התנועה הראלית 58658
אל מנהל האתר, התיחסותך לתנועה הראלית, מלאה שגיאות גסות, אי דיוקים ומעבר לכל השמצה גסה ומרושעת, בדבר המלצה ליחסי מין עם ילדים. גורמים דתיים המאוימים ע"י המסר הנ"ל, שלחו בעבר לעיתונים חומרים שונים השייכים לתנועה הראלית בנסיון להכפיש. זאת עקב אי יכולתם להתמודד עם האמת שבמסרים הנתמכים ע"י התנ"ך. כל העיתונים פנו אלי לפני הפרסום, וירדו מהעניין, כאשר מצאו כי אין בדברים אלו אפילו שמץ של אמת. כתבת צעירה של עיתון מעריב, מיהרה לפרסם זאת ללא בדיקה. לאחר שמעריב קיבל מיכתב חריף מעו"ד המייצג את התנועה הראלית, פרסם העיתון התנצלות בתאריך 7/8/2001.
אני מבקש מכם למחוק לאלתר השמצה גסה זו, כדי שלא נצטרך לנקוט בהליכים מיותרים.
לגבי האי דיוקים הנוספים הם יפורטו בימים הקרובים.

קובי דרורי
דובר התנועה הראלית בישראל
התנועה הראלית 58659
המאמר תוקן והוא אינו מכיל יותר את התייחסות הנ"ל. יצויין שגם כותב המאמר, מר אלי אשד, חזר בו מהקביעה הנ"ל כבר כאן:
תגובה 58546

(הלינק יעבוד מחדש עוד כמה שעות, עת נצא מ"מוד פורים")
התנועה הראלית 58669
אני בטוח שכולנו מחכים לתיקונים שלך. מטרת האתר היא לאפשר דיונים וליבון נושאים שנויים במחלוקת.

אני מוצא את הגישה התוקפנית שלך מטרידה משהו, ומזכירה לא במעט את גישתם של הסיינטולוגים. אמנם חובת ההוכחה לטענות שהובעו במאמר היא על כותב המאמר, אבל זו לא סיבה שהדבר הראשון שאתה כותב באייל יהיה איום בתביעה. קצת דרך ארץ, זה הכל.
התנועה הראלית 58691
ראשית אני שמח על כך, שהקביעות שנעשו בפזיזות וביד קלה במאמר על התנועה הראלית, אכן יזכו לבדיקה מחודשת ולתיקון נאות, זאת לאחר שאשלח לכם את הדורש תיקון. ועכשיו לכך שאתה מוצא את גישתי קצת תוקפנית. נניח שמישהו היה כותב עליך דובי, כי אתה ממליץ על משכב עם ילדים ואף מבצע זאת. זאת אשמה חמורה מעין כמותה. תאר לעצמך שבכל שעה שפרסום זה נמצא על גבי האינטרנט, מאות ואולי אלפי אנשים ראו זאת. אנשים שיתכן ולא יחזרו עוד זמן רב לבקר באתר ולא יזכו לראות את ההתנצלות. ואלו אנשים שיפגשו אותך למחרת בעבודה, ברחוב, בבית הספר וכו' האם לא תעשה כל מה שבאפשרותך להוריד פרסום שיקרי מביש זה. ומה על אלו שכבר ראו, לך תסביר להם ''שאין לך אחות''.
רק כדי שיהיה לך מושג, האפשרות השניה שעמדה לרשותי, הייתה לצלם את האתר על האשמותיו הנלוזות הבלתי בדוקות והמשולחות רסן, ולתבוע את הכותב ואת בעלי האתר על כל הנזקים שנגרמו לחברי התנועה הראלית בארץ ובעולם עקב הוצאת דיבה זו. בארץ ובעולם, עיתונים משלמים סכומי כסף אדירים על טעויות כאלו של הוצאת דיבה. אני בחרתי לעשות זאת בדרך העדינה והאנושית, ממנה נמנעו הכותב ובעלי האתר כאשר שמו השמצה גסה כזו ללא בדיקה ראויה. עכשיו תחליט לעצמך האם הייתה זו תוקפנות או שהתוקפנות הייתה אצל כותב הכתבה.
לא רלוונטי 58697
כפי שכבר ראית ( ואולי עוד לפני שכתבת את ההזהרה הראשונה שלך ) אני הכחשתי את הטענה הזאת מידית לאחר פירסומה , כך שכל ההתקפות האלה שלך הן כמו התפרצות לדלת פתוחה , הן גרועות מלא רלוונטיות.
הראלים והעבמ''ים 58698
תגובתם של הראלים לתופעת העבמ"ים היא מעניינת . הם מקבלים שיש עבמים אבל טוענים שהם או שייכים לאלוהים בלבד ( מאותו כוכב אלוהים ספציפי שבו ביקר ראל ) או לגזע שלישי שנוצר גם הוא בידי אותם האלוהים ומחפש אותם כעת. הם בדרך כלל דוחים על הסף ואף לועגים לטענות של חובבי העבמי"ם והתקשורים השונים שהמדובר על מגוון של חלליות ממגוון של תרבויות ועולמות מרחבי הגלקסיה.
הגישה שלהם היא רציונלית ביותר בתחום הפרמטרים שלהם.
אבל מעבר לכך לי היא מזכירה את הגישה של הנוצרים הראשונים שבזמן שהפיצו את הטענות והמיתוסים שלהם הקפידו ללעוג ולתקוף לטענות ולמיתוסים של האמונות המתחרות, שלעיתים קרובות היו דומים מאוד לשלהם.
הסיבה ברורה: ככל שאתה תוקף את המתחרה ואת אמינותו ועצם הרציונליות בגישתו כן אתה מחזק את אמינותך בעיני הקהל הפוטנציאלי.
לא רלוונטי 58815
אלי היקר, נכון הכחשת וחזרת בך מהאשמות הללו. אמור לי בבקשבה, כמה זמן אתה יודע שזה לא נכון? וגם בנוסף אמור לי אם ידעת שזה לא נכון, מדוע לא מחקת את זה במקור באותו הרגע שהבנת שזה לא נכון? ורק הסתפקת בהכחשה קטנה, ומי שלא מגיע לתגובות לא היה רואה אותה לעולם.
התנועה הראלית 58705
יש כמובן גם דרך שלישית - לשלוח דואל דיסקרטי לעורך ולבקש לתקן את הדורש תיקון.
התנועה הראלית 58797
אתה בהחלט צודק, דו''אל דיסקרטי היה עדיף. מאחר וברפרוף מהיר לא איתרתי דו''אל זה.
התנועה הראלית 58715
אני חושב שאתה מפריז בכמות האנשים שקוראים את האייל בכל שעה. אתה גם ממעיט במספר הביקורים החוזרים באייל, באותה מידה. אדם שקרא את המאמר עד תום (והרי ההתייחסות אליכם באה רק בסופו), יחזור מן הסתם גם לקרוא את התגובות לו.

גם אם הפרסום היה שגוי מיסודו, "הוצאת דיבה" הוא לא היה, בשל תום הלב שבפרסום. לא הייתה לנו כוונה להשמיץ אף אחד, ולא לי, לא למר אשר ולא לעורך שטיפל במאמר אין דבר וחצי דבר נגד הראלים (לכל היותר יש לנו ויכוח על העובדות, אבל זה לגיטימי). אני יצאתי נגד כך שכבר בהודעה הראשונה שלך איימת בתביעה, במקום לבקש בצורה הפשוטה ביותר לתקן את המעוות.
יש לכתות נטייה לפתח פארנויה כזו. הסיינטולוגים ידועים בתביעות המשפטיות הרבות שלהם נגד כל מיני גופים שניסו לחשוף את "כתבי הקודש" שלהם, ואני מוצא את הנטייה הלטיגטיבית הזאת קצת מציקה.

בכל אופן, אשמח אם תתייחס טיפה יותר לשאר התוכן, ותנסה להציג את עמדת הראלים בצורה שתראה קצת יותר הגיונית ממה שהוצג במאמר. בינתיים הכת הזו נראית לי קצת מופרעת (לשבט את ראל? למה? ומה לעזאזל יעזור לנו שיבוט של היטלר?).
תמהני 58716
אני תמיד חושבת שלא הרבה אנשים קוראים את האייל (אולי מפני שלא הרבה אנשים מגיבים באייל).
אבל בכל פעם שמתפרסם פה מאמר בנושא איזוטרי כלשהו, מיד מגיע מישהו מאותו תחום ומגיב. איך הם מגלים כל כך מהר שבפינה נידחת של הרשת כתבו עליהם?
כנראה בגלל שיש מישהו שטורח 58724
להודיע להם כדי שיוכלו להגיב, גם אם התגובה מסתכמת באיום בתביעת דיבה.
כלומר? 58751
עורכי האייל מעדכנים בכל פעם את הגופים הרלוונטיים למאמרים המתפרסמים? לא שזה רע, סתם מענין אותי לדעת, כי גם אני תהיתי לגבי הענין בדיוק כמו אסתי.
יש מישהו שאינו קשור דווקא למערכת 58819
שטורח להודיע לאנשים רלוונטיים במקרים רלוונטיים. במקרה הזה כפי שאתם רואים זה הסתיים באיום לתביעת דיבה.
שיבוט היטלר 58799
באמת תמהתי על הנקודה הזו. אילו היה להיטלר אח תאום, האם היינו מעמידים אותו למשפט על מעשיו של היטלר? מובן שלא. מכיוון ששיבוט של היטלר לא יביא לנו את היטלר, אלא את אחיו התאום, מה בעצם עשינו כאן?
שיבוט היטלר 58800
ע"ע
תגובה 58641
שיבוט היטלר 58801
תלוי את מי שואלים.

לגישתם של כותבים מסויימים ב"אייל" יש לעשות כל מיני דברים לא ממש נחמדים בקרוביהם ובידידיהם של מחבלים מתאבדים.
על אחת כמה וכמה באחיו התאום של היטלר שר"י.

תגובה 31663
שיבוט היטלר 58802
הטענה שלהם היא הרתעה, לא? אז זה עדיין לא מסתדר- תאומו המשובט של היטלר נוצר (יווצר?) הרבה אחרי שהיטלר מת, ולא מטעמו, כך שגם אפקט הרתעה אין...
שיבוט היטלר 58850
גם הצעדים האמורים כלפי קרוביו וידידיו של השהיד יעשו לאחר מותו, אז איפה ההרתעה? מן הסתם כנגד שהידים פוטנציאלים אחרים וגם כאן ההרתעה היא כנגד היטלרים פוטנציאלים אחרים.
הגמל והשיבוטה 58956
וכאן נשאלת השאלה, האם צריך להיות לי (בהנחה שאני אגואיסט שאוהב רק את משפחתי וידידי) אכפת משיבוט שלי שאותו איני מכיר.

אני בקלות עונה על זה לא. שאלה יותר מוזרה היא, איך עלי להתייחס (בהנחות לעיל) לשכפול ראלי שלי (כלומר, שיבוט כולל זכרונות).
שיבוט וטרור 59018
אגב, לדעת ראל יש לזרז ככל הניתן את המחקר המדעי בנושא שיבוט, מאחר וכאשר הוא יהיה מושלם, הוא אף יטול את העוקץ ממעשיהם של שהידים למינהם המאימים עלינו באובדן יקירנו, ע"י כך שנוכל לשכפל מייד ולגודל מקורי כל אובדן כזה עם זכרונותיו ואישיותו. כך שפיגועי טרור כאלו לא יוכלו עוד לשמש לפעולות סחטנות והשגת יעדים כלשהם. ודרך המו"מ תהפוך לדרך היחידה האפשרית. מה דעתכם?
שיבוט וטרור 59028
השאלה כאן נשארה בשהייתה . האם נוכל ליצור מישהו שהוא העתק מדוייק של המקור או שהוא ישות עצמאית בפני עצמו?
וזוהי שאלה קשה ביותר שאני מאמין שתשמש כנושא ער לויכוח גם אם יתאפשר ליצור שיבוט שכולל זיכרון ואישיות.
הבה וננסה לעמוד על כמה מההשלכות: נניח שמישהו מת ומשפחתו משבטת אותו מחדש . האם באמת ישובט בגיל שבו מת ( נניח בגיל 52 )? ואולי יעדיפו לשבט אותו לגיל שהיה צעיר ויפה יותר נניח גיל 28 ( בהנחה כמובן שזה יהיה אפשרי ).
וכאשר ישובט האיש עם כל זכרונותיו , האם יכללו הזכרונות את "מותו"?
לא סביר להניח שלא, ובכל זאת כיצד יחיה השכפול עם המחשבה שהאני הקודם שלו "מת " ושהוא ממשיך אותו.
לי נראה שגם אם ניצור שכפול עם אישיות וזכרונות דומים או זהים , עדיין תיווצר לבסוף ישות חדשה שתשתדל להפריד את עצמה ככל האפשר מהמת.
שיבוט וטרור 59053
למרות הדמיון הרב בין כיכר לחם למשנהו, בכל הרמות ובכל המובנים, אנו עדיין נסווג שני כיכרות לחם כחפצים נפרדים, כישויות נפרדות.
מדוע הפריוולגיה לה זוכה כיכר לחם לא קבילה גם לבני אדם ?

אדם א. זהה לאדם ב. אם ורק אם אדם א. הוא אדם ב.
שיבוט וטרור 59080
נדמה לי, שהרעיון הזה מופיע באחד מיומני הכוכבים של איון טיכי מאת סטניסלב לם. (טל, תקן אותי אם אני טועה)
שיבוט וטרור 59188
חשבתי שהמומחה לענייני טיכי באיזור הוא אסף ברטוב...
התנועה הראלית 58810
לפני שאסקור את המאמר כולו, אני רוצה להתייחס לאינפורמציה שגויה מהיסוד, איתה התחיל אלי ולאחריו התיחסו אליה ברצינות רבה, כליל ואתה. כל כך הרבה פרסומים יש לתנועה הראלית, ספרים, אתר אינטרנט, פרוספקטים, הרצאות ועוד, באף אחד מהם לא הוזכר או נירמז שכוונת הניסויים של חברת קלונייד היא לשכפל את ראל לאחר מותו. זו שטות מוחלטת, אין כל כוונה כזו בהווה ולא בעתיד. בספר "האמת על האלוהים" שאינו ספר קדוש כלל, בעמוד 173 שורה 13 מוזכר באופן ברור עתידו של ראל, כך שלא צריך לנחש ולהמציא. מטרת חברת קלונייד www.clonaid.com לקדם את המחקר המדעי בנושא הנדסה גנטית ושיכפול אנושי, לצורך מילוי צרכים של משפחות ויחידים עם בעיות פריון. לדוגמה זוגות שאינם יכולים להוליד ילד עקב בעיות פוריות אצל אחד מההורים או שניהם, ואין הם רוצים בתרומת זרע או ביצית. או זוגות הומוסקסואלים (משני המינים) הרוצים בצאצא שירש את ה- DNA שלהם.
לנושא שיבוט היטלר, זה בסך הכל ברווז עיטונאי (מלשון עיט)
לפני מספר חודשים ביקר ראל בגרמניה, מעצם הכרותו את התקשורת, הוא ידע היטב כיצד להפעיל את כל כלי התקשורת ע"י מספר מילים מועט. מה שראל אמר, היה בסך הכל "היה מעניין לשכפל את היטלר כדי להביאו למשפט בישראל" הוא לא התכוון שקלונייד תעשה זאת, או שקלונייד מתכוונת לעשות זאת, זה היה פשוט, הפעלת העיתונות בנשק שלה עצמה. מאות מאמרים נכתבו בעקבות הערה זו, בכל העולם. ומליוני בני אדם שמעולם לא שמעו על התנועה קודם, שמעו כעת. מעבר לשטות, היה ברעיון הזה משהו אמיתי שיתכן והאנושות תאמץ יום אחד כאשר תגיע לטכנולוגיה המתאימה. הרעיון מדבר על כך שכאשר נוכל לשכפל בני אדם עם הזכרון שלהם והאישיות שלהם. נוכל לשכפל אנשים שפשעו נגד האנושות, ולא הועמדו מעולם למשפט בגלל שהתאבדו, וזה על מנת לעשות צדק.
אם רודנים הפושעים נגד האנושות ידעו כי לא די בהתאבדות קלה על מנת לברוח מהעמדה לדין בגין פשעים חמורים, וכי קיימת האפשרות להעמידם לדין ע"י החיאתם מחדש והענשתם בכל חומרת הדין, סביר להניח כי רבים מהם היו נמנעים מראש מפשעים אלו. עד כמה שזה נשמע מוזר ואבסורד, תחשבו על זה שוב ואני מבטיח לכם שחלק גדול מכם ימצא רעיון זה הגיוני וחיוני למניעת פשעים כנגד האנושות.
שיכפול - fat chance 58814
"...הרעיון מדבר על כך שכאשר נוכל לשכפל בני אדם עם הזכרון שלהם והאישיות שלהם..."

חפש תגובות שלי המסבירות "מוח בצנצנת" או "brain in a vat"
אחי, היכן אתה? 58818
ולפני שאתה הולך לחפש את התגובות של רון בן-יעקב, אני חושב שחן שפירא כבר שאלה את זה קודם, ואני אחדד.

גם אם תשכפל אדם, ובדרך כלשהי תצליח להעניק לתעתיק את כל זכרונותיו של המקור, הרי שעדיין *לא* יהיה זה *אותו* אדם אלא מעין "יותר מאחיו התאום".

חוץ מזה, אני תוהה מה יחשוב אותו תכפיל (במידה ו...) כאשר יגלה פער של שנים מהזיכרון האחרון שלו לעת התעוררותו. כלומר, אם הכוונה היא ליצור אדם בוגר. אם הכוונה היא ליצור חומר גנטי שיוזרק לתוך ביצית, יהפך לעובר, יוולד וכו', הרי שזו נראית לי עוולה לשמה - אותו ילד לא חטא ולא פשע, וזה נראה כמו חזרה ל"חטאי אבות על בנים, על שילשים ועל ריבעים" שנדחה מוסרית לטובת הגמול האישי כבר בתנ"ך (ספר ישעיהו? או שמא ירמיה?). בקיצור, אני חושש שיש צורך בהבהרה מסויימת על ההצעה הנ"ל.
אחותי, היכן את? 58820
אה, סליחה. Xslf ולא חן שפירא.
לא ישעיהו ולא ירמיהו 58826
אלא יחזקאל.
אחי, היכן אתה? 58907
כבר בספר דברים: לא יומתו אבות על בנים ובנים לא יומתו על אבות.
החוק זכה ליישום בספר מלכים, כאשר אמציהו הרג את רוצחי אביו יואש, אך לא את בניהם, "ככתוב בספר תורת משה".
נכון , בפירסומים לא מדובר במפורש 58821
על שיכפול של ראל לאחר מותו . אבל ראל מדבר במפורש על חיי אלמוות שאותם ישיגו מי שינקוט בדרך השיבוט . לי זה נראה כמאוד לא סביר שהוא אינו מיעד בראש ובראשונה לעצמו את אותם חיי האלמוות שהוא מציע לאחרים.
שכפול ראל 58871
אתה טועה, הפנתי אותך לספר "האמת על האלוהים" לפי המידע שהבאת, יש לך אותו, עיין בעמוד שציינתי ותראה שלראל מיועד עתיד שונה לגמרי. מטרתם הסופית של הניסויים בשיכפול אנושי, הינה לאפשר באופן טכנולוגי חיי נצח. זה לא כל כך דמיוני, לפחות בשלוש מעבדות מהשורה הראשונה בעולם, עובדים על הנושא. הערכה כי זה יהיה אפשרי תוך 30-60 שנים. מי שירצה את המקור יוכל לקבל לפי דרישה. במעבדה אחת מפתחים מכשיר שיהיה דומה בפעולתו ל- MRI הוא יסרוק את המוח, יאתר קשרים נוירונים, יאתר את מרכז הזיכרון והאישיות, ויוריד זאת למחשב. ביום פטירתו של האדם, הוא ישוכפל תוך מספר דקות לגודל של אדם בוגר בשנות העשרים. ואז יעשו טעינה של החומר מהמחשב לזיכרון. כך שהאדם יתעורר לאחר מספר דקות או שעות וימשיך את חייו ל- 1000 שנים נוספות. וגם לזה לא ירחק היום והממצאים בתחום הגנום האנושי יאפשרו להאריך חיי אדם לכ- 750-1000 שנים. אותם חוצנים המכונים אלוהים, (אגב חשוב להגיד לאלו שלא קראו את הספר כי פרוש המילה אלוהים בעברית עתיקה ובשפתם = "אלו שבאו מהשמים") מצאו זה מכבר את הטכניקה לקחת תא מעצם המצח, לאדם שמת ולפי דעתם גם מגיעה לו הפריבילגיה הזו, וליצור שיכפול זהה בגודל טבעי בשנות העשרים לחייו כולל כל זכרונותיו ואישיותו של האדם, ללא כל פערי זמן. המשוכפל יהיה זהה בכל באופן פיזי נפשי ומנטלי. וזה מהווה המשך ישיר לחייו וכך עד אין סוף.
למי שרוצה לקבל תמונה מתומצתת על התנועה הראלית קיראו את ההיפותזה השלישית למוצא האדם באתר התנועה www.rael.org
הקליקו עברית ואחר על מספר 3.
אשמח לענות על כל שאלה בנושא.
פירוש המילה אלוהים 58930
בעברית של התנ"ך הוא: סמכות עליונה. כך: "אשר ירשיעון אלוהים" (דיינים), "ראה נתתיך אלוהים לפרעה".
שכפול ראל - אחיזת עיניים. 58963
אין "מרכז זכרון". פרנולוגיה זה דבר מעניין אבל לא כל כך קשור למציאות.

מהם תחומי המוח:
קליפת המוח?
הקורטקס והחלקים הפנימיים?
הקורטקס, החלקים הפנימיים והגזע?
הקליפה, החלקים הפנימיים, הגזע ועמוד השידרה?
הקליפה, החלקים הפנימיים, הגזע, עמוד השידרה והמערכת הפריפיראלית?
כל זה והמערכת הביולוגית כולה?
כל זה והמערכת הביולוגית והאינטראקציה החברתית?

האם מכשיר MRI פלאי כזה פועל בבת אחת? כי הרי המוח משתנה ללא הרף.
שכפול ראל - אחיזת עיניים. 59016
רון, קראתי בעניין את כל מה ששלחת לי, אין ספק שאתה אדם מקיף, ובעל הבנות אינטרדייסציפלינריות, (מצטער על המילה המורכבת) במקרה הנ"ל לא שמת לב אבל ציטטתי מאמר מדעי ולא דיברתי על ראל ולא על התנועה הראלית, אתפנה לחפש מאמר זה במוצ"ש ואז אצרף את כתובתו כאן. בעניין מרכז זכרון שהזכרתי שם, זו הייתה רק מטפורה לא התכוונתי שאכן יש מרכז מובחן כזה, למרות שכבר הבחינו והגדירו מספר מרכזים חשובים כמו המרכז בו מרוכזות כל הגדרות "האני" הוא נמצא באזור הטמפורלי ימני. לגבי שכפול ראל, אין כל כוונה כזו אתם מסתובבים סביב זנבכם שוב ושוב, לראל עתיד שונה והוא מתואר היטב בספר. לאחר שתקרא את המאמרים העוסקים בשכפול הזכרון והאישיות של האדם תתוכח איתם לא איתי, אני רק מביא אותם כדוגמא שהדבר אפשרי טכנולוגית ואף מתקדמים צעד צעד לקראת זה. חלק מהמדענים העוסקים בתחום העריכו כי הישגים ממשיים בתחום יושגו בעוד כשישים שנה. אותם חוצנים מקדימים אותנו בכמה עשרות אלפי שנים, עכשיו דמיין לעצמך להיכן נוכל להגיע עם הידע הזה בעוד כמה אלפי שנים. תאר לך שהתהליך הנו קצר תוך מספר דקות, ישוכפל האדם על זכרונותיו ואישיותו לתוך גוף צעיר כבן 20 האם זה נראה לך בלתי אפשרי? בחיי הקצרים ומהתעניינותי במדעים, למדתי שלעולם אין להאמין למדענים האומרים כי בתחום מסוים לא ניתן לפתח יותר וכי לא ניתן להשיג הישגים בתחום מדעי כלשהו. אתה בטח מכיר את הדוגמאות המפורסמות. בשנות העשרים המאוחרות הכריז אחד הפיזיקאים המפורסמים באנגליה, כי עד היום (אז) גילו כבר את רוב התגליות המדעיות החשובות. או אלו שלא האמינו שגוף הכבד מהאויר יוכל להתרומם ועוד ועוד.
שכפול ראל - אחיזת עיניים. 59067
>למרות שכבר הבחינו והגדירו מספר מרכזים חשובים כמו
>המרכז בו מרוכזות כל הגדרות "האני" הוא נמצא באזור הטמפורלי ימני.

רק כדי שלא לעורר רושם מוטעה במי מהקוראים, אני חייב להציע תיקונים לטיעון הגורף של קובי. לא נמצא שום "מרכז בו מרוכזות כל הגדרות" משום שאין הגדרה למה זאת בכלל "הגדרה" של אני, אם בכלל הוא קיים (הוא לא, לפחות על פי מה שהצגתי במאמר השני בסידרה). לכתוב "האזור הטמפורלי ימני" זה בערך כמו ששיריונרים מניחים כף יד על מפה 1:250000 ואומרים, אנחנו בערך כאן. כללי מדי.

אפילו אם רק ציטטת ממאמר מדעי, הרי ברור מדוע בחרת במאמר המסוים הזה, מה שמתבהר מהמשך דבריך. הנה השדות נוספות, ואני מצטער אם זה נשמע כאילו אני שופך צוננים על התלהבותך.

1. אתה רוצה לשכפל את הנפש (כשם כללי ונוח לשימוש בלבד) לגוף בן עשרים. האם הגוף הזה גדל עד כה ללא מוח? אם כן, איך ניתן לגדל גוף במשך 20 שנה ללא מוח? האם תנתק את המוח מהגוף ותשתיל לו מוח חדש? באיזו נקודה מסתיים המוח ומתחיל הגוף? האם תרוקן את המוח ותמלא אותו מחדש במוחך? זו גישה שאפילו דואליסטים [מודרניים] אדוקים ילעגו לה. האם המוח הוא רק חומרה, צנצנת, והנפש היא תוכנה שאתה יכול לטלטל בנפרד,כאוות נפשך?

2. תוך מספר דקות ניתו לשכפל מוח. כבר הגדשתי כמה פעמים שהמוח נימצא בשינוי מתמיד. הרכבו ותוכנו הפיזי של המוח שלך עכשיו שונה ממה שהיה לפני שניה. מה בדיוק יקרה אם תנסה לשכפל מטרה נעה?

3. כל מכשירי הפלא הרפואיים שהזכרת MRI PET רק נותנים *אינדיקציה* על פעילות מוחית אבל אין להם גישה ל*תוכן* ומשמעות הפעילות.

הבעיה היא שכל החובבים חושבים שאם פעם אחת ארתור סי. קלארק הצליח לחזות התפתחות טכנולוגית אז אפשר לזרוק את הבדיון ולהתרכז רק ב"מדע" (בכוונה במרכאות) שמגולמים בראשי התיבות מד"ב.
שכפול ראל 59079
בקיצור, מישהו קרא רצת יותר מדי מד"ב, והפך זאת לדת.

אפשר לשאול איך אתם מתכוננים לסרוק את המוח של היטלר באותו מכשיר MRI מופלא, בהתחשב בכך שהתולעים כבר עשו את שלהן?
שכפול ראל 59119
פתאום שמתי לב לנקודה חשובה בדבריך שפיספסתי

>מצאו זה מכבר את הטכניקה לקחת תא מעצם המצח
>וליצור שיכפול זהה בגודל טבעי בשנות העשרים לחייו
>כולל כל זכרונותיו ואישיותו של האדם

נו, זה כבר מעניין מאד. תא אחד מהגולגולת מכיל את כל ההסטוריה הקוגנטיבית. (תאר לך כמה זכרונות ומידע אנחנו מפסידים כל יום). האם אתה מוכן לפרט יותר על התהליך בו זכרון ארוחת הצדפות הנהדרת מלפני שבוע מגיע מהמוח לתאי העצם? האם זה מוגבל רק לתאי עצם המצח או שגם תאים אחרים ניכנים ביכולת הזו?
שכפול היסטוריה קוגנטיבית... 59178
זה לא רעיון שלהם... מדובר ברעיונו של פרנק-הרברט מחבר סידרת הספרים המעולה "חולית". מישהו זוכר את ה-GHOLA ? זה בדיוק זה...
התנועה הראלית 58928
משעשע. אנשים שמוכנים להתאבד כדי לגרום נזק וסבל לאחרים יושפעו מהאפשרות שהם ישובטו ושיבוטם יועמד לדין? זה נשמע לי, במחילה מכבודו של קובי דרורי, ברווז צולע.
זונה לא מפחידים בזין 59122
היכן נמצאים אותם רודנים פושעים לפני החייאתם מחדש והעמדתם לדין?

מה כבר יכול להרתיע רודן פושע?

איזה עונש הם יקבלו?
גזר דין מוות?, מאסר עולם?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים