למדנו משהו 600989
>>וכך, יריבו של סופרמן הוא לקס לותר, המדען המיליונר, יריבו של בטמן הוא הג'וקר, X מן נלחם במגנטו, וכו' וכו'. היריבים ה"טובים" והמרשימים ביותר הם אלו שנדמה כאילו כשרונותיהם משקפים את כישרונות הגיבור ובה בעת הם היפוכם

העיבודים הקולנועיים לגיבורי העל המצוירים נראה שגברו בעשור שחלף וכך זכיתי להתוודע לדמותו המעניינת של מגנטו.

דרך אגב, עוד מישהו חושב כמוני שבאחרון בסדרת האביר האפל גברה הפלצנות והאפילה סופית על העלילה, האקשן, הדיאלוג, וכל שאר הדברים שעושים סרט טוב?
למדנו משהו 601042
בנוגע לאביר האפל - אני לא חושב כמוך. קצת לא נעים להתווכח מילולית עם הטענה במונחים שלך, שמעמידים זה מול זה ''פלצנות'' לעומת ''מה שעושה סרט טוב'', אבל אתגבר, ואניח שב''פלצנות'' כוונתך להתייחסות למשבר החברתי-כלכלי של עולמנו הנוכחי, ולקצת פסיכולוגיה (ולו ארכיטיפית)). אלו הדברים שכשצפיתי בסרט גרמו לי להרגיש שהסרט מדבר גם לאיטנגלינציה שלי, שהוא נותן לי קצת גירוי אינטלקטואלי ולא רק רוצה להעביר לי זמן בכיף. את ג'יימס בונד מיצינו בשנות השבעים.
למדנו משהו 601208
בפלצנות אני מתכוון להכפפת הסרט למה שקראת דיבור לאינטליגנציה, וגם להעמדת האמירה האמנותית לפני העקביות של הדמויות שכבר למדנו להכיר: שבירת הדיסטנס הלא מחוברת של אלפרד, המניעים הקלושים של בני הבליעל, המיעוט היחסי של קטעי האקשן.
גם בסרט הקודם באטמן התייסר. באטמן תמיד מתייסר. אבל קודם הוא עשה את זה עם הרבה יותר סטייל.

המינון שהבמאי מכניס מהתבלין שנקרא אמנות לתוך הסרט חייב להיות מדויק, אחרת הוא מקדיח את התבשיל.
הדוגמה הטובה ביותר שאני יכול להביא היא טרי גיליאם [ויקיפדיה]. ההבדל בין הפלופים של מינכהאוזן ופישר קינג לבין 12 קופים המופלא.
עין האייל 610976
מבלי להיכנס להגדרות משורש פ.ל.צ., גם אני חושב שהסרט האחרון היה בינוני מבחינת העלילה, הדמויות (טוב, אשת החתול היתה מגניבה), האקשן - אולי פשוט כי קרבות אגרופים לא עושים לי את זה - הרעים, וכן הלאה. היו לו גם רגעים טובים, כמובן.
והרחבה נוספת בענין תגרום לפתיל להראות כשייך לאתר אחר אם גם מקביל משהו - מישהו דיבר כאן לאחרונה על יקומים מתנגשים?

מצד שני, מבחינתי פישר קינג מופלא גם הוא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים