הערות לנאמר במאמר על הראלים 58834
התנועה הראלית היא אתאיסטית, כלומר דת לא דתית, ולכן ההגדרה המתאימה לה ביותר היא לא דת ולא כת שיש להן קונוטציות רבות ולא הולמות אלא "תנועה" הנקראת התנועה הראלית הבינלאומית (או הישראלית) נכון שבפרסומים בחו"ל היא נקראת The Raelian Religion הדבר נעשה לשם הגנה בלבד מפני רדיפות של הכנסייה הקתולית במיוחד בצרפת, הידועה בחוסר סובלנותה כנגד מיעוטים. הגדרת התנועה כדת מספקת לה הגנה משפטית מפני הוצאה מחוץ לחוק כמו שעשו לסינטולוגים בצרפת וגרמניה. אם תקראו את העקרון הראשון שלנו, המופיע באתר התנועה www.rael.org תקליקו על עברית ואז על מספר 4 תוכלו לקרא "גם אם ראל עצמו ואפילו אם האלוהים יצוו עליכם לעשות משהו בניגוד למצפונכם - סרבו לעשות כן!"
הוראה זו לכשעצמה מוציאה את התנועה הראלית מהגדרה של כת או דת (באסוציאציה הרווחת) לא קיימת אף כת האומרת למאמינה סרבו למנהיגכם אם זה בניגוד למצפונכם.
בטרמינולוגיה שלנו אין אנו משתמשים במילה חייזרים אלא חוצנים, וזאת מאחר והם אינם זרים לנו, הם דומים לנו או יותר נכון הם בראו אותנו "בצלמם כדמותם" ולכן מתאים יותר המונח חוצנים. בתחילת המאמר כתבתם שהם עשו נסיונות ליצור את המין האנושי, נסיונות שלרוב נגמרו בכשלון. אין זה נכון. הם הגיעו לכדור הארץ במטרה לערוך נסיונות בהנדסה גנטית, וזאת מאחר ואסרו עליהם את המשך הניסויים על הפלנטה שלהם. כוונתם הראשונה לא הייתה ליצור בני אדם ובטח לא אנושות. יתרה מכך נאסר על המדענים ליצור בני אדם בדמותם. הדבר נעשה בסתר ע"י כמה מדענים מתוך סקרנות מדעית שלא ניתן כנראה לרסן. ולאחר שבריאת בני אדם הפכה למציאות שלא ניתן להסתיר. ניתנה הוראה חדשה, להסתיר מבני האדם את מוצאם, ולמנוע מהם ידע מדעי (מעץ הדעת לא תאכלו).
להפך מאמציהם ליצור בני אדם כמוהם הוכתרו בהצלחה רבה. יתכן והכותב מתייחס לרמה המוסרית הירודה של בני האדם כיום ותולה אותה בבוראים ולא בצורך שלנו להיות מודעים למצבנו ולשנות אותו.
השגרירות שאמורה להבנות לא מיועדת להבנות בירושלים! אלא בקרבת ירושלים, זה יכול להיות גם בנגב או מדבר יהודה.
"שמועות מספרות..." למה שמועות אם הכתבים שלנו פתוחים לכל. בנושא חופש מיני: התנועה אינה מצדדת בחופש מיני ובטח שלא ביחסי מין עם חייזרים. התנועה מצדדת בכך שכל אדם יוכל לבטא בחופשיות את מיניותו בכל דרך המתאימה להשקפותיו ועדיפויותיו ללא רגשי אשמה ובושה שהתרבות והדתות החדירו בנו. כל זאת כמובן תוך הסתיגות גדולה, כי הדברים יעשו אך ורק מתוך הסכמות הדדיות ביו מבוגרים ומבלי לפגוע באף אחד.
הכותב הזכיר כי הספר שלנו קדוש. ובכן אם תגיע לדוכן שלנו בשינקין, אוכל להראות לך כיצד אני משליך את הספר על הריצפה ודורך עליו. הספר אינו קדוש!!! המסר שבו, לדעתנו הוא אחד המסרים החשובים למין האנושי, אולם או נטול קדושה.
כאשר ראל היה על פלנטת הנצחיים הוא בילה את הלילה עם שש נשים רובוטיות ביולוגיות ולא ארבע כפי שכתבת, זה כמובן אינו חשוב, אבל אם הזכרת זאת אפשר לדייק.
לגבי כוונת התנועה לשבט את ראל - כבר התיחסתי לזה בתגובה קודמת שלי, זו שטות מוחלטת. זה לא כתוב ולא נרמז בשום מקום. עתידו של ראל מוזכר בדיקנות בספר "האמת על האלוהים" בעמוד 173 שורה 13 . כנ"ל לגבי שיבוט היטלר. זה היה ברווז עיטונאי (מלשון עיט), ראל רק אמר לצורך הפעלת העיתונאים כי היה כדאי "לשבט את היטלר לצורך העמדתו לדין בישראל" בשום אופן הוא לא התכוון שקלונייד תעשה זאת. זה היה רעיון שיווקי בלבד שעבד היטב, פירוט לכך תמצאו בתגובתי הקודמת לנושא.
הודה לכם אם תתקנו את החוסר הדיוקים בכתבה, מגיע לקוראים שלכם לקבל מידע מדויק גם אם הוא על חשבון דברים סנסציוניים שיוצאו.
לסיום - פיספסתם שני ספרים חשובים בעברית העוסקים בנושא חוצנים במיקרא: "התנ"ך האמיתי" נכתב ע"י אורי יהודה
http://www.truebible.co.il/ והשני "הווה המקצוע אלוהים" נכתב ע"י יעקב מרוז.
הערות לנאמר במאמר על הראלים 58841
תודה על התיקונים של מר דרורי .אני מודה באשמה שכחתי שראל בילה את הלילה הסוער עם שש רובוטיות ולא עם ארבע. באשר למילה חייזרים כנגד חוצניים כאן זה כבר הבדלים במינוח של המשתמשים.חובבי המד"ב משתמשים בדרך כלל במילה "חייזרים" לתיאור יצורים מכוכב אחר , בעוד שחובבי המיסטיקה למיניהם משתמשים בדרך כלל במילה "חוצניים".
נכון שלאחרונה יש חובבי מיסטיקה שונים שמשתדלים להבדיל בין חייזרים כיצורים לא אנושיים מכוכב אחר ובין חוצניים כיצורים כן אנושים מכוכב אחר ( ואולי זה להפך? ) אני בכל אופן מעדיף להשתמש תמיד במילה חייזר משום שהיא מצלצלת באזני יותר . אם זה היה תלוי בי הייתי מעדיף להשתמש במילה "בינן" שאותה המציא דוד אבידן לתיאור יצורים מכוכב אחר , אבל אני כנראה היחיד שמשתמש במונח זה.
אני מבין את תלונתו של מר דרורי על כך שאין להגדיר את קבוצתו ככת או כדת, אבל קבוצתו כן מבטיחה למאמיניה חיים נצחיים אם יקבלו את הוראתו של ראל בזמן שכל השאר ידונו לגיהנום , כפי שקובעים אותו האלוהים . מבחינתי זה הופך אותם ל"אמונה" שהרי יש כאן הבטחה של שכר ועונש להתנהגות מסוימת, דבר שהוא מאפיין מרכזי של דת . .
עד כמה שאני מבין כן מותר לראלים לקיים יחסי מין עם רובוטים ביולוגיים ( כפי שעשה ראל ) ועם האלוהים , אבל נכון לפי הגדרת מר דרורי הם חוצנים ולא חייזרים . כוונתי הייתה עם כך שמותר לראלים לקיים יחסי מין עם חוצנים.
ואשר לשאלה האם יש כוונה לשבט את ראל או לא , הבא ונאמר שיש דברים שאפשר להסיק אותם מבין השיטין שהם לא בהכרח נאמרים במפורש , אלא שלמשקיף מבחוץ הם נראים כברורים מאוד.
הערות לנאמר במאמר על הראלים 58878
מדוע יש לך נטיה למרוח דברים, זה גורע מהאמינות הכללית של כל מה שכתבת ולא רק על הראלים. בשום מקום לא כתוב שהמאמינים יזכו בחיי נצח והלא מאמינים ילכו לגיהנום. זה סילוף גס לא קיים גיהנום כלל לפי הגדרותינו, אתה לא שם לב שבמקום עובדות אתה מביא לפי דבריך שמועות, מתאר מסקנות שגויות כאשר הכתוב אומר בברור אחרת. אתה יכול להסיק במקום שהכתוב משאיר רווח לכך. ההתיחסות היתה רק למאמינים ולא ללא מאמינים, ושם הובטח כי המסורים שבהם יזכו להנות מפרות הטכנולוגיה של אותם חוצנים, שבין השאר מאפשרת לברא אותם מחדש על הפלנטה שלהם. אגב הנושא הזה כבר לא בתחום הדמיון הוא (כמו שכבר תארתי בתגובה קודמת מאוד מעשי גם על כדור הארץ והוא יהיה ישים בעתיד הלא רחוק לא יותר משישים שנים. האם גם זה שייך לאמונה דתית. אם תרצה אשלח לך מאמרים מהמעבדות הנחשבות בעולם בנושא זה.
אגב לא התיחסת כלל לתיקון שלי את נושא שיכפולו של היטלר ולא התיחסת לתיקון של הנושא ''מין חופשי''.
למה לא תאמר באופן גלוי לקוראיך, כי האתר הזה אינו רציני, הוא נועד לעשות פארסה מהבנותיהם וכיתבהם של אחרים שדעותיהם שונות משלך וכל קשר למציאות היא מקרית והיא תתואר רק אם תשרת את המטרות של הכותב לצורך גיחוך וסנסציה. אם אני טועה וזה לא כך. תביא דברים בשם אומרם ותן לקוראים לבחון זאת על פי הגיונם. ויכול להיות שאני בכלל טועה בהתיחסותי הרצינים לאתר זה כי כותביו לא מתיחסים אליו ברצינות. אלא מהוים ראי לאוירת החפיפניקיות הכללית בארץ. אשמח לשמוע ולהבין כי אני טועה וכי אין כאן מגמה כזו כלל והטעויות והכמעט אמיתות הנם זמניים ויבואו על תיקונם.
הגיהנום של הראלים 58890
עד כמה שאני מבין לפי תפיסת הראלים כל פעולה של כל אדם מאז ראשית האנושות נצפית באופן קבוע בידי המכשירים של האלוהים , ויש שכר למי שפועל כפי שהאלוהים רוצה שיפעל ויש עונש למי שאינו פועל כרצונם של האלוהים , עונש שבהחלט אפשר להקבילו ל''גיהנום'' של האמונות האחרות . כך שטענתי בנושא בעינה עומדת.
הגיהנום של הראלים 58911
צר לי אלי, אבל אתה אינך יודע עדיין דיוק מהו, וחבל.
אנסה להסביר:
כל DNA אנושי חדש הנוצר על כדור הארץ, נרשם במחשבי הענק של האלוהים (אלו הבאים מהשמים ולא האלוהים המיסטי) וכך נרשמות גם כל פעילויותיו של אותו אדם. בסוף הדרך עושה המחשב מאזן. רוב רובם של האנשים הטובים והפחות טובים. הולכים בדרך כל בשר "כי מעפר באת ולעפר תשוב" יחידים שתרמו לאנושות באופן מאוד חריג ויוצא מהכלל, ושלא למטרות רווח אישי, והכוונה לכל תחומי החיים: מדע, אומנות וכו' חלקם, על פי קריטריונים שלא ידועים לנו עד סופם, יזכה להברא מחדש על פלנטת הנצחיים, זאת ע"י טכנולוגיה שעדיין לא בידנו. הזכרתי כבר נושא זה, זה לא מדע בדיוני, במספר מעבדות בעולם עובדים כבר על הנושא. של שכפול אדם עם זכרונותיו ואישיותו. זה כמו ללכת לישון בערב. ולקום למחרת בבוקר, עם גוף של בן 20 ולהמשיך את חייך. מבין המעטים שפשעו נגד האנושות פשעים חמורים כמו רצח עם ושואות למינהן
והעונש שקיבלו אם בכלל על כדור הארץ לא היה הולם את הפשע
ה- DNA שלהם ישמר לזמן בו יוחלט להחיותם מחדש על מנת להעמידם למשפט ולעונש הולם. בשום אופן לא מדובר בגהינום לפי משמהותו המיסטית של עינויים לעולמי עד. תחשוב על זה ותראה כי כאשר האנושות תגיע לטכנולוגיה הזו, אין ספק שהיא תשתמש בה בדיוק באותו האופן, מצד אחד לתגמל את אלו שקידמו את האנושות ומצד שני להעניש בחומרה את אלו שפשעו נגד האנושות בחושבם שמקסמום אם זה לא יצליח להם, תמיד יוכלו להתאבד ולברוח מעונש. סידור זה לבדו יביא לדעתי לחיסול הפשע, ולתנופה אדירה של מוחות הפועלים למען קידום האנושות. למעשה על הפלנטה שלהם העניין קצת יותר מדורג: אלו שהוחלט כי מגיע להם, נבראים מחדש לתקופת חיים נוספת של 750-1000 שנה (הארכת החיים נעשית ע"י סוג של השתלה גנטית אותה עוברים כל תושבי הפלנטה). רק מבין אלו שזכו לתגמול של שלוש תקופות חיים, נבחרים אלו הזכאים לחיי נצח (כמובן באמצעות טכנולוגיה) והם מועברים לפלנטת הנצחיים. שם בסיום כל תקופת חיים, המכונה משכפלת אותם מחדש ובאופן מיידי לגודל טבעי לתקופה נוספת וכך עד אין סוף. כמובן הדבר נעשה רק לאלו הרוצים בכך.
אני מאמין, על פי קצב ההתקדמות המדעית בתחומים אלו כי חיים ארוכים עד 1000 שנה יהיו זמינים לכל אחד על כדור הארץ תוך כחמישים שנה. והיכולת לשכפל אדם לגודלו הטבעי עם אישיותו וזיכרונותיו תיהיה זמינה תוך 60 עד 100 שנה. ברור שאז נעמוד בפני בעיות נוספות של אתיקה ומי יבחר את הועדה הראשונה וכו', בעיות שגם החוצנים התמודדו איתן בזמנם.
הגיהנום של הראלים 58912
יש איזה מדען או אמן שאולי שמענו עליו, שזכה לטיפול הזה?
הגיהנום של הראלים 58925
אין לנו מידע ספציפי על אומנים או מדענים. על פלנטת הנצחיים חיים היום כ- 8500 אנשים מכדור הארץ, בינהם כל נביאי הדתות השונות שהיו שליחים שלהם: משה ישו מוחמד בודהה ג'וסף סמית (המורמוני) ועוד.
עוד שאלות: 58927
עוד שאלות שמעניינות אותי: האם אפשר ליזום מפגש או תקשורת עם האלוהים (ואני משתמש במילה כפי שאתה משתמש בה)? האם הם מעדיפים לא להתגלות לפני כלל הציבור? אם כן, ואם לא, מדוע?
עוד שאלות: 58935
מנסיוננו אנו יודעים כי מסר המועבר לשני יהודים מביא ליצירת ארבע מפלגות, לכן הם החליטו לדבר דרך אדם אחד, איתו יש להם תקשורת טלפתית ישירה. הם מעדיפים לא לתת לנו סימנים מוחלטים על קיומם, מאחר והם מצפים מאיתנו להבין את עצם קיומם, הבנה הכרוכה בתהליכים נפשיים פנימיים, הבנה של אוניברסליות של אחדות המין האנושי, הבנה של אי אלימות כלפי השונה מאיתנו. הם רומזים לנו כל הזמן על נוכחותם, ע"י ספרים וסרטים בנושא המעלים את המודעות הכללית, גם אתרי אינטרנט כאלו כמו זה. סימני תבואה רבים. אלו שהוכחו כלא מזויפים. הופעות רבות של עב"מים ועוד
בכל אופן אנו מלמדים מספר סוגים של מדיטציות שחלק מהן מדבר על נסיון לתקשורת טלפתית עם האלוהים.
אנו כתנועה נפגשים אחת לחודש, כל שבת ראשונה של כל חודש בשעה 11.30 במלון אלכסנדר רח' חבקוק 3 ת"א פינת הירקון, הפגישות פתוחות לקהל, בין השאר אנו מסבירים מה מהות התנועה בוידאו ובהסבר פרונטלי. ראו עצמכם מוזמנים, אנו גובים תשלום סימלי לכיסוי הוצאות הכיבוד והשכרת המקום בסך 15 ש"ח, ומחיילים ונוער מתחת לגיל 18 8 ש"ח בלבד.
הפגישה הבאה בשבת הקרובה 2 במרץ.
הגיהנום של הראלים 58914
ואני שב ושואל: ונניח ועומדת לרשותנו הטכנולוגיה לשכפל אדם על זכרונותיו, האם זה *אותו* אדם או רק *יותר מתאום*, ואם התשובה השנייה מקובלת, אזי מדוע להעניש/לשבח אותו?

אגב, פושעים רבים ברחו מעונש גם בלי להתאבד - בצורות "משמרות חיים" הרבה יותר (מובוטו ססה-סקו למשל, שחיי ברווחה בפריס אא"ט). מדוע הדגש המוגזם על הסוגיה הנ"ל?
ועדיין המדובר כאן בשכר ועונש 58917
כמו שיש בדתות ואמונות אחרות. מי שחוטא בא על עונשו מי שעושה הטוב בעיני האלוהים זוכה לפרס . ואם כבר אז שאלה : האם גם הראלי הממוצע זה שאינו צדיק גדול האם גם הוא הולך כדרך כל עפר כמו הלא ראלי הממוצע או שמה צפוי לו גורל אחר?
ועדיין המדובר כאן בשכר ועונש 58931
נראה כי חוסר דיוק הוא נר לרגלך, תגובה זו שלך באה לאחר הסבר שלי שבו הסברתי לך שזה שונה תכלית השינוי ממה שהדתות אומרות. לפי מה שכבר הסברתי לא כל מי שחוטא נענש, רוב בני האדם פשוט מתים ללא שוב. כך שזה בכלל לא תואם לשכר ועונש של הדתות בהם האנשים הולכים או לגן עדן או לגיהינום על מדוריו השונים. לגבי הראלי הממוצא, דרכו ככל אדם אחר לא ראלי.
בדר''כ אני מוכן לענות על אין סוף שאלות, אולם לא על שאלות חוזרות הדשות שוב ושוב בנושא שמבחינתי הוסבר היטב וברור. אין אנו וכחניים. תפקידנו להציג את המסר לאנשים, כל אחד ישקול זאת על פי אמות מידה הגיוניות שלו, ויעשה עם זה כרצונו, לא הגיוני - השלך לפח, כן הגיוני עשה עם זה מה שמצפונך והמודעות שלך אומרים לך לעשות. אין כאן כל חובה או כפייה או מסיונריות.
אנו ארגון ללא מטרות רווח וכולנו מתנדבים.
מקריות קוסמית? 58968
רק היום הסתובבתי לי באבן גבירול בתל אביב , חושב על התשובות שקיבלתי מקובי דרורי לגבי הראלים , ואת מי אני רואה הולך מולי אם לא את מר דרורי עצמו ( עם הסמל של הראלים והכל ).
האם הייתה משמעות קוסמית לכמעט פגישה הזאת? מצד שני כמה פעמים הלכתי ברחוב והירארתי על דה ועל הא ולא נתקלתי באנשים הקשורים שבהם . אז לך תדע.
מקריות קוסמית? 59017
מעניין,באמת עברתי הערב באבן גבירול. אגב לא ידעתי שאתה מכיר אותי. חבל שלא עצרת אותי הייתי שמח להכירך. אין לזה כל משמעות קוסמית, אולם יש משהו בלתי מוסבר עדיין מדעית המחבר בסיטואציות מסוימות ובלתי נשלטות הכרתית, בין אנרגיות שונות, תרצה תקרא לזה גלי מוח וכו' של אנשים שונים. זה קרה לי הרבה. בפעם האחרונה זה קרה לי בדרכי לאונ' העברית, הוזמנתי ע"י אגודת הסטודנטים לתת הרצאה בנושא "ההיפותזה השלישית למוצא האדם" בדרכי לשם שוחחתי עם ידיד שהיה ברכב ואמרתי לו, (זה היה חלק משיחה ארוכה) שיכול להיות מעניין לפגוש את גיל חובב (זה מהתוכניות אוכל). בהרצאה צדה עיני אישה מבוגרת, שלפי הבעות פניה הבנתי שהיא מאוד מתעניינת בנושא. ואכן היא נגשה אלי לאחר ההרצאה ושיבחה את ההרצאה ואותי...למרבה ההפתעה הסתבר שזו אימו של גיל חובב. מה תגיד על זה?
ראומה אלדר, לא? 59024
כבודה, אחרי הכל, במקומו מונח. אגב, האם הגברת (אלדר?) יודעת שאתה מפרסם את עובדת ביקורה בכנס או שאתה *קצת* מפר את פרטיותה עכשיו?

וחוץ מזה, זו כמובן טענת "מקרה פרטי":
ראומה אלדר, לא? 59037
לא, ראומה אלדר היא דודה שלו, אחותו של משה חובב.
אימו נקראה "דרור", כשם עיתון ההבריש שהוציא לאור אביה, איתמר בן אב"י. (גיל חובב סיפר לי את זה!)
השעה חמש ושבע דקות 59065
קטעים איתם!
כך חולפת תהילת עולם 240486
(יש מי שיודע מה מקור הביטוי שבכותרת?)
שם אימו כשם משפחתו של קובי 59126
ראומה אלדר, לא? 59288
שלא לדבר על כך שאמו של גיל חובב נפטרה לפני שנים לא מעטות.
ראומה אלדר, לא? 240902
מומלץ הספר "מטבח משפחתי" של גיל חובב - מצחיק ביותר, ופותר את כל השאלות המשפחתיות שהועלו כאן.
וכבונוס - שלל מתכונים מסקרנים.
הספר באתר מיתוס: http://www.mitos.co.il/Book/BookFocus.asp?ID=100719&...
ראומה אלדר, לא? 240946
ועל אמו נכתב השיר "דרור" ששרה אילנית (והיה שיר הנושא של פסטיבל כלשהו, לא זוכרת איזה). הלחין שלמה ארצי(!).

"ואז לרגע שב הזמר,
שירי ציון קוראים לך דרור
והמיית הלב נכספת,
כמו אל אור.
וכשנגלית פתאום העיר
מצטעפות עיני בשיר
ואז לרגע שב הזמר".
ראומה אלדר, לא? 241045
מה שנחמד במשפחה הזאת, הוא שעל ארבעה דורות נכתבו שירים:
"אליעזר בן יהודה" של ירון לונדון ומתי כספי.
"אהבת איתמר בן אב"י"
השיר "דרור" שאני לא יודע של איזה פסטיבל היה שיר נושא, אבל הפסטיבל המזרחי בשנותיו האחרונות קיבל את השם דרור על שמה.
ושיר הנושא מתוך "עושים שוק".
ראומה אלדר, לא? 241046
גיל חובב למד איתי בכיתה.
אמו של גיל חובב נפטרה לפני 21 שנה 116547
אולי הראלים שיבטו אותה? 116548
ועדיין המדובר כאן בשכר ועונש 59191
אם דרכו של ראלי ממוצע היא כדרך כל בשר, למה לי להגיע לכנסים שלכם?
מלכוד 55 58995
"יחידים שתרמו לאנושות באופן מאוד חריג ויוצא מהכלל, ושלא למטרות רווח אישי, והכוונה לכל תחומי החיים: מדע, אומנות וכו' חלקם, על פי קריטריונים שלא ידועים לנו עד סופם, יזכה להברא מחדש על פלנטת הנצחיים, זאת ע"י טכנולוגיה שעדיין לא בידנו."
מדבריך אני למד שרק מי שתרם לאנושות ללא מטרות רווח יזכה לחיי נצח.
הזכיה בחיי נצח היא גם רווח.
משמע, שברגע שאני מאמין לראליזם אינני יכול לזכות בחיי נצח כי כל תרומה שלי לאנושות תהיה בשביל מטרת רווח (חיי נצח) והיא תיפסל.
אם כך, למה להיות ראלי?
מלכוד 55 59019
טוביה היקר
זה באמת מעגליות מעניינת ונחמדה, אולם התכוונתי לרווח כספי עלי אדמות. אם זה מעניין אותך תוכל לקרא את הספר, יש בו קצת יותר פירוט בנושא שלא ראיתי מקום להכנס אליו בפורום זה.
''התנ''ך האמיתי '' של מר יהודה 58842
שימש כהשראה לכתיבת מאמר זה.
אשר לספר השני אני מודה ומתוודה שלא שמעתי עליו ואשמח מאוד לקבל עליו פרטים נוספים.
ספר הכפירה 58906
עוד ספר מעניין שנכתב בהקשר זה הוא ספרו של יהושע עציון "ספר הכפירה " שהופיע ב-‏1999 בהוצאת תג וגם הוא יוצא מנקודת ההנחה שאת האירועים והניסים המתוארים בתנ"ך יש ליחס להשפעתה של חבורת חייזרים. אם כי באופן מוזר מה לאחר שמר עציון מציג את ההיפותיזה הזאת בפרקים הראשונים של הספר הוא נוטש אותה ועובר לפירוש קונבנציונלי באופן יחסי של סיפוריט תנ"ך שונים דהיינו מעבר לבריאת האנושות והמבול , החייזרים אינם נוטלים יותר חלק בעיצוב האירועים בתנ"ך כפי שהוא מבין אותו , ונעלמים למעשה מהספר.
עוד על ספר זה אפשר למצוא כאן :
לדברי מר עציון ספר זה הוא נדיר ביותר כיום מאחר שההוצאה שהוציאה אותו לאור קרסה לפני שהופץ , ועותקים אפשר להשיג רק אצלו.
לפני ספר זה מר עציון כתב גם את הספר "התנ"ך האבוד" שמציע כרונולוגיה חדשה ושונה לסיפורים המקראיים מזאת המקובלת בחוגי הארכיאולוגיה , ופרטים נוספים על כך אפשר למצוא כאן :
מדענים מתנגשים :
דיון 760
''התנ''ך האמיתי '' של אורי 59077
יהודה הופיע בהוצאת גל ב-‏1999.וכאמור שימש בהשראה למאמר זה , דהיינו הקריאה בו עוררה בי מחדש את העניין בנושא "האסטרונאוטים הקדומים" שהיה רדום אצלי במשך שנים רבות.
הספר הוא מעין סיכום של תיאוריות שונות לגבי המעורבות של חייזרים בתנ"ך עם מגוון של ציורים וכו'. הוא גם מסתמך רבות על התיאוריות של וליקובסקי ודיויד רול על כך שיש לנות אתה כרונולוגיה התנכית .
למרות שאין בו מקוריות רבה הרי הוא אחד הספרים הכתובים בצורה הברורה ומובנת ביותר מסוג זה שקראתי , אולי רק פון דניקן עצמו יכול להתחרות במר יהודה בחיות של סגנונו. אם יש מישהו שרוצה לקחת ספר כלשהו כנקודת הפתיחה להכרות עם רעיונות אלה הרי זהו הספר המומלץ.
כאשר המחבר מגלה מקוריות אין זה דווקא בתיאוריות הקשורות לחייזרים אלא בנושאי פרשנות תנ"ך"מסורתיים". הוא מעלה את הרעיון המעניין באמת שיצחק אבינו לא היה כלל בנו של אברהם אלא בנו הביולוגי של אבימלך המלך הפלישתי של גרר שלקח את שרה לאשה לזמן מסויים.
אם זאת מציין יהודה אין זה משנה ולא כלום , יצחק נושא את הגנים של תרח אבי אברהם שכן שרה הייתה אחותו החורגת של אברהם מצד אביו ומכיוון שהוא נולד אצל אברהם הוא עדיין בנו החוקי ולא הביולוגי .
והמסקנה מכל זה שבכולנו יש דם פלישתי דרך יצחק ואביו אבימלך.רעיון שאם הוא נכון הרי יש לו השלכות מרחיקות לכת באמת.
''התנ''ך האמיתי '' של אורי 59097
לי נראה דווקא שהחשיבות של סיפורי האבות היא בפרספקטיבה שהיא נותנת לנו על דעתם של העברים על עמי האיזור האחרים. למשל, מואב ובני עמון שמתוארים כתוצרי מואב ובן עמי, שנולדו מגילוי עריות במשפחת לוט, לעומת ישמעל, אבי הישמעלים, שמתואר כבן שפחתו של אברהם. השוואה לסיפורי האבות של עמים אחרים באיזור הייתה יכולה להיות מעניינת.

אגב, שאלה נוספת היא, האם מואב ובני עמון היו רואים ברעיון שהם תוצר של גילוי עריות עלבון? האם יתכן שהראיה בגילוי עריות כדבר שלא-יעשה התפתחה ככלי דתי בלוחמה תרבותית עם המואבים ובני עמון, למשל?

כלומר, לדעתי, אם היה מתברר שהיה _סיפור_ כזה (כי לא נראה לי שהדברים המתוארים אכן קרו בפועל, באותה מידה שלא נראה לי שהרקולס נלחם במפלצת רבת-ראשים שגידלה שני ראשים על כל אחד שכרת), זה יכול להוות מהפיכה מסויימת בראייתנו את ראיית העברים את עצמם.
''התנ''ך האמיתי '' של אורי 59114
מן הסתם אם היו אירועים אמיתיים מאחורי סיפורי האבות הם לא התרחשו בדיוק כפי שנכתבו. שהרי הסיפורים הועלו על הכתב מינימום של מאות שנים לאחר הזמן שאותו היו אמורים לתאר. יש חוקרים שמגדירים אותם כבדיון גמור , ויש חוקרים שחושבים שיש אירועים אמיתיים כל שהם מאחוריהם , אבל שכבר קשה מאוד לשחזרם.
נכון הסיפורים על עמון ומואב מתארים את דעתם של הכותבים על בני העמים האחרים . אבל שים לב שדיעה זאת זאת איננה שלילית ושוללת לחלוטין כפי שאפשר היה לצפות וכפי שנראה ממבט ראשון.
למשל מהסיפור על יעקב ועשיו הרושם שנוצר על יעקב אבי עם ישראל הוא של נוכל רמאי מוג לב , ושל עשיו בתור איש פשוט ותמים שמרומה בידי בני משפחה שהוא בוטח בהם ( אימו ואחיו). זה שאחר כך דורות שלמים של מדרשים ניסו להפוך את הכתוב לתיאור של מאבקו של הטוב יעקב ברע עשיו אינו משנה ולא כלום.מי שכתב או ערך את הסיפור במקור לא בהכרח ניסה להשחיר לחלוטין את פני האדומים שעשיו היה אביהם . מי יודע אולי הוא שילב בסיפור פרטים מגרסה אדומית כל שהיא על המאבק בין יעקב ועשיו שבה עשיו היה האיש הטוב המרומה ויעקב האיש הרע הנוכל הבוגדני.
''התנ''ך האמיתי '' של אורי 59116
זו הסיבה ששאלתי אם יתכן שהטאבו על גילוי עריות היה מאוחר יותר למען מטרות כאלה.
אבל לא משנה. כן, בהחלט מעניין המקור לדמות היהודי הנוכל.

אגב, מדוע העמלק נחשב לכל כך שנוא, אם כבר מדברים על עמים מתקופת המקרא?
העמלקים 59233
שאלה טובה מאוד. העמלקים מופיעים ממש רק פעמיים במקרא . פעם אחת בתור שבט מעין בדואי שתוקף את בני ישראל במדבר ,ולכן מוטלת על ישראל הדרישה לרדוף אותם לנצח.
יש לציין שהדעה המקובלת היום בקרב חלק גדול מהחוקרים שרוב סיפורי יציאת מצרים הם בדיון גמור ( ייתכן לדעתם שהייתה יציאת מצרים של קבוצה כלשהיא קטנה בהרבה מהמתואר בתנ"ך אולם אין זה ברור עד כמה אירוע זה הקביל לסיפורים עליו בתורה).ואם כך יתכן שהאירוע של התקפת עמלק גם הוא היה בדיוני.
ובפעם השניה הם מוצגים בימי שאול כעם ששאול מנהל עליו מלחמה ונאלץ להשמידו לפי דרישת שמואל הנביא. וגם כאן יש הטוענים שכל האירוע הזה כמו רוב סיפורי שאול הם בדיוניים.אבל נראה שכאן יש לסיפורים בסיס היסטורי כלשהוא
יש התיחסות לעמלק במגילת אסתר דרך המן "האגגי" דהיינו צאצא של אגג מלך העמלקים בימי שאול ( שהשמדת עמו היא כנראה הסיבה לרצונו להשמיד את היהודים). אלא שהקונצנזוס הוא שמגילת אסתר היא סיפור בדיוני.
נשאלת השאלה : אם כל הסיפורים על העמלקים היו בדיוניים ,מה מקור השנאה הלוהטת לעם הזה ? ומי הם היו בכלל ? והאם בכלל היו? ואולי היו מעין "שעיר לעזאזל " שהומצא בידי עורכי התנ"ך מסיבה שכבר איננו מבינים אותה?
דעתי היא שככל הנראה היו עמלקים וככל הנראה היו אוייבים של עם ישראל בימי שאול . אבל מה מקור השנאה הלוהטת הנצחית דווקא אליו זאת אפשר יהיה לקבוע רק אם נוכל לנסוע בזמן לתקופת התנ"ך.
העמלקים 73836
אני מכיר מישהו שטוען ברצינות שזיהה את מקום "עיר העמלק" מספר שמואל, באחת החורבות מדרום לערד.
טריסטראם הבריטי, שעבר באזור במאה ה-‏19 למד מהבדווים ששם המקום אלעַמלק, כמו כן בספר שמואל יש קריאה לשבט הקיני לסור מתוך עמלק.
אזור "נגב הקיני" המופיע בספר יהושע מזוהה עם אזור נחל קינה מדרום לערד. מה שאולי מחזק את זיהוי עיר העמלק באזור זה. לדעתי יש בהחלט בסיס לזיהוי הגיאוגרפי הזה, ומסתבר שבאזור ערד-דימונה, שהוזנח שנים רבות ע"י המטיילים, נשמרו שמות רבים המופיעים בנחלת שמעון בספר יהושע.
הערות לנאמר במאמר על הראלים 58857
Dear Mr. K. Drory
It's interesting and imaginative . But one may always ask, who created these aliens. Other aliens? Infinite regression?
Why don't they tell who created them
Second, I am not rich. could the aliens help me clone my sweet-hearts when the time is ripe?
לא עשיר? 58860
אתה לא מקבל תמלוגים על כל פעם שאתה מזכיר את הספר שלך חלוקת קשב (צ'ינג צ'יננננג..)?

לא לא. אני דווקא בעדך מיכאל.
והשאלות ששאלת את מר דרורי מעניינות גם אותי.
הערות לנאמר במאמר על הראלים 58873
מכאל היקר, הם כן אומרים זאת, ואף כותב הכתבה הזכיר זאת. הם טוענים כי החיים ביקום היו תמיד, הם נבראו ע"י חוצנים שהגיעו לידע בהנדסה גנטית, כשהם הגיעו לידע הזה הם יצרו אותנו, ואנחנו אם לא נשמיד את עצמנו, נברא אחרים על פלנטות אחרות, תוך זמן לא רב. לנאסא, יש אף תוכנית מפורטת כזו הנקראת טרהפורמינג. אגב הספר קיים ב48 שפות וכמובן גם באנגלית, אם הנושא מסקרן אותך אתה מוזמן לקרא אותו.
הערות לנאמר במאמר על הראלים 58876
מצד אחד אתה טוען שהחיים ביקום היו תמיד.
מצד שני אתה טוען שהם נבראו ע"י חוצנים.
מנין החוצנים הללו? ועוד דבר: בפעם האחרונה שבדקתי, התוכנית של נאסא היא ליצירת תנאים דומים לכדוה"א במקומות אחרים ע"י שעתוק חיים מכאן, ולא "בריאה." ובכל מקרה, לא יווצרו שם תחליפים לבני אדם.

בכלל, מדוע שניצור תחליפים לבני אדם? מה האינטרס שלנו לעשות זאת?
הערות לנאמר במאמר על הראלים 58880
נכון זה לא סותר. החיים היו ביקום תמיד, בשרשרת ארוכה של בריאות ע"י חוצנים שכל אחד בזמנו הגיע לידע המסוים, אחורה עד אין סוף. זו הבעיה שלנו שלמרות שאנו כבר מבינים אין סוף בחלל, עדיין אנו מתקשים לעכל אין סוף בזמן. הפילוסוף היווני הרקליטוס שחי 500 שנה לפני הספירה הבין רעיון זה, והוא אמר כך "כלום לא נוצר, כלום לא אובד, הכל משתנה מצורה לצורה"
נאסא לא מחפשת לברא תחליפי בני אדם, הכל רק למטרות מחקריות, הם אפילו מחפשים גן שיאפשר לאותו יצור אנושי לצרוך מעט חמצן. מה שיקרה בסופו של דבר (מבלי שזו תיהיה הכוונה הראשונה) תיווצר אוכלוסיה שתתפתח לאנושות חדשה. כך בכל אופן קרה כאן על כדור הארץ. גם אז הכוונה הייתה לעשות ניסוי וזהו.
החוצנים המכונים אלוהים (אלו הבאים מהשמים) באים מפלנטה הנמצאת בגלקסיה שלנו. מיקומה המדויק ומרחקה מאיתנו מפורט בשיר השירים שבספר הזוהר, נידמה לי שכרך 19 בתרגום הסולם (למתעניינים).
המפץ הגדול ? 59152
היקום הוא בעל גיל סופי עד כמה שאני יודע (12 מיליארד שנה פחות או יותר) האם זה לא סותר את הטענה שהחיים היו קיימים "אחורה עד אין סוף" ?
האם קבוע האבל לא תקף גם לגבי חיזרים ?
Can Fatcat raise from the dead 58861
Dear Mr. K. Drory
I once had a cat named Fatcat that I loved very much.
When he died, I left myself a bunch of his white hair
Will there ever be time when I can make him alive again?

See the memorial for my long-dead love at the virtual cemetery

http://catless.ncl.ac.uk/vmg/petF/Fa.html
Can Fatcat raise from the dead 58872
מכאל היקר, רק בשבוע שעבר התפרסמה כתבה על שיכפול חתול, כחית מחמד, ידוע לי שקיימות כמה חברות מסחריות, שעובדות על הנושא של שכפול חיות מחמד, קצת סבלנות זה יהיה זמין לדעתי תוך מספר שנים מועט.
Can Fatcat raise from the dead 59029
סיפור שיעניין מאוד את מיכאל ואולי גם אנשים אחרים בנוגע לשיכפול חתולים כחיות מחמד יש כאן :
שימחת זקני 58862
אמי שמרה מעט מעורלתי.

עתה בגרתי ואינני גר בבית הורי וברצוני להנעים עליהם את ימיהם. האם תוכל לעזור על ידי בריאתי המחודשת.

בקשה נלווית, האם ישנה דרך לברוא גם כפילה לאחותי, שממנה לא נשמרה שום עורלה אך ייתכן ובבויידעם נמצא משהו.
שימחת זקני 58934
תתחיל לעבוד ולחסוך כסף. בעוד 60 שנה בערך תוכל להשתכפל כאוות נפשך, על פי הבטחת הראלים.
58999
אני בטוח שמר ראל משוכנע מאד במה שהוא אומר, אבל מה זה נוגע לי?
אם אותם חוצנים שבראו אותי רוצים שאני אאמין להם שהם בראו אותי עליהם להוכיח לי את זה. ק"ו אם הם רוצים לגרום לרבים להאמין בכך. אם כך הם חייבים להתגלות לקהל רב ולהראות באמצעים שלא ינתנו להפרכה שהם אכן בראו אותנו.
למרות שאני באופן אישי דיברתי עם אלוהים כמה פעמים (ואני לא היחיד, יש בימינו כל מיני כדורים שעוזרים לזרז את המפגש הזה.), כל עוד אני לא מקבל הוכחה אמיתית לסיפורים של ראל, אני לא רואה שום סיבה להתייחס לתאוריות האלו ברצינות.
אמונה לעומת הבנה 59020
טוביה היקר, זה באמת לא מעניין אותנו לנסות לשנכנע איש. אלא אך ורק, כפי שהסברתי מספר פעמים, להביא את המסר לפני האנשים, ''אלו שעיניים להם יראו והמבינים יבינו''. מעבר לכך נראה לי שלא ניתן להעריך נכונה את דברינו מבלי לקרא דברים אלו, ולכן אין זה רציני וגם לא מכובד לשלול משהו שיש לך עליו פחות מפרור. אתה יכול להגיד שזה בכלל לא מעניין אותך לקרא, זה בסדר זה לגיטימי. אבל לשלול ללא ידע, זה מאוד שטחי. אגב, בהתייחס לדבריך כי דיברת עם אלוהים - בעברית זה נקרא תפילה, אולם כאשר אלוהים מדבר איתך - זה כבר מחלת נפש.
אלוהים בצלחת מעופפת 59202
אם אותם חייזרים (סליחה, חוצנים) רצו שהאנשים יאמינו בהם ויראו את האור, אבל כל מה שהם יכלו לעשות זה להגיד את האמת לאדם בודד, דבר שלא אמור לשכנע אנשים הגיוניים-הרי שהם לא מי יודע מה חכמים. או שאולי הם רק רוצים את ההמונים הנבערים שמושפעים מכריזמה ומדמגוגיה. זו הסיבה שאני שולל את הראליזם על הסף, כי אין לי שום הוכחה אליו, ולא משנה כמה מתוחכם ונכון הוא נשמע.

''כאשר אלוהים מדבר איתך - זה כבר מחלת נפש''
לא אני אמרתי את זה (או שזה שונה כשמדובר בחייזאופס-חוצן).
אינטפדת אינטר-גלקטיקה ! 59208
קובי דרורי יקר. אותי שכנעת מעל לכל צל של ספק סביר ובלתי סביר בקיומם של אותם חוצנים. העניין הוא שהתאורים השונים של אותם חוצנים מאירים אותם כחולרות לא קטנים.

אותו גזע סנוביסטי של חללזירים, סליחה, של חוצרנים לוקח לעצמו יותר מדיי סמכויות וזכויות לגבי עתידו של המין האנושי ככלל וכפרטים.

הגעתי אל המסקנה שאני מגדיר בזאת את אותו גזע אדונים כאויב המין האנושי ובזאת אני מכריז על מלחמה בין-גלאקטית כנגד הכובש החיזרי.

אני יודע שהאנושות נחותה מבחינה טכנולוגית, אך הצדק הוא לצידנו ! WE WILL PREVAIL !

בהזדמנות זאת אני קורא לכל אדם באשר הוא אדם להצטרף אל מחתרת לוחמי החופש ולהלחם בכל אמצעי (למרות הדלות שביכולתנו) כנגד הזרים אשר כופים עלינו את ערכיהם.

זה הזמן לקסונופוביה אמיתית בריאה, תרתי משמע !

עלינו אף לקיים דיון לגבי גורלם של משתפי הפעולה האנושיים עם אותו גזע כובש אכזר ! החיזרים מבטיחים להם גן עדן בצורה של חיי נצח ? אנו צריכים להבטיח להם גיהנום !
הערות לנאמר על ידי הראלים 176450
אולי לדובר-בכוח של התנועה הראלית בישראל יש מה לומר על זה?
תגובה 176448

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים