נגד הרחקה 533369
ראשית, כדאי לשים לב שהשופט לא קבע שאין להרחיק את התלמיד. הוא קבע שלהורים של תלמידים אחרים אין מעמד בהחלטה כזו ולכן העתירה *שלהם* נדחתה. זה לא אומר שלבית הספר אסור להרחיק את התלמיד.

שנית הרחקת תלמיד בעייתי מבית הספר כמוה כהרחקת חולה מדבק מבית-חולים. תלמיד/חולה כזה הוא בדיוק זה שהכי זקוק לשירותי מערכת החינוך/בריאות. הרי לא יעלה על הדעת שבתי חולים יסרבו לטפל בחולה בשפעת-חזירים בתואנה שהוא מסכן את החולים האחרים. בתי-החולים צריכים לעשות ככל יכולתם לטפל, קודם כל במקרים הקשים האלו משתי סיבות: (א) אין הצדקה להקריב חולה אחד למען רבים, למעט במקרים קיצוניים (ב) אם ישלחו את החולה המדבק לביתו הוא יסכן רבים יותר. כך גם לגבי תלמיד אלים - אם ישלחו אותו לביתו הוא יסכן עוד יותר אנשים.

שלישית, בתי הספר בארץ הגיעו לשפל המדרגה בגלל שהורי התלמידים לא מפסיקים להתערב בניהול בתי הספר. ההורים מתבלבלים: הם צריכים להיות שותפים בחינוך ילדיהם (בבית!) אבל לא בניהול בתי הספר. ההרגל המגונה הזה של ההורים הגיע גם לצבא - הורים מצלצלים לגעור במפקד שריתק את הבן שלהם. מי שצריך להיות מורחק מבית הספר הם קודם כל ההורים.
נגד הרחקה 533402
זה יפה שלמפקד הם מצלצלים כדי לגעור בו. למורה הם לפעמים מגיעים כדי להכות אותו. והם בלי ספק מתערבים ב''חינוכו'' של בנם - הרי הם אלה שמלמדים אותו, בד''כ, להיות אלים.
אבות אכלו בוסר... 533431
נכון. אבל אשמת ההורים לא רלוונטית לגבי ההחלטה מה יעשו עם התלמיד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים