הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541089
אני מבין מדוע "עין הדג" לא יכול לשרוד ללא צוות עריכה קפדני עקב הניטור המתמיד אחר התגובות, ולכן נגזר דינו להקפאה מוחלטת. אבל מה הטיעון כנגד השארת האייל הקורא פעיל, מעין מצבה חיה, במקום הקפאתו והפיכתו למצבת אבן מתה?
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541091
גם באייל יש ניטור קפדני (פחות או יותר) אחר תגובות. דיונים פוליטיים ואחרים באתר הם כר פורה לאיומים, גזענות, חשיפת מידע שאסור בפרסום וסתם ספאם. אין לנו שום כוונה לאפשר לאייל להפוך למזבלה.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541092
העבודה הקשה באייל היא העריכה הקפדנית, לא הניתור, ולעבודות ניטור מספיקים עורכי משנה שמוכנים לקחת את המשימה עליהם. אם זאת הבעיה המונעת את השארת האייל כאתר דינמי פתוח, אני מוכן להתנדב ולמצוא עוד לפחות ארבעה עורכי משנה / מנטרים.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541114
איזה ערך יש להמשך דיונים עד-בכלל בתגובות, כאשר המאמרים לא מתחדשים?
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541115
... שלא לדבר על עדכוני החדשות.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541138
גם בשביל לעדכן את החדשות לא צריך יותר מאשר ''עורכי משנה שמוכנים לקחת את המשימה עליהם''. זו משימה קלה, סך-הכל.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541167
מה שאתה מבקש לשמר הוא בסיס המשתמשים ולא האתר עצמו. בשביל זה יש במות אחרות.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541286
גם את הפלטפורמה של האתר - אין נוחה ממנה.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541289
זו התשובה היחידה לשאלתי ( תגובה 541114 ) שמצאתי בה טעם.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541394
בסיס המשתמשים הוא אחד הדברים הראויים ביותר לשימור כאן. דובי כתב על האתר שהתיישן אבל לא כתב מספיק על הקהילה שהתהוותה סביבו. האיילים שכותבים (ואולי גם קוראים) כאן הם הנכס העיקרי של האתר, יותר מכל פלטפורמת תוכנה ואפילו יותר מהמאמרים.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541285
ערך גדול מאפס (?)
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541287
בכמה מקרים דיון ''התעורר לחיים'' כשקרה איזה אירוע חדשותי שהצדיק הוספת תגובה שמקשרת אליו באותו דיון. אם יוצאים מנקודת הנחה שהמאמרים באייל כבר כיסו הכל בערך, כל דיון עתידי אפשרי יכול להתקיים גם במסגרת המצומצת הזו.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541288
איזה ערך יש לשיח האנושי ביקום שעתיד‏1 לקרוס לתוך עצמו ?

ישנו "משחק", מאוד פשוט http://www.bitstorm.org/gameoflife , בו אפשר למקם ריבועים על משטח והם שורדים במהלך הדורות לפי כמה כללים פשוטים. מסתבר שהמשחק הזה הוא שקול למכונת טיורינג. פירוש הדבר הוא, שבהינתן תפיסה מכניסטית של העולם, המשחק הזה (אולי בתוספת מחולל מספרים אקראיים), יכול להריץ את כל היקום שלנו על כל המורכבות שלו. אהבה ובגידה, שנאה וחשק, פילוסופיה עמוקה והאייל הקורא, כולם בסימולציה מלאה על משחק פשטני של ריבועים.

ואם, אולי, את היקום כולו אפשר להריץ שם, אולי בכל זאת בדיונים ימצא כר פורה להמשך השיח האיילי, שמימלא נהג לגלוש הרחק מעבר לגבולות המאמרים עליהם דן.

1 אולי.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541328
לפני הרבה שנים, בשיא ההתלקחות של דיון 1571, חבר שלא אנקוב בשמו, המליץ לי להביט ב"אייל". לא אסלח לו על כך לעולם. מיותר לציין שלא הצלחתי לשכנע את ד"ש שאחד הטיעונים ה"מתמטיים" שלו מבוסס על בסיס לשוני רעוע.

כמעט מעולם לא כתבתי בשמי, וגם כאלמוני או בפסבדונים לא חרגתי מהערות קצרות ולעתים נוקדניות למגיבים מוכשרים ממני. הייתי ונשארתי קורא פסיבי, כפייתי במידת מה. בשעות משבר, כאשר עמודי החדשות הרתיעו אותי באלימותם או ברשעותם, העדפתי ללמוד על המתרחש בעקיפין, מפי המגיבים באייל. קיוויתי שיום יבוא ואחרוג מן המסגרת הכחולה, אך כנראה שהמאמר שלי, הממליץ על "ספינות טרופות" של אקירה יושימורה, ומשווה בין הכפר המבודד שבו מתרחש הסיפור לבין מדינת ישראל, לא ייכתב ולא יפורסם לעולם ברקע חום.

למדתי הרבה על היסטוריה ופוליטיקה; נשארתי פיזיקליסט, אבל למדתי מה זו קוואליה והתחלתי לחשוד שיש משהו בפוסט-מודרניזם. התעצבנתי מהטרחנים שנדחפים עם עוד דיון שוקחופשיסטי טפילי, אבל ניג'סתי בעצמי (ללא הועיל) כדי להבין מדוע פנסייה מסובסדת נחשבת כמועילה לשוויון. יצאתי מכליי כשלא הצלחתי להוציא מאיציק אישור שלעתים כדאי לקצץ בתקציב המדינה, או לשכנע את סמיילי שלעתים האינטרס של תאגיד נוגד את האינטרס של לקוחותיו. התחרפנתי מכך שאנשים אינטיליגנטים מאמינים שפוליטיקאים מנוסים אינם יכולים להיכשל. נהניתי משמרנות מנומקת בסגנון הובס, ומביקורתיות אנטי-קולוניאליסטית, ומפשטנות שאינה מוכנה לשקול יותר משני צעדים קדימה. אפילו מלאומנות קסנופובית ומ"טיעון המסירה". ידעתי שאם יש לי שאלה, בנושא כלשהו, כאן תימצא לה תשובה. ידעתי גם שתגובות אקלקטיות ומבולבלות לא תתקבלנה כאן בכבוד.

תודה על הסביבה האנושית, המנשק הגרפי הרזה, העריכה, הסינון, התגובות. למען עתידי המקצועי אבקש להפנות את http://www.haayal.co.il/newstorylist לשומקום. מוטב מאוחר וגו'.
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541378
ממשק!
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541381
קודם היה "מנשק" משום מה זה הפך לממשק.
נתקלתי בתופעה ב97 במקום עבודה בו חשבו האנשים ששורש ה"ממשק"
הוא מהמילה "משק" (כמו בקיבוץ).
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541383
להיפך. קודם היה ממשק, שהוא שם יפה ומתאים, ואז צץ לו המנשק.

אין אנשים שחשבו שזה מ"נשק" (כמו בצבא)?
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541388
את יכולה לפרט?
אני חשבתי שזה בא מהמשיק (בגיאומטריה, נקודת המשיק).
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541391
גוגל פירט, אל תטרחי(:
הדור התחלף, האתר נשאר ולא עוד 541456
הי, האייל עוד לא מת, ויש לו מנוע חיפוש.
תגובה 33995

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים