שאלה בנושא בני אדם 615910
מה יוצא למארח, או לאחראי על המוזיקה, או למי שלא יהיה משפע הדציבלים המטורף הזה?
שאלה בנושא בני אדם 615911
טרוף, ואין פלא שאח''כ נוטל יהודי כלי יריה בידיו ועושה מעשה.
שאלה בנושא בני אדם 615912
לא נראה לי שמישהו יתרגש מכמה יריות באירוע בו עצמת הרעש מקבילה להמראת בואינג כבד. עובדה, בני דודינו הלא יהודים נוטים לירות צרורות באוויר בזמן חתונות וזה רק גורם לדי-גיי להגביר ל11.
שאלה בנושא בני אדם 615914
נראה שלפחות לחלק מהעונים על הסקר יוצא שהם נהנים מהמוזיקה והריקודים. השאר יכולים לשבת רחוק ולהיזכר בערגה בימים שהם היו צעירים ופיזזו ברחבות הריקודים.
שאלה בנושא בני אדם 615915
בחתונה האחרונה שהייתי לשבת רחוק לא עזר, שני שולחנות של מבוגרים נאלצו לעזוב את השטח ולצאת לרחבת החניה, משם הדרך הביתה היתה קצרה.
שאלה בנושא בני אדם 615916
הבעייה העקרונית בחתונה, שאת ואחרים מראים ביטויים פרטיים שלה, היא איך לגרום לקבוצת אנשים בלתי-קוהרנטית בעליל להנות ערב שלם בשמחת בני הזוג הנישאים. באתה קבוצה עשויים להיות החבר'ה המגניבים של הכלה, החברים החנונים של החתן, הסבים בני השמונים, הדודים הארגנטינאיים חובבי האסאדו והגיסים הטבעוניים של אם הכלה שרק ריח העשן מתנור הבשרים גורם להם להיזכר באסאד ומעלליו ולהתחלחל.
ההשלכה של זה על רחבות ריקודים די ברורה. ומאחר שבני הזוג נוטים להיות בשנות העשרים-שלושים שלהם, יש מצב שאם נשאל אותם מה עדיף - מסיבה או משיבה‏1 - לא מעט מהם יבחרו באופציה השנייה. מאחר והם אלה ששילמו לדי-ג'יי, רק הוגן שהוא ייטה לכיוון שלהם.

1 מסיבה שיושבים בה.
שאלה בנושא בני אדם 615919
לא צריך מכנה משותף לכולם. די שלכל אחד יהיו כמה אנשים לדבר איתם, ובשעת הדחק - אחד.
בזמנו ממש נהניתי מחתונה שחוץ מבעלת השמחה הכרתי בה בדיוק עוד מישהי.

_________________
אבל זה היה בזמנים אחרים, של מיעוט חתונות, וחתונה היתה אטרקציה. ולא תיק כלכלי.
שאלה בנושא בני אדם 615956
נשמע לי שיכול להיות שאת צודקת, אבל לא ברור לי איך זה קשור למה שאמרתי.
שאלה בנושא בני אדם 615961
''הבעיה העקרונית בחתונה, שאת ואחרים מראים ביטויים פרטיים שלה, היא איך לגרום לקבוצת אנשים בלתי-קוהרנטית בעליל להנות ערב שלם בשמחת בני הזוג הנישאים''.
שאלה בנושא בני אדם 615962
אני ציינתי את הבעייה. הפתרון הוא לא שכולם יהיו מרוצים, אלא למשל לשים מוזיקה שרק חלק אוהבים, וחלק ימצאו אדם או שניים לדבר איתם ויהיו מרוצים. אז מה יש להתלונן?
שאלה בנושא בני אדם 615973
מה יש להתלונן? שהמוזיקה שחלק אוהבים מושמעת בעוצמה כל כך גבוהה שהאחרים לא ממש יכולים לנהל שיחה.
שאלה בנושא בני אדם 615979
יש בזה משהו, אני רק רוצה לומר שעד רמה מסוימת, הזוג הוא אחראי יותר מהדי-ג'יי, כי הוא א. בחר אותו ב. רשאי לתת לו הוראות גם תוך כדי האירוע ו-ג. הוא אחראי גם לסידור המקומות באירוע.
חלק מהשיקולים שלנו באותו אירוע, היה להשיג הפרדה דציבלית מספיקה שתאפשר למעונינים בכך מקומות שמאפשרים שיחה גם בעוד אחייניהם מפזזים ברחבה.
שאלה בנושא בני אדם 615920
במסיבה מסבים
שאלה בנושא בני אדם 615923
מסבים או סבים? או שהסבים מסבים?

(ועכשיו נתחיל סימפוזיון על הנושא?)
שאלה בנושא בני אדם 615991
בחגיגה חגים
שאלה בנושא בני אדם 615921
האמת היא שמי שמשלם על הדי-ג'יי‏1 הם האורחים, ומי שמביא את הסכומים הגבוהים יותר הם בדרך כלל לא החברים הצעירים של הזוג המאושר, אלא דווקא האורחים המבוגרים יותר. כך ש...

1והשמלה במחיר הלא סביר, ושלושת הצלמים, וזיקוקי הדינור והשופרות.
שאלה בנושא בני אדם 615957
מנסיוני, האורחים מכסים במקרה הטוב‏1 את המנות שלהם (בממוצע), וכל התוספים - צלם, שמלה, די-ג'יי וטיסה לקפריסין - לא.
ומעבר לזה, מי שצריך להנות בראש ובראשונה אלה החתן והכלה.
וגם כאורח, זכורות לי חתונות שהריקודים בהן היו מהשיאים של הערב. וגם כאלה שלא.

1 נאמר לי שמחירי המנות האמירו פלאים לאחרונה, אז היום אני אפילו בזה לא בטוח.
שאלה בנושא בני אדם 615963
אאל"ט אנחנו כיסינו את החתונה מהמתנות. וזה, אפילו שהיו לנו אורחים שבאו חמישה והביאו ספר בישול ו-‏2 תחתיות לסירים.
אבל אנחנו התחתנו בחורף, סגרנו תאריך חודש לפני החתונה, קיבלנו את הוצאות הדי-ג'יי, חלק מהוצאות הצלם‏1, תאורה, הגברה, עיצוב‏2 כחלק מהמחיר.

אבל זה היה לפני 7 שנים.

1 הוצאות הצלם היו מכוסות במחיר, אבל אז נפגשנו עם הצלמים שלהם. ולא. ממש לא. הדי-ג'יי, לעומת זאת, היה מצויין.
2 בסיסי. וה"מעצב" שלהם ניסה לגרום לנו כל הזמן לשדרג, ואפילו עשה לנו ריגשי שאם אנחנו לא משדרגים, לא משלמים לו.
שאלה בנושא בני אדם 615976
גם לנו הוצאות החתונה כוסו על ידי הצ'קים (שחלקם היו של קיבוצניקים שחשבו ש-‏50 ש"ח לזוג זה בסדר).
אבל התחתנו בפריפריה, בסתיו, ביום הלפני אחרון שגן הארועים עוד היה פתוח (עם סיכון של גשם), סגרנו פחות מחודש לפני המועד (החלטנו להתחתן פחות מחודשיים לפני המועד), לקחנו את המלצות גן הארועים על קייטרינג, די ג'יי וצלם (פגשנו את כולם בארוע שהתקיים ביום שבאנו לבדוק את המקום וכבר טעמנו מהקייטרינג על הדרך ולקחנו טלפונים), סרבנו לחלק גדול מהאקסטרות (הבחירה להתחתן עם חופת מקלות שמוחזקת על ידי האחים שלנו ושאותה הביא הרב עזרה כאן לחיסכון) ולמרות שלא היה מאוד מפואר, עדיין היה מאוד נחמד.
שאלה בנושא בני אדם 616152
גם לנו הוצאות החתונה כוסו על ידי המתנות.

אבל עשינו חתונה קטנה (כ 60 איש), במסעדה בלי דיג'י וצלם, בחורף.
האמת, שהמתנה של ההורים הייתה גדולה בהרבה מהסכום של כל שאר המתנות, וגם יכלה לבד לכסות את החתונה.
וגם אצלנו 616219
החתונה כיסתה את עצמה ויותר -ואנחנו התחתנו באולם, עם קרוב ל-‏400 איש וכן די. ג'יי. וצלם שבחרנו בעצמנו.
שאלה בנושא בני אדם 615929
ובעניין זה, משהו מאוד משעשע:
שאלה בנושא בני אדם 615960
מצויין!
שאלה בנושא בני אדם 616054
אני חושב שאחד משורשי הבעיה הוא שלעתים קרובות ההורים מממנים את החתונה על כל מרכיביה או רובם, ובתמורה מצפים לארח את כל מי שהם רוצים לארח, כולל כאלה שבני הזוג לא מכירים בכלל; ומאידך, כדי לפצות את הזוג הצעיר על אובדן האוטונומיה, מרשים לו להכתיב את אופי החגיגה. מצד שלישי אף אחד לא מדבר בקול רם על המתח הזה, וכך קשה יותר לטפל בבעיות.

בעיה שניה היא הקונבנציה של עולם התקליטנות. בחתונה שלנו דווקא זוגתי ואני, לא חיות מסיבה פרועות גם אז, השבענו את התקליטן שינגן חלש, ושיקול עיקרי בבחירת התקליטן מבין המרואיינים היה שהוא יעשה רושם של חננה ככל האפשר, כדי להגדיל את הסיכוי שהוא יעמוד בהבטחה. בפועל עדיין היה רועש מדי לטעמי, אבל כנראה שקצת פחות מהסטנדרט, ואכן היו כמה דודות שהודו לנו על כך.
שאלה בנושא בני אדם 616056
חשבתי שאני מסכים, ואז עלתה בי תמיהה - לו הזוג היה מממן את חתונתו בעצמו, אז לשיטתך היתה לו פחות לגיטימציה להכתיב את אופי החגיגה? לא נראה לי הגיוני.
שאלה בנושא בני אדם 616124
כשאתה מדבר על קיום לגיטימציה אתה מתכוון למצוי או לרצוי?
לא משנה. לדעתי אופי החגיגה צריך להתאים למוזמנים, בלי קשר לשאלה מי מממן. עכשיו נשאלת השאלה את מי נכון להזמין, וכאן כבר יש חשיבות לשאלה מי מממן.
(עכשיו כדאי לך לשאול "מה מי מממן?", זה כיף בשפתיים.)
שאלה בנושא בני אדם 615930
בפריקונומיקס מתואר הסינדרום ''קודם כל להפטר מהזקנים'' במשחק הטלוויזיה ''החוליה החלשה''. אולי זוהי הסיבה האמיתית.
שאלה בנושא בני אדם 615917
מה יוצא בכלל לאנשים ממוזיקה בעוצמה שיכולה להעיר מתים?
יש לי מספר שכנים (במרחקים שונים מביתי) שמעת לעת עורכים בחצרם מסיבת קריוקי, אם לרגל יום הולדת, או לשם מסיבת רווקים לפני חתונה, או לכבוד שחרור מהצבא או סתם בשביל להעביר ערב קיץ בין חברים. מה שלא ברור לי למה הקריוקי צריך להיות בעוצמה כזאת שחוץ מהזמר התורן, לא ניתן לשמוע אף אחד אחר מדבר ברדיוס של 50 מטרים. באופן אישי, כשאני במפגש חברתי, אני מעדיף להיות מסוגל לשוחח עם האנשים האחרים בלי תלות בפעילויות אחרות שמתבצעות במקביל, שלא להגיד שאני מעדיף לשמור על יכולת השמיעה שלי ולא להזדקק למכשיר שמיעה. אבל אולי זה רק אני.
שאלה בנושא בני אדם 615931
אך, הדיבורים האלה מזכירים לי את הזמנים הנפלאים ההם כשעוד הייתי צעיר עם ראש שעיר ואוזן בלי מכשיר, בן שישים-שבעים בערך... איזה כיף היה אז!
שאלה בנושא בני אדם 615933
בבארים נהוגה תאורה קלושה ומוזקה רועמת כדי למשוך זוגות: התאורה מסתירה שהדייט מכוער, והמוזיקה - שהוא אידיוט. אתה לא רוצה שזה יתגלה עד אחרי החופה!
שאלה בנושא בני אדם 615958
יש עוד סוד (ידוע מן הסתם) שגיליתי בענייני בארים - כשהמוזיקה רועשת, זה מאלץ אותך לרכון על אוזנה של זו שיושבת לידך על הבאר, ולהיפך, כדי שתשמעו זה את זו. זה עשוי לחולל פלאות לדינמיקה.
שאלה בנושא בני אדם 615974
אני זוכר את הפעם ששנינו רכנו זה אל זו בו זמנית. לשנינו צמחה חבורה על הראש והדייט לא זכה להמשך (אם כי לא דווקא בגלל החבורות).
שאלה בנושא בני אדם 615980
מה, אז רק בסרטים סיטואציה כזו מובילה תמיד לעתיד ורוד? האם יכול להיות שמוכרים לנו אשליות?
שאלה בנושא בני אדם 616873
חבר (שהיה בעלים ומנהל של פאב מספר שנים), טען, כאשר התלוננתי שהוא העלה את הווליום משמעותית, שזה גורם לאנשים לקנות יותר אלכוהול. אני לא באמת מבין את ההגיון (אי אפשר לדבר, אז בוא נשתה ?), מצד שני גם לא ברור לי למה ללכת לשתות בירה בפאב אם אני יכול להוציא בירה טובה מהמקרר ולשתות אותה בנחת בגינה.
שאלה בנושא בני אדם 616875
עמדתי בפתח של אולם הופעות וכאב לי, גם בחוץ ליד הדלת הרעש היה מכאיב.
שאלה בנושא בני אדם 616877
אחרי הצבא עבדתי זמן קצר בחנות הפנינג. בחנות היתה בקביעות מוזיקת טראנס בפול ווליום‏1. כשהתלוננתי, הבעלים טען שזה גורם ללקוחות לקנות יותר.
אני משערת שהרציונל הוא - "באת לעשות משהו, ממש לא נעים כאן, יאללה בוא נעשה את זה ונלך". הלקוחות באו לקנות מתנות, מצאו אחת ויצאו מהר.
אולי גם הלקוחות בפאב קונים אלכוהול, מגיעים לרמת השכרות הרצויה ויוצאים. ונכנסים במקומם אחרים. יכול להיות שזה כמו מסעדות שבכוונה שמות כסאות לא-נוחים כדי שתאכל ותלך ולא תשב שעות?

1 וריח בלתי נסבל של קטורת בגלל פיצ'יפקעס מפיצי ריח. ומדיניות מרגיזה של אי-השמת מחירים על מוצרים‏2, מה שאילץ את הלקוחות לשאול אותי בלי הרף מה המחיר, מה שאילץ אותי לשאול את הבעלים בלי-הרף מה המחיר והעמיד אותי במבוכה בכל פעם. לכי תזכרי מה המחיר של 200 מוצרים שמתחלפים לעיתים קרובות. אגב, הטיעון של הבעלים נגד השמת מחירים היה שממילא המוצרים מתחלפים כל הזמן, אז זה מאמץ גדול מדי לשים פתקית עם מחיר.
2 זה היה טרם כניסת החוק.
שאלה בנושא בני אדם 616883
זה נשמע כמו חנות מהגיהנום. כמה זמן החזקת שם מעמד?
שאלה בנושא בני אדם 616886
6 ימים לא רצופים.
ואז מצאתי עבודות מזכירות וכתבנות וכיו"ב דרך חברות כוח-אדם, הרווחתי יותר, עבדתי בישיבה ולא על הרגליים, ובאוירה שקטה ונעימה, בדרך כלל.
שאלה בנושא בני אדם 616879
נראה שהמשרד לאיכות הסביבה השתכנע שיש כאן בעיה:
המשרד להגנת הסביבה מתכוון לאשר בשבועות הקרובים תקנות שיחייבו בעלי מועדונים ודיסקוטקים להתקין מדי רעש. מדובר באמצעים המתריעים על חריגה מעוצמת הרעש המותרת ולאחר מכן מנתקים את הזרם ממערכת ההגברה.

על כוונת המשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה שהגיש בשבוע שעבר באמצעות פרקליטות המדינה לעתירה לבג"צ, בה נדרש המשרד להסביר מדוע הוא לא מאשר תקנות שיחייבו את הצבת מדי הרעש. את העתירה הגישו עוזיאל שדה ועמותת מלר"ז (המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר)
שאלה בנושא בני אדם 615946
הם פשוט כבר לא שומעים את הווליום, האוזניים הרוסות מאז גן הילדים.
וברצינות: באחד הגנים של בני (גן מקסים ואוהב מכל בחינה) סבר הצוות שילד צריך להיכנס לגן מלא שירה וריקודים - רק שכל פעם מחדש נאלצתי להעיר להן על הווליום, זה פשוט היה בלתי נסבל להתחיל עם הדיסקוטק ברבע לשמונה. אני מניחה שגם הן בזמנן הלכו לגן כזה ושמיעתן הידרדרה בהתאם. כך עובדת הנחלת מסורת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים