אנא החזירו את הפורמט הקודם 548132
הנוכחי עמוס ולא נעים.
עמוד ה"אייל הקורא" היה אחד הנעימים והמאורגנים ברשת,
למה "לתקן" את מה שלא מקולקל?
מצטרף לקריאה. 548134
בנוסף הפונט קטן מדי ולא נוח לקריאה. אני מרגיש כאילו אני נענש על גניבת זמן עבודה.
מצטרף לקריאה. 548155
יש צירוף מקשים נפלא, ctrl +, שפותר את הבעיה הזו.
מצטרף לקריאה. 548157
אני לא יפני והפונט צריך להיות פרופורציונלי לגודל העמוד.
מצטרף לקריאה. 548158
לגודל העמוד? girl and Llama?
מצטרף לקריאה. 548159
האות לא צריכה לטבוע בתוך העמוד. גם ככה אני מאותגר ראייתית.
מצטרף לקריאה. 548160
הפונט הוא בדיוק כמו ב-Ynet, למשל.
מצטרף לקריאה. 548162
אבל הקודם היה גדול יותר, לא?
מצטרף לקריאה. 548166
בדוק ב:
מצטרף לקריאה. 548171
כנראה שהבעייה לא בצורת הפונט אלא בגודל שלו ולא, הפיתרון הוא לא קונטרול ופלוס אלא הגדלת כל תיבות הטקסט לפי גודל המסך, כמו שהיה קודם.
מצטרף לקריאה. 548176
אבל בטמקא הטור צר הרבה יותר (כי יש עמודות של פרסומות ושאר שטויות שהעין מתעלמת מהן), וכך יוצא שאכן האות פרופורציונלית. באייל יש רוחב שורה של כמעט מלוא החלון, ולכן מן הראוי להגדיל את הפונט. לדעתי האישית.
מצטרף לקריאה. 548215
ברכות על התחדשות האתר.
דובי צודק לגמרי בעניין רוחב הטור, גם לדעתי יש להגדיל את הגופן (הפונט).
מצטרף לקריאה. 548189
מילא גודל הפונט, החזירו לי את האפשרות להגדיר באיזה פונט מדובר! לא רוצה אריאל (או פונט סנס-סריף) באייל :-(
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548137
השינוי לא היה שלם בלי מישהו שלא מרוצה ממנו :-)

אני מרוצה מהשינוי, ורק רוצה לנצל את ההזדמנות לבדוק האם קישורים, והדגשות עובדים.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548210
איך עושים הדגשות?
<b> בדרך הטמל רגילה? <b/>
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548212
<b>
או ליתר דיוק
</b>

אנא פרמטו את החזיר הקודם 548213
אז איך?!
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548216
תגובה 548205
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548232
ככה?
וככה מקשרים?

תודה!

(ותודה לעורכים, שככל שאני משתמשת יותר אני שמה לב לעוד כמה שיפורים שהוכנסו - אם כי אני עדיין עומדת מאחורי ההצעה שלי להעיף את הגרדיאנט).
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548234
בבקשה. את גם יכולה לשים באופן קבוע את כתובת האתר שלך במקום המיועד לה בתיבת התגובה.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548242
אני תוהה כבר הרבה מאוד זמן בקשר לזה, האם זה כדאי.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548294
בשביל זה יצר האייל אוסף של אנשים חכמים ושוחרי טוב - כדי שתוכלי להתייעץ עמנו בכל דבר ועניין - מהרכב תיק ההשקעות שלך ועד נושאים שבינו לבינה.
מה השיקולים שלך לכאן ולכאן במקרה זה?
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548335
ובכן, בעוד שהאייל אכן הביא לי עבודה, אני לא בהכרח מעוניינת שכלל העולם יקשר ביני (המקצועית) לבין כל השטויות שאני רושמת פה. אז נכון שלכבוד זה אני לא כותבת פה בשמי המלא, אבל אני לא משוכנעת מה תהיה ההשפעה של הכנסת האתר, על תוצאות הגוגל וכו'‏1.

1 יתכן, כמובן, שאני דואגת סתם, והכנסת כתובת האתר תמצב אותי לא רק כמאיירת מוצלחת, אלא גם כאדם חושב וחכם, ומיד אקבל המון הצעות עבודה מעניינות בנושאים שאני (כנראה) האדם היחיד בארץ שהיה שמח לאייר להם. והכנסת האתר רק תקדם את האתר שלי קדימה בתוצאות הגוגל לעמודים היותר קדמיים, כשמחפשים "מאייר".
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548342
נדמה לי שזה עובד רק בכיוון ההפוך (ואם לא, בבקשה תתקנו אותי) - את השטויות שלך יקשרו לאתר, את האתר לא יקשרו לשטויות.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548357
אחלה צילומים!
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548424
צילומים יפים!
----------------------------------------------
אפופידס מתאפק עם השאלה האופיינית כל כך לבני מינו: "איזו מצלמה"? למרות שכאצל רובם, כל מה שמכיל שבב מעורר גם בו סקרנות אין קץ ותחושות קמאיות נוספות.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548457
תודה (ולנועה ו., גם)
תמונות מהעולם צולמו בדרך כלל בלומיקס FZ5 של פנסוניק, תמונות מהארץ בעיקר באולימפוס E510 (רפלקס)
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548550
אה, FZ5... אחלה מצלמה. אמנם נטשתי אותה לטובת אחותה הצעירה FZ18 אבל אני זוכר לה חסד נעורים... בדיוק הערב הצעתי אותה למישהו שיוצא השבוע לטיול קטן, ולאכזבתי הוא סירב כי היא נראתה לו גדולה ומסורבלת מדי. אז היא תמשיך לשכב בארון - חבל...
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548552
אני נטשתי אותה לטובת DSLR, אבל ממשיכה לקחת אותה לטיולים כי היא קטנה יחסית... אבל נכון שלאנשים שלא "בקטע של צילום" היא יכולה להיות קצת יותר מדי יחסית לפוינט אנד שוט רגילות. אם אתה מצלם רק על פונקציות אוטומטיות, ולא משתמש באפשרויות הידניות, אין לה יתרון משמעותי על פני האחרון למעט הזום האופטי הגדול (והיום אפשר למצוא טווחים דומים לו גם בקטנטנות). אבל אין ספק שזו מצלמה נהדרת. אני משתמשת איתה כבר שש שנים, והיא לא מזייפת לרגע (למרות שגם לה, כמובן, יש את המגבלות שלה. ריפלקס זה לא).
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548557
יחסית ל-P&S קטנה מודרנית אין לה אולי יתרון גדול חוץ מהזום, אבל יחסית למה שאותו אדם לקח איתו יש ויש... יש לה פוקוס מהיר יחסית, בלי המתנה ארוכה מהלחיצה עד הצילום. יש לה מגוון תכניות צילום לא רע, ויש לה יכולות פיצוי חשיפה ו-Bracketing שאפילו אם אתה מצלם באוטומט אתה יכול לגשת אליהן בקלות ולהעזר בהן. וכמובן, זום אופטי זה דבר שאין לו תחליף...

בכל פעם שאני מעלה בדעתי רכישה של DSLR אני נזכר איך טיילתי פעם במשך כמה חודשים עמוס בשתי מצלמות פילם, שלוש עדשות ומשקפת. אני נזכר גם איך אחר כך קניתי SLR פילם עם עדשה אחת, 28-200 ואח"כ שידרגתי אותה ל-‏28-300; לפני שקניתי מצלמה דיגיטלית התלבטתי בין שני דגמים בעלי זום דומה לזה. אחד שקל משהו כמו 450 גרם, השני אולי 600. לקחתי את מצלמת הפילם עם העדשה והנחתי אותה על המשקל שבמטבח: קילו ורבע. מאז אני מחוסן מפני DSLR-ים. יש להן יתרונות, אבל הן לא יכולות להתחרות בוורסאטיליות של הסופרזומים ובעובדה שמצלמת סופרזום אתה יכול פשוט לקחת אתך לאן שאתה הולך; אני רוצה מצלמה שאני נהנה ממנה, לא סובל ממנה.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548559
ברור לך שאתה מטיף לנערת המקהלה, כן? אני חובבת גדולה של הלומיקס, והיא נמצאת גבוה גבוה ברשימת "הקניות המוצלחות" שלי. היא הייתה יוצאת מגדר הרגיל כשקניתי אותה אי-אז לפני שש שנים, ועומדת בכבוד גם היום מול המצלמות החדשות. זה מש לא מובן מאליו.
אבל היא לא ריפלקס.
והיא לא מגיעה לתוצאות של ריפלקס.‏1
לפני הטיול האחרון התלבטתי מאד אם לקחת אותה או את הE510, ובסופו של דבר הכרעתי מטעמי משקל וניידות. זה לא אומר שלא היו רגעים שבהם לא הסתכלתי עליה בצער והצטערתי שאין איתי את הפלאש החיצוני, את העדשה האולטרה רחבה‏2 או את האפשרות להעלות ISO ליותר מ200-כי-‏400-כבר-מגורען. הלומיקס עושה הרבה דברים טוב מאד. הרפלקס עושה מעט דברים‏3, אבל כל דבר היא עושה מצויין.

1 הרשיתי לעצמי לשדרג לדסל"ר רק אחרי שלמדתי את הלומיקס לפני ולפנים, והיה לי ברור שהגעתי "לקצה" מבחינת היכולות שלה. כלומר, בשלב שבו הבנתי שכבר אי אפשר לשדרג את הצלמת כדי לשדרג את התמונות, וצריך לעבור למצלמה חזקה יותר.
2 לא רוצה להגיד ש"סבלתי", אבל בהחלט נצבט לי לפעמים הלב.
3כלומר, בהנתן עדשה אחת למצלמה אחת. סך כל העדשות שלי ביחד נותנות תחום גדול בהרבה מזו שהלייקה הבודדת יכולה לתת.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548569
אין ספק שהיא לא מגיעה לתוצאות של ריפלקס. מצד שני, כבר אמר פעם איש חכם: המצלמה הטובה ביותר היא זאת שנמצאת אתך כשאתה זקוק לה. אם את צלמת של שיטוטים-למטרות-צילום, שמוכנה לארוז תיק אביזרים כבד ולצאת לשלוש שעות סחיבה בחיפוש אחר מושאי צילום אז את צריכה ריפלקס. אם את אוהבת לבנות צילומים בקפידה בתנאי סטודיו מבוקרים או סתם בחצר האחורית ואת מוכנה להשקיע שעות בצילום המושלם אז אין כמו ריפלקס. אבל את הלומיקס את יכולה לזרוק לתוך התיק שלך ולהסתובב איתה כל היום, ולצלם את כל מה שאת פוגשת ומעניין אותך. בוודאי, אין לה עדשה אולטרה-רחבה (אם כי הדגמים המתקדמים יותר מציעים עדשות רחבות בהחלט - זו היתה אחת הסיבות העיקריות לכך ששידרגתי), היא לא מפיקה תמונות מדהימות בתאורה חלשה, אין לה RAW ומבזק חיצוני - אבל אם היא איתך כשאת מחכה לאוטובוס להר הצופים ואת רואה משהו מגניב את יכולה לצלם אותו. בעיני זה הרבה יותר כיף.

אגב, תחום גדול עם כמה עדשות זה דבר נחמד, אבל אם הגעת לאיזה כפר על צלע הר ואת מצלמת את הנוף בעדשה הרחבה, ואז את רואה שני ילדים שמתבוננים בך בסקרנות ואת מצלמת אותם בעדשת הביניים ובינתיים נוחתת שם איזו ציפור מיוחדת ואת מצלמת אותה בעדשה הארוכה זה נהדר. הבעיה היא שילדים וציפורים לא נוטים להשאר במקום עד שאת מבצעת את תהליך החלפת העדשות. בסופרזומים החדשים כבר מגיעים גם לזום אופטי של X30 - אני לא יודע כמה עדשות תצטרכי כדי לכסות תחום כזה, אבל אני בטוח שזה יהיה מאד יקר. וגם מאד כבד.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548571
נערת המקהלה עדיין שם...
כאמור - בחו"ל אני עם הקטנה (הכל יחסי, וממילא היא קצת גדולה מדי בשביל "לזרוק אותה בתיק בלי להרגיש"), בארץ אני בד"כ עם הגדולה (ודוחפת את הפלאפון/ארנק/מפתחות לכיסים הקטנים של התיק צילום), וצילומי סטודיו אני בכלל לא עושה.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548654
ואם להוסיף, לא מדובר רק בהיקף הפריים שמאפשר מגוון העדשות. בכל מה שקשור לצילומי לילה ושאר מצבים עם תאורה מאתגרת (כמו הופעות או הפגנות), אין להשוות בכלל בין היכולות של הריפלקס לבין הP&S
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548679
נכון. ובכל זאת, אני יכול להראות לך כמה סרטונים שצילמתי בהופעות עם ה-FZ18 שאת תתקשי להאמין שצולמו מהשורה השלושים בערך. עם ריפלקס, אפילו כזו שיודעת לצלם וידאו, תצטרכי חצובה אם את רוצה לצלם ממרחק כזה - אין מצב שאת מחזיקה ריפלקס עם עדשה של 500 מ"מ במשך שלוש-ארבע דקות רצוף בידיים וצמודה לעין.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548680
אני מדברת אך ורק על צילומי סטילס. וחוץ מזה, למה לצלם מהשורה השלושים אם אפשר לעמוד באמצע השורה הראשונה?
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548696
באמצע השורה הראשונה לא עומדים ומצלמים, שם עסוקים בדרך כלל בלרקוד. חוץ מזה, לא בכל הופעה ולא עם כל קהל אפשר לנדוד בחופשיות ולעמוד איפה שרוצים, ואם רוצים גם להשאר עם האנשים שהגיעו אתך זה אפילו יותר קשה.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548705
נשאר חלוקים בעניין העובדתי
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548686
בכל הדסל''ר שמצלמות וידאו רואים את התמונה על המסך (ולא דרך העינית). וגם לדסל''ר יש מייצבי תמונה.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548697
יש מייצבי תמונה, אבל הם לא מפחיתים מהמשקל של המערכת ומההטיה שלה קדימה עם עדשה גדולה וכבדה. לגבי המסך אתה כמובן צודק, ודומני שכבר קיימנו כאן פעם דיון על הנושא.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548707
בשביל להתמודד עם ההטיה מצלמים בשתי ידיים - אחת שמחזיקה את גוף המצלמה, השנייה את העדשה (ומה שמצחיק זה, שגם בלומיקס אני מצלמת בשתי ידיים, ואם במקרה מתגלגלת לידי קומפקטית קטנה, אני ממש לא יודעת מה לעשות את היד השנייה‏1)

1ובדרך כלל משתמשת בה כדי לייצב את המצלמה בכל זאת.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548710
בקומפקטית קטנה מחזיקים יד אחת בצד ימין, אחת בשמאל; האחיזה היא מהצד ולא מלמטה. לחילופין אפשר פשוט להחזיק אותה רק ביד אחת - פחות יציב אבל במצלמה של מאתיים גרם לא בטוח שזה משנה. בדסל"ר גדולה אחיזה כזו בשתי ידיים תהיה מעייפת מאד אם את מנסה לצלם סרטון של כמה דקות, אלא אם יש לך על מה להשעין את המרפק של היד התומכת בעדשה.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548715
כאמור - אני מתייחסת לסטילס בלבד. אם אני ארצה לצלם וידאו, אני אשתמש במצלמת וידאו.
אנא פרמטו את החזיר הקודם 548759
למה? זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בתגובה כזו מטהרנים, ולא מצליח להבין למה.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548763
הרבה מזה קשור בגישה כללית יותר שאני מחזיקה בה - להתמקד בצדדים החזקים. המגמה היום היא שמכשירים יעשו "הכל מהכל"‏1 (או לפחות, "הרבה מהרבה") - הדוגמא הכי מובהקת לזה היא הטלפון הסלולרי שמשמש גם כנגן מוזיקה, וגם כמצלמה, וגם כשעון, וגם כמחשבון, וגם כלוח שנה וגם וגם וגם. הבעיה בכך, לדעתי לפחות, היא שמכשיר שעושה המון דברים לא עושה שום דבר "ממש כמו שצריך". שלא לדבר על כך שככל שמכשיר מבצע יותר דברים, כך הסיכוי שמשהו יתקלקל גדול יותר. אז אני מעדיפה להחזיק קצת יותר חפצים בתיק, אבל שכל אחד מהם יבצע את מה שהוא צריך בצורה האופטימלית. אני לא מאה אחוז טהרנית - אני כן משתמשת בסלולרי כשעון מעורר, ומכניסה אליו מדי פעם תזכורות (אבל הוא לא לוח השנה העיקרי שלי), ואם אני צריכה לחשב משהו והראש הקטן שלי לא מתמודד עם זה לבד, אשתמש במחשבון בפנים. המשותף לכל הפונקציות האלה, היא שלאיכות אין משמעות.
בצילום (או במוזיקה) לאיכות *יש* משמעות. עם כל הכבוד למצלמות הסלולריות הקטנות שהשתפרו משמעותית‏3 בשנים האחרונות, אין מה להשוות צילום סלולרי למצלמה עם עדשה איכותית, אפשרות לכוון את מהירות התריס, עומק השדה והמיקוד. שלא לדבר על מדידת האור, הפלאש (פנימי או חיצוני), הרגישות וכו'. באותה צורה אני גם לא משתמשת בסלולרי בשביל לשמוע מוזיקה - בשביל זה יש לי נגן מוזיקה קטנטן שזה כל מה שהוא יודע לעשות, אבל הוא עושה את זה היטב (ובינתיים, טפו טפו, מחזיק מעמד כבר שש שנים)‏2
ההבחנה בין צילום וידאו לסטילס נובעת מאותו מקום. מצלמות וידאו ומצלמות סטילס דורשות פונקציות שונות, מה שיכול להביא לשתי אפשריוות. האחת, מצלמת-סטילס-שמצלמת-גם-סרטונים, ואז מכילה רק את הפונקציות הבסיסיות של צילום וידאו. השנייה, מצלמת סטילס/וידאו שמכילה את רוב הפונקציות המשמעותיות לשני הצרכים, ואז מדובר במפלצת די גדולה. זה לא במקרה שמצלמות וידאו גדולות יותר ממצלמות סטילס. המיקרופון לבדו תופס נפח לא קטן.

ואת אותו רציונל אני מכילה גם על עצמי. כצלמת סטילס אני טובה (ומשתפרת). אין לי שום נסיון או כישורים מיוחדים בתחום הסרטונים, עדיף שאתמקד בתחומים החזקים שלי, במקום להתפרש לעבר עוד ועוד תחומים. לא הייתי מגדירה את זה כטהרנות.

1 בניגוד למגמה ההפוכה בשוק העבודה, של התמקדות והתמקצעות בנישה ספיציפית.
2 למתקדמים - כן, הוא נרכש עם המצלמה.
3 שיפור שלא פעם מתמצה בהעלאת הפיקסלים ותו לא.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548764
תגידו, אנשי מערכת חדשים, יכול להיות שהחלפתם בין המיקום של "אשר תגובה" לבין "ערוך תגובה"? כי שלחתי אותה בטעות במקום להכניס כמה תיקונים.
אוף.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548767
לא בדיוק החלפנו. בעיצוב הקודם ''חזרה לעריכת התגובה'' לא היה כפתור, אלא קישור בשורה נפרדת, ועכשיו יש שני כפתורים שווי-מעמד. לאור הבקשה שלך ובקשה דומה של עוד מישהו (דומני שזה היה לא חרדי ולא עו''ד), נסדר משהו שיבדיל בצורה יותר ברורה בין שתי הפעולות.
אינדנטציה מוגזמת 548773
יובל, העמקנו בפתיל, ושמתי לב שהאינדנטציה ממשיכה לנשוך ברוחב המלבנים עד בלי די. בעיצוב הקודם, היתה אינדנטציה מקסימלית (או רוחב מלבן מינימלי). זה נראה לי הכרחי לאתר שחרת על דגלו ''דיונים עם פתיל ארוך''.
אינדנטציה מוגזמת 548777
יש עומק מקסימלי, אך ברירת המחדל גדולה מזו שהיתה קודם (12 לעומת 6?)
אינדנטציה מוגזמת 548783
נסה לתפוס את שפת הדפדפן הימנית ולהצר אותו. בשלב מסוים ההודעות נעלמות. אני *כמעט* בטוח שבעיצוב הקודם זה לא היה קורה.
אינדנטציה מוגזמת 548787
אני עובד עם דפדפן ברוחב 900 פיקסלים בערך (לא מסך מלא). לא נתקלתי בבעיות.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548769
הגישה של "מכשיר שעושה המון דברים לא עושה שום דבר ממש כמו שצריך" נשמעת מאוד הגיונית במבט ראשון, אבל נראה לי שבפועל היא לא מחזיקה מים במפגש עם מכשירים אמיתיים. בהקשר של מצלמה אני משער שהיא עדיין תקפה, אבל בטח שלא בכל הנוגע לנגני סרטים/מוזיקה וכו'.

למעשה, ההמצאה החשובה ביותר בתחום הטכנולוגיה מאז ומעולם (?) - המחשב - היא בדיוק הקפיצה שבין מכשירים שעושים דברים ייעודיים ומשהו שעושה "הכל מהכל".
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548802
נכון, זה לא מדויק לגבי כל מכשיר ומכשיר.‏1 בנוגע לנגני מוזיקה - האם הנגן שלך עושה עוד פעולות חוץ מאשר "להפעיל קבצים" (מוזיקה או סרטונים)? שלי יודע רק להפעיל קבצי MP3 (למען הדיוק, תיאורטית הוא גם מסוגל להקליט, לשדר רדיו ולהציג את השעה, אבל מעולם לא ניסיתי את זה). יותר מזה, אם אני מסתכלת על האיפודים למינהם, שמשמיעים מוסיקה *וגם* מקרינים סרטים, הרי שאי אפשר לומר שהם מקרינים סרטים "כמו שצריך". המסך קטנטן ואי אפשר להשוות אותו למסך "אמיתי" שמיועד אך ורק לכך.

1ויהיה מי שיטען שאיכות השידור של הסקייפ אינה זהה לזו של טלפון, ושהרמקולים במחשב לא מגיעים לאיכותם של רמקולים חיצוניים שיעודיים להשמעת מוזיקה/סרטים.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548806
אני לא יכול לסחוב עלי מערכת סטראו איכותית. למעשה, לטלפון אין אוזניות סטראו ויש לו רק ערוץ קול אחד. אפשר לחבר אליהם רמקולים חיצוניים.

בקשר לאיכות השידור:

טלפונים משדרים ב"איכות טלפון". כל רשת הטלפוניה היא דיגיטלית והשיחות עוברות בה בה לרוב בקידוד G.711 [Wikipedia] או משהו דומה. כלומר מקביל לקצב דגימה של 8 קילוהרץ (16 ביטים בכל דגימה). 8 קילוהרץ זה סביר בשביל דיבור, אבל רחוק מלהיות מושלם.

טלפונים סלולריים מדברים עם יחידות הקצה בתווך מוגבל. אחת הדאגות הראשונות של הסלולריים הדיגיטליים הראשונים היתה לדחוס את הקול. הדחיסה הזו מאבדת יותר איכות מאשר G.711 שנזכר למעלה, ואכן הסלולריים הדיגיטליים אופיינו באיכות ירודה. פחותה אפילו מזו של הטלפון.

בשיחות על גבי האינטרנט נכנסת צרה אחרת: ה"קו" אינו יציב. חבילות מתעכבות, ולעיתים נעלמות. איכות השיחה יכולה להיפגע גם מזה.

אבל ההשתחררות מרשת הטלפוניה המסורתית הביאה גם את האפשרות להשתמש בקידוד יותר איכותי מ"איכות טלפוניה". יותר ויותר מקומות (ובפרט סקייפ, בשיחות בתוך הרשת) מאפשרים שיחות באיכות גבוהה יותר (Wideband audio [Wikipedia] - ‏16 קילוהרץ). ההבדל באיכות מורגש במקרים רבים.
לא ברור לי למה אתה מתייחס 548807
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548816
כל אחד מהמכשירים הללו הוא מחשב, עם תוכנה מתאימה וחומרה מתאימה.

מצלמה היא מחשב
נגני מוזיקה הם מחשבים
ומן המפורסמות שטלפונים הם מחשבים. לא מעט מהם יכולים להריץ "יישומונים" או "יישומים". במקרים קיצוניים אפשר להחליף את כל מערכת ההפעלה.

מה צריך בשביל נגן MP3? צריך יכולת פענוח mp3 (זה בד"כ נעשה ב"חומרה", שהיא מעבד יעודי). צריכים שטח אחסון. צריכים אפשרת להציג את השירים ולבחור אותם, ועוד.

שטח אחסון ממילא יש, מכיוון שצריכים אותו בשביל תמונות מהמצלמה (ומצלמה דוחפים כי למשתמשים יש נטיה לשלוח חלק מהתמונות אח"כ דרך הספק הסלולרי). מסך וכמה כפתורים כבר ממילא יש לנו בשביל ספר טלפונים, שליחת מסרונים ושאר שטויות. אז כל מה שצריכים זה יכולת פענוח mp3 ועוד קצת תוכנה. עדיף, במקום לסחוב עוד נגן נפרד, שדורש בטריות משלו, מקום משלו, ועוד.

יכול להיות שזכור לך שפעם, לפני חמש חמש שנים מכרו בנפרד ארגוניות. היום הם מוזגו לתוך הטלפונים. נגני המוזיקה ילכו בקרוב בעקבותיהם.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548844
אוקי, אז מצלמה היא מחשב ייעודי ונגן מוזיקה הוא מחשב ייעודי. same same.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548871
בעצם זה לא מדוייק. מצלמה (דיגיטלית) היא לא רק ''מחשב ייעודי'', היא ''מחשב ייעודי עם עדשות ופלאש (ובלי מקלדת)''. בדומה לכך, נגן מוזיקה הוא ''מחשב ייעודי עם רמקולים''.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548877
לא רק. מלבד הצילום, צריכים גם דרך להעביר את התמונות ליעדן.

צריכים‏1 ממשק משתמש עם מסך וכמה כפתורים. צריכים דרך להעביר את התמונות למחשבים אחרים - חיבור USB, כרטיס SD, ודברים דומים. טלפון נייד מספק את היכולת הנחמדה לשלוח את התמונות בקלות לאנשים אחרים‏2. אם רוצים גם וידאו, צריך יכולת קידוד/פענוח וידאו. טלפונים ניידים עדכניים צריכים את כל הדברים הללו ממילא לשיחות וידאו, שהן דבר נחמד‏2.

נגן מוזיקה צריך בערך את כל החומרה שהזכרתי כאן.

בטלפון נייד אין מקום לעדשה סבירה, אבל דווקא את הזכרת כל מיני חידושים אפשריים בתחומים קרובים (תגובה 5488543). לגבי פלאש: מוזר לי שלא שמעתי עד היום על פלאש שמתחבר לטלפון נייד. אבל נראה לי שפשוט לא חיפשתי. אני בטוח שמישהו כבר העלה את הרעיון.

התוצאה: נגני מוזיקה (לפחות היקרים מהם, עם יכולת הצגת הוידאו) נמצאים במגמת ירידה כבר היום. למצלמות יש בהחלט זכות קיום, בשל העדשה. אבל גם כאן יש נטיה הולכת וגוברת להסתפק במה שמגיע עם הנייד.

1 לא צריכים. הסתדרו בלי זה בעבר, אבל זה זול מספיק. מחשב, כבר אמרנו?
2 נחמדה מבחינת המשתמש הפשוט. נחמדה גם מבחינת ספקית החיבור שמרוויחה על כך כסף.
3 כתבת שם שנראה לך שהעדשות הללו ילכו לשוק ה"צלמים עם כסף". אבל אם הן תהיינה שימושיות, לא מן הנמנע שהן תכנסנה גם לטלפונים ניידים. הייצור ההמוני יוזיל את מחירן. ר' הרכיב היקר והמועיל ששמו מסך מגע.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548878
3 להתקין על הסלולרי חיבור לעדשה, גם אם היא קטנטונת, ידרוש להגדיל את הסלולרי. אם אנחנו רוצים גם להוסיף לטלפון מקלדת (כדי לסמס ולהשתמש ברשת כמו שצריך) ומסך קצת יותר גדול (כדי לראות כמו שצריך את האתרים) ועוד כהנה וכהנה פונקציות שאפשר להלביש עליו, לקחת מהסלולרי את אחד היתרונות הגדולים שלו - הקוטן והעובדה שמדובר במכשיר שיכול לספוג בלי להפגע בקלות.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548879
אינטרנט != מרשתת. אפשר לשלוח קבצים בדואר, או בכל דרך אחרת. לא חייבים מקלדת נורמלית ומסך גדול.

אבל יש כל מיני אנשים שמשתמשים בניידים מהסוג הזה כבר היום וחושבים שהם חכמים.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548880
נכון. גם לא חייבים עדשה נורמלית, אפשר להסתפק ביכולות הצילום הנוכחיות של הסלולרים.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549084
האייפון (ואולי זו הסיבה שהוא כה פופולרי - או לפחות אחת מהן) מצליח להכניס את כל השטויות הללו פנימה ועדיין להישאר בעל גודל סביר. אפילו הייתי מעז לומר שקרוב לגודל האופטימלי. אין ספק שזה נובע משכלול טכנולוגי שמאפשר למזער את רוב הרכיבים התובעניים.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548893
בעניין העדשה - ככל שמצליחים לפתח חיישני אור קטנים ורגישים יותר, כך מתאפשר להשיג צילומים באיכות גבוהה יותר, גם מבלי להגדיל את העדשות.
לא מבינה מספיק באופטיקה כדי לדעת. 548895
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548899
כן, אבל עדיין לא תוכל להשיג אותו עומק שדה.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548910
זו אכן נקודה חשובה. לאחרונה, כניסיון אחרון להמנע מרכישת מצלמת ריפלקס, חשבתי על כיוון פיסיקלי/אלגוריתמי שיאפשר שליטה גם בעומק השדה בכל מצלמה בעלת יכולת מיקוד אוטומטית - ללא קשר למפתח הצמצם.
משהו באותו כיוון פיסיקלי, למרות שהמטרה אחרת, ניתן למצוא כאן. הרעיון שבקישור עוסק בשיטה שפותחה בפוג'יפילם להתפקסות מהירה מאוד של מצלמות P&S באמצעות השוואת התמונה שמתקבלת מאזורים שונים בעדשה. בשביל לבדוק את הכיוון עליו חשבתי, אני צריך פיסיקאי ניסיוני שקשור לתחום.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548911
נניח שהיו להם פילם/לוחות סופר-רגישים לפני 150 שנה. אז אפשר היה להסתפק בחריר ללא עדשות‏1 וכל התמונות היו בעומק שדה גדול. איך אז היו מסתכלים על עומק שדה כאמצעי אומנותי?

1 לא מדויק - עדיין יש התאבכות.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548912
אני מסכים עם הדברים, אך אני לא בטוח שהבנתי את השאלה. זכור שעומק שדה הופיע עוד בטרם הצילום - בציור, ואף קודם לכך - במבנה ובאופן פעולת העין.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 573948
זו המטרה, אם כי בכיוון אחר.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 585279
אוטוטו זה כאן
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 585294
אתה עובד בלייטרו?
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 585303
לא, כך שניתן להסיק שהם עוקבים אחר האייל הקורא.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549104
עד כמה מצלמות איכותיות מודרניות רחוקות מהגבול התאורטי לגבי הרגישות ?
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549106
שאלה מעניינת. לצערי איני יודע אפילו כיצד פועל חיישן המצלמה.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549217
חיישנים קטנים יותר מאפשרים תמונה שמכילה יותר פיקסלים, אבל הרזולוציה האמיתית שלה עדיין נקבעת על ידי מפתח העדשה. מה שאומר שלעדשה קטנטנה יש מגבלה פיזיקלית אינהרנטית מבחינת רזולוציה, ומכאן גם מגבלה על איכות התמונה.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549218
אני לא מכיר היטב את הנושא, אבל נדמה לי שאנו חלוקים בנקודה זו. עבור חיישן נתון, כמובן שהעדשה היא שקובעת את איכות התמונה. אך בהנחה שכל פיקסל על החיישן קולט המוני פוטונים, אזי, תוך שימוש באותה עדשה, החלפת החיישן באחר, איכותי יותר, עם פיקסלים קטנים יותר וגם רגישים יותר, כך שלכל אחד מהם די עתה בפחות פוטונים כדי להפעילו, תיתן רזולוציה ורגישות (ISO) גבוהות יותר על אותה יחידת שטח חיישן, ובסופו של דבר - בתמונה המתקבלת.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549342
רק דיברתי וקנון מבשרת על פיתוח חיישן בהפרדה של 120MP.
והשאלות המתבקשות הן:
1. האם מדובר במגה במובן של 2^1024 או 2^1000?
2. מה עושים עם זה, מלבד מתן ביסוס טכנולוגי לכל אותם מקרים בהם בסרטים ובסדרות מתמקדים (zoom in) ביעילות בכל חלק של התמונה ללא קשר להפרדה בה היא צולמה.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549384
אפשר לחשוב על שימושים רבים.
אתן לך דוגמה אחת: החיישן דוגם ברזולוציה המופלאה הזו (ההנחה היא שהעדשה יודעת למקד את התמונה לחדות דומה).
המעבד של המצלמה ממצע את התמונה לרזולוציה הרגילה (נאמר 6MP). תכנת עיבוד תמונה רצה על התמונה ומזהה פרטים "מעניינים", למשל פרצופים‏1
רק המלבנים ה"מעניינים" נשמרים ברזולוציה המלאה של החיישן, והתמונה כולה נשמרת ברזולוציה נמוכה יותר. לפי הידוע לי פורמט JPG כיום לא תומך בכך, אבל זה כנראה לא בשמיים לתמוך בתמונה "מרובת רזולוציות".

בעולם החי יש כמה דוגמאות מעניינות (הפרטים המדוייקים לא זכורים\לא ידועים לי): לדוגמה, יש עופות דורסים שחלק קטן במרכז עיניהם פועל בהגדלה, כך שאת הפרט המסויים עליו הם מסתכלים הם רואים בפירוט כפול (כלומר כפול X שערכו לא ידוע לי וכנראה משתנה ממין למין) מאשר פרטים הנמצאים קרוב לאותה נקודה.

__________________
זה לא מופרך - כבר כיום מצלמות מפעילות אלגוריתמים דומים כדי, למשל, לבטל את תופעת ה"עין אדומה" שמופיעה בצילומי מבזק.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549462
מה שכתבת על הדורסים זה לא מה שיש גם אצלנו (ובטח לא רק) - הכתם הצהוב ברשתית (Macula of retina [Wikipedia])?
עין הנץ 549475
קודם כל - אני לא סמכות בנושא אנטומיה, לא של עופות דורסים ולא של בני אדם, כך שיש לקרוא את ההמשך בחשד.

להבנתי, אצל האדם בסביבת הכתם הצהוב יש ריכוז גבוה יותר מכל אזור אחר ברשתית של מדוכים (בין השאר על חשבון העדר כמעט מוחלט של קנים, דבר שדורש צורת הסתכלות מעט אחרת בלילה), וכתוצאה מכך, בראיית יום מיקוד מרכז התמונה על הכתם הצהוב מאפשר קליטת פרטים רבים יותר.

כדי להשיג אפקט באותו הכיוון אבל בסדר גודל יותר משמעותי, אצל עופות דורסים מסוימים (אולי גם אצל בעלי חיים נוספים?) גלגל העין עצמו מכיל עדשה נוספת (בעלת דיופטר שלילי) סביב הכתם הצהוב, והכתם עצמו מהווה גומה עמוקה בהרבה מאשר אצלנו, כך שבכתם הצהוב שלהם לא רק ריכוז הקולטנים גבוה יותר אלא גם התמונה עצמה "מוגדלת". אפשר לחשוב על כך כ"משקפת מובנית בתוך העין".
ניסיתי לחפש קצת, אבל לא הצלחתי להבין אם אצל האדם קיים מנגנון דומה. גם אם כן, אז להבנתי אצל עופות דורסים (מסוימים?) הוא קיים בסדר גודל יותר משמעותי. כנראה ש"עין הנץ" זה לא ביטוי סתמי.

כל זה מבוסס על משהו שחשבתי שהבנתי פעם מאיזו הרצאה או תכנית טלוויזיה או רדיו (אני כבר לא זוכר) בה הנושא הוזכר, כך שכדאי שמי שממש מעונינת תחפש מקור אמין יותר (ואולי גם תחזור להשכיל אותנו).
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549790
לחיישנים כאלו יש המון שימושים, לא כולם במצלמה הביתית.

למשל לווין או מזל''ט, בהנחה שהאופטיקה וכמות האור תומכת, יוכל לתת תמונה מפורטת יותר של אותו השטח או באותו פירוט של שטח גדול יותר. גם לשימושי אבטחה, במיוחד עם כניסה של טכנולוגיות זיהוי פנים, צילום של קהל גדול ברזולוציה גבוהה יאפשר זיהוי של פרטים בו.

במיקרוסקופיה, זה יתן את היכולת לצלם שדה רחב יותר באותה האיכות (כבר ראיתי שיפורים שנכנסו עם הדור האחרון של החיישנים, זה די מרשים).

וזה מבלי להזכיר שימושים לא סטנדרטיים של חיישנים כאלו, כמו במכונות לריצוף גנומי.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 550389
לך ולהוגג: תודה. אלו אכן אפשרויות מתאימות לשימוש בחיישן כזה (בהנחה שעלותו אינה מקזזת את התחליף שהוא רכישת מספר חיישנים סטנדרטיים עם עדשה לכל אחד). זה רק אומר ששוב אדחה את קניית הריפלקס הראשונה שלי (:
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 550620
אם כבר הסכמת שהרזולוציה ('איכות' לפי הגדרתך) נקבעת על ידי העדשה, אזי פיקסלים קטנים יותר לא יתנו רזולוציה גדולה יותר מעבר לגבול המוגדר על ידי העדשה. לדוגמה: אם רוחב כתם הטשטוש‏1 הנוצר על ידי העדשה הוא 20 מיקרון, אז גם אם נשים שם פיקסלים ברוחב 5 מיקרון, לא נקבל תמונה בחדות של 5 מיקרון. אמנם התמונה תכיל יותר פיקסלים - פי 16 - מזו של פיקסלים עם עשרים מיקרון, אבל היא לא תוכל להפריד טוב יותר‏2 בין שתי נקודות המרוחקות 10 מיקרון ביניהן, למשל.

כמובן שאם מראש כתם הטשטוש היה קטן משמעותי מגודל פיקסל (מה שמראה על תכנון די גרוע של המצלמה), אזי הקטנת גודל הפיקסל היתה מועילה לרזולוציה המתקבלת.

בקששר לרגישות הפיקסלים - פיקסלים צוברים פוטונים. די במעט מאוד פוטונים על מנת "להפעיל" פיקסל, ואני כלל לא בטוח שזה תלוי בגודלו. מספר הפוטונים הדרוש על מנת להביא פיקסל לרוויה אכן תלוי בגודלו (ביחס זה או אחר). מצד שני - נניח שיש לך פיסקל קטנטן שעשרה פוטונים מספיקים על מנת להביא אותו לרוויה. הרעש האופייני לפיקסל זה הוא שורש מספר הפוטונים, ז"א 3 וקצת. קיבלת פיקסל שהרעש עליו הוא שליש מהסיגנל המירבי שהוא מוציא - כ-‏80 רמות אפור עבור פיקסל רגיל של 8ביט (256 רמות אפור). לא ממש תורם לאיכות התמונה.

1 PSF למי שרץ לויקיפדיה
2 לפחות לא הרבה יותר
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549082
צריך להיזהר קצת עם הקרנה ''ייעודית'' של סרטים. ברור שלראות סרט באייפוד זה לא כמו לראות אותו על מסך ענק שתלוי לך על שני קירות בבית, אבל גם לשמוע מוזיקה באייפוד זה לא כמו לשמוע עם מערכת סטריאו ענקית. המטרה של הנגנים הללו היא להיות ניידים ושאפשר יהיה להשתמש בהם בכל מקום (למשל, חדר כושר, או טיסה). את זה לפחות האייפוד טאץ' (זה שנראה כמו אייפון - כלומר, מסך גדול יחסית) עושה יותר טוב מכל נגן סרטים נייד אחר שראיתי, למרות שהוא עושה עוד הרבה דברים אחרים.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549124
אז מה שאתה אומר זה שהסרט באייפון (או באייפוד. אני לא בעניין של האפלים) הוא גירסה באיכות טובה פחות מאשר במערכת שמטרתה להקרין סרטים *בלבד*, ושהמוזיקה באיפוד היא באיכות טובה פחות מאשר מערכת סטריאו שיודעת אך ורק להשמיע מוזיקה.
כלומר, המסקנה היא שאם אנחנו רוצים תוצר איכותי, בשורה התחתונה אנחנו צריכים מערכת שמתמקדת בדבר אחד.
אלא אם הבנתי אותך לא נכון.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549125
חס ושלום. אני טוען שאת צריכה להבדיל בין מערכת ''נייחת'' להקרנת סרטים ומערכת ''ניידת'' - אלו שני סוגים שונים של מערכות שבאות לשרת מערכות אחרות, וכל אחת טובה מחברתה בהרבה במשהו. אני טוען שהקטגוריה שבה את צריכה להשוות את האייפוד - הרב תכליתי - היא לנגנים ניידים אחרים (שלא יודעים לעשות עוד אלף ואחד דברים פרט לכך) ובהשוואה הזו האייפוד דווקא מנצח.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549126
חשבתי שהאיפוד/פון אמור להיות מטאפורה להשוואה בין מצלמה (או כל מכשיר, למעשה) שמתמקדת בעניין אחד לבין מכשיר שעושה גם-וגם-וגם.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549148
והוא אכן כזה: האייפוד הוא גם נגן מוזיקה, וגם נגן סרטים, וגם מחשב שיכול להריץ אפליקציות מאלף ואחד סוגים שונים - כך שהוא משמש גם (אצלי) כמכונת משחקים, וגם כקורא ספרים, וגם כקורא קומיקסים, וגם ככלי ניווט, וגם כפנקס רשימות, וגם כשעון מעורר, וכו' וכו'. יהיה מופרך לומר שהוא עושה את כל הדברים הללו יותר טוב ממכשיר ייעודי, אבל בוודאי שעבור חלקם הוא עושה זאת טוב יותר מהמכשירים האחרים שהיה לי נסיון איתם, ועושה את זה מצויין באופן כללי.

צריך גם להביא בחשבון שלא באמת רוצים להסתובב עם מאה מכשירים בכיס, ולכן מכשיר אחד שמאגד מאה ואחד סוגי פונקציונליות שונות (ואחד, כי הוא יכול לעשות עוד דבר שעליו לא חשבת בכלל - פשוט כי מישהו היה משועמם מספיק לכתוב אפליקציה מתאימה, מה שאפשרי רק במכשיר "כללי" שכזה) מאפשר לך לעשות דברים שאחרת פשוט לא היית יכולה.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549365
אני מצטערת, יכול להיות שאני לא מבינה על מה הדיון. לא טענתי שאייפון/פוד/פד טוב יותר או פחות ממכשירים אחרים מסוגו, אלא שבאופן כללי, אם אתה רוצה לקבל תוצאה באיכות גבוהה, עדיף מכשיר שעושה דבר אחד מאשר אחד שעושה כמה וכמה דברים (גם אם אתה משלם על הייעודיות בנפח, מחיר, משקל וכדומה).
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549371
עלה על דעתכם שבהינתנן הנסיבות, ההעדפות, המכשירים, והאלטרנטיבות - לפעמים עדיף מכשיר כללי, ולפעמים יעודי?
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549373
כן (תגובה 548816). אבל בהשפעת הקישור משם, יש לי הרגשה שהמצלמה הבאה שלי תהיה קאנון. מה שווה מצלמה שאני לא יכול לשחק בה Sokoban?
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549375
ברור. זו שאלה של עלות-תועלת. אני לא מנסה לטעון שמצלמת רפלקס היא הבחירה האולטימטיבית עבור כל צלם. ההפך הוא הנכון. נשאלתי למה אני ''טהרנית'' ומעדיפה שלא להשתמש במצלמה אחת לצורך סטילס ודיגיטל, ועניתי - בצילום סטילס חשובה לי האיכות יותר מאשר המשקל, המחיר, הנפח והאפשרות לעשות איתה דברים נוספים.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549385
תחושת הטוהר שלך עומדת להפגע קשות במצלמת הריפלקס הבאה שלך, שתכלול וידאו ברמה גבוהה, ככל (או כמעט כל) מצלמות הריפלקס החדשות, ואם זה יהיה עוד כמה שנים היא בוודאי גם תכלול תכונות מגניבות חדשות (מישהו אמר נול אריגה דיגיטלי?).
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549388
לא אני זו שהגדירה את עצמי כטהרנית. לגופו של עניין, קצת קשה לי לראות איך מצלמת סטילס יכולה להיות מצלמת וידאו טובה בלי מיקרופון משובח שמכביד, מצדו, על המצלמה עצמה. אבל אולי אני טועה ואתבדה.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549389
מיקרופון (סטראופוני) ניתן לרכישה בנפרד.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 549395
עם הטענה הזו אני דווקא מסכים. אולי נתפשר על הטענה שלפעמים עדיף מכשיר רב ייעודי אחד על פני ארבעה מכשירים חד-ייעודיים, למי שרוצה את כל ארבע הפונקציות?
סבבה, הסכמנו. 549420
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548771
בהמשך למה שכתבת בתגובה 548571, לי אין תיק צילום.
קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. 548804
לא הבנתי איך זה רלוונטי.
אין לי ספק שציוד הצילום שאני משתמשת בו הוא יותר "כבד"‏1 ומושקע (ויקר) מהמשתמש "הממוצע" שרק רוצה לתעד. אני גם רחוקה מלחשוב שהמצלמה שלי (שאגב, רחוקה מלהיות מקצועית) מתאימה לכל אחד. היא בהחלט לא מתאימה לכל אחד. יותר מזה, בנסיבות מסוימות היא אפילו לא מתאימה לי. הפתיל הזה צמח, אם זכרוני אינו מטעני, מהטענה שמצלמת פוינט אנד שוט (שהיא גם מצלמת וידאו!) נותנת תוצאות שוות ערך למצלמת DSLR (או משהו בסגנון).

1בעצם, למה המרכאות? הוא באמת יותר כבד. פיזית.
  קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. • אורי גוראל גורביץ'
  קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. • העלמה עפרונית
  קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. • אורי גוראל גורביץ'
  קודם כל כי צילום וידאו לא מעניין אותי באופן כללי. • העלמה עפרונית
  מדוע ריפלקס • אפופידס
  מדוע ריפלקס • העלמה עפרונית
  מתחילים לצאת? • אורי גוראל גורביץ'
  מדוע ריפלקס • אפופידס
  מדוע ריפלקס • העלמה עפרונית
  מדוע ריפלקס • תשע נשמות
  מדוע ריפלקס • אורי גוראל גורביץ'
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • מג
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • ידידיה
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • נועה ו
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • ידידיה
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • נועה ו
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • אנטילופה
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • איילה מאחרת
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • נועה ו
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • ידידיה
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • נועה ו
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • שוטה הכפר הגלובלי
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • עיתון
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • נועה ו
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • שוטה הכפר הגלובלי
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • שוטה הכפר הגלובלי
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • עיתון
  אנא פרמטו את החזיר הקודם • שוטה הכפר הגלובלי
  אנא החזירו את הפורמט הקודם • יוסי

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים