לא הפסד גדול. 602959
סגירתו של מעריב היא לא הפסד מבחינה תקשורתית. חקירות, חשיפות, אתגר לשלטון, לא ממש היה שם בעשור האחרון. כתבלבות חצר בנוסח בן כספית או מקארתיזם ציוני בנוסח בן-דרור ימיני זה לא מה שיחסר לתיקשורת. בשביל זה יש זיבלון שמחולק חינם.
לא הפסד גדול? 602963
זה לא היה קלמן ליבסקינד מ"מעריב" שפרסם לראשונה תחקיר על ענייני הקרקעות בעמיקם של גלנט? סוף הפרשה, כידוע, היה ביטול מינוי של רמטכ"ל, לראשונה בארץ. נראה לי דווקא כמו הישג עיתונאי לא רע.
לא הפסד גדול. 602990
התמעטות כלי התקשורת היא בהחלט הפסד מבחינה תקשורתית.
לא הפסד גדול. 602992
זה נכון רק אם המדידה הנה כמותית-מספרית.
כשלעצמי, אני מעדיף את המדידה האיכותית.
לא הפסד גדול. 603030
בהתחשב בקו הנקוט על ידי מירב אמצעי התקשורת, הייתי קורא‏1 לפרסום כתבותיו של ימיני פלורליזם ציוני.
לקרוא לו מקארתיזם מעיד על הכותב יותר מעל הכתב.

1 ואני אכן קורא בעניין את ימיני, לדעתי יש לו מה לומר והוא בד"כ מביא גם נתונים ועובדות. הפולמוס ההדדי בינו לבין גדעון לוי ראוי היה לקריאה לכל קורא הארץ‏2.
2 כמוני למשל.
לא הפסד גדול. 603031
איזה פלורליזם הוא מייצג בדיוק? תומכי 'שלום תמורת שלום' לצד תומכי תנועת 'אם תרצו'? על המקארתיזם שלו כתבתי כאן כבר לא פעם. מי שבודק ורודף אנשים על סמך התאמת דעותיהם לנראטיב הישראלי האפולוגטי (הנקרא בפיהם 'ציוני') ומכריז עד כמה הם מסוכנים למדינת ישראל, בהחלט ראוי להיקרא מקארתיסט.
לגבי הנתונים שהוא משתמש בהם ודרך הצגת העובדות שלו, בהחלט ראוי לבדוק אותם ולא לקבל אותם כמובן מאליו. ראה למשל כאן.
לא הפסד גדול. 603033
מאחר והוא מצהיר בגלוי, חזור והצהר, על תמיכתו הבלתי מסוייגת בפתרון שתי המדינות לשני עמים, הרי המשפט הראשון שלך כבר לא מסתדר עם העובדות.
מי שבודק עיתונאים וחושף את שקריהם נשמע לי לגיטימי מאוד. גם אני חושב שגדעון לוי פוגע במדינת ישראל, ועדיין אני מקבל אותו כחלק מהדמוקרטיה בה אנו חיים.
אכן ראוי לבדוק את הנתונים שלו, וודאי שאני לא חושב שהוא טלית שכולה תכלת, אבל לפחות הוא טורח לנסות ולהסתמך על נתונים, גם אם לא תמיד מלאים, כצפוי.

אני כלל לא מתפלא שהוא לא כוס התה שלך, בחושי הטלפתיים יכולתי לנחש זאת מראש, משום מה.
לא הפסד גדול. 603034
ואני רוצה גם לשים פה את תגובתו של ימיני למאמר שהפנית אליו, מתוך אותו קישור. לטעמי עצם התגובה העניינית, המפורטת והדי לא מתלהמת, מעידה עליו לא מעט, ולא רבים מהעיתונאים בארץ, כולל כאלה שהוזכרו בדיון הנוכחי, מנהלים כך את עניניהם:

3 ביוני 2012 בשעה 8:40
"הנתונים שפרסמתי על מספר המסתננים לישראל עוררים כאן ויכוח מאוד סוער. אדלג גם, ברשותכם, על הנימה הכל כך גזענית שיש לכותב המרכזי ועוד כמה, נגד כל דבר שכותב מישהו שאינו שייך לזרם המחשבתי שלו, ואנסה לענות באופן ענייני לטענה שהועלתה:
ובכן, הכל תלוי בבסיס הנתונים. כל מי שעבד פעם עם איסוף שיטתי וענייני של נתונים, לצורך מחקר השוואתי, יודע על מה מדובר. בסיס הנתונים היחידי הרלבנטי והעדכני הוא זה שאני השתמשתי בו. ומדוע הוא היחידי שרלבנטי? משום שגם ה-UNHCR ממשיך להשתמש בו בדף הבית של כל מדינה בנפרד.
הנתונים שאתם מציגים מתייחסים לבסיסי נתונים אחרים ולהגדרות שונות. גם בישראל, למשל, יש עוד מאלה אלף שוהים בלתי חוקיים. הם לא חלק מההגדרה של UNHCR ולא שלי. זה גם לא אומר שאני מקבל או לא מקבל את ההגדרות של UNHCR. אבל כדי ליצור בסיס נתונים אחיד, השתמשתי בפרסום הרציני היחידי שעובד על בסיס אחיד. זה לא מה שעשו אלה שביקרו אותי. הם עירבו מין בשאינו מינו.
אפשר ללמוד מממצאים אחרים, כמו אלה שהוצגו על ידי כותבים אחרים, שככל שנשארים עם אותו בסיס נתונים, התוצאות דומות לשלי. למשל, ברבעון הראשון של 2011 יש 130 בקשות למיליון נפש באיחוד האירופי. השוו זאת לישראל, עם 6,000 או אפילו רק 4,000 מסתננים/פליטים ברבעון הראשון של 2011, על 8 מיליון נפש. אין צורך להמשיך. זה ברור שישראל במקום הראשון, כשבסיס הנתונים שווה.
ועוד משהו. כבר תקפתם אותי בעבר על עובדות. כשאני טועה – אין לי בעיה לתקן. כשהתברר שאתם טעיתם – בעניין מזכ"ל הליגה הערבית, שכן אמר שצריך להשמיד את ישראל, לא מצאתם לנכון לתקן. כך שנאה דורש ונאה מקיים.
אני מניח שגם בעקבות הפוסט הזה תזכו אותי במטר של קללות וחרפות. חבל. זה לא מוסיף לכם כבוד. מרוב "דמגוג" ו"פשיסט" לא מצליחים לשמוע מה אתם אומרים, גם שיש לכם מה לומר. ותתפלאו – לפעמים יש לכם גם טענות ענייניות. תנסו להסתפק בהן. זה יעלה את רמת הדיון. ככל שיש לכם עניין בדיון."
לא הפסד גדול. 603035
מי שמזהיר מפני סכנה ראוי להערכה.
לא טבעי לצפות, שהוא יזכה להערכה של אותו אדם המהווה מקור לסכנה.
לא הפסד גדול. 603036
"על המקארתיזם שלו כתבתי כאן כבר לא פעם" -
א. חזרה מרובה על דברי הבל אינה הופכת אותם בשל כך בלבד לדברי אמת.
ב. גם האמת צריכה להיות (נו, לעתים לפחות) אופציה עבורך ועבור דומיך.
לא הפסד גדול. 603054
עזוב ארז,לא מבינים אותך,
"איזה פלורליזם הוא מייצג בדיוק?" -המשפט הזה מראה על הבנה עמוקה מאוד מאוד של מושג הפלורליזם,על גבול הטביעה.
לא הפסד גדול. 603037
לא פעם ולא פעמיים ה"עובדות" שימיני הביא התבררו כשקרים, סילופים או עובדות חלקיות. אותו הדבר אפשר (וראוי) להגיד גם על לוי, מה שהופך את הפולמוס ביניהם‏1 למנותק מהמציאות במידה משעשעת.

ובלי קשר, מקארתיסט הוא מי שעוסק בסתימת פיות של אנשים שהוא לא מסכים איתם, גם אם כל העובדות שימיני היה מביא היו נכונות, הוא עדיין היה מקארתיסט רק בגלל העובדה שהוא עוסק בסתימת פיות.

1 ואולי כדאי היה להוסיף כאן קישור לראיון של ג'ון סטיוארט עם קלינטון, שמדבר קצת על כמה השיח הפוליטי שם (כמו בישראל) הפך להיות מנותק מעובדות ונתונים, אבל מסיבות טכניות אני לא יכול, אז תדמיין קישור כזה.
לא הפסד גדול. 603038
"... הוא עדיין היה מקארתיסט רק בגלל העובדה שהוא עוסק בסתימת פיות" - ולזה אתה קורה "עובדה".
לא הפסד גדול. 603039
כן.

אם הייתי קורה לזה "פיל" הייתי כותב "הוא עדיין היה מקארתיסט רק בגלל הפיל שהוא עוסק בסתימת פיות" אם הייתי קורה לזה "שפורפרת" הייתי כותב "הוא עדיין היה מקארתיסט רק בגלל השפורפרת שהוא עוסק בסתימת פיות". אם הייתי קורה לזה "אריה" הייתי כותב "הוא עדיין היה מקארתיסט רק בגלל האריה שהוא עוסק בסתימת פיות". יש לך בעיה עקרונית בהבנת הנקרא או שמאחורי השאלה הטריויאלית הזאת מתחבא לו איזה רצון אמיתי ללמוד משהו חדש?
לא הפסד גדול. 603041
רק חשבתי שמי שטוען שזולתו אינו מקפיד לדייק בעובדות, יקפיד הוא עצמו בכך.
אבל זו צפייה מוגזמת ממך ומדומיך (קל לנחש שאתה עוד סמולני), כנראה.
לא הפסד גדול. 603042
אז לא התכוונת לשאול אם אני קורה לזה עובדה, אלא התכוונת להגיד שזאת עובדה לא נכונה? האמנם?

אם כן, האם אתה רוצה שאתן לך ביסוס, או שאתה כבר יודע שהיא לא נכונה ולא תתן לעובדות לבלבל אותך?
לא הפסד גדול. 603045
אני נמנע מלבקש ממך לבסס את טענתך, כי ברור לי שזו בקשה מוגזמת מאד מאדם הטוען, כי בן דרור ימיני עוסק בסתימת פיות.
(חבל שלא מצאת לנכון להודות או להכחיש שאתה סמולן. ואם זה מפריע לך, לא אכפת לי שתודה או שתכחיש שאתה רק שמאלן).
לא הפסד גדול. 603046
"להודות או להכחיש"?

כאן זה בית משפט? להיות שמאלני, יש איזה חוק נגד זה?
לא הפסד גדול. 603052
למרות שגם אני מזועזע - אהבתי ...
לא הפסד גדול. 603055
עוד לא, עוד לא...
לא הפסד גדול. 603057
התגובה מעלי היתה בתגובה למזועזעת, תגובה 603046
לא הפסד גדול. 603109
בגלל שיש לך נטיה להמציא מילים משמעות חדשה, אולי כדאי שקודם תסביר לי למה אתה קורא ''שמאלן'' ולמה אתה קורא ''סמולן'' ואז אולי אני אוכל לענות לך.
לא הפסד גדול. 603142
אתה כנראה לא חיית כאן בשלושים השנים האחרונות (מאז שמאיר עוזיאל הסביר את ההבדל בין סמולן לבין שמאלן והביטוי הפך נפוץ)
מקור המלה שמאלן היא בשמאל. השמאלן הוא אדם המחזיק בדעות שמאליות מדיניות (בישראל בד"כ הכוונה לכך שהוא בעד הקמת מדינה ערבית נוספת בארץ ישראל המערבית, נגד זכותם של יהודים לרכוש אדמות במולדתם ההיססטורית וכו') ו/או בדעות שמאליות כלכליות (סוציאליזם, "ממשלה גדולה" וכיו"ב), וזאת מתוך ראיית עולם סדורה (אם כי שגויה). דוגמאות עכשוויות לשמאלנים בדרגות "שמאל" שונות: בן דרור ימיני, שלי יחימוביץ', דב חנין ועוד, שהם יריבים אידיאולגיים קשים אך ראויים לכבוד.
לעומת זאת, מקור המלה סמולן הוא בביטוי האנגלי small minded. הסמולן הוא אדם בעל יכולת אינטלקטואלית ירודה ועקב כך רגשי נחיתות מול השמאלן. עם זאת, מתוך רצונו להשתייך ל"שבט הלבן" (מתוך מניעים מעמדיים או כספיים) וכדי לבדל עצמו ממי שהוא רואה כ"נחות", הוא מאמץ ללא שאלות את העמדות שהוא רואה כ"נכונות" - שנאת חרדים, שנאת יהודים שבחרו לגור (או נולדו) ביו"ש, שנאת יהדות בכלל ומנהגים יהודיים בפרט, שנאת הלאומיות היהודית, או כל דעה אחרת שהוא שומע בסביבתו ונשמעת לו כ"בון טון" - ללא קשר לאידיאולוגיית שמאל אמיתית. דוגמאות לסמאלנים - ארז לנדוור (ורבים מהכותבים כאן באתר), אריאנה מלמד, יריב גוגלהיימר.
וכמובן שזו לא תופעה שקיימת רק בשמאל, גם בימין יש אידיאולגים בעלי משנה סדורה ומולם "תאבי הג'ובים" (כלשונה של לימור לבנת) שכל מה שמעניין אותם הוא ההשתייכות השבטית ו/או הרווח הכלכלי.
לא הפסד גדול. 603150
הממ. אתה כנראה לא קראת עיתונים בשלושים השנים האחרונות. אבל דמיון פורה יש לך בהחלט.

הביטוי רשום על שמו של דורון רוזנבלום. הוא שתיאר, באופן אירוני, ימנים מתלהמים המכנים במסגרת עימותי תקשורת מתלהטים, את גוש השמאל "אסמול". (חשוב למשל על לימור לבנת כשהיא מתעצבנת).
כל הגלגולים שבאו לאחר מכן, "סמול" וכולי, הם מאוחרים ונגזרים מזה המקורי.

לא הפסד גדול. 603162
"רשום על שמו של רוזנבלום"?! והראייה שלך היא בלוג עלום שם?
למיטב זכרוני, רוזנבלום השתמש בביטוי הזה בפעם הראשונה כתגובה לטוקבקים שעיצבנו אותו (אולי אפשר לקרוא גם לו מקארתיסט? הרי הוא רוצה "לסתום את הפה" לטוקבקיסטים). מאיר עוזיאל טבע את הביטוי עוד בשנות השמונים של המאה הקודמת, בטורו "שיפודים" ב...מעריב (והופ קישרנו בחזרה לנושא), הרבה לפני שמישהו חשב להמציא את הטוקבקים.
לא הפסד גדול. 603167
אני כן הייתי לפני שלושים שנה וקראתי בצורה די שיטתית, פחות או יותר מדי שבוע בשבוע, את השיפודים של מאיר עוזיאל, אבל הטור הספציפי הזה לא זכור לי. בכלל, איכשהו קשה לי להיזכר בשימוש עיתונאי שוטף, קדום עד כדי שלושים שנה, בכתיב הזה. כרגע לא מצאתי את הסיפור עם עוזיאל ברשת, אבל אולי עדיין לא סרקתי מספיק טוב. מעבר ללינק שברקת הביאה, דורון רוזנבלום מופיע כאבי הביטוי בכמה מקומות ברשת, בין השאר גם בויקיפדיה וגם אצל רוביק רוזנטל.

לא הפסד גדול. 603173
גם אני קראתי בשנות השמונים (לפחות החל מאמצען) באופן קבוע את מאיר עוזיאל ב''מעריב'', והביטוי הזה לא זכור לי משם. נתקלתי בו לראשונה בטור של דורון רוזנבלום ב''הארץ''.
לא הפסד גדול. 603176
מעריב של שנות השמונים (ז"א, חלק משנות השמונים, ז"א 1984-1987) נמצא ברשת לעיון הציבור.
לא הפסד גדול. 603186
תודה. חיפשתי באתר לפי המחרוזת "סמול <OR> הסמול <OR> אסמול" ב"מעריב" של שנות השמונים. קיבלתי 70 תוצאות מהשנים 1980-87, אבל אף אחת מהן לא היתה שיבוש (מכוון או לא) של "שמאל"; בפרט, לא גיליתי אף שיבוש שכזה ב"שיפודים" של מאיר עוזיאל.
לא הפסד גדול. 603180
ע"פ ויקי לפחות, המושג היה שגור ושמיש לפני ש ד.רוזנבלום כתב עליו:

סמולנים, סמול, ה-Small, ואף ססססמולנים: כינוי סאטירי-לעגני לשמאל בישראל. כך מתאר אותו בעל הטור דורון רוזנבלום ב"הארץ" (בחיקוי לטוקבק):
פרופסור נכבד, המלה "סמולני" אינה טעות; וגם אם היא טעות הרי היא מיחזור של מלה משובשת בכוונה, שהמציא פעם ד' רוזנבלום עצמו - ספק כסאטירה על שיבוש הגיית טוטם "השמאל" הנצחי בפי אנשי ימין מסוימים (תוך התזת ה"ס" - "ססססמול"), ספק מתוך לעג עצמי לקבוצה שהיא בעצם קטנה ("סמול"). בכל אופן, האירוניה היא שהסאטירה הגשימה את עצמה מעל למשוער: הביטוי השתרש איכשהו בכל התגובות והפך לתקני בכל הטוק באקים.

– דורון רוזנבלום, תרשה לי, באתר הארץ
לא הפסד גדול. 603187
לא הבנתי - רוזנבלום המציא או לא המציא? אני מצטט מהמובאה שבתגובה שלך: "...שהמציא פעם ד' רוזנבלום עצמו...".
לא הפסד גדול. 603191
אני לא יודע.
היה שימוש בסמול סמאל וכו' שנים לפני,ד' רוזנבלום מעיד-על-עצמו בציטוט כממציא המילה.
לא הפסד גדול. 603414
טוב, אז בשביל לוודא, כתבתי מייל למאיר עוזיאל לעצמו ושאלתי אותו אם אכן הוא זה שהמציא את הביטוי, או שמא דורון רוזנבלום, להלן תשובתו:

"אתה צודק, סמול במובן קטן, small הופיע בשיפודים מזמן, והתפשט בציבור. אגב אז ציינתי גם ש-רייט, (RIGHTׂ) זה גם צודק.
מאיר "

מסתבר שדורון רוזנבלום לא רק כותב עלוב, אלא גם פלגיאטור. ושויקיפדיה ורוביק רוזנטל מוכחים (שוב) כלא אמינים.
לא הפסד גדול. 603415
אתה מצייר את החץ ואחר כך מצייר סביבו את המטרה. אם החלטת לבדוק או כפי שאתה כותב ''לוודא'', אז כתוב מייל גם לדורון רוזנבלום וגם לרוביק רוזנטל.
לא הפסד גדול. 603424
אתה טועה. הרי אין מחלוקת שדורון רוזנבלום כתב "סמול" בשנות ה2000, השאלה היא האם מאיר עוזיאל כתב "סמול" לפני כן - והתשובה היא כן.
ואתה מוזמן לכתוב לדורון רוזנבלום ולשאול אותו אם הוא כתב כך לפני כן. לי אין כוונה להתכתב עם פלגיאטור.
לא הפסד גדול. 603425
נו באמת, עלי מוהר כתב סמול עוד ב-‏76 (מקור) ובוודאי קדמו לו רבים אחרים. השאלה היא מי השתמש במילה "סמול" במובן הנוכחי שלה (וחוץ מזה, נראה לי שאתה משתמש במילה "פלאגיט" בלי ממש להבין את המשמעות שלה).
לא הפסד גדול. 603431
ולי נראה שאתה משתמש במלה ''פלגיאט'' בלי ממש להבין את הכתיב שלה.
לא הפסד גדול. 603215
אתה מוזמן לחפש את הראיה בעצמך, לדעתי היא מופיעה באחד הטורים בקובץ של רוזנבלום ''תוגת הישראליות''.
לא הפסד גדול. 603155
מה גורם לך להניח שסתם יהודי ימני מתוסכל משתמש דווקא בהגדרה של עוזיאל?
לא הפסד גדול. 603163
זו ההגדרה הנפוצה. אם הוא השתמש בהגדרה אחרת - יתכבד ויכתוב כך.
לא הפסד גדול. 603177
אני לא יודע כמה היא נפוצה. בהתחשב בעובדה שיש לבחור להשמש בהגדרות משלו למושגים שיש להם הגדרה נפוצה, אולי כדאי שתתן לו לענות בשמו למה הוא התכוון?
לא הפסד גדול. 603223
בן דרור ימיני שמאלן ידוע. בערך כמו שקיטלגו את רייגן כאיש שמאל בגלל הממשלה הגדולה. ולשם שינוי ממשלת הימין הנוכחית היא ממשלה קטנה- או שמא גם היא ממשלת שמאל.
לא הפסד גדול. 603226
נכון שמעולם לא קראת את טוריו, למשל זה?
לא הפסד גדול. 603237
קראתי. הוא איננו איש שמאל.
לא הפסד גדול. 603241
כוונתך שהוא אינו איש סמול.
לא הפסד גדול. 603238
אחד הסמלים החשובים של הימין (הרפובליקאי) בארה''ב הוא גודל הממשלה.לשיטתם הממשלה היא רע הכרחי שצריך לצמצם כמה שיותר.
לפחות מבחינה תדמיתית,רפובליקאי אמיתי תמיד ישאף לפחות מיסוי,פחות חוקים,פחות רגולציה ופחות שרים.
לא הפסד גדול. 603242
אז מה קרה עם הרפובליקן ביבי? אגב, אין היום רפובליקנים אמיתיים. הרפובליקנים היום רוצים תקציב בטחון ענק- לא מסתדר עם האידאלים הרפובליקניים על ממשלה קטנה ותקציב קטן.
לא הפסד גדול. 603244
הקשר בין ימין אמריקאי לישראלי הוא בעיקר בתדמית ובראית העולם הערבי.
תמיד בוחרים בין אידאלים שונים.
לא הפסד גדול. 603519
ביבי עם הממשלה הענקית שלו הוא שמאלן?
לא הפסד גדול. 603522
את מבלבלת בין גודל הממשלה במובן הכלכלי (מס' המועסקים ביחס למגזר העסקי, התוצר הציבורי לעומת התוצר העסקי, התפקידים שהיא לוקחת על עצמה, מידת התערבותה במשק וכו') לבין גודל הממשלה במובנה הפוליטי (מס' השרים וגודל הקואליציה).
לא הפסד גדול. 603059
אני בתור,אני...
אני ,אני,רוצה דוגמה ל''סתימת הפיות'' של ימיני..בבקשה
לא הפסד גדול. 603110
תגובה 603108
לא הפסד גדול. 603048
אני לא מבין איפה יש פה סתימת פיות. הוא לא דרש שמר לוי יפסיק לכתוב, ישב בכלא, יישפט, או אפילו יהפוך את חברבורותיו ויהפוך לימני מן המנין.
הוא פשוט דרש שהוא לא יסלף את העובדות, לא יכתוב שקרים ברורים, ואולי גם רצה לחשוף לעיני כל עד כמה מר לוי הוא חד-צדדי גם אם המציאות טופחת על פניו.

כל הנ''ל הן פעולות לגיטימיות, דמוקרטיות, וראויות לדיון ולשיח ציבורי. גם אם זה שמעלה אותן חוטא בחלק מהן בעצמו (לא שאמרתי שכך הוא). בעצם בזה שאתה קופץ וצועק על הפעולות האלה ''סתימת פיות, סתימת פיות'', אתה מנסה לשלול את הלגיטימיות של הדעות הללו ושל אומרן. הנה, גם אתה ''סותם פיות''. אם הייתי אתה אולי היית זוכה גם לתואר ''מקארתיסט''.
לא הפסד גדול. 603058
ימיני הציג לא פעם אנשים בעלי דעות פוסט-ציוניות כמסוכנים למדינה והטיף לאי פרסום שלהם. הוא הציג כך גם את הקרן החדשה לישראל וכל מי שעשוי לאתגר את תפיסת עולמו. (מישהו זוכר את המכתב של עירית לינור לעיתון הארץ?) כל זאת בנוסף להצדקת כל דבר נבלה שנעשה ע"י הממשלה כמו גירוש הפליטים ואהדה לשחיתות הפוליטית. הוא לא נקט ביחס כזה למתנחלים ולימין הקיצוני שגם עליהם הוא חלוק.
לא הפסד גדול. 603060
"הציג לא פעם אנשים בעלי דעות פוסט-ציוניות כמסוכנים למדינה ",אתה לפעמים קורא את מה שאתה כותב ?

למה המכתב של עירית לינור קשור בכלל למשהו?

אתה ממש מרגש ברמת הפלורליזם שלך,"גירוש הפליטים"=מעשה נבלה,לא פחות.מי שחושב הפוך הוא נבלה לדעתך?

אפשר דוגמה (אני יודע שאין סיכוי אבל..) ל:אהדה לשחיתות הפוליטית?
לא הפסד גדול. 603067
כאן למשל:

לא הפסד גדול. 603069
איך הגעת מהמאמר הזה שבעיקרו מתנגד לעינוי דין (ופוגעים מדמוקרטיה) לאהדה לשחיתות?!

העינוי דין עצמו הוא שחיתות מוסרית גדולה.

עם מה אתה לא מסכים במאמר?
לא הפסד גדול. 603072
הנימוק ההגיוני לכאורה של טיפול מהיר בדיון משפטי הוא למעשה חתירה לסגירה מהירה של התיק כתוצאה מחוסר יכולת להגיע לתוצאות בפרק זמן מצומצם ומקוצץ (אני לא מתיחס רק ללינק הספציפי הזה. זו רק דוגמא לטיעונים של ימיני באופן כללי). כל זה מלווה ברטוריקה בריונית ובביטוים כ''כנופית שלטון החוק''. לכתיבה כזאת במקרה הטוב ניתן לקרוא פופוליסטית.
לא הפסד גדול. 603085
לא לא,הנימוק לטיפול "מהיר" (11 שנים!! לפני שהגישו כתב אישום בודד,באיזה עולם זה נחשב מהיר?) הוא :
1.עינוי דין,יכול להיות שבן אדם חף מפשע מסתובב שנים עם עננה מעל ראשו
2.במיוחד במקרה של פוליטיקאי הדבר יכול לפגוע לו בבחירות ובשל כך יכולים להשתמש רק בחקירה עצמה ככלי ניגוח פוליטי.זוהי השחיתות האמיתית.
כמה זמן לדעתך זה זמן הגיוני לחקור אדם?
מי שמשתמש בכלים משפטיים ושליטה בפרקליטות ע"מ לפגוע פוליטית ראוי להקרא כנופיה.
אם זה פופוליסטי אז אין כתב ראוי בעולם.(גדעון לוי ראוי לטעמך?)
מה תגיד על האדם הזה,(בסוף אני אגלה לך במי מדובר):
"ישראל הכובשת ומנמיכת המצח"
"כתבלבות חצר"
"מקארתיזם ציוני"
"זיבלון שמחולק חינם"
לא הפסד גדול. 603063
אשמח לדוגמא להטפה לאי-פרסום.
ואנשים מצד פוליטי אחר מציגים את המתנחלים (או ההתנחלויות ליתר דיוק, אבל לפעמים גם וגם) כמסוכנים למדינה. ככה זה בחופש דיעות וביטויין.

אם הוא חלוק בעניין המתנחלים אז כנראה שהוא לא מצדיק *כל* דבר נבלה שנעשה על ידי הממשלה, הלא כן?
לא הפסד גדול. 603068
לשונאי הימורים הנה הזדמנות להימור בטוח: מר לנדוור, כהרגלו של השמאל, לא יציג אפילו דוגמא אחת לקריאה של בן דרור ימיני לסתום פה של מישהו.
לא הפסד גדול. 603073
ראה את הסעיף העוסק במחלוקת על כתיבתו בויקיפדיה:

לא הפסד גדול. 603075
מחלוקת ראויה, וטוב שכך.
לא הפסד גדול. 603079
אתה מביא טענה של אנשים בעלי דעות דומות לשלך, הטוענים שבן דרור ימיני קורא לסתימת פיות, כראיה לטענתך, שבן דרור ימיני קורא לסתום פיות! אין לכם אלוהים, כפי שאומרים החבר'ה.
זו דווקא דוגמה נאה לדרכו הפסולה של השמאל, הלוקה בליקויים רבים ובכללם צביעות וחוסר יושר אינטלקטואלי.
לא הפסד גדול. 603080
יש שם לינקים שאפשר להיכנס אליהם ולהרחיב את הקריאה של הנושאים הנידונים. טיעונים חוזרים ונשנים כנגד הכתיבה של ימיני מראים שכנראה יש דברים בגו.
לא הפסד גדול. 603084
סיכום ביניים:
אני - הימור בטוח: לנדוור לא יבוא אפילו דוגמה אחת לטענתו, שימיני קורא לסתום פיות.
לנדוור - מפנה לסעיף בויקיפדיה, העוסק במחלוקת על כתיבתו של ימיני.
אני - אתה מביא אתה מביא טענה של אנשים בעלי דעות דומות לשלך, הטוענים שבן דרור ימיני קורא לסתימת פיות, כראיה לטענתך! זה חוסר יושר אינטלקטואלי!
אתה - יש שם לינקים. חוץ מזה, טיעונים חוזרים ונשנים כנגד הכתיבה של ימיני מראים שכנראה יש דברים בגו.

אולי עכשיו אתה מבין (אני בטוח שלא), מדוע אני שב וטוען, שהשמאל בישראל (בין היתר) צבוע וחסר יושר אינטלקטואלי?
מר לנדוור, האמת הנה פשוטה: בן דרור ימיני אכן תוקף שונאי ישראל שבתוכנו בטענה, שהם פוגעים במדינה ומסכנים את קיומה. יחד עם זאת ולמרות זאת הוא אינו קורא לסתום להם את הפיות, כטענתך.

לתשומת לבך, אני מתנגד עקרונית למחיקת תגובות, בפרט וכולל של שמאלנים, פרט למקרים חריגים, בהם התגובה מכילה תוכן המהווה הפרה של חוק.
לא הפסד גדול. 603113
לעתים, אפילו לזרזיר קל לגרום לעורב להיראות כדרור צולע (פתגם אוזבקיסטני).
לא הפסד גדול. 603082
מעבר לדיון הנקודתי בדעה כזו או אחרת של ימיני, גם העמוד בויקי אליו הפנית יוצר רושם שהוא עיתונאי ראוי אם לא יותר מכך. מעורר מחלוקת - מצויין, שיח ציבורי אינו מקהלת עוני-כן.
בתור שכזה, מבלי לקחת צד פוליטי, הדרה שלו ושל כמותו ממרחב התקשורת הציבורית עקב סגירת עיתון שלם, היא אכן פעולה המזיקה לשיח הציבורי, מצמצמת אותו ומשטיחה אותו. והצגתה כ''לא הפסד גדול'' חוטאת למציאות לדעתי.
זה מה שניסיתי לומר בכניסתי לפתיל מלכתחילה.
לא הפסד גדול. 603108
בו נעשה סדר. אני בוודאי לא מנסה לשלול את הלגיטימיות של אף דעה. יותר מזה, אני אפילו לא מנסה לשלול את הלגיטימיות של צורת הבעת דעה מסויימת (ונראה לי שלזה התכוונת, כי הרי לא כתבתי דבר על דעותיו של ימיני, רק על צורת ההבעה). לגיטימי (במובן של חוקי, לא במובן של אתי) לחלוטין לשקר, לסלף, להגזים, להוציא מהקשר או אפילו להמציא. אני לא עושה דבר (ולא יכול לעשות דבר, אבל גם אילו הייתי יכול לא הייתי עושה מכיוון שאני לא רוצה לעשות) על מנת לסתום את הפה של מי שמשתמש ברטוריקה שאני חושב כפסולה. כל מה שאני עושה הוא להצביע בפניך, ובפני שאר הקוראים הפוטנציאלים על העובדה שהנ"ל משתמש ברטוריקה פסולה, על מנת שאתה תקרא (וכן, תקרא) את מה שהוא כותב תוך כדי לקיחת ה"עובדות" בערבון מוגבל ביותר, ותוך כדי תשומת לב לדעות אותן הוא מנסה לקדם בעמצאות אותן "עובדות". קצת חבל שאנחנו, הקוראים בעיתון, צריכים לעשות את העבודה של העורכים ולבדוק את הפרטים. חבל, אבל זאת המציאות.

ולא, הוא לא "הוא פשוט דרש שהוא לא יסלף את העובדות" הוא טען שמי שלא מסכים איתו עבר "קו אדום".
לא הפסד גדול. 603115
אין לי סבלנות לקרוא את כל המאמר שקישרת אליו, אבל האם הוא אומר שם משהו קונקרטי יותר מ"עבר קו אדום"? כי הביטוי הזה כשלעצמו, למיטב הבנתי, לא אומר יותר מאשר "עשה משהו מאוד חמור", ובפרט לא אומר שצריך לסתום פה.
לא הפסד גדול. 603118
זה לא כל כך ארוך, וזאת רק דוגמא אחת, אבל הנה החלק הרלוונטי:
"פעם אחרי פעם חוצה "הארץ" את הקווים האדומים, ובשם ה"ביקורת" על מדיניות הממשלה הוא הופך את מדינת ישראל למפלצת עלי אדמות... הביקורת היא נשמת אפה של הדמוקרטיה. אלא שזה לא פוטר אותנו מניסיון לשרטוט הקו שעובר בין ביקורת לגיטימית, לבין מסע הסתה שיטתי שמבוסס על הפצת שקרים - נגד ישות מדינית אחת, עד כדי הפיכתה למפלצת שבין האומות. "הארץ" מנסה לצייר את עצמו כמעוז הדמוקרטיה. כך שצריך לחזור ולומר: יש קו אדום שעובר בין ביקורת לבין הסתה."

אם יש קו אדום בין X ל-Y אז ברור ש-X איננו Y. אם מישהו חוצה (פעם אחרי פעם) את הקו האדום אז לפחות חלק מהזמן הוא נמצא מעבר לקו. ואם X ("ביקורת לגיטימית) הוא לגיטימי אז Y ("מסע הסתה שיטתי") איננו לגיטימי.
לא הפסד גדול. 603119
אתה פסול לעדות, בעיני.
לא הפסד גדול. 603129
אלמוני,בוא נשחק משחק,
אני כותב משפטים ואתה תציין עם מה אתה מסכים ועם מה לא ולמה,תקבל חצי ניקוד על תשובה לא מפורטת:

1.ובשם ה"ביקורת" על מדיניות הממשלה להפוך את מדינת ישראל למפלצת עלי אדמות
2.הביקורת היא נשמת אפה של הדמוקרטיה
3.אלא שזה לא פוטר אותנו מניסיון לשרטוט הקו שעובר בין ביקורת לגיטימית, לבין מסע הסתה שיטתי שמבוסס על הפצת שקרים
נגד ישות מדינית אחת, עד כדי הפיכתה למפלצת שבין האומות
4."הארץ" מנסה לצייר את עצמו כמעוז הדמוקרטיה.
5.כך שצריך לחזור ולומר: יש קו אדום שעובר בין ביקורת לבין הסתה.

בהצלחה
לא הפסד גדול. 603132
המשפט השלישי והחמישי הם בפירוש סתימת פיות. ברגע שאתה משרטט קו אדום בין "ביקורת לגיטימית" לבין ביקורת לא לגיטימית, אתה סותם את הפיות של מי שנמצא מעבר לאותו קו דמיוני. זה לא באמת שאלה של "הסכמה"‏1, זאת עברית פשוטה.

1 מה זה משנה עם מה אני "מסכים"‏2? השאלה היא לא אם הדעה של ימיני "צודקת", אלא אם ימיני סותם פיות. אדם יכול להגיד דברים נכונים ועדיין לסתום פיות, אדם יכול להגיד שטויות ולא לסתום פיות.
2 ובכלל, הגישה של הבוחן שנותן לי נקודות ועוד מאחל לי בהצלחה היא דוחה‏3.
3 בעיקר בהתחשב בעובדה שאתה מנסה לבחון אותי על הבנת הנקרא באותה תגובה ממש בה אתה מוכיח שזה תחום שאתה ממש מתקשה בו.
לא הפסד גדול. 603134
סתימת פה היא מעשה שמונע מאדם כלשהו לדבר. למשל אם דוחפים לו גרב ישנה לתוך הפה ואז מלפפים נייר דבק מסביב לראש שלו. הפה שלו סתום והוא לא יכול לדבר. ניתן להשיג אפקט דומה במגוון דרכים שונות:
- מכה שגורמת לאיבוד הכרה.
- פגיעה מסיבית באיברים פנימיים ו/או איבוד דם ע"י שימוש בנשק חם או קר.
- כליאה של הפה ביחד עם האדם שהוא מחובר אליו בתא קטן במקום מבודד.
- העברה של האדם המדובר למקום נידח שרחוק מאנשים אחרים או כלי תקשורת, למשל אי בודד, מדבר או חבל סיביר.
- איום על האדם המדובר שאם הוא יפתח את הפה יקרה לו או למישהו שיקר לו אחד מהדברים שהוזכרו לעיל.
- איום בתביעה משפטית באם האדם יאמר דברים מסויימים.
- לחץ כלכלי או עונשים כלכליים שגורמים לאדם להסס לפתוח את הפה שמה הוא יפגע מהם.
- איום שאם האדם יפתח את הפה איזשהו סוד לגביו יתפרסם ברבים.
- וכד'...

להגיד למישהו לסתום את הפה כי הדברים שלו מהווים הסתה שמסכנת את שלום המדינה זו לא סתימת פיות, מכיון שבסוף התהליך הפה שלו לא סתום והוא עדיין יכול לדבר.
לא הפסד גדול. 603135
הפיסיקליזציה של סתימת פיות שאתה עושה, יש בה היתממות. כשאתה מייצר דה לגיטימציה לדברים מסויימים וגם מטיל פחד על אנשים, תמיד תוכל לומר שזכותם לא לפחד.
לא הפסד גדול. 603145
ניסיון לייצר דה-לגיטימציה הוא חלק אינטגרלי מדיון ציבורי ולא יכול להוות סתימת פיות. היכולת של בעל הדברים הלא-לגיטימיים לומר את הדברים הלא-לגיטימיים לא משתנה. האם השמאל לא מנסה לייצר דה-לגיטימציה של ההתנחלויות? מי שמפחד לומר דברים לא-לגיטימיים שאין שום השלכה ללהגיד אותם מלבד שיגידו לו שהוא חרא של בנאדם ושיסתום את הפה, הבעייה נעוצה בו. צריך גם להאמין במה שאתה אומר.
לא הפסד גדול. 603141
הכל נכון מלבד דבר אחד. איום בתביעה משפטית אינו סתימת פיות. חופש הביטוי אינו מתיר עבירה על החוק, ואם כלי תקשורת מפיץ דיבה - עליו לשאת בתוצאות.
לא הפסד גדול. 603154
אז מתברר שגם מקארתי לא היה מקארתיסט?!

זה לא שהוא אומר להארץ: "סתמו את הפה משום ש..." הוא אומר לקוראים שלו, הציבור הרחב, "מה שהארץ אומר הוא לא חוקי, ולכן ראוי לסתום לו את הפה" נכון שהוא לא באמת סותם להארץ את הפה, בעיקר משום שהוא לא יכול, משום שישראל היא עדיין מדינת עם חופש ביטוי קצת יותר ליברלי ממה שימיני היה רוצה שתהיה.
לא הפסד גדול. 603211
איום בתביעה משפטית הוא אכן סתימת פיות, כפי שציינתי בתגובתי. אם הארץ אכן עבר על החוק זו סתימת פיות לגיטימית. היכן ימיני טען שהארץ עובר על החוק?
לא הפסד גדול. 603216
האלמוני מפרש ''לא לגיטימי'' כ''לא חוקי'', אתה לא. אבל מה שחשוב הוא הכוונה של ימיני גמילים אלה. נראה לי שכמעט כולנו מבינים את המשפט של ימיני אודות ''התשובה הקבועה שלו'' כמתייחס גם למקרה זה, הווה אומר - לטעמו יש להתיר להארץ לפרסם את פרסומיהם. האלמוני מפרש אותו אחרת.
לא הפסד גדול. 603218
לא לגיטימי הוא לא חוקי או (מה שמתאים יותר לטקסט הנוכחי) ראוי להיות לא חוקי. אם ''התשובה הקבועה שלו'' היתה תקפה גם למקרה הנוכחי אז הוא היה כותב את זה במפורש, ולא את ההפך מזה.
לא הפסד גדול. 603221
אני לא חושב שהוא כתב את ההפך מזה, ואני מנחש שרוב מכריע של העוקבים אחר הדיון הזה חושבים כמוני.
לא הפסד גדול. 603228
לטעמו יש להתיר להארץ לפרסם את הדברים, אבל די ברור שלטעמו תושבי מדינת ישראל לא צריכים לשלם בכספם על העיתון.

(למען ההגינות יש לציין שאני לא מנוי על העיתון ונוהג לקרוא את מהדורת האינטרנט שלו)
לא הפסד גדול. 603233
מה ההבדל בין מי שחושף (לטענתו) את צביעותו של גדעון לוי, למי שחושפת (לטענתה) את צביעותו של נחמיה שטרסלר? האם גם לה ייקרא "מקארתיסטית"? עיתונאים (ומסתבר שגם עיתונאים לשעבר) תוקפים בטוריהם את דעותים, התבטאויותיהם, ומעשיהם של פוליטיקאים, אישי ציבור, וגם עיתונאים אחרים. כך היה, כך יהיה וכך ראוי. זה לא הופך אותם לסותמי פיות.
לא הפסד גדול. 603239
ולטעמך תושבי המדינה כן "צריכים" לשלם על הארץ?
לא הפסד גדול. 603246
אני לא מתיימר לדבר בשם תושבי המדינה אלא בשמי. אני חושב שהתוכן שווה תשלום, אבל התירוץ שלי הוא שאין לי מה לעשות עם הנייר.
לא הפסד גדול. 603275
מה עניין "צריכים" לכאן? תושבי המדינה רשאים וחופשיים להחליט על פי שיקול דעתם אם לשלם או לא. מותר להם גם, על הדרך, לקרוא את ביקורתם הלגיטימית של עיתונאים כאלה ואחרים.
לא הפסד גדול. 603285
קודם דנו בטענת האלמוני על פיה ימיני אומר שראוי לאסור על ''הארץ'' לכתוב את שכתב. לכן רציתי לברר למה מתכוון צפריר ב''צריכים''. בינתיים נראה שגם אתה וגם צפריר מסכימים איתי ועם כל מי שהביע דעתו בסוגיה הזו (ז.א., ימיני לא מבקש לאסור על פרסום דברי ''הארץ'').
לא הפסד גדול. 603291
אז אולי תסביר לי את הפרשנות שלך‏1. כשימיני כותב שהארץ עבר את הקו האדום בין משהו לגיטימי למשהו אחר האם הוא מתכוון שגם המשהו האחר הוא לגיטימי? אם כן, מה המשמעות של אותו גבול ("אדום")? זה מן גבול כזה בין שני דברים זהים? כמה גבולות כאלה אתה מכיר? מה בדיוק ימיני רצה להגיד לקוראים שלו שהוא מדבר על מישהו שעבר את הגבול בין משהו לגיטימי למשהו לא לגיטימי? שזה בסדר גמור לעבור את הגבול ואסור, חס וחלילה, להפריע למי שעבר את הגבול להמשיך לעבור את הגבול? מה אני, או אתה, או כל קורא אחר אמור לעשות עם ה"מידע" הזה? האם קיים הבדל בין האמירה: "אני לא מסכים אם מה שאתה אומר" לאמירה: "ה שאתה אומר הוא לא לגיטימי" או שלדעתך שתיהן זהות?

כשימיני אומר שהתשובה הרגילה שלו לשאלה היא: "XYZ" אם הוא מתכוון שזאת גם התשובה הנוכחית שלו, למה הוא כותב את זה במרכאות ותוך כדי הוספת ההסתייגות? ז"א אם היית רוצה להגיד שברבורים לבנים, היית כותב "ברבורים לבנים" לא "התשובה הרגילה שלי היא: "ברובורים לבנים"", אלא אם כן אתה הולך להגיד "אבל עכשיו גיליתי שבאוסטרליה יש ברבורים שחורים". זה פשוט לא הגיוני. והוא באמת מוסיף מייד אחרי ה"תשובה הרגילה" את ההסתייגות (עבר את הגבול.. לא לגיטימי... הסטה פרועה...).

כשימיני כותב ש"תחת מטריית חופש הביטוי קורים דברים חמורים" האם הוא מתכוון שראוי שימשיכו לקרות "דברים חמורים"? האם הכוונה שלו היא שאני ואתה לא נעשה כלום על מנת למנוע את המשך קיומם של הדברים החמורים?

בהחלט יכול להיות שימיני כותב משהו אחד ומתכוון למשהו אחר לגמרי ושאתה הבנת את הכוונה שלו בעוד שאני מצליח להבין רק את מה שהוא כתב באמת. אבל מה שהוא כותב הוא מפורש למדי, והפרשנות הסבירה היחידה שאני מסוגל לחשוב עליה היא שמדובר בסתימת פיות. סתימת פיות במובן של לשנות את החוק, את הנכונות לתבוע ואת הנכונות להרשיע על מנת שאי אפשר היה להמשיך להסתיר דברים חמורים תחת מטריית חופש הביטוי ועל מנת שאנשים שעוברים את הגבול בין משהו לגיטימי למשהו שהוא (באין מילה אחרת אני אקרא לזה - ) לא לגיטימי ישפטו על כך, ושמי שמבצע "הסתה פרועה" יתן על כך את הדין.

1 עזוב את הפרשנות של אחרים, אחד חשב שאני מנסה לסתום לימיני את הפה, השני חשב שסתימת פיות זה לדחוף לאנשים גרב לפה או לאיים עליהם בתביעה.
לא הפסד גדול. 603294
אתה שואל הרבה שאלות לא מעניינות. כמו שכבר כתבתי, לדעתי כשימיני אומר ''לא לגיטימי'' הוא לא מתכוון ''לא חוקי''. הוא אכן מתכוון שזו גם התשובה הנוכחית שלו, ככה הוא מדבר. בין ''לא לעשות כלום'' ובין להוציא מחוץ לחוק יש אפשרויות נוספות.
אני חושב שבמקרה הזה תגלה שאתה היחיד שנוסע בכיוון הנכון בכביש המהיר וכל השאר משוגעים.
לא הפסד גדול. 603300
הן מעניינות אותי. למה הוא כן מתכוון כשהוא אומר: "לא לגיטימי"? לאיזה "אפשרויות נוספות" הוא חותר?

אני בכלל לא בטוח בזה שאני היחיד. למעשה, חיפוש פשוט בגוגל של המלים "ימיני" ו"מקארתיזם" מגלה שעוד מאות אנשים חושבים בדיוק כמוני, מצד שני, היחידים שמבינים אותו כמוך נכשלו כשלון חמור בהבנת מה שאני כתבתי (וזה באמת פשוט להבנה), ככה שאני בכלל לא בטוח מי משנינו כאן נוסע בניגוד לתנועה (ולפני שמישהו יאשים אותי בהסתמכות על ההמון, זה לא אומר שאתה טועה, רק שבינתיים לא סופק כאן פירוש שיצליח להסביר את כל הקריאות של ימיני לסתימת פיות לכאורה באופן קוהורנטי מבלי שיהיו באמת קריאות לסתימת פיות).
לא הפסד גדול. 603305
אתה משעמם.
לא הפסד גדול. 603326
כך מדברים בערב יום הכפורים?
לא הפסד גדול. 603346
רציתי לכתוב שלא משנה מתי מעליבים, אבל האמת היא שהייתי בבית הכנסת היום, ואני מודה שחשבתי על התגובה המעליבה שלי כמה פעמים במהלך התפילות, ולא חשתי בנוח. התלבטתי אם להתנצל, אבל נראה לי שיש לי אלרגיה כלשהי לאלמוני הזה (לא מאז הפתיל הזה דווקא). אם יהיו לו פנים זה ודאי יעזור לי להיגמל.
אלמוני, אולי נעשה עסק? אני אבקש סליחה ואתה תבחר ניק.
לא הפסד גדול. 603347
על פי התגובה שלך, האלמוני איננו משעמם אותך אלא מעצבן אותך.
לא הפסד גדול. 603351
עזוב, גם זה לא היה טוב.
אני מבקש סליחה, בלי תנאים.
לא הפסד גדול. 603352
זה בסדר, חתמו לך.
לא הפסד גדול. 603403
נראה לי שהתגובה שלך פגעה בך יותר מאשר בי, וכנראה שאני זה שצריך להתנצל, אז סליחה.

אם זה היה תלוי בי אז במקום התנצלות הייתי מעדיף לקבל תשובות לשאולת שלי.
מה זה לגיטימי 603436
אולי זה פשוט המילה שאתה מפרש אבן שושנית ולא כמונו.
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • צפריר כהן
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • צפריר כהן
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • צפריר כהן
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • איציק ש.
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • סתם יהודי ימני ומתוסכל (זמנית)
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ארז לנדוור
  מה זה לגיטימי • הפונז
  מה זה לגיטימי • ארז לנדוור
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ארז לנדוור
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ארז לנדוור
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ארז לנדוור
  מה זה לגיטימי • אחד מהפריפריה
  מה זה לגיטימי • איציק ש.
  מה זה לגיטימי • אחד מהפריפריה
  מה זה לגיטימי • איציק ש.
  מה זה לגיטימי • סתם יהודי ימני ומתוסכל (זמנית)
  אוף, נו. • Y
  אוף, נו. • נועה ו
  אוף, נו. • Y
  אוף, נו. • ידידיה
  ואללה • Y
  אוף, נו. • איציק ש.
  אוף, נו. • טווידלדי
  מה זה לגיטימי • שוטה הכפר הגלובלי
  מה זה לגיטימי • סתם יהודי ימני ומתוסכל (זמנית)
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ניק
  מה זה לגיטימי • אחד מהפריפריה
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • ניק
  O.K • Y
  ניק, לא סמיילי. • Y
  O.K • ניק
  ניק • Y
  ניק • ידידיה
  ניק • האייל שאומר את המובן מאליו
  ניק • ניק
  ניק • כריס מרטין
  ניק • ניק
  ניק • כריס מרטין
  ניק • האייל המסביר
  ניק • כריס מרטין
  ניק • האייל המסביר
  ניק • כריס מרטין
  ניק • האייל המסביר
  ניק • כריס מרטין
  ניק • ניק
  ניק • כריס מרטין
  אכן, כך. • Y
  אכן, כך. • שכל ישר
  אני מתנצלת • Y
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • מרי פופינס
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • אישקש
  בדיחה בלי אף מילה גסה • ג'וחא
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מתנצלת • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ירדן ניר-בוכבינדר
  מעבר לסמנטיקה • אישקש
  אין שום בעיה אם אף אחד מההגדים הללו. • Y
  אין שום בעיה אם אף אחד מההגדים הללו. • אישקש
  מעבר לסמנטיקה • ירדן ניר-בוכבינדר
  מעבר לסמנטיקה • אישקש
  מעבר לסמנטיקה • איציק ש.
  *מעבר לסמנטיקה* • אישקש
  אני מתנצלת • סקרנית
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • אלמוני
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • צפריר כהן
  אני מתנצלת • אלמוני
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • ארז לנדוור
  הערת ביניים • שוטה הכפר הגלובלי
  הערת ביניים • ניק
  מי שלא יכול לשאת את החום שלא יכנס לסאונה • Y
  הערת ביניים • x
  אני מתנצלת • ברקת
  אני מתנצלת • אלמוני
  אני מתנצלת • אישקש
  אררררר • Y
  אררררר • ברקת
  אני מתנצלת • כבשה
  אני מתנצלת • כבשה
  אני מתנצל • אלמוני
  אני מתנצלת • סתם יהודי ימני ומתוסכל (זמנית)
  אני מתנצל • אלמוני
  אני מתנצל • סתם יהודי ימני ומתוסכל (זמנית)
  אני מתנצל • אישקש
  אני מתנצלת • סקרנית
  אני מתנצלת • סקרנית
  אני מתנצלת • אלמוני
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • צפריר כהן
  אני מתנצלת • הפונז
  אני מתנצלת • צפריר כהן
  אני מתנצלת • הפונז
  אני מתנצלת • אלמוני
  אני מתנצלת • אישקש
  אני מתנצלת • Y
  אני מתנצלת • משרד ההסברה
  לא, זה פרשנות לא נכונה של דבריי. • Y
  לא, זה פרשנות לא נכונה של דבריי. • משרד ההסברה
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • Y
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • ברקת
  אני מתנצלת • אייל אלמוני
  אני מתנצלת • איציק ש.
  אני מתנצלת • כבשה
  אני מתנצלת • דורון הגלילי
  אני מתנצלת • ידידיה
  אני מתנצלת • צפריר כהן
  אני מתנצלת • אא
  אני מתנצלת • כבשה
  אני מתנצלת • צפריר כהן
  אני מתנצלת • ברקת
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • האיילת
  אני מתנצלת • ניק
  אני מתנצלת • עיזה
  מה זה לגיטימי • אישקש
  מה זה לגיטימי • צפריר כהן
  מה זה לגיטימי • אישקש
  מה זה לגיטימי • easy
  אכן , אוי. • Y
  מה זה לגיטימי • Y
  מה זה לגיטימי • Y
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • האייל האלמוני
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • האייל האלמוני
  לא הפסד גדול. • הפונז
  לא הפסד גדול. • האייל האלמוני
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • האייל האלמוני
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • האייל האלמוני
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • הפונז
  לא הפסד גדול. • האייל האלמוני
  לא הפסד גדול. • Y
  לא הפסד גדול. • האייל האלמוני
  לא הפסד גדול. • יהונתן בר
  לא הפסד גדול. • כריס מרטין
  לא הפסד גדול. • כריס מרטין
  לא הפסד גדול. • ארז לנדוור
  לא הפסד גדול. • הפונז
  לא הפסד גדול. • ארז לנדוור
  לא הפסד גדול. • ירדן ניר-בוכבינדר
  לא הפסד גדול. • ארז לנדוור
  לא הפסד גדול. • ירדן ניר-בוכבינדר
  לא הפסד גדול. • טווידלדי
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • צפריר כהן
  לא הפסד גדול. • ירדן ניר-בוכבינדר
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • ידידיה
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • ידידיה
  לא הפסד גדול. • העלמה עפרונית
  לא הפסד גדול. • אישקש
  לא הפסד גדול. • העלמה עפרונית
  לא הפסד גדול. • ידידיה
  לא הפסד גדול. • ברקת
  לא הפסד גדול. • צפריר כהן
  לא הפסד גדול. • טווידלדי
  לא הפסד גדול. • צפריר כהן
  לא הפסד גדול. • טווידלדי
  לא הפסד גדול. • צפריר כהן
  לא הפסד גדול. • טווידלדי
  לא הפסד גדול. • אא
  לא הפסד גדול. • ברקת
  לא הפסד גדול. • צפריר כהן
  לא הפסד גדול. • ברקת
  לא הפסד גדול. • צפריר כהן
  לא הפסד גדול. • ברקת
  לא הפסד גדול. • צפריר כהן
  לא הפסד גדול. • ניק
  לא הפסד גדול. • הפונז
  לא הפסד גדול. • ארז לנדוור
  לא הפסד גדול. • ניק
  לא הפסד גדול. • כריס מרטין
  לא הפסד גדול. • ניק
  לא • Y
  לא הפסד גדול. • הפונז
  לא הפסד גדול. • Y
  לא הפסד גדול. • ניק
  לא הפסד גדול. • Y
  לא הפסד גדול. • ניק
  לא הפסד גדול. • Y
  עובדות, אי אפשר בלעדיהם • ניק
  עובדות, אי אפשר בלעדיהם • Y
  עובדות, אי אפשר בלעדיהם • Y
  עובדות, אי אפשר בלעדיהם • ניק
  לא • Y
  דרך המחשבה, לא דרך המחשה... • Y
  לא • ניק
  גרררררר • Y
  לא הפסד גדול. • איציק ש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים