נפתי בנט והאפרטהייד 610331
בנט, העומד בראש מפלגת "הבית היהודי", הגלגול הנכחי של המפד"ל, פרסם לפני כשנתיים תכנית לניהול הסכסוך הישראלי-פלסטיני. אחת משלושת המטרות של תכניתו היא ניטרול טיעון "האפרטהייד". בנט טוען שבניגוד לשתי הגישות העקריות, סיפוח מלא או מדינה פלסטינית, התוכנית שלו היא ישימה ומעשית. מכאן עולה שאלה באם בנט חושב שהמצב היום הוא דמוי אפרטהייד, או שמא מוביל לאפרטהייד. שכן, אם לא תיושם תוכניתו, טיעון האפרטהייד לא ינוטרל, וכך תשאר ישראל או עם תדמית של אפרטהייד או חלילא עם מהות של אפרטהייד.
נפתי בנט והאפרטהייד 610332
שומעים את ה"מרכאות" במילה אפרטהייד. הוא גם דיבר על התכנית הזאת לאחרונה.
נפתי בנט והאפרטהייד 610344
זאת מפת השטחים, בנט מציע לספח את כל מה שבלבן, מה שבאדום יהיה שטח סגור בשליטה פלסטינית עם "רציפות תחבורתית".
תשפוט בעצמך אם הוא טיפש או שקרן.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610349
במסמך שלו מופיע "מפת הכתמים" של שטחי A B C, אבל בווידאו מצויירים שלושה ריבועים גדולים של אזורי A B C. אלה אמורים אולי רק לייצג את האזורים, אבל מבחינה חזותית נראה לי שמטרתם לייצר מצג המתעלם מן הפרטים.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610376
נכון.
למעשה לא מצאתי במשדר התעמולה הזה כמעט אף מילת אמת, חוץ מהכותרת שלו "תוכנית ההרגעה", או במינוח המקובל בימין והפחות מכובס "ניהול הסכסוך", זה הרעיון לא להחזיר אף שעל ולנהל את השטח במשך עשר הדורות הבאים, בתקווה שהערבים יתאדו או אנו נתאדה.

כדי להחזיק בשטחים ב"רוגע" נחוצים שני דברים: א. רוגע מצד הפלסטינאים. ב. רוגע מצד אומות העולם.

לכן, לשאלתך, בנט טוען שתושבות ל-‏50,000 הפלסטינאים תושבי שטח C תגרום לרגיעה מצד אומות העולם, שישתכנעו שאנחנו לא כבשנו אותם ואיננו מפלים נגדם, אנחנו חסידי אומות עולם. למעשה הוא מתאר בדיוק את המצב שקיים כיום, רק בתוספת בנטוסטנים כמו שצפריר אמר.

מאחר שהוא לא מטומטם הוא הוא יודע שהעולם לא יקנה את התרגיל המילולי הדמגוגי שלו, אבל הוא מאמין שישראלים יקנו.

אגב, בנט הודה שהוא משקר, והרי מותר לשקר. הוא הודה שסיפור המים הוא שקר, ושכל הנימוקים הפרגמטיים של בטחון ומים הם סתם מבולבלים, והסיבה האמיתית והיחידה שאנו לעולם לא נוותר על כלום היא כי השטחים הם שלנו כבר 3,800 שנה. אלה מילותיו שלו.

שיטת הסיפוח שלו, שהוא טוען שגדולתה במעשיותה היא ברמה של ילד בכיתה ד', וה"תוכנית" כולה מעליבה ומיועדת לאינטלקט הנמוך בתקווה שיבלע אותה.

והאינטלקט הנמוך בולע. סיפרתי שהירקן והמכולתניק שלנו, שהם מדגם סטטיסטי של ליכודניקים הארד קור והם לא דתיים במיל והשטחים לא מעניינים אותם, עברו להצביע הבית היהודי בעקבות... בעקבות מה? בעקבות עמוד ענן, התוכנית של פינקלשטיין להעלאת מספר המנדטים של הליכוד ביתינו לקראת הבחירות.

העצוב הוא שלפי סקרים שנערכו זה עתה על ידי רפי סמית ומכון דחף, חצי ממצביעי הבית היהודי בכלל לא רוצים בשטחים האלה, ומוכנים לחלוקת ירושלים, והם מצביעים לבית היהודי בלי לדעת למה הם צביעים.

ומקרב כל בני ישראל 80% מוכנים להחזיר את השטחים ולחלק את ירושלים למען שלום. 80% מבני ישראל.*

-----
* הפילוח בין הרוצים בהחזרת שטחים לבין מתנגדים הוא הפילוח הרגיל, יותר תומכים ככל שפחות דתיים, יותר משכילים, פחות עולי רוסיה, יותר נשים, וכולי, אבל הנתון הכי עצוב בסקר הוא זה:

מאד תומך בהסכם לפי גיל:
18-29 - 68%
30-49 - 81%
+50 - 83%
נפתלי בנט והאפרטהייד 610377
איפה בנט הודה שהוא שיקר ושסיפור המיים הוא שקר?
נפתלי בנט והאפרטהייד 610378
התפרסמה כתבה בעקבות התשדיר הזה על שקר המים של בנט. בעקבות זה התחוללה סערה קטנה והופיעה מודעה שמאלנית על השקרים של בנט. בנט בתגובה מיהר להגיב בפייסבוק שלו את זה.

(הוא יורד מסיפור המים וממליץ לומר את האמת לאמיתה, אבל בסוף הפוסט הוא בעצמו לא מתאפק, הרי יש חשש שעם האמת הזאת הוא לא יקבל הרבה מנדטים, אז הוא חוזר על הנימוק הבטחוניסטי המצחיק להחזקת השטחים:
"נ.ב.2 - זה לא סותר את העובדה שהקמת מדינה פלסטינית 7 דקות מכפר סבא זה רעיון הזוי שיביא מאות טילים על הראש של תושבי תל אביב ורמת השרון" )
נפתלי בנט והאפרטהייד 610380
זו הכתבה על שקר המים של בנט.
זו תגובה מעניינת באתר 61 על התשדיר כולו.
והנה מה שאומר שאול אריאלי, שהוא בחור רציני ופרגמטי ומכיר היטב את הגיאוגרפיה של השטחים.

אבל הדבר החשוב הוא שבנט בכלל לא מתכוון ל"תוכנית" הזו, התשובה לשאלה שלי אם הוא טיפש או שקרן היא שהוא לא טיפש הוא שקרן, אז באמת לא שווה לנתח את מה שהוא אמר.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610389
אני מציע שתפיצי את דף הפייסבוק שקישרת אליו כמה שיותר. זאת תעמולה מצוינת.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610402
אז גם אתה בנט, למה יש באייל כל כך הרבה ימין קיצוני, הוא נולד ככה?

נכון, תעמולה מצוינת, המכולתניק שלנו - ההוא הליכודניק שבגלל שביתת האש בעמוד ענן עבר להצביע בנט, כבר לא מצביע בנט. ככה זה הלך, וזה היה פשוט ומפתיע.

אני: אין פטל?
הוא: לא הגיע. בגלל השמאלנים. (בדיחה קבועה, חצי בצחוק)
אני (מגיעה לשלם): אם היית מכיר את האג'נדה של בנט לא היית מצביע לו.
הוא (בווליום עולה): את זאת שלא מכירה.

עתה מתנהלת שיחה של ארבעה-חמישה משפטים, שטחים, נימוקים, פרס, אבו מאזן, סקר, והיא מסתיימת כך:
אני: אתה יודע כמה ענו בעד?
(הוא מביט, לא יודע מה לענות.)
אני: 80%.

הוא (אחרי שתיקה של 2 שניות, כרגיל בווליום עולה): את יודעת מה, אני לא מצביע בנט, לא מצביע אף אחד ושילכו כולם תסלחי-לי-להזדיין!

בפעם הבאה אציע לו להצביע ארץ חדשה.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610408
נראה לי שהסיכוי היחידי של השמאל בבחירות הקרובות הוא לא לשכנע ימניים לא להצביע, אלא לשכנע שמאלנים פשוט להגיע לקלפי, זה הרבה יותר יעיל וקריטי.
אני נוטה להאמין - בלי סימוכין מוצקים - שאם היו עושים לאחר הבחירות סקר של מי נשאר בבית בעודו טובל ביפי-נפש וטוהר מידות, היו מגלים לאן נעלמו המנדטים החסרים של השמאל.
וחבל, חבל מאד.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610508
העיתון-הון-שלטון מסתיר את "ארץ חדשה", לא קיימת בכתבות, לא קיימת בסקרים.
הפתעה: בסקר פתוח של YNET קיבל אלדד יניב הכי הרבה לייקים, קצת יותר מנפתלי בנט, וכל הרחק מאחור.

בסקר של וואלה מקבלת ארץ חדשה 10 מנדטים. בנט מקבל 28. התוצאות האלה מוטות אבל נראה שגם שיש בהן אמת כי כל מפלגות הנישה הקטנות האחרות לא עברו את אחוז החסימה.

חוץ מזה: פוטר מנהל הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, פוטר גלעד נתן חוקר במרכז המידע של הכנסת.
וזה רק הניקיון של היומיים האחרונים.
ימנים, מה לדעתכם מתרחש כאן, יש סיבה לדאגה?
נפתלי בנט והאפרטהייד 610517
מעניין איך סטנלי פישר עוד לא פוטר. כנראה אחרי הבחירות.
נפתלי בנט והאפרטהייד 612010
:-) אין אפס, פוטר, "התפוטר".

ואיתו פקיד באוצר שאחראי על הגרעון של 40 מיליארד דולר, הגרעון שהרס מצחוק את ביבי ושטיינזיץ כששמעו עליו לראשונה ממופז לפני חצי שנה, הם לא ידעו על מה הוא מדבר.
(אחראי לגירעון - דהיינו התריע זמן רב שהולך להיות גרעון ענק)
נפתלי בנט והאפרטהייד 612011
לפי דעתי עשרת הח''כים של ''ארץ חדשה'' צריכים לדרוש ועדת חקירה ממלכתית לחקר השערורייה.
נפתלי בנט והאפרטהייד 612013
לדברי ירון זליכה, "חשבונאות יצירתית" של האוצר מכסה על הגרעון האמיתי שיגיע בשנה הבאה ל- 60 מיליארד שקלים.
נפתלי בנט ושער החליפין 612028
שקל, לא דולר (רק 300% הפרש).
שטיינזיץ נשמע כמו מישהו מסרט של טרנטינו :)
נפתלי בנט ושער החליפין 612029
פישר על פיטוריו
נפתלי בנט ושער החליפין 612032
ואמר "היינו במקום 26 לפני שש שנים ועכשיו אנחנו במקום 38. זה לא כי המצב אצלנו התדרדר, אלא כי המצב אצל אחרים השתפר."
נפתלי בנט ושער החליפין 612035
מעבר לתחושתי האישית הכללית והלא מדעית שפישר בסה''כ עשה עבודה טובה ושמר על יציבות המשק, האמירה הזו די מוזרה. בייחוד אם נזכור ששש השנים האחרונות היו גרועות מאד לכלכלה העולמית, יש הטוענים הגרועות מזה יובל. באווירה כזו לטעון בכזו קלות ש''האחרים מצבם השתפר'' נשמע קצת חשוד.
נפתלי בנט ושער החליפין 612051
מה שאתה כותב הוא בגדר סיסמאות של שטייניץ ונתניהו ואולי אנשים באוצר כמו גל הרשקוביץ.. כדי להשוות מצב כלכלי לא מספיק להשוות נתוני צמיחה. צריך להשוות נתוני צמיחה נטו- פחות נתוני גידול אוכלוסיה. צריך להשוות את אי השוויון, את כוח הקניה, את יוקר המחיה, את הענפים השונים - בעיקר מגמות. למשל תחום הבריאות. את פרק הבריאות בדו''ח ועדת טרכטנברג כתב ראש אגף התקציבים הנכחי. הוא כתב שמצב מערכת הבריאות הוא טוב ורק צריך לבדוק את הביטוחים המשלימים.אם רוצים להשוות כלכלות, צריך להשוות יותר מאשר נתוני צמיחה מצרפיים.
נפתלי בנט ושער החליפין 612053
נראה משום מה שלא הבנת שתגובתי דוקא העבירה ביקורת על אמירתו של פישר, והעלתה חשד שזהו תרוץ לא משכנע לירידה היחסית של כלכלת ישראל - שמן הסתם גם לו יש חלק בה.
נפתלי בנט ושער החליפין 612054
סטנלי פישר לא קשור לגרעון, הוא אחראי על שמירת ערך המטבע על ידי הזזת שיעור הריבית וקנייה ומכירה של דולרים לפי הצורך. אלה פחות או יותר הכלים שלו, אין לו נגיעה להוצאות ואין לו נגיעה להכנסות. מי שאחראים על הגרעון הם ראש הממשלה ושר האוצר, אבל מתברר שהם לא ידעו כמה הם הוציאו.
בשנה האחרונה סטנלי פישר התחיל להשמיע ביקורת על המדיניות של ביבי, ועכשיו פוטר.
נפתלי בנט ושער החליפין 612055
נו לא צריך להגזים. סטנלי פישר הוא במעמד כזה שעוד לא נולד ראש ממשלה ושר אוצר בישראל שיפטר אותו.
נפתלי בנט ושער החליפין 612057
איזה כיף זה כאשר שתי תאוריות קונספירציה שמאלניות [1,2] סותרות זו את זו!

1 קרן המטבע הבינלאומית שולטת בעולם.
2 ביבי מחבל בכל חלקה טובה של השירות הציבורי כדי לשלוט בארץ.

נפתלי בנט ושער החליפין 612048
לא הבנתי, 26 במה ?
נפתלי בנט והאפרטהייד 610520
נראה שמנהל הלמ"ס דווקא טוען שלא פיטרו אותו, שהוא לא הופתע מכך שלא האריכו את שוב את כהונתו הזמנית, שלאי-ההארכה אין קשר להתבטאויות שלו, שלא היה ניסיון לתפור מכרז לבחירת מחליפו, ושלא ניסו להתערב בעבודתו.

הד"ר גלעד נתן גם הוא לא פוטר, אלא הועבר בהסכמה לתפקיד לא-מחקרי. פה יש טוויסט מעניין בסיפור, כי בתגובה לאתר "מידה" הגן הדובר על הד"ר נתן, וטען כי הוא כבר חדל מפרסומים פוליטיים. מעניין מה גרם לו לשנות את טעמו - האם היו מאמרים פוליטיים נוספים שנתן כתב מאז?
נפתלי בנט והאפרטהייד 610529
יש המשכיות בתפקיד מנהל הלמ"ס. משרתו לא הוארכה שוב בשל גילו (הוא כבר עבר את גיל 69). אבל מחליפו המיועד הוא בן 70.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610566
בלחץ הימין הודח חוקר במחקר המידע של הכנסת. לדעות שלו אין מקום במחלקת המחקר של הכנסת, לאיזה דעות כן יש מקום במחלקת המחקר של הכנסת.

אבל מה שרציתי להדגיש הוא זה: "בכנסת בחנו את ממצאי התחקיר של ביגמן ובתום בחינה חיצונית קבעו כי לא נפל רבב בכל המחקרים שביצע"

אנחנו הרי דנו כאן בדו"ח שלו על הפליטים וקראנו אותו, ואנחנו יודעים שאותו רוטריסט או אייליסט או מי שזה לא יהיה בעל אג'נדה ימנית שמפרםס את "מידה", שיעני הוא מבין גדול וניתח את המחקר, מדבר שטויות וכל מה שהוא כתב איננו נכון.
אבל זה מתקבל בימין (ולצערי בציבור הלא יודע) כאמת.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610528
ר' סקר הארץ - דיאלוג מה־31 לדצמבר. לפיו בערך 0.7% מהאוכלוסייה (הנסקרת) הם מצביעי עלה ירוק. אמסלם (1.3%), אמנון יצחק (1.0%) והירוקים (0.9%) מעליהם.

אבל יש שם עוד 16% של מתלבטים. כמוכן מעיון בנתוני הסקר המלאים (PDF)‏‏1, אפשר לראות של"ארץ חדשה יש מאגר מתלבטים לא מבוטל מבין מצביעי "אחים אנחנו", כך שיש להם תקווה.

1 על מה שחסר בנתונים המלאים: טל שניידר: סקרים, שקיפות, סקרים. הישור הוא לעותק של הנתונים מאתרה בגלל הפורמט הנוח יותר.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610379
אפרופו המספר 50,000. הוא נמצא בסביבות ההצעות לפיתרון בעית הפליטים. באנאפוליס ישראל הציעה קליטת 25,000 ב-‏5 שנים ואש"פ 100,000 ב-‏10 שנים (100,000 בא כנראה ממה שישראל נקבה בלוזאן 1949).
נפתלי בנט והאפרטהייד 610384
אני מתאר לעצמי שכבודו יעמוד על הגבול ויבלום את זרם המהגרים ליהודה ושומרון. נכון?
נפתלי בנט והאפרטהייד 610385
השאלה לא מובנת.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610386
מי יערוב לכך שהפלסטינים יקיימו את ההסכם? למשל שיקלטו בסך הכל מאה אלף איש בשטחיהם?
נפתלי בנט והאפרטהייד 610387
מדובר על קליטה בישראל.
הבנטוסטנים של בנט 610382
אגב, בקשר לבנטוסטנים של בנט, הוא צודק, זה פתרון להתנחלויות שיישארו בשטח פלסטין אחרי הסכם השלום, מיני מדינות מוקפות חומה ומחוברות ב"רציפות תחבורתית" היולית לישראל.

אם הבנטוסנטים של הערבים יעלו 100 מיליון דולר או כמה שהוא אמר, אז הבנטוסנטים של המתנחלים יעלו גרושים, המתנחלים יהיו מרוצים וכולם יהיו מרוצים.
נפתי בנט והאפרטהייד 610346
להבנתי, האפרטהייד שהוא מבקש לנטרל הוא זה העתידי שעלול לקום מסיפוח בלא אזרחות.
נפתי בנט והאפרטהייד 610347
ההשוואה המתבקשת מתחום דימויים האפרטהייד היא בנטוסטנים. כדי לנטרל את ההתנגדות הזו הוא היה צריך לשנות את שמו מבעוד מועד.
נפתי בנט והאפרטהייד 610348
בוגוסלבסקי אמר את זה קודם, ויש בדבריו מן הצדק. בנט צריך להראות יותר פרטים. הצעה אפשרית: לרדת מהעץ של "אפילו התנחלות אחת לא תפונה" ובמקום זאת לנסות למזער את הדיפרגמנטציה של השטח.
נפתי בנט והאפרטהייד 610357
מזעור הדיפרגמנטציה זה הגדלת הפרגמנטציה? אני מניח שזה אפשרי ואולי אפילו הכרחי אם רוצים להקים התנחלויות חדשות או להלבין מאחזים קיימים.
נפתי בנט והאפרטהייד 610367
נו, טעות. התירוץ שלי: כתבתי מהסמארטפון.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610351
הציטוטים הרלוונטיים מן המסמך שלו: "תכנית זו...מעניקה לישראל שלושה יתרונות...חיזור מעמדנו הבינלאומי על ידי ניטרול מוחלט של טיעון ה"אפרטהייד"", והשני: "...אזרוח מלא של 50,000 ערבים...[שישמוט] לחלוטין את הקרקע מתחת לטיעון האפרטהייד...". מכיוון שהוא שולל את תוכנית הסיפוח המלא כלא ישימה וכמסוכנת הרי שאני קורא אותו כאומר שיישום התוכנית שלו ישמוט את טיעוני האפרטהייד המושמעים היום.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610353
אני מנחש שמדובר פה רק בניסוח גרוע והכוונה כפי שכתבתי. אולי תשאל אותו?
נפתלי בנט והאפרטהייד 610361
ראיון איתו. הוא מסביר שסיפוח שיטחי C על 50,000 פלסטיניה (אגב, המספר גדול יותר) יווצר תא שטח ישראלי עם ישראלים ותא שטח פלסטינאי עם פלסטינים,כך שאיזרוח הפלסטנאים ישמוט את הקרקע תחת טיעון האפרטהייד. קרי, בגלל שכיום בתא השטח ישנם ישראלים ופלסטינאים מתאפשר טיעון (או מתקיים?) האפרטהייד.
נפתלי בנט והאפרטהייד 610383
צפיתי והשתכנעתי בצדקתך.
גם לישראל הראל תרופת פלא לטרור הסכינים 668683
לספח את שטחי C. הראל, ממייסדי מועצת יש"ע והיו"ר הראשון שלה, טוען כי "הסיפוח יוציא את העוקץ מהתחום שבו ישראל מותקפת השכם והערב...שהעולם יתרגל, ועם הזמן יראה הבנה — אולי אף אהדה".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים