566820
דיסקליימר: בקושי שמעתי על טובלי, והתעוררויות רוחניות הן ממני והלאה. אין לי שמץ של מושג איזה אחוז ממה שאותו מאמין סיפר על טובלי נכון.

שאלה: למה כולם כאן מניחים שהסיפור אמיתי? אם בנאדם אחד בלבד סיפר לפרסיקו על זה, הלא יכול להיות שהוא חבר מתוסכל בקהילה של טובלי שנזרק ממנה ומספר מעשיות. אם זה המצב, האם זו באמת "השתקה" מצד טובלי לנסות להוריד את הפרסום? אתם הייתם מסכימים שיכתבו עליכם את זה אם מדובר בבלוגרים עניים מכיוון שזה מסייע לחופש הביטוי?
566823
ר' שוב http://ira.abramov.org/blog/2011/03/24/skeptic-side-...

גם אם מדובר בפרסום שגוי, התנהלותו של טובלי דורסנית. במקום לנסות להבהיר מה שם שגוי, הוא דורש מיד להסיר את הפרסום (ולפצות אותו בסכום כסף לא מבוטל). זה נראה כמו SLAPP [Wikipedia], כלומר ניסיון השתקה.
566828
אני חייב להודות שאין לי הרבה מושג מיהו טובלי הנ"ל, כי מעולם לא התעניינתי בו מספיק כדי לקרוא מה שאמרו אודותיו. ייתכן, לצורך העניין, שכל מה שאומרים עליו שקר.

עדיין הדרישה להורדה "תוך 48 שעות" ופיצוי היא דרישה שמטרתה בבירור להפיל אימה, ולא רק על פרקסיקו. וזה מעצבן למדי. מנסיון שלי, כשהייתי צריך להוריד משהו שכתבתי מהרשת (שום קשר ללשון הרע) זה לקח סוללת אימיילים והרבה יותר מ-‏48 שעות, ואני מעריך שזה המצב גם ב'מעריב'.

נראה ממה שכתוב פה שלטובלי יש סיבה לתביעת דיבה אם פרסיקו טועה\משקר (למרות שקשה לזכות בה גם אם אתה צודק במקרה), אבל הדרישה מעידה שהיא סתם תירוץ כדי להגיע לתביעה; זה אולטימטום שאי אפשר ואין כוונה שהצד השני יעמוד בו.
566842
אם תעקוב אחרי ההתנהלות, תראה שפרסיקו לא התחיל לתקוף את טובלי מאתמול, וגם שטובלי שלח דרישה להסרת הטענות עוד לפני ששלח את דרישת הפיצוי. לפרסיקו היה מספיק זמן לענות ''תן לי זמן ואוריד'', וגם עתה הוא עומד על השארת הפרסום. אז גם לי אין מושג מי צודק, אבל אם פרסיקו טועה או משקר, הוא הרוויח את התביעה ביושר.
567325
נראה שהשופטת לא הסכימה אתך כאן. מתוך:
(קישרתי כבר למעלה)

"בתגובה הראנו בצורה נאה שאין שום ביסוס לבקשה להוריד את מאמרי כבר עכשיו, שכן טובלי אומר בעצמו, על עצמו, דברים דומים מאוד לדברי עליו. ציינו שהמבקשים הסתירו את העובדה שאני פניתי ודיברתי פעמיים(!) עם אשתו לשעבר של טובלי, וביקשתיה לומר לו שיטלפן אלי כדי לקבל ממנו תגובה, ושהוא סירב להגיב."

בהמשך הוא גם מתייחס בפירוט רב יותר לטענת ההיטפלות.

בקיצור, יש כאן מישהו שעשה כמעט את כל השגיאות הטקטיות האפשריות בדרך לתביעת דיבה.
567340
לא הבנתי איפה הסתירה לדברי. טווידלדי אמר ש-‏48 שעות הן התראה קצרה מדי, וציינתי שהסיפור התמשך יותר זמן (בפרט, טובלי דרש להסיר את המאמרים לפחות כמה שבועות קודם לדרישת התשלום).
567343
תיקון: אכן לא סתירה לדבריך. רק רציתי לתקן את מה שעלול היה להשתמע מהם.

מה שכן, עכשיו הוא מנצל את ניצחונו ומאיים על טובלי כדי לנסות לגרום לו לפרק את הכת (תת הכותרת "סיכום, מילה לשי" וזוג התגובות http://tomerpersico.com/2011/04/03/tubali_end/#comme... ). או שזה סתם ניסיון להרתיע מתביעה עתידית?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים