שוקחפשי 537743
מבחינתי, לראות פורנוגרפיה כשאני חרמן זה כמו לראות מישהו אחר אוכל כשאני רעב.
אבל אם מישהו אחר נהנה מזה, שיהיה לו לבריאות. למה שיהיה לי אכפת?
שוקחפשי 537754
5 סיבות למה כדאי שיהיה לך אכפת:
1. הבן שלך, יקירך, צופה בפורנוגרפיה ומתחנך בהתאם.
2. הפדופיל השכן שלך, זה ששם עין על בתך הקטנה, צופה בקטעים נבחרים ומחפש טרף בהתאם.
3. דמות האשה כיצור זנותי, המקרינה גם על אשתך החסודה, נמרחת על המסך.
4. הבן השני שלך, בוגר המחלקה לפורנוגרפיה, מחפש יחד עם חבריו טרף קל.
5. החברה שבה אתה חי הולכת ומתבהמת, העיקר שוקחפשי.
שוקחפשי 537756
כל החבר'ה לעיל צופים קבועים בסרטי אימה, מתח ו"דקסטר" ורחמנא לצלן אפילו קוראים מדי פעם ספרות או מעיינים בתנ"ך, הם נחשפים למנות קבועות ויציבות של אלימות, רצח ואונס, האם עליי לצפות שמי מהם ילמד את המלאכה ויחפש "טרף" או "יתחנך" בהתאם?

ואם כן, האם את\ה מתכוון לגור בקהילת איימיש? כדי למנוע חשיפה למרבית הגורמים לעיל?
שוקחפשי 537759
אתה חושב שפסוק בתנ"ך על אונס מקביל לסצינת אונס שלמה בסרט? מאיזו בחינה?
שוקחפשי 537760
לא אמרתי את זה. טענתי שהתנ''ך, הספרות והקולנוע (שלא לדבר על החדשות) מכילים מעשים ואירועים שאנחנו לא מצפים מהציבור לחקות, ובכל זאת אנחנו נחשפים אליהם מדי יום.

אבל אם כבר נכנסת לזה, אז כשבתנ''ך (ספר הספרים, הקדוש וכו') הורגים גברים נשים וילדים ומחריבים ערים, ומכים למוות, ואונסים, והעובדה שבחלק מהמקרים מדובר בפעולות של העם הנבחר וחלקן מעודדות ע''י אלוהים, אז אולי ההשפעה של זה קצת יותר גדולה מסתם פסקה בספר אקראי, או סצינה בסרט.
שוקחפשי 537762
חשיפה *לקיומם* של אירועים כאלה (דרך פסוק בתנ"ך או כותרת בעיתון), שונה מאוד מחשיפה ויזואלית לאופן התרחשותם, כולל פרטי הפרטים (כמו בסרט אלים).
שוקחפשי 537763
לקיומם = לעובדת קיומם.
שוקחפשי 537767
שונה, זה ברור, אבל שונה איך? אנשים מתים בספר או בתנ"ך, הם הרבה פחות מחרידים מאנשים מתים במציאות, אדם שקורא על מותם של אלפים במלחמה (או רואה סרט הוליוודי טיפוסי בו האנשים מתים כמעט ללא זוועה ועם מעט דם) יכול ליצור לעצמו תמונה הירואית של האירוע, אפילו צודקת, הנה אנשים הורגים למען האידיאל הגדול, אדם שנחשף לתמונות אמיתיות בחדשות או "כמו אמיתיות" בסרט המייצג נאמנה את המציאות, מקבל תמונה שעשויה לגרום לו לחשוב אחרת על המעשים וההשלכות שלהם. אני בטוח שכשקראת על עמלק או על כיבוש הארץ, פילגש בגבעה, או על מכות מצרים בבית הספר, הרגשת שזה פחות זוועה (אולי אפילו צודק) מכשראית תמונות ממעשי טבח או סתם מלחמות ברחבי העולם.

נכון, שסרט פורנוגרפי הוא בדיוק ההפך ממה שאני מציג כאן, הוא *אינו* מייצג נאמנה את המציאות, ולהפך, יכול לגרום למעשים שהם לא סימפטיים במציאות להיראות מושכים יותר, אבל, כך, וזה הטיעון שלי, גם מרבית סרטי האלימות ההוליוודים וגם התנ"ך.
שוקחפשי 537772
זה בדיוק מה שהתכוונתי, הצגה גרפית מפורטת של האירוע "נכנסת" לחושים בצורה חזקה יותר, ומשאירה רושם עז הרבה יותר.

אבל אני לא מסכימה שהצגה של אלימות/פורנו גורמת לצופה "לחשוב אחרת על המעשים וההשלכות שלהם". במיוחד לא לגבי ילדים, שעדיין אין להם פילטרים מגובשים לסינון ולשיפוט של פרטי המציאות שהם נחשפים אליהם. מעבר לזה ישנו הרי הדיון מתמיד לגבי ההשפעה של חשיפה לאלימות גרפית על ילדים, שלא ניכנס אליו כאן.
שוקחפשי 537769
מה לא מכניסים לספר כדי שהוא יהפך לרב מכר.

אבל קצת יותר ברצינות, הבעיה היא שהולך ונעשה יותר קשה לחנך ילדים על פי אמות מוסר שפעם, לא מזמן, נראו סבירות. אם אני חושב שפורנוגרפיה מלמדת צורה מעוותת של יחסים ואינני רוצה שילדי יהיו חשופים לשפה בוטה ואלימה (שלא לדבר על התנהגות לא נורמטיבית ופושעת), פעם כל מה שהייתי צריך לעשות זה לא להחביא אותם בתרמילי כשנכנסתי לקולנוע מרכז. היום אני צריך לאסור עליהם ללכת לחברים, לחטט להם בהרגלי הגלישה, לא להתחבר לכבלים, ואולי גם לשלוח אותם לישיבה.

אז זכויות הפרט וכל זה, אבל האם יש אפשרות שהעיקרון הליברליסטי של "הכל מותר כל עוד האחר לא נפגע" יכול לעזור לי כאן, או שהתשובה הליברליסטית היא - אף אחד לא מונע ממך לעבור לקהילת האיימיש הרחוקה מביתך? ברור לי שזכות כלשהי שלי נפגעת, רק שאני לא מספיק רהוט ככי להגדיר אותה.
שוקחפשי 537775
אני מסכים באופן חלקי, אני גדלתי בשנות ה90, בפורנוגרפיה (די רכה) נתקלתי בכבלים, ואחרי זה בפלייבוי, ואחרי זה באינטרנט (תמונות במודם 28K, תענוג מפוקפק), כל הפעמים הראשונות בהן נתקלתי בדברים הללו היו אצל חברים, כך שעם כל הרצון של הוריי היקרים להסתיר את הדברים הללו מנפשי הרכה, זה לא הצליח (אם כי כנראה עיכב). אני גם משער שלא מדובר במשהו חדש, אני מניח שגם בשנות ה60 הילדים נתקלו בסטאלגים (אם להאמין לאייל הקורא), התגנבו לקולנוע מרכז‏1, העבירו בחשאי תמונות של בחורות ערומות (אם להאמין לאלכס חולה אהבה) ואף הלכו לזונות (אם להאמין לאסקימו לימון).

מה שאני לא מסכים לו זאת הצביעות, פורנוגרפיה היא לא חומר לילדים, אבל אני לא חושב שמה שהיא "מלמדת" קשה יותר או נורא יותר מדברים שאפשר ללמוד ב"להרוג את ביל" או מרב המכר לעיל. אז יכול להיות שאת שני הדברים צריך להסתיר מילדים, ושתי רעות לא מצדיקות אחת וכו', אבל להתמקד בדברים שקשורים במין, נראה לי צבוע ואולי אפילו מעודד תפיסה של "מסתירים ממני משהו אמיתי", להבדיל מההבנה, שילדים מבינים כנראה כבר מגיל צעיר שלירות בבן אדם או להכות בראשו במוט ברזל זה משהו שלא עושים.

1 החתום מטה מניח שזה קולנוע שהציג סרטים פורנוגרפים, אבל מעולם לא שמע על המוסד.
שוקחפשי 537777
תמיד נעים לשמוע על אנשים שהצליחו להשתקם מילדות קשה ולההפך למגיבים מועילים התורמים לאתר.

אני בכיוון של שתי רעות. אני לא פסיכולוג ואין לי מושג איך לכמת נזק מסרטים אלימים מול נזק מפורנוגרפיה. אני גם לא סגור על זה שסרטים אולטרא אלימים לא גורמים נזק פסיכולוגי. לדעתי יש זחילה מתמדת לכיוון של הקצנה, כאשר כל פעם נותנים כדוגמא את מה שהיה כאן לפני עשור כהוכחה שאפשר לשים עוד קצת קש על הגמל.
כמה הערות על להרוג את ביל 537781
זה די משעשע שהבאת דוקא את להרוג את ביל כדוגמה לסרט אלים מכיוון ש:
1) הסרט מדורג R זאת אומרת שבאמת לא רצוי שילדים יראו אותו לבד.
2) הסיבה שהוא לא מדורג NC-17 הוא מכיוון שהסצינה של 88 המופרעים (או איך שלא קראו להם) היא בשחור לבן ולכן הדם לא אדום.
אז אם כבר הוזכר פרדוקס הערימה אז גם זו דוגמה.
3)אחת הסצינות הראשונות היא של נסיון אונס, הסיבה שלא זכרת את זה היא שיש שם כל כך הרבה סצינות ויזואליות והסצינה הזאת כל כך לא ויזואלית שכבר לא שמים אליה לב.
כמה הערות על להרוג את ביל 537929
בסרט הזה נשפך כל כך הרבה דם, חלקו בשחור לבן וחלקו אדום ומשפריץ (שלא לדבר על איברים כרותים, עקירת עיניים ופדופיליה מצויירת), שלא ברורה לי הסיבה שציינת בסעיף 2.
כמה הערות על להרוג את ביל 537957
פריט הטריוויה בדבי הוא
The black and white photography is ultimately an homage to" '70s and '80s US television airings of kung fu movies. Black and white (as well as black and red), were used to conceal the shedding of blood from television censors. Originally, no black and white photographic effects were going to be used (and in the Japanese version none are), but the MPAA demanded measures be taken to tone the scene down. Tarantino merely used the old trick for its intended purpose, rather than merely as an homage."
מתוך http://www.imdb.com/title/tt0266697/trivia
ולשאלתך שתי תשובות
1) זה בדיוק הרעיון של פרדוקס הערימה.
2) mpaa אידיוטים.
אופציית הכפר הבודד 537783
יש אופציה כזו - בחסות גוגל:
אופציית הכפר הבודד 537787
שמת לב למשפט האחרון? " Is your child missing out on teen -sex parties?"
אגב דקסטר 537797
תמיד מדהים אותי מחדש איך ‏1 צופים בסדרה לא מסוגלים להישאר אדישים לסצינות המין הנועזות בעונה השניה, בעוד שסצינות של אלימות קשה באותה סדרה כמעט שלא גוררות מהם תגובה.
זה אפילו יותר משונה משום שעד כמה שזכור לי סצינות המין הנ"ל לא מראות משהו סוטה או שערורייתי, אלא רק יחסי מין נורמטיבים.

התופעה הזאת של רגישות-על כלפי מין ועירום גם כשהם טבעיים לחלוטין (אם נתנתק לרגע מדיון הפורנוגרפיה הקיצונית) אל מול חוסר רגישות כלפי אלימות קשה, היא כמובן נפוצה יחסית בארצנו ואפשר לראות ביטויים שלה במקומות רבים. אבל הסדרה "דקסטר" היא דוגמה מצויינת מכיוון ששני הקצוות של התופעה הזאת כל כך בולטים.

יש למישהו הסבר לזה?

1 מהתרשמותי שלי.
שוקחפשי 537840
לא מוכרחים להרחיק עד קהילות האיימיש כדי לחצוץ בין הילדים לפורנוגרפיה. גם בני ברק או מאה שערים יעשו את העבודה.
שוקחפשי 537786
כדאי לזכור שחלק קטן מאד מתעשיית הבידור למבוגרים עוסק בפדופיליה, באונס בדברים שהם לא חוקיים או אפילו מחוץ לקונצנזוס. הרוב זה יחסי מין (דבר חוקי ומקובל) בהסכמה בין אנשים מבוגרים. וזה בטח נכון לגבי החלק שמשודר בטלויזיה.

לכן, למה זה כל כך רע שהבן שלך "מתחנך בהתאם"? נכון, לא מדובר בעלילות מורכבות, בדמויות מעניינות, בדיאלוגים שנונים או במשחק יוצא מן הכלל, אבל זה נכון לגבי רוב מה שמשודר בטלויזיה. האם מישהו חושב להגביל באופן דומה שידורים של תוכניות טיפשיות וחסרות ערך אומנותי?

האם יש איזשהו מחקר שהשווה את כמות "מחפשי הטרף הקל" (מה זה אומר בכלל? מחפש בחורה שתסכים לשכב איתו? מחפש בחורה לאנוס?) בין צופי פורנו בצעירותם לבין צופי משמר המפרץ/ דקסטר/ ערוץ האופנה/ בובכ נולד/ פינוקיו (למשל) בצעירותם?
שוקחפשי 537788
אם לעשות פארפרזה על דברי מתמטיקאי חכם אחד- במחקר הזה אני רוצה שילדי יהיו בקבוצית הביקורת.
שוקחפשי 537789
פורנוגרפיה מציעה יחסי מין מכניים, חסרי כל מחוייבות רגשית או אחרת, תוך חשיפה מלאה של הכלים האנטומיים, בלי להשאיר דבר לדמיון הארוטי. אין לי ספק שיכולת הרגש, האהבה ואפילו העירור המיני הנורמלי נפגעים קשות אצל צופי פורנוגרפיה קבועים, וילדינו הולכים ונעשים כאלה ככל שהמתירנות של שוקחופשי בכל מחיר הולכת ומשתלטת על העם הקדוש בציון.
שוקחפשי 537792
''אין לי ספק'' זה בן דוד של ''כולם יודעים'', אח של ''מחקרים הראו'' וסבא של ''מן הידועות היא''. יש לי ספק גדול מאד בהנחות הלא מבוססות שלך, ומבט קצר על התנהגותם של החרדים, הערבים הדתיים או בני האמיש הצעירים, משכנעת אותי שאת טועה ומטעה.
שוקחפשי 537796
העם היושב בציון.
שוקחפשי 537824
ובבניין ציון ניוחם.
! 537827
שוקחפשי 537833
הקרדיט לסחב"ק.

(אלא אם כן great mind think alike)
שוקחפשי 537965
אני למדתי את זה מאחד, שייתכן שלמד את זה מסחב''ק.
למה הרישתו"ב? 537971
חשבתי שסחבק זה מערבית.
לביבר דמינו 537992
סחבק זה אכן מערבית (=חברך).
לעומת זאת סחב"ק אלו הם ראשי התבות של *ס*ידון אפרים, *ח*נוך מרמרי, *ב*. מיכאל ו*ק*ובי ניב - הוגיה והוריה של היצירה הסטירית אשר התפרסמה אי שם באמצע שנות ה-‏70 של המאה הקודמת: zoo ארץ zoo.
החכמתי. 538044
בכף הכלע 538120
אם להתקטנן, אז המלה הערבית היא ''סחבכ'' (וסחבק בעצם לארג' כאן, כי נודניקים רציניים באמת יטענו ש''צחבכ'', או אף ''צאחבכ'').
בכף הכלע 538133
למה ציפית מחבורת האשכנזים הלפלפים עם עיגולדים שכתבה את ZOO ארץ ZOO?
שוקחפשי 537798
כצופה פורנוגרפיה ותיק, שנחשף אליה לראשונה בסביבות גיל 12, אני מוחה נחרצות. אני מוכן להעמיד למבחן השוואתי את יכולת הרגש, האהבה והעירור המיני שלי מול כל אדם נורמלי, ואני מלא ביטחון שלא אצא נפסד מההשוואה. ניהלתי מערכות יחסים נורמטיביות ומוצלחות בחיי, כך שאני יודע בוודאות שאין לי שום בעיה מיוחדת באספקט הזה.

לפעמים אני תוהה באיזה עולם מוזר המתדיינים כאן חיים. כל מה שכתבתי לעיל נכון גם לרבים מחבריי שבשכבת הגיל שלי (27-32). למעשה, פורנו הוא חלק כל כך נורמלי מתהליך ההתבגרות של כולם סביבי, שהטענה המועלית כאן נשמעת לי מופרכת לחלוטין, בערך כמו לומר לאדם בלמבורגיני שנסיעה במהירות של מעל 30 קמ"ש גורמת לבעיות פיזיולוגית קשות.

אמנם ייתכן שלא רצוי שילדים בני 6 יחשפו לפורנו, ומן הסתם גם לא הייתי מציע לחשוף בכוונה ילדים בני 12 לפורנו. אבל ממש ממש לא אתרגש אם אגלה שבני, בהיותו בגיל ההתבגרות, צופה מידי פעם בסרטים כאלה. כל אחד כמובן זכאי לדיעה משלו בעניין ילדיו, אבל השימוש בטיעון מהסוג זה כדי למנוע מ-*מבוגרים* גישה לפורנו - זה כבר עניין מרגיז.

בכלל, הדיון הזה בהקשר של הטלוויזיה בכבלים הוא חסר כל משמעות פרקטית. סרטי פורנו מלאים באיכות בלו-ריי ובחינם דרך האינטרנט (או דרך הוידאומט שליד הקיוסק השכונתי) נגישים הרבה יותר מאשר הקוד לממיר של אמא (שגם היא עשויה להיות חובבת פורנו, אתה יודעים, לא רק אבא).

אם כבר מתחשק למישהו לפתוח במסע צלב בהקשר של פורנוגרפיה, אז כנראה (אני לא בקיא בעניין) שחלק ניכר מתעשיית ההפקה הזו הוא נוראי למדי, ולא אזיל דמעה אם מצאי הפורנו בעולם ידולל משמעותית בעקבות חקיקה שתגן על שמעורבים. אבל זה כבר נושא אחר לגמרי.
מה צורת הרבים של אנקדוטה? 537800
מעניין באמת כמה נשים באמת רואות פורנו ביחס לגברים.
אנקדוטות 537930
לפחות בחורה אחת שאני מכיר רואה פורנו בקביעות. הייתי מנחש שהיחס עומד על 10:1 לטובת הגברים, אבל זה הימור די פרוע.
עוד אנקדוטה 538059
בניסוי מעניין גברים ונשים דיווחו על מידת הריגוש שצפיה בפרונוגרפיה גורמת להם. הנשים דיווחו על הרבה פחות ריגוש, אבל מדדים פיזיולוגיים הראו עוררות גבוהה.
עוד אנקדוטה 538072
תרצה/י אולי לדווח לנו על הריגוש שגורם/מת לך הצפייה ב http://www.youtube.com/watch?v=9T1vfsHYiKY כדי שנדע את מינך?
עוד אנקדוטה 538074
זה מה שקרוי זיוני שכל!
עוד אנקדוטה 538087
לא היית מדבר כך אילו היית תוכי.
עוד אנקדוטה 538088
תשמע, אתה לא מעריך אותנו כערכנו! זיוני שכל! זיוני שכל! זיוני שכל! זיוני שכל!

כשהבעלים שלי קנה אותי, הוא לימד אותי להגיד שני דברים: "עופי מהעיניים יא כוניפה" ו"זיוני שכל". מאז, כל פעם שהוא אומר לבחורה "אני אוהב אותך", אני צועק "זיוני שכל! זיוני שכל!", וכשהוא מבקש מהן להישאר ללילה אני צועק "עופי מהעיניים יא כוניפה! עופי מהעיניים יא כוניפה!".
מה צורת הרבים של אנקדוטה? 537961
רואות? או צורכות? (אחדות מחברותיי הטובות רק קוראות).
מה צורת הרבים של אנקדוטה? 537979
לא הבנתי את השאלה. היא רואה סרטונים כאלה באינטרנט, באופן קבוע וללא תשלום (אם בצריכה התכוונת לקנייה).
מה צורת הרבים של אנקדוטה? 537989
מה צורת הרבים של אנקדוטה? 538018
התכוונתי ''צורכות בצורות שונות מלבד צפייה'' (יענו, קריאה).
שוקחפשי 537831
מה רע בחשיפה מלאה של הכלים האנטומיים? בדור הקודם, ופעמים רבות גם בדור הנוכחי, גברים לא יודעים אל"ף-בי"ת של האנטומיה הנשית - ולא רק בקרב קבוצות דתיות שמרניות. לא מזיק ללמוד.

שלא לדבר על גניקולוג אמריקאי (שכחתי את שמו) שסיפר לפני שנים על זוג צעיר שהגיע למרפאתו עקב בעיית פוריות. לאחר שהתברר לו ששניהם בריאים לחלוטין, הוא ניגש לבדוק את הנושא לעומק. התברר ששניהם באו מבתים קתוליים אדוקים והיו בורים מוחלטים בנושאים אלה. הבחור מישש וגישש איכשהו, והגיע למסקנה שפתח השופכה הוא המקום הנכון, ושאצל אשתו הטריה הפתח הנ"ל הוא צר מן הרגיל. הבעל הצעיר עסק במשך חודשי הנישואין הראשונים בהרחבה הדרגתית של המקום הנ"ל עד שהצליח לחדור - ושניהם התפלאו, מדוע לא מגיע סו"ס ההריון המיוחל.

אני לא באה להמליץ על הפורנו כעל אמצעי לימוד, אבל את הדמיון הארוטי כדאי לנצל לרעיונות מקוריים באשר ל*מה לעשות* עם הכלים האנטומיים - לאו דווקא להשתמש בו למטרת ניחושים וגישושים באפילה לגבי עצם קיומם ומיקומם של הכלים הנ"ל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים