נכון מאוד! 56444
הפתרון שלי:
נסיגה חד צדדית אבל בצורה שנוחה לנו! מתיחת גבול לפי שיקולים אסטרטגיים, כולל ויתור על שטחים שנכבשו ב48 אם יהיה צורך בכך. באותה הזדמנות אפשר גם לסגור חשבון עם ערביי ישראל ולהשאיר חלקים מהם, יחד עם אדמתם, אצל חבריהם הפלסטינים. אז כבר לא יהיו להם טענות: הם נשארו על אדמתם ותחת ריבונות עצמאית. כמובן שהם עצמם לא ישמחו כל כך, כי גם הם מעדיפים לחיות ברמת חיים ישרלאית מאשר בביבים בסגנון עזה פיתוח.

יש לשקול פינוי התנחלויות וטרנספרים קטנים והכרחיים למתיחת הגבול היעיל והרצוי. אפשר לפנות את תושבי הכפרים ישירות לתוך הוילות של גוש קטיף.

אין ברירה. אנחנו במלחמה.
נכון מאוד! 56524
השארת חלק מאזרחי ישראל (משלמי מיסים) מחוץ לשטחי ההגנה של המדינה, ללא שנתנה להם האפשרות (ההוגנת) להכנס לשטחי ההגנה של המדינה, מנוגדת לכל עקרונות הדמוקרטיה.
לפנות. 56538
לא הבנתי 56539
אולי אני לא הבנתי 56542
למי התכוונת- למתנחלים, או לערביי ישראל שימצאו עצמם בצד השני של הגבול?

מתנחלים- לפנות חזרה הביתה.
ערבים- הסצנריו שהציע אור פשוט לא יקרה.
אולי אני לא הבנתי 56543
התכוונתי לערבים, אבל זה נכון גם למתנחלים.

למה לא יקרה?
אולי אני לא הבנתי 56545
אין לי נימוקי ברזל (ברזילי?). אבל מתוך הסתכלות במפה (מנטלית, ברגע זה)- רוב ערביי ישראל יושבים ב"משולש", ולא נראה לי סביר שישראל תוציא איזור שקרוב כ"כ למרכז, לבטן הרכה של המדינה, מתחום שליטתה הבטחונית.
גם וגם 56562
מתנחלים מבודדים מפונים פנימה, יישובים ערביים מבודדים מפונים החוצה. ובהחלט ניתן לוותר על כמה גושי ישוב ערביים. ואדי ערה למשל. כל מי שיושב על הגבול וניתן להתגמש ולהותירו בחוץ.
מה קרה לך? 56564
לתת את ואדי ערה?! בוא ניתן את כביש החוף, נסגור הבסטה ונלך הביתה (לרומניה ולתימן).
מה קרה לך? 56611
אפשר לכרות מנהרה מצומת מגידו עד ממערב לכפר-קרע (15 ק"מ), ולוותר על מעבר עירון למעט מסדרון מאזור חריש-ברקאי ליישובי הגבול קציר ומי-עמי.
יש לציין שיישובי מעבר עירון - ואדי ערה- מרכזים את הסמן הקיצוני ביותר בקרב ערביי ישראל, כולל אותו אחד שאמר שהוא מגנה את 911 כי במגדלי התאומים היה מסגד (ואף מילה על רצח 2900 איש) ושליהודים מעולם לא היה מקדש בהר הבית.
מוטב לנו להיפטר מהם, ובתמורה להחזיק את טריז לטרון ושכונות יהודיות במזרח ירושלים (חילופי שטחים ביחס בערך 1:1).
מה קרה לך? 56648
השיקולים צריכים להיות יעילים, קרים ואסטרטגיים. מספיק עם הרגשנות. אנשים נהרגים כל יום ואין לזה סוף.
אתם יודעים, אמרו שתקופת השקט האמיתית היחידה בתולדות מדינתנו הייתה בין 56 ל67. אולי כדאי להסיק מזה משהו.
מה קרה לך? 56668
העובדה שאני לא רואה בסביבה מבקרים מהעתיד מלמדת על כך שנסיונותיי לבנות מכונת-זמן יעלו בתוהו. לנוכח הידיעה הוודאית הזו, ויתרתי מראש על לנסות.
מה קרה לך? 57083
אולי ימציאו מכונות זמן היכולות רק להתקדם אל העתיד וחזרה אל נקודת ההתחלה בלבד ?
בחזרה לשולחן השרטוט? 57084
בכלל לא חשבתי על זה! (בשביל האלגנטיות הייתי מציע שתוכל לחזור רק את הזמן שהתקדמת, כלומר - בשביל לבלות זמן t בעתיד, תאלץ להיעדר למשך t מההווה).
בחזרה לשולחן השרטוט? 57086
עוד אפשרות :

ימציאו בעתיד הקרוב מכונת זמן אשר יכולה לקפוץ רק 2500K שנים קדימה או אחורה בזמן.

( K טבעי כמובן )
בסדר, אז זה מנוגד 56561
הדמוקרטיה נועדה לדמוקרטים. כך לדעתי לפחות. מיעוטים המצביעים נגדה וזוממים להפילה לא ראויים להגנתה.
העקרונות הדמוקרטים לא עולים לעיתים בקנה אחד עם בטחון המדינה, כך גם עקרונות מוסריים. לעיתים יש לבחור ביניהם. לארה"ב הדמוקרטית לא הפריע לטבוח באינדיאנים וזה נכון לגבי כל המעצמות יפות הנפש.

מעניין לעשות סקר בעניין במגזר הערבי: האם אתה, הערבי הישראלי, מוכן ששטחך יעבור, ואתה עימו ובבעלות מלאה עליו,לשליטה פלסטינית.לכאורה הם לא אמורים לסרב. הרי הם משיגים את מטרתם: מדינה עצמאית בשטחם שלהם.
אבל בתכל'ס, טוב להם אצלנו.
בסדר, אז זה מנוגד 56567
"מיעוטים המצביעים נגדה וזוממים להפילה לא ראויים להגנתה" הסבר, נמק ופרט (אגב, האם הכוונה לערבים, למתנחלים, לחרדים, לחילוניים, לשמאלנים, לקומניסטים, לימניים, לפאשיסטים, לאשכנזים, לספרדים או אולי לפרושים ולצדוקים). לארה"ב מאד הפריע הטבח באינדיאנים, וזה נכון לגבי כל המעצמות יפות הנפש.

לכאורה (ולמעשה) הם אמורים לסרב, בטח כל עוד אין דמוקרטיה פלשתינאית. אם ג' מעוניין במדינה צ'צ'נית עצמאית, אז הוא אמור לעבור לשם לכשתקום, הלוגיקה הזו לא מובנת לי?

"טוב להם אצלנו", ואולי גם "טוב לנו אצלם".
בסדר, אז זה מנוגד 56654
הכוונה לערבים כמובן. אצל המתנחלים יש לרסן את ציונות היתר. מה לעשות, לא תמיד אפשר להגשים חלומות. לפחות לא כרגע.

לגבי ארה"ב, איך בדיוק טבח האינדיאנים וגזל אדמתם הפריע לה בזמן אמת? בדיעבד זה לא נחשב. גם אני מוכן להצטער בדיעבד על טרנספר לערבים. אבל אני לא מוכן להצטער עכשיו כשאנשים מתים או בעתיד כשילדי ישוב לביתו מוכה כי רעיו הערבים לספסל הלימודים הפכו לרוב בכיתה ופיצצו אותו במכות.

לפי ההגיון המוסרי של אסור לכבוש ולגרש, כל מדינות אמריקה יסודן בחטא. אני לא רואה מישהו ממרר בבכי בעניין או את ספרד שולחת ספינות עמוסות זהב בחזרה למקסיקו ולפרו. מסתבר שמוסר זה עניין של תזמון, במקרה הזה, של המאה הנכונה.

הערבים לא אמורים לסרב למעבר לשלטון פלסטיני. מהי דמוקרטיה מול שלטון עמך שלך? עדיף דקטטור משלך מראש ממשלה דמוקרט זר.
אלה התומכים בדוקטרינתך, אלכס 56655
אלה התומכים.
בסדר, אז זה מנוגד 56732
הערבים מצביעים נגד הדמוקרטיה? איזו הצבעה ערבית היא נגד הדמוקרטיה?
הערבים זוממים להפיל את הדמוקרטיה? איזה מזימה ערבית (והכוונה, כזכור, לערבים אזרחי ישראל) חשפת, ואיך?

למה "בדיאבד זה לא נחשב"? מי מחליט מה נחשב?

יהודי ארה"ב לא אמורים לסרב למעבר (בכח) לשלטון יהודי? אני, דווקא, מעדיף ראש ממשלה דמוקרטי זר מדקטטור משלי (אגב, לא רק אני, כמו שרואים ממיליוני המהגרים לארה"ב/קנדה/אוסטרליה במאתיים שנה האחרונות).
בסדר, אז זה מנוגד 56772
כנאמר דה רבי אור :

משפט א.
"הדמוקרטיה נועדה לדמוקרטים. כך לדעתי לפחות. מיעוטים המצביעים נגדה וזוממים להפילה לא ראויים להגנתה."

משפט ב.
"מהי דמוקרטיה מול שלטון עמך שלך? עדיף דקטטור משלך מראש ממשלה דמוקרט זר."

(דמוקרטיה נועדה לדמוקרטים) וגם (אור מעדיף דקטטורה יהודית על פני דמוקרטיה זרה) ==> הדמוקרטיה לא נועדה לאור. ==> אור מצביע נגד הדמוקרטיה וזומם להפילה בשל חששו(ספק אם מוצדק) משלטון זר ==> אור לא ראוי להגנת הדמוקרטיה עליו.

ועכשיו נשאלת השאלה, האם מותר לטבוח באור כשם שטבחו באינדיאנים ?

אני מקווה שלא...
משעשע! 56797
משעשע! 57106
תגיד את זה לאינדיאנים :-)
בסדר, אז זה מנוגד 57111
אל נא תאמר:
"(דמוקרטיה נועדה לדמוקרטים) וגם (אור מעדיף דקטטורה יהודית על פני דמוקרטיה זרה) ==> הדמוקרטיה לא נועדה לאור. ==> אור מצביע נגד הדמוקרטיה וזומם להפילה בשל חששו(ספק אם מוצדק) משלטון זר ==> אור לא ראוי להגנת הדמוקרטיה עליו."

אמור:
(דמוקרטיה נועדה לדמוקרטים) + (אור מעדיף דיקטטורה יהודית על פני דמוקרטיה זרה) ==> דמוקרטיה זרה לא נועדה לאור ==> אור מצביע נגד דמוקרטיה זרה אם היה חי בה ==> אור לא ראוי להגנת דמוקרטיה זרה עליו.

ועכשיו נשאלת השאלה, האם הדמוקרטיה שבה חי אור היא דמוקרטיה זרה. התשובה היא שאור לא חי בדמוקרטיה זרה, או כל צורת שלטון זרה אחרת ולכן למי בכלל אכפת מאינדיאנים.
אתם יודעים מה? 57215
גרמתם לי לשנות את דעתי. אני מודה. כעת מששמתם אותי במשוואה אני מבין כי האופן ששמתי את ערביי ישראל במשוואה הוא מוטעה. גם אני הייתי מעדיך לחיות בדמוקרטיה זרה מאשר בדיקטטורה שלי. אני מודה, שכשעת כשאני חושב על עצמי באמת טעיתי בהנחותי.
אני אבין את ערביי ישראל אם יעדיפו להישאר פה. אני אבין אולם לא אסכים. אם הם נשארים פה אז לא יעיזו לצפצף שמפלים אותם כי הם מיעוט זר. אתם לא רוצים להיות מיעוט זר? לכו לרשות הערבית והנחשלת. רוצים דמוקרטיה במדינה מתקדמת: תישארו פה ותסתמו.
אתם יודעים מה? 57224
ומה עם האופציה לא להפלות אותם (ולהיות דמוקרטיה אמיתית)?
אתם יודעים מה? 57248
סמילי? אני המום! אז אתה מסכים איתי, אחרי הכול!
אתם יודעים מה? 57267
ככה, אין צל"ש? אין שוקולד? אני אמור להעלב?
ריבוי בצל''שים ועיטורי גבורה.. 57269
.. עלול להביא לאינפלציה בערך שלהם מול הדולר.
ריבוי בצל''שים ועיטורי גבורה.. 57365
נכון מאוד, לכן סמילי יקבל שוקולד (שערכו נצחי), כמו שהוא אוהב.

דרך אחת להעלות את ערכם היא לבצע איסוף: *לאסוף* את הצל"שים שכבר חולקו, מאלה שלא מתנהגים כזכאים להם...
מנסה לרמוז למשהו, בחור? 57366
לא רבים איימו עלי וסבלו מזה..
אתם יודעים מה? 57264
ואם לא היתה אפליית מיעוטים בישראל. האם זה בכלל משנה?

מוסלמים וערבים באמריקה ובבריטניה שחיו חיי שמנת יצאו לאפגניסטן כדי להילחם עם אחיהם (הלא כל כך ערביים). אני לא חושב שהם עשו זאת משום שהם מופלים לרעה בארה"ב בבריטניה ובצרפת. אני לא חושב שבריטניה או ארה"ב אינן דמוקרטיות. אני חושב שהעריקים מהמערב עשו זאת מכיוון שהם ערבים מוסלמים והם תמיד יראו עצמם ככאלו גם אם יחיו ויהנו מהנתחים האיכותיים והטעימים ביותר של סיר הבשר המערבי.

ולכן אני מאמין שגם אם היו היום הערבים מיעוט מוצלח בישראל (ויש לי מחשבה מנקרת שאומרת לי שיכול להיות שהם אכן כאלה או לפחות בדרך להיות כאלה) לדעתי הם עדיין היו קמים ועושים מעשי הזדהות ומאבק אלימים נגד ישראל ומתחילים להתנתק ממנה ביתר שאת.
אתם יודעים מה? 57270
מה זאת אמרת, "האם זה משנה", משנה למי? *לי* זה משנה, *אני* רוצה לחיות בדמוקרטיה ליברלית (בה מיעוטים לא מופלים).

יהודים שחיו חיי שמנת באמריקה ואירופה יצאו לישראל כדי להלחם עם אחיהם (הלא כל כך יהודים). אני לא חושב שהם עשו זאת משום שהם מופלים לרעה באמריקה באירופה ואסיה. אני לא חושב שאירופה או אמריקה אינן דמוקרטיות. אני חושב שהעריקים מהמערב עשו זאת מכיוון שהם יהודים והם תמיד יראו עצמם ככאלו גם אם יחיו ויהנו מהנתחים האיכותיים והטעימים ביותר של סיר הבשר המערבי. (כן, ככה אתה נשמע, פשוט כמו גזען אנטישמי, רק שקל לומר את זה על ערבים, הם הרי לא ממש בני אדם, רק דומים לכאלה).

האמונה שלך בקשר לערבים לא שייכת, השאלה היא איזה (אם בכלל) זכויות, אתה מאמין, שצריך לתת לבני אדם.
מה זאת אומרת מה זאת אומרת? 57324
יש לי הרגשה שהערת האגב שלך לא היתה סתם זריקת משפט על מצב זכויות האדם בישראל. אלא הערת אגב על נושא נאמנות ושייכות הערבים הישראלים למדינה שלהם (פשוט כי ראיתי תגובה בנושא שעליה הגבת). ואם אכן כוונתך היתה טהורה ונקיית כפיים. אז מה שאני הולך לכתוב עכשיו פשוט יהווה הבהרה נוספת לאי הבנתך מדוע "זה לא משנה" ומאיזו בחינה.

אפליית הערבים בישראל כלל לא משנה משום שבכל מקרה לפי התיזה הם היו שמחים יותר לחיות תחת שלטון ערבי מאשר ישראלי בתוך מה שהם רואים כפלסטינה.אם עדיין לא ברור לך *למי* או *למה* זה לא משנה, אני מוותר. תבין לבד לפי הקונטקסט.

בנוסף לזאת אני רואה שאתה מסכים איתי באופן מלא ומוחלט על כך שהערבים (כמו גם היהודים ב48 שפנו נגד בריטניה או המוסלמים היום במערב שפונים נגד מדינותיהם) אכן פונים ויפנו נגדנו, לפחות חלקם, במאבק הישראלי פלסטיני. למרות שאני לא מבין מה היה הרעיון שלך בחיקוי הפיסקה שלי, רק חזרת בדיוק וחיזקת את דבריי.

השאלה של זכויות הערבים כלל לא שייכת. הערבים רשמית זכאים לקבל במדינת ישראל את כל הזכויות המגיעות להם כאזרחים שווים (בלי קשר למה שאני מאמין בזכויות אדם! כי כאן באמת אין כל קשר לדעתי אלא להחלטת המדינה בלבד! וכמובן לאינטרסים והראייה האישית של אלה המושכים ברסן השלטון) והשאלה היא האם אנחנו בכלל צריכים לייסר את עצמנו בכך שהם צועקים אפלייה השכם וערב כאשר למעשה ערביי ישראל לעולמים יחיו תחת צל של אוכלוסית גיס חמישי. ולפי התגובה שלך על יהודי מח"ל מ48 אתה אפילו אמור להסכים איתי שזהו צל שמסתתר מאחוריו גם גוף ממשי .

נ"ב: אתה חי ב-מ-ה-ליברליות, אבל מ-ה-ליברליות ביותר. וזאת בהתחשב שאנחנו המדינה היחידה אולי בגלובוס שאזרחיה תומכיה, מדברים בגלוי על השמדתה קו נטוי סופה, בטווח הלא רחוק.
מה זאת אומרת מה זאת אומרת? 57331
1. ההערה שלי היתה הערה מהותית, אתה ואור רוצים לאכול את העוגה (להיות דמוקרטיה) ולהשאיר אותה שלמה (לא לתת זכויות שוות לכל האזרחים), אני חושב שאתם צריכים להחליט, או דמוקרטיה (ואז, לתת זכויות שוות לכל האזרחים) או דיקטטורה.

2. אז מה, אני הייתי שמח אם היה לי מליון דולר.

3. הרעיון שלי היה להראות את ההבדל בין מחשבה דמוקרטית (כזכור, בזמן המנדט, ליהודים היו זכויות אזרח מלאות בבריטניה ובארה"ב), למחשבה גזענית (מאותה סיבה "שהיהודים בוגדים" נעשו הפוגרומים ברוסיה). אם אתה לא מבין את זה, חבל.

4. אתה סותר את עצמך או ש"הערבים רשמית זכאים לקבל במדינת ישראל את כל הזכויות המגיעות להם כאזרחים שווים" (אגב, מה המשמעות של "רשמית" במשפט?) או שלא מגיעות להם זכויות. אם מגיעות להם זכויות, אני מחזיר אותך לתגובה של אור ("אם הם נשארים פה אז לא יעיזו לצפצף שמפלים אותם" תגובה 57215), הרי אחת הזכויות הבסיסיות של אזרח בדמוקרטיה היא "לצפצף" אם מפלים אותו (ולמעשה, לכל אזרח יש את הזכות ש*לא* יפלו אותו), זאת הנקודה שהעלתי. לא ברור לי למה אני אמור להסכים איתך, אבל שיהיה ברור, אני לא מסכים, וחושב שאתה גזען.

5.מדינה בה יושבים אנשים בכלא, או נרצחים, ללא משפט, אינה ליברלית. מדינה בה זכויותיו של אזרח נמדדות לפי לאומיותו ו/או דתו אינה ליברלית. הטפיחות העצמיות על השכם הישראלי,לא מעידות על ליברליות. לאזרחים בכל מדינה מותר לדבר על סופה/השמדתה של המדינה (למעשה, אני שמעתי את זה מיותר אנשי ימין מאשר שמאל).
מה זאת אומרת מה זאת אומרת? 57429
1.צר לי. המדינה בה אני חי מספקת גם מספקת את העוגה שלמה וכמעט טעימה למרות שאני ממשיך ואמשיך לאכול ממנה (זה כל העניין של מדינה אתה לוקח חתיכה והיא מסבסדת). מדינת ישראל היא אכן דמוקרטיה. זה שאינך שבע רצון ממדיניות מסוימת ומאינטרסים של אותה מדינה זו בעיה שלך. ואין לדעה שלך, ולאינטרסים של אותה מדינה שום קשר לשאלה האם היא דמוקרטיה או דיקטטורה. (וחוץ מזה מה הטענה המגוחכת על דיקטטורה אני הרי לא רואה אחת בישראל, לא משנה כמה "רע" ו"אכזר" המשטר שלה...לא הבנתי חזור שנית).

2.האם הרצון שלך לזכות במיליונים קשור לדיון? אולי. אבל אותי זה לא מעניין ולא שופך שום אור חדש על הויכוח. אם לא מעניינים אותך דבריי מדוע אתה מגיב עליהם וקורא אותם. מקווה בשבילך שתזכה.

3.מצידי אתה יכול להמשיך לצעוק גזענות גזענות. אבל יש הבדל בין פחד ודאגה מבוססת מאוכלוסייה של עם שאיתו אנו במלחמה (ואפילו מתחיל לתת לנו סיבות לדאגה בשטח כגון תאים מחתרתיים לרצח יהודים וקריאות מיליטנטיות של חכ"ים ערבים נגד המדינה). לבין פרעות רצח וטבח חסר הבחנה על סמך שמועות, שנאה דתית, שנאה גזעית, ואינטרסים של שלטון כזה או אחר שמוצא לעצמו שה נוח לשחיטה.
(מתנדבי ארה"ב נלחמו נגד אמריקה ב48? לא נראה לי. המקרה היחיד שבו יש ספק לבגידה של ממש מיהודים במערב הוא של יהודים בריטיים שמימנו עזרה ליהודים בפלסטינה...וגם זה לא דומה בהרבה לפעולות לרצח הרג ומלחמה. הרעיון שלך לא צלח הרבה או שבאמת לא הבנתי אותו).

4.אני לא סותר אף אחד ואת ההגדרה של רשמית תבדוק במילון. ואני גם לא הסניגור של אור. אם אור חושב שלאזרח אסור לצפצף זו דעתו של אור. אני אישית מצפצף מדי פעם כשאף אחד לא רואה. אבל אני לא חושב שזה עסק שלך או של מישהו אחר.

5.אני חושב שמדינה במלחמה שנאבקת (לא בעמה!) בהפגנות אלימות עם בקבוקי תבערה. בקרבות עם חמושים. ובמתקפה של מתאבדים מתפוצצים יכולה להרשות לעצמה מדי פעם לירות באותם זורקי תבערה ורימונים, ביורים, במתאבדים, ולהכניס אותם לכלא ללא משפט. לא אומר שום דבר על הליברליות שלה לאזרחיה ובתוכה. רק אומר משהו עליך.

6.אמרתי שאסור לדבר על השמד הקרב ובא?! אמרתי זאת כדי שתבין שמדברים על זה! כלומר זה כאן פה לידנו כל הזמן! ויותר עכשיו מאשר לפני שנה, משום שמדברים על זה יותר עכשיו מלפני שנה. ואני שומע זאת בעיקר בתשקורת השמאלנית האנטי ציונית שאותה אני מאוד אוהב ונהנה לקרוא ולהשכיל ממנה...ולאו דווקא בחוגי הימין הפרנואידים.

!!!!
מה זאת אומרת מה זאת אומרת? 57448
1. מדינת ישראל היא דמוקרטיה, כל עוד לא ממשים בה את דעותיכם (ז"א להפלות את אזרחיה לפי לאום). כרגע אתה אוכל את העוגה (ולכן היא לא שלמה). ברגע שישראל תממש את דעותיכם, ותפלה חלק מאזרחיה (ואפילו תמנע מהם את זכות הצפצוף) היא תפסיק להיות דמוקרטיה, ותהפוך להיות דקטטורה.

2. הקשר של הרצון שלי לדיון הוא בדיוק כמו הקשר של הרצון שלהם ("לחיות תחת שלטון ערבי מאשר ישראלי..." תגובה 57324) לדיון.

3. יהודי אמריקה (ז"א חלקם, אבל הרי אין לך בעיות עם הכללה) עזרו לברה"מ, אם אתה היית נשיא ארה"ב היית מגרש את כל היהודים. יהודי בריטניה עזרו למחתרות, כמו שערביי ישראל עוזרים לפלשתינאים. אי אפשר (בדמוקרטיה, אתה בטוח שאתה מעוניין בדמוקרטיה?) להאשים ציבור על סמך יחידים מתוכו (למעשה, אי אפשר להאשים ציבור בכלל). איזה פעולות "הרג רצח ומלחמה" עשו ערביי ארץ ישראל?

4. אז מה אתה רוצה ממני? למה ענית לי (תגובה 57224) כשכל (אבל *כל*) מה שאמרתי זה שלא צריך להפלות מיעוטים? אם אתה מסכים איתי, אז צריך להיות ברור לך "האם זה משנה".

5. בכלא (ללא משפט) נמצאים אנשים שלא זרקו בקבוק תבערה, ולא השתתפו בהפגנות אלימות (אנשים כאלה אין בעיה להכניס לכלא עם משפט). כשאתה פותח את האפשרות להכניס אנשים לכלא, ללא משפט, אתה פותח לשלטון את האפשרות להכניס לכלא את כל מי שמתנגד לו. זה כן אומר הרבה על המדינה ורמת הליברליות שלה. אגב, חלק מהאזרחים של המדינה (עדיין לא קיבלו את דעתך) הם אותם ערבים שאתה רוצה להפלות.

6. "נ"ב: אתה חי ב-מ-ה-ליברליות, אבל מ-ה-ליברליות ביותר. וזאת בהתחשב שאנחנו המדינה היחידה אולי בגלובוס שאזרחיה תומכיה, מדברים בגלוי על השמדתה קו נטוי סופה, בטווח הלא רחוק." (http://www.haayal.co.il/reply.php3?id=882&rep=57...) כל מה שאמרתי הוא שהדיבורים על ההשמדה הם לא סימן לליברליות (ומכאן, אני לא חי "ב-מ-ה-ליברליות ביותר", ומכאן, אמרת שטות).

רוב מה שמדברים ב"בתשקורת השמאלנית האנטי ציונית" זה על שינוי אופיה של המדינה (למדינת כל אזרחיה/ למדינה דו לאומית/...), בדיוק כמו שהחרדים, הימניים, או כל קבוצה אחרת רוצה לשנות את אופיה של המדינה (אגב, זו הסיבה שקימת התארגנות פוליטית שנקראת מפלגה). להבדיל, ב"בחוגי הימין הפרנואידים" מדברים לא רק על שינוי אופיה של המדינה, אלה על "השמדתה קו נטוי סופה". סתם כאתגר, נסה למצוא דעה של חבר ב"בתשקורת השמאלנית האנטי ציונית" שמדבר על השמדתה של המדינה.
אתם יודעים מה? 57234
למה שיסתמו? שידברו כמה שהם רוצים, רק שלא יפעלו נגד המדינה.
אתם יודעים מה? 57262
אני דווקא לא הייתי מבטל מייד חיים תחת נשיא אבסולוטי ישראלי בישראל על פני מנהיג זר בדמוקרטיה הגרמנית (או מנדט בריטי בפלסטינה שמקיים בחירות לנציבות כל כמה שנים בוא נגיד). אני לא מבין למה שינית את דעתך. כפי שניסיתי לציין זה לא אומר שאתה מעדיף דיקטטורה על דמוקרטיה. זה פשוט אומר שאתה מעדיף לחיות בארצך תחת שלטון ריבוני של עמך מאשר בארץ זרה עם שלטון זר.

אני לא רואה אחרי הכל את הסעודים ששים להפלת משטרם והקמת משטר עם מושל אמריקאי כחלק מהמדינה ה 50+ של ארה"ב.לדידי אתה צודק בהנחתך כי רבים מהערבים יעדיפו משטר ערבי עליהם גם אם אבסולוטי מאשר משטר זר ודמוקרטי (אם כי אני לא יודע מה דעת הרוב בעניין של ערביי ישראל).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים