שימו לב, שימו לב 576446
מיהם תומכיה של מדינת ישראל בעת הנוכחית. אנשים כמו הח'ברה מתגובה 575927 והטרוריסט הנורבגי. המדיניות המטורללת של ישראל גורמת לכך שרק מטורללים יתמכו בה.
שימו לב, שימו לב 576448
מצד שני, אתה, אחמדינג'אד והחמאס מתנגדים למדיניותה של ישראל, ואתה ורוצחים מורשעים כמו מרוואן ברגותי דורשים שתיסוג לגבולות 67.

(ומוזר, יש כמה תומכי ישראל שפויים בעולם, אבל לא נפריע לך למצוא את המטורללים דווקא. יגעת ולא מצאת - אל תאמין).
שימו לב, שימו לב 576452
העולם מתחלק לא לימין מול שמאל, ולא לפרו ישראל מול פרו פלסטין, ולא לשחור מול לבן, ולא לטוב מוחלט מול רע מוחלט.
אלא לאנשים מציאותיים שרואים את העולם בכל מורכבותו וגווניו, ומנסים לפעול מתוך שקלול של כמה שיותר אלמנטים ממשיים, וכמה שפחות אידאולוגיה. מולם עומדים האנשים שמחלקים את העולם חלוקה מניכאית כמפורט במשפט הראשון לעיל- לאנשים כאלה יש אידאולוגיות שונות, אבל לא חשוב בעד מה הם ונגד מה הם, המשותף להם הוא הקיצוניות, וכיפוף המציאות שסביבם כך שתתאים לאידאולוגיה הספציפית שלהם. הרוצח מנורבגיה היה אדם מהסוג השני. ואתה, ארז?
שימו לב, שימו לב 576457
אני בהחלט מבין את מורכבות המצב ונדמה לי שגם הרבה יותר מבעלי השקפות שונות משלי שלדידם ביקורת על ישראל זהה לשנאת ישראל, הפגנת פעילי שלום לאיום קיומי על המדינה ואי הסכמה למדיניות ההתנחלויות כאנטי ציונות. אנשים כמו אובמה האוהדים את ישראל אך מסרבים לנהוג בה במשוא פנים הם אלה העונים לתיאור ה''אנשים מציאותיים שרואים את העולם בכל מורכבותו וגווניו, ומנסים לפעול מתוך שקלול של כמה שיותר אלמנטים ממשיים, וכמה שפחות אידאולוגיה'' ולכן הם סופגים ביקורת וגינוי של ישראל ותומכי מדיניותה ונחשבים לאנטישמים, פרו-ערבים וכו'. לא לחינם נחשבים האוונגליסטים והניצים הקיצונים לאוהדים האמיתיים היחידים של ישראל וזה מעיד על טירוף המערכות שהנהגת המדינה שרויה בו.
שימו לב, שימו לב 576805
יש לך מושג כמה אנשים בעולם אוהבים את ישראל שהם לא אוונגליסטים ולא ניצים ולא תיישים מעופפים ?

זה שמרגילים את האנשים מגיל אפס לראות פה רק את הלאפה הריקה לא אומר שאין כאן טחינה.

מבין ארז ? - טחינה. זאת המציאות.
לא טחיני
לא מיץ ססמי
ולא נגיעות טהינה

תחשוב על זה שניה ואולי תבין איפה אתה חי.

- באיזה דמוקרטיה אתה יכול לאכול טחינה ולהמהם בתענוג ?!

1 הוגש כחומר למחשבה.
2עם פטרוזיליה.
שימו לב, שימו לב 576834
כן, בטח יש כמה שאוהבים את ישראל. כמה? בטח לא פחות משלושים-ארבעים מיקרונזים שבטוחים שהישראלים הם מכבים גיבורים ועוד חמישים-שישים דרום-קוריאנים שמאמינים למשרד החינוך שלהם שאם הם יקראו אגדות מהתלמוד של היהודים העתיקים, הם יזכו בפרס נובל.
אה, וכמובן כל אלה שאוהבים את המשחת נעליים השמנונית ההיא שצבעה אפור-בז' - זוהי, למעשה, האהבה המאחדת את העולם כולו, ובזכותה ינהרו אלינו בקרוב כל הגויים ויבואו עמים רבים, כי מטחינה תצא תורה ודבר אדוני מחומוס עם הרבה שמן זית.
שימו לב, שימו לב 576865
תופעה שכבר אי אפשר להתעלם ממנה, נעשינו מופת לקיצונים לאומנים מכל העולם - ברייויק הנורווגי, תאומו האידיאולוגי גלן בק מאמריקה‏1, וניאו נאצים רוסיים, כולם מבקרים בארץ (ברייויק פשוט לא הספיק, אבל הביע את הערצתו אלינו בכתב), מתקבלים בכבוד על ידי הליכוד וישראל ביתנו, ואף אחד מהח"כים לא חושב שהדיבור שלהם נגוע‏2, נהפוכו, הם מתפעלים משותפות הגורל וההבנה של האורחים מחו"ל. ימנים, מה קורה לכם.

___________________
1 תגובה 57660
2 ישראל אלדד אומר שהוא (היחיד ) דווקא התחיל לחשוד, ואני מאמינה לו, אבל במקרה של הקבוצה זה היה קל כי הם ניאו נאצים לשעבר (לטענתם), והם רק לאחרונה עברו לוריאציה הטרנדית – שונאי מוסלמים מעריצי ישראל.
שימו לב, שימו לב 576872
שלא לדבר על מי שחושב שזה כלום יחסית למקדונלד'ס.
שימו לב, שימו לב 576912
אתה אומר שמוריסי סידר לך שתקין להיות דתי לאומני ולהסתחבק עם ארגוני הימין הקיצוני בארה''ב ואירופה. לא אשאלך מה הארגומנטציה כי לבטח לא אבין, אם סידר אז סידר.
שימו לב, שימו לב 577114
שוב את קוראת מהרהורי לבך.
שימו לב, שימו לב 576888
ב 1872 כמדומני מחבר פינסקר את אוטואמנסיפציה, כאשר הנימוק המרכזי שלו למען ריבונות יהודית לאומית הוא לרומם את מעמד היהודים בעולם. בלעדי מדינה הוא אומר, היהודים הם כרוחות רפאים מרחפות בשטחי מדינות אחרות, ובני האדם מפחדים מרוחות רפאים. כאשר תהיה ליהודים מדינה משל עצמם, אוכלוסי העולם יתייחסו אליהם כאל שווים, שרק הם "מתארחים" במדינות האחרות, אבל יש להם משל עצמם. כשהרצל מחבר את מדינת היהודים על רקע משפט דרייפוס בלי לדעת על קיומו של פינסקר, הוא מסביר את מה שכל כך קשה לישראלים בני ימינו לתפוש- שהשנאה ליהודים או שנאת ישראל אינה דבר רציונלי, ואין לחפש לו הסברים רציונליים. נוכל לחנך את אומות העולם להיגמל משנאת ישראל, אך זה ייקח לנו עוד ארבעת אלפים שנה, כיוון שזו משימה קשה כמו לחנך אדם בוגר כאילו היה ילד קטן. מסביר פינסקר- כך וכך מאות שנים אנחנו מנסים להסביר לעולם שאנחנו לא שותים דם של ילדים נוצרים, ובאמירה הזו מגלם את העדר הרציונליות באישומים שטופל העולם הנוצרי על היהודים, והעדר הרציונליות בהמשכיותה של שנאת ישראל לאורך דורות.

גם הרצל וגם פינסקר לא היו יהודים במובן המסורתי של המילה. פינסקר היה רופא רוסי שהתערבב באינטילגנציה הרוסית ומיצה את פרוייקט האמנסיפציה של התקופה, והרצל כל שכן אשר זיקתו ליהדות היא בעיקרה תולדה של תחושת הכרת העוול אשר באנטישמיות, ואשר במקום לבחור לעצמו את גורל חוזה המדינה, יכול היה בנקל להתערות בנצרות ובתרבות אירופה ולהישכח בתוכה. שני האישים אשר הניחו את המסד לפרוייקט הציוני כולו יותר מכל גורם היסטורי אחר, הגיעו להכרה שאין עוד טעם לנסות ולהתחבב על האומות דרך כך שישנו את עצמם, את מהותם, את גזעם, את לאומיותם, את דתם, את מורשתם או כל סממן אחר שמתוכו אפשר לומר שהם מקיימים זיקה ליהדות, שעל מנת לעקור את שנאת ישראל. ישראלים בני ימינו עדיין אוחזים באותה הנחה שאם יפגינו נאורות כלפי העולם, הם יצליחו לשכנע אותו "לקבל אותם" ולאהוב אותם. ובכך הם חוזרים על הניסיונות שעשו מאות אלפי יהודים לפניהם לאורך סוף המאה התשע עשרה וראשית המאה העשרים בלי יכולת להבין שהעולם אדיש ואפילו בז לנסיונות ההתחבבות מתוך ביטול עצמי. אם יש אהדה כלפי יהודים בעולם בעת החדשה, היא הוכחה לצדקת המחשבה שהגה פינסקר, ולא לצדקת המחשבה של גייגר ושכחתי מה שמם של מייצגי התנועה הרפורמית ביהדות הנאורה של המאה התשע עשרה.

תאום אידיאולוגי מכנה ג'וד את גלן בק לרוצח מנורווגיה, בשל אהדתו לישראל והתנגדותו להתפשטות האיסלאם, מבלי להבחין שהדיבור שלה "נגוע" בכך שהוא מייחס למליוני בני אדם ברחבי העולם שסבורים כך, לרבות אני עצמי - תכונות של רוצחים.
שימו לב, שימו לב 576895
אולי לא שמת לב, אבל אידיאולוגיה ותכונות לא חד הם.
שימו לב, שימו לב 576897
נכון. ועל כן אין להחשיב בעלי דעות המתנגדים להגירת מוסלמים ב''דיבור נגוע'' רק מכיוון שמאן דהוא ביצע פשע שנאה על רקע הדעות הללו. מותר לאדם להתנגד להגירת אוכלוסין מוסלמים מתוך מחשבה לאומית, בלי להיחשב לשונא אדם, שונא אסלאם, בלתי סובלני או כל תכונה אחרת. מותר ואף רצוי להסתייג מפשע השנאה שביצע הבחור הנורווגי, וגם להסתייג מאהדה שמפגינים אי אילו אנשים כלפי ישראל מתוך שהם מייחסים לה התנהגות ''שישראל יודעת לטפל במוסלמים'' התנהגות שאינה קיימת במציאות.
שימו לב, שימו לב 576936
ידידי,
איני יודע אם אתה מודע לכך, אבל אתה מתגונן כל הזמן.
זהו, לדעתי, אחד מהישגיו הרבים של הסמול.
רבים וטובים ממתנגדי הסמול נכנסים משום-מה וללא שום הצדקה לעמדת התגוננות.
אתה צודק (בכיוון הכללי) ולכן לא רק שאין לך שום סיבה להתגונן, אלא שעליך להיות גאה בעצמך.
מי שמצליח לשמור על שפיות ועל קשר עם המציאות לאחר שנים רבות של שטיפת מוח מצד הסמול ודומיננטיות באמצעי התשקורת, צריך בהחלט להיות גאה בעצמו.
ושבת שלום לכל היהודים
שימו לב, שימו לב 576946
טוב, גם תקפתי לא פעם, אז אולי זה איזון שכזה. מכל מקום תודה על האהדה.
שימו לב, שימו לב 576907
מה פירוש "גם הרצל וגם פינסקר לא היו יהודים במובן המסורתי של המילה"? האמהות שלהם לא היו יהודיות?
שימו לב, שימו לב 576917
לא היו יהודים מסורתיים. כלומר היו יהודים חילוניים לכל דבר שאינם שונים בהשקפות העולם שלהם מכל ישראלי חילוני אחר. פינסקר תמך בפיתרון טריטוריאלי יהא אשר יהא, ולא ברעיון של שיבת ציון. קו ההיגיון שלו היה רציונלי ונעדר ממנו סנטימנט יהודי דתי או רומנטי. התייחסותו הייתה לגבי ''שאלת היהדות'' ומסקנתו הייתה שהם- קרי האוכלוסין היהודים בעולם, לא יוכלו לא להתבולל ולא להתערות, והפיתרון לשאלת שנאת ישראל יכול לבוא עם כינונה של ריבונית לאומית, שכן אז יוכלו להיחשב כעם ככל העמים גם אם יוסיפו לשהות במדינות אחרות.
הרצל כמדומני היה יהודי למחצה שלא קיים כל אורח חיים מסורתי. הרעיון הציוני והמחשבה למען פיתרון ''שאלת היהודים'' נולדה במוחו לא מתוך סנטימנט סובייקטיבי ליהדות, אלא מתוך הכרה אובייקטיבית כלפי רדיפת היהודים. שני האישים הגיעו להכרה דומה מתוך שיצאו מן ''המחנה היהודי'' והתערו בחברה החיצונית, ולא מתוך שצמחו מתוך המחנה היהודי. במובן זה הציונות היא פרוייקט שצמח מחוץ לעולם היהודי. כך אם אינני טועה. עליי לרענן את ידיעותיי בנושא.
שימו לב, שימו לב 576951
אבל זה גם די הגיוני, כי יהודים מסורתיים אז לא היו קרובים לרעיונות הנאורות / לאומיות / הגדרה עצמית לאומית.
שימו לב, שימו לב 576953
יהודים מסורתיים היו קרובים לרעיונות הנאורות המודרניזציה וכולי. זה כולל את היהודים שלמדו ב''חדר''.
השאלה הייתה בעיקר שאלה של כסף, ללמוד בחדר או ישיבה ומשם להמשיך לגימנסיות החילוניות היה עסק יקר.

החרדים-אשכנזים היו אילו שהסתייגו מציונות כי ראו בה סכנה למבנה הקהילתי שלהם (כמו היום הם נתנו להסתייגות הזו נימוקים כאילו-דתיים).
שימו לב, שימו לב 576937
ענין של קשר ליהדות.
יש אנשים ממוצא יהודי שאיבדו קשר ליהדותם וליהודים (באשר הם יהודים) ולכן חדלו בכל מובן משמעותי להיות יהודים.
יש מהם כאלה שהפכו להיות אפילו שונאי ישראל.
חשוב, למשל, על הקשר שלך ליהדות וליהודים (באשר הם יהודים) ועל דעותיך כלפי מדינת ישראל.
שימו לב, שימו לב 576913
אני מייחסת להם תכונות שמעודדות רוצחים.
רוצחים ממש יש כרגע מעט, אבל מעודדים ונותני השראה - גזענים, דתיים, בעלי זכויות יתר ורגשות נבחרות, מסיתים, סרסורים של הרגשות האנושיים הנמוכים ביותר, כאלה יש רבים בכל מקום שיש בו ימין דתי לאומני, וכן, לדעתי אתה אחד מהם.
שימו לב, שימו לב 576916
אני מכבד את חופש הדעה שלך להיות סבורה שאני גזען דתי בעל זכויות יתר ורגשות נבחרים מסית וסרסור של הרגשות האנושיים הנמוכים ביותר. כל עוד אינך מייחסת לי דעות קדומות זה בסדר, שאם לא כן היית עלולה להידרש להמשך המשפט שלך.
שימו לב, שימו לב 576938
לפני שמדברים על דיבור נגוע, כדאי לדבר על דעות נגועות.
אולי עדיף לדבר על שפיות.
והסמול הישראל, שאיבד קשר מהותי ליהדותו וליהודים באשר הם יהודים, נגוע מאד בדעותיו.
חלקו סתם אדיוט שימושי וחלקו ממש שונא ישראל.
וביערת הרע מקרביך.
שימו לב, שימו לב 576956
''וביערת הרע מקרביך''

זה הרגע בו ג'וד יכולה להגיד מ.ש.ל.
שימו לב, שימו לב 576960
כדאי מאד לכתוב ''מ.ש.ל'' רק לאחר הוכחת הטעון הוכחה.

ואם כבר מדברים על ג'וד - מאד סמלי בעיניי שהיא בחרה לעצמה דווקא כינוי לא יהודי זה.

ושבת שלום ליהודים
שימו לב, שימו לב 576969
דווקא השם ג'וד הוא שם יהודי (ג'וד=יהודית).
שימו לב, שימו לב 577115
ה"רע" הוא אכילת הבשר, המזיקה לקרבינו ולנפשנו?
שימו לב, שימו לב 577303
עם dd עוד אפשר להתווכח,
אתה סתם שונא.
שימו לב, שימו לב 577371
אני מקווה בשביל dd שהוא יתפכח במהרה ויבין, שיש אנשים שאין כל טעם להתווכח איתם.
שימו לב, שימו לב 577344
איך מבערים את הרע?
שימו לב, שימו לב 577372
צא ולמד, אם זה ממש חשוב לך.
שימו לב, שימו לב 577398
פניתי אליך שתלמד אותי.
שימו לב, שימו לב 577453
איזו סיבה יש לי (או ליהודים בכללותם) להשחית זמן, כדי ללמד אותך?
מה תועלת תצמח לי (וליהודים) מכך?
שימו לב, שימו לב 577390
בנזין לרוב עושה את העבודה אך בסביבות נטולות חמצן ניתן להשתמש בירי אוטומטי.
שימו לב, שימו לב 577454
רבי אליעזר אומר: לא לחינם הלך זרזיר אצל עורב, אלא מפני שהוא מינו.
חיים ומוות ביד הרווח 577461
והרשכ"ג אומר: טוב ימני מת מימני סכל וטובים שניהם מימני מת וסכל וטוב הלה מימני מתוסכל.

(אין לראות באמירה זאת קריאה לרצח או להחרמת מוצרים כלשהם מלבד גבינה 3% ובלבד שיוצרה בתוך גבולות הקו הירוק)
חיים ומוות ביד הרווח 577470
איכס 3%. תאכל ישר סיד.
חיים ומוות ביד הרווח 577486
אוי לרשע ואוי לשכנו...
שימו לב, שימו לב 577418
השיטה המסורתית היא לאלץ את הקורבן לפתוח את פיו באמצעות משיכת צעיף בשני כיוונים מנוגדים, ולזרוק עופרת רותחת לתוכו.
זה לא עובד. 577427
למרות החום, שלפתי צעיף מהארון ומשכתי אותו בשני כיוונים מנוגדים. אבל אף אחד לא פתח את פיו.
זה לא עובד. 577428
עשית את זה לעצמך, נכון?
כמה שתרצי, לא תוכלי לעשות את זה כמו שצריך. זה כמו להרביץ לעצמך. תמיד זה יכאב הרבה פחות ממה שמישהו אחר, שחפץ ברעתך, היה מעולל לך.
ואריה כי ישאג 577188
ישראל אלדד?
שימו לב, שימו לב 577205
1 תגובה 576602
שימו לב, שימו לב 576931
כתבה מעניינת בערוץ 2 על הקשרים של ישראל עם הימין באירופה.
משל עולמי
שימו לב, שימו לב 576933
לאומני כל העולם התאחדו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים