'ר ביקרה כאן בשנות ה-‏80, היא סיפרה על התפעמותה מן הניקיון כאן. כתוצאה מכך היא הכריזה אל מבצע ניקיון בבריטניה.
באנגליה זה לא עובד 523075
כשאני רואה מריבות שיכורים (לא יודע על דבר של מה בכך, בשנתיים האחרונות ראיתי מריבה אחת כזאת) אני יכול לעבור לצד השני של הרחוב. למעשה, כשאני רואה שיכורים אני ישר עובר לצד השני של הרחוב (מה שמסביר את הסוגריים למעלה), לא סובל את הריח שלהם. אני הרבה יותר מפחד מאלימות בכבישים.

נכון שהטלוויזיה הבריטית משדרת זבל שבשום מקום אחר בעולם לא יחשבו אפילו לגעת עם מקל, אבל אפילו הזבל שלהם לא צעקני ורועש כמו תוכניות האיכות בישראל.
באנגליה זה לא עובד 523097
הם עוד לא גילו שאפשר לסדר את הצנרת כך שהמים הקרים והחמים יצאו מאותו ברז, ואפשר יהיה לכוון מים פושרים.
אז מה אתה מתפלא?

_____________
אבל בני התשחורת, כשהם שומעים מוזיקה מהסלולרי שלהם - שומעים עם אוזניות כמו בני תרבות או משתפים את כל הסביבה בטעם המוזיקלי האיום שלהם והאיכות הזוועתית - כמו כאן?
באנגליה זה לא עובד 523058
בסופו של דבר אלו ילדים גם פה וגם שם- ככל שתדכא אותם יותר בבית הספר, כך ירצו להתפרק אחר כך. סיפרה לי לפני הרבה שנים מורה שגדלה בגרמניה, שאמנם היתה שם משמעת מאד נוקשה, אבל הילדים היו מסוגלים למתוח חוט בגובה 5 ס"מ ולגרום למורה להשתתח ואף ולהפצע. התרגילים האכזריים הללו היו יותר שכיחים מאשר אצלנו.
באנגליה זה לא עובד 523098
להשתטח.
באנגליה זה לא עובד 523135
נכון. יש לי מנהג מגונה לא לקרוא את מה שכתבתי.
באנגליה זה לא עובד 523164
גם לי.
באנגליה זה לא עובד 523105
אני בהחלט מסכים. משמעת ברזל זו לא הדרך.

אני גר במרכז מנצ'סטר. בהחלט לא "סלאמס" או שכונת עוני. בתקופה הקצרה אני נמצא פה פרצו לי לאוטו פעמיים, פרצו למחסן של העסק, חבר שלי אושפז עקב אגרוף שקיבל לפנים מנער שיכור ברחוב בלי שום סיבה.
לא יודע מאיפה הבאת את העניין שלא מצפצפים פה. אני מסכים שבארץ מצפצפים יותר אבל גם פה לא חסר, בעיקר בלילה. הם גם נוהגים כמו משוגעים לא פחות מבארץ. הדבר היחיד לזכותם זה שהם לא חותכים שורת מכוניות שעומדות ברמזור.

כמובן שזו התרשמות אישית שלי ואולי אני טועה אם כי משיחות עם אנגלים וישראלים שחיים כאן כבר תקופה ממושכת נדמה לי שאני לא היחיד שחושב כך.

אני גם לא מבין מה הכוונה שהחינוך יותר טוב באנגליה. הציונים יותר גבוהים? הילדים לומדים יותר חומר? בשורה התחתונה שהם יוצאים לרחוב אחרי בית הספר הם אלימים ולא מתורבתים בדיוק כמונו.
באנגליה זה לא עובד 523109
טוב, מנצ'סטר היא איזור הרבה יותר אלים מהממוצע באנגליה. בדיקה קצרה http://www.upmystreet.com/local/crime-in-manchester.... תגלה לך שהממוצעים הם יותר מכפולים משאר אנגליה. האיזור שאני גר בו נמצא סטטיסטית הרבה מתחת לממוצע (זה בהחלט אחד הפרמטרים שלי לבחירת דירה).

אצלנו לא צופרים. נקודה. בטח לא בלילה.

כאן (ברובע שלנו), כמעט כל הרחובות הם רחובות עם דו סטריים עם נתיב אחד, ז"א ששני נהגים צריכים לעבור אחד צריך לעצור בצד ולתת לשני לעבור. בארץ זה פשוט לא היה עובד.

אנגלים (כמו ישראלים, וכמו כולם) אוהבים להתלונן. יותר מזה, הם לא משווים את עצמם לישראל, אלא לאירופה, ובצדק. אבל אנחנו, שבאנו מישראל, יכולים לדעת שיכול להיות הרבה יותר גרוע. בחינוך, למשל, במבחני פיס"ה האחרונים הם הגיעו למדינות הממוצעות http://news.bbc.co.uk/1/hi/education/7126388.stm כמו גרמניה וצרפת, ולא למדינות הטובות כמו פינלנד ואוסטרליה, מבחינת יש להם הרבה על מה להתלונן ובצדק, אבל ישראל הגיעה באותם מבחנים למדינות המתחת לממוצע (כמו ארצות הברית ורוסיה).

בקשר לחינוך, כן, הציונים במבחנים בנלאומיים טובים יותר, כן לומדים הרבה יותר חומר, אבל יותר מזה, הילדים נהנים יותר בבתי הספר, הסגל גדול יותר ואיכותי יותר, המתקנים טובים יותר, החינוך סובלני יותר וערכי יותר, התלמידים מחונכים יותר, מנומסים יותר, קשובים יותר ומשכילים יותר, החינוך זול יותר ושיוויוני יותר וכולל יום לימודים ארוך וארוחות חמות מסובסדות (שגם אחרי הסבסוד שלהם עולות כמו ארוחה במסעדה בישראל)... יחסית לישראל, זה פשוט ספרה אחרת, יחסית לפינלנד, יש להם על מה להתלונן. בשורה התחתונה, על תשפוט את האנגלים רק לפי הכשלונות המרובים שלהם, הרוב איננו ויקי פולארד.
באנגליה זה לא עובד 523119
האם לדעתך ההישגים של האנגלים במבחנים והסובלנות הרבה שלהם לעומת הישראלים קשורה למשמעת בבית הספר ?
במילים אחרות - בהנחה שמחר מחליטים לבטל תלבושת אחידה, פנייה למורים בצורה רשמית וכל הטקסים הללו, האם לדעתך יהיה שינוי בציונים ו/או בחברה האנגלית ?

(ברור לי שלא זו הייתה הטענה שלך, אני פשוט מתעניין)
באנגליה זה לא עובד 523121
לא, בכלל לא. אני חושב שזה קשור לתקציב ולתרבות. מעניין יהיה להשוות למצב במדינות מצליחות יותר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים