סליחה מראש 604924
צר לי, אך עם כל החיבה וההערכה אליך לא אוכל בשום אופן להביא את עצמי להצביע לטובת הגברת יחימוביץ'. חוששני שאילו הייתי מנסה להכריח את עצמי הייתי מפתח תסמינים כמו של אלכס מהתפוז המכני אחרי הרהביליטציה.
השנאה שלי ליחימוביץ' כה פתולוגית עד שאני נתקף חמת זעם כשאני שומע אותה מדברת, גם כשאני מסכים לדבריה
אני מאחל לך הצלחה.
סליחה מראש 604926
לא שאני מתכוון להצביע לעבודה, אבל איך זה שהצבעה עבור מפלגה (או רק מפלגה שנחשבת "גדולה"?) נתפשת בעינינו כהצבעה עבור ראש המפלגה? הרי ההצבעה היא עבור המפלגה כולה, לא רק עבור ראש המפלגה. אם יחימוביץ' לא מוצאת חן בעיניך, אבל מספרים 2-5 ברשימה כן, האם עדיין לא תצביע לרשימה?
סליחה מראש 604961
התשובה לזה, כמדומני, היא כמו הניסוי שבדק איחורים של הורים ומצא (א) עליה ניכרת כשהיו קנסות על איחורים, ו(ב) הכמות נשארה גדולה גם אחרי שביטלו את הקנסות.

כלומר, אחרי שהייתה לנו פוליטיקה שבמפלגות הגדולות התרכזה בראש המפלגה, ואחרי שהיו בחירות ישירות, ואחרי שהתרגלנו במשך כמה שנים שאין ועדה מסדרת ואין קו אידיאולוגי שמחייב את ראש המפלגה, אלא הוא מתווה מדיניות למפלגה בלי קשר למצעה או התחייבויותיה מראש - אזי די קשה לחזור ולחשוב אחרת.
סליחה מראש 605185
המקרה הפתולוגי שלי ספציפי ליחימוביץ'. אני אחתוך לעצמי את היד לפני שאעשה משהו שתורם לה, אפילו בעקיפין.
סליחה מראש 605186
יפה שהגדרת את זה כפתולוגי.
סליחה מראש 605571
מודה אבל לא עוזב.
אמנם המקרה שלי פתולוגי אבל אשתי שמצליחה, להבדיל ממני, גם לשמוע מה אומרת ח''כ יחימוביץ', טוענת שהיא מטומטמת.
סליחה מראש 605572
מה אומר לך? ישמ לי ביקורת על חלקים מעבדותיה של יחימוביץ. זה שאישתך אומרת שהיא מטומטמת? אז היא אומרת.בכל אופן, הביקורת שלי איננה על שהיא מטומטמת כי היא לא.
סליחה מראש 605779
איני יכול לחוות דעה בעצמי האם יחימוביץ' מטומטמת או לא (כי מעולם לא הצלחתי להסיט את מסך התעוב המעוור) אבל אני סומך על אשתי בעניין הזה כי הביקורת שלה על יחימוביץ' היתה בנושא מקצועי שאשתי די מומחית בו.
מכלי ראשון אני יכול להעיד רק על חיים רמון שאחרי ששמעתי אותו פעם מזמן בכנס על תקציב המדינה הגעתי למסקנה שאין לו שום מושג בדברים שהוא עוסק בהם וזו הסיבה שהוא משמיד בשיטתיות כל דבר שהוא נוגע בו.
בשלב הזה צפים בי שוב הגעגועים לפוליטיקאים מהדור הקודם שהשתדלו להתעסק בדברים שהם מבינים בהם או לפחות להבין בדברים שהם מתעסקים בהם.

מיולי 1999 ועד מאי 2006 כיהנו עשרה שרים כשרי תשתיות לאומיות. והנה הרשימה: אליהו סויסה, בייגה שוחט, אביגדור ליברמן, אפי איתם, יוסף פריצקי, אליעזר זנדברג, בנימין בן-אליעזר, אריאל שרון, אהוד אולמרט, רוני בר-און

פלא שחברת החשמל פיתחה הפרעות התנהגותיות של ילד מבית הרוס?
סליחה מראש 605901
דווקא גם אני שמעתי את חיים רמון מדבר על תקציב המדינה בכלל והתנהלות האוצר כלפי מערכת הבריאות. אני חייב לציין שהוא מבין מהו תקציב המדינה. הוא מבין מה איש ציבור-פוליטיקאי- צריך להבין על תקציב המדינה. מה שבטוח הוא שהברנז'ה של הכלכלנים מעוניינת לקבע את התפיסה שחוץ מכלכלנים אף אחד אינו מבין מהו תקציב המדינה. זו כמובן אינה גישה דמוקרטית אלא פוליטית בלי שתהיה להם סמכות פוליטית נבחרת. לגבי שרי התשתיות הלאומיות אתה צודק. יש כאן משחק סכום 0 ; ככל שהדרג המקצועי צובר יותר כוח פוליטי, כך הדרג הפוליטי מאבד כוח פוליטי.
סליחה מראש 605902
אינני מאשים את הדרג המקצועי אלא את הדרג הפוליטי. הוא ויתר על הכוח וכוח אינו מתגלגל ברחובות-יש מי שאוסף אותו.
סליחה מראש 606009
אני מתרעם על המסקנה שלך בענין הברנז'ה של הכלכלנים, אבל אין לי את הסבלנות לכתוב את המניפסט כנגד התפיסה הזו.
לצערי אחרי שהקשבתי לרמון הלא מצונזר קשב רב המסקנה שלי שהוא איסטרא בלגינא, בלי קשר למידת הבנתו או אי הבנתו בתקציב המדינה.

אבל הנקודה שלי היתה שונה - שרים שאינם מתיימרים כלל להבין או אפילו להתמקד בפיקוח על ענייני משרדם, בניגוד לדור הקודם ו(כך אני תופס אותו) היותר אחראי של הפוליטיקאים.
סליחה מראש 606242
מזה זמן מה ששרים שכחו שתפקידם הוא לייצג את הממשלה כלפי הסקטור שהם אחראים עליו, ולא להפך.
סליחה מראש 606253
זה נכון בחלקו. שרים אמורים לדאוג לכך שהדיון בממשלה יהיה דיון מורכב שיתייחס לבעיות מורכבות. לחלק מהגישה הזאת קוראים ''ייצוג סקטור''.נכון שקיים גם ייצוג סקטור אצל שרים. חייב להיות דיאלוג בין השר לבין האנשים שכפופים לתחום אחריותו. היום מי שמנהל חלק גדול מהפעילויות הוא האוצר (באשמת הפוליטיקאים) .גם בגלל הסיבה הזאת שרים מוצאים עצמם מייצגים את המגזר שכפוף להם. יש כמובן גם אינטרסים אליהם אתה מכוון.
סליחה מראש 606296
מה פתאום "מזה זמן מה" ?

אתה אומר שהיה פעם מצב שבו שר/ת החינוך לא היה נציג המורות או שר החקלאות לא היה נציג ההתיישבות העובדת?
סליחה מראש 606309
לימור ליבנת ורונית תירוש היו שרה ומנכ"לית של המורות? המשפט שלך אינו מחובר למציאות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים