אם כבר להלחית 5766
אם כבר להלחית, ואם כבר להלחית בסרטי קולנוע, אז רופרט אורט הוא אובייקט מועדף. ועלילה זה לא הכל בחיים (ותובא בתור דוגמה חברתי מ' שצפתה בקפידה ב"גלדיאטור", הגדירה אותו כאחד הסרטים הגדולים של השנה, ובכל זאת לא הבחינה בשום עלילה מעבר ל"ראסל קרואו בשריון קטנטן ותו לאו".).
ואם העברנו אחר צהריים במזגן (יתרון לא מבוטל בימים אלו), וגם בנוסף עבר על מסך הקולנוע הומו שהוא נחמד אינטיליגנטי ולא סוטה מין משום סוג- אז מה רע?
הנקודה היא, שעד ממש לא מזמן, דמויות הומוסקסואליות הופיעו רק בסרטים "אומנותיים"(תרגום:שאף אחד לא רואה) או בתפקיד סוטים ומנצלי ילדים.
אז אני אומרת: האח והידד לאחי הלא-הטרוסקסואלים (ולמין האנושי בכלל)! הקונצנזוס נכבש! יש הומו בסרט הוליוודי מחורבן רגיל!
אם כבר לראות 5779
הנקודה, נראה לי, היא שסרט כזה לא מצדיק הליכה לקולנוע עם ידידים למיניהם בשבילו. סרט הוליוודי מחורבן רגיל אפשר לראות בערוץ הסרטים (אחרי ארבע שנים, אבל זה לא משנה, היום אפשר לראות את הסרטים הגרועים של 1996) בלי לשלם 27.5 ש"ח.
אם כבר לראות 5802
Maybe the movie's not worth seeing,
but going to see a bad movie with friends
sometimes beats seeing a good movie by yourself
on TV.
סרטים הומוסקסואלים 5792
אשמח אם תרענן את זכרוני ותאמר לי באיזה סרט הופיעו הומואים בתור סוטים מנצלי ילדים (חוץ מגלן או גלנדה של אד ווד, אבל זה ממש לא נקרא...)
בכל מקרה, הינה לפניך רשימה לא מייצגת של סרטים שאנשים צפו בהם(מה יש לך נגד סרטים אמנותיים, ד"א?)עם דמויות הומוסקסואליות, כולל סרטים הוליוודים מחורבנים משופעי סטריאוטיפים:

1. "כומר"
2. "פילדלפיה" (לא ראיתי, אבל מקרינים את זה היום בערוץ 2)
3. "כלוב הציפורים" (זה באמת היה גרוע)
4. "בנים אינם בוכים"
5. "פאקינג אמאל"
6. "אחה"צ של פורענות" (סרט משנות ה70 בו אל פאצ'ינו מגלם דמות הומואית אמינה)
7. "נשיקת אשת העכביש" (עוד סרט ישן שגם הוא מתחמק יפה מהמלכודת)
8. "מופע הקולנוע של רוקי" (איך לא :-))
9. "הכי טוב שיש" (עוד סרט גרוע)
10. והפייבוריט שלי - וולווט גולדמיין.

I rest my case...

מנוחה 5799
נוחי על תיקך כמה שיתחשק לך חביבתי, אך בשום פנים
ואופן על תקראי ל"הכי טוב שיש" סרט גרוע!
מנוחה 5801
נכון. כל סרט שמציג את הלן האנט בערום (אפילו חלקי!) לא יכול להיות סרט רע. (:

סתם, באמת סרט משעשע להפליא, לדעתי.
As good as it gets 5803
Helen Hunt? Ick
Good Actress, but no sex object.
The movie may be fun when
we get Nicholson's misanthropic shticks
but the gay character is too PC to bear
As good as it gets 5804
סלח לי על הבורות(כמו שנהוג לומר באייל לעתים קרובות), אך למה התכוונת ב-pc?
As good as it gets 5806
( הוא קיצור לפוליטיקלי קורקט (נכון מבחינה חברתית pc
It gets very good indeed 5809
טוב, מה אוכל להגיד. רק שאני מכיר כמה אנשים שהיו נותנים את ידם הימנית בעבור זכייה בהלן האנט (או יותר נכון, בעיקר בדמות המזוהה איתה ג'יימי באקמן). ומצד שני לגבי אותה דמות ראיתי הערות כמו ''פול וג'יימי הם ההוכחה שהבחורים הכי חמודים נתפסים ע''י הקלאפטות הכי גדולות'' או ''כנראה שיש כאלה שהקיק שלהם זה לראות יהודי נעבעך מושפט לחלוטין ע''י גויה בלונדינית''. נו טוף.

אבל בקשר לסרט, גם אם הוא מעצבן לפעמים, כל-כך נדיר לראות סרט של ג'יימס אל. ברוקס , כדאי לשמור את הרגע... בימאי נפלא (''תנאים של חיבה'',''משדרים חדשות''), המפיק של ''הסימפסונים'' וסדרות ידועות אחרות, ובעל מגע קסם אישי ורגיש.

- אסף
אם כך אמליץ לך על 5807
הסרט THE WATERDANCE שנעשה מעט לפני פרסומה של הגברת האנט בסדרה "משתגעים מאהבה".

סרט רציני למדיי הדן בהתמודדות עם נכות , ובו מככב אריק סטולץ (שזכה לפרסום כדמות נכה אחרת בתור הנער המעוות ב"מסכה" , והופיע שוב עם האנט בתפקיד האקס המיתולוגי של ג'יימי באקמן ) . גם ווסלי סנייפס הלא-מפורסם-עדיין מרשים שם.

ולעניינינו...
הסרט מאפשר לראות חלקים של ג'יימי באקמן שלא מוצגים בד"כ בפריים טיים בטלוויזיה, והמבין יבין ...

להנאת הצופים,

אסף
מנוחה 5813
קודם כל, תודה על המחמאה מקודם.
בקשר ל"הכי טוב שיש" - מה לעשות, אבל אני ממש לא אהבתי את הסרט. ההתחלה היתה נחמדה אבל מהר מאוד הסרט תפס גבהים סכריניים שלא נודעו מאז "פוני קטן".
חוץ מזה, הלן האנט לא ממש מרגשת אותי (עכשיו תורי להתנצל על כך שאני סטרייטית?)
לינוס שלא כותב מערכות הפעלה 5835
אנצל את ההזדמנות להמליץ על הסרט "כומר" הנזכר לעיל - סרט מצוין ומרגש (לדעתי), הכולל משחק מרשים של שחקן בשם לינוס רוץ' (או שמא רוש?) ואחרים.
הסרט עוסק בכומר קתולי צעיר המגיע לעיר נידחת בצפון אנגליה להחליף כומר ותיק שפוטר, ומגלה שהעיר העייפה פועלת על-פי כללים משלה. בהיותו צעיר ואדוק, הוא מנסה לשנות את העוולות מסביב, ומתחבב על הקהילה ועל הכומר השני של הקהילה. אז מסתבר לנו שלכומר יש חיים כפולים...

מומלץ בחום - ראיתי אותו שלוש פעמים בקולנוע בהנאה רבה.
החתונה של החבר שלי 5836
כה לחי.
מאוד משעשע איך הצלחת להכניס את נשיקת אשת העכביש עם מופע הקולנוע של רוקי לאותה רשימה.
הכי טוב שיש + וולווט גולדמיין... 5837
כפי שאמרתי, רשימה לא מייצגת ומאוד אינטואיטיבית..
סרטים הומוסקסואלים 5914
בלי שום קשר לנושא השיחה, אחותי (לידור), היא כמובן לא "אתה" אלא "את". מתי בפעם האחרונה ראית בחור עם שם משפחה כפול (חוץ מרמטכ"ל לשעבר מסוים מאוד)?

בכל מקרה, מתוך החלק (הזעום) של סרטים אותם הזכרת שבמקרה יצא לי לראות, נדמה לי שבכולם בעצם ההומוסקסואליות של הדמות הנדונה דווקא היוותה גורם די מרכזי בעלילה, בין אם בתור מפלצת אונסת קטינים (לא שמתי לב, אבל יש פה ושם גם כאלה בקולנוע, כך טוענים) ובין אם בתור קדוש מעונה שנרדף ע"י החברה בגלל נטיותיו המיניות.

לא יצא לי לראות או לשמוע על הרבה סרטים שבהם ההומוסקסואליות של דמות X לא מהווה גורם משמעותי בעלילה או מקור לאתנחתאות קומיות מזדמנות. שהרי אין דבר יותר מצחיק מלראות את צ'נדלר (כן, אני יודע שיש לו שם) מגלם דמות של סטרייט שמשום מה - ותקלטו איזה קטע - אנשים אחרים חושבים שהוא הומו. לא שאני בעד כלום באופן כללי, סרט צריך לעמוד בפני עצמו ולא להביא (באופן יחסי) 0.1 דמויות הומוסקסואליות 0.43 דמויות בנות מיעוטים ו-‏0.51 דמויות נשיות בעמדות כוח, אבל בכל זאת - מלבד הכי טוב שיש, לא יצא לי לראות דמויות הומוסקסואליות בתפקיד של יצור אנושי.
סרטים הומוסקסואלים 5920
מת'יו פרי, קוראים לו.

העניין עם סרטים ועם יצירות אמנות הוא שכידוע - אקדח במערכה הראשונה ירה במערכה השלישית. האפיונים של אנשים בסרטים נמצאים שם מסיבה. הבסיס הוא גבר לבן, ועל זה עושים וריאציות כדי להעביר מסרים או לקדם את העלילה - נשים כמוטיבציה לגיבור (או כטוויסט על רעיון מוכר, כמו למשל סרטי פעולה על נשים), ילדים כדברים שמפריעים לגיבור (הומור הומור, תרגעו), שחורים כפושעים או כמייצגי האנדרדוג (או סתם בשביל הפוליטיקל קורקטנס), גרמנים כפושעים (גרמנים הם אף פעם לא אנדרדוג...), והומואים (לרוב כאתנחתא קומית, לפעמים כאנדרדוג, או סתם כדי להעביר מסר פרו-גיי). אם לא הייתה מטרה להיותם הומוסקסואלים, הם לא היו הומוסקסואלים - הם היו גבר לבן. גם בכהי טוב שיש ההומו הוא הומו כדי שיהיה קונפליקט בין ניקולסון אליו.

ככה זה אמנות - כולנו חארות.
סרטים הומוסקסואלים 5932
אמרתי שאני מודע לעובדה שיש לו שם, אבל זה לא יעזור לו. הוא צ'נדלר וככה ישאר.

גם אם יש כוונה נסתרת מאחורי קיומה של תכונה כלשהי, בהקשר עלילתי, אין סיבה שהדמות תהיה שטוחה לגמרי חוץ מכך (ברור ששותף שחור של שוטר שעומד יומיים לפני הפרישה המיוחלת לא יצליח להגיע לפנסיה כשהוא בחתיכה אחת, מאחר וזו ההצדקה היחידה לקיומו בעלילה, אבל לא יזיק לראות שיש לו אישיות).

יש לי רעיון לדוגמא - למה למשל שהשותף השחור שעומד יומיים לפני הפרישה לא ירים טלפון לשותף שלו לחיים דקה לפני שהרוצח המטורף יכרות לו איברים חיוניים עם גרזן? דברים כאלה לא קורים בקולנוע, מאחר ויהיה לקהל היעד קשה (כך טוענים) להזדהות עם דמות של גיי. או שאנחנו (הקהל) נשתפר מבחינה אנושית, או שהאנשים הטובים בהוליווד יחליטו להיות בני אדם (כמו שהם עשו (בערך) לפני שישים שנה, כשהם התחילו להראות דמויות שחורות בתפקידים אנושיים). מה לדעתך יותר פשוט?
סרטים הומוסקסואלים 12380
דבר ראשון ברצוני לציין שאני לומדת תאטרון והיתי מאוד רוצה להגיע להוליווד וסרטי הוליווד הם ממש ממש לא מחורבניםו... בקיצור אין לי שום דבר נגד הומואים ואני מקווה שגם לך אין אבל כל הערה שנכתבת עליהם זה לא צריך להכתב כי הסרט הוא סרט שרוצה להעביר מסר מסויים וגם אם המסר הוא על הומואים או על ידי הומואים.
ואם לא הבנת אז חבל

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים