הושמצתי! מה נפלא! 577687
אין ספק שאחת המגרעות הבולטות של פרסום בעיתונות או בכל מקום אחר הוא ששמך הופך מדרס לרגלי כל בעל מקלדת - לעתים קרובות גם בלי שיובהר מה-קשור-למה-ומדוע. יש לפתח עור עבה.

במקרה שלפנינו, כך נדמה לי, מאמר שכתבתי לפני כעשרה חודשים, על כך שמתפתחת בישראל בועת נדל”ן (http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_... - נדמה לי שאין חולק על כך שזה מה שקרה) הפך קולב לתלות עליו סרטון קצר על "מהפכת הסטלה" (כאן: http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/261/031.html?hp=... ) ולהעיר על טיבי ה"חלאתי."

זו, כמובן, הפרזה שאני מסתייג ממנה. אני באופן אישי לא כל כך "חלאתי" כמו שאני דוחה ומגעיל ברמות מטורפות. מכל מקום, הגברת נועה וישינסקי כופפה את גווה אל המקלדת ואצבעותיה פלטו מבלי משים את המסר הבא:
"המתראיינים הזויים, כי הוא בחר בכוונה בהזויים. או לחילופין - ראיין הרבה וערך בסוף רק את 4 ההזויים שהתאימו לו לפרופיל. יכולתי לחשוב על הזויים כאלה בכל ציבור. הזויי ימין קיצוני בהפגנות ימין, הזויי שמאל קיצוני בהפגנות שמאל, ואנשים שלא יצאו משלב ה"זה שלי!" של גיל 3 בקרב חופשיסטים."

ובכן,בכתבה מרואיינים 7 אנשים - שביום הכתבה (18.7) היוו 12.9 אחוז מכלל 54 יושבי האוהלים אז (ביום הכתבה היו 48 אוהלים בסך הכל). שלושה מן המרואיינים היו כאלו שמארגני המחאה הפנו אותנו אליהם. אני מודה, אכן הפעלנו סינון, ומאנו להכליל בסרט כמה אנשים שהמעלית לא עוצרת אצלם בכל הקומות - ואני חושב שהייתה זו החלטה נכונה.

אשר למידת הייציגות של המרואיינים. אני מבקר בבומבמלת רוטשילד כמעט מדי יום ואני עומד מאחורי המבחר ויציגותו. אני חושב שהמבקרים במקום לאורך התקופה יוכלו לשפוט האם מקבץ המרואיינים שלנו מייצג את המצאי או, שמא, תיאורה של גברת וישינסקי ("רוב האנשים היו כמוני. אנשים עובדים, משכילים, מרוויחים") הוא המדייק למטרה.

אני מכיר תודה לכל המלעיזים עלי - אייתתם את שמי נכונה, ובכך לא רק שתרמתם לפרסום שמי ברבים, גם סייעתם בניפוח האגו (הנפוח ממילא) שלי. אנטי-רדלר הוא ניק נפלא! הרבו בכך! הנושא לא מוצה כלל!
הושמצתי! מה נפלא! 577698
אם אתה כבר כאן, נתקלתי באתר בנק ישראל במאמר "שוק הדיור בישראל 2008-2010: האם התפתחה בועה במחירי הדירות?" המאמר טוען בקיצור ש"אנו לא מוצאים עדות לבועה במחירי הדירות (עד אוגוסט 2010). אם זו קיימת הרי שהיא בשלביה הראשונים ועדיין לא ניתן לזהותה בנתונים."

אני מודה שלא קראתי אותו עדיין, מצאתי אותו רק אתמול מאוחר מדי, ועכשיו אין לי זמן.

הושמצתי! מה נפלא! 577726
עכשיו קראתי, או יותר נכון ניסיתי לקרוא.

יש לי הערה אחת. בזמן ובמקום שיש מחסור בדירות כמו במרכז, יתכן ששכירת דירה תהיה מוצר חליפי לרכישת דירה. כלומר שוכרים דירה לא מפני שמחפשים מגורים זמניים, אלא מפני שאין כסף לרכוש דירה. במצב כזה, יתכן שעלייה במחירי הדירות תגרור עלייה בביקוש למגורים בהשכרה, ועלייה גם במחירי שכר הדירה. לכן האינדיקציה המבוססת על היחס בין עלות הדירה ועלות ההשכרה תקפה פחות.

אין לי ידע מספיק כדי להתייחס התייחסות ביקורתית לחלקים היותר טכניים.
הושמצתי! מה נפלא! 577728
קישור להתיחסות ביקורתית למחקר החל מעמוד 3.
www.bankisrael.gov.il/deptdata/neumim/neum382_12.pdf
הושמצתי! מה נפלא! 577699
כאן לא מאכילים טרולים
הושמצתי! מה נפלא! 577712
ג'וד -
האשמת את הסרטון של רדלר בהטיה, וכשהוא מגיב לך (ובתגובתו יש גם מספרים ונתונים הרלוונטים לטיעון שלך) את עוברת לאד-הומינם ומאשימה אותו בטרוליות (נימוקים - יוק).

אני לא יודע איך לומר את זה בעדינות, אבל אולי תספרי עד עשר לפני שאת מאשרת תגובה?
כי נכון לעכשיו, את הטרולית.
הושמצתי! מה נפלא! 577718
לא ג'וד, אלא נועה היא שהאשימה את הסרטון בהטיה. אומנם, שתיהן נשים, ו... מה עוד בעצם? אפילו השמות לא דומים, יא שוביניסט!
הושמצתי! מה נפלא! 577770
נכון. אני מתנצל.
אבל בכל זאת לא אהבתי את הנפנוף המתנשא הזה. זה לא האייל שאני מכיר.
הושמצתי! מה נפלא! 577778
אם יורשה לי, בעיני גם 12.9% זו היטפלות למיעוט, כשיש לך 87.1%, ומהאור בסרט, ניתן לשפוט שהסרט לא צולם בשעה 20:00, שבה סביר להניח נמצאים הפעילים שעובדים רוב היום, אלא בשעה שבה אחוז ה"סטלנים" גדול יותר.

ומי שקרא לרדלר "חלאתי", זו לא אני, אלא לא עיתונאי, תודה לאל.
הושמצתי! מה נפלא! 577727
א. לא וישינסקי, ויכנסקי.

ב. הושמצת? נובמת, אל תעריץ את עצמך עד כדי כך, הרי לא ייתכן שבורותך היא משוועת במידה כזאת שעוד לא למדת השמצות אמיתיות מהן (והלשונות לוחשות שגם אתה עצמך בעל נסיון מסויים בתחום). חוץ מזה, צר לי, אבל הנה פיסת אמת עירומה ומדכאת: פרסום באייל על כל ששת קוראיו לא יוביל אותך לשום מקום - כדאי שתתחיל לתכנן מהלכים קונסטרוקטיביים יותר.

נ. מה ההבדל בין "חלאתי" לבין "דוחה ומגעיל ברמות מטורפות" (זאת לא שאלה קנטרנית, באמת אין בי שום רגישות לדקויות האלה)?
הושמצתי! מה נפלא! 577761
לפי הבנתי, ב''חלאתי'' יש גם שיפוט מוסרי שלילי, אבל אני לא חושב שזו היתה הפואנטה של אורי.
הושמצתי! מה נפלא! 577740
אגב, לא השבת במטבע האיות הנכון לנועה ויכנסקי.
חררמפפ 577760
חררמפפ 577777
לא. החרמפפ הוא שלי. כתבת לפני.

_________________
מה לעשות. כשיש 42 תגובות חדשות, אני קודם מגיבה ואז קוראת תגובות נוספות.
בריבוע 577784
אני חררימפפתי אותך, אבל חררומפפתי על-ידי תגובה 577727.

(על דחררומפפת תחררמפף, וסוף מחררומפפיך יחררמפפון)
הושמצתי! מה נפלא! 578426
אתה חושב? אני לא מבין איך זה קרה. אני מתנצל בפני נועה וכל מי שנפגע. לא הייתה כאן כוונה רעה אלא, מקסימום, זדון קל. אני חושב, עם זאת, שוישינסקי יושב עליה יותר טוב. הוא אמנם קצת כבד גוף, אבל תוך כדי זה שהוא יושב עליה הוא יכול לבדר אותה במונולוגים מתוך "הקמצן" של מולייר. מכל מקום, היה שווה לקפוץ לרגע ולו בשביל לקרוא שקוראים לי טרול! לי! האיש שחפר כאן במוח עד לקצה השני של כדור הארץ עוד כשג'וד הייתה בבשא"ש! נפלא.
הושמצתי! מה נפלא! 578435
אני מתחילה לחשוב שאנחנו לא מפסידים דבר מזה שאתה כבר לא שוהה כאן באופן רציף.
הושמצתי! מה נפלא! 578463
אורי חיפאווי-גנחובה-אחד מהפריפריה פז לא שוהה כאן באופן מספיק רציף? הדרישות שלך גבוהות מאד.
הושמצתי! מה נפלא! 578466
באמת ג'וד. קשה להאמין, אני יודעת, אבל יש כמה אנשים שחולקים עליך, ולא רק אחד מרובה כינויים.
גנחובה ואחד מהפריפריה אולי חד המה, אבל אין מצב שמישהו מהם הוא אורי פז, ואני משוכנעת שאף אחד מהם אינו אורי רדלר.
הושמצתי! מה נפלא! 578468
יותר סביר שכותב תגובה 578426 הוא החיפאווי ולא רדלר או פז (ולו רק בגלל האובססיה לג'וד...)
הושמצתי! מה נפלא! 578469
סברתי שזה רדלר.
הושמצתי! מה נפלא! 578471
היי שוב, א''פ.
אובססיה לנשים בשלות? 578473
מה שמצחיק זה שיהודית-ג'וד-אופנהיימר העוללה כבר ליוותה את השנים המוקדמות של המדינה כשרדלר ופז עוד היו קיימים רק בתיאוריה.
אובססיה לנשים בשלות? 578479
יו מה שמתחולל בראש שלך, ירדת נמוך מים המלח. העניין שלי בך הוא שעשוע אינטלקטואלי מבדר בלבד. אני מצטערת שהטעית את עצמך. בן כמה אתה, ארבעימיש? ראיתי שאתה מחפש שידוך, ודווקא בגלל זה נרשמתי תכף ומיד למחלקה הגריאטרית באייל. אתה לא הטעם שלי וחוץ מזה יש לי חבר. אז זה המצב.
אובססיה לנשים בשלות? 578487
צר לי, לא תיארתי לי שנושא הגיל כל כך רגיש אצלך, משום מה את נראית לי מהנשים שזה לא אכפת להן. מכל מקום, תחושה גריאטרית נוצרת ביחס אלייך גם בעוד אתרים ולכן די ברור לי שעוד אנשים, לא רק באייל, משערים משהו לגבי השנתון הפוטנציאלי המדובר, גם אם במקומות אחרים לא צוינו פרטים אישיים (האמת היא שאינני ממשתמשי הרשת היסודיים ולכן גם את מה שקשור בך קראתי ברפרוף. עדיפים עלי דברי דפוס מהסוג הישן).

אינני מי שאת חושבת ולו היית יודעת מי אני, היית מבינה שאין טעם להיבהל כל כך, אבל את נסערת כרגע מכדי להיכנס לנושא. ע"מ שתרגישי רגועה, הרי לך הבטחה: לא אגיב אלייך יותר.
אובססיה לנשים בשלות? 578493
אורי, ילדי המנוזל והאומלל, ההתחזות שלך והספינים שלך על דברים שלא אמרתי הם מגוחכים, למי אתה רוצה שנאמין שהתחפשת, לאנטילופה? לא תגיע לזה גם בגלגול הבא.

אינני כותבת בשום "אתרים", כאן האתר העברי היחיד שאני כותבת בו, אז על מה הקשקשת? לאדון כל הנפלאות ממציא כל הנמצאים הפתרונים.

יפה עם תעמוד בהתחייבותך הגברית לא להגיב לי בשום ניק – גם אחרים ישמחו אם לא תגיב להם בשום ניק - אין ספק שתעמוד בה, והיה ואזדמן לפריפריה שלך מבטיחה מצדי לחלוף על פניך במרכז המסחרי בסטילטו ואוושת שמלת קיץ פרחונית בלי להעיר שום הערה.
סתאם, אני נועלת כפכפי אצבע (עם נצנצים!)
הושמצתי! מה נפלא! 578470
כן כן, התגלית שכל הוויכוחים הארוכים והפה ושם משונים על תחב''צ התנהלו עם אורי פז היא גלולה שלאף אדם לא קל לבלוע...

(זה לא קשור לאורי רדלר)
הושמצתי! מה נפלא! 578477
צריך להכיר את האייל טוב-טוב לאורך שנותיו ע"מ להבין את המפה האיילית לדקויותיה, וע"מ להבין שאת טועה, נקודה.

אורי פז, אגב, הגיע ארצה מבריה"מ-לשעבר בשנות העשרה שלו. הוא למדן מטבעו והידע התורני שלו הוא רב וראוי, אבל כדרכם של חלק מהעולים, ולמעשה עוד יותר מדרכם של עולים ממוצעים - הוא עושה עד היום טעויות לשוניות מצחיקות האופייניות לו בלבד ומשמשות אמצעי זיהוי למי שמכיר את האתר. יתרה מזאת - הוא מתבלבל בצורות משעשעות כשהוא מנסה להשתמש בכינויים שאינם "אורי פז" (זהו עניין טכני, לא לשוני), והדבר היה למשל ולשנינה בכל האייל. אם הוא יתאמן תשע שעות ביום ויתאמץ עד שהורידים יבלטו במצחו ובלוטות הזיעה שלו יפגינו בדרישת צדק חברתי - הוא יצליח לכל היותר לבצע את התרגיל מתגובה 295589, אבל לא יוכל ללהטט להטוטי-רשת למתחילים, כמו שנדמה לך.

בתקווה שהשירות הקצר-אך-ממצה הזה היה לך לעזר..

שמ"א
הושמצתי! מה נפלא! 578481
שוב במסיכה?
קצתי במסיבת המסיכות.
הושמצתי! מה נפלא! 578482
אני לא מכיר הרבה איילים שמסוגלים לכתוב 105 הודעות הזויות בתוך פחות משבועיים באותו דיון, וזה בזמן שאורי פז באופן מוזר נעדר מהשטח.
הושמצתי! מה נפלא! 578484
באופן מוזר? אורי פז נעדר זה עידן ועידנים. ההודעה האחרונה שלו היא מ-‏2009.

אגב, גם כליל לא פה. לא בשמו ולא בניק החליפי שלו.
הושמצתי! מה נפלא! 578495
את רצינית? הוא כל הזמן פה, כל יום וכל שעה בשלל ניקים. דעי זאת.
הושמצתי! מה נפלא! 578488
נועה, למשל, כתבה 80 תגובות בשבוע...
הושמצתי! מה נפלא! 578576
אני כן.
הושמצתי! מה נפלא! 578492
יכולת הסקת המסקנות שלך ממש מופלאה.
העובדה שלמדתי בעבר בחיפה, ומתוך כך אני מכיר את הרחובות בהדר, מוכיחה לדעתך שאני גם חיפאוי וכו'?
להזכירך גרים בחיפה רבע מליון איש, ועוד כ30,000 סטודנטים שלומדים בה כל שנה. הסכוייים למצוא את הדלאי למה ע"י כבשה גבוהים יותר.
זה כמו שאני אכריז שירדן-העלמה-ניר-עפרונית-נועה ו-בוכבינדר, הן ניקים של אותו מגיב במסיכה, בגלל שששלושתם משתמשים בביטוי המוזר "תחב"ץ".
תיכף גם תכריזי עליי בתור "מגיב בתשלום של ביבי, כמה הוא שילם לך?" ‏1

הושמצתי! מה נפלא! 578505
אתה ההוא מהפריפריה!
הושמצתי! מה נפלא! 578512
למה, כי הוא הנחית את ההרמה שלי?
הושווינהתי! מה נפלא! 578510
אני נרגש מהמחמאה של להיות מזוהה, ולו על דרך המשל והצחוקים, עם נועה ועם עפרונית. אבל יש לציין שעפרונית ואנוכי כותבים 'תחב''צ' ורק נועה מעדיפה, וגם זה לא בלעדית, 'תחב''ץ'. לא שמתי לב לזה בעצמי, אגב, מנוע החיפוש אמר לי. (אני לא שמתי לב בעצמי שבכלל השתמשתי בזה.)
הושווינהתי! מה נפלא! 578555
אם אתה מזוהה בו זמנית עם שתי אלו, אתה דוגמא לכך שאפשר להיות חצי בהריון (וזאת בהנחה שעפרונית לא מסתירה מאיתנו משהו). קבל חצי ברכות לבביות!
מה כבר עשיתי? 578565
מה כבר עשיתי? 578596
לא כל כך ברור. אם שכ''ג כיוון שירדן הוא ממוצע של ירדן, נועה, ועפרונית - אז גם את חצי בהריון.
מה כבר עשיתי? 578597
אני חושבת שאם ירדן הוא ממוצע של ירדן, שלי ושל עפרונית, מדובר על להיות שליש בהריון, לא?
מה כבר עשיתי? 578600
שכ"ג אמר במפורש "חצי".

--
ואולי הוא התכוון לפונקציה שמכילה את עצמה? ואז חצי ההריון של ירדן הוא גם התוצאה וגם הנתון המוכנס למשוואה. אם כך, העפרונית פטורה מחצאי בחילות הבוקר.
מה כבר עשיתי? 578616
נדמה לי שאנה פרנק מציינת ביומנה שאתם המתמטיקאים פיתחתם את המתמטיקה רק כדי להתעלל בפשוטי העם.
מה כבר עשיתי? 578619
אני? מתמטיקאי?
הלוואי.
למעשה, אפילו את כיתה י' טרם הספיקותי לסיים.
הושווינהתי! מה נפלא! 578624
זה די מפתה. השאלה היא איזה חצי של תינוק מקבלים - את החצי שצוחק וישן, או את החצי שבוכה?‏1

1 אני לא רומז כאן שאצל מעיין אלו שני חלקים שווים - באייל אנחנו מכירים מובן מוכלל ל"חצי" מתגובה 355040.
הושמצתי! מה נפלא! 578556
קבל את התנצלותי מקרב לב! מראש לא הייתי בטוחה לגביך ואני יודעת שאתה לא.

לעומת זה:

אחד מהפריפריה
ראש הארכיבאים
שירותי מומחיות איילית
אחד מהרב
אחד מהרוב
(עוד כל מיני אחד-ים)
יבגני אונייגין
כולם אותה אושיה.

וכמובן – 'האייל האלמוני', שכך הכרתי את הישות הוירטואלית בראשית שהותי כאן.
לאחרונה נוסף לנו 'האייל האלמוני' אחר, משובח ביותר, ובעקבותיו נראה שנוצר גל קטן של חזרה לדיפולט הזה.
הושמצתי! מה נפלא! 578558
אולי תספרי לנו לא רק את המסקנות אלא גם את הדרך המופלאה שעוזרת לך להגיע אליהן בבטחון כזה? תוכנת ניתוח הטקסט שבידי מתעקשת לטעון שהטקסטים קצרים מכדי שאפשר יהיה לנתחם ברמת תקפות כלשהי (אבל היא כן הצליחה לפסול את האפשרות שהאייל האלמוני חיבר את ישעיהו ב', וגם זה משהו).
הושמצתי! מה הפלא? 578560
אמונה ידידי הספקן, אמונה.
הושמצתי! מה הפלא? 578562
אני מעדיף את אלון.
ברוך הבא לאייל החדש 578569
אתה קצת מיושן. כמו מי שמאזין לליידי גאגא ושואל למה קוראים למי שלא יודעת לשיר ''זמרת'' (או מי שמסתכל עליה ושואל ממתי קונדום משומש זה ''סקסי'') ככה גם לקרוא באייל החדש ולחפש הגיון, סימוכין, עובדות, עקביות או אפילו הקשבה זה פשוט אנרכוניסטי. פשוט תזרום.
ברוך הבא לאייל החדש 578912
מוזר לי שאורי ואורי הורדו מהבוידם בדיון הזה, ודווקא את פופק החביב (אם כבר הזכרת סקס) ג'וד לא הכניסה לרשימה.
הושמצתי! מה נפלא! 579117
מעבר לצחוקים רגע של רצינות: אולי הטקסטים קצרים בשביל טיפולה של התוכנה כשהם כל אחד לחוד אבל לא ביחד.

מכל האנשים שמופיעים ברשימה בתגובה 578556, אם מצרפים ביחד דוקא טקסטים ישנים של אורי פז, ועושים את אותו תהליך עם טקסטים של ההוא מהפריפריה, יוצא משניהם ביחד לפחות מלחמה ושלום, או מילון לטיני- שניהם כותבים המון. הם שונים בכל, בתוכן ובטעויות ובכל, אבל המשותף בינהם הוא הכמויות הגדולות של הטקסט. אני לא מתמצא בזה, אבל תאורטית, אולי אפשר לנתח את הטקסטים האלה ידנית או בתוכנה, לפי עקרונות ידועים ולא מסובכים במיוחד, ובמקרה של הגברת שלפנינו- כנראה שבעיקר לפי הציפיות המוקדמות שלה. זה עובד בערך בשיטות של הגרפולוגיה-אסטרולוגיה-נומרולוגיה, שגם בהן בסופו של דבר הבנאדם בטוח שיצאה "הצלחה מקצועית" ענקית.

נ.ב. אני במקרה יודע מבירור יסודי עם חברים בדוא"ל ש"שירותי מומחיות איילית" ו"אחד מהרוב/רב" הם לא אותו אדם.
הושמצתי! מה נפלא! 578583
מכיוון שאני לא יכול להוכיח שאין לי אחות, אך מצד שני גם אין לי שום רצון להיכנס לויכוח הסרק הנ''ל, אסתפק באמירה הקטיגורית שאת טועה לגבי כל הנ''ל.
אם בכל זאת את רוצה להמשיך להאמין בזה - זבש''ך. זה לא מעלה או מוריד מבחינתי.
הושמצתי! מה נפלא! 578661
נכון, הוא אף אחד מהנ"ל, הוא גם לא "האייל האלמוני" שכתב חודשים בלשון נקבה תגובה 412806, הוא לא עושה דברים כאלה. ;)
הושמצתי! מה נפלא! 578459
אני דווקא מתגעגע אליך.
הושמצתי! מה נפלא! 577749
קוראים לי ויכנסקי.
לא וישינסקי, מר רינדלר היקר.
הושמצתי! מה נפלא! 578456
נספחון קצר לתגובתי, היום ב"כלכליסט" יש כתבה על "תנועות המהפכה" המלווה בצילום ( http://www.calcalist.co.il/PicServer2/20122005/20337... ) המציג את דפני ליף ושניים ממרואיינינו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים